Keresés

Részletes keresés

Palási Creative Commons License 2013.04.21 0 0 2380

A Teszkóban most árulnak un. olajradiátorokat 40 % -kal ólcsóbban. 3 és 4,5 eft ért lehet vinni. Szezon vége van !

Mondják sokáig tartja a hőt, akár a termoszom ami néha 12 órán át tartja a meleget.

dejódió Creative Commons License 2013.04.08 0 0 2379

Van erre másik fórum:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9018927

 

DE nehéz választ adni, ugyanis az 50 nm még elég kevés adat... hőveszteség hőszükséglet nyílászárók stb fekvás(zárószint, tájolás stb). 2,5 kw és 8 kw közt lehet bármi.

 

kb egy AWY14LBC Fujitsu Nocria elvinné papíron nem is vészes a gép ára(nálunk).

AWYZ 14 LB / AOYZ 14 LB 4,2 (0,9-5,3) 6,0 (0,9-9,1) R410A komplett gép

De a komfort összenyitott ajtókkal illetve nagy sebességű befújt levegővel nem az igazi.

 

2 beltéri kellene ha lehet parapetes ha  nem akkor marad az olcsóbb oldalfali. Dualban viszont a Toshiba ad  igen jó hatékonyságú és ár/érték arányú gépet.

RAS M14 GAV-E  4,0 (1,1-4,5)   4,4 (0,5-5,2)  R 410A kültéri egység

RAS M18 UAV-E  5,2 (1,4-6,2)  5,6(0,9-8,3)  R 410A kültéri egység

és ehhez valamelyik Daisekai beltéri(k)

Össze kell számolni mi lenne a gáz költsége és mi egy H tarifás rendszerá klímával.

Klíma esetén a kültéri kondenzátummal kell valamit kezdeni ha csak bnem folyhat le simán valaghová.

 

Számolni kell a teljesítményeséssel is a jegesedés illetva a nagy hideg miatt, valamint az olvasztások is energiaveszteségként jelentkeznek.

 

Ha van benn gáz de esetleg parapet konvektoros akkor Mika vagy hasonló parapetes vizes  gázkazán is szóbajöhet, nem kell kéményt építeni.

 

Tehát sokféle lehetőség van szerintem, ebből az egyik a klíma(ami nyáron hűt is azért ez sem elhanyagolható).

Klíma esetén is a telepítési díjjal számolni kell ami min 40 max 120e lehet saccra.

 

Hmv pl miről menne?

Előzmény: miltim (2377)
nap50 Creative Commons License 2013.04.08 0 0 2378

1 készülékkel nem lehet normálisan befüteni ekkora lakást.

Előzmény: miltim (2377)
miltim Creative Commons License 2013.04.07 0 0 2377

Sziasztok!

Gáz bevezetés helyett klíma fűtést szeretnék.
Inverteres klímából egy 50 nm-es lakás fűtéséhez 1 nagyobb teljesítményű vagy a két beltéris változat a jobb? 

Azon gondolkoztam, hogy a nagyobb teljesítményű 1 beltéris változatnál az összes ajtónak nyitva kell lennie a lakásban fűtési szezonban és

az nem mindig célszerű.

Milyen típust ajánlanátok?

 

 

 

dejódió Creative Commons License 2013.04.05 0 0 2376

Tiéd a gép?

Előzmény: jogs (2374)
Émile Creative Commons License 2013.04.05 0 0 2375

 Van hősugárzó ventillátor nélkül is !

 És nem különösebben drága !!

Előzmény: arnyekxxx (2367)
jogs Creative Commons License 2013.04.05 0 0 2374
arnyekxxx Creative Commons License 2013.04.04 0 0 2373

válaszolok magamnak, az ötlet nem jó, rohadt lassan kezd el érezhető lenni, alkalmi budimelegítésre nem alkalmas

Előzmény: arnyekxxx (2367)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.04.02 0 0 2372

csak egy kicsit kéne visszaolvasni...

