Keresés

Részletes keresés

Elm Creative Commons License 2015.08.13 0 0 11884

Lemaradt a link: IME.

Előzmény: Elm (11883)
Elm Creative Commons License 2015.08.13 0 0 11883

Nem tudom, olvastad-e ezt a minap megjelent cikket itt az indexen. 

En azt mondanam, elso korben, ha eldontotted, hogy tenyleg tennel valamit, akkor a NANE egyesulettel vedd fel a kapcsolatot. Nekik rengeteg hasonlo esetuk volt, eleg nagy tapasztalatuk van ilyen esetekkel, biztosan tudnak segiteni, akar csak abban is, hogy van-e ertelme tovabb vinni az ugyet a rendorseg fele...

Előzmény: Július26 (11882)
Július26 Creative Commons License 2015.08.13 0 0 11882

Köszönöm szépen a válaszokat! Azóta nincs fejlemény...

interm Creative Commons License 2015.08.07 0 0 11881

Szerintem minden keletkezett irat megvan. Előkeresem az eredeti hagyaték átadó végzést.

Előzmény: arrius7 (11874)
kicsimag Creative Commons License 2015.08.05 0 0 11880

Sajnos ha a nőgyógyász nem tudott "belső" hámsérülést megállapítani- és tanúk sincsenek akik téged igazolnának- akkor sajnos tényleg nem sok esély van rá, hogy felelősségre vonják. 

Ha bizonyítottság hiányában szüntetik meg a nyomozást, akkor viszont ő sem tud rágalmazás miatt eljárást indítani ellened- hiába is fenyegetőzik ezzel. 

Szerintem az, hogy részeg voltál még nem jelenti az, hogy a te felelősséged ami történt, sőt sok esetben az erőszaktevők szándékosan keresik is az ilyen alkalmakat (vagy maguk idézik elő, gondolj csak, hogy hány olyan esetet hallani, hogy Ginát vagy ajzószert kevernek az italokba...) 

 

Előzmény: Július26 (11875)
arrius7 Creative Commons License 2015.08.03 0 0 11879

Elvileg a nyomozás során van lehetőség hazugságvizsgálatra is, de az se perdöntő. Már azon is meglepődtem, hogy a támadó egyáltalán elismerte, hogy történt valami.

A rendőrök majd felteszik azt a kérdést is (én is kaptam már ilyet), hogy pontosan mit is akar a rendőrségtől, mit szeretne a nyomozással elérni? Ez lehet: a elkövető felelősségre vonása, a bűnismétlés megelőzése (sajnos sokszor még ez is felmerül), kártérítés kieszközlése. Utóbbival (a kártérítéssel) kapcsolatban nem árt odafigyelni, hogy a tanúkihallgatási, stb. jegyzőkönyvekben 'a polgári jogi igényt érvényesíteni kívánom' szerepeljen (és ne az ellenkezője). Olvasd el a jegyzőkönyvek sablonszövegeit is. Kártéritési szempontból érdekes ugyanis, hogy az eset -ha jól értem- a munkáltató által működtetet létesítményben, gyakorlatilag a munkáltatónál, két dolgozó között történt. A munkáltató ugyanis bizonyos fokú felelősséggel tartozik a dolgozók biztonságáért, testi épségéért, stb. Nem ártana mindenesetre ügyvéddel is átbeszélni az esetet.

Előzmény: Július26 (11877)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.03 0 0 11878

semmit. meg fogják szüntetni az eljárást.

Előzmény: Július26 (11877)
Július26 Creative Commons License 2015.08.03 0 0 11877

Van Látlelet, amikor lefogott, ottmaradt a szorítás nyoma. ( Lefoglalták a ruháimat és ágyneműhuzatokat )

Oké, hogy részeg voltam, amit szégyellek is, mert ellenkező esetben meg tudtam védeni magam, vagy legalább is több mindent tehettem volna.

 

- Ha bizonyítékok hiányában vagy pedig kevés bizonyíték miatt nem találnak semmit, akkor mit tehetek? Milyen jogaim vannak? Sosem volt Rendőrségi ügyem, tájékozatlan vagyok ezen a téren.

Előzmény: Törölt nick (11876)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.02 0 0 11876

 nem hisznek az embernek és még majdnem hogy a sértett a hibás, gondolják, majd kiheveri, más is járt így! De nem ez a normális, nem ennek kellene lennie!

