Keresés

Részletes keresés

stevie-w Creative Commons License 2012.06.20 0 0 39835

Indulás péntek délután,  érkezés majd valamikor, az utazás 4db autóval... na az felbecsülhetettlen.

 

 

Ne csesszetek.

 

1000+ kilométer Románián át konvojban?

 

Teljesen felejtős. Mindenki haladjon a saját tempójában. A konvoj még nyílegyenes autópályán is iszonyú nehezen marad együtt, de így 20 órán keresztül igen komoly konfliktusokat látok előre a sofőrök között.

 

 

 

 

Előzmény: feca1983 (39833)
stevie-w Creative Commons License 2012.06.20 0 0 39834

A kaja és az  italok elég gyenge minőség  volt nekünk .A szakácsok és pincérek elég amatörők

 

 

A nyár közepére azért bele szoktak lendülni :-)

 

Engem inkább az aggasztana, hogy a lehető legolcsóbb alapanyagokat használják.

 

A kérdést nem ragoznám. Aki járatos a vendéglátóiparban, az pont el tudja képzelni, a fix összegből kigazdálkodott kaja milyen konyhatechnikai megoldásokhoz vezet...

 

 

Előzmény: burgtr (39832)
feca1983 Creative Commons License 2012.06.20 0 0 39833

ohh...

 

 

Köszönöm mindenkinek, hasznos tanácsokat kaptam, de tényleg.

 

Várna felé megyünk és jó minőségű úton megyünk /remélhetőleg/  :)

 

Indulás péntek délután,  érkezés majd valamikor, az utazás 4db autóval... na az felbecsülhetettlen.

majdnem reklám lett :))

 

Mégegyszer köszönöm, ha gyulán jár valaki akkor vendégem egy sörre.. :)

burgtr Creative Commons License 2012.06.20 0 0 39832

Szia !

Mi jún. elején voltunk a hotelbe. A hotel nagyon szép és jó helyen van , 5 csillagos szinvonal ,tágas szobák tökéletes kilátás ,minibár és csendes környék . 

Tisztaság rendben. Parkolás biztonságos , fizetős.Ellátás: mi teljes ellátáson  voltunk . A kaja és az  italok elég gyenge minőség  volt nekünk .A szakácsok és pincérek elég amatörők, egy Spanyol két csillagos hotel is jobb. Előszezoni árat fizettünk érte így nem panaszkodtunk. Part: tökéletes homokos , napágy 2 db +ernyő 10 leva / nap. Jó nyaralást.     

Előzmény: illesne61 (39825)
stevie-w Creative Commons License 2012.06.20 0 0 39831

és buvárkodási lehetőségek vannak e a Napospart környékén !!

 

 

A Fekete-tenger(nek ez a szakasza) nem az Adria.

 

Ha tapasztalt búvár vagy, akkor iszonyú csalódás lesz. Ha csak évente egyszer bedugod a fejed a víz alá, arra viszont jó.

 

Nincs különösebb infrastruktúra, nem különösebben tiszta a víz (mert ugye itt a tengerpart is homokos, a homok a vízben pedig nem segíti elő a kristálytiszta átláthatóságot), nemigen vannak látnivalók sem, pl. a Horvátországból ismerős hajóroncsok vagy érdekes élővilág a vízben a part közelében...

 

A Google azért kiad egy pár találatot a гмуркане (gmúrkane, búvárkodás) szóra.

 

 

Előzmény: lacika2107 (39830)
lacika2107 Creative Commons License 2012.06.20 0 0 39830

Sziasztok !! A valuta kérdés engem is érdekelne ,hogy euro vagy leva melyiket érdemes ithonról vinni ,kérdés menyiért váltják kint az eurót :) Hamár így kérdeznék akkór már megragadom a lehetőséget hátha tud valaki segíteni... augusztusban megyünk Napospart Fiesta Beach kismilió infot szereztem már,persze jót és rosszat is ,de ha esetleg addig megfordul valaki és talán le is írná mit tapasztalt azt megköszönném... és buvárkodási lehetőségek vannak e a Napospart környékén !!