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=123613483&t=9077595

vagy egy kicsit visszább

vagy rákeresni, hogy mi is az a "COP"...

Előzmény: kendu (2371)
kendu Creative Commons License 2013.04.02 0 0 2371
Akkor a klíma a nyerő? Takarékosabb a norvég paneleknél?
Amúgy nincs nagy hőigényünk, 22 fokban bőven elvagyunk.
Előzmény: dejódió (2370)
dejódió Creative Commons License 2013.04.02 0 0 2370

A Toshibánalk és az LG-nek közel azonos de még megfizethető áron van igen magas hatékonyságú kicsi dual gépe.

Kicsit alacsonyabb hatékonysággal elektronikus adagolású 4 körüli COP-vel van pl Gree is.

Ott a kifutó 4 beltéri 1 kültéris kombót  br 400 körül megkaphatod.(4x2 kw nominbál fűtés, max 11,5 kw-ot tud leadni a kültéri, Hitachi a technika) kb 10-al drágább a 4 beltéris legújabb Gree az Mitsubishi holmikkal van kitömve-.

 

Csak egy -kettőt emltettem hirtelen.

Előzmény: kendu (2368)
dejódió Creative Commons License 2013.04.02 0 0 2369

Keress meg mailban, biztos, hogy tudunk segteni klima ügyben.

Előzmény: kendu (2368)
kendu Creative Commons License 2013.04.02 0 0 2368

Sziasztok!

Egy nagyon régi vegyes tüzelésű kazánom van. Félek, hogy bármikor cserben hagyhat. Ráadásul a tüzelő ára is emlekedik elég szépen, gondolom, ez nem fog megállni, vagy visszafordulni. A gázkazán új, a radiátorok újak, a szigetelés a házon nem a legjobb, mivel csak 5 centis, a nyílászárók idén lesznek cserélve. Gondolkodom, hogy áldozzak-e még a vegyes kazánra, ha kilyukad. Arra hajlanék, hogy nem. Viszont nem akarok csak egy lábon állni a fűtést tekintve, így elektromos megoldásra gondoltam. A baj ott kezdődik, hogy a házban összesen 5 helység van amit jó lenne fűteni. Jelenleg nem függetlenek, tehát központi fűtés van és mivel szeretjük a kényelmet, ezért ezt a függetlenséget meg is akarom tartani. Na meg gyerkőc is van és nem akarom mindíg szólongatni, hogy ne menjen ki a szobából, meg ilyesmi.

Szóval, hogyan, mivel lehetne megoldani a ház takarékos fűtését? Ezek a norvég panelek, ha jól tudom még nem túl gazdaságosak, de inverteres (esetleg hőszivattyús) klímából meg vegyek 5 darabot? Az már szép kis summa! Esetleg a fürdőt és a wécét ki tudnám hagyni, de még mindíg marad 4 helység. Ezt meg lehetne oldani dual klíma berendezésekkel, mert páronként van közös faluk.

Hol tart jelenleg az elektromos fűtés? Mi lenne a leggazdaságosabb megoldás? Miben segít, ha segít egyáltalán az eon? Van-e valamilyen tarifájuk ami még rentábilisabbá teheti ezt a fűtési módszert?

Ahogy nézegettem az árakat, egy kazán cseréjéből kijönne az egyik klíma, sőt, ha nem kapkodok még egy dual klíma is kijönne, szóval nagy dilemmában vagyok, hogy érdemes-e manapság fa, vagy szén tüzelésben hosszú távon gondolkodni.

arnyekxxx Creative Commons License 2013.04.01 0 0 2367

Üdv!

 

Van valakinek tapasztalata ilyen vagy hasonló infrafólia használatáról?  A lakás legkisebb és egyben leghidegebb, fütetlen helyiségébe szeretnék valamit betenni ami csak addig megy amig az a helyiség használatba van és nem olyan ormótlan és zajos mint egy sima ventilátoros hősugárzó.

