Keresés

Részletes keresés

Yozef Creative Commons License 2013.06.02 0 0 16450

(ez a hét kamrás Horizont PS Penta Plus)

En is efele hajlok eddig (igaz 3 retegu lesz nagy valoszinuseggel), jonak talaltak itt a hozzaertok, igy gond nem lehet belole. Csak az zavar kicsit benne, hogy nem a hazai gazdasagot lenditem fel vele...

Sok sikert a projecthez, hamarosan en is megrendelem valoszinuleg, ha addig nem kapok valami jobb ajanlatot.

Előzmény: mcll (16448)
Judit KB-i Creative Commons License 2013.06.02 0 0 16449

Szerintem Yozef miskolci. Ott nem szoktak ilyenenkből ügyet csinálni! :)

Előzmény: ganser (16445)
mcll Creative Commons License 2013.06.02 0 0 16448

Egy ideje nem írtam már, ennek oka pedig hogy kezdett körvonalazódni a dolog, és mostanra vált világossá ki fogja nálunk az ablakprojectet megcsinálni és milyen profillal. Megígértem hogy a döntés után megírom miért is választottam azt, akit választottam. :)

 

Nagyon sok segítséget kaptam Tőletek, szakiktól, amiért hálás vagyok, mert gyakorlatilag nulla szakismerettel elindulva majdnem beleszaladtam olyan gyártókba, profiltípusokba, kivitelezőbe amit később biztosan megbántam volna. Rengeteg ajánlatot kaptam nagyon sok cégtől, embertől, ezekben talán még többféle, számomra ismeretlen profilokkal. Úgy gondoltam a sok ajánlat megkönnyíti majd a dolgomat, de a végén már teljes káosz lett belőle. :) Külön egy Excel táblát kellett csináljak, bonyolult formulákkal, adatokkal hogy valami összehasonlító képet kaphassak. Ez többé, kevésbé működött is. Szerencsére rátaláltam erre a fórumra ahol sikerült kiszűrjem mindazon profilokat, gyártókat, amik valami oknál fogva nem vagy kevésbé ajánlottak. Így kaptam ajánlatot pár itteni fórumtárstól is, akiknek ez úton is köszönöm.

 

Nem sorolnám fel milyen profilok, gyártók közül választottam ki a nyerőt, mert nagyon hosszú lenne. :) A lényeg hogy a napokban megtörtént a helyszíni részletes felmérés, és az imént megkaptam a véglegesített árajánlatot is. A projectünk kivitelezőjeként innen egy fórumtársat választottunk, mert nemcsak az ajánlata volt megfelelő de az ajánlott profil is jónak tűnik (ez a hét kamrás Horizont PS Penta Plus). Ezen túl a fórumban írt hozzászólásai alapján úgy ítéltük meg a szakértelemmel sincs probléma, továbbá a személyes találkozón tapasztalt stílusa is megnyerő volt. Ahogy a fórumban is már tapasztaltam, a véleményét keményen megmondja, ami lehet egyeseknek nem tettszik, de ha valaki őszinte, az szerintem nem baj. :) Főleg hogy azt is elmondja miért és hogy lenne jobb. Nem volt tolakodó, rátukmáló, nem egyfolyátban szakszavakkal bombázott minket (mint számos más kivitelező), hanem konkrétan, érthetően elmagyarázta mi merre és hogyan. No de nem akarom tovább fényezni a fórumtársat, nem ez a célom, csak a döntésünk okát írom le. :) Ami a lényeg hogy ez emlegetett fórumtárs neve: Ganser. :)

 

Kb. 1 hónap és meglesz a kivitelezés, reméljük számításainknak megfelelően fog minden alakulni.