KÖSZÖNÖM ELŐRE IS !!!:)

stevie-w Creative Commons License 2012.06.20 0 0 39829

mit erdemesebb most itthon valtani? Valtsak eurot es majd ott atvaltatom levara vagy mar egybol levaba valtsam at itthon? Hogy jarok jobban???

 

 

Pénzváltási mindentudó:

 

 

http://www.utikalauz.hu/index.php?p=folap&id=955#33

 

:-)

 

Előzmény: orszagattila88 (39828)
orszagattila88 Creative Commons License 2012.06.20 0 0 39828
Sziasztok.
A kerdesem az lenne, hogy mit erdemesebb most itthon valtani? Valtsak eurot es majd ott atvaltatom levara vagy mar egybol levaba valtsam at itthon? Hogy jarok jobban???
Elore is koszonom a valaszt!
áim Creative Commons License 2012.06.20 0 0 39827

írtam e-mailt

Előzmény: ancsi26 (39824)
ditranol Creative Commons License 2012.06.20 0 0 39826

Szia!

Próbáld meg ebben a fórumban, pár percen belül vki "lecsap Rád" :): http://goo.gl/Z9jco

Előzmény: ancsi26 (39824)
illesne61 Creative Commons License 2012.06.20 0 0 39825

Sziasztok! A Napospartra megyek Én is a családommal nyaralni, a Victoria Palace-ben szálunk meg. Érdekelne járt-e már valaki ott és milyen  a benyomása. qemes 1-től, aki most kint van kérdezném a tapasztalatait, tisztaság, kaja,  ellátás. A napernyőkért és az ágyakért mennyit kell a parton fizetni. további szépp napot mindenkinek.

ancsi26 Creative Commons License 2012.06.20 0 0 39824

Sziasztok!!

 

Nem tudom jól emlékszem-e,hogy valaki itt ajánlotta fel,hogy tud segíteni wizz repjegy foglalásban??

 

Köszi:Anita

gradinar Creative Commons License 2012.06.20 0 0 39823

Viszont utána melyik útvonalon mennyünk tovább?

 

Ha viszonylag folyamatosan akarsz haladni, Várnán keresztül menj (bár a városba bevezető szakaszon soha nem kizárt egy nagyobb dugó). Ha a mélybolgár valóságra vagy kíváncsi, Provadiának.

 

Melyiket tudnád nekünk ajánlani és akkor arra az úta választanék ki egy shell kutat /c. kártya/

 

Sumennél is van egy nagy Shell, a várnai autópályán is, a ruszeiről meg Sztivi írt.

 

G.

Előzmény: feca1983 (39815)
stevie-w Creative Commons License 2012.06.20 0 0 39822

a hatar elott kicsivel van 2 db Rompetrol is de Bulgariaban egy hajszallal olcsobb az üa.

 

 

Ez gyakorlatilag hetente változhat. A különbség mindenesetre elég kicsi ahhoz, hogy ne legyen érdemes különösebben számolgatni: akkor kell tankolni, amikor fogytán van a benzin, oszt' jónapot.

Előzmény: gorun20 (39820)
stevie-w Creative Commons License 2012.06.20 0 0 39821

Segítségedet kérném!  Neszebar a végállomás. Románia fele megyünk /Gyuláról/

Határátkelés Giurgiu. itt valahol tankolni kéne néztem vannak shell kutak /egységes ár az egész országban elvileg/

 

 

Az árak nem egységesek Bulgáriában sem.

 

A határátkelőtől kihajtva is egy benzinkúton találjátok magatokat, de a benzinkút-kérdés különben sem igazán probléma Bulgáriában: a városokban, a főutak mentén kifejezetten sűrű a kúthálózat. Ha ragaszkodtok a Shell-hez, akkor Ruszéban Szófia felé kell elindulni, és a főúton van a Shell-kút, ez kb 20 perc kerülő, de van kút több is Sumenig.

