Keresés

Részletes keresés

galuszidi Creative Commons License 2009.11.11 0 0 225
Kedves Mirdad,

Nagyon szépen köszönöm a linkeket, nagyon örültem neki.
Az általad közölt apokrif írásokat, még valóban nem ismertem, így bőven lesz időm olvasni. Amennyiben új adatok kerülnek birtokodba akkor kérlek jelezd.

Üdvözlettel:

Galuszidi
Előzmény: Mirdad (224)
Mirdad Creative Commons License 2009.11.11 0 0 224

 

  2.2 Kiváló munka még, világhírű egyiptológusunk, Kákosy prof.

"Fény és káosz - A kopt gnosztikus kódexek" c. munkája.

 

 2.3 A National Geographic gondozásában megjelent pár éve a nagy vihart kavart

Júdás evangéliuma is, nagyszerű tanulmányokkal. Nem tudom kapható-e, még, én azonnal lecsaptam rá, aztán 1 év múlva el is tűnt a boltokból: vagy elkapkodták, vagy nem akarták az "érzékeny keresztény" (?) lelkeket kitenni neki ;) :)

http://www.geographic.hu/index.php?act=napi&rov=3&id=6904

 

  Ennek 3 teológus (!) szerzője nagyszerű munkát végzett, jelezve, hogy nem divat már az eretnek-vadászat (bár nálunk még kiadnak püspöki körlevelet, "a pogány magyar ősvallás, és sámánok veszélyeiről"! ;)

 

  Hirtelen ennyi az apokrifokról :) Üdv!

Előzmény: Mirdad (223)
Mirdad Creative Commons License 2009.11.11 0 0 223

 

  "Tudnál nekem ezzel kapcsolatos írásokat küldeni, vagy linkeket, hogy hol találom?"

 

  Kedves galuszidi!

 

  1. A legnagyobb apokrif lelet, gnosztikus evangéliumok, az 1945-ös Nag Hammadi iratok (Igazság Evangéliuma, Egyiptomiak Evangéliuma, János titkos levele, stb.)

legnagyobb online gyűjteménye angolul:

http://www.gnosis.org/naghamm/nhl.html

 

  Csodás rejtett tanítás, apokrif még a Tamás Evangéliuma, az oldalamon megtalálható 3 nyelven - magyar, angol, német és egy szimpóziumot is lefordítottam erről, ami a Youtube-on látható:

http://www.scribd.com/doc/21706021/Tamas-evangelium-szimpozium-Birnbach

 

  A Youtube-on egyébként nagyon jó filmek vannak az apokrifokról (Júdás, Tamás evangélium, stb.)

 

   2. Apokrifok magyarul:

 

  Mindezidáig a legnagyobb - és egyetlen - magyar fordítása a Nag Hammadi gyűjteménynek Bánfalvi András kiváló munkája:

Mennydörgés - A Nag Hammadi könyvtár gnosztikus kódexei:

http://www.magyarmenedek.com/?search=mennyd%F6rg%E9s

 

  Farkas Lőrinc Imre Kiadó - az egykori Kőrösi Csoma Sándor Buddhista Főiskola jegyzete! Jelezve, hogy az eredeti, tiszta őskereszténység és az őseredeti vallások - így Buddha, a Felébredett tanításával is - közös gyökerű.

 

 

Előzmény: galuszidi (222)
galuszidi Creative Commons License 2009.11.06 0 0 222
Tudnál nekem ezzel kapcsolatos írásokat küldeni, vagy linkeket, hogy hol találom?
Előzmény: Mirdad (220)
Mirdad Creative Commons License 2009.11.05 0 0 221

 

  Csodás téma ez, de itt már csak annyit, hogy megvan ennek az ős-emlékezetnek, szellemi őshagyománynak a magyar megfelelője is:

létezik a magyarságnak is egy eredeti, tiszta forrása, eredete, ami veszendőbe ment. Ahogyan a késő, hivatalos "kereszténység" nem volt hajlandó tudomást venni az eredeti, tiszta forrásairól, ugyanúgy a magyarság múltja is el lett feledtetve!

Előzmény: Mirdad (220)
Mirdad Creative Commons License 2009.11.05 0 0 220

 

  "Pontosan erről van szó, egy nagy félrevezetés az egész és tudja mindenki, hogy kik követték el. Jó lenne mindenkinek végre felébredni, mielőtt a "kígyó beleharap a farkába"."

