Keresés

Részletes keresés

Lia63 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64020
Bocsi, nem szúrtam be a képet!
Előzmény: Lia63 (64018)
csirip46 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64019
ÁGNES. Pihend jól ki magad és erősődj, hogy mire a picurkák haza mennek egy tetterős anyuka fogadja őket. Nagyon aranyosak!!!
Előzmény: ágnes77 (64010)
Lia63 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64018

Drága Kislányok!

 

Még mindig csak ülök a gép előtt - nap, mint nap - és ámulok-bámulok, gyönyörködöm, irigykedek, hogy annyi szépséget alkottok......én is akarok ilyet!!!!!

Mire végignézem mit "müveltetek" már este van - mondom magamban: majd holnap....és ez igy megy hetek óta. Persze mindjárt itt a karácsony, diszem meg semmi, ill. már "gyártottam 10 db hópihét, kb. 10 cm-esek, de nem tudom nektek megmutatni. Szeretnék még kis koszorút, meg Miki-sapkát. Segitségetekre lenne szükségem, ez a teritő kis koszorúkból áll, de nem találom sehol a mintáját, valamelyikőtöknek talán meg van?! Légyszi, ha tudtok segitsetek - előre is köszönöm!

Előzmény: Lia63 (64016)
csirip46 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64017
KERESZT SZEM. Most értem el az általad emlitett kritikus ponthoz.....
Utálok nyakat csinálni, de jó tanácsot szívesen fogadok.
Előzmény: Kereszt_szem (64006)
Lia63 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64016

Csatlakozom Jolimamához!

 

Én is sok szeretettel köszöntöm a névnaposokat és természetesen,  azokat is akik ma ünneplik születésnapjukat!

Isten éltesse az ünnepelteket!
csirip46 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64015
Hát valahová elszállt a beirásom.
Ildikó. Nekem tetszik a nyakbavalód és többiről nem is beszélve. Ha ezeket látom, nem hiszem el, hogy keresztbe fogod rakni a kezedet:-)
Előzmény: szaboildiko (64004)
csirip46 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64014
Judit. Észre sem vettem. Ez igen, Jól pörgünk!
Előzmény: LRJudit (64002)
Jolimama Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64013
Judit nevű topiktársainkat - akik most ünneplik - szeretettel köszöntöm névnapjukon: Jolimama

monkey62 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64012
Kereszt szem, nehogy eláruld már, mert a végén még mi is tudunk majd szép nyakú kardigánt kötni! (Ezt a választ vártad? :P)
Előzmény: Kereszt_szem (64006)
LRJudit Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64011
Ó értem! Drukkolok, hogy gyorsan meghízzanak! Biztos nehéz volt nélkülük haza menni. Nagyon kis édesek! Pusz a talpukra!
Előzmény: ágnes77 (64010)
ágnes77 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64010
Szia! Azért etetik öket úgy mert 31 hétre születek és még nincs nyelés reflekszük és mert túl sokat alszanak. Minden kora szülötett elöször csak igy tudnak etetni.Ha majd már tudnak cumiból vagy mellről enni és elérték a 2kilót akkor haza jöhetnek.
Előzmény: LRJudit (64009)
LRJudit Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64009
Szia Ági!
Miért etetik szondával őket? Kb. mikor kapod vissza őket?
Előzmény: ágnes77 (64008)
ágnes77 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64008
Szép napot mindenkinek!
Köszönöm szépen a jó kivánságokat.Végre ide tudok ülni a gép elé fejfájás nélkül.
Bébik nagyon jól vannak.Már csak megfigyelésen vannak se infuzió se gyógyszer.kaptak szép kis ruhácsát mind ketten. Sajnos szondával etetik öket de kapnak anyatejcsit is. A képeket az iwiwre a növérem rakta fel én sajnos a mütét miatt nem tudtam semmit csinálni csak feküdni de már jóban vagyok.És erősitem magam hogy mire a babák haza jöhetnek fitt anyuka legyek. Ha lesznek fényképek jelentkezem. Milló puszi mindenkinek
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64007
IGEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Előzmény: Kereszt_szem (64006)
Kereszt_szem Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64006

 

 Csirip46    

 

 A mi Anyácskáink tudtak valamit, amire megtanitottak bennünket, az egyenletes gyors és szép kötésről. Tudod-e, hogy mikor tökéletes a kardigán, pulover nyaka? Eláruljam?  