 

 

Melyiket tudnád nekünk ajánlani és akkor arra az úta választanék ki egy shell kutat /c. kártya/

 

 

Őszintén szólva én a Varna feliratot követném, ami Sumen felé visz. A többi utat nem ismerem, de általában elmondható, hogy a másod-harmadrendű utak Bulgáriában igen leharcolt állapotban vannak - én biztosan nem indulnék el arra. Sumentől Várnáig ráadásul rendes autópálya van (kb 80 km).

 

 

 

Előzmény: feca1983 (39815)
gorun20 Creative Commons License 2012.06.20 0 0 39820

Mi eddig mindig (ötször) Ruse-Razgrad-Shumen-Varna(Varna kozponton at)-Napospart utvonalon mentunk. Nem a rovidebb utat valasztottuk a gps Razgradnal es Shumennel is eltérithet. Romaniaban altalaban sokkal lassabban lehet haladni mint Bulgaria ezen utszakaszain. Bukaresti korgyurun fokozottan figyelni a Giurgiu fele letero elott(a tabla nagyon el van dugva), mi Giurgiu elott par km-rel le szoktunk kanyarodni balra Oinacu fele, elkerulo kamionoknak, a hatar elott kicsivel van 2 db Rompetrol is de Bulgariaban egy hajszallal olcsobb az üa. Utmatricat vehetsz a hatar utan egy bodenal vagy amikor megallsz tankolni, de meg mielott kimennel Russebol.

Jo utat

Előzmény: feca1983 (39815)
oktato70 Creative Commons License 2012.06.20 0 0 39819

Szia!

Mi juni 30.-ától leszünk kint a Rubinban, 5 család utazik összesen 9 gyerekkel:) Biztos fogunk találkozni:)

Felnőtteknek estére milyen programot terveztek? Eb-döntő nézési lehetőség van a hotelben?

Köszi a választ!

 

 

Előzmény: Marko61 (39648)
dareno Creative Commons License 2012.06.20 0 0 39818

mennyibe kerül a napágy és napernyő most a parton?

köszö előre is

moni31 Creative Commons License 2012.06.19 0 0 39817

Sziasztok!

 

Üdv Napospartról!

Nagyon jó az idő igaz kicsit fúj a szél. mi a Hotel Azurroban vagyunk itt is csak kizárólag 14-kor engedtek be a szobába.

csak és kizárólag a napágyak mögött engednek lenni......

A hullámok miatt sok a hordakék. 

ha van kérdésetek szívesen válaszolok

Móni

 

Előzmény: dolgozó n (39816)
dolgozó n Creative Commons License 2012.06.19 0 0 39816

Szia! 

Ti mivel mentetek? Reülővel vagy autóval? 3 főnek is kényelmesek a szobák? Mi 6-an megyünk 2db 3 ágyasba All in. :-) Van wifi? A vacsorához a fiúknak hosszú nadrág ajánlott??  A parton ha nem bérlünk napágyat, akkor a törölközőt hova teríthetjük : közvetlen a partra mint pl. Olaszo.-ban, vagy csak a napágyak mögé? Képeken láttam már így is úgy is. Sok bazár van????  Jó időtök van, maradjon is így! :)) Remélem nekünk is az lesz!!! Várom a válaszod. Ági.  

Előzmény: gemes1 (39814)
feca1983 Creative Commons License 2012.06.19 0 0 39815

Kedves stevie-w!

 

Segítségedet kérném!  Neszebar a végállomás. Románia fele megyünk /Gyuláról/

Határátkelés Giurgiu. itt valahol tankolni kéne néztem vannak shell kutak /egységes ár az egész országban elvileg/

 

Viszont utána melyik útvonalon mennyünk tovább?

2 - A2 - Provadia 904  (na ettől félek egy kicsit harmad rendű út)

 

vagy mennyünk tovább az A2-n és a 9-es úton lefelé / itt meg tuti sokan lesznek kb. délelőtt/

 

 

vagy esetleg egy harmadik általad javasolt?

 

:)

 

Melyiket tudnád nekünk ajánlani és akkor arra az úta választanék ki egy shell kutat /c. kártya/

 

Válaszod előre is köszönöm.

