Keresés

Részletes keresés

magdy70 Creative Commons License 2008.12.04 0 0 63734
Sziasztok kedves kézimunkázok!!!!
BORBÁLÁKNAK nagyon sok boldogságot egészséget örömöt kívánok sok szeretettel!!!!!!!!
Jolimama !!! Köszönöm figyelmed segítséged Ilonamamzinak is. Bizti az este hatása alatt voltam.. az értetlenségemmel... végülis éjjel el jutottam a szoknya felééig!!!! KÖSZÖNÖM!!!!
Ma nagy fiammal voltam nyílt napon gimnáziumban. Nagyon szeretne abban az iskolában felvételizni... és be kerülni. Aggaszt ,hogy amelyik osztályt megjelölné abban mindössze 16 gyereket vesznek fel.
Aztán kevés idő jutott a fonal vásárlására... sajna csak vmi nem neves horvát fonalat kaptam jó áron.... 10 est vettem az tűnt jó vastagságnak.. (már ami az én szaktudásomat illeti) :(((
Fpárduc !!! De jóóó látni :D Gyönyörüek a munkáid!!!! ---- Én idő hiányában hűtlenkedtem... de szeretettel gondoltam Rátok...olyan jóóó itt Köztetek a rengeteg segítség mellett annyi figyelmet kedvességet kap itt az ember!!!! KÖSZÖNÖM!!!
Ilonamamzi köszike a biztatást!!!! Jaj de jóóó lenne ha sok idöm lenne.. ha elkezdem alig tudom letenni... :))) Nagyon szuper!!!!!
Puszi MINDENKINEK!!!
pumukli9 Creative Commons License 2008.12.04 0 0 63733
 Én is Boldog névnapot kívánok a Borbáláknak!

hazyboszi-Gabci!  Én azóta is  várlak mert még most sem tudok csuhézni !

puszi Eszter

 

evanet Creative Commons License 2008.12.04 0 0 63732

Szép estét kivánok mindenkinek

Andus látom, Judit már segitett. Én is meghorgoltam ezt két négyzet, de hogy magasabb legyen, az alsó négyzetre relief pálcákat raktam 4 sort, és utána összehorgoltam az alját a tetejével. Képet nem enged róla föltenni, de ha megakarod nézni, 32325 h.sz

Előzmény: Andus1975 (63698)
reaung Creative Commons License 2008.12.04 0 0 63731

Kedves GAGA50,

ez a szupi nyakbavaló nekem nagyon tetszik, lehet, hogy meg fogom kötni, mert ma vettem egy olyan kalapot, ami fodros, és hasonlít erre a sálra. Köszönöm az ötletet! :-)

Előzmény: GAGA50 (63727)
gyöngyvirág2007 Creative Commons License 2008.12.04 0 0 63730
Neked is szép estét! Merre jártál, milyen utad volt?
Előzmény: Jolimama (63725)
gyöngyvirág2007 Creative Commons License 2008.12.04 0 0 63729
Egészségedre :)
Előzmény: LRJudit (63728)
LRJudit Creative Commons License 2008.12.04 0 0 63728
Gyöngyvirág!
Ezt a csizmát most fogom és megcsinálom. Nagyon ötletes, köszönöm!
Előzmény: gyöngyvirág2007 (63724)
GAGA50 Creative Commons License 2008.12.04 0 0 63727
Sziasztok !

Találtam egy nagyon ötletes nyakbavalót. Hátha valakinek megtetszik, igaz csak szöveges leírása van. De szerintem ránézésre is meg lehet kötni.

vmartina Creative Commons License 2008.12.04 0 0 63726
Ajaj! Most olvasom a szomszéd topikon, hogy Borbála napján tilos varrni :-)
Előzmény: vmartina (63720)
Jolimama Creative Commons License 2008.12.04 0 0 63725
Szép estét Mindenkinek! Most értem haza, nem tudok mindent végigolvasni.

hazyboszi-Gabci! örülök Neked. Csatlakozom Judithoz: ugye, akkor most visszatértél? :-))
Előzmény: hazyboszi (63684)
gyöngyvirág2007 Creative Commons License 2008.12.04 0 0 63724

Köszönöm! Szívesen :) Sajnos sosincs annyi időm ezekre a dolgokra, mint szeretném. Emlékszem, a lányok a terítőről folytattak eszmecserét, közben nekem meg a kis képen lévő csizmi keltette fel az érdeklődésemet... kinek a pap, kinek a papné :)

A honlapomat is frissíteni szeretném picit az utóbbi időben elkészült apróságokkal, hogy egyben meg tudjam mutatni, de olyan nehezen szánom rá magam.

