Keresés

Részletes keresés

akkornemcsakúgy Creative Commons License 2012.08.21 0 0 2132

Elnézést. Nem voltam elég figyelmes, azt hittem ez Bükre vonatkozik. De most látom, hogy Kecskemétre. Köszönöm az információt.

Előzmény: akkornemcsakúgy (2131)
akkornemcsakúgy Creative Commons License 2012.08.21 0 0 2131

Mi van bezárva és mit lep el a gaz?

Előzmény: néró2012 (2130)
néró2012 Creative Commons License 2012.08.16 0 0 2130

Üdv ebből a mai napig semmi nem igaz mert az egész be van zárva, az udvart ellepi a gaz.

Előzmény: akkornemcsakúgy (2104)
katihurghada Creative Commons License 2012.08.13 0 0 2129

Szerintem is Bükfürdő a jó megoldás.

Előzmény: Törölt nick (2128)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.13 0 0 2128

Köszi a választ.

Akkor irány Bükfürdő!

Előzmény: akkornemcsakúgy (2127)
akkornemcsakúgy Creative Commons License 2012.08.12 0 0 2127

Igen, tegnap. Nem volt jó idő eredetileg sem, és még közben az eső is megeredt. Így kintről jött be mindenki "szaunázni". A hely egyébként sem túl tágas, de most sokan is voltak. Azt megérte, ha egy nő nem vetkőzik le. De férfinál már nem, mert akkor miért jön az ország sok szaunája közül éppen a kevesek egyikébe, ahol tilos elvileg a fürdőruha. A legjobb két fiatal pasi volt akik a térdig érő gatya fölé még lepedőt is tekertek. Volt aki a nagymamát hozta be, hadd melegedjen egy kicsit. Büköt tudom ajánlani, meg esetleg még Sárvárt.

 

Előzmény: Törölt nick (2126)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.09 0 0 2126

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy volt-e vki mostanában Kehidán? Tapasztalat?

Kanizsa közelében esetleg tudtok-e ajánlani textilmentes szaunát?

Köszi

auréliuszf Creative Commons License 2012.07.25 0 0 2125

kis hangulat jelentés:

 

Voltunk a megújult lutzmansburgi szaunában, ahol Bük-fürdő stílusú átalakításokat végeztek és egy infra szaunával bővült a kínálat.

Ma divatos geometrikus amerikai formavilág még OK, de a szaunákat színtelen üvegfallal teljesen megnyitották, ami jól néz ki de olyan fílingje van mintha kirakatban szaunáznék.

 

Nekem nem jött be. Inkább Bük. 

auréliuszf Creative Commons License 2012.07.15 0 0 2124

Nudista az is aki legszívesebben mindig meztelenül lenne, és mindehová meztelenül menne.

Tehát akár a boltba is elmenne vásárolni meztelenül függetlenül attól hogy egy bombázó vagy egy összeaszalódott 70 éves nénike. Nem érdekli mit mondanak rá.

 

A naturisták egy megírt viselkedési kódexhez tartják magukat.  Igyekeznek zárt keretek között gyakorolni élet filozófiájukat, ami többről szól mint a meztelenkedés.

 

Sztem ezen nincs mit vitatkozni mert tények... :)

Előzmény: RodrigeZZ (2123)
RodrigeZZ Creative Commons License 2012.07.10 0 0 2123

Szia!

Adott idézet szempontjából tök mindegy, de ez a nudizmus-naturizmus kérdés mindig "vérre menő" vitákat tud generálni. 

szerintem egyébként a kettő ugyan az, de ez magánvélemény.

Lehet magyarázni, hogy azért van különbség, meg akármi, de én a nudira járok majd harminc éve nem a naturira. Ez kb a "cigány", vagy "roma" kérdéssel megegyező vita. A nudista, nudizmus a latin "nudus" (meztelen), illetve a "nuditas" (meztelenség) kifejezésekből származik. (SZERINTEM)

 

R.

Előzmény: auréliuszf (2121)
nadorf Creative Commons License 2012.07.05 0 0 2122

Ildikó visszatért! A többiek újak. Amennyiben ez mond valamit.

Előzmény: BájosJános (2120)
auréliuszf Creative Commons License 2012.07.02 0 0 2121

A W.pédiában már többször csalódtunk...

 

A nudizmus és a naturizmus nem ugyanaz.

Előzmény: RodrigeZZ (2113)
BájosJános Creative Commons License 2012.07.02 0 0 2120

A szaunamesterek újak?

Előzmény: joszift (2119)
joszift Creative Commons License 2012.07.01 0 0 2119

Aquasziget wellness - Röviden: mint régen és működik.