Yozef Creative Commons License 2013.05.31 0 0 16447

Sajat tulajdonu lakasszovetkezeti lakasunk van, 10 emeletes tombben. Probaltam tudakozodni egyebkent a szovetkezeti irodan, de nem tudtak semmi biztosat mondani, csak azt, hogy ok inkabb az eredeti osztasut rakatnanak be, mert abbol tuti nem lehet baj. Szoval sokkal nem lettem elorebb. Az alattunk lako egyebkent par honapja csereltette ki az ovet, oda 3 szarnyu kerult, szoval eleg vegyes a kep most. Persze 90%-ban meg az eredeti 41 eves kifordithato ablak van.

Előzmény: ganser (16445)
Yozef Creative Commons License 2013.05.31 0 0 16446

Megnyugtato amit irsz, koszonom, ezek szerint batran belevaghatok a feles osztasu megoldasba.Igy teljesul a 3 retegu ablak is, persze most egy kicsit olyan mint porsche motort rakni egy gyari trabant karoszeriaba. :)

Tenyleg most, hogy irsz a redonyrol, amire szinten engedely kellett volna, az erkely beepitesekkel is ez a para volt regebben, hogy nem lehet csak ugy megtenni. Persze ez mar vagy 20 eve volt, akkor is csak hallomasbol tudott az ember ilyesmiket, nem biztos forrasbol. Meg is rengetegen beepitettek, most mar elenyeszo az amelyik nincs beablakozva, buntetesrol nem hallottam.

Előzmény: Judit KB-i (16444)
ganser Creative Commons License 2013.05.31 0 0 16445

Kivéve ha társasházról van szó és az alapító okirat("asszem" úgy hívják...) szerint a többi tulajdonos hozzájárulása kell a homlakzati változtatáshoz. BP. XXII. ker Anna utcában bizony kellett a már beépített nyílászárót másikra cserélni egy alkalommal....

Előzmény: Judit KB-i (16444)
Judit KB-i Creative Commons License 2013.05.31 0 0 16444

"Persze meg igy is lehet "joakaro", aki feljelent majd..."

 

Különben nem hiszem, hogy ha fel is jelent bármilyen jóakaró, azzal érdemben foglalkozik valaki. Tavaly óta nem esik ez a típusú változás építési engedély alá, illetve eddig se esett, csak amiatt marasztalhatott volna el az Építési Hatóság, hogy megváltoztattad a homlokzati megjelenését az épületnek egy más nyitású ablak beépítésével. Ennek extrem példája, hogy ezen érvelés alapján, korábban azokat is sorba megbüntethették volna, akik redőnyt szereltettek az ablakra. 

 

Sem az ablakcsere, sem a homlokzat szigetelés, sem a napkollektor felszerelése nem esik még csak bejelentési kötelezettség alá. Ha valamilyen új nyílást vágsz a homlokzaton, ahhoz kell építési engedély.

 

 

Előzmény: Yozef (16440)
androsf6a Creative Commons License 2013.05.31 0 0 16443

OK! Mindenképp! És drukkolok, hogy minden tutti legyen nektek!

Előzmény: Type-MII (16439)
kiss_atti Creative Commons License 2013.05.31 0 0 16442

Én az elsőt, vagy az utolsót javaslom.

Előzmény: Vick12 (16441)
Vick12 Creative Commons License 2013.05.31 0 0 16441

Sziasztok! Ebben tudna valaki segíteni?

Ezek közül melyik profilt+vasalatot javasoljátok vagy melyiket egyáltalán nem, esetleg mi lenne a sorrend?

 

Gealan S8000IQ + Maco

Gealan S8000 + Roto NT/Designo

Salamander + GU

IGLO 5 + Maco

Veka + Maco

 

Köszönöm!

Yozef Creative Commons License 2013.05.30 0 0 16440

inkább csak akkor, ha Ti vagytok a legfelső emelet :)

Akkor ettol nem kell tartanom...