 

Shell kutak friss árakkal a logóra kattintva.

http://www.shell.com/home/page/bg/shell_for_motorists/site_locator/app_site_locator_191002.html

 

 

Előzmény: stevie-w (39776)
gemes1 Creative Commons License 2012.06.19 0 0 39814

Üdvözlet a Viktória Palace-ból!

 

Ha van kérdés holnap este tudok válaszolni!

Előljáróban:

2-kor van chek in (betartják!)

Egyre több magyar (30-50 fő)

Hatalmas szoba, jó környék és tényleg 25 fokos a tenger.

 

Üdv:Zoli

L E F K A D A Creative Commons License 2012.06.19 0 0 39813

Nem reklámozom, csak ajánlom, mert tudom,h jó, és én örülnék ha egy ismeretlen helyre mennék és valaki ajánlana valami jót, de ezt úgy látom másoknak szemet szúr. A görög fórumokon, szintén ajánlottam azokat a szállásokat ahol megszálltunk, ez biztos nagy reklám... 

Érdekes,h ezeken a fórumokon több a kötöszködő pesszimista, mint a segítőkész optimista????? Bocsi, akkor számítana reklámnak a tevékenységem, és lenne ,,riogatás" , ha biztonságos busz utat hirdetnék példul. 

Én nem veszekedés céjából írtam,és nem is reklám céljából, sajnálom ha ezt más rossz szemmel nézi....

Előzmény: pamag (39811)
János 2 Creative Commons License 2012.06.19 0 0 39812

T Viki!

 

Ha megjöttetek rövid beszámolót légyszíves.

 

Üdv: János

Előzmény: Viki1234 (39807)
pamag Creative Commons License 2012.06.19 0 0 39811

Te most szállást reklámozol (mondjuk a görög topikokban már leszedték volna érte a fejedet, mondván, tilos reklámozni), és közben a közbiztonsággal riogatsz??? Kissé kontraproduktív cselekedet...

 

A bolgár tengerparton még nem jártam, de rendszeresen Bulgárián át mentem Görögországba. Szófiai dugóhoz is volt szerencsém... de rosszat bolgár embertől még nem tapasztaltam, rossz közbiztonságot nem tapasztaltam... (egy szál magyar autóban, ketten...) mindössze fegyelmezetlen közlekedést.

 

Akit a leírt módon ki lehet rabolni, azt itthon is ki lehet...:-(

 

Előzmény: L E F K A D A (39809)
L E F K A D A Creative Commons License 2012.06.19 0 0 39810

L E F K A D A Creative Commons License 2012.06.19 0 0 39809

Igen, lehet ezt is mondani, meg figyelembe is lehet venni. Az ismerősök egyedül jöttek ki, és a Szófiai dugóban kiszúrták a kereküket, megálltak,h kicserélik a gumit, és megérkezett a ,,segítség", akik ezalatt szépen kirabolták őket. Örüljön,h még nem volt ilyenben része, de azzal szerintem senkinek nem ártottam,h érdemes odafigyelni....

Előzmény: solozo (39808)
solozo Creative Commons License 2012.06.19 0 0 39808

Az autósoknak azért szerintem érdemes óvatosnak lenni, szerintem érdemesebb többen menni, és csak forgalmas helyen megállni.

 

Egy szép példa a nettó hülyeségre.

Előzmény: L E F K A D A (39804)
Viki1234 Creative Commons License 2012.06.19 0 0 39807

Sziasztok.

 

Pénteken indulunk Hotel Bourgas-ba, esetleg ha van róla friss infótok írhatnátok róla pár sort.

Napközben étel ital fogyasztás hogy működik? Tényleg vannak e koktélok?

Hotel közelben van e arról infótok hogy merre van őrzött parkoló?

Köszönöm

utazo idegen Creative Commons License 2012.06.19 0 0 39806

Szia! Várnában a delfinárium , hadi múzeum(ott van a tengernél) délebre eetleg a Ropotámo folyón hajó út

Előzmény: petrus1988 (39803)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!