 

Szóval ha egy ilyet felteszek a plafonra a kis helyiségben és beinditom, akkor fogom-e azt érezni azonnal, hogy rámsüt melegen a nap (az, hogy a hőmérő szerint hideg marad a levegő az nen érdekel)  vagy ezeknek az infrás izéknek van bemelegedési idejük és még nem is érezni a bekapcsolást mire befejezem az ülőmunkát?

dejódió Creative Commons License 2013.03.23 0 0 2366

Felhívtam, már eladta.

Előzmény: jogs (2365)
jogs Creative Commons License 2013.03.22 0 0 2365

Üdv URAK! Itt találtam a lehetőségre, gondoltam berakom, hátha valakinek szüksége van/lehet rá. Csak fűtésre volt használva! http://pest.expressz.hu/fujitsu-asyg-9-leca-aoyg-9-l-ujszeru-oldalfali-split-klima-elado-32671140/

Vernichter Creative Commons License 2013.03.12 0 0 2364

 Én pl. kiadok lakásokat, nem is egyet, de irodát még sohasem biztam meg ilyen tevékenységgel !

 Persze majdnem a szomszédban vannak a kiadandó kéglik, így a bemutatás nem túlságosan bonyolult.

 Mert a mustrára fordított idő az,  amit meg kell fizetni !!

 És hogy ne legyen off,  az egyik bérleményben villanyfűtés van. Drága , de még mindig megegyeztem az aktuális bérlővel !

 

 Viszont az olyan aki azzal kezdi, hogy átalakítgat, az nálam nem nyerő !

Előzmény: Atomkori Fémkasztni (2363)
Atomkori Fémkasztni Creative Commons License 2013.03.11 0 0 2363

Lehet, hogy mind a tizenhét, ha végül a tulaj saját hirdetésére jelentkező veszi ki.

Megértem, hogy nagyon ki akarja adni, de ennyi irodát megbízni azért durva

Előzmény: Égető1 (2362)
Égető1 Creative Commons License 2013.03.11 0 0 2362

 Hát az a lakás amit 17 ingatlanos hirdet az szélhámosság.

 A 17 irodából 16 biztos potyára dolgozik !!

Előzmény: Atomkori Fémkasztni (2360)
Zöldövezeti Creative Commons License 2013.03.11 0 0 2361

 Nálunk 2113 -tól lesz tilos gázzal fűteni !!

Amúgy anno Apám mindig mondogatta, hogy milyen kár, hogy nem ment ki Dániába.  A mezőgazdaság speciál ágában dolgozott és 47 -ben alkalma lett volna megpattani, de meghátrált !!

 Itthon se keresett rosszul, de azért a dán példa mindig elbűvőlte !!

 Szegény amúgy 15 éve halott !

Előzmény: sucu (2359)
Atomkori Fémkasztni Creative Commons License 2013.03.11 0 0 2360

Rengeteg van, csak éppen nagyon kevés, ami nekem megfelelő.

Nem vacakolnék konvektorcserével, ha válogathatnék hasonló paraméterű, cirkós lakások között.

Még nem találkoztam a tulajjal, csak az ingatlanossal és a régi bérlővel, éppen azért kérdezősködöm előre, hogy már én is tudjak miről beszélni, hogy mik a minimál igényeim, ami ha nem teljesül, nem veszem ki a lakást.

 

Ugyan nem erre a topikra tartozik, de tudom magamba tartani, borzasztóan bosszantó, hogy a legtöbb ingatlanos milyen slendrián módon teszi fel a hirdetéseket, nem állítja be rendesen az adatokat.

