Keresés

Részletes keresés

japipapi Creative Commons License 2013.08.25 0 0 29191

Bocs az elírásokért, remélem nem nagyon zavaró. :-(

Előzmény: japipapi (29190)
japipapi Creative Commons License 2013.08.25 0 0 29190

Szia dzseky .

Szerintem biztos, hogy rühesség. Nézd meg a füleit is, valószínű öt is bajok vannak. Ez javaslom elovasni, jobb a írogatnék. http://drradnaiistvan.blogspot.hu/2012/10/hazinyul-ruhosseg.html 

a kezelés is la van írva. Ha, nem olyanok a tünetek, helet, csak takarmányozási gondok vannak. Adjál nekik foszfor tartalmú takarmányt (napraforgó) és szelénes nyalósót. 

Előzmény: dzseky (29187)
japipapi Creative Commons License 2013.08.25 0 0 29189

Szia rampi .

Szerintem ne költs rá és javaslom, likvidáld! Az egy központi fertőzési góc, rá mehet az egész állományod, sőt a szomszédé is, sőt 20 km-es kőrzetben terjeszted (szúnyog segítségével) a vírust! Nem fognak nagyon örülni. Olcsóbb 3000,-Ft-ba kerül a Myxovac, 20 adag, és talán megmaradnak nyulaid (és a szomszédé is), ha időben teszel ellene. Hidd el, ez a vírus kegyetlen, 99,9 %-ban gyilkol! Rongyosra tépjük már a szánkat, hogy felelőtlenség fertőzött egyedet tartani, de látom, hiába akarunk segíteni, nem sikerül a józan észt elültetni. :-(

 

Előzmény: rampi (29186)
japipapi Creative Commons License 2013.08.25 0 0 29188

Szia.

Nekem még nem volt ilyen, sőt nem is hallottam ilyesmiről. Szerepe biztos van, gondolom elsődlegesen nem hűtés miatt, hanem inkább a hallás miatt. Lehet, szimata rosszabb, mint a rá vadászóknak, így neki hamarabb kell hallania, hogy tudjon menekülni. Ilyesminek viszont ketrecben nincs szerepe, a ketrec védi. Szerintem nyugodtan nevelkedheted, ha nagyon torzónak látod, ő lehet az első rántott falat.

Előzmény: molrobi (29184)
dzseky Creative Commons License 2013.08.25 0 0 29187

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni:

A szomszédom is tart nyulat, és kb 2 hete a nyakán fönt elkezdett kihullani a szőr. Mára már ott tart, hogy a nyaka körül egyik oldalt nincsen szőr, egészen a szájáig. A széleinél a bőr sebes, ahol kihullott, ott pedig "hámos pikkelyes fehér".  Mi lehet ez? A többi nyulnak semmi baja...

 

Előre is köszönöm szépen

 

 

Tudom, hogy már egyszer kérdeztem, de időközben nyaraltunk, és ahogy vissza néztem a fórumot, nem nagyon kaptam tippeket... Egy valaki írta, hogy szerinte atka, és hogy fertőtlenítést javasol. Más ötlet van esetleg valakinek?:-(

Talán most aktívabban itt vagytok! :-)

 

rampi Creative Commons License 2013.08.25 0 0 29186

Robi,én úgy gondolom,hogy mostmár teljesen jól felnőhet a félfülű nyuszi,hőleadás szempontjából biztos számít,hogy csak egy füle van,de szerencsére vége a kánikulának,így nem szenved hátrányt.De ez csak ötlet,nem volt még ilyen nyulam.

 

A myxos nyuszi még mindig minden ketrecnyitáskor kilóg és körbejárja a kertet,egyre fürgébben,bátrabban.Sajnos most hallom,hogy kicsit nehezebben veszi a levegőt,szuszogva,gondolom elkezdődött a tüdőgyulladás. Orra viszont nem folyik,nincs összeragadva a szőr vagy ilyesmi,csak hangosabban veszi a levegőt.

