Keresés

Részletes keresés

Kereszt_szem Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63994

Jolimama  

 

Az ajándékokkal már az utolsókat rugom és sürűbben fogok jelentkezni. Ha nem lennék változatlanul béna a géphez megmutatnám. Ma az unokám segiteni akart, de nem jött össze, mert most a fényképezőgép nyujtotta ki a nyelvét és két felvétel után lemerült az elem. Töltöm és abban reménykedek, hogy holnap sikerülni fog.

 

Természetesen töltsd fel a mappádba amit az angol szemmel kapcsolatban irtam. Ebben sokkal járatosabb vagyok mint a géppel kapcsolatos kép felrakás,  továbbitás stb. Én mindet angol szemekkel kötök, mert Édesanyám erre tanitott meg. Szivesen segitek  - ha tudok - kézimnkával kapcsolatos dolgokban.  

 

 2 SZEM EGYBEKÖTÉSE ANGOL SIMÁVAL 

 

A fonalat a kötőtü mögött vezetjük. A jobb kötőtűt egyszerre beleszúrjuk a bal tún egymás mellett lévő két szem hátulsó része mögé - úgy, mint az angol sima szem kötésekor -, s mindkét szemet angol simán egybekötjük. a lekötött szemeket leengedjük a bal tűről. 

 

 2 SZEM EGYBEKÖTÉSE ANGOL FORDITOTTAL  

 

A fonalat a kötőtű elött vezetjük. A szemeket elöször keresztezve vesszük a bal tűre, majd a jobb kötőtűt egyszerre beleszúrjuk a bal tűn levő két egymás melletti szembe - úgy mint a forditott szem kötésekor -, s mind két szemet egyszerre forditottan lekötjük. A lekötött szemeket leengedjük a bal kötőtűröl. 

 

Panni

csirip46 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63993
HORGICA, a HORGCICA-t én is lementettem. Elámultam a sok szépségtől. Távolléted igazolt!
Előzmény: horgIca (63980)
csirip46 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63992
BUBUKA. Nagyon sok szép mindent készítettél! Ötletesek a levélkék.
Előzmény: Bubuka54 (63982)
evanet Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63991

Kedves Jolimamac

csak egy kis karácsonyi teritőm volt eddig az asztalra, sikerült egy nagyon szép karácsonyi anyagot szereznem, körbehorgolom, ha kész lesz mutatom, szeretnék még ilyen cicatolltartót is horgolni, van még egy pár ajándék, amit varrni is kellne,  jó lenne vele elkészülni karácsonyig.

Előzmény: Jolimama (63987)
evanet Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63990
Tündér vagy nagyon szépen köszönöm, már le is mentettem
Előzmény: horgIca (63986)
szedit99 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63989
Kedves Jolimama!
Megkaptam, köszönöm.
Előzmény: Jolimama (63987)
csipkerozsi Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63988

Sajnos, nagyon sok ember életét megkeseríti a rosszindulat...

Gyönyörű a "hadsereg",szépen dolgozol, én a tündérektől vagyok elragadtatva.

No meg a sálaktól.Nagyon tetszenek!És az összes többi dísztől!

Bubuka te is szorgalmas vagy, szépek!

Évanet: köszi!

Jolimama köszönöm!

Előzmény: horgIca (63980)
Jolimama Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63987
Szép estét!

Ilonamamzi nem semmi amennyit meghorgoltál. Szépek lettek.

evanet nagyon aranyos az ajándék, biztos örömet szereztél vele. Miket készítesz még mostanában?

Nuska a halacskák nagyon szépek. Szépen horgolsz nagyon. A gömbök is jók, eddig nem nagyon horgoltam, de az idén jó pár elkészült nekem is, a lufisból. Ilyen átlátszó gömbjeim is vannak, hogy felöltöztetem-e őket, nem tudom.
Milyen szépek lesznek, a karácsonyfán, amikor visszatükrözik a fényt.

Zsike természetes, hogy eszembe jutnak a régi játszótársak. Éppen a napokban kerestem meg a régen jelentkezőket egy levéllel. Van, aki válaszol, van aki nem....
Mindenkire szeretettel gondolok.
A keresztszemes ajándékok is nagyon szépek. Jó az a négy évszakos is.

