Keresés

Részletes keresés

John Zero Creative Commons License 2010.01.20 0 0 546
Én se kértem az AXA-től bankkártyát, minek?

Nagyon jó kis számla a félretett pénznek, lekötni se kell, de ennél többet én nem bízok az AXA-ra :-)
Előzmény: Laslow (543)
ferkeindex Creative Commons License 2010.01.18 0 0 545
jaja én is így gondoltam hogy tök felesleges, így nagyobb biztonságban is van a pénz hogy nincs a számlához kártya:)
Előzmény: Laslow (543)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.18 0 0 544
OTP-s bedolgozonak meg akkor is nehez hinni, amikor igaza van. Ha van olyan... :D
Előzmény: Törölt nick (535)
Laslow Creative Commons License 2010.01.17 0 0 543
OFF:
Nem kértem hozzá bankkártyát - minek? Csak lejárna 2 év múlva, meg ilyenek... Ha nagyon megszorulnék anyagilag, átutalok netbankon a Citibankhoz, és másnap felveszem tetszőleges ATM-ből.
Előzmény: ferkeindex (538)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.17 0 0 542
Sőt ha csak azt a 4-10 karakteres ügyfélkódot adja meg minden esetben, amit csoportos beszedési megbízáskor kellene, azzal is le tudják könyvelni. Én is így fizetek, egyszeri átutalással, mindig csak az ügyfélkódot adom meg és még soha nem volt gond a befizetések lekönyvelésével.
Előzmény: John Zero (539)
hittheroadjack Creative Commons License 2010.01.17 0 0 541

Ahogy mondod.

 

A szolgáltató a közlemény, vagy megjegyzés rovatban keresi először, hogy melyik ügyfélszámra könyvelje le a befizetett összeget. Az, hogy kinek a neve szerepel feladóként semmit nem számít, és nem is félrevezető az ő számukra.

Előzmény: ferkeindex (540)
ferkeindex Creative Commons License 2010.01.17 0 0 540
köszi! elvileg így ugye az sem akadály, ha nem az én nevemre jön a számla..
mivel a befizetőazonosító alapján jó helyre kerül a pénz.
Előzmény: John Zero (539)
John Zero Creative Commons License 2010.01.17 0 0 539
ferke:
Gyakorlatilag MINDEN netbankon lehet csekket befizetni. Nekem az elmúlt 4-5 év alatt sose volt ebből gondom.
Igaz, oda kell figyelni, hogy ne írd el a számokat!

Tehát:
1. Sárga csekket megfogod, alul középen látod, hogy ki a címzett, és mi a bankszámlaszáma. Ezt beírod a netbankba
2. Sárga csekken van egy "befizetőazonosító", általában hosszabb-rövidebb számsor. Ezt írd a netbankon a "megjegyzés" mezőbe.
3. Ellenőrizd mégegyszer a befizetőazonosítót, hogy pontosan írtad-e be!

Ennyi.
Előzmény: ferkeindex (532)
ferkeindex Creative Commons License 2010.01.17 0 0 538
OFF
Malacperselyhez kértél bankkártyát?
Előzmény: Laslow (533)
sa52 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 537
Itt megtalálod.
Terméktájékoztató
Előzmény: kano27 (536)
kano27 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 536
Sziasztok!
Tudja valaki, hogy mit jelent a KamatHozó bankszámla kondíciói között a KAP50 és KAP250 program?
Köszönöm!
Üdv.: Kano
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.15 0 0 535
A forrás linkje?
Előzmény: Törölt nick (534)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.15 0 0 534

A negyedéves statisztikák szerint az ügyfelek 1747 alkalommal nehezményezték a bankok tevékenységét. A legtöbb panasz, amikor figyelembe vették a bankok piaci részesedését: az első helyre az Axa kerül,

a második a Budapest Bank lett,

míg a harmadik a Raiffeisen.

Méretéhez képest tehát az Axa Bankra panaszkodtak a legtöbben, szakértők szerint a magatartási kódexet bojkottáló pénzintézetet megleckézteti a felügyelet.



A pénzügyi vállalkozásokkal kapcsolatosan 496 megkeresés érkezett, ami az előző évi adat négyszerese. A legtöbb panasz a hitelezéshez kapcsolódott, az ügyfelek leggyakrabban a törlesztőrészletek emelkedése miatt elégedetlenkedtek.

