Keresés

Részletes keresés

Bady5 Creative Commons License 2010.06.25 0 0 2073
Sziasztok Angol B2-re szeretnék menni. A TELC típusút szeretném megpróbálni.
Az lenne a kérdésem a tapasztaltaktól hogy milyen nehéz ez a nyelvvizsga és hogy hol tudok teszteket megoldani a gyakorláshoz?
Előre is köszi!!4
monikatimea Creative Commons License 2010.06.25 0 0 2072
Sziasztok

05.29-én voltam TELC angol B2-n. A szóbeli sikerült az írásbeli nem.
Ha valaki tud olyan oldalt, ahol van gyakorlási lhetőség megoldókulcsal, kérem írjon!
Előre is Köszönöm
walhalla93 Creative Commons License 2010.06.25 0 0 2071
Sziasztok!
Szeretnék németből középfokon nyelvvizsgázni, szeretnék segítséget kérni tőletek.
Először is: nekem elsősorban továbbtanuláshoz kellene és azt hallottam, hogy minden államilag elismert nyelvvizsgát elfogadnak. Ez igaz? A www.nyak.hu oldalon felsorolt vizsgaközpontok mindegyike ilyet állít ki?
Másodszor: mi a különbség az egyes nyelvvizsgák között, pl. telc, origo, pannon stb.?
Amint látható, eléggé tudatlan vagyok ebben az ügyben, ezért kérlek, segítsetek!
Előre is köszi!
Szonja6 Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2070
Köszönöm az infót!!
Előzmény: Törölt nick (2063)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2069
Nagyon szívesen, remélem használhatók... Neked is szépet!
Előzmény: Dorkuci (2068)
Dorkuci Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2068

Köszönöm szépen az infókat!

 

Szép napot!

Előzmény: Törölt nick (2067)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2067

A Pannonról többen is jókat mondtak, mindenképp ajánlatos. Én viszont személy szerint Társalkodót ajánlom. Egyszer voltam, sikerült (alap, C). 2 hónapot tanultam rá össz-vissz. Kell hozzá szerencse nyilván, de ha alázattal tanulsz, nem lehet gond.

 

http://tarsalkodo.kodolanyi.hu/

 

Az origot elvből nem ajánlom. Egy olyan szisztémának még az örökségét sem támogatnám 1 Ft-al sem, amely rendszer diákok, felnőttek százezreinek az életét keserítette meg anno. (Arról nem beszélve, hogy a nyelvtanárom is azt mondta, nem a legkönnyebb, főleg akik alapfokúra mennek. Úgyhogy Pannon vagy Társalkodó). Sok sikert!

Előzmény: Dorkuci (2044)
zelmira98 Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2066
Sziasztok!

olasz középfokú telc típusú nyelvvizsgára van külön telces könyv? (német-angolból van, de olaszból tényleg nincs?:S)

esetleg tudtok ajánlani könyvet/honlapot/feladatokat...stb. az ilyen típusú olasz nyelvvizsgára?

köszi szépen:) bármilyen segítség nagyon jól jönne!:)

Törölt nick Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2065
természetesen megkapja a szóbelit és legközelebb csak írásbeliznie kell.
Dorkuci Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2064

Kedves Microlas!

 

Barátnőm alapfokú C nyelvvizsgát tett a szóbeli sikerült az írásbelit még nem tudja.Ha netán nem sikerült az írásbelije attól még megkapja a szóbeliről a bizonyítványát?

Attól fél egy "elveszik"a szóbelije ha nem lesz meg az írásbeli.

 

Válaszod köszönöm!

 

Szép napot!

Előzmény: Törölt nick (2061)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2063

BGF német (bár én pár éve voltam):

Az írásbeli közepesen nehéz, sok benne a nyelvtan, ragozgatás, de középfokú nyelvtudással, és a szakszavak ismeretében abszolválható. Tanuld meg a rövidítéseket, jó sok van belőlük. Annál a sornál, ami fent van példaként, nehezebb.

Szóbeli: elég nagy a szimpátiafaktor, öltözz fel rendesen, legyél visszafogott, sok pluszpontot ér.
Előzmény: Szonja6 (2054)
balayla Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2062
Szia Dorkuci!