Kivancsisagbol elkezdtem nezegetni a lakotelepen kinek milyen a cserelt ablaka, kicsit megnyugodtam amikor lattam, hogy a panelprogramos haztombokben is akad "kirivo" feles osztasu ablak. Igy egyertelmuve valt, hogy ok mar lecsereltettek a panelprogram elott es azt el is fogadtak nekik. Ettol a resztol feltem kicsit, igy valamivel nyugodtabb vagyok. Persze meg igy is lehet "joakaro", aki feljelent majd...

Előzmény: Judit KB-i (16437)
Type-MII Creative Commons License 2013.05.30 0 0 16439

Szia! Semmi baj, majd szólj ha sikerrel jártál náluk! Nekem már lassan a beépítés következik. Számoljuk a napokat:-)

Előzmény: androsf6a (16408)
kiss_atti Creative Commons License 2013.05.30 0 0 16438

Nekem 2003-as

 

a motoros aluredőnyöm az integrált rovarhálóval, és köszöni szépen, műxik.

( Pedig az öcsém szerelte...)

:-))))

Előzmény: Judit KB-i (16437)
Judit KB-i Creative Commons License 2013.05.30 0 0 16437

"Egyebkent kozepso lakas, kulso falunk csak annyi van amin az ablakok vannak, persze ettol meg kialakulhat hohid."

inkább csak akkor, ha Ti vagytok a legfelső emelet :)

 

Én a szúnyoghálómat és a redőnyömet (ami nem festett acél lemezből készült) 11 éve nyűvöm, és nincs semmi baja:) ennyit biztosan bír a tapasztalati kontroll alapján :)

Előzmény: Yozef (16432)
ganser Creative Commons License 2013.05.29 0 0 16436

Ja igen,elvileg mindenben van.Kivéve ha kispórolja a lelkiismeretes gyártó....

Előzmény: felújító_érdekl (16424)
LandCruiser Creative Commons License 2013.05.29 0 0 16435

Én most már végképp nem értem. 

 

Valaki azt mondta Neked, hogy azért kell inkább a 2 rétegű, mert az jobban szellőzik, mint a 3 rétegű ? 

Minden h.sz-odból ezt szűröm le. Lehet rosszul értem, de ezt nem is szeretném megérteni. 

Ha így van, akkor aki ezt mondta, annak minden elérhetőségét töröld, és jeletsd fel zaklatásért, hülyeség terjesztéséért. 

Az 1-2-3-4-5-6 teljesen mindegy hány rétegű üvegszerkezetnek/nyilászárónak ugyan annyi párát, levegőt szabad átengedni, azaz SEMMIT !!!! Aki azt mondta Neked, hogy az jó, amikor egy nyilászárónak bezárt állapotban kell egy alap szellőzése, ami előnyös, annak kalapáccsal verd ki az ablakait, hogy jól szellőzzön, ne penészedjen a lakása, vagy feszítsen ki 4 fa közé egy nejlondarabot, azt aludjon alatta télen a -20ba, Te pedig szereltess be olyat, amit ha becsuksz, NULLA a szellőzése, és ha majd levegőcserét akarsz, akkor kinyitod, vagy buktatod. Az ideális szellőztetés nem az állandó légcsere, (Pl. szar ablak) amit nem tudsz szabályozni, hanem az időszakos, rendszeres irányított légcsere. Emberek hajmeresztő dolgokat tudnak terjeszteni, ne hallgass rájuk. A penészesedés nem kizárólag a nyilászárón múlik, sőt..... 

Előzmény: Vick12 (16429)
Vick12 Creative Commons License 2013.05.29 0 0 16434

Köszi! :) Értem, akkor 3rtg. és rendszeres szellőztetés. Amiket írtam, profilok+vasalatokról van valakinek véleménye, javaslata?

Bár a Maco vs. Roto-ra ma azt mondták, hogy kb. olyan, mint a BMW vs. Mercedes. :) 

Előzmény: gabrielke (16430)
Yozef Creative Commons License 2013.05.29 0 0 16433

Nem tudom tudja-e mind, csak van amelyik ajanlatnal ki van hangsulyozva kulon, meg az is, hogy szintarto, utesallo, ilyen dolog meg a low-E, azt is van aki emiliti, van aki nem, pedig ugy latom mar ilyenek a mostani uvegek mind. Tehat akkor a resszellozes nem sokat er, akkor nem ertem miert teszik bele ezt a funkciot, valami gyertyalangos teszttel lehetne megnezni van-e legmoszgas?

