Keresés

Részletes keresés

juhosttt Creative Commons License 2013.08.23 0 0 29161

Még1 utolsó és nem szemetelek tovább.

A kémikusok, (fizikusok?), kutatók nem azért dolgoznak, hogy te vagy én mint apró nyúltartók megússzanak egy oltást... Pontosan nem is tudom miért dolgoznak. Vannak jól bevált myxo elleni vakcinák. Amig nem lesz rezisztens rá a myxo, addig nem nagyon van ezzel a dologgal gond... Esetleg növelhetnék az oltási időt, de mint írtam az senkinek sem érdeke...

Előzmény: japipapi (29154)
juhosttt Creative Commons License 2013.08.23 0 0 29160

Igen természetesen megkaptam az alap csecsemőkori és gyerekkori oltásokat. Gondoltam is ezeket említeni, de véleményem szerint ez egy másik fajta történet, mivel mint írtad ott elméletileg végleges a védettség. Megint eltérünk a témától és vesézgetjük a mellékutakat. Maradjunk egyenesen a myxonál és a nyulaknál! se tigris, se egyéb oltás/védettség.
Az embereknek nem is érdeke, hogy hosszabb távú védoltást kreáljanak a nyulaknak, mert az nagy pénzbeli veszteség. Ha tegyük fel van egy lelkes ember aki mégis ezzel játszik és van is hozzáértése, azt csöndesen félre teszik, vagy betömik a száját egy kis pénzel, vagy megpróbál máshol érvényesülni ezzel.
Azt belátom tényleg hülyeséget írtam, mert nem vakcinát osztogatnak, de nem is azért vannak, hogy egy jól bevált rendszert (évente oltás bizonyos vírusok ellen) felborítsanak... Lehet papíron azért vannak, de van amikor a pénz nagyobb úr a tudásnál... Na de ez is elkanyarodik a témától, mert ez már pénz meg politika, meg ilyesmi féleségek.

Előzmény: japipapi (29154)
juhosttt Creative Commons License 2013.08.23 0 0 29159

Nem vagyok metafizikus, nem innen-onnan ollózott szövegekre alapozok és végezetül magyar vagyok, nem indiai. Az indiai tigris támadásokat meghagyom az ottaniaknak, itt a nyulakról van szó. A tigris kihalófélben van, az ember meg túlnépesedve. Szóval ezzel mindent el is mondtam ;)

Előzmény: japipapi (29151)
japipapi Creative Commons License 2013.08.23 0 0 29158

Az lehet, de ez a téma bukta! Megtanultam, bizonyítani is tudom, annak idején  a lexikális tudás volt a módi. A rendszerálltás óta (is) átírták a történelmet, minimum olvasd el a Wikipédia sorai, (ez Neked is azonos) ott sem így van, ahogy Te állítod. Szerencsére. Én már nem is akarok felvételizni, mint ahogy több mint 40 éve felvettek. De lapozzunk. Itt az 5 hónapos új "kocám" :-)))), 5,60 kg, német vérvonal. Sarolta

  és a süldők egy része   és tesóinak gerince 

Előzmény: Törölt nick (29156)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.23 0 0 29157

Na de maradjunk a nyulaknál.

Előzmény: japipapi (29155)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.23 0 0 29156

Sajnos kevés pontom let. De történelemből ötöst kaptam.

De ez így van ahogy mondtam. Ha van kedvedés időd olvass utána.

Előzmény: japipapi (29155)
japipapi Creative Commons License 2013.08.23 0 0 29155

Na, látod? Most már tudod, hogy miért nem vettek fel!?:-)))) 

Előzmény: Törölt nick (29153)
japipapi Creative Commons License 2013.08.23 0 0 29154

Bocs, de mondtál egy butaságot. Hidd el, tudom ki a virológus, van egy fiatal barátom is. Nem mondtam, hogy ők tenyésztik esetleg az ellenállókat, hanem a vírust vizsgálják, ellenszere megvan, de nem elég hatékony. Gondolj  a "diperte" emberoltásra, biztos, hogy azt Te is megkaptad, egy életre védett vagy. Én az ilyen típusú védelemre gondoltam. Azon nem agyalok, hogy miért addig hat, nem a mi dolgunk, nem is érdekel. Gondolom, a Myxovac nem épül be teljes mértékben az immunredszerbe, a gyengített vírust a szervezet egy darabig "tűri" (1 év körül), majd kilöki. Nem tudom, nem is érdemes ezen filózgatni, a kémikusok, fizikusok, kutatók hada dolga.