 

ha nincs külsérelmi nyom rajtad - nem fog ez a történet működni.  ez van. ha részeg voltál, akkor meg pláne. akkor azért sokszor csinál olyat az ember, amit nem tenne józanul. van egy történeted, oké, én elhiszem. 

már a rendőrségen sem fog átmenni.    

Július26 Creative Commons License 2015.08.02 0 0 11875

Tisztelt Jogászok!

 

Szeretnék segítséget kérni egy elég komoly dologgal kapcsolatosan!

 

Röviden a lényeg: 2015. 07.26-án, vasárnap éjjel, a munkahelyemen ( konyha ) a munkatársakkal (akikkel 07.15-én találkoztam először életemben) ittunk, zenét hallgattunk, énekeltünk, jól éreztük magunkat....nagyon részeg lettem sajnos( Somersby 4,5 %, körte pálinka, néhány pohár Rosé, cigaretta) nem szoktam rendszeresen alkoholt fogyasztani és aznap nem sokat ettem ( egy kevés bolognai spagetti) .

Mikor éreztem, hogy nem bírom tovább -  mert rosszul éreztem magam az elfogyasztott alkohol hatására, amúgy is fáradt voltam az egész heti korán kelés és későn fekvés miatt ( alig aludtam 4-5 órákat), na meg a nagy meleg miatt, amitől aludni és pihenni sem lehetett szinte - elmentem a szobába, a saját helyemre. Alig feküdtem le és csuktam be a szemem, éreztem, hogy valami nem stimmel, elkapott a hányinger, mentem is a WC-be, ami a szobából nyílik...és magamra zártam az ajtót, hogy ne zavarhasson senki hányás közben, nem tudom szebben megfogalmazni. Miközben öklendeztem és stb, utánam jött valaki (férfi: X.Y.), kopogott, kérdezte, hogy jól vagyok - e, de mivel nem tudtam válaszolni, több dolog miatt is ( alig kaptam levegőt, hányás, rosszullét), elment. Mikor kijöttem a WC-ből, nem volt ott senki, elmentem kiöblíteni a számat és lefeküdtem, betakaróztam. Ezután visszajött az, aki kopogott a WC ajtón, meg a csajszi szobatársam. Ők elkezdtek beszélgetni és X.Y. közben piszkálta a kezemet, simogatta az ujjaimat, puszilgatni akarta. Elhúztam a kezemet, behúzódtam a fal közelébe. Nem sokkal később benyúlt az ágy korlátján (emeletes ágy) és a tarkómnál , nyakamnál fogva az ágy széléhez húzott, meg akart csókolni, közben valamit sutyorgott. Elrántottam a fejem, hogy ne tudjon megcsókolni. Mivel a csajt zavarta az ő fogalmazása szerint a "cuppogás" (ujjaim puszilása ) közben átment a fiúk szobájába és X.Y. ottmaradt, felmászott az ágyamra, leszedte a takarómat, a vállamat megfogva elrántott a faltól, a derekam alá nyúlt és maga alá rántott, rámfeküdt, a pizsomámat és a fehérneműmet lerángatta, a kezeivel lefogott, tapogatott, hajamat húzta stb stb Nem bírtam vele, kb 100 kg, én 45 kg,  csak kértem, hogy hagyjon, hagyja abba, mire kiröhögött és egyre jobban felpörgött, és megtette "AZT". Nem tudtam máshogy védekezni, mint eltolni magamtól, a kezeit elszedni, legalábbis próbáltam, ruhámat visszahúzni. Mint akin átment egy úthenger, úgy éreztem magam, álmos voltam és fáradt,forgott velem a világ, szörnyen éreztem magam, ezt át kell élni ahhoz, hogy valaki is megértse! Nem volt elég ez az egész, a hátára feküdt, a fejemet rángatta és azt akarta, hogy orálisan csináljam, de miután végképp nem jött össze, felkelt és otthagyott. Reggel fél 7-kor keltem, rettenetesen álmosan és kimerülten, lezuhanyoztam, a ruhákat elvittem kimosni, és lementem a földszintre, várt rám a takarítás stb. A Főnökasszonynak nem mertem mondani semmit, mert a pia, amit ittunk, úgy lett felvive, hogy a többiek kinyitották valahogy a zárt ajtót,( a Főnök zárta be előző este), és a falba beépített két oldalról nyitható hűtőkamrán átadták az üvegeket ( Rose beletöltve műanyag üvegbe), a kamera arrébb van...Féltem, hogy kirúgnak engem is, ha kiderül ez, így nem mertem elmondani. Hétfőn délután mertem elmondani a Vőlegényemnek, hogy berúgtam és hogy mi történt velem, el  is jött hozzám  és hazahozott, meg persze el akarta rendezni X.Y-t. És el akarta mondani a Főnöknek az előző esti ajtókinyitásos, piakilopós sztorit is, de én csitítottam és hazamentünk...aztán kedden reggel végül elmondtuk a Főnökéknek az erőszakoskodó X.Y-t, és azt is,hogy nem maradok ott dolgozni...ekkor ki is állt mellettem a Főnök, lecseszett mindenkit..majd kaptam külön szállást a nyaralójukban, hogy biztonságosabb legyen. Szerdán reggel már ellenem volt, gondolom megijedt, hogy ha feljelentés lesz a dologból, akkor az neki is rossz fényt vet mindenre, és közölte, hogy ha én nem akartam volna felmondani, akkor majd ő...ekkor már elmondtam azt is, hogy eddig miért nem mertem szólni az egészről, mert már nem érdekelt, hogy ki lesz hibás- kiröhögött, és nem hitte el, hogy amit ő bezárt ajtót, azt a fiúk, az ő saját dolgozói ki tudták nyitni...Otthon nagy tanakodás után elmondtuk a Vőlegényem szüleinek a részegségemet ( amit nagyon szégyellek és hibaként gondolok vissza rá) és hogy X.Y. mit tett velem, elmentünk a Rendőrségre, órákon át kihallgattak, Nőgyógyász stb. Aztán most ott tart a dolog, hogy kevés bizonyíték, miért nem kiabáltam, a srác azt állítja, hogy én is akartam a "dolgot" , későn jelentettem fel stb...Ráadásul rágalmazás miatt engem akar feljelenteni X.Y.

