Keresés

Részletes keresés

nusa-szegedről Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64179

Isten éltesse a

GABRIELLÁKAT !

eicu Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64178

Gyöngyvirág!

Az én lányom dolgozik és én is ott dolgoztam a kincstárban. Igaz nem gáz támogatással foglalkozik, de azért ma rákérdezek pontosan, hogy ilyenkor amikor valaki külföldön van, akkor mi a helyzet az ellenőrzéssel. Az egész eljárás lefojtatása nem valami bosszúvágy, hanem csak egy rutin eljárás. A 8 nap pedig nem idegesítés céljára van hanem az van benne az eljárási törvénybe és azt idézik, amit nekük kötelességük megtenni. De pontosan meg fogom kérdezni és a mai napon még visszajelzek.

De szerintem is igaza van Zsófimamájának, hogyküldjetek egy levelet (faxoljatok), hogy az aláírásotok rajta legyen és kérjetek halasztást az ellenőrzésre, azzal az indokkal, hogy külföldön vagytok.

livia néni Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64177

Köszöntöm a fórum Gabriella nevű tagjait.

Lívia

fpárduc Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64176
Kitartást az Anyukádnak.
Küldök felé egy kis gyógyító erőt!
Szorítok neki, hogy minél előbb meggyógyuljon.
A konyhai balesetedben az a jó, hogy senkinek nem lett baja!
Kitartást neked is januárig.
Néha olvass minket, csak egy pihenés erejéig!


Én is köszöntöm a Gabriellákat!
BOLDOG NÉVNAPOT NEKIK!
További szép alkotással teli napot mindenkinek.
Fpárduc
Előzmény: szirmok (64175)
szirmok Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64175

Sziasztok!

 

Hát már rég jártam erre, annyira nincs most időm. Bár nha beleolvasok a fórum életébe, de az írás nehezen megy.

Nagyon sok elmaradásom van... Igaz a múltkor írtam ami elszállt, de nem volt erőm újból beírni.

Most picit pótolnám.

Röstelem, de nem írtam, elmaradtam egy csomó köszöntéssel és most meg itt a Judit és Gabriella is.

Hát engedjétek meg, hogy kicsit elmaradva de kívánjak a közelmúltban ünneplő összes szüli és névnaposnak minden jót és szépet!

Isten éltessen Benneteket!

 

 

Ágnes77!

 Tündériek az ikreid és nagyon sok örömet és boldogságot kívánok az egész Családnak!

 

Hát én már legalább két hónapja semmit sem kézimunkáztam és már nagyon hiányzik. Elkezdtem egy másik munkahelyen is dolgozni, úgyhogy per pillanat most ez is más időbeosztást jelent.

Közben megkezdődtek a családi ünnepek is ami nálunk nov 24- től jan 1-ig tart.

Múlt héten 24 fős vendégség volt nálam, ami elég nagy felfordulást és készülődést jelent pici lakásunkban. Ráadásul kis malőr is közbejött, még szerencs, hogy sok étellel készültem. Megsütöttem kb 28-30 szelet karajból az általam kreált tatárszkás húst.

Mikor kivettem a sütőből és feltettem a tűzhely tetejére ami sima volt és meleg, számomra megfejthetetlen okból pár perc múlva elindult  a konyhakő irányába és ezer db.re tört a jenai tál és a húsból álltak ki a szilánkok. Még szerencse h nem álltam ott mert csúnya égési sérüléseim is lehettek volna. Gondoljátok el, itt volt az egész vendégsereg... Megcsináltam Antal László barackos csirkéjét is és nagyon finom lett. Volt más is de ez volt a fő fogás. Még tálalás előtt takarítani is kellett az egész konyhát. Legalább ne dolgoztam volna ennyit. Mindenesetre a minden más jól sikerült és senki nem maradt éhes.

Most hétvégén anyukámék 50 éves házassági évfordulójauk lesz. Karácsonnyal meg nem állok sehogy.