 

  Igen, és bár nagy káosz lett mára ekörül tudatosan teremtve, azért az igazság mindíg felszínre tör búvópatakként.

 

  A "keresztényégnek" nevezett államvallást az első ilyen megrázkódtatás

akkor érte, amikor napvilágra kerültek az elveszettnek hitt apokrif evangéliumok, egy egyiptomi faluban, Nag Hammadiban, 1945-ben. Ennek még a Holt-tengeri tekercseknél is nagyobb a jelentősége, ui. egy teljesen más Jézus-és keresztény-kép rajzolódik ki ezen érintetlen, rejtett evangéliumokból. (Apokrüfon=Rejtett írás).

 

Előzmény: galuszidi (216)
Mirdad Creative Commons License 2009.11.05 0 0 219

 

  "Nekem is valami hasonló gondolatom támadt, főleg akkor ha a középső két betűt megcseréljük, maszdar-madzsar."

 

  Igen, érdekes, bár az arabban a két betű, hang ("sz", "dzs", szád és dzsím) nem ilyen hatást eredményez.

Előzmény: abani (215)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.27 0 0 218
Előzmény: Törölt nick (217)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.27 0 0 217
"Az egész római Keletet megrázó i. sz. 2. századi nagy zsidó lázadás idején a párthusok a felkelőket támogatták, ez a segítség jut kifejezésre a következő jól ismert mondatban: 'Ha majd pártus lovat látsz palesztínai sírhoz láncolva, közel lesz a Messiás órája.'"

Girshman : Az ókori Irán


Ha lovat nem is egy-két ágyús szekeret már oda láncoltak.
Héber merkava 'szekér'
mitanni mar-yannu 'szekérhajtó'
szumír mar 'szekér'
szumír mar-urbi 'a szekér magában árválkodik' :-)
galuszidi Creative Commons License 2009.10.27 0 0 216
A legszebb az egészben, hogy az egyistenhit sem judeo-krisztiánus találmány, hanem többek között az ősi babilon káld (káldeus) papjai is felismerték ezt a misztériumot! Egy keleti keresztény egyházat a mai napig káld-nak hívnak.
----------------------------------

Pontosan erről van szó, egy nagy félrevezetés az egész és tudja mindenki, hogy kik követték el. Jó lenne mindenkinek végre felébredni, mielőtt a "kígyó beleharap a farkába".
Előzmény: Mirdad (214)
abani Creative Commons License 2009.10.27 0 0 215
Nekem is valami hasonló gondolatom támadt, főleg akkor ha a középső két betűt megcseréljük, maszdar-madzsar.
Előzmény: Mirdad (213)
Mirdad Creative Commons License 2009.10.27 0 0 214

 

  A legszebb az egészben, hogy az egyistenhit sem judeo-krisztiánus találmány, hanem többek között az ősi babilon káld (káldeus) papjai is felismerték ezt a misztériumot! Egy keleti keresztény egyházat a mai napig káld-nak hívnak.

 

  A sumérok Nimródot NIB-UR-ként ismerték, aki ÉN-LIL-nek a Világ Világosságának (!)fia volt.

 

  A Nimród-Nimrud-Orion-Ozirisz kapcsolatról kiváló írás Bunyevácz Zsuzsáé.

 

http://www.magtudin.org/Nimrod%201.htm

Előzmény: galuszidi (210)
Mirdad Creative Commons License 2009.10.27 0 0 213

 

  Ez az íráskép a qala, arabul: "ölni".

 

  A maszdar arabul azt jelenti: forrás, eredet. Ez különösen érdekes, ha ezt a magyarokkal hozzuk össze, ami a lennti babilóniai nyommal (Nimród, Nimrud) nem elvetendő.

 

  A magyarokat madzsar-nak hívják az arabok (ma is).

Előzmény: abani (212)
abani Creative Commons License 2009.10.27 0 0 212
القتل = قتل, يقتُلُ, قَتْل = ölni, gyilkolni; maszdar; = akiket ölni vittek (tehát hogy kivégezzék őket)

Ezt most találtam. Az arabok perzsák maszdarnak nevezték a kivégzetteket.
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.25 0 0 211
Héberben és szumírban egészen más jelentéssel bír az adam kifejezés.
Előzmény: galuszidi (210)
galuszidi Creative Commons License 2009.10.25 0 0 210
Visszatérve a magyar ősvalláshoz figyelembe kell venni a következőket.
Úgymond minden vallás ősforrása a Mezopotámia Istenek voltak.
A dolog érthető is, hiszen a zsidó vallás ősforrása is a mezopotámiai hítvilág volt, azt alakították át a saját politikai igényeiknek megfelelően a zsidók, és az egyistenhit eredeti formájában abból a sumér hagyományból ered, mely szerint a szent városokat egy-egy isten kultuszának szentelték. A zsidó felfogásban a minden népnek egy külön isten alakult át azzá, hogy az ő istenük az igazi isten, később pedig azzá, hogy rajta kivül nincs más isten.