- Nem tudom mit tehetek, ha nem találnak bizonyítékot!

- A Főnök rám akarja verni azt, amiért aznap nem tudott kinyitni a Konyha rész és nem lett bevétele

- Nem tudom mit tehetnék, hogy ezen kívül megvédhessem az igazamat és önmagamat!

Nem jókedvemből ültem éjjeltől hajnalig a Rendőrségen, és másnap is 4 órát, valamint elég kellemetlen volt a Nőgyógyászat is, de kitartok, amíg csak lehet!

- Nem tudom, hogy jogilag mit lehet ezen kívül tenni, ha már lassan ott tart a dolog, hogy nem hisznek az embernek és még majdnem hogy a sértett a hibás, gondolják, majd kiheveri, más is járt így! De nem ez a normális, nem ennek kellene lennie!

 

Köszönöm, már csak azt is, ha Valaki elolvassa!

arrius7 Creative Commons License 2015.08.02 0 0 11874

Még utólag beugrott, hogy biztosan is lehet tudni mi történt (hogyan örökölhetett feleséged a szüleid után): a kérdéses ingatlan tulajdoni lapján, a nejed 1/2-ed tulrészének bejegyzésében ugyanis szerepelnie kell a vagyonszerzés jogcímének. Ez ebben az esetben vagy 'ajándékozás', vagy 'öröklés'. Bármely esetben megnézheted a közjegyző hagyatékátadó végzését, abban ténylegesen leírva ott kell lennie, hogy a kérdéses 1/2-ed részt feleségednek ajándékozod, vagy hogy javára az 1/2-ed részről lemondasz. (Szerződés, vagy határozat/végzés nélkül ugyanis semmilyen tulajdon nem vándorolhat sehova.) Amennyiben a hagyatékátadó végzés saját példánya már nincs meg, a földhivatali bejegyzésnek akkor is ez az alapja, így nekik kötelességük azt megőrizni. Ha pl. a saját 1/2-ed részedről szóló tulajdoni lap-bejegyzés alapjául szolgáló iratokról másolatot kérsz a Földhivatalban, ők azt (érintettséged egyértelmű lévén) ki fogják adni. Abban pedig ott lesz a nejedre vonatkozó rész is.