Előzmény: Gyurco78 (16428)
Yozef Creative Commons License 2013.05.29 0 0 16432

Koszonom a valaszokat! Ablakcsere elott allunk meg, amiatt erdeklodom ennyit. Egyebken baromi szaraz a levegonk telen, 2 fajta merovel is mertem, persze tudom ezek nem annyira potosak, de megdobbentem az ertekeken, volt hogy leesett 20 ala. Atlagban 30-35 korul mozgott, mosas utan felugrott max 38%-ra. Nyilvan a tobb mint 40 eves nyilaszarok szigetelese nem mondhato idealisnak es az uj majd feljebb viszi valamelyest. 50%-ot szerintem igy sem fogja elerni, akkor meg elvileg nem nagyon peneszedhetne. Egyebkent kozepso lakas, kulso falunk csak annyi van amin az ablakok vannak, persze ettol meg kialakulhat hohid.

A mostani szunyoghalok tenyleg elnyuhetetlenek, UV es szelallok? Milyen anyagbol csinaljak vajon? Mindenkepp szeretnek kombinaltat redonnyel egyutt.

Előzmény: Judit KB-i (16427)
gabrielke Creative Commons License 2013.05.29 0 0 16431

gyerekek télleg kéne csinálni egy topicFAQ-t...

 

Előzmény: gabrielke (16430)
gabrielke Creative Commons License 2013.05.29 0 0 16430

Ez egy rohadt nagy baromság. Se a kétrétegűnél se a háromrétegűnél nem szabad legyen semmilyen légcsere. Azért hívják nyilásZÁRÓnak, hogy ZÁRJON.

Ha légcserét akarsz, akkor vagy csinálsz gépi szellőzést, vagy kiNYITOD a nyílásZÁRÓT!

 

Előzmény: Vick12 (16429)
Vick12 Creative Commons License 2013.05.29 0 0 16429

Lehet kicsit félreérthető voltam. Ebből a szempontból javasolták inkább a 2 rtg. ablakot a 3 rtg. helyett:

mert olyan jól zár az ablak gumi, hogy gyakorlatilag nincs egy egészséges légcsere, amire mind nekem, mind a háznak szüksége van. Ha újépítésű a ház akkor meg főleg, mert pár évig adja ki magából a párát és az ha nem tud távozni, akkor penész lesz belőle, meg allergia, stb. 

Ezek közül melyik profilt+vasalatot javasoljátok vagy melyiket egyáltalán nem, esetleg mi lenne a sorrend?

 

Gealan S8000IQ + Maco

Gealan S8000 + Roto NT/Designo

Salamander + GU

IGLO 5 + Maco

Veka + Maco

 

Köszönöm!

Előzmény: LandCruiser (16419)
Gyurco78 Creative Commons License 2013.05.29 0 0 16428

Van még olyan vasalat, aminek nincs résszellőzés funkciója? Amúgy nekem az a tapasztalatom vele, hogy nem sokat ér. 7 új ablakkal van közelebbi kapcsolatom, ebből 5 fa, meg ha minden igaz, lesz hamarosan még 2 műanyag, de hiába teszem résszellőzésre őket, semmi nem érzékelhető abból, hogy bármit is ki vagy beengedne. Próbáltam azt is, hogy a fürdés után a fürdőszobában nem szellőztettem, csak résszellőzésen hagytam az ablakot, reggelre ugyanolyan párás volt minden, mint ahogy hagytam este.

 

Előzmény: Yozef (16426)
Judit KB-i Creative Commons License 2013.05.29 0 0 16427

A konyhába mindenképpen célszerű berakni, különösen, ha gáztűzhely van a helyiségben.