Minden jegy félárú jövőhét szombatig (élmény, welln., kombi)

A parkolás is ingyenes volt szombaton.

Egyedül a finn szauna nem működik még , de minden más igen.

Lent is fent is van melegvíz :-), sőt forró is ha nem vigyáz az ember.

Két változás van csak, több a személyzet, főleg az élményben volt több az ússzómester, és 8 helyett este 9 ig van nyitva.

 

Előzmény: informania (2118)
informania Creative Commons License 2012.06.30 0 0 2118

ESZTERGOM:

Az Aquasziget Élményfürdő 2012. június 30-án SZOMBATON, reggel 9.00-kor nyitja meg kapuit.

Kérdés: wellness-részlegről valami hír?

jjandras Creative Commons License 2012.06.26 0 0 2117

Az élet egyéb területein általában én is toleránsnak igyekszem lenni a kezdőkkel, pl. a T-betűs autósokkal, de a szaunákban bármennyire is fáj a szívem a kezdőkért (itt ugye elég hülyén nézne ki a T-betűs lepedő) - zéró tolerancia.

Azon egyszerű oknál fogva hogy itt az engedmény morálisan erősen romboló hatású, bárki megkérdezhetné ezek után teljes joggal ha másnak szabad, nekem miért nem.

Szerintem a kezdőknek is könnyebben menne a dolog ha biztosak lehetnének abban, hogy mindenki, de tényleg kivétel nélkül mindenki alkalomhoz illően van öltözve (vetkőzve).

 

norbertm Creative Commons License 2012.06.25 0 0 2116

Azert szerintem is van igazsag abban amit habibi mond, turelemmel kell kezelni a kezdoket, nem lehet mindjart dorzsolt szaunazot varazsolni mindenkibol. A baj az hogy nemelykor suket fulekre talal a jo szo...sot, felhaborodasra...

A Danubius Margitsziget Health Spa szaunajaval van valakinek tapasztalata, juliusban ott leszek egy par napig...?

Előzmény: habibi85 (2115)
habibi85 Creative Commons License 2012.06.18 0 0 2115

A magyar emberek 90 %ának nem természetes a meztelenség szaunában sem! Egyszerűen így lettek nevelve. Természetesen én is a meztelen szaunázás híve vagyok, de több száz, de lehet ezer emberrel találkoztam már, akinek ez nem természetes. Van, akinek időbe telik ezt elfogadni, és igenis gátlásos. Ráadásul fogalmuk sincs a szauna kultúráról. Ha erőszakosan "lecibáljuk" róluk a fürdőruhát, és még ki is röhögjük a szerencsétlent, akkor az életben nem fog egészségesen szaunázni. Igen, ezek az emberek kenik megukat lepedőben!!! De amint eltelik egy pár hét, észre fogják venni, hogy nem kell szégyenlősködni, és leveszik majd. 

És pontosan ezért vannak szaunamesterek a fürdőkben, hogy ezeknek az embereknek segítsenek megtanulni, hogyan is kell ezt helyesen csinálni, nem csak azért, hogy  a meztelen társaságot szórakoztassa.

Előzmény: jjandras (2112)
jjandras Creative Commons License 2012.06.16 0 0 2114

Most hogy elméleti síkon ilyen mélyrehatóan körbe lett járva a téma, csak ki kellene mondani a frankót, hogy a szaunában a meztelenség elfogadott és természetes dolog. Ha valaki ezt a meztelenséget naturizmusnak tartja akkor az legyen az ő baja. Ha így jobban hangzik : a szaunában nem kell naturistának lenni, de meztelennek igen. Ez így akkor mindenki számára elfogadható ?

Előzmény: RodrigeZZ (2113)
RodrigeZZ Creative Commons License 2012.06.15 0 0 2113

Nem tőlem kérdezted, de mint öreg naturista válaszolnék.

Naturizmus:"naturizmus vagy nudizmus jellemzően azt jelenti, hogy emberek meztelenül vannak együtt (általában vegyes nembeli) csoportokban olyan tevékenység végzése közben, amelynél a meztelenséget a nem naturisták illetve nem nudisták nem tartják feltétlenül szükségesnek" (Wikipedia)

 

Nagyon tömör megfogalmazás, de a lényeges különbséget aláhúztam.

A szaunában a meztelenséget igenis kötelezőnek tartják, tarthatják mások is, azon egyszerű okból, mert úgy egészséges. Ettől a szauna még nem naturista. 

Én inkább úgy mondanám, hogy van A szauna, és van fürdőruhás szaunázási lehetőség. :-) Nálunk ez pont fordítva működik, ezért alakult ki a "naturista szaunázás" kifejezés, ami alapjában véve mint meghatározás marhaság. 