Előzmény: juhosttt (29150)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.23 0 0 29153

Ez nem hülyeség!Amikor aláírták a trianoni paktumot,akkr volt a friss csehszlovák állam külügyminisztereésmár jócskán benne volt a korban,40 év körül. A benes-dekrétum teljesen más tészta.A II.vh-t csak párévvelélte túl.

Ezt régen se és most se tanítják iskolában, hogy főleg miatta ekkora az ország. Clemenceau a másik kutyaütő.

De én történelem-német szakra készültem amúgy, csak nem vettek fel egyetemre. 

Előzmény: japipapi (29152)
japipapi Creative Commons License 2013.08.23 0 0 29152

Jaj, ne mondj már butaságot! Hol volt Benes, amikor aláírták a Trianon-i diktátumot?! Benesnek 1945. májusában született a dekrétuma. Trianont és  az 1947. évi párizsi békeszerződést nem kellene összekeverni.  Maradjunk inkább a nyulaknál.

Előzmény: Törölt nick (29142)
japipapi Creative Commons License 2013.08.23 0 0 29151

Nem akartam értelmezgetni, semmi értelme. Kicsit kevered, azért szélesítettem. Tudod, nekem kicsit "tudálékosnak" tűnnek sokszor szavaid, mint, ha a "mindentudás egyetem" hallgatója lennék. Nem szeretek itt ollózott szövegeket olvasni.  Nézelődj, Indiában, sajnos sűrűn, a tigrisnek préda az ember. Úgy látom, metafizikus vagy, amit nem látsz, nincs. :-))))))

Előzmény: juhosttt (29139)
juhosttt Creative Commons License 2013.08.23 0 0 29150

A virológusokat nem azért fizetik, hogy immunis fajtát állítsanak elő, hanem hogy a népnek osszák a vakcinát jó pénzért...
Bár nem ide vág, de mikor volt a nagy infulenzia járvány, mindenki hisztisen oltotta magát... Nálunk senki nem oltotta be magát, mégse kaptunk el semmi hülyeséget... Persze ha elkapjuk másképp állunk hozzá, de itt a nyulaknál nem a vakcina gyártásra kellene fektetni a hangsúlyt, hanem az ellenálló egyedekre...
Viszont még1 elgondolkoztató dolog:

Elterjedt, hogy az oltások fél és egy évig jók (2 ismert fajta van myxo ellen). Na most mi alapján tudták befolyásolni, hogy pont fél és pont 1 évig legyen jó az oltás??? Ha jó lehet 1 évig, akkor mért ne lehetne 2 évig? A kutyáknál is vannak alap oltások, amelyeket csak kis korban kell beadni, utána védett lesz. A veszettség ellen meg 1 évig tart csak az oltás elvileg... Ott is mi alapján pont egy év? Mért nem 1.5 vagy 1.2 év?

Előzmény: japipapi (29147)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.23 0 0 29149

Szerintem a színe,állaga jó, de olyan furcsa fényesnek tűnik, mintha a nedvességtartalma magas lenne. De lehet csak a képen ilyen furcsa.Meg olyan ovális inkább, mint kerek.

Állatorvosnak nem szóltál még?

Előzmény: Zsuzsika.... (29130)
japipapi Creative Commons License 2013.08.23 0 0 29148

Maximálan osztom nézeted.

Előzmény: Deryan (29137)
japipapi Creative Commons License 2013.08.23 0 0 29147

Szia.

Igazad van, de álmokat sem szabad kergetni. Biztosra veszem, hogy a "kisfarmos" nyulászoknál nem lesz soha ellenálló fajta, éppen azért, mert kicsiben nem lehet követni az átalakulást. Gondolom nem tart évekig 1-több nyulat, hanem szelektál, frissít, de tömegében megeszi. A virulógusok próbálkoznak, de nem sikerült nekik sem kitenyészteni ellenálló fajtát. Azt majd talán a természet megoldja, évezredek alatt, amit az emberi beavatkozás miatt tönkretett.