Ur - A sumér birodalomnak a végső hanyatlása előtt Ur város volt a központja. Ur-Nammu, a 3. dinasztia első királya (őt még négy további uralkodó követte.) zikkurátot építtetett Nanna Holdisten tiszteletére a városban. Ezt a várost hagyta el Ábrahám a legenda szerint egy új Isten (Marduk - YHVH - Napisten) "utasítására".


http://www.hagalil.com/judentum/kabbala/jezirah6.htm
Sefer Jezirah
'Das Buch der Schöpfung'
Da Abraham der größte Mystiker und Astrologe seines Zeitalters war, ist es natürlich, anzunehmen, daß er mit allen Geheimnissen des alten Ägyptens und Mesopotamiens vertraut war. Abraham wurde in Mesopotamien geboren, und er lebte auch in Ägypten. --Sefer Jezirah
"A termtés könyve"
Itt Ábrahám a korának legnagyobb misztikusa és asztrológusa, azt természetes tudomásul venni, hogy ő minden ősi egyiptomi és mezopotámiai titkokkal tisztában volt. Ábrahám Mezopotámiában (Ur) született és Egyiptomban élt.--

A magyar ősvallást a legtöbb szál a régi egyiptomi, kánaáni és iráni vallásokhoz fűzi. Tehát az igazi (jézusi) kereszténységet semmiképpen sem lehet kijátszani a magyar hagyomány ellen, mert nemhogy idegen lenne tőle, hanem minden jel szerint a kettő azonos eredetű.

A Szűztől való születés. A Megváltó szűztől való születésének hagyománya a mi Turul-mondánknak is az alapja: Álmos, az első ember Ádám megfelelője, (ugyanis rokonnyelveink szerint az Ádám név álom jelentésű - lásd: sumér adama = álom, chanti adem, odam = álom, mordvin udomsz = ua. stb.). Istentől fogant, mert az Emesére rászálló Turul Isten képviselője a magyar őshit szerint.

Több kopt-keresztény domborművet is találtak Egyiptomban, amelyeken sólyom termékenyíti meg a fekvő nőalakot.

A keresztény teológia szerint Ádám Krisztus előképe volt, Krisztus a fordított, az utolsó Ádám. Ráadásul a Szűzanya kultusza a magyaroktól terjedhetett el: a Susanna névnek az elemei csak a magyar nyelvből értelmezhetők, az európai nyelvekben ismeretlenek.

A Boldogasszony (vagy Bódoganya) tisztelete a magyaroknál rendkívül régi, egészen a sumér Baba, Bawu istennőig lehet visszavezetni.

A csángó-székelyek Babba Máriája is ezzel az ősi Istenanyával azonos. E magyar Istenanya jelent meg a Jelenések Napbaöltözött Asszonyában is (12,1): "Az égen nagy jel tűnt fel: egy asszony, öltözete a nap, lába alatt a hold, fején tizenkét csillagból korona." Nagyboldogasszonyunk ünnepe augusztus 15-én, az Oroszlán jegyében van, és az Oroszlán a Nap "otthona". A Napbaöltözött asszony a fényhozó égi királynő, aki a Holdon, a sötétség planétáján tapos, tehát ő a Hajnal, aki megszüli a Fényt és legyőzi a sötétséget.

Forrás: http://hungar.gportal.hu/gindex.php?pg=19253665

Itt érdekes beszámolókat olvashatunk a magyar őstörténelemmel kapcsolatban.

Előzmény: kisharsány (209)
kisharsány Creative Commons License 2009.10.24 0 0 209

 

 Kedves gyöngyszemű Aventinus! Örülök, hogy látlak.

                                                      ...és örülök, hogy rég nem láttalak :)))

  Végül is eléggé normális gárda van itten.

 

  Tökéletesen egyetértek, hogy Mirdad mostmár abbahagyhatja ám, mert eléggé  körülvilágította azt a logikai duplacsavart, amit najahuhával-nicsinyóval fölvetettünk. Ennyi elég volt itten belőle, a többi ilyenje a Val-Fil-be tartozik.