 

Milyen antibiotikumot adjunk neki?állatorvostól kell kérni vagy állatpatikában is kiadják. Az itteni állatorvosok nem értenek a nyulakhoz.

 

Péntek reggel megtörtént az első tudatos pároztatásunk. A nőstény a bak ketrecébe rakása után kb. fél perccel már felvette a bakot,10 percig lehetett a ketrecbe,addig 3 sikeresnek mondható párzás biztos volt,a bak lefordult a nőstényről.Többet majd késöbb tudunk meg...

 

Nagyon sajnálom,hogy akár nyulas,akár nem nyulas téma miatt,de bárki is ittahagyja a topikot. 

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.25 0 0 29185

Na már nem kell kicsillagoznaod, inkább törlöm magam.Jobb lesz így.Igazam Benest tekintve, azért nem engedek. Sajnálom, hogy nem hiszel nekem.

Bár szerinem van tőlen okoskodóbb ember is,aki mindég mindent túlmagyaráz,okoskodik.

Én is megsértődhetnék ezen a hozzászólásodon:"Na, látod? Most már tudod, hogy miért nem vettek fel!?:-))))".

Már gimnázium első évétől történész akartam lenni, csak jobban tudom ezt. 

Előzmény: japipapi (29182)
molrobi Creative Commons License 2013.08.25 0 0 29184

Köszönöm, bár én sem a fülét szoktam megenni, hogy gasztronómiai szempontból érdekeljen, és természetesen meg sem fordult a fejemben, hogy egy leharapott fül majd öröklődik. Csupán élettani szempontból vagyok erre kíváncsi, hogy szenved-e valami komolyabb hiányosságot, mivel a leharapott füle nem tudja betölteni adott funkcióját. Én eddig csak ezt a hűtés funkciót ismertem, de mivel ez a nyulak elég nagy és szembetűnő szerve, nem tudom, hogy még van-e valami fontosabb élettani szerepe, esetleg veled már fordult elő, hogy felnőtt ilyen nyulad? Vagy valaki másnak?

Előzmény: japipapi (29182)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.25 0 0 29183

Egy szóval se mondtam, hogy hülye lennél! De, hogy régen hülyeséget tanultatok az biztos.

Akkor csillagoz ki, de nem tudom miért.

Előzmény: japipapi (29181)
japipapi Creative Commons License 2013.08.25 0 0 29182

Szia.

Nem lesz semmi baj, ez biztos nem öröklődik, gasztronómia szempontból sem hátrányos. Fél füllel is hűt. Kevebb lehetősége lesz a fülatkának! :-)))))) (viccnek szántam) 

Előzmény: molrobi (29179)
japipapi Creative Commons License 2013.08.25 0 0 29181

Kristóf!

Most szakadt a cérna. A minimális normális emberi kapcsolatot sem tartod be, arroganciád határtalan. Ma, már sajnálom, hogy visszajöttél. Hülyézel, okoskodsz, nem akarok ilyen nagytudásu emberrel a jövőben szóba állni. Te, nálam kiérdemelted a csillagos fejet, adacta lettél. Miattad ismét "nem publikus" vagyok. 

Előzmény: Törölt nick (29169)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.25 0 0 29180

Köszönöm!

Előzmény: Nagy-Imre (29177)
molrobi Creative Commons License 2013.08.25 0 0 29179

Jó napot mindenkinek!

Az történt nálam, hogy az anyanyulam, mikor megfialt, gondolom tisztogatás közben leharapta az egyik kisnyúl fülét. Semmi más kárt nem csinált, szerintem ez is véletlen lehetett, nem tudom, azóta szépen neveli a kicsiket, már két hetes az alom. Azt szeretném kérdezni, hogy jár-e ez valamilyen következménnyel a kicsire nézve a későbbiekben, vagy csak esztétikai hiba. Arra gondolok itt, hogy pl. egy ember simán elél fülcimpa nélkül, a kinézetén kívül különösebb hátrányt nem szenved, de egy nyúl pl. úgy tudom a teste hűtésére is használja a nagy felületű fülét. Egyébként semmi baja, szépen nő a tesóival együtt.

zacsi76 Creative Commons License 2013.08.25 0 0 29178

Egy  kiss nasi!!!!

