Keresés

Részletes keresés

Annamária36 Creative Commons License 2008.12.15 0 0 64372

Szia !

 

Szerintem :  1szélszem,3f ,aztán a x-x közti szemek ismétlése és a sor végén megint 3f és 1 szélszem.

Előzmény: krysztasz (64370)
LRJudit Creative Commons License 2008.12.15 0 0 64371
Az elején is ott a szélszem. Ahhoz (legalábbis nekem) szükséges a teljes leírás, ill. a fotó is a mintáról. Amit írsz, az nem mond ellen a 6-tal oszthatóságnak. Az első 3-ból az első a szélszem. Majd jön Nusa és helyerak engem is.
Előzmény: krysztasz (64370)
krysztasz Creative Commons License 2008.12.15 0 0 64370

segítsetek már légyszíves szélszemben. Van egy minta, azt írja, 6-tal osztható szemszámmal plusz szélszem.

1-12-ig rendben, a minta is 6 szem ismélését írja elő.

13. sor: 3 f, x2 s, 2 f x, a sort 1 szélszemmel zárjuk. Ez a sor már nem hattal osztható, mert ha ismétlem a x-x közöttieket, de az elején ott a 3 f, a végén a szélszem, akkor 1-12 között elcsúszik a minta, mert nem 2 simával kezdek, hanem 3 fordítottal.

14-16 ugyanez.

Ha elképzelem a négyzetrácsos lapot, akkor normális esetben minden sor ugyannyi szem, de ennél ugye kilóg az elején és a végén is. Érthető vagyok? Remélem. :(

szaboildiko Creative Commons License 2008.12.15 0 0 64369

Szerbusztok!

Nusa, a szegénységed felmentve, azonban a kóddal ne törődj, van két kis lábod!

Jolimama, ennyi sok gyönyörűséget egyben látni öröm.

LRJudit, gyönyörűek a csillagocskáid, hjaj, ha én csónakázni tudnék!

Csipkerózsi nagyon szépek az angyalkáid, egyediek, utólagos engedelmeddel elloptam a mécses mintáját Tőled, köszönöm.

Andus1975. nagyon jól sikerültek, szépek a mécsesek és a kosárkád.

Szólni szeretnék, hogy az én képtáramban azért nincsenek minták - nem azért, mert irigy vagyok -, hanem mert nálam a gépemen wordben vannak nem jpg-ben, de bármi, ha megtetszik valami, nagyon szivesen rendelkezésre állok és küldöm, csak szóljatok.

Valamelyik hsz-ben láttam "egyszeris" egy gyönyörű bombon-tartót, sok-apró kis zsebbel. Nem tudom ki készítette, de szeretném elkészíteni én is. Megkaphatnám a mintáját? Köszönöm.

A nappalink így van feldíszítve.

LRJudit Creative Commons License 2008.12.15 0 0 64368
Jolimama Creative Commons License 2008.12.15 0 0 64367
csipkerózsi szépek az angyalkáid, és különleges a középső. Tényleg rengeteg variációt lehet elkészíteni.
Előzmény: csipkerozsi (64351)
Jolimama Creative Commons License 2008.12.15 0 0 64366
reaung ötletes a kötött dísz. Szépek, jól mutatnak majd a feldiszített fán.
Előzmény: reaung (64360)
Jolimama Creative Commons License 2008.12.15 0 0 64365
Nuska szépek lettek az angyalkák. Miből csináltad?
Aranyos a története a kis angyalkádnak.
Előzmény: Nuska4 (64361)
Nuska4 Creative Commons License 2008.12.15 0 0 64364
Igen, így lesz! Pedig, véletlenül azt is becsomagoltam, de már kibontottam és a szekréyre tettem. Nálunk marad!
Előzmény: LRJudit (64362)
csirip46 Creative Commons License 2008.12.15 0 0 64363
NUSKA. Tündériek. Kocoska biztosan ott akart maradni nálatok.
Előzmény: Nuska4 (64361)
LRJudit Creative Commons License 2008.12.15 0 0 64362

Nuska!

Köszönöm!

Ahogy olvastam a történetet, arra gondoltam, hogy azt az egyet feltétlenül meg kéne tartanod!

Előzmény: Nuska4 (64361)
Nuska4 Creative Commons License 2008.12.15 0 0 64361

Szép délutánt!

 

Csipkerózsi! Nagyon szépek az angyalkák! Különösen a középső! Nagyon különleges a mintája! Láttam a képtáradban már fent is van a mintája! Véletlenül nincs meg nagyobban? Nagyon szeretném elkérni!

 

LRJudit! Megint csodákat műveltél!!!

 

Én egy pár napja angyalkázom. Nem horgolás, de azért megmutatom. Ajándék lesz mindegyik a munkatársaknak, ismerősöknek. Érdekes történetem is van hozzá. Mindegyik angyalkával szépen haladtam, de egy angyal sehogy nem sikerült. Először a haját kellett pótolni, mert kopasz volt, De a glória már rajta volt, így alig tudtam betömködni alá. Azután a szeme csúszott el, egyik feljebb ragadt meg, mint a másik. Utána szétmosódott a szája. Mikor végre már azt mondtam, hogy jó, ez ilyen, képzeljétek el, leesett a feje. Csak úgy elgurult. Azt gondoltam, hogy meg se csinálom. Egyik angyallal se kínlódtam annyit, mint ezzel az egy kócossal. Végül az is készen lett. Kiraktam száradni mindet (26 db). Jött a férjem. Azt mondta, hogy egyet tartsunk már meg magunknak, olyan aranyosak. Mondtam, hogy jó, de akkor válasszon ő. Addig nézegette, míg az egyikre azt mondta, hogy ez olyan kis bumfordi, aranyos, ez legyen. A kócos angyal volt az. De, ha hiszitek, ha nem, a lányom is ugyanazt választotta. Mégis megérte elkészíteni azt az angyalkát is!