A Te munkáid is nagyon szépek, a mellény jó nagy munka lehetett, nagyon fog örülni neki a nagylegény! :)

Előzmény: szaboildiko (63722)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.04 0 0 63723

Ildikó

 

Nagyon szépeket alkottál, gratulálok! Biztosan szuper lesz az a kárómintás mellény is, küldtem mintákat.

 

 

A Lidl-ben én is vettem fonalat, szerintem jó minőségű, rengeteg angyalkát horgoltam belőle. Vannak még horgolótűk, kötőtűk is, nagyon jó áron.

Előzmény: szaboildiko (63718)
szaboildiko Creative Commons License 2008.12.04 0 0 63722

Gyöngyvirág! Nagyon ötletes, hogy nem mutattad meg előbb!!!! Már én le is koppintottam engedelmeddel, köszönöm.

Előzmény: gyöngyvirág2007 (63717)
KZsuzsó Creative Commons License 2008.12.04 0 0 63721
Szia Nusa!
Öt tűvelkötök.Öt ujjas lesz majd megmutatom.
Zoknit síkban szoktam kötni,jó ötlet az egy ujjasnál is.
Majd kipróbálom.Köszönöm a segitségedet.
vmartina Creative Commons License 2008.12.04 0 0 63720

Sziasztok!

Most én megint varrok. Egy takaró készül az egyik unokámnak megunt, kinőtt pamut pólókból. Közben szól a zene, Andrea Bocellit hallgatok, nagyon szeretem.

Így azután BORCSIMAMA Neked is ezzel a zenével kívánok minden jót a névnapodon.

A dal címe: Nézd ezt a Földet.

http://www.youtube.com/watch?v=ZmWvdrdm7VE&feature=related

gyöngyvirág2007 Creative Commons License 2008.12.04 0 0 63719
A Borbáláknak és a közelmúltban ünneplőknek nagyon boldog névnapot és születésnapot kívánok! Isten éltessen sokáig!

Az újabb és újabb bejelentkező kézimunka-kedvelőket szeretettel üdvözlöm, valamint a régóta nem látottakat is!

szaboildiko Creative Commons License 2008.12.04 0 0 63718
Mindenkit üdvözlök. Nagyon szép munkákat láttam, egy-két alkotásomat én is megmutatom Nektek. A mellényke Balázs unokámnak készült.  Bazsikám mellénye
gyöngyvirág2007 Creative Commons License 2008.12.04 0 0 63717
Sziasztok, kellemes adventi készülődést kívánok mindenkinek!

A feltett szép munkákhoz mindenkinek gratulálok! Ha már négyzetről van szó, ezeket mostanában készítettem ajándékba a kolléganőmnek, páromnak, sógoromnak; főnöknőmnek még ezután horgolom litván színekkel. Fonal: itt vettem, olyasmi, mint a Lisa. Vettem 1 fontért 1 nagy zacskó trüffelkrémes cukorkát, egyenként csomagolt különböző színekben, megpakolom vele és a tetején kikandikál majd 1-1 horgolt miku. Bízom benne, sikere lesz, mert már egyet elküldtem Londonba a sógoromnak és nagyon tetszett neki. Még utolsó percekben Nektek is elkészülhet… minta itt , sajnos nincs ennél nagyobb, én is innen mentettem korábban Erzsimamitól, köszönöm szépen! De én így is ki tudtam silabizálni.

Ja és az összes gépemen lévő Karácsonyi gyűjteményemet feltöltöttem, külön-külön mappákba, remélem, használható!

csipke47 Creative Commons License 2008.12.04 0 0 63716
Borcsimama és minden kedves ünnepelt szeretettel köszöntelek Benneteket
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.12.04 0 0 63715

nem tudom, miért ordítozik már megint a gépem...

 

nusa-szegedről Creative Commons License 2008.12.04 0 0 63714
NEM!

A patni fölött is ugyanazzal a szemszámmal dolgozunk.

Ezt a hüvelykujjat én a következőképpen kötöttem:

Nem tudom mivel kötsz, körkötőtűvel , vagy öt tűvel. Ha öttel, akkor itt is, az egy-négy, és a kettő-három, a pár, munka szempontjából

Ha, kötöttél már kesztyűt, akkor megérted, amit nyökögök: Elfelezed a szemszámot, az egyik széle a tenyér külső oldala, a másik a belső. Az egyik oldal szélénél, más színű segédfonallal megjelölöd a szemet, ez lesz az hüvelykujjad közepe, a kezdő szeme. Ennek a szemnek a két oldalán, három soronként, beleszaporítasz egy –egy szemet. 2,5-s tűvel kötöttem, elég volt tizenegy szem, tehát 2x5. Segédfonalra tettem a 11 szemet. A  következő körnél, föléje csináltam  9 szemet, és ezt minden második sorban két oldalról (fordított  V / azaz, ilyen ^ alakban ) elfogyasztottam. Így megint az eredeti szemszám van a tűn, amivel elkezdtem a kesztyű kötését.