Nagy-Imre Creative Commons License 2013.08.25 0 0 29177

Nekem ettől a baktól(7kg) eddig 8-9-10 kisnyulat fialtak az anyák(5kg-sak).11 hetesen már 2,8-3,2kg-sak(ezt kapták:Nádudvari táp,árpa,zab,gyepszéna,lucerna széna,alomra ill. takarmányba keverve zeolit,új nevén zoolit universal) voltak.A húskihozatal is 55-60% körül volt.Én eddig csak vágottan mertem ezeket a nyulakat értékesíteni ,de lehet meghagyok pár nőstényt ezekből ,hogy megtudjam milyen szaporák meg milyen súlyuak kifejletten.

Előzmény: Törölt nick (29176)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.24 0 0 29176

És milyen tapasztalataid vannak erről a nyuladról? Hogyan szaporodott, milyenek voltak az utódai, stb..?Mesélj, kérlek,  az első kézből való tapasztalat mindenek előtt ...

Előzmény: Nagy-Imre (29175)
Nagy-Imre Creative Commons License 2013.08.24 0 0 29175

Nekem volt bakom az apai vonalból és mikor utóljára mértem 1 évesen akkor volt 7 kg.Én úgy tudom ,hogy az ilyen nyulak súlya 6-7,5kg.

Előzmény: Törölt nick (29171)
ulan77 Creative Commons License 2013.08.24 0 0 29174

Lehet 7,5kg -os Én is Kaposváron vettem az apai vonalu bakomat és 7,3kg jelenleg és ott is azt mondták hogy meg tud nőlni ekkororára a 6kg az csak az alsó sulyhatár !

Előzmény: Törölt nick (29171)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.24 0 0 29173

Legalább te képben vagy ezzel!

Előzmény: N.Jani (29170)
juhosttt Creative Commons License 2013.08.24 0 0 29172

Nézz utána kérlek a holland tarka súlyának is! ott is csak 1.5-2 kg (csak hasra ütve mondtam, nem tudom pontosan) az elfogadott standard, de ha valaki felhízlalja akkor a zsír lehet rajta sokkal több. Vágtam már olyan nagyméretű nyulat, amely élősúlyban közel 5 kg volt, nyúzás után csak 3... Olyan zsírréteg volt a bundán, hogy húh... 
Szóval az, hogy felhízlalják tengerivel az egyedet és arra hivatkoznak, az nem jelent semmit. Attól még a kicsik lehet csak nyögve-nyelve nőnek és sose lesznek akkorák.

Sajnos nagyon felkapottá vált az ilyen. Az ilyeneket nem nevezném se tenyésztőnek, se szaporítónak...

Még1 érdekesség ezzel kapcsolatosan: piacon volt egy nyúl eladó... Mikor lefekdüt feltűnően szélesebb volt olyan bundája volt. Lehet kötekedni, hogy ha lefekszik a nyúl összehúzva akkor szélesebb, de azért csak bizonyos határig normális ez a dolog... Amikor olyan bundája van, hogy 2x belefér az szerintem már nem normális dolog. És még azt se mondanám, hogy bőr hasznú fajta, mert egy egyszerű vörös színű keverék volt (nem újzélandi vörös!)

Előzmény: Törölt nick (29171)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.24 0 0 29171

Sikerült szétoffolnotok a topicot,sebaj...

 

Más, nyúl: Láttam múltkor egy pannonfehér hirdetést, amelyben 7,5 kilós(!) pannonfehér baktól kínálnak süldő nyulakat eladásra.