 

  Nem értek egyet viszont a burkolt,vagy kevésbé burkolt zsidózás minősítéseddel. Amit én láttam, az az volt, hogy egy kérdést irodalmi(Szentírási) idézetekkel támasztott alá. Mi ebben az ? Gondolom megismerhettél, hogy eléggé értékén mérem és minősítem a dolgokat. s nekem e tekintetben mindegy, hogy bolsevik vagy mensevik,nagyobbság vagy kisebbség-netán minoritás Hidd el romboló, vagy aljas bejegyzéseket élből teszek helyre - láthattad már. Ez viszont vemhes/nemvemhes tétel volt szvsz. (:Ja!: beszélgettem, nem vitattamvagybíráltamvagyminősítettem:)

 

  Viszont egy másik roppant érdekes kérdés vetődött fel a fejemben ebben a pillanatban:

   Hol válik el, elválhat-e, a magyar ősvallás kérdésköre a párhuzamos, vagy összefonódó ideológiai vonulatoktól ?

   Vagy azoktól, emelyek jelen idősíkon élesen elkülönülnek,de alapos a gyanú, hogy korábban egybefonódtak, vagy párhuztamosan, össze-összeérve, átágazva vonultak az évszázadok-évezredek vonalán ? Más néven, máshonnan írhatnál ám !

 

 üdv.: kisharsány

Előzmény: Aventinus (207)
Mirdad Creative Commons License 2009.10.24 0 0 208

 

  Mindenki azt lát, amit akar ;)

Aventinus Creative Commons License 2009.10.24 0 0 207
Nem különösebben érdekel, hogy a kisebbségek elleni izgatásnak milyen ideológiai hátterét vázoljátok föl.
Én szóltam.
Előzmény: Mirdad (206)
Mirdad Creative Commons License 2009.10.24 0 0 206

 

  Célszerű felismerni a dolog spirituális (nem kommersz, bevett "tudományos")

oldalát... :)

Előzmény: Aventinus (205)
Aventinus Creative Commons License 2009.10.24 0 0 205
Most célszerű befejezni a burkolt, vagy a kevésbé burkolt zsidózást, mielőtt még elérné a moderálás ingerküszöbét.
Mirdad Creative Commons License 2009.10.24 0 0 204

 

  Ez gyönyörű...

Előzmény: galuszidi (194)
Mirdad Creative Commons License 2009.10.24 0 0 203

 

  Tényleg az utolsó most: Jézus a zsidókról a legvilágosabban egy apokrif gyöngyszemben, a Tamás evangéliumban nyilatkozik. Nem sűrűn idézik, nem is csoda ;)  (Az oldalamon fennt van.)

 

 

 "43. Tanítványai így szóltak hozzá: Ki vagy te, hogy ezeket mondod nekünk? (Jézus mondta): Nem tudjátok, ki vagyok, abból, amit mondok nektek? A zsidókhoz lettetek hasonlók, mert ők szeretik a fát, gyűlölik azonban annak gyümölcsét, vagy szeretik a gyümölcsét, de gyűlölik a fát."

 

  "51. Amit vártok, eljött, csak ti nem ismertétek föl." - a "Messiás" várásukról.

 

  "102. Jaj nektek farizeusok! Ahhoz a kutyához hasonlítotok, amely odafekszik a barmok jászlára. Nem eszik, de a barmokat sem engedi, hogy egyenek."


   

 

 

Mirdad Creative Commons License 2009.10.24 0 0 202

 

  Aztán nem volt mit tenni, Jézus akkora veszélyt jelentett a fennálló rendre ;)

(a zsidó földi királyságra), hogy el kellett pusztítaniuk... Nem volt még emberi lény, aki ennyire átlátott volna rajtuk és mindez Isteni, Kozmikus segítséggel, erővel!

 

  Pilatus maga is megdöbben ezen a testvérgyilkosságon (!), ő legalább küzdött végig a lelkiismeretével: "Ártatlan vagyok, ez igaz embernek vérétől!"

 

  Mosta kezeit. Ami nem azt jelenti, hogy "nem érdekelte", ez egy felszínes, férevezető értelmezése a jelenetnek! Nem, hanem még mások bűneit is lemosta magáról - ez ennek a pszichológiai, spirituális magyarázata. Egy igazi rituális mosdást

láthattak Pilatustól!