Lényeg, hogy ilyen ügyekben azért 'rejtélyekről' nem beszélhetünk.

Előzmény: interm (11873)
interm Creative Commons License 2015.07.30 0 0 11873

Nem bír jelentőséggel hogy melyikünk nevére mi kerül. Én vagyok a bajok forrása, mert folyton próbálom megérteni a folyamatokat, és magyarázatokat keresek. Én valszeg akkor 15 éve azt kértem hogy fele fele arányban legyen bejegyezve , most a feleségem viszont senki sem kérdezte meg, ez került az ítéletbe és kész. Szüleim nem végrendelkeztek, testvérem nincs. A magyarázatod szerintem megáll.

Előzmény: arrius7 (11872)
arrius7 Creative Commons License 2015.07.30 0 0 11872

Köszönöm, látom már (a Földhivatal oldaláról tájékozódva viszont azt hihette az átlagpolgár, hogy a betekintéshez akár még a földmérő-igazolványt is ki kell váltani...).

Az öröklés 'algoritmusa' az, hogy a leszármazottak örökölnek, egyenlő arányban. A szüleid után te örökölsz (ha nincs más testvéred). A feleséged csak úgy lehetett az örökölt vagyontárgyra tulajdosként bejegyezve, ha Te erről külön rendelkeztél a hagyaték átadásakor pl. a közjegyzőnél, vagy esetleg ha a szüleid így végrendelkeztek. Cserébe világos lehetett volna, hogy fordított esetben te is ezt várod a nejedtől. Talán így is volt, de a feleséged öröklése most amúgy sem volt egy sima ügy, ha jól értem, további bonyolítás már nem hiányzott hozzá.

Előzmény: interm (11871)
interm Creative Commons License 2015.07.29 0 0 11871

https://ugyfelkapu.magyarorszag.hu/ 

 

Ezen az oldalon kezdtem el amikor már volt érvényesített regisztrációm. Az 5.pont jobbra lent a Földhivatal ügyintézés. Lehet cím szerint vagy hrsz szerint lekérdezni. Hagyta lementeni magát a tulajdoni lap másolat.

Ja és a bankkártya adatokat is be kell pötyögni mert az okmány kiválasztása után előre kell fizetni.

 

Azért nem személyesen intézek dolgokat mert az utazgatás pénzbe kerül, a gép pedig úgyis szinte állandóan be van kapcsolva. A nejem nem szokott soha semmit intézni. Tavasztól őszig a telken vagyunk nem szívesen megyek be a városba. Régebben a hihetetlen 150-200 km is beletekertem naponta a kocsiba városi forgalomba. Ezt már nem szeretném többet.

Nekem meghatalmazás kell mert a nejem nevén van a lakás. Mondjuk ezt sem értem. Amikor a szüleim meghaltak az öröklés fele fele arányban lett bejegyezve a feleségem és az én nevemre. Most a feleségem örökölt a talán nagynéni után és ez csak a nevére ment 1/1 arányban. Nem értem mi lehet a kiválasztás algoritmusa.

Előzmény: arrius7 (11870)
arrius7 Creative Commons License 2015.07.29 0 0 11870

A 'szabványossági felülvizsgálat'-al simán át akartak verni, semmi különös. Erre szoktam azt mondani, hogy az ember sose hagyja el a realitásérzéke - mert még ha nem is ismerünk valami konkrét jogi, vagy egyéb szakmai szabályozást, azért végső soron a dolgoknak a szokványos emberi létezés anyagi és egyéb lehetőségeihez kell igazodniuk... tehát a 162 ezer-nél automatikusan megszólal a fejben a kiscsengő, hogy itt valami nem stimmel.

Mint a lakásszövetkezet tagjának, jogod van rákérdezni, hogy mi ez a ktgtétel. De ha mondjuk 20-30 lakáson oszlik 300e, az lehet bármi, akár egy közmű-átvezetés utáni rendbetétel is.

A Vízműhöz meg be kell menni az ügyfélszolgálatra, és mondani hogy szeretnétek erre a címre fogyasztási szerződést kötni. Ha azzal jönnek, hogy nem lehet, mert már van oda szerződés - akkor meg szeretnétek átírni. (De nem tudom miért akar mindenki levélben kommunikálni a szolgáltatókkal, mikor ott a személyes lehetőség, és nem kell leveleket fogalmazni órák hosszat.)