A hüvelykujját pedig úgy kötöttem, hogy fölszedtem a segédfonalon lévő 11 szemet, a fölötte lévő 9 szemet és a munkából – ott, ahol a két sor találkozik – még egy-egy szemet a kötőtűre, és abból a 22 szemből lett a hüvelykujjam…

Ez csak egy megoldás a számtalan közül, de az összes közül, viselésnél ez a legkényelmesebb. (amíg, egy még kényelmesebbre nem akadunk)

Amennyiben mégsem követhető a magyarázat, szerintem a lányok képtárában biztosan van „hivatalos” leírás is erről a műveletről.

Egyujjas kesztyűt lehet lapban kötni, de ötujjasat (sajnos) nem

Előzmény: KZsuzsó (63683)
csipkerozsi Creative Commons License 2008.12.04 0 0 63713

Kedves Borika és minden Borbála!

Kívánok minden elképzelhető jót!

 

csipkerozsi Creative Commons License 2008.12.04 0 0 63712

Házyboszi-Gabcika!

Végre! Nagyon hiányoztál...

Megható az üzeneted, eppen ma gondoltam el takarítás közben, rend van meg tisztaság a lakásban, de a szívünkben, lelkünkben?

Nagy ölelés Neked:)))

 

 

Előzmény: hazyboszi (63685)
reaung Creative Commons License 2008.12.04 0 0 63711

Kedves Magdi68,  nagyon ötletes és gyönyörű a hóemberes teritő, gratuláció!!

Még egy edényfogóm, ez lesz most az utolsó ebben az évben:

http://www.flickr.com/photos/8836464@N08/3082419558/

Előzmény: Magdi68 (63682)
Zsike.o Creative Commons License 2008.12.04 0 0 63710

Szép napot, kellemes kézimunkázást mindenkinek! Ez a csúnya esős idő éppen az ilyesfajta tevékenységeknek kedvez.

Nagyon régen jártam erre, talán már nem is emlékeztek rám, de azért néha bekukkantottam gyönyörködni a munkáitokban.  Én mostanában inkább keresztszemezek, itt - úgy látom - inkább a horgolás a fő téma.

Éppen ezért írok most, bár biztosan közületek is többen tudják ezt.

Ma voltam vásárolni a Lidl-ben, és lehet kapni horgolócérnát, fehér, és ekrü, aranyszállal átszőve, nagy, 40 dkg-os kiszerelésben, 2199 Ft-ért. Azt hiszem, ez elég jó ár.

További sok szép alkotást kívánok ! Zsike

H.Stefi Creative Commons License 2008.12.04 0 0 63709

Mindenkinek szép napot ezen a borús délutánon! Sajnos nagyon kevés az időm, csak bekukk. De nagyon hiányoztok.

 

Drága Borcsika! Nagyon boldog névnapot kivánok Neked, és minden földi jót, amit szeretnél!

 

És persze sok ölelés mindenkinek!!!

GAGA50 Creative Commons License 2008.12.04 0 0 63708



szedit99 Creative Commons License 2008.12.04 0 0 63707
Kedves Hazyboszi! Nagyon örülök, hogy újra itt vagy! Nagyon hiányoltalak!
Előzmény: hazyboszi (63684)
pilcher Creative Commons License 2008.12.04 0 0 63706

Sziasztok!

Közelmúltban vagy ma ünneplőknek minden jót kívánok, az újra köztünk lévőket szeretettel üdvözlöm és örülök, hogy előbukkannak!

Ügyködök ám a horgoló- és a kötőtűvel is, de nálam a fényképezés az nagy macera jelenleg, hétvégére tartogatom.

Csipkeverőknek találtam karácsonyi díszeket, hátha van aki még nem látta ezeket.

livia néni Creative Commons License 2008.12.04 0 0 63705

Kedves Magdi68!

De örülök, hogy látlak. Sokszor gondoltam rád, de az e-mail címed elveszett, és nem tudtam levelet írni neked. Nagyon aranyos a télapós terítőd. Ha jól sejtem ennek nincs külön mintája, csak a nyuszist varriáltad át.

Lívia néni

Előzmény: Magdi68 (63682)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!