Kereszt_szem-Panni sok ajándék készülhetett. Most már több időd lesz velünk is lenni?
Az angol szemekről amit írtál, szeretném betenni a néhány szó a kötésről mappámba. Hátha másoknak is segítene. Ugye nem gond?

Margitmama gratulálok az új dédihez, minden jót kívánok a Szülőknek, Anyukának pedig szép babavárást, gondok nélkül.

csipke-Marika, van a képtáramban egy angyal, ami lépésről-lépésre megmutatja, hogyan csináld. Ha érdekel, nézd meg.
Angyalka minta rengeteg van a képtárainkban, érdemes körülnézni bennük.
A necceid egyszerűen csodálatosak. Valamikor még gyerekkoromban volt a nevelőanyámnak ilyen terítője, akkor is tetszett.

Judit a frivolitás még mindig tetszik, nagyon szép az angyalkád és a hópehely.

Pmárti aranyos a családi kép. Sárika tényleg jól néz ki, hála Istennek. Puszilom Őt is.

Mmaca lassan már biztos készülni fognak karácsonyi dolgok is. A lényeg, hogy hallottunk Rólad.

csipkerózsi szép az angyalkád. Én az angyalkákat mindig egyben horgolom, így keményíteni is úgy kell.

horgIca sajnálom, hogy gondjaid vannak a munkahelyen, nehéz lehet rossz légkörben dolgozni.
Amiket meg eddig horgoltál, az fantasztikus. Nagyon szépek.

Bubuka szépek az ajándékok. Jó látni, hogy mindenki arra készül, hogy ajándékot adjon a szeretteinek, és olyat, amit saját maga készít.











horgIca Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63986

Tudom, hogy nem nehéz leolvasni, de amit én már ki kisérleteztem, felteszem, hogy könnyebb legyen.

Jó munkát!!

Előzmény: evanet (63985)
evanet Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63985

Horgica nagyon termékeny vagy és ügyes is. Gyönyörű dolgokat készitettél, én a cicás tolltartóba szerettem bele, nagyon jó ötletet adtál, hogy mit hozzon a jézuska a kolléganőimnek, ha nem baj én is lehorgolnám.

 

Bubuka szépek az ajándékaid aki kapja nagyon fog örülni neki

 

Csipkerózsi szép az angyalkád 

evanet Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63984

Mártikám nagyon aranyos család, a Jó Isten éltessen nagyon sokáig

Két picilány tündéri, Sárika nénit puszilom

Előzmény: pmárti (63962)
evanet Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63983

Szép napot mindenkinek

 

Ilonamamzi nekem ez a helló kittisem van. Amit látsz szőnyegnek, ebből nagyon jó párnát tudnál késziteni,csak duplán kellene meghorgolni a cicafejet

Előzmény: Ilonamamzi (63935)
Bubuka54 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63982
Sziasztok Kedves Kislányok! Elnézést kérek, hogy már régen nem jelentkeztem, de sok minden jött közbe.
Esténként azért készitgettem az ajándékokat, tegnap száritás közben le is fotóztam őket:
Előzmény: szedit99 (63981)
szedit99 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63981
Ennyi csoda! Csak bámulok!
Előzmény: horgIca (63980)
horgIca Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63980

Szép napot mindenkinek!

 

Lányok ezer bocsánat, hogy régóta nem adtam életjelet magamról, de mostanában minden összejött. A munkahelyemen nem a munkával van bajom, az emberi irigység, kapzsiság és butaság tönkreteszi az egész munkahelyi légkört. Most már az az ünnep, ha szabadnapos vagyok. Már sem beszélgetni, sem írni nincs lelkierőm.  

Ha van egy kis szabadidőm olvasgatlak Benneteket, gyönyörködöm szebbnél szebb munkátokban. Ez ad erőt, hogy kibírjam az előttem álló időszakot.

Útközben és ha itthon van egy kis időm én is dolgozgatok, ami már karácsonyra készül. Mutatom is őket.

A zöld sál az enyém, az ezüstös karácsonyi ajándék.

A "toll tartó" cicákat csináltam akasztóval, fiamék amit kaptak, annak mágnest ragasztottam a hátuljáta és a hűtőre rakták ki.