Viszont ezzel a TakarNet-rendszerrel jól megvezettek engem is - pontosabban a foldhivatal.hu-n olvasható tájékoztatóval: az ott írtakat úgy lehetett értelmezni, hogy a rendszer használatához 'digitális igazolvány'-ra is szükség van, amit a FÖMI-től lehet beszerezni valami 50eFt-ért - na ezen a ponton én ejtettem a dolgot. Viszont úgy látszik mégiscsak érdemes átrágni a hivatali kásahegyet ezügyben, és a rendszer ténylegesen használható.

Előzmény: interm (11869)
interm Creative Commons License 2015.07.29 0 0 11869

Ezt a 162 ezer Ft-os szabványossági felülvizsgálatot én is soknak találtam, annak ellenére hogy itt-ott vezetékeket, és komplett kapcsolódoboz cserét tartott szükségesnek a szerelő. Őt egyébként az ELMÜ oldalán felsorolt szakik közül választottam ki többed magával. Éppen azért hogy ne szaladjon el vele a ló, elmondtam az előzményeket nagy vonalakban, és felhívtam a figyelmét arra, az a dolog hogy esetleg  a pénzt peresíteni fogjuk ne bátorítsa őt egy irreális ajánlatra. Elmondtam érthetően hogy az ellenérdekű fél szét fogja cincálni az ajánlatát, ezért maradjunk a realitások talaján. Ma délelőtt hívtam egy másik szerelőt. Ő 15 ezerben jelölte meg a díjat, és nem tartott szükségesnek semmilyen átalakítást és fogadó doboz cserét. Ez most micsoda? Kicsit nagy az árak szórása.

 

Ez a társasház nekem is furcsa. Ezek olyan földszintes sorházak, amik egymásnak háttal álló lakásokból állnak, és előttük egy 50 m2-es külön bekerített kert. Minden lakáshoz.

A nejem rendszeresen azon poénkodik, hogy a lakásszövetkezeti beszámolóban, amit már mi is megkaptunk, van olyan kiadási tétel, hogy takarítás több százezerért. Nem tudom ott mit lehet takarítani. Mindenki a saját lakását takarítja lépcsőház nincs, Közös épületrészt sem ismerek, és az úttestet meg a főváros, vagy a közútkezelő vagy az FKFV takarítja. Szerintem.

 

Tegnap dél körül voltam az ocsmányirodában személyesen regisztrálni, majd mire hazaértem megjött a hitelesítésre váró email amivel aktiválódott a fiókom. A földhivatal oldaláról kértem le bruttó 1000 Ft-ért a nem hiteles tulajdoni lap másolatot. Bankkártyával lehetett fizetni. Végül is összejött.

 

Ma kaptam az adatváltozás kérésre egy válasz emailt a Vízművektől, hogy azon a címen nincsen mellékvízmérős szerződés. A lakásban van folyóvíz. Az órák mérnek. A levelemhez csatoltam a kettő mérőóra fotóját, meg a plombák számát is jól láthatóan, valamint a bírósági végzés első oldalát scannelve, ami a rendelkező rész, valamint a nejem kézzel írt levelét arról hogy a nevére venné az órákat , meg hogy hova kérjük a számlát ezután, meg még a június 24-i kulcsátvétel jegyzőkönyvét is nehogy valami korábbi dolgot jusson eszükbe rajtam keresni. Ma megjött a válasz nincs erre a címre mellékvízmérős fogyasztási  szerződés. Nekem meg a kezemben van az 5 éve és 1 hónapja elhunyt nagynéni nevére szóló számla csekk, és részletező a vízóra számokkal, a következő leolvasás illetve a következő bediktálás tól-ig idejével. Ezt a lakás postaládájából vettem ki pár napja. Kezdem unni az egészet.

Előzmény: arrius7 (11868)
arrius7 Creative Commons License 2015.07.28 0 0 11868

Na, azt a kivasalt galacsint akkor jól rakjátok el! :)

Azt nem látom át, hogy egy olyan ingatlan kertjét és fáit, ahol közös képviselő van (bármilyen formában, azaz társasház esetén), miért kéne az egyik lakónak/tulajnak foglalkozni ezek rendben tartásával.