Ha már anyuékról szó esett, szeptemberben emlékeztek írtam anyukám lesett és eltörtea vállát. Hát sajna nagy gond van 5 csavar tartja össze és a csontok a mai napig nem kezdtek el összeforrni. Nagy fájdalmai vannak, tegnap volt megint dokinál és a csavarok kilazultak. Nem lehet operálni, mert ha meghúzza a csavarokat a csontok repednek tovább. A szívem szakad érte, így még soha semmivel nem szenvedett pedig már több protézise is van.

Elnézést, h hosszúra sikeredtem.

csipkerozsi Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64174
Nagyon szép!
Előzmény: LRJudit (64165)
csipkerozsi Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64173

Házyboszi-Gabcika és a topik minden Gabriellájának boldog névnapot kívánok!

 

csipke47 Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64172
Nézzétek mit találtam, ötletnek nem rossz?
szedit99 Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64171
De meg ám! Teljes siker! Méltem.
Előzmény: LRJudit (64168)
zsófimamája Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64170

Sziasztok, köszönöm a névnapi köszöntéseket!

 

 

Gyöngyvirág! Én sem vagyok szakértő, de nekünk is volt tavaly ilyen ellenőrzésünk.

Ha jól emlékszem volt benne valami olyasmi, hogy lehet valamire haladékot, vagy hosszabbítást kérni??? Ez nem tuti fix, csak valahogy bevillant, mert én is leveleztem velük több hónapon át, és mindig cseszegettek a 8 napos határidővel, és telefonon nem fogadták el a hosszabbítás kérelmet, csak levélben.

 

 

Előzmény: gyöngyvirág2007 (64150)
KSKG Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64169

Sziasztok!

Gabrielláknak, Juditoknak nagyon boldog névnapot kívánok.

 

Látom ma megint téma volt a keményítés. Nekem a héten cukorral sikerült nagyon kemény harangot csinálni. szerintem a fényéből sem vesztett.

 

LRJudit Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64168

Tessék pancsolni! Megkaptad?

Előzmény: szedit99 (64167)
szedit99 Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64167
Azt úgy tudtam kinyomtatni, hogy egy barátnőm áttette Word-be.De hogy hogy csinálta, nem tudom. Ezt is elküldtem neki, remélem megoldja ezt is.
Előzmény: LRJudit (64154)
Annamária36 Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64166
      :O)
Előzmény: KZsuzsó (64164)
LRJudit Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64165

Még mindíg köszönöm a megemlékezéseket.

Holnap megpróbálok jobb képet csinálni, természetes fénynél. Egyértelműen veszített a fényéből, keményítés után.

KZsuzsó Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64164
Üdvözlet minden kedves topikosnak!

Annamária36: köszönöm a figyelmeztetést, nagyon sietve készült az oldal, de már megfordítottuk a képeket. Képtáram

Üdv: Zsuzsó

Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64163

 

 

Jutka 18!  Eicu! ezen az oldalon is van egy könyv....

 

http://www.maggiescrochet.com/annies-attic-winter-wonderland-p-518.html

 

 

 

margitmama Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64162

BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK MINDEN GABRIELLÁNAK,..

 

 és kicsit megkésve a

 

JUDITOKNAK is SZERETETTEL margitmama

 

Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64161

Jutka18!

 

 

Idáig kerestem, de az biztos, hogy a képek lementésénél nem volt minta, mert akkor biztos, hogy lementettem volna.

 

Amit kibogarásztam:

 

A tervezők: Wilma Bonner és Annie Attic. Az eBay-en árulnak könyveket, 10-15 dolláros árom láttam.

 

Sajnos egy árva leírás sincs,  Eicu nagyon ügyes volt, gratulálok.

Jutka18 Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64160

EICU, nagyon de nagyon szépen köszönöm!!!!!!!!!!

 

hazyboszika boldog névnapot kívánok Neked én is!

 

 

 

 

Előzmény: eicu (64159)
eicu Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64159

Már régen vadászok erre a mintára. Most megtaláltam, de angolul. Én nem tudok, de valaki biztosan hasznát veszi az angol tudásának.

Nagyon megörültem amikor megláttam, de korai volt mert rajz nincs csak szöveggel van írva.

Hátha egyszer magyarul is hozzájuthatunk ehhez a mintához.