A szobákba - panelnél - esetleg lezárható típust érdemes felszereltetni.

Gyakorlati haszna, hogy télen, ha ruhát szárítasz a lakásban a magas páratartalom miatt a szellőzőn keresztül - zárt ablakok - mellett is van légcsere, nem érzed fullasztónak a levegőt. Nyilván ha normális a levegő páratartalma, hőmérséklete, akkor le kell zárni a szellőző funkciót, mert a - lakás fekvésétől függően - elég nagy huzatot csinálnak a légbevezetők.

Nyáron, ha elmész nyaralni, a nyitva hagyott légbevezetőn keresztül, van egy állandó légcsere. 

A résszellőző funkció nem igazán tudja helyettesíteni a légbevezetőt, bár kétségtelenül sok ablakos ezt sugallja. 

 

Megjegyzem, a légbevezetőt a beépített ablakba is be lehet utólag rakni. A konyhait csináltasd meg mindenképpen!

 

A penészesedés nem kizárólag a műanyag ablak miatt, hanem a hőhidas homlokzati felületek és a belső magas páratartalom együtteseként szokott kialakulni. 

Előzmény: Yozef (16426)
Yozef Creative Commons License 2013.05.29 0 0 16426

Lenne meg kerdesem: latom a muanyag ablakoknal fent azt a racsos szellozetot. Konyhaba mindenkepp kell a gaz miatt, ha jol tudom. Viszont szobaknal van ahol latok ilyet, van ahol nem. Mi az ajanlott, legyen vagy sem? Nyilvan csokken a szigetelokepesseg miatta, viszont nem fog esetleg peneszedes fellepni. Van meg az ugynevezett resszellozes, ezt ugy latom nem tudja mindegyik vasalat, pedig hasznosnak tunik ez a funkcio is. Mivel jarunk legjobban egy jelenleg szigeteletlen panelben?

Gyurco78 Creative Commons License 2013.05.29 0 0 16425

Szerintem az lenne az érdekes, ha azt mondanák, hogy nincs :) Ez az info kb. annyira hasznos, mintha autót vennél, és azt mondanák róla, hogy van kereke.

Előzmény: felújító_érdekl (16424)
felújító_érdekl Creative Commons License 2013.05.29 0 0 16424

Egyébként úgy olvastam, hogy a Rondo profilban van acélmerevítés

Előzmény: ganser (16409)
felújító_érdekl Creative Commons License 2013.05.29 0 0 16423

Azt mondták, hogy ROTO vasalattal és a Rondo szárnyprofillal dolgoznak Schüco esetén.

Előzmény: ganser (16409)
gabrielke Creative Commons License 2013.05.29 0 0 16422

Szia,

 

- ha az új (2 v 3 réteg mindegy) zárt ablakon szellőzik a ház, akkor ott baj van (rossz az ablak, nem zár)

- a 2 rétegű üveg valóban kevésbé számít a kicsinél, mert ott a keret adja a veszteség nagyját

- viszont ahol kicsi az üveg, ott az árkülönbség is kicsi, szerintem nem éri meg pont ezen spórolni

 

szóval válaszd csak a háromrétegűt, aki meg a szigetelt újépítésűbe ajánl egy legdurvább profilt egy kétrétegű üveggel, azt szerintem kerüld el, és nem mondtam csúnyát

 

 

Előzmény: Vick12 (16418)
Moongee Creative Commons License 2013.05.29 0 0 16421

Köszi a választ! Ma voltak itt felmérésen. Nagyon normálisnak (korrektnek) tünt az ember, minden kérdésemre, az én hozzá nem értésem szintjén, kielégítően válaszolt. Péntek délután lesz időnk leülni a feleségemmel és átnyyálazni az ajánlatokat, de az előzetes árajánlatuk és az emberük hozzá állása alapján esélyesek.

Előzmény: ganser (16411)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!