 

Mutatom a képeket az angyali seregről, és becsomagolva, útra készen is. Sajnos úgy lekicsinyítettem a képet, hogy rossz lett a minősége és másolatot nem csináltam belőle. Azért remélem, így is látszanak. A kócos angyalkát külön is felteszem.

Puszi mindenkinek!

 

reaung Creative Commons License 2008.12.15 0 0 64360

Sziasztok, szép napot mindenkinek!

Kötöttem néhány karácsonyfadíszt, az inspirációt hozzá a régi észt kesztyűmintáktól kaptam:

http://www.flickr.com/photos/8836464@N08/3108137555/

Mmaca Creative Commons License 2008.12.15 0 0 64359

Szia!

Csak tippelek, nekem is Brotherem van, de másik típus. Én úgy gondolom ahogy a képen vagy arra a színre kéne állítani a jobboldali gombot. Az van az alsó programok mellett is...Hasonló szisztémával működik az enyém is.

BrotherBocs ha mégse jönne be..
Előzmény: anyacuka01 (64356)
LRJudit Creative Commons License 2008.12.15 0 0 64358

Csipirke!

Akkor legyél szíves elkezdeni tanulni!

Anyacuka!?

Itt is vannak varrósok, de a foltvarrósoknál szerintem előbb kapnál választ.

Ó látom meg is tetted! Akkor nem teszem ide a linkjét!

Előzmény: csirip46 (64357)
csirip46 Creative Commons License 2008.12.15 0 0 64357
CSIPKERÓZSI. Ezek igazi "profi" angyalkák.
JUDIT. Köszi a bizalmat :-) Majd ha olyan szépeket "tattingolok" mint Te.
Előzmény: csipkerozsi (64351)
anyacuka01 Creative Commons License 2008.12.15 0 0 64356

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni. Van valakinek Brother PX 200-as varrógépe, mert én nem tudok programot váltani. Tudna segíteni valaki? 1-9 programot tudom csak használni, ami az alsó sorban van (10-17), azt nem. Használati útmutatóban nincs rá vonatkozólag semmi, neten sem találtam.

Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni. Most kezdtem el varrogatni itthon, eddig nem használtam 2-3 öltésfajtán kívül többet, de szeretném kihasználni a többit is.

 

Kereszt_szem Creative Commons License 2008.12.15 0 0 64355

 

Szép napot Mindenkinek!  

 

Csak ámulok és bámulok a sok szép alkotásaitok látán.Az angyalkák  ,harangok.gömböcskék nagyon szépek.    Judit a

csillagocskáid gyönyörűek.   

 

Margitmama alkotós napot kivánt -nagyon kedves vagy - de alkkotásról szó sem lehet. Létrára fel és le, mert  alacsony vagyok, hogy az ajtókat sem érem fel

rendesen. Ez alkotás ........  12 volt belöle. Kicsit pihézni kukkantottam be és megyek vasalni. Szomorú de ez sem alkotás.   

 

Panni

LRJudit Creative Commons License 2008.12.15 0 0 64354

Csirip!

A te rutinoddal nem is illik rajzról dolgozni! Az neked nem feladat.

Köszönöm a dicséreteket, nekem az angyalkáitok tetszenek nagyon! Csak ne kéne fejet csinálni!

Előzmény: csirip46 (64347)
Andus1975 Creative Commons License 2008.12.15 0 0 64353
Nagyon aranyosak az angyalkák!!!

margitmama Creative Commons License 2008.12.15 0 0 64352

ALKOTÓS SZÉP NAPOT MINDENKINEK!!

 

LRJudit! gyönyörűek!!! pussz.

 

Andus1975! szép a kis tálkád és a gyertya tartód. ügyes vagy.gratulálok.

 

ráhajtás-Ági? hol a kóstoló????? puszillak.

 

fpárduc! nagyon guszta, látom türelmed az van! !!! igazi karácsonyi hangulat.

 

Nusa -szegedről!! vendég nem lehetnék???? imádom a töltött képosztát. puszi.

 

MINDENKINEK SZERETETTEL!!

 

Hópihe szárnyon száll az idő,
Ünnepi díszben áll a fenyő.
Készül a beigli a sok jó falat,
itt a Karácsony a kertek alatt.
Legyen szép a napotok

csipkerozsi Creative Commons License 2008.12.15 0 0 64351

Szép napot lányok!

Andus örülök, hogy neked is emgtetszett és el is készítetted a mécsestartót, nagyon jól sikerültek! A kosárka is szépséges:)

Én Karácsonyra töltött káposztát és bejglit készítek- ez "kötelező"-meg sok teasütit és sós süteményeket.

Judit a hópelyhek csodásak!

Csiripke kíváncsi vagyok a terítődre:) Nagyon jók a képekkel illusztrált magyarázataid!

M.Ildi köszi a linket! Vannak benne szép dolgok.

Mutizom a legújabb angyalkáimat:

 

 

 

Előzmény: Andus1975 (64348)
eicu Creative Commons License 2008.12.15 0 0 64350

Szép napot mindenkinek!

Jolimama! jaj nagyon csodálatosakat csináltál.