Hiába állítom be a keresőt, hogy csak a bútorozatlan lakásokat mutassa, ha egy csomó bútorozott lakást hirdetnek meg bútorozatlanként. Vagy az adatok szerint cirkós, miközben a fotókon jól láthatóak a konvektorok. Néha alapinformációkat elhallgat (például azt, hogy utcai vagy udvari, közös költség összege), miközben hosszan regél a környékről, hogy hány ABC, Posta, bankfiók, étterem, romkocsma van (amit pedig magamtól is tudok).

Nem veszik le a már lejárt hirdetéseket. 

 

Ja, és most megszámoltam, van egy bizonyos lakás, ami egyszerre 17 ingatlaniroda kínálatában szerepel az ingatlan.com-on, plusz a tulajdonos is maga is hirdeti. Az a 18 hirdetésből csak egyben szerepelt, hogy állatot tartani tilos, pedig akit érint, annak ez alapinformáció, az a másik tizenhetet feleslegesen hívná föl. 

 

Na, kibosszankodtam magam :)

Előzmény: Égető1 (2356)
sucu Creative Commons License 2013.03.11 0 0 2359
Égető1 Creative Commons License 2013.03.11 0 0 2358

 Jó ez a cikk csak éppen  fals dolgokat is állít !!

 Pl. ezt  :

 

 "a vásárlók, illetve még a házközponti fűtés számít viszonylag jól értékesíthetőnek. A hagyományos... "

 monja ő, csak éppen nem ikgaz.

 Tény valamikor a kályhás fűtések korában egy jó központi fűtéses ház egy főnyeremény volt.

 Nem kellett naponta begyújtani, nem kellett tüzelőt megvenni tárolni felcipelni stb..

 De mi van manapság ?

 Akad még néha egy -egy egyediházközponti fűtéses épület ( nem atávfűtésre gondolok,  csak a ház egyei kazánközpont fűtésére )

 

 Ezeket valaha szenes kazánnal fűtötték - fűtőt alkalmazva. De később áttértek a gázkazánra.

 Aztán ezt a fütés üzemeltetést általában mindig megszerezte valaki - közös képviselő, házban lakó valamely tulaj, külsős ügyes ember.

 És természetesen mindenki keresni akar a bóton,   így ezek is.

 

 Ha lehet, ha tud árat emel.

 

  Aztán ott vannak a lakók. Az még elmegy,  ha egy vagy kettő nem tud vagy nem akar fizetni - a társasház többi tulaja csak valahogy elcipeli, morognak, de a fűtés kell, így kifizetik a potyázók költségeit is ( az üzemeltető az aki utóljára hajlandó jótékonykodni ).

 Na de mi van ha egy  közösségben ez a nemfizető szám emelkedi ??

 Jó kérdés ! Jön az összeomlás.

 Ezek az egyedi  kazánfűtés társasházak a múlt maradványai.

 

  Valamikor amikor csak tanácsi bérlakások voltak  - ilyen házba csak kiválasztott emberek költözhettek. Ezek a kiválasztottak csak nem bajlódtak olyannal, hogy fűtés, megoldotta azt a fűtő. Ezért ezek tényleg irígyelt lakások voltak, a plebsz egyéni kályhafűtéses lakásaihoz képest. 

 Nos én annó  3 éve amikor éppen lakást kerestem, ezért nem dőtem be holmi ingatlanosok  ilyen meséinek, hogy jók ezek a központi fűtéses lakások. 

Jellenzően a fűtési költségekről általában hallgattak , vagy eleve a  közös költségbe voltak beépítve, terítve 12 hónapra , elkenve a valóságot.

 Természetesen akinek a költség nem számít, van pénze, éppen vehet ilyen házban is lakást, de gondolja meg !!

 Remélem volt akinek segíthettem !!

Előzmény: Atomkori Fémkasztni (2347)
Égető1 Creative Commons License 2013.03.11 0 0 2357

 Valószinű a konvektor külső felülete poros és a gyors felfűtéstől ez ad valami pörk féle szagot !!

 Meg kell tisztítani !!

