Keresés

Részletes keresés

totrpa Creative Commons License 2013.01.09 0 0 10065

Kedves fórumozók!

 

Nekem vannak Bud Spencer és Terence Hill vhs-im eladó státuszba kerültek:

Gyémántvadászok vico

Jo-Jo vico

Ágyugolyó vico

Fekete varázslat vico

Miami ügy Vico

Nincs kettő négy nélkül vico

Bűnvadászok vico

Aladdin vico

Nincs bocsánat vico

Extralarge II. Nap ura

 

Mindegyik 2300ft/db

Érdeklődni:

totrpa@freemail.hu 

Mikey-Soft Creative Commons License 2013.01.09 0 0 10064

Hát, a hazai Kincs, ami nincs-et ne nevezzük Blu-ray kiadásnak, egy az egyben fogták az olasz DVD-t és felskálázták HD-re, nem valódi HD-transzfert csináltak. Az a kiadvány egy rohadt nagy átverés, különböző fórumokon megy is a hőbörgés. Márciusban kihozzák a németek, rendes kép és hangminőségben...

Előzmény: Gebbbe (10062)
Inner Circle Creative Commons License 2013.01.09 0 0 10063

Egy TV-ből felvett VHS-es Kincs, ami nincs szerintem még megvan otthon, lehet vagy 25 éves :-)

Előzmény: Gebbbe (10061)
Gebbbe Creative Commons License 2013.01.09 0 0 10062
Elég nagy őrült vagyok én is, kazikon kívül a dvd lemezek is megvannak amiket itthon kapni lehetett, meg levadásztam egy DD Sound - Café bakelitet is :-D. Most viszont a BD front is elindult a Kincs, ami nincs képében is, abba is belevágtam. Remélem a többi valóban jobb lesz majd, dezzel sem vagyok elégedetlen, legalább vágatlan. Valaki remélhetőleg elolvassa a Te érveidet is, aki kompetens a kiadások ügyében. :-)
Előzmény: Mikey-Soft (10058)
Gebbbe Creative Commons License 2013.01.09 0 0 10061
Utánozhatatlan életérzés, amit leírtál a kazettáról. Akárhogy is volt meg, hatalmas kincsként nézett rá az ember. Én is ezért gyűjtöm be őket, mert nekem a tékábajárás hangulatát adja vissza, késedelmi díjakkal meg mindennel együtt, vagy a film közbeni borítónézegetést :-) A régi Intercomos Kincs, ami nincs és Piedone filmek VHS hiánya ezért annyira fájó pont. Remélem egyszer rájuk találok.
Előzmény: Inner Circle (10059)
Gebbbe Creative Commons License 2013.01.09 0 0 10060
Elég nagy őrült vagyok én is, kazikon kívül a dvd lemezek is megvannak amiket itthon kapni lehetett, meg levadásztam egy DD Sound - Café bakelitet is :-D. Most viszont a BD front is elindult a Kincs, ami nincs képében is, abba is belevágtam. Remélem a többi valóban jobb lesz majd, dezzel sem vagyok elégedetlen, legalább vágatlan. Valaki remélhetőleg elolvassa a Te érveidet is, aki kompetens a kiadások ügyében. :-)
Előzmény: Mikey-Soft (10058)
Inner Circle Creative Commons License 2013.01.09 0 0 10059

Wow! Nekünk annak idején olyan német Nincs kettő négy nélkül-ünk volt, amiben a borító egy képeslap volt a film plakátjával, amit betűztek a műanyagtokba :D

Előzmény: Gebbbe (10057)
Mikey-Soft Creative Commons License 2013.01.09 0 0 10058

Szép gyűjtemény, némelyiken még teljes a szinkron is, nem mint a később kiadott vágott DVD-ken, amiket az idők során bekövetkezett sérülések miatt nyestek ki.