Nusa-Szegedről! Imádom a képes bemutatóid. Anníira szemléletes, amikor a párnát horgoltam rengeteget segített. Ha nem szemléltetted volna, talán nem is tudom összerakni. A fazék sem semmi az biztos.

LRJudit! Szépek a kis darabok, Látom Te még aktívan hajócskázol.

Már nagyon közel vagyunk az ünnephez, sok sok tennivaló vár mindannyiunkra, de látom mindenki nagyon ráhajtott az utolsó napokban.

Jó munkát és kellemes napot kívánok.

 

 

 

M Ildi Creative Commons License 2008.12.15 0 0 64349

Szép napot mindenkinek

 

 

http://picasaweb.google.es/grazziella28/MotiviNataliziAlTombolo#5170980778002673106 ezt látátok nagyon jó

Andus1975 Creative Commons License 2008.12.15 0 0 64348
Szép napot mindenkinek!

Nekem ma tetőzik a náthám... Már szétmegy a fejem a sok orrfújástól... remélem hamarosan kilábalok belőle...

Közben én is alkottam pár apróságot. Elkészült egy kis tálkám, és megpróbáltam a mécsestartót is megcsinálni. 2 db-ot kétféleképpen sikerült, de legalább sikerült. Nagyon hamar megvan, köszönet a mintáért!

Ki mit szokott főzni karácsonyi menüként? Hagyományosat, nem hagyományosat?

Mi is csináltunk mézeskalácsot tegnap, bár még nem díszítettük ki. Majd teszek fel képet róla, ha készen lesz.
csirip46 Creative Commons License 2008.12.15 0 0 64347
Szép Napocskát Mindenkinek.
JJUDIT. Igazolás csodaszép lett!
M ILDI. Örülök, hogy segithettem :-)
Befejeztem azt a terítőt, aminek a horg.lapban csak egy része van meg a rajznak. Mostanában egy kicsit trehányul csinálják a rajzokat. Nem panaszkodom, mert jó ha vannak, csak egy kicsit morgok. Most nekiállok egy olyan mintának, aminek a mintája még ennyire sincs meg.... A kiváncsiság hajt.
Már egy pár napja nagyon fáj a fejem... és semmi sem használ.
Szóval itt vagyok, csak támasztom az egyik kezemmel a fejemet, másikkal meg fogdosom az egeret...
nyüzike Creative Commons License 2008.12.15 0 0 64346

Szép napot mindenkinek!

Judit nagyon szépek lettek.

Ja sikerült beszereznem pár 60-as évek beli fürge ujjakat ott is sok frivolitás van. Az ünnepek alatt próbálok szkennelni.

 

zsófimamája Creative Commons License 2008.12.15 0 0 64345

 

Szép napot mindenkinek! (ez lemaradt)

 

Előzmény: zsófimamája (64344)
zsófimamája Creative Commons License 2008.12.15 0 0 64344

Elfogadva! (nagyon szépek)

 

Én meg dolgozom.... de mindjárt megyek ebédelni.:))

Előzmény: LRJudit (64343)
LRJudit Creative Commons License 2008.12.15 0 0 64343
Előzmény: LRJudit (64342)
LRJudit Creative Commons License 2008.12.15 0 0 64342

Jóreggelt!

Nem bírtad tovább? Nem csodálom!

Mindjárt felteszem az igazolásaimat!

Előzmény: Jolimama (64341)
Jolimama Creative Commons License 2008.12.15 0 0 64341
Jó reggelt!
M Ildi Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64340

Csirip46

Köszönöm a segitseget . sok jo ötletet adtál. Bocs hogy csak most válaszolok , de hétvégeken mindig el vagyok utazva.

Ildi

Előzmény: csirip46 (64276)
ráhajtás Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64339

Szép estét kislányok!

Disznóvágás volt ma!Egy pirinyót elfáradtam!!!

Csak azért néztem be ,hogy

 

 

          ADVENT HARMADIK VASÁRNAPJÁN SOK SZÉPET KÍVÁNJAK NEKTEK!!!!!

 

Jó éjszakát kislányok!!!!

ráhajtásÁgnes

fpárduc Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64338
Egy tojás fehérjét sok sok porcukorral felverem, amíg szépen lassan folyik le a habverőről.

Recept:
Az írókához kb. 15-20 dkg kristálycukrot elektromos darálón jó alaposan daráljunk le, majd egy tojásfehérjéhez adagoljuk kanalanként habverővel elkeverve. Akkor jó, ha a habverőről már egész lassan folyik le és nem terül szét hamar. Egy un. „Önzáró tasak” (az „önzáró részt levágva) egyik sarkába töltjük a mázat, befőttes gumival elkötjük és a zacsi hegyére óvatosan, nagyon kis lyukat vágunk ollóval. Ez a zacskófajta azért jó, mert vastagabb az anyaga és nincs széles hegesztése. Nagyobb papírboltokban élelmiszerboltokban kapható.

Vagy:
Díszítő cukormáz készítése:1 tojásfehérjéhez annyi jól átszitált porcukrot adjál, hogy összekavarva igen sűrű anyagot kapjál.(Habverővel nem szabad verni!)Kanállal rakj kicsi mennyiséget nejlonzacskóba, a minek sarkára kicsi lyukat vágtál. Úgy rajzolj, mint a ceruzával. Színezheted kakaóporral is a cukormázat.
Előzmény: szedit99 (64335)
csipkerozsi Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64337

Jolimama elbűvölő díszeket alkottál!Mindenik nagyon szép, a dupla harang is gyönyörően sikerült:)

Margitmama, Borcsimama köszönet a szép sorokért.