Előzmény: tp329 (29138)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.23 0 0 29146

Lehet az volt, lehet E.cunicili. Ezt már sose fogjuk megtudni.

Előzmény: juhosttt (29145)
juhosttt Creative Commons License 2013.08.23 0 0 29145

A ferde fej az a közép fül gyulladás miatt van. Ezután mozgáskoordinációs zavara lesz. Ez egy pastereulla faja. Ez az ami nem sokáig él és sima hypo-val lehet fertőtleníteni. A gond az, ha valamelyik elkapja, annak már vége. Gyorsan terjed, de könnyebb megllítani mint a többi betegséget.

Előzmény: Törölt nick (29140)
adrmosz Creative Commons License 2013.08.23 0 0 29144

Köszi a segítséget!

Előzmény: Törölt nick (29143)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.23 0 0 29143
Előzmény: adrmosz (29141)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.23 0 0 29142

Trianon a franciáknak köszönhető igaz, de nagy befolyással volt rá benes,aki cseh politikai személy volt. Ő akarta, hogy Magyrországot fele ekkorára vágják, mit most. Akkor a főváros Kecskemát lenne, és a Tiszán-túl az oláhokhoz tartozna, É Dunán-túlés az egész Felvidéka mai É-Közép-hg-gel a tótokhoz, a Dunántúl többi része meg a rácokhoz. De szerencsére a franciák annyit nem engedtek, de így is teljesen meggyengítették az országot és a Honvédséget.

Ezenkívül Sztálin pajtásnak is meglehet köszönni, hogy ez ország még ekkora, mert a II.vh. után is felakarták darabolni teljesen az országok a kisantanthoz tartozó országok. Amúgy utálom Sztálint,de azért nem árt tudni ezt sem. Az mondta, hogy egy olyan ősi nagy tekintélyű népet,aminek sokat köszönhet a világ, mint a magyar nem lehet hon nélkül hagyni.

Előzmény: japipapi (29135)
adrmosz Creative Commons License 2013.08.23 0 0 29141

Sziasztok!

 

Nyúlászatba szeretnék vágni 80 anyanyúllal, tud valaki Baja környékén olyat aki átveszi a leadandó nyulakat?

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.23 0 0 29140

Én is féltem, de már nem félek,merttudom milyen. Nekm régen itthon azt mondták, hogy a szúnyogtól a baja az lesz, hogy a fejét görbén tartja, lebénul, mert nekik régen ettől döglött meg sok nyúl. De az azE.cunicili parazita. Aztán könyvből néztem meg, hogy mitől ilyen dudoros a füle, de ez már régen volt, azóta sok mindent megtanultam magamtól is meg öreg nyúltenyésztőktől is.

A mezei nyúl immunis. Az üregi nyúl miatt vitték át ausztráliába aztán meg franciaországba.

 

 

Előzmény: japipapi (29132)
juhosttt Creative Commons License 2013.08.23 0 0 29139

A tigris tőlem messze van, csak állatkertben látok. A tigris nem préda állat, mert ragadozó. Az, hogy vannak orvadászok akik levadásszák a bundájáért az más dolog. Az ember nem préda, az mondhatni egy külön kategória, mindenki felett áll, mert fog egy puskát és még akár magát is lelövi, nem csak azt aki rátámad. Na de ne kanyarodjunk el a témától.

A nyúl pedig préda, neki szükséges, hogy olyan fitt legyen, hogy a ragadozók elől tudjon menekülni. Egy elhízott nyuszó-muszó ezt nem nagyon tudná kivitelezni...

Előzmény: japipapi (29133)
tp329 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 29138

Kedves Fórumozók (mivel többen is reagáltak)!

 

Csak annyit írtam, hogy a myxo NEM EMBER ALKOTTA vírus, mást nem említettem!

Talán egyikünk sem professzor a témában, de elég jó színvonalúnak tartom a fórumot (kisebb döccenőktől eltekintve), nem kellene ezt a színvonalat túl nagy badarságokkal lehúzni. Csupán ezért szóltam, hogy ha valaki épp ennél a hsz-nél kezdi olvasni a fórumot, lehetőleg ne pont ezt tanulja meg. :-(

 

Az ellenálló törzsekről csak annyit, nincs kizárva, hogy bárki udvarában megszületik az első ellenálló példány. De ennek bizonyítása (még magunk számára is) a tulajdonság rögzítése és a törzs elszaporítása nem egy emberöltő léptékű és írtózatosan drága (laborvizsgálatok stb.). És akkor a termelési mutatókról még nem is beszéltünk :-(.