 

Szépen lassan jönnek a filmek a németeknél Blu-ray formátumban, az eredeti filmnegatívokról restraurálva, gyönyörű képpel (a Nincs kettő négy nélkül már megjelent, most fogja követni a Bűnvadászok), azokra rá lehetne hegeszteni a VHS-ekről a teljes, hiánytalan szinkront. Csak éppen a Bűnvadászok VICO-kiadású kópiája valami brutál módon hemzseg a hibáktól, mert egy agyonjátszott, toldozott-foltozott mozikópiát írtak át videóra. A Nincs kettő négy nélkül ugyanilyen...

 

Igaz, hogy már kering a neten a Bűnvadászok-ból egy Blu-ray kópia, amit a 2010-es olasz kiadásról magyarítottak, de annak a képminősége nem annyira jó. HD-nek HD, 1080p meg minden, csak látszik, hogy ráküldtek a transzferre utólagos digitális zajcsökkentést, ezzel a finom képrészleteket szépen ki is herélték (a szemcsékkel együtt), na meg az élek is nagyon ki vannak emelve, ezáltal elég természetellenes az összhatás. Fehér pöttyből is rengeteg van, valószínűleg egy régi átiratot használtak. A német verzió ennél csak jobb lehet, ha megjelenik. A német Nincs kettő... nagyságrendekkel szebben néz ki...

Előzmény: Gebbbe (10057)
Hierro F1 Creative Commons License 2013.01.09 0 0 10055

A Don Matteót időnként elcsípem az AXN Crime-on, mikor és hogyan cserélték le a századost (kapitányt)?

 

Illetve egy kis érdekes észrevétel: ezekben az új részekben a püspököt Philippe Leroy alakítja, aki francia létére többször is feltűnt olasz filmekben, sorozatokban: ő volt a Zsoldoskatona főgonosza, továbbá a Legyetek jók, ha tudtok-ban Loyolai Ignác atya, a T.I.R. sorozatban pedig Orazio, a szállítmányozó cég főnöke.

Gebbbe Creative Commons License 2013.01.09 0 0 10054

Elég sok van meg. Könnyebb a hiányt felsorolni hálistennek :) Küldök egy képet a mailcímedre. Nehéz kajtatni őket, sok vesződés volt összeszedni. Ennek ellenére még mindig nem teljes.

Előzmény: Mikey-Soft (10053)
Mikey-Soft Creative Commons License 2013.01.09 0 0 10053

Úgy gondolta a magyar kiadó, hogy ha a szinkron hiányos, akkor feltűnés nélkül ki tudják szedni a filmből azokat a részeket. Rosszul gondolták, egy rajongó azonnal kiszúrja, hogy valaminek ott kéne lennie. Majdnem mindegyik hazai DVD így járt sajnos...

 

Tegnap a Szuperhekusok-at is összehasonlítottam képméret ügyében: az olasz verzió, ami 16:9-es, sokkal több információt hordoz a széleken, mint a 4:3-mas változat, amit nálunk DVD-n kiadtak, viszont a tetejéből és az aljából egy kis rész lemaradt, bár mint korábban is említettem, ezek a filmek eleve az 1.85:1-es méretre lettek forgatva, így lényeges rész nem veszik el soha. A film végi stáblistát néztem össze, mert ott állókép van a feliratok alatt...

 

Gyári VHS-en neked mik vannak meg a Bűnvadászok VICO-verzióján kívül?

Előzmény: Gebbbe (10052)
Gebbbe Creative Commons License 2013.01.09 0 0 10052
Köszönöm a választ! Valóban jobb élményt nyújtanak a filmek szélesben, csak az agyonvágdosást hanyagolhatták volna, ha nem hibás a nyersanyag. Tiszteletlennek tartom egy alkotással szemben.

A kazi eredeti, gyűjtöm őket. A lentebb írt Kincs, ami nincs az hatalmas hiányosságom a kazik terén, amúgy jól haladok.
Előzmény: Mikey-Soft (10051)
Mikey-Soft Creative Commons License 2013.01.08 0 0 10051

Ezt a hiányt még a Papi is észrevenné, napszemüvegben, vakon...