Előzmény: Jolimama (64292)
szedit99 Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64336
Jó annak akinek ennyi segítsége van! Valamikor nekem is volt, hat lányunoka, volt nagy sütés nálunk is! De már szétröppentek, ki férjhez, ki egyetemre, ki más városba. A dédunokákra még soká számíthatok, különben is fiúk. Bár most jut eszembe, egy fiúunokát is úgy beidomítottam a nyári szünetben, hogy már önállóan /és szívesen/ sütött. mikor nálunk nyaralt.
Előzmény: LRJudit (64332)
szedit99 Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64335
Ez igen! gyönyörűek! Hogyan csinálod a mázt, hogy ilyen finom mintákat alkottál vele?
Előzmény: fpárduc (64331)
nyuszturenka Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64334

Sziasztok!

 

Kicsit bekukk, és elájulok:- Mindenki fantsztikusakat készitett. Jolimama, Olimama, ráhajtás stb.. bocsi, hogy több név nem marad meg a memoriámba, fantasztikusak vagytok... mindenki:-))

 

Remélem még két nap munka és utána itthon leszek január 7 ig,.

 

Most el is búcsuzom, szerdától jelentkezem, már ha nem dolgozom.

 

Puszi mindenkinek:-)))

 

eranikó Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64333
Sziasztok kézimunka tündérek!

régóta olvasgatlak Benneteket,sok ötlete loptam is tőletek(köszönet érte utólag).Most szeretnék segítséget kérni,sapkát szeretnék horgolni,de kínlódom.Valami hasonlóra gondoltam,de leírást nem találok sehol.http://www.etsy.com/view_listing.php?listing_id=15841733
LRJudit Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64332

Hűha!

A mézes sütire, hármaskától van igéretem, ketteske csinálja a beiglit, négyeske a kókuszos kekszgolyót és a gesztenyegolyót.

Előzmény: fpárduc (64331)
fpárduc Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64331
Letöltöttem.
Bocs, hogy nem voltam soká, csak közben meggyúrtam 2 kg lisztből a karácsonyi mézeskalács tésztáját.
Holnap sütöm.
Tavaly ilyenek voltak:
Maria46 Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64330

 

Szép délutánt kívánok Minden kedves topikosnak!!!

 

Gyönyörű szép dolgokat készitettetek mindnyájan. Sajnos 1-2 harangocskát és angyalt készitettem. idő hiány miatt!!! Az átalakítással még nem vagyunk kész,de Én sajnos igen!! nem csak fáradt és ideges, de azt hiszem a szivem nem enged tovább dolgozni, míg ki nem pihenem magam!!!! Továbbra is csak be be nézek hozzátok és boldogság tölt el a sok szép horgolásotoktól!!!

További szép éstét, békét és szeretetett mindnyájatoknak!

üdv:  Mária

 

fpárduc Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64329
Dehogy nem, csak elfelejtettem, hogy az neked meg van.
Jelentem megjött, épp töltöm lefele.
Előzmény: LRJudit (64328)
LRJudit Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64328
Látszólag arra átment! Jelezz vissza majd!
Előzmény: LRJudit (64327)
LRJudit Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64327
A polgári neveden lévő gmail nem működik? Nekem az van meg!
Előzmény: fpárduc (64325)
fpárduc Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64326
Előre is köszönöm!!!!
Előzmény: fpárduc (64325)
fpárduc Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64325
Oké, gmailra küldd, az nagyobb levelet is elfogad...
fparduc29@gmail.com
Előzmény: LRJudit (64324)
LRJudit Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64324
Akkor újabb próba, ilyen formában állítólag átmegy! Pill, még be kell csomagolnom.
Előzmény: fpárduc (64323)
fpárduc Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64323
Igen, én kitudom bontani a rar-t is.
Vagy ez nem nekem szólt?
Előzmény: LRJudit (64321)
csirip46 Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64322
Minden nap használom. Kedvenceknél van és csak rákatt. Ha megnézed, szövegforitó is van, az nagyon sok nyelven. webet csak angolul fordít, de ne legyünk elégedetlenek,- ingyért - van...
Előzmény: fpárduc (64320)
LRJudit Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64321

A freemail-ről sem ment át.

rar file-t ki tudsz bontani?

Előzmény: csirip46 (64316)
fpárduc Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64320
Nyugi, beraktam a fordítóba...
:D
:D

Judit!
Köszönöm a próbát! Kár... :(
Előzmény: csirip46 (64316)
fpárduc Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64319
Nem, nem rötyögtem, de vesztemre megmutattam Páromnak, aki hangosan felnevetett már az első mondaton, így ha nem is rötyögés, de vidám kacaj lett a dologból...
(pirul)
Tetszik ez a honlapfordító oldal!!!
:D
Előzmény: csirip46 (64313)
csirip46 Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64318
Forditás:
» Jelenleg böngészni: Szimbólum horgolás

Szimbólum horgolás
2007. szeptember 1-je de. 08:30-kor » megjegyzések (2)

SymblCro.jpg

Képek, jelbeszéd, és Symbols az időtlen eszköz volt hogy receptekre osszon meg mindent történelemből.

Crochet Symbols használják Charted Patternsben. Ez ezek Charted Patterns megengedi nekünk, hogy nyelvi akadályokat keresztezzünk és élvezzük azoknak a kreativitását, akikkel az egyetlen közös nyelvünk a technika, amit használtak a mesterségünkben.

Több legutóbbi vita a Crochet szoftverről késztetett arra engem, hogy New Hampshire Software SymblCrójánál vigyek egy másik pillantást.