Laslow Creative Commons License 2010.01.13 0 0 533
A csekkek befizetését egyszerű átutalással csinálom: a célszámlák számai és a közleményben az ügyfélazonosítóm elmentve, aztán minden hónapban egyszerűen csak kitöltöm az összeget, meg beállítom az utalás dátumát a fizetési határidő előtti munkanapra. Tökéletesen működik így: kényelmes, teljes a kontroll, a pénz pedig amíg csak lehet nálam kamatozik.
Előzmény: ferkeindex (532)
ferkeindex Creative Commons License 2010.01.13 0 0 532
AXA netbankon lehet csekket befizetni? vagy a közüzemi számlát hogy egyenlíted ki? Esetleg elutalod vagy inkasszó ? Ezen akkor nem tartasz annyi pénzt gondolom, hogy meglegyen az MNB alapkamat -0.5%.
Előzmény: Laslow (529)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.13 0 0 531
mintha én írtam volna. ugyanezek vannak nekem is
Előzmény: Laslow (529)
sa52 Creative Commons License 2010.01.13 0 0 530
Akik késlekedtek, lemaradtak - Elfogyott a prémium kötvény
http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=4&i=126988&hl=1
Előzmény: Laslow (529)
Laslow Creative Commons License 2010.01.13 0 0 529
OFF:
Mindet az eredeti terv szerint használom! :)

1. Citibank: kb. 10e Ft a hétköznapi készpénzfelvételekhez (kocsmapénz:).
2. AXA: fő bankszámla (közüzemi számlák kiegyenlítése netbankkal, bolti vásárlások).
3. CIB: a havi megmaradó pénznek, amihez várhatóan nem fogok hozzányúlni (Malacpersely, kamat: 7%).

4. Prémium Államkötvény: a hosszú távon nélkülözhető már meglévő pénznek (kamat: 6%+előző évi infláció%). Ha jól tudom már csak 1-2 hétig jegyezhető, feltéve ha van még belőle.
Előzmény: ferkeindex (527)
penzvselet Creative Commons License 2010.01.13 0 0 528
Sziasztok!

Az ilyen jellegű (bankos-biztosítós, számlavezetéses-hiteles, stbstb) témáknak indítottam most egy oldalt, ahol ezeket a dolgokat tematikusan lehet rendezni.
Remélem hasznosnak találjátok, de nagyon örülnék minden észrevételnek és ötletnek is.

az oldal:
www.penztvagyeletet.hu

üdv: Márti
ferkeindex Creative Commons License 2010.01.12 0 0 527
Az axás számlát akkor már nem használod? vagy a Citibankost nem?
Előzmény: Laslow (526)
Laslow Creative Commons License 2010.01.12 0 0 526
A CIB-nél egy Malacpersely megtakarítási számlát. (Még 1-2 hétig nyitható.)

Röviden: 7% kamat, ingyenes számlavezetés/telebank/netbank szolgáltatás, de igazából az a lényege, hogy ne terheljük a számlát, hanem havi legalább 10e Ft-tal növeljük a rajta levő pénzt (különben az adott hónapban kevesebbet kamatozik, nem 7%-ot). Bármikor hozzáférhetek a pénzhez (lehet hozzá ingyen bankkártyát is kérni, vagy elutalni netbankon más számlára). Ja, és ha egész évben minden hónapban növelem min. 10e Ft-tal az egyenleget, decemberben adnak grátisz 5eFt-ot. (Plusz számlanyitáskor kaptam borhőmérőt, gallért, meg dugóhúzót.)

Szóval úgy voltam vele, hogy a 7% nem olyan rossz, és semmit nem kell csinálnom vele, csak ráutalgatni havonta ami megmarad.
Előzmény: ferkeindex (525)
ferkeindex Creative Commons License 2010.01.12 0 0 525
hol nyitottal ? ott mik a kondiciok ?
Előzmény: Laslow (524)
Laslow Creative Commons License 2010.01.11 0 0 524
Grat az AXA-nak! :(

Amúgy nem csak a látra szóló kamata csappant meg, de a pár hónapos banki lekötések kamata is. Összességében olyan 1%-al marad el a kamat az átlag lekötéshez képest, de ha a lekötésből levonjuk a végén a visszautalási költséget, ez tovább csökken. Gyakorlatilag macera nélkül a pénzednél vagy, és nem kell foglalkoznod keresgéléssel, banklátogatással, számlanyitással, végén visszautalással. Ez is valami. (Mondom ezt én, aki épp ma nyitott egy megtakarítási számlát...)
Előzmény: ferkeindex (523)
ferkeindex Creative Commons License 2010.01.11 0 0 523
3 hónap elteltével végre megnyílt a számla, ma kaptam róla levelet. El se hiszem.. Kár hogy azóta már értelmét vesztette kissé a dolog, ugyanis a magas látraszóló kamat miatt nyitottam volna, de azt már 3x csökkentették október óta:(
luciferk Creative Commons License 2010.01.11 0 0 522
Valóban nagyon gagyi a szolgáltatásuk, számlanyitás meg egy őskövület náluk, számlanyitástól 3 hét telt el mire lett egy élő számlám, vagyis számlanyitás lassúságban biztos az első helyen végeznének. Az ersténél délelőtt megnyitottam a számlámat és délutánra már aktív is volt, vagyis utalhattam rá vagy róla.
Előzmény: hittheroadjack (521)
hittheroadjack Creative Commons License 2010.01.11 0 0 521

Arról nem tehet az AXA, hogy szar a forint és kicsi a kamat.