Ha azzal vádolnak, hogy betörtél/önkényesen beköltöztél a saját lakásodba, szerintem a tulajdoni lap bemutatása bőven elég - ha van (mert kiváltani persze 6ezer valamennyi). De biztos megvan a Földhivatal bejegyző határozata, ami tartalmazza a tullapnak megfelelő elemeket (csak kicsinyített formában), na abból lehet nekik egyet másolni.

Ezt a 162 ezer meg 'Mérőhely szabványossági vizsgálat'-ra kissé gyanús nekem. Szerintem ne fogadd el bemondásra, mert ha megnézed pl. a linket: http://villanyszereles-abc.hu/arak/

ez egy teljes lakás elektromos hálózat felújítás ellenértéke lenne. És ha később be akarod vasalni a bácsi leszármazottján, ő hivatkozhat arra, hogy ez az összeg erre a dologra nem reális, ezért csak pl. 20e-et hajlandó ezért fizetni.

Előzmény: interm (11863)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.28 0 0 11867

nem mondhatom, találd ki.  :)

Előzmény: W_B (11865)
cucu Creative Commons License 2015.07.28 0 0 11866

Nem, jól látod! Nekem is van ügyvéd barátom még gyerekkorból, és ő is úgy beszél a pénzről, hogy az felháborító!

Mesélte egyszer, hogy ő akár naponta elvacsorázik 50 ezret, ha olyan a kedvük a párjával. 

Én meg 10 ezret is meggondolok.

Előzmény: interm (11863)
W_B Creative Commons License 2015.07.28 0 0 11865

Aha! :)

Előzmény: Törölt nick (11862)
interm Creative Commons License 2015.07.28 0 0 11864

pere= perre

interm Creative Commons License 2015.07.28 0 0 11863

Köszönöm a javaslatot. Az ingóságok átvételéről az önkormányzatnál, a kulcsok kiürítés céljából történt kiadása idején jkv készült. Rajta van a hivatal, és az örökös aláírása is. Ezt azért tudom , mert egy összegyűrt papír galacsinban kaptam meg a kulcsokat, és az A4-est kivasalva elolvastam az iratot.-)))

Mi nem voltunk ott, nem volt tudomásunk az időpontról. Tulajdonképpen amióta ez a történet zajlik, mindenhol mindenki kerékkötőként viselkedett. A legalantasabb a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő volt. Gondolom a hivatal szellemisége jó irányba az elmúlt idő alatt sem tolódott el rendkívüli mértékben. Amikor első alkalommal megjelentünk a terepen az idős szomszéd nénik, és bácsik rögvest kóstolgatni kezdtek a gazos kert, miegymás miatt. Pár nappal később kaptunk emailt a közös képviseletet ellátó cégtől. Az ember felhívta a figyelmemet a gazos kertre, a fák metszésére, és így tovább. Megírtam neki, higgye el jobban jár ha most egy darabig nem tesztel engem. Megkérdeztem tőle, hogy a lakásban 4 évig jogcím nélkül lakó idős embertől milyen iratot kapott amivel Ő bizonyította ott tartózkodásának a legitimitását. Merthogy tőlem most adásvételi szerződés másolatot kér, pedig jól tudja nem ez a jogügylet zajlott. Öröklés volt kérem. Öröklés. Azóta nem hallottam felőle.

 

Az ügyvédem, ahogy már írtam iskolatársam volt. Amikor költségek merülnek fel az elhunyt lányának időhúzása, vagy a hivatalok miatt, mindig afelé terel engem, hogy fizessem. Mi az a tízezer, mi az a 162 ezer, mi az a 200 ezer, ezért nem érdemes pere menni. Lehet hogy csak én vagyok itt ilyen csóró. Itt mindenki tejjel mézzel folyó Kánaánban él?

Előzmény: arrius7 (11860)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.28 0 0 11862

mondjam? :)

Előzmény: W_B (11861)
W_B Creative Commons License 2015.07.28 0 0 11861

Szervusztok !

 

A szomszédunk amikor megvette a lakást, nem íratta át a vezetékes telefont a saját nevére, a rági néven használja már 15 éve.

(Rendben fizeti a havi számlát, stb.)