És, lehet, hogy mondtam éppen, ennek másik napon keresztül várnia kell, amíg olvasok az 1850 Pattern monológ* Caution: Legyél Prepared For PSA s ebben a hízelgő mintában magyarázat

Látszólag Joan Silverton megosztja a humorérzékemet és a szabad horgolásmintáját a szószaporítás arra késztethet engem, hogy hangosan nevessek kint, - az osztályoz egy mélyebb pillantást a termékbe született a csalódottsága azzal 1850 és toher*szüret-horgolás alkotnak mintát.

Lopás egy óra a To Be Done File-ból azt beleértve, hogy elolvasta az online fórumot, ez annak tűnt talán egy Yahoo csoport egy jobb mód volna, hogy Symbol Crochettal kapcsolatos információt osszanak meg és így terjesszék a használatát

Az soha nem aláz meg véleményt, tévedtem arról, amit mondtam az elmúlt The SymblCróban, van egy program megérdemli, hogy nőjön. Ez épp már annyira sok dolgot cselekszik, amit akarok,/Crochet Software Design eszközről szűkölködik.

Szerencsére, Joan szabadon elismeri, hogy a kézikönyv nem a legkönnyebb, amint elkezdesz csinálni egy kevés haladást abban a meredek mutatóban, könnyű látni ennek a programnak a hatalmas potenciálját. Mióta ez jelenleg nyugodt egy szabad program, ez csak szabaddá válik az idő és mi mind tudjuk, hogy az élet hogyan történhet.

Lény a türelmes fajta az én am (nem), és a tiszta résszel, ami ritka kivétellel érti azt, mi minden valószínű zöldfülűek vagyunk, ahol SymblCro érintett, és informális megegyezéssel a szerzőjéről felállítottunk egy Yahoo Groupot Focusnak SymbolCrocheten.

SymbolCrochet céljának létre kell hoznia egy olyan helyet, ahol azok közül mindkettő, akiket a használat és azok, akik tervezik használó Symbolsot, horgolnak információt oszthat meg.

Az út mentén képesek lehetünk, hogy létrehozzuk a referenciák és kereszthivatkozások alapját és talán ráadásul segítsünk Joannak, hogy a dolgok kívánságlistájaként nagyobb számú szimbólumot foglaljon bele a programba és kútba mi kívánság, amit ez tudott tenni

Annyira itt van az vézna:

Bár semmi igazán nem cserélhet jó kézikönyveket …

Aktuális Use vagy Knowledge SymbolCrochet, a szimbólumok vagy a szoftver nem igénylik,

A Basic Crochet tudás segítőkész lesz - ha éppen megtanulsz horgolni és írott utasításokat, sok csodálatos csoport van.

Crochet Help tábornoknak boldogan kezdőnek ajánlom Crochet Partnerset a legjobb erőforrások közül az egyikként hogy vigyek előre a technikasegítséget vagy egyet, az több szakosodott a csoportok kedvelik Carol Ventura csoportját a szenvedélyéért, Tapestry Crochet amikor neked nagyon speciális segítségre van szükséged, a kedvenceim közül egy másik tunéziainak Kim Guzman yahoocsoportjai Crochet

SymbolCrochet küldetése az lesz, hogy hogyan lehet arra használni Symbol Crochetot, hogy befejezze a horgolásmunkádat, ami utasításokat használ, amiket írtak miközben igazságos szavak helyett horgolásszimbólumokat használtak.

Másodlagosan, annyira segíteni egymásnak a mutató fölött tudunk most valójában tervcélokra használja Joan Silverton SymblCro szoftverét -

És ki tudja, az eljárásban lehet, hogy ráadásul fejlesztünk néhány új kereszthivatkozást eithe* rfor* ez a blog vagy enyém álmodott Crochet szekció a YARNandTHREAD.info Wikinek

Megint, minden készségszint welcome… reméljük, hogy csatlakozni fogsz hozzánk és meg fogsz látogatni minket a SymbolCrochet Yahoo Group

Még mindig azon dolgozunk, hogy kicsomagoljuk a dobozokat és annyira elrendezzük a bútort, bocsásd meg a porunkat.

Legyél biztos, hogy engedd meg nekem, hogy tudjam, hogy mit gondolsz.
Ibolya58 Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64317

Sziasztok!

nagyon szép vasárnap délutánt kivánok mindenkinek!

Csak nézem és gyönyörködöm a szebbnél szebb  munkákban,nagyon szépeket csináltok! Gratulálok!

puszi!

 

csirip46 Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64316
Most látom, hogy a webforditás oldalt a forditással együtt nem lehet felrakni...Miért?
Előzmény: csirip46 (64313)
LRJudit Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64315
Fpárduc!
A gmail nem engedi átküldeni zip file-ban sem, mert exe-t tartalmaz. Boccs, ennyi!
Előzmény: fpárduc (64310)
csirip46 Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64314
Judit. Ahogy látom, törölték a letöltés lehetőségét. Egyet nem értek. Az angol ill. amerikai kézimunka könyvekben csak leirás van. Miért nem szeretik a képest. Most, hogy nézegettem az ezzel a programmal kapcsolatos oldalakat, több helyen dicsérik, hogy igy minden nyelven meg lehet érteni a leirást. Olyan jó ez a webforditó. Alényeget meg lehet érteni... Én már ott tartok, hogy leirásból nem tudok horgicálni, illetve csak olyan mintát horgolók, aminek "képe" van. Bár most pont egy olyan mintát csinálok, aminek csak egy részét rajzolták meg, a többit a képről vagyok kénytelen kisilamizálni...
Előzmény: LRJudit (64303)
csirip46 Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64313
Fpárduc.
Mászkálgattam egy kicsit. Találtam egy másik honlapot is. Ugy hívják ezt a programot, hogy SymblCro. Ezt ütöttem be a gugliba és csomo mindent kiadott. Üsd be te is, hátha okosabbak leszünk.

