Keresés

Részletes keresés

Re-Geee Creative Commons License 2008.12.05 0 0 63795
Még azt nemtudom, hogy azzal mint kezdjek, hogy ha úgy csinálom a félkeresztet mint a / jel (szóval olyan irányban) akkor a kép bal felső és jobb alsó sarkánál nem jön ki rendesen, egy luk híján. Azzal mit kell kezdeni? Úgy kell hagyni, vagy azt hogyan kell kitölteni?
Előzmény: pilcher (63794)
pilcher Creative Commons License 2008.12.05 0 0 63794
Igen, nyugodtan, az előfestést nem szemenként produkálják. Ha megjön a kedved a kézimunkázáshoz, és később mondjuk keresztszemest készítesz, ott a mintarajz pontosan megjelöli a szemeket, még a félszemeknél is megadja, hogy mely színnel készítsd.
Jó kézimunkázást és persze sikerélményt kívánok!:)
Előzmény: Re-Geee (63791)
nana8 Creative Commons License 2008.12.05 0 0 63793
Köszönöm szépen drága Jolimama!Nagyon nagyon örülö neki,és már állok is neki!
Jolimama Creative Commons License 2008.12.05 0 0 63792
Előzmény: nana8 (63790)
Re-Geee Creative Commons License 2008.12.05 0 0 63791
Szia!
Igen , köszönöm a választ arra gondoltam. Szóval akkor a festéshez képest azért lehet csalni úgy mondva :)
Előzmény: pilcher (63789)
nana8 Creative Commons License 2008.12.05 0 0 63790

sziasztok!

Tudna segíteni nekem valaki?Szeretnék egy szép a rany rózsafüzért horgolni csak nem tudom a mintáját,de múltkor láttam itt!Egy nagyon kedves kolléganőmnek szeretném!Segítene valaki nekem?

pilcher Creative Commons License 2008.12.05 0 0 63789
Szia!
"csak egy luknyi hely marad vagy netán vízszintes vonalban vannak egymás mellett a lukak."
Arra gondolsz, hogy az előfestés nem pontos? Én ilyenkor "szabadon" választottam az adott öltés körül lévő színek közül, attól függően, hogy hogyan jön ki legjobban a minta, azzal a színnel készítettem az öltést.
Előzmény: Re-Geee (63788)
Re-Geee Creative Commons License 2008.12.05 0 0 63788
Üdv mindenkinek! :)

Segítséget szeretnék kérni gobelin ügyben. Ma anyukám vett nekem egy kis festett gobelin képet, és hát őszintén megvallva még sosem csináltam ilyet, sőt nem is tudtam pontosan, hogy hogyan kell elkészíteni. Próbáltam már nézelődni a neten kisebb-nagyobb sikerrel. Félkeresztszemessel szeretném megcsinálni, de egy dolgot nemigazán értek, mégpedig: hogyan kell megcsinálni azokon a helyeken ezzel az öltéssel ahol mondjuk már csak egy luknyi hely marad vagy netán vízszintes vonalban vannak egymás mellett a lukak. Ott, hogyan kell kihozni a félkeresztszemes öltést? Lehet, hogy buta kérdés és érthetetlen amit leírtam vagy túl egyértelmű a dolog, de mivel ma fogtam ilyet először a kezemben, így fogalmam sincs.
Szóval aki gobelinezik kérem segítsen!!! Köszönöm
bleky55 Creative Commons License 2008.12.05 0 0 63787
Kedves Hazyboszi!

Én csak olvasgató fórumozó vagyok, de folyamatosan olvasom a fórumot.

Valahol mindig vártam, és azt gondoltam, hogy neked újra " elő kell jönnöd",
itt kell lenned.

Örülök, hogy felbukkantál.

További jó egészséget kívánok.
csipkerozsi Creative Commons License 2008.12.05 0 0 63786

Köszi, ennél szebbet nem is kívánhattál volna:)

Nagy ölelés neked a múltkori szép szavaidért, mikor a távolmaradókat hívtad vissza.

És azoknak is akik még nem jelentkeztek...

Gabcika olyan jó, hogy újra itt vagy:)

És te is Szabó Ildikó:)

 

Előzmény: nyuszturenka (63784)
nyuszturenka Creative Commons License 2008.12.05 0 0 63785
nyuszturenka Creative Commons License 2008.12.05 0 0 63784

Donkó László: Leselkedő

A Mikulást egy este
a sok gyerek megleste.
Megleste. És mit látott?
Csinálta a virgácsot,
s belerakta puttonyba.
Jaj, csak tán nem azt hozza!
Nagy csizmáját krémezte,
azután meg fényezte.
Mit tett még a puttonyba,
a sok gyerek megtudta,
cipőjében mind benne
lesz is holnap reggelre.
Lesz ott minden földi jó:
arany alma, zöld dió,
csokiból lesz valahány,
a sok gyerek várja már.
Azért titkon egy este,
a Mikulást megleste...