 

Azt hiszem ausztriában voltam olyan fürdőben, ahol a szauna bejáratánál csak nagyon pici betűs házirend volt kiakasztva az ajtó mellé, de mikor ugyan ezen az ajtón mentem kifelé, bazi nagy színes betűkkel ott virított több nyelven akilincs felett, hogy "Figyelem fürdőruhás területre nyíló ajtó!"

 

R.


Előzmény: jjandras (2112)
jjandras Creative Commons License 2012.06.14 0 0 2112

T. Habibi

Lennél oly szíves elmagyarázni nekem és még néhány hozzám hasonló gyengeelméjűnek, hogy mégis hogyan kell elképzelni nem naturista módon pl. egy mézes felöntést (de ha ezt nem szereted, vonatkozhat a magyarázat sós vagy akár csokis felöntésre is). De ugye nem azt akarod mondani, hogy elég ezekből a bokára meg a csuklóra, meg azt se hogyha ügyes vagy a lepedő alatt is bedörzsölheted magad, meg azt se hogy mindenki forduljon el, meg azt se hogy valaki oltsa le villanyt. (a legutóbbit leszámítva mindegyikre láttam példát)

Szerintem senki sem azt kifogásolta a hozzászólásokban hogy miért nem szaladgálnak meztelenül, meg azt se hogy a pihenőkben miért vannak betakarózva. (az orvosi esetektől most tekintsünk el). De azt talán belátod, hogy az minimum mulatságos ha valaki lepedőstül zuhanyzik, vagy megy a merülőbe vagy a jakuziba.

Nincs itt semmiféle harc, egyszerűen csak természetesen kell(ene) viselkedni. Azt persze el kellene fogadni hogy vannak olyan szituációk az ember életében (hadd ne soroljam hogy mik) amikor a mezítelenség a természetes. Igen, bármennyire is meglepő, a szaunázás egyes momentumai is ezek közé tartoznak.

Tetszik - nem tetszik a két dolog élesen nem választható el egymástól.

 

 

habibi85 Creative Commons License 2012.06.12 0 0 2111

Kemény harc ez, nem fogják szerintem megérteni... Az egészséges szaunázás nem naturizmus!!! A szaunázás akkor egészséges, ha nem műanyagban ülünk be. Mivel a lepedő pamut, engedi lélegezni a bőrt, és csodálatosan megy alatta a hőleadás. Nem a pucérkodásról szól. Szerintem nem kell elítélni hazánk szemérmesebb fiait, leányait, csak mert neveltetésükből adódóan nem szaladgálnak meztelenül vadidegen emberek között.

Sajnos annyira összefonódott már a szauna a naturizmussal, hogy gyakorlatilag szaunamester legyen a talpán, aki el tudja ezt magyarázni a vendégnek. Ez azért lehet, mert a naturisták megörültek, hogy végre valahol ők is jól érzhetik magukat és nem nézik ki őket. Ettől még el kell fogadni a többieket is!

 

Előzmény: PELE42 (2109)
lagd Creative Commons License 2012.05.15 0 0 2110

Sziasztok!

 

Tud valaki friss infót Ráckevéről? Jól tudom, hogy már minden pénteken "normális szaunázás" van?

 

Saját tapasztalat: Kehidakustány, illetve kis megkötéssel Aquaworld (csüt-péntek) - ajánlani tudom mindenkinek, az előttem hozzászólókhoz újat nem is tudok hozzátenni. :P

PELE42 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 2109

Az Aquaworldben szerintem csak decemberben lesz naturista délután. A csütörtöki pénteki nap nem az. Azokon a napokon fürdőruha nélkül kell a szaunákat igénybe venni. Már többször írtam ,hogy nem kellene összekeverni a naturizmust azzal ,hogy szaunázni fürdőruha nélkül egészséges .

Előzmény: johnny9900 (2107)
BAZS Creative Commons License 2012.05.12 0 0 2108

Igen. Minden a véletlen műve.:)

 

Előzmény: johnny9900 (2107)
johnny9900 Creative Commons License 2012.05.11 0 0 2107

Nos, a mai Aquaworld-tapasztalat kicsit visszabillentette a múltkori egészen jót - néhányunkat kivéve (szinte kivétel nélkül idősebb párokat leszámítva) ma egész délután, hiába van naturista délután, ment a vad lepedőzés, és ez persze minket is elkedvetlenített, és csavargattuk magunkra a nedves lepedőt a külső térben...

 

azt valaki tapasztalta, amit máshol egyszer olvastam, hogy csütörtökön jobb a helyzet, mint péntek délután? vagy ez tök random?