Symbol Crochet oldal

Baraktam a webfoditóba. (kérem, nem rötyögni)...
Webfordítás
Előzmény: fpárduc (64301)
krysztasz Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64312
Én mindig azt mondom, sállal kell kezdeni, 2 sima, 2 fordított váltakozása, lehetőleg cirmos fonallal. Így nem lesz olyan egyhangú, míg elkészül a sál. Utána már csak a fantáziád és az időd szab határt. :)) Persze, megértelek, én a horgolással vagyok úgy, hogy - szerintem - nagyon-nagyon nehéz. :))
Előzmény: fpárduc (64308)
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64311

Édes Mihályommal, mi is készülünk a karácsonyra !

Mindenki tudása, és tehetsége szerint teszi a dolgát:

fpárduc Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64310
Én sem:D
A gyertyás terítő után azt gondoltam, hogy most egy ideig nem fogok horgolótűt a kezembe, és már is horgolok... Bár sajnos kevesebbet, mint szeretnék...
De az ember lánya vagy dolgozik vagy horgol... Egyszerre csak nagyon kevesen tudják ezt csinálni.. Sajnos nem olyan a munkahelyem, ahol horgolhatnék... Bár szóban szoktunk!!! Nekem szerencsére nem csak irigykednek a horgolásaimra, hanem el is kérik a mintákat, meg kapok is tőlük...

Na megyek is vissza horgolgatni, addig sem érzem hogy fáj a fejem.

Előzmény: Jolimama (64309)
Jolimama Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64309
olimama a munkáim albumba tettem egy közelebbit.

fpárduc azért még van mit csinálnom, még sapkát kötök. Utána meg már csak kedvtelésből horgolok. Ez az, amit nem tudok megúnni.

Margitmama ne mondj ilyet, szépeket készítettél Te is.
Előzmény: olimama65 (64305)
fpárduc Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64308
Irigykedem.
Nekem is meg kellene tanulnom kötni...
Most mondtam a Páromnak, látva a pulóvered, meg mellényed.
Válasz:
Na még azt is??!


Nem vagyunk valami jó formában...
:)
Előzmény: krysztasz (64300)
fpárduc Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64307
Jolimama!
Meg értem, hogy befejezted, bár nagyon szépek!
Nekem most nincs ilyenekre se idő, bár azt még szakítanék, de se türelmem most nincs hozzájuk.
Nem tudom, hogy front jön-e vagy sem, de annyira fáj a fejem, hogy szinte nem látok. A tabletta sem segít... Pihenek.
Előzmény: Jolimama (64292)
margitmama Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64306

Jolimama!!! Jesszusom!!!!!! megyek vásárolni, ennyi gyönyörűséget........

látjátok hogy irulok-pirulok??? mindenki annyi szépséget alkotott!!! én meg????

 puszillak margitmama

 

Előzmény: Jolimama (64292)
olimama65 Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64305

Szép Napot Nektek!

Jolimama! Hát tényleg Te is hadsereget horgoltál  és szebbnél szebbeket. Neharagudj, de én kiváncsi lennék közelebbről azokra, amik a kosárkába vannak. Megmutiznád?

Borcsimami, Csirip-Pirikém! köszönöm! Ha valakit elfelejtettem bocsi, nem fog az agyam.

Ilonamamzi! Tudod, hogy mennyire igazad van!!! Horgoltam a Zsuzsának, (mert így hívják a leányt, akiről beszéltem, hogy kell neki a 4 db. mécsestartó,) egy nagyon szép gyöngyökkel diszített fenyőfát. Amikor elvitte másnap jön, hogy mennyiért horgolok ilyeneket, mert az egyi kolléganőjének kellene. Mondom neki, hogy 700.-Ft-nál alább nem csinálom meg. Dr.jogásznő az államigazgatásban, de nem kellett neki, szerintem drágálta, inkább irigykedik. Hát az ilyennek nem is szívesen csinálnám meg.

Ráhajtás-Ágika! Nagyon szép a diszítésed és az angyalsereg is. Nekem most van 6 db. ilyen ruhájú angyalka megrendelésem.

Pihenés az nem lesz nagyon a héten sem. Na de hosszú lettem, megyek mosogatni, mert akkor teleírok egy egész oldalt. Majd jövök még!

Előzmény: Jolimama (64292)
fpárduc Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64304
oké, sejtettem én, de hogy töltöm le?
Vagy nem is kell letölteni?
Előzmény: LRJudit (64303)
LRJudit Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64303

Fpárduc!

Ez a demó változat. Ingyen mást nem fogsz találni!

Előzmény: fpárduc (64301)
szedit99 Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64302
Ez egyszerűen csoda! Ennyi szépség, és mind a kezed munkája!
Előzmény: Jolimama (64292)
fpárduc Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64301
Kérdés:
ennek a demó verzióját megtaláltam, de nem tudom használni.
Ez jobb, érthetőbb?
És hogy töltöm le? vagy nem is kell letölteni?