 

Felteszem ide a linket, mert van ott még több is:

 

Horgolt házak leírása

 

 

Előzmény: Jutka18 (64143)
borcsimama Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64158
Bocsánat, a képek lemaradtak.
hazyboszi Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64157
Jolimami.


Nagyon köszönöm!!!
Előzmény: Jolimama (64155)
borcsimama Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64156
Házyboszi Gabikának és a topik összes Gabiellájának!

KEDVES GABIKÁK, GABRIELLÁK!



Szeretettel köszöntelek Benneteket névnapotok alkalmából, nagyon jó egészséget, és sok-sok örömöt kívánok Nektek.
Jolimama Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64155
hazyboszi-Gabci és topikunk minden Gabriellája, akik most ünneplik, boldog névnapot kívánok: Jolimama

LRJudit Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64154
Szedit!
JPG fájlokról van szó, ugyan úgy kell ezt is kinyomtatni, mint amit Martina küldött neked.
Előzmény: szedit99 (64151)
LRJudit Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64153

Gyöngyvirág!
A két esemény valószinüleg független egymástól. Nem azért ellenőriznek, mert megpróbáltad lemondani. Az olvasható az államkincstár honlapján, hogy 70 000 igénylőt ellenőriznek.

http://www.allamkincstar.gov.hu/

Nézd meg, van benne emil cím is. Nem nagyon tudsz mást tenni. Írjatok neki egy levelet, hogy felhatalmazzátok az iratok áthozatalára. Megírod, kinyomtatod, aláírod, beszenneled, hazaküldöd valakinek, aki kinyomtatja és postán elküldi a MÁK-nak. Hozzátartozik, hogy én nem vagyok hozzáértő, csak ez a véleményem a dologról. Én holnap írom meg levelem a MÁK-nak. Szintén gázártámogatás!

Előzmény: gyöngyvirág2007 (64150)
szedit99 Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64152
Bocs, Martinának szántam.
Előzmény: szedit99 (64151)
szedit99 Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64151
Ha az angyalkákról van szó, sikerült külső segítséggel kinyomtatni, kicsi homályos, de leolvasható.
Amit Judit küldött színesben, csodálatos! Csak éppen nem tudom kinyomtatni. Még kisérletezek, nem adomfel!
Előzmény: LRJudit (64145)
gyöngyvirág2007 Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64150

Sziasztok!

Csodálatos ez az ünnepi készülődés, olyan jó idejárni gyönyörködni!

Sajnos nekem itt a „műhelyem” elég hiányos, de azért én is alkotok néha 1-2 apróságot.

Ma végre ezt oda tudtam adni a főnöknőmnek, teljesen el volt ájulva, hogy ezt Te készítetted és hogyan? Ez a legszebb karácsonyi ajándékom az idén, a lakásom legszebb pontjára fogom tenni, imádom az egyedi, kézzel készített dolgokat. Én meg örülök, hogy örült, adni jó… :)

Ha tudná, hogy Karácsonyra egy szép angyalkát fogok adni… :)

A Juditoknak én is nagyon boldog névnapot kívánok!

Lányok, nagy bajban vagyunk, talán valakinek van ötlete, tanácsa, bármi jól jönne: amikor eljöttünk, lemondtuk a gázártámogatást, mert megváltoztak a jövedelmi viszonyaink, csatoltunk minden szükséges iratot, tudván, hogy innen lehetetlen lesz. Akkor jött egy válasz, hogy évközben nem lehet megváltoztatni. Most meg jött egy levél, hogy az ellenőrzéshez nyújtsunk be pótlólag papírokat 8 napon belül. Párom felhívta őket, hogy ez lehetetlen, hiszen külföldön vagyunk és már korábban elküldtünk mindent. Az őt nem érdekli, a papírjaink a másik irodában vannak és nem hozhatja át, csak ha meghatalmazást adunk. Na de innen, 8 napon belül? Beígértek büntetést 5 000-től 500 000-ig. Úgy emlékszem, valakinek a lánya vagy menye ilyesmivel foglalkozik, légyszi-légyszi, s.o.s valaki segítsen!

Előre is nagyon köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!