További jó horgicálást, és békés készülődést kívánok mindenkinek.

 

Akinek elmaradtam a név és szülinapi jókívánságaival azt most pótolom, mentségemre legyen mondva, hogy gondoltam Rátok!!

Mmaca Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63979

Szóval mindig el....  a linket, de másodjára már jó.

Az oldalon van egy néhány cica még...

Mmaca Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63978
Mmaca Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63977

Itt leír és megmutogat egy sziámi cica varrást, kell hozzá néhány specc. cucc...

 

 

Sziámi

 

 

LRJudit Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63976

Csirip!

Köszönöm! Az oldalt nem ismertem, de a minták innen-onnan nagyjából már megvannak.

Visszaengedett a monitorom! Hurrá! Persze jó lenne tudni, mi baja volt!

Előzmény: csirip46 (63970)
LRJudit Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63975

Sziasztok!

Mert hogy nem voltam itthon. A saját gépem nem akar indulni, vagyis a monitor. Most a nagyfiúk gépén partizánkodom

A minták a képtáramban vannak.

Előzmény: pmárti (63960)
csipkerozsi Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63974

Sok szépséget készítettetek, mutatom én is a legújabb angyalkámat, az eredetitől egy kicsit eltér(minta a Karácsonyfa-díszeim c. albumban).

Gabcika mi szépet alkottál mostanában?

Én azt tapasztaltam, hogy sokkal szebben ki lehet keményíteni az angyalkákat, ha külön horgoljuk meg, és keményítés után varrjuk össze.

 

 

Mmaca Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63973

Róle lenne szó, több kép is van a vetítésben, de nem bííírom leszedni..

 

Heverő cica
Mmaca Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63972

Nekifutok mégegyszer...

 

Cicó2
Mmaca Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63971

Cicás linkek: és remélem működik is...

 

 

Cicó1

 

Cicó2

 

Hello Kitty

 

És egy kép....

 

Kézimunka...
csirip46 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63970
ILONAMAMZI. A Párnák albumomba felraktam egy macskuszos párnát. Nézd meg.
CSIPKE. Ez tényleg csodaszép CSIPKE !
LRJUDIT. Nem tudom, hogy ismered-é ezt az oldalt ?
Frivolitás


...és a macskusz párna
Előzmény: Ilonamamzi (63969)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63969

Csipke!

 

 

Igazi mestermunkák ezek a terítők, nekem nagyon tetszik, de még nem próbálkoztam ezzel. El tudnám képzelni a nappalimat tele ilyan szépségekkel (függöny, terítő, párna), különösen teszik az, ha többféle vastagságú, illetve egyszín több árnyalatával készül.

 

A szöveges leírást nézd végig, a fejecske után rögtön a szárnyak jönnek, majd a szoknya. Egybe van horgolva az egész. Lehet külön-külön is - de minek, ha nem muszály,  legszívesebben mindent egybe kötök, horgolok. Szólj ha nem megy, időnként benézek - bár már dolgozom, de nagyon szeretném, ha sikerülne. Egyébként nagyon kedves a Te angyalkád is, különleges a szoknyarésze.

 

Mindenkinek szép napot kívánok!!! 

Előzmény: csipke47 (63968)
csipke47 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63968
Ilonamamzi a necc munkámból
csipke47 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63967

LRJudit

imádlak az angyalkával kapcsolatban én is ezért küszködök csak nem megy ilyen egyszerüen mint neked

csipke47 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63966

Ilonamamzi

Tündér vagy igazán köszönöm ezt a sok segitséget ennyivel most már meg kell, hogy éljek kezdem ezerrel ha lesz valami mutatom. Még eggyet ha külön van a szárnya azt hogy?Marika

Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63965

 Csirip, Mmaca!!!

 

 

Nagyon szépek a cicusok, köszönöm. Tutira még nem tudom, hogy pontosan mit is akarok, csak annyit hogy cica legyen, és olyan kerek, dorombolos fajta.

 

Mindkét cica nagyon tetszik, ha van még időtök, akkor küldjetek mintát, mert minél több van, annál biztosabban beindul a fantáziám.

 

Judit!

 

Gyönyörű az angyalkád!!!!! Jöhet a hópihe is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!