Előzmény: balsa02 (2345)
Égető1 Creative Commons License 2013.03.11 0 0 2356

 Szerintem felejtsd el ezt a bérlemény !!

 Gondolod a tulaj  ennyit fog költeni a te igényeidre ?

 Tán csak nem első bérlő vagy ?

 Bérlemény egyébként rengeteg van , lehet válogatni !!

Előzmény: Atomkori Fémkasztni (2343)
balsa02 Creative Commons License 2013.03.11 0 0 2355

Mi lehet a Demraddal a gond, ami miatt nem cseng jól a neve? 

Mivel tud többet egy drágább készülék egy olcsóbbnál? Csak tartósabb, később romlik el, vagy működésének minőségét tekintve is valamiben jobb?

 

A konvektorok a hődobot tekintve elég trükkös szerkezetek, ettől függ a készülék hatásfoka. Szerintem fontos a fordított U alakú "füstgázcsapda" megléte. A gázszelepe eurosit-nek tűnik, ami nagyon elterjedt, pelgrim/emax/egyes fég/lampart de a faber gázkandallók is azt használják. Nézz meg egyet élőben és hasonlítsd össze a "bevált" gyártók termékeivel, mert már sokszor a kivitel is árulkodó lehet.

 

Piezo-gyújtás azt jelenti, hogy nincs őrláng, hanem elektromosan kapcsol be? És a piezo-gyújtás az már alap, minden készülék ilyen, vagy csak az, amelyiknél fel van tüntetve?

 

Minden konvektor őrlángos.

 

Fürdőszobába teljesen jó a hősugárzó, mi a helyzet a konyhával, ahol szintén nem töltöm az egész napomat, de azért 30-40 percet egy alkalommal eltölthetek. Arra is még gazdaságos a hősugárzó, vagy oda valami más kell (esetleg elektromos konvektor)?

 

Én oda is hősugárzót tennék.

 

Különböző "norvég csodák", amelyeket láttam a neten itt-ott hirdetni (glamox, nobo), valóban gazdaságosabbak?

 

Nem. Azt döntsd el, hogy sugárzó vagy konvektív legyen a fűtés. A sugárzó fűtést egyből érzed, tehát ebből a szempontból ez a leggyorsabb. A konvektívnek ahogy írtad van egy késleltetése inkább alapfűtésre való. Nekem Hauser RH-989 fali hősugárzóm van (ezernyi más néven is forgalmazzák), van vagy 5e ft és teljesen korrekt darab.

Előzmény: Atomkori Fémkasztni (2354)
Atomkori Fémkasztni Creative Commons License 2013.03.10 0 0 2354

Mondjuk a demrad név nem mindenkinek cseng jól.


Azt látom, hogy jóval olcsóbb a Pelgrimhez képest, a FÉG pedig mintha a legdrágább lenne, ha a parapetet is beleszámítom.

Mi lehet a Demraddal a gond, ami miatt nem cseng jól a neve?

Mivel tud többet egy drágább készülék egy olcsóbbnál? Csak tartósabb, később romlik el, vagy működésének minőségét tekintve is valamiben jobb?

Piezo-gyújtás azt jelenti, hogy nincs őrláng, hanem elektromosan kapcsol be? És a piezo-gyújtás az már alap, minden készülék ilyen, vagy csak az, amelyiknél fel van tüntetve?

 

 

Nem kell feltétlenül mindenhova fűtés. Sok függ attól milyen teljesítmény kell a helyiségbe, és nyitva van-e az ajtó, amin keresztül megoldható a fűtés. 


Ezt én is így gondolom, de abból indulok ki, hogy a jelenlegi bérlő sem véletlenül használ különböző elektromos fűtőberendezéseket, ennek oka lehet.