 

Most lemondaná, de a régi tulajt már nem lehet utólérni.

 

Mit kell tennie ?

arrius7 Creative Commons License 2015.07.27 0 0 11860

Bár magad is találhatsz precedenseket a neten kulcsszavakra rákeresve, de alapvetően ez ügyvédi feladat lenne. Nekik ugyanis rendelkezésre állnak ilyen jellegű adatbázisok (pl. a peres ügyek listája, amelyekben ítélet született), illetve ismerhetnek olyan kollégát, aki tapasztaltabb a témában, és közvetve az ajánl aztán valakit, stb.

A bácsi kislányának viszont így kinéz a fizetési meghagyás... de az ingóságok átvételéről sem árt, ha van valami papír.

Előzmény: interm (11859)
interm Creative Commons License 2015.07.27 0 0 11859

Köszönöm a válaszodat.

 

Mostani ügyvédem volt iskolatársam. Díjért dolgozott, a számlaadás nem került szóba közöttünk....

Az előző ügyvéd a  ......fa Kft által biztosított ügyvédi iroda volt, díja pedig benne volt a Cég által megajánlott %-os sikerdíjban. Ez egy majd 1 milliós szla. Ez megvan. Mérőhely szabványossági vizsgálat a napokban lesz szla is lesz. A bácsi leánya Ingóságokat örökölt és elfogadta.

Minden levelet mindig átveszek. 1982 óta bejelentetten ugyanott lakunk. A telefonszámom 18 éve változatlan. Az email címeimet sem változtatgatom 1997 óta. Unalmas emberek vagyunk. A cég iktatta közbe magát, mert ha Ők nincsenek nem szerzünk tudomást a dologról. Hogyan , milyen módon lehet precedens esetre találni? Erre nem sok tippem van. A magam suta, buta módján úgy okoskodom, hogy nekem mindegy ki volt a hunyó, mert én az államigazgatással, vagy az általa működtetett közjegyzői, vagy akármilyen hivatallal állok szemben, nem pedig a kofa kamarával. Az állam egyik szervezete, képviselője bakizott majd leosztja valaki a kokit, engem a végösszeg érdekel. Mondom ezt én a tudatlan.

 

Abban azért biztos vagyok, ha bármelyik hozzám hasonló senki olyanokat alakított volna éveken át mint amiket itt a hivatal (ok), akkor holnap reggel Guantanamo Prison nevű faluban ébrednék, egy kiegyensúlyozott állami csereprogram keretében.

Előzmény: arrius7 (11858)
arrius7 Creative Commons License 2015.07.27 0 0 11858

Hát először is költségből csak annak megtérítése merülhet fel, amiről van papír. Ügyvédek mindig adtak számlát, az áramszolgáltató számláját a 'Mérőhely Szabványossági felülvizsgálat'-ról elraktátok, stb.? Ha igen, akkor jön az, hogy milyen ktg. kinek felróható, és azért ki a felelős.

Ha az ügy folyamán mindvégig a Mo.-i állandó lakcímeteken tartózkodtatok, a leveleiteket szépen mindig átvettétek, ennek ellenére értesítés nem történt, akkor lehet felelős a közjegyző - aki továbbháríthatja a felelősséget az anyakönyvi hivatalra/nyilvántartóra, amennyiben az nem szolgáltatta az ő kérésére a szükséget adatot, amennyiben az rendelkezésére állt. Ha az adat bizonyíthatóan digitálisan ott volt a rendszerben, akkor valaki elvileg felelős, de hogy ki, ahhoz jó lenne egy korábbi precedenst (hasonló esetet, melyet valaki végigvitt) ismerni. Az is bonyolítja a dolgot, hogy közbeiktattatok egy céget, bár ez nem feltétlenül akadály.

A 'Mérőhely Szabványossági felülvizsgálat' költségeit a bácsinak és leszármazottainak kell viselniük, amennyiben örököltek valamit a bácsi után. Ha nem, vagy nem vették át az örökségüket (mert pl. csak adósság lett volna), akkor nem tudsz kin kereskedni.

De ha jól értem, a fő vonal itt a közjegyző (vagy az anyakönyvi hivatal) mulasztása, arra kellene egy-két precedenst találni, és ha volt sikeresen végigvitt ügy, annak az ügyvédjével felvenni a kapcsolatot. Persze fő vonalakban bármely ügyvéd meg teszi, érdemit viszont az tudna mondani, akinek van hasonló tapasztalata.