 

Egyébként mostanában, hogy volt szerencsém az új, 16:9-es változatokhoz, azt kell mondjam, így sokkal jobban néznek ki a filmek. Amiket régen 4:3-ban láthattunk, azok valóban teljes képernyősek voltak, de a kép két oldalából egy nagyon kis szelet mindig hiányzott, plusz alul-felül rengeteg felesleges rész volt látható, főleg a fejek felett volt nagy a tér, így viszont kissé szétesett a kompozíció, de mióta az 1.85:1-es eredeti képarányban adják őket, minden a helyén van...

 

Eredeti a VICO-féle VHS-ed, nem másolt?

Előzmény: Gebbbe (10050)
Gebbbe Creative Commons License 2013.01.08 0 0 10050

Ez a grófnős résznél lévő vágás nagyon feltűnő? Megvan a VICO VHS és megpróbálom megtalálni, amint eljutok a tettek mezejére. Szóval, éles szem kell vagy a Papi is észrevenné az új kék szemei nélkül?

Előzmény: Mikey-Soft (10046)
Gebbbe Creative Commons License 2013.01.08 0 0 10049

Üdv Kuzenok!

 

Szeretném megkérdezni (bár tudom, hogy itt mindenki nagyon féltve őrzi, ha van is neki), hogy a Kincs, ami nincs EREDETI régi Intercomos VHS kiadása nincs-e eladó példányban valakinél? A kazetta a lényeg, de ha tokkal vonóval megvan, az csak jobb. A továbbiakban megegyeznénk.

 

Minden jót mindenkinek!

 

www.bsth.clans.hu

Bud Spencer & Terence Hill COD2 Club

Mikey-Soft Creative Commons License 2013.01.07 0 0 10048

Egy újabb anomáliát találtam, ezúttal a Szuperhekusok című filmben...

 

A magyar DVD ebből is vágott, mégpedig 75:10-nél, legalábbis ami a YouTube-ra felkerült szinkronos verzió, abból hiányzik egy rövid rész, amikor Ralph Duran-t meggyanúsítják a gyilkossággal, itt azt mondja, hogy:

 

"Elmehetnének regényírónak, mert rendőrként pályát tévesztettek."

 

Erre visszaválaszol Forest, hogy: "Jaj, tényleg? Nézzem rám, egész testemben reszketek, uram!"

 

A kettő között hiányzik egy kb. 5 másodperc, hogy "Tönkreteszem magukat!". Valószínűleg ennek a filmnek a kópiája is megsérülhetett annak idején, mert tisztán emlékszem, amikor az MTV először vetítette (azon a bizonyos rendőrnapon, kb. 20 évvel ezelőtt), ott sem volt már meg a teljes mondat, csak annyi hogy: "Tönkrete.... .....at", mindezt egyben mondva, szünet nélkül, egy jó kis képmegszaladással tarkítva. A Mokép-es VHS-en még teljesen jó volt...

 

Úgy tudom, nem ez volt az egyetlen ilyen hiba ennél a filmnél, de ez a rész megmaradt bennem, hogy hibás...

 

Azért felettébb bosszantó, hogy ilyen apró hibákon csúsztak el a vágatlan DVD-k nálunk (a Bűnvadászok is ezért hiányos DVD-n és a mostanában futó televíziós vetítések esetében minden bizonnyal), a régi gyári VHS-ek meg már nem lelhetőek fel, hogy rendes minőségben lehessen digitalizálni a hangjukat...

Mikey-Soft Creative Commons License 2013.01.06 0 0 10047

Tegnap megint leadták (immáron ötmilliomodszorra) a Bűnvadászokat a Film+ csatornán, sajnos a korábban említett 13 másodperces hiányzó rész itt sem volt látható, taszajtanak egyet "pingvin"-en, aztán már rögtön adják át a művirágokat a csajoknak... :(((

Mikey-Soft Creative Commons License 2013.01.04 0 0 10046

Időközben kissé árnyaltabb lett a kép, mivel pár kommenttel később megírták, hogy az általa hiányolt jelenet benne van a 90-es évek elején kiadott InterCom-féle VHS-verzióban. Úgyhogy nem tudom, mi az a hiányzó részlet a DVD-n, évekkel ezelőtt eladtam a sajátomat. Na meg az említett bunyó-jelenet egyik külföldi kiadásban sincs benne (angol / német / olasz - mindegyik fent van YouTube-on, ott beléjük néztem az adott helyen)...