Fürdőszobába teljesen jó a hősugárzó, mi a helyzet a konyhával, ahol szintén nem töltöm az egész napomat, de azért 30-40 percet egy alkalommal eltölthetek. Arra is még gazdaságos a hősugárzó, vagy oda valami más kell (esetleg elektromos konvektor)? Gondolom olajradiátor fölösleges, mert lassan fűt föl, aztán meg miután letekertem, még fél óriáig teljesen fölöslegesen adja a meleget az üres konyhának.

A konyha viszonylag kicsi, de nagy belmagasságú és a szintén fűtetlen előszobából nyílik.

 

Különböző "norvég csodák", amelyeket láttam a neten itt-ott hirdetni (glamox, nobo), valóban gazdaságosabbak?

Valakinek van velük tapasztalata?

 

balsa02 Creative Commons License 2013.03.10 0 0 2353

Ha nem kompatibilis, az mit jelent? Nem lehet egyáltalán régi FÉG-ek helyére beszerelni, vagy csak többe kerül a szerelés?

 

De lehet, de valamennyi kőművesmunka / vakolás / festés is kell hozzá.

 

Prometheus milyen? Nekem az kinézet és ár tekintetében is tetszik.

 

Nem tudom. fég, pelgrim/emax-al van tapasztalatom. Mondjuk a demrad név nem mindenkinek cseng jól.

 

Elektromosok közül melyik a leghatékonyabb?

 

Mindegyik ugyanolyan hatékony. COP=1, vagyis kb. 3 x drágább a konvektoros fűtésnél. Ha elektromos fő fűtésben gondolkozol, akkor fali / parapet split klíma a megoldás, ott az éves COP 3-4 körül alakul. Nekem a konvektor komfortosabb a fali split klímánál, a parapet pedig elég drága. Konvektor esetén fürdőbe célszerű rakni egy fali hősugárzót.

 

Három helyiségben (előszoba, fürdőszoba, konyha) nincs semmilyen gázkészülék, az előző bérlő is olajradiátorral és különböző hősugárzókkal oldotta meg.

 

Nem kell feltétlenül mindenhova fűtés. Nekem pl. fürdőben van fali hősugárzó (kb 1000Ft/hónap költséggel, pillanatok alatt befűt) + állandó páraelszívás. Konyhában nincs semmi, de max. egy fokkal van hűvösebb. Sok függ attól milyen teljesítmény kell a helyiségbe, és nyitva van-e az ajtó, amin keresztül megoldható a fűtés.

Előzmény: Atomkori Fémkasztni (2352)
Atomkori Fémkasztni Creative Commons License 2013.03.10 0 0 2352

Ha nem kompatibilis, az mit jelent? Nem lehet egyáltalán régi FÉG-ek helyére beszerelni, vagy csak többe kerül a szerelés?

 

Prometheus milyen? Nekem az kinézet és ár tekintetében is tetszik.

 

Elektromosok közül melyik a leghatékonyabb? Három helyiségben (előszoba, fürdőszoba, konyha) nincs semmilyen gázkészülék, az előző bérlő is olajradiátorral és különböző hősugárzókkal oldotta meg.

Előzmény: balsa02 (2350)
balsa02 Creative Commons License 2013.03.10 0 0 2351

Mi igaz abból, hogy a konvektor egészségtelen, mert a hőleadó 100 fok fölé emelkedik, ami kölcsönhatásba lép a szállóporral?

Ez áll a korszerű konvektorokra is, vagy ebben is változtak?

 

Ez egy létező probláma, ha a konvektor nincs rendesen beállítva. Jellemzően maximális teljesítmény esetén jelentkezik a porbeégés, pl egy szellőztetéskor. A megoldás a max. teljesítmény csökkentése, amire amúgy sincs jellemzően szükség.

 

Egyébként minden fűtést be kell szabályozni, így a konvektort is. Pl. padlófűtésnél a túl magas hőmérséklet, vagy a helységenkénti megfelelő teljesítmény beállítás okozhat problémát.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=123203547&t=9018927

 

Előzmény: Atomkori Fémkasztni (2348)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!