Előzmény: interm (11857)
interm Creative Commons License 2015.07.27 0 0 11857

Hali!

 

Május 11-én kiürítette a lakást az elhunyt idős ember lánya, aki egyben az ingóságait örökölte. Mi június 24-én kaptunk kulcsot az önkormányzattól. A közművek mérőóráinak átírását intézem.

Előzmények: 11689, 11690, 11691, és 11786.

 

Valószínű, én egy Kekec Matyi vagyok, mert nem tartom megnyugtatónak ezt az egész eljárást.

 

2010 júniusban meghal az Örökhagyó "nagynéni".

A megkeresett 2 lehetséges örökös visszautasítja az örökséget.

A Feleségemet nem kereste meg a közjegyző.

Egy erre  szakosodott cég keres meg minket 2011 októberben, hogy % ellenében kipereli az ingatlant, melyet közben a vagyonkezelő  elkommunizált. A per során odáig fajul a dolog hogy az alperes állam már a születési anyakönyvi kivonatokat próbálta meg megkérdőjelezni.

Az alperes MNV pert veszít, át kellene adnia a kulcsot de nem teszi mert nincs nála, ugyanis ez örökhagyó élettársa bent lakik. Erről eddig nem szólt senki sem. A vagyonkezelő lapított. Az ítélet jogerőre emelkedett 2013 12.31-én. A bácsi jogcím nélkül maradt az ingatlanban. A lányának nem kellett, az önkormányzat sem karolta fel, nem akarták, nem tudták elhelyezni, pedig én úgy tudtam senki nem hagynak az út szélén. Már alig emlékszem ki mondta ezt. Tettünk egy próbát, felszólította az ügyvédünk a bácsit hogy ürítse ki az ingatlant. Ez 2014 szeptember 31-el lett volna aktuális. Természetesen nem mozdult. 2014 decemberben elhunyt az idős ember. Az ingatlan tehát lakatlan. Közben tavasz óta fizetjük a közös költségét annak a lakásnak ahova nem tudok bejutni. Elszámoltam az ingatlant visszaperelő Kft-vel. Megjelent a NAV, és tartotta a markát . Természetesen a lakatlan érték, és a bizonylatolt ráfordítások figyelmen kívül hagyásával kivetették a jogosan követelhető illetéknek pontosan a dupláját. Megharcoltunk velük lejjebb adták a valós értékre az illeték mértékét. Befizettük természetesen, de még nem jutottunk be a lakásba, mert az elhunyt bácsi lánya nem pakolt ki csak húzta az időt. Végül az önkormányzat, és az ügyvédünk folyamatos csesztetése hatására kipakolt. Semmit sem fizetett a tárolási díjból. Szenny, és mocsok fogadott bent, villany, nemfizetés miatt kikapcsolva. Mérőhely Szabványossági felülvizsgálat vált szükségessé, mert 1 évnél régebben lett kikötve.   ( különben nem kellett volna átírás előtt) Ez 162 000 Ft ajánlat szerint. Az ügyvédek úgy 1.2 millióban vannak eddig. Közben gondolom még mielőtt a lábam betettem volna a lakásba, az állam már felzabálta az illeték általunk befizetett összegét.....

 

A következő menetrend inkább kedvemre való lett volna:

A közjegyző a munkadíja ellenében megtalált volna minket. Nem Alice Springs-ben élünk hanem a XI.-ben.

Nekünk megmaradnak az 1 milliót jóval  meghaladó ügyvédi költségek, egyéb díjak.

Ha eltekintek a bácsitól és 2010 végétől kiadjuk albérlőnek, akkor azóta rendes összeg jött volna össze a kiadások helyett.

Van ebben a történetben keresni valónk, vagy örüljünk annak ami van, és kussoljunk. A két változat között több millió Ft különbség van, és azt gondolom nem a mi mulasztásaink miatt.

 

Nagyon kíváncsi vagyok a véleményekre.

 

Előzmény: arrius7 (11690)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.23 0 0 11856

szívesen :)

Előzmény: sanyiboy (11855)
sanyiboy Creative Commons License 2015.07.23 0 0 11855

Glowyan köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!