 

Panni

Előzmény: csirip46 (64000)
perzsi Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64005

Szép napot Mindenkinek!

 

 

Köszönöm az elismerő szavakat, egyenlőre még a horgolást, ill. a a minta leolvasását még  nem megy. Tavasszal megyek Jolimamához tanulni.

 

Csirip! Köszönöm a biztatást.

Zsike! Nagyon szépek a keresztszemeseid.

Csipke! Aranyos az angyalkád.

R.Judit! Le a kalappal, nagyon tetszik.

Pmárti! Aranyosak a gyerkőköcök, Sárika nagyon jól tartja magát, további erőt egészséget kívánok Neki.

Csipke! Profi munka!

Bubuka! Nem kis teljesítmény, nagyon szépek.

Kiszsuszó! Klassz a kesztyű.

Szabóildikó! Nagyon szépek, főleg a csillagok tetszenek.

 

 

szaboildiko Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64004

Szerbusztok!

Nusa, ímé a nyakmelegítőd evolúciója. Ha hiszed, ha nem, nem tudtam a mackókötéssel megcsinálni, pedig már kötöttem (lásd a képtáramban a sálat). Így lustával készítettem. Ennek viszont a hátulütője, hogy sajnos a nyaknál nem símul, hanem egyenesen áll felvétel esetén. Tanulságot levonva így nem szabad készíteni. Azért használni lehet! A mellette lévő termékek úgy hiszem egyenlőre az utolsók ugyanis nem tudom voltatok-e már így, de sajnos kiürültem. Elfogyott az ihletem.  Valószínűleg most már keresztbe fonom a kezeimet és gyönyörködöm a Ti munkáitokban.

Mmaca Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64003
Igen én tettem fel, és csak utána fedeztem fel én is, hogy ott a fiúbabáktól elkezdve sok minden van szabásmintával együtt. Érdemes jól körülnézni..
LRJudit Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64002

Szép jóreggelt!

64000

Előzmény: csirip46 (64000)
szedit99 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64001
Hiába, aki keres, az talál!
Előzmény: Ilonamamzi (63995)
csirip46 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64000
Szép Napocskát Mindenkinek.
KZSUZSÓ. Gratula. Nagyon szupi lett a kesztyűd. Jól mutat ez a melirozott fonal.
KERESZT SZEM. Nem is tudtam, hogy Angolul kötök :-) Én is igy tanultam meg Anyukámtól kötni. A forditottnál elöl vezetem a szálat és a simánál meg a szem hátuljába szúrok, bár ez rögtön adott, ha a forditottnál elöl van a szál. Ez sokkal gyorsabb és egyenletesebb a kötés. Mindig tanulok valamit :-)
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.12.09 0 0 63999

GRATULÁLOK ! ! ! ! !

Le a kalappal előtted !

(...és meg van mind a tíz ujjacskája ! Megmutattam az én 1/2 ujjas kéztyűimnek és mondtam nekik, ha jók lesznek, még ők is lehetnek ilyenek)

Előzmény: KZsuzsó (63998)
KZsuzsó Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63998
Gratulálok a sok szépséghez amit alkottatok!

Nusa: Elkészült a kesztyű, küldöm a képet róla:

kesztyű


Üdvözlettel,

Zsozsó
Nuska4 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63997

Szép estét!

 

Jolimama! Köszönöm!

 

Horgica! Nem is tudok szóhoz jutni. Elképesztő vagy! A munkahely miatt sajnállak. Átérzem sajnos!

 

Bubuka! Csodásakat horgoltál!

