Keresés

Részletes keresés

elefada Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2762
Kaptam.Samsung. Gomolyát ebben érlelem, camembert is működik, ha nem szélsőséges a külső hőmérséklet.
Előzmény: krezidiesel (2737)
elefada Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2761
Azon a hömérsékleten kell 5-6 nap, 25 fokfelett, 24 óra. Alvadék vékony rétege felül, több kevesebb buborékkal, savó alul.
Előzmény: Pettviki (2735)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2759
Csak pár hsz-a tértünk el, én még a savótól indultam, ami a sajtkészítés mellékterméke :) De oké, akkor itt álljon is meg az off.
Előzmény: Törölt nick (2758)
Szilibetyár Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2757
Én minden esetben megkóstolom mikor sajtot csinálok mert így azér a sajt izére is kis idő után össze lehet az ízt kötni hogy milyen is lesz nagyábol a sajt.Szerintem eddig nem csalódtam
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2756
Minden kecskének más az ízlése. Úgy vettem észre, az ízlés még öröklődik is náluk, egy-egy család mást szeret nálunk. :D De a savót egyik sem issza meg, bele sem kóstol.

Amúgy én mégis megkóstoltam tegnap... Kicsit borsóleves íze volt (:D), de azért meg nem innám.
Előzmény: rosie78 (2744)
rosie78 Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2755
BP..józsef körút ..a házszámot pontosan nem tudom..de a neten megtalálod....Azúr vegyszerbolt.
Előzmény: genziana (2754)
genziana Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2754
Heloka!

Valaki írja már fel hol lehet kalcium- kloridot venni. Kis kiszerelésben egyszerűen nincs, a patikában sem. A gazdaboltban van, a legkisebb 5 kg. Hát az szerintem marha sok. Az állatpatikába meg úgy nézett rám a hölgyike, mintha én lennék E.T., hogy az minek nekem?
Amúgy ha a Chy- Max Plusz oltót használjátok, betartjátok az előírt mennyiséget?
Mert ha annyival csinálom gumibuci lesz, úgyhogy megy a kevesebb, legalább jó sokáig elég lesz.
krezidiesel Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2752
Van ásott kutam, még azon gondolkozom.
Előzmény: firmitudo (2746)
krezidiesel Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2751
Köszönöm a segitséget mindenkinek orda ügyben!
krezidiesel Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2750

Egy hete a gidáknak adtam,  viz helyett, de nem itták meg. Inkább szomjandöglenek. Amikor kicseréltem vizre akkor mind ott tülekedett, olyan szomjas volt. Nagyon érdekelne pedig, miképp lehetne megitatni velük.

Vagy lehet összekeverem kukorica darával, hogy szokják az ízét, majd egyre kevesebb kukoricát teszek bele.

Előzmény: Pettviki (2747)
Pettviki Creative Commons License 2010.06.23 0 0 2749
Az én kecskéim meg attól vannak rosszul, ha víz helyett véletlenül savóval nedvesítem a darát (mert pl. nincs kedvem elindítani a szivattyút).
A finnyásabbja olyankor meg sem eszi, vagy erősen fanyalog...
Előzmény: rosie78 (2744)
Pettviki Creative Commons License 2010.06.23 0 0 2748
Igen. Csinálok kereket, rudat, kockát, natúrt, fűszereset.
A közönség egy része oda van érte, a másik része pedig a szagától is rosszul van.
Egy idő után a pálpusztaira kezd emlékeztetni...:-)
Előzmény: firmitudo (2745)
Pettviki Creative Commons License 2010.06.23 0 0 2747
Mindig is imádták a savót, azért kell hígítani vízzel, mert annyit innának belőle, hogy befosnának...
Előzmény: rosie78 (2744)
firmitudo Creative Commons License 2010.06.23 0 0 2746
Szia krezi !
Vízóraakna? Én legalábbis ebben spekulálok.Szerintem néhány hét alatt kitapasztalható a hőmérséklet,-és pára szinten tartása.Talán elég nagy a "tehetetlensége" az aknának(lassan hűl le, lassan melegszik fel).A fedlap nyitásával lehetne szabályozni a hőmérsékletet, az aljára locsolt vízzel a párát.A nyílásra lehetne egy erős rácsot csinálni, amin gyerek nem tud beesni,(ha nyitva kell tartani) erre valami sűrű anyagot, hogy apróbb állat ne juthasson be.A téli hónapok a veszélyesebbek, mert képesek elfagyni, ha nincsenek kellően leszigetelve.De biztos lenne erre is megoldás, valami hőfokszabályozós akármivel.Igen, macerás...de ahogy itt olvasgatok, a hozzászólók 99%-a maximalista és ha 2-3 sajt sikerül nekik, akkor ez már csak egy apró technikai probléma lehet.
remélem nem panelban laksz :)
Előzmény: krezidiesel (2737)
firmitudo Creative Commons License 2010.06.23 0 0 2745
Igen, ilyesmire :).Saját kreálmány?
Előzmény: Pettviki (2734)
rosie78 Creative Commons License 2010.06.23 0 0 2744

