Keresés

Részletes keresés

real magpie Creative Commons License 2002.01.31 0 0 292
Mingyá meccsek.
Csak elmondom, hogy bár sokakat meggyőzőtt Szenegál, engem majd csak most fog. Már ha odateszik magukat ma is. Igaz, hogy eddig 100%-osak és nem kaptak gólt, de azért egy vb-résztvevőtől asszem ez minimum. Ráadásul csak ma játszik TUN-val. Ma minden kiderül:)

De ma Zambiának drukkolok, mert magyon kedveltem azt a Kalusha Bwalya-féle csapatot. Hajrá!!

Igaz, tegnap is leszívott a kedvencem (Marokkó), de azért nem volt semmi az, az uccsó negyedóra... Viszont Ghánának is örülök, mert a "Nagy Generáció" után újra produkáltak valamit.
Ami nagyon tetszik: szoros a mezőny. A kijutott 16 csapat között nincsenek túl nagy különbségek, persze vannak erősebbek és gyengusok, de nem annyira nagy köztük a szakadék, ahogy azt várni lehetett.

mondial Creative Commons License 2002.01.31 0 0 291
Tegnapról

"A szerdai napon a B csoport küzdelmei fejeződtek be az Afrikai Nemzetek Kupáján, és eddig ez a kvartett hozta a legnagyobb izgalmakat a tornán. Dél-Afrika azzal, hogy legyőzte Marokkót, gond nélkül bejutott a legjobb nyolc közé, a másik továbbjutó kiléte azonban az utolsó két perc folyamán két alkalommal is megváltozott, hogy végül a ghánai válogatott örülhessen győzelmének és továbbjutásának.

A Bafana-Bafana első két meccsén egyaránt gól nélküli döntetlent ért el, és Dél-Afrikában a csapatot szinte mindennek elmondták: azt vetették a szemére a szövetségi kapitánynak, a portugál Carlos Queiroznak, hogy a gárda a bőrszín alapján klikkekre oszlik, és teljesen demoralizált.

A tréner válaszként két helyen is változtatott a korábbi kezdő tizenegyén: bekerült az együttesbe az otthon futballozó Thabo Mngomeni és Bennett Mnguni, kikerült viszont a Manchester Unitedben légióskodó Quinton Fortune, aki Ghána ellen tizenegyest hagyott ki, és rendkívül gyengén játszott.

Ennek ellenére a Marokkó elleni meccsen az első félidőben az észak-afrikaiak álltak közelebb a győzelemhez, Noureddine Boukhari lövését azonban a kapus, Hans Vonk szépen védte. Pár perccel a szünet előtt aztán megtört a jég, és 222 gól nélküli perc után a Bafana-Bafana megszerezte első találatát a tornán: egy kapu előtti kavarodást követően a marokkói védők képtelenek voltak felszabadítani, és végül Sibusiso Zuma a hálóba bombázott.

A gól sokkolta az észak-afrikaiakat, akik a második játékrész elején teljesen elaludtak, és hat percen belül újabb két gólt kaptak. Előbb Mngomeni értékesítette Siyabonga Nomvete beadását, majd az előkészítő befejezővé avanzsált, és maga is eredményes volt. A marokkóiak előtt adott volt a szépítési lehetőség, de hiába vezették rá hárman is a labdát a kapusra, Abdeljili Hadda túl önző volt, és a helyzet kimaradt. Pár perccel később aztán tizenegyesből sikerült szépíteni, de ez már túl késő volt az Atlasz Oroszlánjai számára.

Akik azonban a vereség ellenére is továbbjuthattak volna, ha a csoport másik meccsén Burkina Faso és Ghána között döntetlen születik. Erre meg is volt az esély, hiszen egészen a 81. percig nem született gól. Kilenc perccel a lefújás előtt azonban a Csődörök középpályása, Amadou Touré remek mozdulattal a kapuba csavart egy szabadrúgást, és ezzel az eredménnyel Burkina lett volna a továbbjutó.

A ghánaiak elkeseredett rohamozásba kezdtek, aminek meg is lett az eredménye: a burkinai kapus előbb ugyan még védeni tudott (majd ezt követően kis híján nekiment az akciónál nagyot hibázó védőnek), de a következő támadásnál már tehetetlen volt, a csereként beállt Isaac Boakye egyenlített. A bekapott gól lesújtotta a Csődöröket, hiszen ez az eredmény viszont Marokkót juttatta volna tovább, de nem adták fel, és ők is támadásba lendültek. Sikerült is helyzetbe kerülniük, ám Issa Zongo az üres kapuval szemben állva fölé bombázott. Miközben a Burkina Faso-i játékosok még mindig a kihagyott lehetősége búsultak, a ghánaiak gyorsan előrevágták a labdát, amely Boakye elé került, és ő kapásból a hálóba továbbította azt.

Ezt követően a teljes ghánai csapat plusz a szakmai stáb a nyakába borult, és mikor kimászott az embertömeg alól, akkor is látszott rajta, hogy alig hiszi el: ők mentek tovább. Az első mérkőzések után (három meccsen egyetlen gól sem született) egyszerűen csak az unalom csoportjának nevezett kvartett a végére igencsak izgalmas lett."

mondial Creative Commons License 2002.01.31 0 0 290
Már bementem.