Alapfokon én is az origot ajánlanám (középfokon már meggondolandó az írásbeli része miatt :-)). Nagy segítség a többi vizsgatípushoz képest, hogy kétnyelvű.

Csatlakozom Epimer és Icsili véleményéhez (bocsi, ha a neveket rosszul írtam volna).

Előzmény: Dorkuci (2050)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2061
szeretném jelezni, hogy szombattól 10 napra szabadságra megyek, szóval ha valakinek kérdése lenne, ma és holnap tegye fel! :)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.23 0 0 2060
elég a másik felét letenned.
Előzmény: Törölt nick (2057)
Rosies Creative Commons License 2010.06.23 0 0 2059
www.facebook.com/album.php?aid=184443&id=186210116265&ref=mf
Előzmény: Rosies (2058)
Rosies Creative Commons License 2010.06.23 0 0 2058
Aki kedvet érez egy kis játékhoz a vizsgaláz közepette az szavazzon a Facebookon! Tervezd meg te az új nyelvvizsga könyv borítóját! És ha ezen túl vagy, találsz egy sor szövegértéshez hasznos videót, gyakorlatot...
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.23 0 0 2057
Sziasztok!
2004-ben csináltam egy angol alap A-t, de most szeretném, ha alap C-m lenne...
Mit kell tennem?
- elég megcsinálnom a B-t és alapból megkapom a C-t, vagy
- meg kell csinálnom magát a C-t egyből?

Köszi a segítségeket előre is!
emy06 Creative Commons License 2010.06.23 0 0 2056

 

Sziasztok!

 

19.-én vizsgáztam ecl-en (B2). Nem volt egyszerű a vizsga! Readingtől féltem a legkevésbé és az volt a legnehezebb sztem.  A listening nem lett volna nehéz, de a kérdések nagyon meg voltak csavarva. Értettem a szöveget, de nem tudtam melyiket jelöljem, vajon melyikre gondolnak. Többekben is felmerült a kérdés, hogy vajon vonnak-e le pontot akkor, ha a feleletválasztós kérdéseknél karikázzuk az a,b,c-t, függetlenül attól, hogy a táblázatot is kitöltjük. Szerintetek?

Writing..egyszerű témák voltak(TV, NYELV), a szóbeli pedig nem volt gond. Sok múlik azon milyen vizsgáztatót kaptok.

 

Voltatok ecl-en? Írjátok meg milyen volt, hogy sikerült!

Előzmény: Prof.William (2041)
lcsili Creative Commons License 2010.06.22 0 0 2055
Sziasztok!

SOS-ben kellene nekem segítenetek:
1. C1 szinten tud valaki valami angol TELC-es könyvet? Találtam egyet, de az 2004-ben jelent meg és ennyi. Ezt már azért réginek találom.
2. C1 általános angol nyelvvizsgák közül melyik az, ami szokott sikerülni?
Köszönöm a válaszokat!
Szonja6 Creative Commons License 2010.06.22 0 0 2054
Sziasztok!
BGF-es üzleti német középfokú nyelvvizsgára szeretnék menni augusztusba és szeretnék kérni tételeket, ha van valakinek, freezso23@gmail.com címre. És ha valaki volt most májusba akkor mondhatna tanácsokat és hogy milyen volt a vizsga és a szóbelire is kíváncsi vagyok.

Előre is köszi
urzi22 Creative Commons License 2010.06.22 0 0 2053
Sziasztok!!Emlékszik valaki arra, hogy milyen szempontok voltak megadva a TELC angol középfokú május 29.-ei vizsgán a levélírásnál????Sokat segítene, ha valki megírná!!Köszi.
epimer Creative Commons License 2010.06.21 0 0 2051
Én csak az origóst ismerem, 1 hónapja voltam, kellemes csalódás, nagyon könnyű a vizsga alapfokon. Én sem jártam tanárhoz, csak otthon magánszorgalomból tanultam a nyelvet könyvekből, néha hallgattam hozzá tv-t, rádiót. Az írásbelin nem volt gond, nézd meg a mintafeladatokat a honlapjukon és a szóbeli sem nehéz. A magnót ráadásul 3x játszák le, és a kérdésekre is magyarul kell feleni. Az első szöveg könnyű, a második már nehezebb, de simán össze lehet szedni a 60%-ot, szóval nem kell tartani az origós vizsgától.
Előzmény: Dorkuci (2044)
Dorkuci Creative Commons License 2010.06.21 0 0 2050

Szia!