 

LRJudit! Tudod, ha én így tudnék frivolizni, nem foglalkoznék vele milyen a feje. Az angyalkád így gyönyörű, ahogy van és a hópihéd is. Bravó!

 

A héten délutános vagyok, későn érek haza, nem sokszor tudok jönni közétek.

Puszi mindenkinek! Jó éjt!

Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63996

elfelejtettem, Bubuka! Nagyon szépek a műveid, látom te is fakanalakat is bevetettél. Nagyon tetszenek az ananászos barna terítők is.

Egyszóval mindannyian azonos dolgokkal foglalatoskodunk....

Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63995

Sziasztok! Csak most jutottam a géphez..

 

Evanet! Köszi a cicust, lementettem. Azt hiszem, hogy hibrid cica lesz, több kép ötletét felhasználva fogom megcsinálni, jó nagyot akarok, hogy funkciója is legyen. Majd ha kész lesz,  megmutatom.

 

Horgica!  Nagyon szépeket és sokat készítettél, nem győzök gyönyörködni bennük. A tolltartó is fantasztikus ötlet - ez is beépül a cicámba - és jó, hogy leírást is mellékeltél.

 

A sziámis cica-link (azt hiszem Mmaca rakta fel) nem semmi, először azt hittem élő cica, szuper a leírás is, nagyon köszönöm  ( mindenkinek).

 

 

Nézzétek mit találtam, hááááááát, fantasztikus. Mintha valaki templomot is keresett volna, de lehet hogy csak képzelődöm ezektől az angyalkáktól.....

Kereszt_szem Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63994

Jolimama  

 

Az ajándékokkal már az utolsókat rugom és sürűbben fogok jelentkezni. Ha nem lennék változatlanul béna a géphez megmutatnám. Ma az unokám segiteni akart, de nem jött össze, mert most a fényképezőgép nyujtotta ki a nyelvét és két felvétel után lemerült az elem. Töltöm és abban reménykedek, hogy holnap sikerülni fog.

 

Természetesen töltsd fel a mappádba amit az angol szemmel kapcsolatban irtam. Ebben sokkal járatosabb vagyok mint a géppel kapcsolatos kép felrakás,  továbbitás stb. Én mindet angol szemekkel kötök, mert Édesanyám erre tanitott meg. Szivesen segitek  - ha tudok - kézimnkával kapcsolatos dolgokban.  

 

 2 SZEM EGYBEKÖTÉSE ANGOL SIMÁVAL 

 

A fonalat a kötőtü mögött vezetjük. A jobb kötőtűt egyszerre beleszúrjuk a bal tún egymás mellett lévő két szem hátulsó része mögé - úgy, mint az angol sima szem kötésekor -, s mindkét szemet angol simán egybekötjük. a lekötött szemeket leengedjük a bal tűről. 

 

 2 SZEM EGYBEKÖTÉSE ANGOL FORDITOTTAL  

 

A fonalat a kötőtű elött vezetjük. A szemeket elöször keresztezve vesszük a bal tűre, majd a jobb kötőtűt egyszerre beleszúrjuk a bal tűn levő két egymás melletti szembe - úgy mint a forditott szem kötésekor -, s mind két szemet egyszerre forditottan lekötjük. A lekötött szemeket leengedjük a bal kötőtűröl. 

 

Panni

csirip46 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63993
HORGICA, a HORGCICA-t én is lementettem. Elámultam a sok szépségtől. Távolléted igazolt!
Előzmény: horgIca (63980)
csirip46 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63992
BUBUKA. Nagyon sok szép mindent készítettél! Ötletesek a levélkék.
Előzmény: Bubuka54 (63982)
evanet Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63991

Kedves Jolimamac

csak egy kis karácsonyi teritőm volt eddig az asztalra, sikerült egy nagyon szép karácsonyi anyagot szereznem, körbehorgolom, ha kész lesz mutatom, szeretnék még ilyen cicatolltartót is horgolni, van még egy pár ajándék, amit varrni is kellne,  jó lenne vele elkészülni karácsonyig.

Előzmény: Jolimama (63987)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!