 

A Bűnvadászok hiányzó részét viszont megtaláltam. A magyar DVD-n, mielőtt átadják a művirágokat a két "grófnőnek", hiányzik pár másodperc. Elvileg azért nyesték ki ezt a részt, mert a szinkron megsérült pár helyen. Plusz a film egyharmada tájékán is van egy hang-anomália, amit kiszúrtam, amikor McBride-nál vannak. Az egyik mondat felénél tisztán hallatszik, hogy utólag tették be a hangot egy másik kópiáról, meg is szalad elég csúnyán.

 

Aztán a kocsmai jelenetben is van egy foltozás, amikor elkezdődik a bunyó, de ez annyira nem feltűnő...

 

Elvileg a VICO-kazettán még normálisan volt meg a szinkron, de arra tisztán emlékszem, hogy a képminősége finoman szólva is tragikus volt, egy agyonvetített mozikópiát írtak át VHS-re, tele hibákkal, megszaladásokkal, képkocka-hiányokkal, stb. A Nincs kettő négy nélkül dettó ugyanilyen minőségű volt, de annak legalább a szinkronja teljes a mai napig...

Előzmény: Mikey-Soft (10045)
Mikey-Soft Creative Commons License 2013.01.04 0 0 10045

Nem tartom valószínűnek, hogy a későbbiekben került volna ki, mivel fórumtársunk megvette az olasz DVD-t, és abban (állítólag) benne van. Keresett is hozzá teljes szinkront 2009-ben, de nem talált. Tegnap olvastam az akkori hozzászólását...

Előzmény: Hierro F1 (10044)
Hierro F1 Creative Commons License 2013.01.04 0 0 10044

Lehet, hogy moziban így ment, aztán a későbbi kiadványokba már nem került bele.

Előzmény: Mikey-Soft (10043)
Mikey-Soft Creative Commons License 2013.01.04 0 0 10043

Ilyesmit én is olvastam, de a honlapon úgy volt írva régebben, hogy ez a jelenet csak az előzetesben volt látható. Ezek szerint mégsem. Viszont ehhez a részlethez akkor nem létezik szinkron, mivel így még én sem láttam soha az életben, pedig a 90-es évek eleje óta betéve tudom a filmet...

 

Mondjuk ha az adott részen nem hangzik el szöveg, akkor könnyen ki lehet pótolni a szinkront az eredeti hanggal...

Előzmény: Hierro F1 (10042)
Hierro F1 Creative Commons License 2013.01.04 0 0 10042

A régi spencerhill honlapon valami olyasmi volt, hogy miután Charlie megnyerte a pelotaversenyt, a gengszterek Serrano lakására is kimentek bosszút állni, aztán pár pofont kaptak jöttek ki.

Előzmény: Mikey-Soft (10041)
Mikey-Soft Creative Commons License 2013.01.04 0 0 10041

Régen (60-as, 70-es évek) divat volt többféle verzióban forgalmazni a filmeket, főleg a távol-keletieket. Amit a gyártó ország lakói kaptak, azok rendszerint hosszabbak voltak, mint a nemzetközi változatok. Valószínűleg ezeknél a filmeknél is hasonlóan jártak el, hogy az eredeti olasz verziók többet nyújtottak, mint a külföldre kiadott kópiák...

 

Viszont ami nekem új, hogy az ...És megint dühbe jövünk és a Bűnvadászok sem a teljes verzióban látható idehaza. Az utóbbiról tudtam, hogy a DVD-kiadása hiányos, viszont az előbbiből fogalmam sincs, mi hiányzik. Majd horrordvd kolléga megmondja, ő detektálta ezeket...

 

A Nincs kettő négy nélkül angol változata viszont cenzurális okból vágott, kiszedték a fülönvágásokat a kikötői lokálos jelenetből, mert a cenzorok attól féltek, hogy az emberek utánozni fogják a filmben látottakat. Ezzel sem tudok egyetérteni valahogy. Adják ki magasabb korhatárral, ha annyira nem fér bele...