 

Köszönöm szépen a válaszod.

 

Szép napot!

Előzmény: lcsili (2046)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.21 0 0 2049

Attól függ, mire kell. Alapvetően a magyar fejlesztésű nyelvvizsgák nyugaton nagyjából egy kalap ....-t sem érnek, de nem is igazán kell, ha munkát akarsz vállalni, 5 perc alatt kiderül, hogy tudsz-e eléggé angolul, vagy nem. Itthon sem érdekes már a papír, csak a közszférában.
Előzmény: Gyufi86 (2045)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.21 0 0 2048
Elviekben, de csak B-t kaphat, ami nem elég az üdvösséghez.
Előzmény: lcsili (2047)
lcsili Creative Commons License 2010.06.20 0 0 2047
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a BME felsőfokú műszakinál kiállítják úgy is a bizonyítványt, hogy csak az írásbeli sikerül?
A drága kisöcsém 57%-ot kapott a szóbelin, jól le is csesztem, hogy miért nem gyakorolt velem, erre ő, hogy az olyan ciki... Elmondta, hogy már vagy egy éve nem beszélt angolul. Kb téptem a hajamat rendesen. Voltma nála még a vizsga előtt és nem volt hajlandó megszólalni előttem angolul, persze azért én elmondtam neki az összes tételt...
lcsili Creative Commons License 2010.06.20 0 0 2046
Szia!

Én ECL-re nem mennék, mert ott nem lehet alap fokon sem szótárat használni. :( Az gondolom, hogy aki még csak alap fokon van az biztonságot érez, ha lehet szótár nála. Szóval én minden képpen kétnyelvű nyelvvizsgát ajánlanék, így nálam a nyerő az Origo. Még ha nem is tetszik neked annyira, szerintem ez a legkönyebb. A magnónál is például magyarul vannak leírva a kérdések, azaz 100% hogy érted, hogy mire kell válaszolni. A szituáció is magyarul van. Szóval én elgondolkodnék ezen...
A Pannont nem ismerem annyira, de szerintem sokkal nevesebb ha majd esetleg munkát változtatsz, vagy bátmikor be kell majd mutatnod a nyelvvizsgádat, hogy Origosod van.
Évekkel ezelőtt nekem is kellett nem agolból egy alapfokú nyelvvizsga és én is Origost csináltam, először sikerült, a szóbeli 82% és az írásbeli 83% lett. El sem akartam hinni, hogy arra a béna kis tudásra és a saját magamtoli felkészülésre ilyen sok pontot adtak. Majdnem bemekopogtam megkérdezni, hogy biztos ennyi? Akkor mit tudott az, aki megbukott? Szóval nagyon boldog voltam. Mondjuk angolból már akkor is eléggé jó voltam...
Szép napot!
Előzmény: Dorkuci (2044)
Gyufi86 Creative Commons License 2010.06.20 0 0 2045
Sziasztok! Angol felsőfokú nyelvvizsgát szeretnék, de nem tudom hova jelentkezzek. Szerintetek hova lenne érdemes? Nem tudom, melyik elfogadott meg mennyire nehéz..
Előre is kösz
Dorkuci Creative Commons License 2010.06.20 0 0 2044

Igen miután elküldtem rájöttem.

Szerinted melyik a "legkönnyebb" nyelvvizsga ECL v.Pannon?

Azért kérdezem mert szeretnék egy német alapfokot 4 évig tanultam.Csak azért hogy papírom legyen róla a főiskolához már nem kell.Önszorgalomból megcsinálnám.Origósra nem szeretnék menni hátha az ECL v. a Pannon könnyebb.

Előzmény: Prof.William (2043)
Prof.William Creative Commons License 2010.06.20 0 0 2043
ECL-en voltam.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!