Látom téged is érdekel az Afrika kupa. :)))

Előzmény: Regike (289)
Regike Creative Commons License 2002.01.31 0 0 289
mondial!
Gyere be a Hantuchova-topicba!
mondial Creative Commons License 2002.01.31 0 0 288
2 Kuffour van a ghánai csapatban, a híresebb Samuelt már hazazavarták, míg a másik Emmanuel játszik a csapatban. Ha jól tudom testvérek, de ebben nem vagyok biztos.

Az eszméletét vesztett algériai játékosról nem tudok semmit, de ha valami komolyabb baja történt volna, valszeg már tudnánk róla. Tehát úgy néz ki felépült(hál isten).

Előzmény: Ernesto Serra (285)
mondial Creative Commons License 2002.01.31 0 0 287
Ajánlom figyelmedbe Sporttárs 245.számú hozzászólását.
Előzmény: Törölt nick (286)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.31 0 0 286
Akkor ismét csak meggyőződhetünk róla, hogy a magyar edzők mekkora pancserek. Soha nem értettem, hogy ismeretlen fekete-frikai játékosok (nem a sztárokra gondolok) a francia,belga stb bajnokságokban micsoda hatalmas gólokat rúgnak, és ha idehoznak valakit Mo-ra, egyszerűen bénák, és nem találják helyüket a csapatban, pedig húzóemberek lehetnének képességeik alapján. Seator is csak néha-néha lépett pályára, erre emlékszem.
Előzmény: furuja (284)
Ernesto Serra Creative Commons License 2002.01.31 0 0 285
és mivan a két algériaival? mondjuk a másodikról tudom, hogy jól van, de aki a Nigéria ellenin ájult el, azzal mi van??

szegény algérok, pedig Rabah Madjer mekkora gólt rúgott!!

furuja Creative Commons License 2002.01.31 0 0 284
Nem ugyanaz, mert öregedett hat évet. Amúgy meg igen.
Előzmény: Törölt nick (282)
Ernesto Serra Creative Commons License 2002.01.31 0 0 283
most mi van, Koffour mégis visszatért, vagy ez egy másik???
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.31 0 0 282
És ő ugyanaz az ember????
Előzmény: furuja (281)
furuja Creative Commons License 2002.01.31 0 0 281
Látom atomsérült Neked csak kötekedni van kedved a barlangásszal kapcsolatban, de azért alárulom, hogy az általad keresett Seator Székesfehérváron játszott öt-hat éve, aztán eltűnt, lelépett, stb...
Előzmény: Törölt nick (280)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.31 0 0 280
Ha már szerepelt, akkor bocs, de nincs kedvem, végigolvasni a topicot. Szóval, szerepel Libériában egy Seator nevű csávó, játszott Magyarországon is valaki ilyen névvel. Ő az???
Előzmény: mondial (279)
mondial Creative Commons License 2002.01.31 0 0 279
Érdemi!!! Nem értelmes, bár azt is írhattam volna...:))

Thor Heyerdalra gondolsz? Ő az aki egy papíruszhajón átkelte az óceánt igaz? Ő mintha a hokit szeretné inkább...:))

Ja és valszeg igazad van, de Kongó ellen már nem lesz menekvés.:))

Előzmény: Ciani (278)
Ciani Creative Commons License 2002.01.31 0 0 278
Mi az, hogy értelmes hozzászólás?! :-)

Még hogy Costa Ricának nincs köze Afrikához??? Nem hallottál még Thor Hyerdahlról? (most senki nem kössön bele abba, hogy az ő kutatásainak semmi köze Costa Ricahoz, de máshogy nem tudtam átvágni a gordiuszi csomót :-) )
:-)

Szóval ma Szenegál megalázza Tunéziát!

Előzmény: mondial (267)
mondial Creative Commons License 2002.01.31 0 0 277


A zambiai Sinkala és a szenegáli Diouf balettmozdulatokkal melegít a holnapi két kemény mérkőzésre.

mondial Creative Commons License 2002.01.31 0 0 276

A jelenetet megelőzőz lövéssel Toure Bassala tábornok átveszi a hatalmat Maliban.

mondial Creative Commons License 2002.01.31 0 0 275
Tehát a negyeddöntőben

Nigéria-Ghána
Dél Afrika-Mali
Kamerun-Egyiptom/Szenegál/Tunézia/Zambia
Szenegál/Egyiptom-Kongói DK

Emlékeztetőül a D-csoport állása

Senegal 2-0 6 - továbbjutó
Egypt 1-1 3
Tunisia 0-1 1
Zambia 0-1 1
Hátralévő: Egyiptom-Zambia, Szenegál-Tunézia

Lehet kombinálni. :))

Az elődöntőben meg összejöhet egy Nigéria-Szenegál és egy Kamerun-Dél Afrika meccs.

mondial Creative Commons License 2002.01.31 0 0 274
Akkor egy kicsit részletesebben

B-csoport

Ghána-Burkina Faso 2-1 (0-0)

Mopti, 11 000 nézo

V: Chukwujekwu (nigériai). G: Boakye (89., 90.), ill. A. Touré (82.)