Előzmény: Quantumleap (10040)
Quantumleap Creative Commons License 2013.01.04 0 0 10040
En nemcsak a Mindent bele fiuk-ra gondoltam, hanem altalaban minden olyan filmjukre, amiket megvagtak.
Előzmény: Mikey-Soft (10039)
Mikey-Soft Creative Commons License 2013.01.03 0 0 10039

Sajnos ez egy megoldatlan rejtély, hogy mivel érdemelte ki az a film ezt a bánásmódot, de ha valaki tudja, ne tartsa vissza az infót...

Előzmény: Quantumleap (10037)
Mikey-Soft Creative Commons License 2013.01.03 0 0 10038

Leszedtem a német kiadású Nincs kettő négy nélkül BD-rippet, hát sajnálhatjuk, hogy nem ezt adták ki nálunk, hanem egy konvertált Kincs, ami nincs-et. A film (korához képest) gyönyörűen néz ki, bár az angol hang minősége eléggé gyenge, a zene úgy szól, mintha szorulna a magnóban a szalag. A ráapplikált magyar szinkron viszont egy picit el van csúszva a képtől. Magyar felirat nincsen. Ha ezeket ki lehetne javítani, lenne egy natív 1080p24 HD-verzió belőle, bár a gyári tömörítésű kiadásnak jobban örülnék (ez egy 7 GB-os MKV-fájl, a gyári mérettől jócskán elmarad), de ez is több a semminél, mivel így is szembetűnő a képminőség javulása, valódi HD-élményt nyújt...

Előzmény: horrordvd (10035)
Quantumleap Creative Commons License 2013.01.02 0 0 10037

Amúgy valahol olvasható valami magyarázat arról, hogy mi at oka ezeknek a vágásoknak?

Előzmény: Mikey-Soft (10036)
Mikey-Soft Creative Commons License 2013.01.01 0 0 10036

Hát ja, nem lenne rossz, ha ez a semmitmondó kiadó visszahívná a teljes készletet és ha kijött odakint a rendes HD minőségű Blu-ray, akkor újból megjelentetné, immáron hozzá méltó képpel és hanggal...

 

Tegnap volt az RTL-en a Mindent bele, fiúk!, abból sem ártana már egy rendes kiadványt összehozni. Ha jól tudom, a tévében futó brutál gyenge minőségű, csonkolt képarányú változatot tették lemezre, ami ráadásul szarrá is van vágva, némely jelenetek követhetetlenül jöttek egymás után, a fél filmet nem lehetett megérteni...

 

Régen a VICO kiadta VHS-en, az sokkal hosszabb volt, 90 perc helyett 103 volt az időtartama. De azt írják, még ez sem a teljes kópia, belenézem YouTube-on a német kiadásba, van az elején egy bankos jelenet, amikor Nasem csekkjeit akarják beváltani, erre a bankot épp akkor rabolják ki. Na meg a kocsmai verekedést is megmagyarázza utólag Salud, nem csak azt látjuk, hogy szarrá vernek pár embert és annyi.

 

Az a baj, hogy az olaszok is ezt az erősen vágott változatot hozták ki, az eredeti verzió sehol nem hozzáférhető...

Előzmény: horrordvd (10035)
horrordvd Creative Commons License 2012.12.31 0 0 10035

A Bűnvadászok megjelent az olaszoknál, és az rendes bluray kiadás, de jól sikerült a német kiadású Nincs kettő négy nélkül is, tehát szerintem nincs ok az aggodalomra.

Előzmény: Mikey-Soft (10034)
Mikey-Soft Creative Commons License 2012.12.30 0 0 10034

Erre csak akkor kapunk választ, ha megjelenés után leszünk. Remélhetőleg ők nem a DVD-kiadást fogják alapul venni, hanem egy vadonatúj HD-transzfert fognak csinál(tat)ni.

 

Az a baj, hogy az olaszoknál még egyik filmjük sem jelent meg BD-n (vagy ha igen, akkor én nem tudok róluk), pedig azok tutira rendes kiadások lennének...

Előzmény: Smoky Joe (10033)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!