Viszont akárhogyan is nézegetem a neten, a pannon fehérnek az apai-nagytestű vonala is maximum 6 kg lehet... Szóval, hogy is van ez? Esetleg olvasgatja topicot olyan pannon tenésztő, aki képben van, hiteles infókat tud mondani erről a témáról?

 

Köszönöm.

Előzmény: N.Jani (29170)
N.Jani Creative Commons License 2013.08.24 0 0 29170

Hát igen,...ez a réteg közvetetten hozzájárult tudatlanságból országunk kifosztásához!

 

 

Két osztálytárs "érdekes" beszélgetésén múlott, hogy nem lett atomháború!!

Előzmény: Törölt nick (29169)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.24 0 0 29169

Ahogy látom éged nem lehet "megtéríteni".A szocializmusban jól belédnevelték a hülyeséget.Horthyról már kérdezni se merlek.Ahogy láttam baloldali vagy,akkor meg pláne nem hiszem, hogy a mai történelmet igaznak tatod.  Régen a történelem 70%-át írták át. Most csak olyan 10% a hülyeség, vagy még nnyi se.

Benes a franciák seggnyalójavolt, akik "féltek" is tőla, hogyha nem támogatják, akkor nem segít az antantak a következő háborúban, amit már az I. vh után pár évvel vártak. Ugyanígy volt a II.világháború után is. Akkor is csak szószerint pár percen múlott, hogy nem robban ki az atomháború az ötvenesévek elején. 

Na minegy.

 

 

 

 

 

Abból a nyúlbós sok kolbászkijönne.

Előzmény: japipapi (29168)
japipapi Creative Commons License 2013.08.24 0 0 29168

Szia!

Nem bizonyítottál semmit, az alaptémát illetően. Egyébként "forrás”odban van jó pár csúsztatás, már az első mondatban is. „Az első világháború alatt és közvetlenül utána is ott bábáskodott….” Ha, Neked ez bizonyíték, sajnálom.  Amúgy, ez is szabad portál, (nem minősítem hülyeségnek) nem hiteles.

Előzmény: Törölt nick (29166)
japipapi Creative Commons License 2013.08.24 0 0 29167

Gyönyörű! Remélem nem ugat?

Előzmény: Törölt nick (29165)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.24 0 0 29166
Előzmény: japipapi (29163)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.23 0 0 29165

 A kép lemaradt.

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.23 0 0 29164

Na egy ekkora nyuszi kéne nekem is. És ő él, és igaziból is ilyen nagy. 20 kilós.

japipapi Creative Commons License 2013.08.23 0 0 29163

Kössz, ne fáradj, a könyvtáram tele van, nem kell keresnem, tudom, hol van, de eddig a szürke állományomból szedtem elő :-)))

Igen, rántott, júliusban már aprítottam rántani, a bakokat. Most már mehetnek bőven pörinek, decemberre pedig kolbásznak. Ezek jövőre nem lesznek myxósak! :-))))))

Jövőre, tavasszal veszek debreceni fehéret, nőstényt, és  bakot, azután össze-vissza keresztezem, kíváncsi vagyok az eredményre. Engem nem nagyon érdekel a fajtatisztaság, ne legyen érzékeny és jókat lehessen harapni belőlük. :-)

Előzmény: Törölt nick (29162)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.23 0 0 29162

na mindegy majd keresek egy linket, ami megbízható. A wikipédia úgy szar ahogy van. Abba bárki írhat bármilyen hülyeséget. Mert ahogy olvastam Horthyról meg Hitlerről is sok mindent kihagytak átírtak. Na de ez nem ide tartozik.

 

 

Szép nyuszik.  A legutolsó a legjobb. Az rántott?

Kár hogy nekem még várni kell 3 hónapot.Amúgy lehet, hogy én is veszek egy belga óriás koca nyulat. Nincs messze van egy kan is. Ha lesz pézem, akkor megveszem őket. Meg most ketrecm sincsen, amiben elférnének.

 

 

Előzmény: japipapi (29158)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!