FeketsZ Creative Commons License 2012.05.08 0 0 2106

Nyilvánvalóan nem fogom ez az esemény alapján leszűrni milyen a hely, elég pozitív tapasztalatokat írtok, írnak itt. Nem is szerettem volna általánosítani 1 tapasztalat alapján.

Előzmény: BAZS (2105)
BAZS Creative Commons License 2012.05.07 0 0 2105

Sztem is nagyon  meg kell különböztetni az éjszakai hétvégi programok közönségét és szaunázás szokásokat a het textiles napokat illetve azt a 2 időpontot, amikor is csütörtök és péntek este igazán rendben mennek a dolgok, ahogy Rodrigez is írta. Aki nem akar vegyülni a prüd magyarokkal, legjobb ezeken a napokon az Aquaworldbe látogatni. A keményebb felöntéseket pedig tudják az ottani szaunamesterek, én elég sokukat kipróbáltam már, haneked  nem elég, talán véleményzed neki, hogy értse miről van szó, vagy beszélgessetek a vendégekkel erről, lehet van aki valóban gyengébben legyezget, vagy a hómérséklettel vana gond (?)

de általánosítani sztem nem lehet.

Előzmény: FeketsZ (2103)
akkornemcsakúgy Creative Commons License 2012.05.03 0 0 2104

"Még pár nap és újra együtt szaunázhatunk Kecskeméten ahol a házigazdák már nagy szeretettel készülődnek és várnak minket.  Néhány további információt és pontosítást szükségesnek tartunk megosztani veletek, mivel történt egy - két változás a fürdő programjait illetően.A fürdő és az ott lévő szolgáltatásokat 3 féle módon van lehetőség igénybe venni, ezek használatának szabályai:

  1. Az élményfürdő használata kizárólag fürdőruhában lehetséges, a belépőjegy árából minden SzaunaClub Törzsvendégkártyával rendelkező vendég 10% kedvezményt vehet igénybe. FONTOS: a fürdőben az éjszakai fürdőzés elmarad.
  2. A SzaunaVilág területén a szaunák használata lehetséges fürdőruhamentesen míg az ott történő pihenés akár a medencében, akár a pihenőtér területén kizárólag fürdőruhában vagy köntösben használható.
  3. A Szauna kertben és az ott található medencében és szaunában viszont sem a fürdőruha sem a köntös használta nem kötelező, naturista módon használható a kinti pihenőtér is.

A szaunavilág területére szóló belépőjegyek külön díj nélkül érvényesek a szaunakertre is.

SzaunaVilág belépőjegy árak: SzaunaClub Törzsvendégkártyával: 1500 Ft - 10% = 1350 Ft mely érvényes a napközbeni és az éjszakai szaunahasználatra és a szaunaprogramokra is.

SzaunaClub Törzsvendégkártya nélkül: A normál napi belépőjegy mellett meg kell váltani az éjszakai szaunaprogramra (1900 Ft)is a belépőjegyet. Az éjszakai szaunázás alatt a szaunaprogramok külön díj nélkül élvezhetők, viszont a napközben érkező vendégek részére a honlapunkon feltüntetett szaunaprogram árakat kell megfizetni.

Az élményfürdő használata normál nyitvatartási időben lesz elérhető, külön belépőjegy megfizetése mellett."

 

A Szaunaklub hírleveléből átvéve. (Nehogy plágium gyanúja érjen.)

 

FeketsZ Creative Commons License 2012.05.02 0 0 2103

Szintén a moonlight programon voltam.

 

Az, hogy mézes felöntésen ruha alá keneget az emberek jó része és a többség nyakig betakarózva az valami hihetetlen élmény volt.

Nem a törölközőbe, hanem a törölközőre kellene ülni és a szaunamesterek nem szoltak rá az emberekre, hogy a lábát nem a padra hanem a törölközőjére kellene tenni.

A gőzben viszont ügyes volt a szaunamester az epres felöntésnél és meg tudta értetni diszkréten, hogy kenhetik a törölközőre is, de inkább magukra érdemes. Az ő stílusa tetszett.

 

A lepedőben a merülőbe csak hab a tortán...

 

Vannak ennél jobb napok? Nem győzött meg.

 

A fázok a szaunában érzést viszont eddig nagyon kevés szaunamester tudta átadni, mindenkinek ajánlom kipróbálásra. Talán Bükfürdőn Csabinál vagy a szaunaclub rendezvényeket érdemes látogatni.

 

Ez nem a reklám helye csak saját tapasztalat.

Előzmény: jjandras (2096)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!