 

Amikor egy deviza szar, akkor pont nem kicsi, hanem éppen nagy a kamata. :-) 

 

A svájci frankhoz képest például kifejezetten magas a forint kamata, ahhoz pedig, hogy jó-e, vagy rossz a forint az al-aksza banknak köze nincs.

 

Nem a forint szar, hanem az AXA Bank.  Ez nem fapados, hanem gagyi szolgáltatás, teljesen komolytalan 2010-ben. A versenytársakhoz, az európai normákhoz képest.

Előzmény: Törölt nick (520)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.11 0 0 520

Az AXA inkább fapados, mint amatőr, fapados a számlanyitás, a netbank, vannak korlátozások, nincs ingyenes pénzkivétel, viszont a telefonos ügyfélszolgálat az jó, a pénzkivételt kivéve gyakorlatilag minden ingyért van és még ők fizetnek a bent lévúő pénzért napi kamatozással. Arról nem tehet az AXA, hogy szar a forint és kicsi a kamat.


Elvileg (telefonos üfsz. mondta), nemsokára lesz korszerű webalapú netbank. Kiváncsi vagyok. A CIBből ez az egy, ami hiányzik, ott a netbank szoftvert az szuper. 

Előzmény: hittheroadjack (519)
hittheroadjack Creative Commons License 2010.01.11 0 0 519

Az AXA egy iszonyú amatőr vállalkozás. Még valszeg nem nőtte ki a gyermekbetegségeket.   

 

Csak óvatosan veled, ezt tanácsolom mindenkinek.

 

 

Bementem ma egy fiókjukba, hogy nyissak egy számlát. Sürgős volt, hogy kapjak egy Giro számlaszámot, ahová, átsétálva a szomszédos másik bank fiókjába, az ott vezetett szmlámról aznapi értéknappal el is indíthassam a pénzt az új AXAs számlámra.

 

Kondíciókat , számlanyitási feltételeket elolvastam, majd kitöltöttem az elém tett adatlapot. 

 

Ügyintéző rögzítette a rendszerben az adatokat és mondá: minden rendben, készen vagyunk, a viszont látásra. 

 

- Örülök neki, - mondám, - de talán ha tetszene a számlaszámomat is közölni.

 

- Ja, hát azt nem, azt én nem tudok adni. 

 

- Miiii?  hát most kötöttünk itt szerződést, a rendszerben rögzítette, és nem ad számlaszámot ?????

 

- Nem, mert azt majd a központ fog adni.

 

- És mikor ?

 

- Hát majd holnap valamikor dél tájban biztos kijön valaki a központból a papírokért, beviszi oda, aztán majd feldolgozzák és utána felhívják Önt telefonon, hogy mi a számlaszáma. 

 

- És mégis mikor zárulhat le ez a bonyolult, sok ember közbenjárásával, vérverítékes munkájával járó folyamat ?

 

- Hát ha lesz autója a kézbesítőnek, akkor azzal jön, ha nem akkor békávéval, és majd ha nem jön közbe semmi, más dolga nem akad, akkor lehet, hogy akár már holnap délutánra  a központi adminisztrátorok kezébe kerülhet az ügy. És ha nem lesznek betegek, nem mennek szabadságra, és ha lesz kedvük bepötyögni a gépbe, akkor az sem zárható ki, hogy 2 nap múlva tudni fogja a számlaszámát.

 

 

- Ja ? ,  értem,-  mondám zavarodottan, és elővettem a naptáramat, mert már biztos voltam benne, hogy az időutazás nem fikció, íme itt a bizonyíték. Kinéztem az ablakon, hogy a táj megváltozott -e körülöttünk ahhoz képest, mint amikor beléptem ide az ajtón   Arra tippeltem, hogy legalább 20 évet mehettünk vissza az időben.

 

 

 

Az AXA Bank egy őskövület. Ezeknél az adatforgalom ekhos szekérrel történik, és az adatátviteli sebességet úgy mérik, hogy négyökrös, vagy extra szolgáltatás esetén hatökrös szekérrel szállítják az adatokat.

 

Ezen felül interneten keresztül nem, csak telefonon keresztül rendelkezhetek az AXA-s számlám felett.

 

     

 

 

 

  

John Zero Creative Commons License 2010.01.11 0 0 518
Photoshoppal :)
500-at balra csúsztatod egy kicsit, a nullákat pedig duplázod, gondolom. A scannelés úgyse lesz nagyon jó minőségű.

Ha pedig jön az áruval, akkor a kezébe kell nyomni a normális összeget. (De szerintem nem fog felbukkanni.)
Előzmény: Törölt nick (517)
John Zero Creative Commons License 2010.01.10 0 0 516
Amúgy pont ezt írták valahol neten: ne hidd azt, hogy a név ismerete nélkül vagy a reg. szám ismerete nélkül ne lehetne felvenni a pénzt. Fel lehet.
Előzmény: Törölt nick (514)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!