Persze nincs azzal semmi baj, ha eljátszunk a gondolattal.

 

További szép napot és egészséges nyulakat kívánok mindenkinek!

 

Deryan Creative Commons License 2013.08.23 0 0 29137

Szerintem veszélyes, betegségterjesztő házi körülmények közepette mixomatózissal kísérletezgetni. A túlélő nyúl tovább hordozza a kórokozókat kigyógyult állapotában is, ami veszélyezteti a környező állományokat.

 

Egyszerű házinyúltartóként számomra a legbiztonságosabb a fórumban látottak és leírtak alapján is a mixomatózisos állatot a betegség első jeleinek az észlelésekor levágni.

 

Nyílván nehéz a döntés, amikor egy vemhes vagy szoptatós anyát kell levágni. Ha a megtartás mellett dönt az ember, akkor nincs kizárva, hogy az utódok a fertőzési rizikót nem növelik-e.

Előzmény: japipapi (29132)
Deryan Creative Commons License 2013.08.23 0 0 29136

A hozzászólás tartalma alapján nincs jelentősége annak, hogy a nyulat/vadnyulat préda/zsákmány állatnak nevezi.

A nyúl viselkedésének jellegét így is jól kiemeli. Amit az ürülékkel kapcsolatosan írt teljes mértékben elfogadhatónak tartom a saját gyakorlatunk alapján s gondolom ez a lényeg.

 

Előzmény: japipapi (29133)
japipapi Creative Commons License 2013.08.23 0 0 29135

http://nyulak.freewb.hu/myxomatozis De az emberi tevékenység következménye! Európában  a franciáknak kötkető, csak úgy, mint Trianont! 

Előzmény: tp329 (29117)
japipapi Creative Commons License 2013.08.23 0 0 29134

Szia.

Az oltás után előfordul, hogy megjelenik a myxó jele, de nincs baj, hidd el. Kicsit érzékekenyebb az egyed, és a gyengített Myxovac elősegíti a tünetek megjelenését, azonban, nem tud elhatalmasodni, nem lesz tüdőgyulladása, meggyógyul. Valószínű, jól szúrtál.

Előzmény: rampi (29128)
japipapi Creative Commons License 2013.08.23 0 0 29133

Neked nagyon tetszi a "préda" szó! A táplákozási láncban minden és mindenki préda, nem kellene kihangsúlyozni! Te is préda vagy az tigrisnek! Nem egy indok, hogy préda. Nagyon jól hangzó szó, sejteti a szakszerűséget, de valójában, egy nagy semmi. :-(

Előzmény: juhosttt (29131)
japipapi Creative Commons License 2013.08.23 0 0 29132

Nem titkolom, én igenis félek a vésztől, de leginkább a felelőtlen nyúltartóktól! Jó pár év ezelőtt kipusztult a teljes állományom, 80-90 nyúlnál azért már nem semmi volt! A szomszédomra halhattam, "majd meggyógyulnak"! Egy frász! Hülye módon, felelőtlenül jobban terjesztettem én is a fertőzést, annak reményében, hogy "hátha" megmarad 1-2 egyet. Jó ráfáztam, 2 évig egyáltalán nem tartottam nyulat, mert tökéletesen nem tudtam volna  fertőtleníteni. Soha többé nem teszem. Oltok, és ha ennek ellenére látok, akár gyanús myxós jelet, azonnal likvidálom, a kazánban telepítem, szerintem csak így lehetne fertőző gózókat megsemmisíteni, a többi érdekében. Amelyik netán megmarad, csak abban az évben immunis, teljes védettség nincs! Mondják, "a vadnyúl immunis a mixóra". Hülyeség! Éppen miattuk fejlesztették ki ezt a vírust!!! Ki látja? A vad rejtőzködve él, ha elhullik, ritkán lehet látni, verembe pusztul el, vagy a ragadozók falják fel.

Előzmény: Törölt nick (29123)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!