Előzmény: Mirdad (201)
Mirdad Creative Commons License 2009.10.24 0 0 201

 

  (Végül: Ha már Jézus "zsidó volta", hozzájuk való "legendás" viszonya előkerült, ne feledjük, hogy maguk a (testileg) zsidók (írástudók, farizeusok) ellenzik Őt leginkább! Nem véletlen, hogy ekkora veszélyt látnak bene, amikor több évszázados "anyagi" törvényeiket, hagyományaikat (ortodox dogmatikájukat) kérdőjelezi meg!

 

  Emlékezzünk csak az ismert szombat-napi jelenetre, amikor a Jézushoz forduló betegen segíteni akart, amin ők felhördültek, mondván a "szombat az Úr napja", stb.

 

Jézus meg néz rájuk nagy szemekkel és fínom bölcsességgel leoltja őket: amin meg is szégyenülnek, úgyhogy nincs mit tenni, el kell őt ítélni: "istenkáromlásért"! ;)

 

Mai nyelvezettel ez történt:

 

"- Döntsük már el: mi vagyunk a szombatért, vagy a szombat van miértünk?

Nem az egészségesnek van szüksége gyógyulásra, hanem a betegnek. Ti, bölcs, rabbik mindent tudtok ;), én azokhoz szólok, akik szellemben szegények.

 

Ti hagynátok az embert meghalni, csak mert ósdi törvényeitek szerint szombaton nem lehet dolgozni. De az ÉN Atyám (akivel EGY vagyok!) mindennap és mindekiért munkálkodik."  :)

 

 

Mirdad Creative Commons License 2009.10.24 0 0 200

 

  Vagyis Pál (mint Jézus is) nem csinál gondot belőle, hogy zsidó, de fontosnak tartja megjegyezni, hogy felfedezett egy a "fajságnál" tisztább szellemiséget: Krisztust!

 

 

"4. Jóllehet énnékem van bizakodásom test szerint is. Ha bárki más mer testben bizakodni, én sokkal inkább;

5. Körülmetéltettem nyolczadnapon, Izráel nemzetségéből, Benjámin törzséből való vagyok, zsidókból való zsidó, törvény tekintetében farizeus,

7. De a melyek nékem egykor nyereségek valának, azokat a Krisztusért kárnak ítéltem." 

Filippibeliekhez írt levél 3. rész.

http://biblia.biblia.hu/read.php?t=1&b=50&c=3&v=3#v1

 </P>

  Egyértelmű :) A Szeretet a Törvény felett, az Ó-t meghaladta az Új!

 

Előzmény: Mirdad (199)
Mirdad Creative Commons License 2009.10.24 0 0 199

 

  "Az, hogy Jézust körülmetélték, nem jelent semmit, hiszen a rómaiak a térség közigazgatását a zsidókra bízták, ezért ők minden általuk uralt etnikumra rákényszerítették ezt a műveletet"

 

  Arról nem is szólva, hogy Jézus ismeri a körülmetélkedés eredeti, szellemi értelmét,

és Ő kifejezetten a szellemben körülmetélkedésről beszél! Ami óriási különbség egy egészségügyi, praktikus szokáshoz képest (eltávolítani a fitymabőrt.)

 

  Erről Pál ezt mondja: 

 

  "Mert mi vagyunk a körülmetélkedés, a kik lélekben szolgálunk az Istennek, és a Krisztus Jézusban dicsekedünk, és nem a testben bizakodunk..."

  Filippibeliekhez írt levél 3. rész, 3.

Előzmény: najahuha (189)
Mirdad Creative Commons License 2009.10.24 0 0 198

 

  Feltámasztottam a témát? (Nem az elsőt :)

 

  Majdnem 2 évig pihent az ügy :)

Előzmény: geo13 (181)
kisharsány Creative Commons License 2009.10.24 0 0 197

 

Ràadàsul maguk a zsidòk is tagadjàk Jézus zsidò szàrmazàsàt, ùgyhogy tényleg nem értem miért ragaszkodnak ehhez annyira a judeo-keresztény egyhàzak?


Ez az ideológiai csavar benne.

 

 Ráadást duplacsavar, mert Jézus szavai is több helyütt kinyílvánitják nemzsidó-gój voltát. Perzse nem ezt a szót használja egyszer sem,  de azért Galillea mégis csak "az idegenek földje"

 

 / Valószínűséggel nem lehet igazolni. Igazolni ténnyel lehet. Valószínűséggel
egy hitbéli, koncepcióbeli meggyőződést lehet erősíteni, amit rendre
összetévesztenek a bizonyító igazolással. /........"