Előzmény: csirip46 (64297)
krysztasz Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64300

Köszi, megkaptam a mailt. Kockásra fogom kinyomtatni, aztán majd elkezdem vmikor. .)) Ráérek, van rá egy évem. :)

Küldök egy kárómintás pulóvert, kb. 14-15 lehettem, mikor kötöttem, ha akkor ment ilyen nehéz, illetve kötöttem egy malacos pulóvert abból a könyvből, amit írtam tegnap, ha azt meg tudtam kötni ennyi évesen, azóta eltelt kb. 10 év, csak menne ez is. :)) (Azt a malacosat nem találom. Tudjátok, van a mese a három kismalacról, és úgy nézett ki a pulóver, hogy a réglarakáson áll a malacka, építi a házat, kezébe a vakolókanál, nagyon szép lett, és megcsináltam háttal is a hátoldalára. Vagy nagyon ráérő gyerek voltam van nagyon türelmes. :))

 

Küldök még egy mellényt is, ez elméletileg 11 hónap alatt készült el, gyakorlatilag 3 hónap. :) Két hónap alatt meglett, de hosszú lett és széles is... Félretettem, nyár végén elővettem és csak elkészült novemberben. :)) Van ilyen is, lehet, a Mikulás 2 évbe is telik majd, de ha sikerül az eleje, akkor biztos, hgoy befejezem. :)

 

Ha jutok valamire, majd megírom. :)) Ha megtalálöom a malackásat, felteszem, mert nekem nagyon tetszik. :)

Előzmény: pumukli9 (64268)
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64299
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64298

Margitkám !

Ebben minden benne van !

Szívszorítóan gyönyörű...

Köszönjük

Előzmény: margitmama (64284)
csirip46 Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64297
Valamit elrontottam.
http://www.nhswinc.com/index.html


progi
Előzmény: csirip46 (64296)
csirip46 Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64296
Fpárduc.
Megtaláltam !!!!!

Horg.progi.

Nyüzike. Köszi.
Előzmény: fpárduc (64293)
nyüzike Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64295
Szép napot mindenkinek
http://rovidarunagyker.mindenkilapja.hu/
talán így bejön az oldal
csirip46 Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64294
JOLIKÁM. Ez igen. Te sem tétlenkedtél! Nagyon szépségesek.
PÁRDUCKA. Nem a kattintóssal van baj - ezek szerint - hanem valamiért nem jelenik meg. Keresgélem én is az oldalt, ami a horg. mintás - mert lementettem valahová - és nem találom(((
Előzmény: Jolimama (64292)
fpárduc Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64293
Oké, akkor vissza lapozok.
Ja, nekem sikerült kattintósra berakni a nagykeres linket.
Előzmény: csirip46 (64291)
Jolimama Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64292
Pirikém, nagyon érdekes, mert amikor először láttam, belépett, anyagokat láttam, valóban nagyker áron és mennyiségben.
Most nekem sem jelenik meg.

Karácsonyig a díszek horgolását befejeztem. Ami még itt van, és a családé:
Előzmény: csirip46 (64291)
csirip46 Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64291
FPÁRDUC. Valamelyik nap, talán egy hete épp ezt tárgyaltuk ezen a topikon. Akkor - bocsi, de nem emlékszem, hogy ki és Zsofimamája fel is rakta ezt a helyet -. Angol és le kell tölteni, de csak egész egyszerű dolgokat lehet vele csinálni.
ROVIDARUNAGYKER. Rossz a linked, vagy nincs ilyen oldal.
Előzmény: fpárduc (64290)
fpárduc Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64290
Lenne egy nagy kérdésem:
Létezik olyan számítógépes program, amivel horgolás mintát lehet rajzolni?
Vagy ezt hogy csinálják az újságok? Gondolom van erre egy spec program... ??????
fpárduc Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64289
Még nem fejeztem be :(
És el is ment...
Na mindegy.
Rövidárunagyker: így kell kattintósra tenni:
Új link: bemásol a címsor, miután a http-t kitöröljül, szóval ne legyen ott kétszer! Majd szövegnek vagy a linket írjuk mégegyszer, vagy vmit amire kattintva a link elvezet az oldalra.
Majd felvesz.
Megjelenik újra a hsz, az új link mellett bal oldalt beszúr.
És mehet is a hsz.

fpárduc
Jolimama Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64288
fpárduc természetesen várom a munkád képét.
Szavazni mindenki szavazhat, akinek van szavazási sorszáma, függetlenül attól, hogy van-e a pályamunkák között képe.
Előzmény: fpárduc (64287)
fpárduc Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64287
Mindenkinek szép vasárnapot.
Jolimama!
Most én is beneveznék a hónap munkáira.
Kérdés: aki beküld munkát az attól még szavazha?
Persze nem a saját munkájára...
azaz:
http://www.rovidarunagyker.hu/
azthiszem így megy kattintósra..
Fpárduc
Előzmény: Törölt nick (64286)
margitmama Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64284

Advent

kezdetén.."Kívánok neked az ablakodba fényeket,
a fényhez szép csendeket,
a csendhez tiszta vágyakat,
s a vágyhoz mindig társakat."

Jolimama Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64283
Békés Advent 3. vasárnapját.

borcsimama Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64282
A harmadik vasárnap angyala
Advent harmadik vasárnapján egy fehér ragyogó angyal jön le a földre. Jobb kezében egy fénysugarat tart, amelynek csodálatos ereje van. Odamegy mindenkihez, akinek tiszta szeretet lakik a szívében, s megérinti fénysugarával. Azután a fény ragyogni kezd az emberek szemében, s elér a kezükhöz, lábukhoz és egész testükhöz. Így még az, aki a legszegényebb, legszerencsétlenebb az emberek között, az is átalakul, s megszállja a béke, a tiszta szeretet és a boldogság érzése.
borcsimama Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64281
Advent harmadik vasárnapja- a harmadik angyal eljövetele

Már csak két hét van hátra az év legszebb ünnepéig. Egy ragyogó, fehér angyal száll le a földre, kezében egy csodálatos erejű fénysugárral. Minden embert, akinek tiszta szeretet lakozik szívében, megérint fénysugarával. A fény ragyogni kezd, s megtölt minden embert békével és boldogsággal.
borcsimama Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64280
A függöny mérete 45x120 cm. A szélessége 180 sor 140-nél tartok, és már csinálom egy jó ideje 180 sor széles és 65 sor hosszú. Ez a 40 sor a legnehezebb.