 

Boldog Mikulást kívánok nektek.... Hozzon kis láthatatlan csizmáitokba sok sok szeretettet.

fpárduc Creative Commons License 2008.12.05 0 0 63783
Mégegy kép róla:
fpárduc Creative Commons License 2008.12.05 0 0 63782
Sziasztok!

Lenne egy nagy kérdésem, utána a választól függően kérésem.
Ma kaptam egy nagyon jó horgolás mintát, de angolul.
Kérdés:
Ki tud angolul?
És aki tud, ahhoz a kérés:
Lefordítaná nekem?



Róla lenne szó.
A minta pdf-ben van, a vállalkozó szelleműnek el tudom küldeni mailban.

Fpárduc
erzsimami Creative Commons License 2008.12.05 0 0 63781

Sziasztok!

 

Mivel még mindig nincs gépem, ma lemondtam a netet. Ha netán újra lesz, akkor feltétlenül jelezni fogom. Nincs kedvem csak úgy kidobni az ablakon havi 6-7000 Ft-ot, és nem is tudom használni.

 

A g-mailos címemre tudtok írni, ha sikerül, javítom az adatlapon, és a lányomnál néha meg tudom nézni.

 

Borcsi, és aki a közelmúltban ünnepelt, isten éltessen.

 

Gabcika örülök, hogy visszajöttél.

 

Puszi mindenkinek.

margitmama Creative Commons License 2008.12.05 0 0 63780
Piroska49! ezek csodásak!!!gratulálok.
Előzmény: Piroska49 (63775)
margitmama Creative Commons License 2008.12.05 0 0 63779

SZÉP ESTÉT MINDENKINEK! MEGJÖTT AZ ÁRAM HÁLA, MÁR NAGYON IDEGES VAGYOK MEDDIG TART MÉG??

 

jOLIKÁM! NAGYON ÖRÜLÖK BALÁZSKA EREDMÉNYÉNEK!! Puszillak margitmama

 

házyboszi-Gabcika! örülök hogy ujra itt vagy. pusssz.

 

AZTÁN KÉSZÜLT EGY PÁR APRÓSÁG NEKEM IS , NEM OLYAN CSUDA SZÉP MINT AMIT ITT A FÓRUMON LÁTOK, DE TŐLEM MOST CSAK ILYEN TELIK. OLYAN CSODÁKAT CSINÁLTOK ÉN CSAK GYÖNYÖRKÖDÖM!!!!

 

Felteszem ,okulásul!!!! Puszi mindenkinek!!!!

Andus1975 Creative Commons License 2008.12.05 0 0 63778
Én a Müller nevezetű drogériában.
Jolimama Creative Commons License 2008.12.05 0 0 63777
Hol vettétek?
Előzmény: Piroska49 (63775)
Andus1975 Creative Commons License 2008.12.05 0 0 63776
Piroska49!
Milyen arányban kevered a keményítőt? (Én is ilyet vettem, azért kérdezem.)
Előre is köszi.
Piroska49 Creative Commons License 2008.12.05 0 0 63775
Képek lemaradtak....
Jolimama Creative Commons License 2008.12.05 0 0 63774
Szép délutánt-estét.
Öröm volt fellépni a topikra, sok szépséget láttam. A mikuláscsizmácska nekem is nagyon megtetszett, de már csak jövőre készül el.

Minden nagyon szép, és örülök, hogy ilyen sokan jelentkeztetek. Hihetetlen milyen sok új minta kerül még mindig elő. Látom, hogy a minták variációi is előkerülnek.
Érdemes végignézni pl. a hónapmunkái albumokat, mennyi szépség születik időről - időre.

Gyöngyvirág szomorú ok miatt nem voltam tegnap. Közeli ismerős temetésén voltam.
Magdy végülis rájöttem, hogy nem ugyanarról az angyalról beszéltünk, olvasom, hogy meg is oldódott a problémád. Azért elküldtem Neked levélben azt is, amit Te készítettél.
Majd mutasd is meg légyszives, milyen lett.
Mindenkinek kívánok sok-sok szép kötést, horgolást, mintanézegetést és virágozást.
Én a vitorlavirágommal vagyok mindig bajban, öreg már, de minden évben nehezen tudom további megmaradásra késztetni, pedig nagyon szeretném. Régi idők emléke.