 

 Szvsz. kétféle hitet különböztethetünk meg a szellemi létben:

 

   - egyik a bizonyítékok nélkül elénktálalt állítások elfogadása, az ún. bizonytalan emberi hit, a naiv emberi hit, vagy az áltudományosság (pld. finnugorizmus) által bizonyítottnak vélt/állított eszmék befogadása...

  - a másik - általam axiomatikusnak nevezett - a ténylegesen, fellehetően alátámasztott olyan tények dolga, melyeket saját szintjükön már axiómaként kezelhetünk, mert bizonyítottságuk ereje ezt megengedi..., már nemcsak tudjuk, de hisszük is (religió)

 

  Ez utóbbiakkal szemben cáfolat nem is ien érkezik, legtöbbször ignorálás, vagy mellébeszélés a velük szembeni "opponálás" szintje.

 

 kisharsány

Előzmény: najahuha (196)
najahuha Creative Commons License 2009.10.23 0 0 196
Kedves Nicsinyo !

De jò, hogy errejàrtàl, kedves Najahuha! Hiànyoztàl, igazàn!
Mint làthatod, nem sok vàltozàs történt ...
Közben én is eltàvolodtam kicsit, a Val-filben irok inkàbb.


Nos igen, a dolgok nehezen mozdulnak ki a holtpontról. Ezért lenne minden embernek szüksége egy kis változásra/változtatásra, világot látásra, hogy annál nagyobb erővel legyen képes a honi dolgokban tenni. Én személy szerint jelenleg Manchesterben gyűjtöm a tapasztalatokat és az ismereteket. Most éppen egy hosszabb szüneten vagyok itthon.



Ràadàsul maguk a zsidòk is tagadjàk Jézus zsidò szàrmazàsàt, ùgyhogy tényleg nem értem miért ragaszkodnak ehhez annyira a judeo-keresztény egyhàzak?


Ez az ideológiai csavar benne.



Sajnos, Zajtit sem lehet fölhozni itt manapsàg forràsnak, mert ôrà meg az a kifogàs hogy tùlhaladott. :-(


A magam részéről óvatosságra intem azokat, akik folyamatosan a "túlhaladott" eszközt vetik be a valós és objektív érvelés helyett. Mert mitől is lenne túlhaladott Zajti ? Attól, hogy erőszakosan félresöprik, meg sem vitatják álláspontjait, hanem elsőre kimondják róla a verdiktet ?

Erre vonatkozóan kívánok egy részletet citálni:


"......Sem Honti, sem Rédei nem cáfolta meg őket. Ez csupán egy beteljesületlen vágya a két szerzőnek éppúgy, mint Simon Zsoltnak. Azt hinni és a valóság között azért nagy a különbség. A jelzőosztogatás egyáltalán nem kritika, még az érvelés alapvető elvárásait sem teljesíti. Önmagában az ELUTASÍTÁS még nem egyenlő az ok-okozati összefüggések hibáinak részletezésével, logikailag nem állják ki a következtetés érvényességére (valóban egymásból, lényegileg következnek az állítások) és nem mindig a helytállóságára (az állítások igazak) vonatkozó követelményt.
Lásd akár a VAJDA szónak finnugrista levezetését, amiről legutóbb Obrusánszky
derítette ki, hogy BUDENZ bizonyítás nélküli állításának olyan továbbéltetése,
amit a finnugrizmus bizonyítottként tálal a tudóstársadalom felé. Nem szívesen
írom le, nem kell szépíteni a dolgot: ez ÁL TUDOMÁNYos.
Meg lehet nézni az értelmező szótárban, mi is áll az áltudomány mögött. (ÁLTUDOMÁNY =
tudományos köntösbe öltöztetett valótlan, hamis, tudományosan nem igazolt állítás, illetve kitaláció, hazugság, valamilyen feltételezés igazoltnak való beállítása.)
Lásd Nethem/Csúcs-X28. Ilyetén valamennyi etimológiai szótár valamennyi
szava felülvizsgálatra szorul.
/ Valószínűséggel nem lehet igazolni. Igazolni ténnyel lehet. Valószínűséggel
egy hitbéli, koncepcióbeli meggyőződést lehet erősíteni, amit rendre
összetévesztenek a bizonyító igazolással. /........"



Előzmény: Nicsinyo (192)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!