Na azt áruld el nekem Viki légyszi hogy ezt hogy érted el náluk??

 

vagy neked ilyen rendes nem finnyás kecskéid vannak alapból??...ha igen akkor MÁZLISTAAAA:):)

Előzmény: Pettviki (2743)
Pettviki Creative Commons License 2010.06.23 0 0 2743
Nálunk felesben isszák vízzel (vagy 1/3 víz) a savót a kecskék.
Mindegy nekik, hogy édes, savanyú, vagy az orda után visszamaradt.
Jobban szeretik, mint a tiszta vizet. Úgy rohannak rá, hogy majd feldöntik az embert.
Előzmény: Törölt nick (2742)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.23 0 0 2742
Kecskék még akkor sem isszák a vizet, ha csak hozzákeverek kicsit. :D Nekik büdös, azért írtam, nekem inkább olyan semmilyen szaga van. Megvallom, még nem volt lelkierőm megkóstolni. Tehát még ezt is savónak hívhatjuk? :)

No hát most van 17 csirkém, ebből 2 kannibál elkülönítve, szóval ezeknek igazán nem tétel a dolog, az almaecetes-vitaminos víz mellé nem akarok nekik folyadékot adni, mert akkor az almaecetből kevesebbet innának, és megint elkezdenék enni egymást.

Napi jó sok liter keletkezik, ugye, hacsak nem joghurtot készítek. Nincs valakinek valami infója, hogy a földre kiöntve milyen hatása van a talajra? (Feltételezem, savas dolog és savasít, ha már egyszer savó.) Nem volna rossz tudni, az útra, a trágyára, vagy az ágyásokhoz öntsem-e...
Előzmény: rosie78 (2741)
rosie78 Creative Commons License 2010.06.23 0 0 2741

Büdös?? Gusztustalan??

 

Nálam tök szép átlátszós sárgászöldes tiszta savó marad vissza8lehet csak én nem látom undinak..DD)....hát konkrétan nem szagoltam de én büdösnek nem éreztem...

 

egyébként kiadhatod a tyukoknak egy kis darával elkeverve..vagy kutyának..

 

Nálam a  malacok is vevők rá..

Előzmény: Törölt nick (2740)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.23 0 0 2740
Az orda kifőzése (vagy kicsapatása) után visszamaradt lével ti mit szoktatok csinálni? Büdös is, gusztustalan is...
rosie78 Creative Commons License 2010.06.23 0 0 2739

Krézi!

 

a savót forrald fel,amikor kezd forrni tegyél bele 3teáskanál citromsavat(10liter savóhoz)..kapcsold le a lángot és menjél el aludni....ha felkeltél szürd le...a végeredmény garantált:):)

 

akarom már napok óta mondani neked...az én kecskéim is finnyogtak a savóra....na elkezdtem pár hete hogy eleinte egy picit tettem az abrakhoz....majd szépen sunnyogva emeltem az adagot....és szépen megszerették a savós korpát.....nem moslékosan híg híg de teszek bele nekik mostmár jócskán..a gidák tök zsépen megindultak tőle, és van két anyám ami  az ellés után kicsit vékonka lett....na azok is szépen gömbölyödnek:):)

Előzmény: krezidiesel (2736)
krezidiesel Creative Commons License 2010.06.23 0 0 2737

Elefada!