Megjött Balázs eredménye, és herpesz vírus okozta agyvelőgyulladása volt. Hála Istennek ez reagált az adott célzott kezelésre.
Jolimama
Piroska49 Creative Commons License 2008.12.05 0 0 63773
Készülök az Adventi vásárra,egy pár angyallal,meg a Miulásokkal.Itt szeretném Nektek is megmutatni.Pár heti munkám eredménye.Sajnos nem sok időm van kézimunkázásra.Szeretném megmutatni, felfedeztem egy nagyon jó keményitőt igaz nem olcsó,de olyan kemények lesznek az angyalkák mint a porcelán. Nem kell belőle sok,nagyon kiadós, és csak hideg vizzel kell kikeverni,és gyönyörű fehérek maradnak az angyalok.
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.12.05 0 0 63772
Te kis számító, Te ...
Előzmény: csongkadar (63767)
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.12.05 0 0 63771

...mint a régi Ki Mit Tud-on: már helyet is cserélt a pikulás a klarinétossal!

Alacsony kerámia tálból az ott lakó növény ki, orchidea be !

Eddig tél végére mindig úgy néztünk ki mint az aszalt gyümölcs, de most hogy becsomagolták (!) a házunkat talán lesz pára is... (esetleg penész)

Azért, biztos ami fix, megcsinálom a kavicságyat is

Köszönöm !

Előzmény: Ilonamamzi (63768)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.05 0 0 63770
Nusa, nehogy kibobd szegénykét!!!!  Semmi baja nincs, ha ráment volna, akkor nem így nézne ki. A virágszárat akkor szokták lemetszeni, ha már elszáradt. addig, amig zöld, újra kivirágozhat még, de mellette újabb szárat is növeszt. Én felülről locsolom, semmi baja nincs, a lényeg az, hogy az edényén csak átszaladjon a víz, és ne pangjon benne. 
Előzmény: nusa-szegedről (63769)
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.12.05 0 0 63769
Tehát, összefoglalva:

A sétáltatáson kívül, semmit nem csináltam jól !!!

A régi szárat lecsippantottam, ergo nincs min hoznia az új hajtást. (A régi szárról nem ír a brosúra semmit, valószínű nem is föltételezték, hogy valaki ezt elköveti, de olyan idétlenül nézett ki, szegénykém )

Bár arra vigyáztam, hogy ne álljon alatta víz, (az, képezte a sétát, hogy locsolásnál kivittem a konyhába, ahol a forralással megtisztított víz feleslegét rögtön leöntöttem alóla) DE, fölülről locsoltam és nem alulról szippantott.

No, ennek az orchideának annyi !

Majd horgolok rá apró fehér virágokat tavasszal, és messziről nézve meg lesz az illúzió…

Most fogom föl, mit írok: panelban messziről ?

Apró fehér virágok ötlete elvetve

Mártika, Judit, nagyon köszönöm a segítséget, akkor lelkileg berendezkedünk erre az állapotra.

Szép, harsány zöld levelek, virág sehol.

Nem baj, így is „szeressük”…

Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.05 0 0 63768

Nusa!  Orchidea- ügyben néhány tanács:

 

-  csak átlátszó edényben legyen, mert a gyökereknek is kell a napfény - kaspót kidobni

 

az edényt egy olyan nagyobb tálra kell rakni, amelyikben kavicsok vannak, benne víz - párolgásra van szüksége, az edény viszont a kavicson legyen.

 

- Seemi baja nincs a növényednek, most pihen, majd el kezdi a virágzást, először léggyökereket növeszt, majd késővv virágszárat, azokon lesznek a virágok.  csak ki kell várni. az enyémek kb 3 hónapig pihentek, már van virágszár rajtuk, és lassan virágozni is fognak.

napfényes, meleg és párás helyre van szükségük.

 

ha nagyon kinőnék az edényüket, át lehet ültetni ochidea-földbe tavassszal

 

 

Bocsi, hogy csak így slágvortokban írok, de az előbb elszállt a szövegem, és baromira mérges lettem, leginkább köbüki-nyelven írtam volna.

csongkadar Creative Commons License 2008.12.05 0 0 63767

Szép napot mindenkinek!

Látom megy a fórum ezerrel.Mindenki dolgozik, ki kertészkedik, ki köt, ki meg horgol.

Én ezt merénylettem sürgősen az utóbbi két napban. Remélem a Mikulás bele tudja tenni az ajándékokat,mert férne bele bőven.

Mmaca Creative Commons License 2008.12.05 0 0 63766

Én most azt mondom neked: nem tudom, noha most fog saját előállításban másodszor virágozni nálam.

Igazából nem kapott semmi különleges bánásmódot: öntözés, tápoldatozás. Tavasszal nagyobb cserép, a hajtások vissavágása.

Ősszel jön a neheze, ki kell virágoztatni. A mikulásvirág rövidnappalos, a virágzáshoz 12 óra TELJES sötétségre van szüksége. Tavaly egy nagy műanyag dézsával, az idén kartonpapír dobozzal takarjuk le esténként. Szeptemberben kezdtük, mostanra már szép pirosak a levelei.

Tavaly nyáron kitettük a kertbe, elviselte, de nem hiszem, hogy igazán szerette, most a nappaliban "nyaralt" világos helyen

 

Előzmény: terpentin44 (63761)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!