GHÁNA: Adjei - Mireku, Amponsah, Mensah, Blay (Pantsil, 46.), Owusu-Ansah, Ibrahim, Duah (Amoako, 46.), E. Kuffour, Boateng, Addo (Boakye, 66.)

BURKINA FASO: Kabore - Tall, B. Cissé, Tassembedo (Firmin, 64.), O. Traoré, Dossama, Yameogo (Sanou, 48.), Panandetiguiri, A. Touré, Barro (Ouedraogo, 39.), Dagano

Dél-Afrika-Marokkó 3-1 (1-0)

Segou, 2000 nézo

V: Gandur (egyiptomi). G: Najbet (42. - öngól), Mngomeni (48.), Nomvete (51.), ill. Benmahmud (76. - 11-esbol)

DÉL-AFRIKA: Vonk - Mabizela, Carnell, Issa, Mokoena, Tinkler, Mngomeni, Mnguni (Sheppard, 70.), Zuma, Buckley (Nomvete, 32.), McCarthy (Sibaya, 81.)

MAROKKÓ: Benzerki - Rumani, Fahmi, Najbet, el-Brazi, Szafri, Sippo (Benmamud, 56.), A. Ramzi, Zeruali, Bukari (Hadda, 53.), Bászír (Rokki, 84.)

A végeredmény
1. Dél-Afrika 3 1 2 - 3-1 5
2. Ghána 3 1 2 - 2-1 5
3. Marokkó 3 1 1 1 3-4 4
4. Burkina Faso 3 - 1 2 2-4 1

Következik (január 31-én): Szenegál-Tunézia (D-csoport), Egyiptom-Zambia (D-csoport). Az Eurosport 17.00-tól párhuzamosan közvetíti a két mérkozést

Itep Creative Commons License 2002.01.30 0 0 273
A végeredmények:

Burkina Faso [1 - 2] Ghana
82' [1 - 0] Toure
89' [1 - 1] Boakye
90' [1 - 2] Boakye

South Africa [3 - 1] Morocco
41' [1 - 0] Zuma
48' [2 - 0] Mngomeni
51' [3 - 0] Nomvete
80' [3 - 1] Jarmouni (pen.)

Na,ezt jól +kaptam!Az első félidő után abbahagytam a meccsnézést,mert piszok gyenge meccs volt!Erre...

real magpie Creative Commons License 2002.01.30 0 0 272
Nem értem a kérdést.

Marokkónak meg nem jött össze...sebaj, majd két év múlva. Nagyon állat ez az utolsó kör!!!

Előzmény: kékkirály_d (260)
mondial Creative Commons License 2002.01.30 0 0 271
A 88.-ban Marokkó, a 89.-ben pedig Ghána...

Dél Afrikáért kár, hogy továbbment jobb lett volna egy Ghána, Burkina Faso pár a negyeddöntőben.

Így viszont kircsi lesz a Nigéria-Ghána meccs!

Előzmény: kékkirály_d (270)
kékkirály_d Creative Commons License 2002.01.30 0 0 270
:)

a 87.perc tájékán még továbbjutásra állt Burkina Faso...

Előzmény: mondial (269)
mondial Creative Commons License 2002.01.30 0 0 269
Nem gondoltam, hogy ilyen híres lett ez a topic! Kedves nagykövet úr remélem együtt sírt a játékosokkal, ahogy egy igazi, a nép által csodált politikushoz illik.

Micsoda megtiszteltetés!Remélem többi kolegáját is tájékoztatja az eseményekről és ennek a topicnak az afrikai kontinensért, valamint mindenekelőtt Burkina Fasoért tett fáradalmairól.

:))

Előzmény: ambassador Burkina Faso (266)
mondial Creative Commons License 2002.01.30 0 0 268
Nem jött össze...
Előzmény: real magpie (259)
mondial Creative Commons License 2002.01.30 0 0 267
Hát ez nem volt semmi! Felépültek a fiúk rendesen. Nem akarom magamat fényezni, de ugye megmondtam, hogy nem kell kétségbe esni vagy nem mondtam meg?:))
Idáig az 5-ből 4 VB csapat jutott tovább, holnap már csak Tunéziának kell megemberelnie magát.
ambassador Burkina Faso Creative Commons License 2002.01.30 0 0 266
:-(
Köszönöm barátom az együttérzést!
Előzmény: kékkirály_d (264)
nicko Creative Commons License 2002.01.30 0 0 265
Király kép! :-))))
Előzmény: mondial (258)
kékkirály_d Creative Commons License 2002.01.30 0 0 264
Ez nem volt semmi!Szegény Burkina Faso!
Tehát akkor a negyeddöntők párosítása:
Nigéria-Ghána
Dél-Afrika-Mali
Kamerun-?
?-Kongó

Tiszteletbeli továbbjutó:Burkina Faso.
Szegények...

kékkirály_d Creative Commons License 2002.01.30 0 0 263
Előbb elszúrtam...
Ghána már 2-1-re vezet és tovább fog jutni!?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!