Te irtad, hogy borhűtőt használsz sajt tárolásra-érlelésre?

Milyen fajtát, és hogyé vetted?

Hogy vált be?

Valamit ki kell találnom, hogy hová tegyem a sajtokat, mert nincs semmi jó helyem.

Előzmény: elefada (2714)
krezidiesel Creative Commons License 2010.06.22 0 0 2736

Köszi!

Valamit elqrtunk mert 22l savóból nem lett 2 deka se.

Öntsek a savóhoz citromlevet?

Vagy nem volt elég neki a 75fok amire felmelegitettem?

Előzmény: Pettviki (2719)
Pettviki Creative Commons License 2010.06.22 0 0 2735
Elefada!
A hibás tej még mindig nem aludt meg. Savanyú, de nem büdös.
Pettviki Creative Commons License 2010.06.22 0 0 2734
A hasznos bacik imádnak a faszénporon tenyészni (legalább is egy részük).
Ilyesmire gondoltál?
Előzmény: firmitudo (2731)
firmitudo Creative Commons License 2010.06.22 0 0 2733
Szia !
Köszi a biztatást, valóban csinálni kéne, meg sokat rontani, hogy okuljon belőle az ember.
Szóval létezik már faszenes sajt!...a fenébe, én meg azt hittem feltaláltam a spnyolviaszt :(...:)).Az itteni hozzászólásokat néztem csak eddig, de ebben egy szó sincs róla. No most beütöttem a gugliba és tényleg van és még jól is néz ki :)
Hát akkor hallgatok továbbra is és csak olvasgatlak benneteket. :)
Előzmény: rosie78 (2732)
rosie78 Creative Commons License 2010.06.22 0 0 2732

hello!

 

én sem mondom hogy tudok sajtot készíteni.....viszont az én véleményem az hogy amíg az ember nem csinálja addig elég nehéz átlátni...itt szerintem szükséges a tapasztalat..

 

Én is az ecetes sajjtal kezdtem...vagyis hazudok mert elsőre csináltam egy olyan kecskegomolyát hogy a gyerekeim pattogós labdája kutyaf..a volt ahhoz képest....

 

aztán fél évig szórakoztam mire megtanultam egy tisztességes gomolyát csinálni..és innen lépegetek tovább...

faszénporos sajt...kóstoltam már és nem rossz...

 

egyébként az első kellékem két 10literes rozsdamentes fazék meg egy pár darab leveskübli mint formák..DD

 

Előzmény: firmitudo (2731)
firmitudo Creative Commons License 2010.06.22 0 0 2731
Sziasztok !
Bár én még nem csináltam, csak egy ecetes "sajtot",-és nem is fogok addig tovább lépni, amíg nem látom át az egészet és nincsenek meg alapvető felszereléseim-ettől függetlenül zöldfülűként bátorkodom leírni egy ötletemet, hátha lát benne valaki fantáziát.Tudom, más farkával könnyű a csalánt verni, miért nem próbálom ki én az ötletemet?...hát, mert nem tudok (még) sajtot készíteni.
Szóval...érdekes lenne faszénben kipróbálni az érlelést.A faszén, a rajta átengedett folyadékokat megtisztítja.Ilyen formán a rajta áthaladó párát is meg kell, hogy tisztítsa, bár lehet, hogy pont emiatt nem lenne jó, mert a hasznos bacikat is kiszűrné, vagy épp a vízmegkötő tulajdonsága miatt nem engedne kellő párát a sajthoz.
Több hozzászólásban olvastam, hogy gondban vannak a pincéik tisztaságával, fertőtlenítésével...lehet, hogy javítana rajta.
No akkor jó agyalást! :))
Pettviki Creative Commons License 2010.06.22 0 0 2728
???
Előzmény: Törölt nick (2727)
rosie78 Creative Commons License 2010.06.22 0 0 2726

...na a gomolyám működik az érlelt sajtjaim is a parenyica sem rossz....azt hiszem itt az idő a camembert nekifutáshoz..DDD..A kultúrát február óta nézegetem a hűtőmben..DD

 

/Úgy sem szartam el semmit mostanság..DD/

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!