Gratulálok a dédikédhez. Dávidom is 14 hónapos.
Előzmény: szedit99 (64277)
szedit99 Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64279
Nekem is! El fogom menteni.
Előzmény: olimama65 (64261)
szedit99 Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64278
Nagyon kedves mindkettő. Köszi a "bebocsájtást"!
Előzmény: ráhajtás (64270)
szedit99 Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64277
Kedves Borcsimama!

Mekkora lesz az a függöny? Én ünnepek után egy ebédlőasztalra való terítőt kezdek horgolni az egyi fiamék kérésére. Csak azért kérdem a függönyödet, hogy mire számítsak?

Egyre több az elfoglaltságom nekem is. Tegnapelőtt rámbízták a 14 hónapos dédunokámat, most először. Nagyon jól elvoltunk, gondolom a továbbiakban is számíthatok ilyen édes kettesre.
Előzmény: borcsimama (64274)
csirip46 Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64276
Szép Napocskát Mindenkinek.
M ILDI. Én csak keresgetem a SongeBobokat, Te meg nem válaszolsz, hogy jó-é.
Most megint találtam egy remek oldalt, xszemes és leszámolható. Ez az utolsó, többet nem keresgélek.SpongeBob
MARCSI. HOGY SIKEREDETT???
KRYSZTASZ. Ahogy látom ez egy drótvázra feldolgozott és darabokból összeállított Mikulás.
PERZSI. Gratulálok Csengének !!!! Nagyon ötletes!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SZEDIT,ILONAMAMZI,OLIMAMA, RÁHAJTÁS. Szépségesek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
BORCSIKÁM. Nagyon jó, ha a gyerekek zenét is tanulnak. Sokkal teljesebb lesz az életkéjük. Én zongorázni tanultam, és milyen jó leülni a szintetizátorhoz egy kicsit muzsikálni. Igaz, hogy nem egy nagy durranás, de szól...


borcsimama Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64275
Bettina koncert előtt, rohanás a suliba, tele izgalommal, ősztől tanul még csak gitározni. (Anya a háttérben)
borcsimama Creative Commons License 2008.12.14 0 0 64274
Szép jóreggellt kívánok advent harmadik vasárnapján.

Ráhajtás, Olimama, Ilonamamzi, Szedit és még a többieknek is minden elismerésem a sok gyönyörűségért amit készítettetek. Az angyalkák, a halacska, a harangok és a többi kézimunka mind-mind csodálatos. Most már jöhet a karácsony. (Bocsi, hogy név szerint nem soroltam fel mindenkit, nagyon szép mindannyiotok munkája).

Sajna, nekem azt hiszem a függönyö9m nem fog elkészülni, mert egyre több elfoglaltságom van mostanában. Most volt Bettiék karácsonyi koncertje az iskolában, Bettikém gitározott. 21-én Brigitta táncbemutatója, és hét közben pedig Dávid!!! Aki hála Istennek nagyon aktív, és sokat jön hozzám, s akkor csak mama és Dávid van, semmi más.


magdy70 Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64273
Szia Horgica!
Csopakon lesz pontosan.Veszprém mellett.Hogy pontosan hol azt igazából nem tudom.:( Állitólag nagyon jó versenyek szoktak lenni.
megyek is mert hamar csörög az óra...puszi Mindenkinek!nagyon szép jó éjszakát kivánok.Holnapra pedig mindenkinek kellemes vidám vasárnapot!
Előzmény: horgIca (64256)
pumukli9 Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64272
ráhajtás Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64271

Ezekkel a képekkel kívánok Nektek szép álmokat!!

ráhajtásÁgnes

ráhajtás Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64270
Ez pedig már a lakás ha kinyitom az ajtót:):):)
ráhajtás Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64269
A bejárati ajtóm:):):)
pumukli9 Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64268
 

krysztasz

 Szia  

Az én gondolatom a következő: Amit miku képet felraktál kinagyítottam 400% és jó látható a kép. A monitora raktam egy gép parit és lerajzoltam a vonalakat de szerintem kockás papira is meg tudod csinálni. A nagy színeket mindig bele kötöm a kisebbeket, utólag bevarrom kötést utánzó öltésekkel. Küldök egy @

Eszter

Előzmény: krysztasz (64263)
ráhajtás Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64267

Késtem egy kicsit!De nhezen jutok gép elé!A gyerkőcök miatt!

Próbáltam képeket készíteni,de nem tudom a gépet beállítani így nem biztos hogy tiszta lesz a fotó!

Annamária36 Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64266
Mondjuk most,hogy jobban nézegetem ezt a Mikit,inkább varrnék belőle kettőt mint hogy egyszer is megkössem vagy horgoljam.  :O)
Előzmény: Annamária36 (64264)
pumukli9 Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64265
Annamária36 Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64264

Szia !

 

Asszem most csak én vagyok itt. Hát nagy fába vágod azt a bizonyos fejszét. Ha jó a szemed,jó a mm-papír is de mindenképen le kell rajzolni. Úgy sikerülni fog.

Előzmény: krysztasz (64263)
krysztasz Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64263
Akkor nem tudtok adni ötletet arra nézve, hogy az alábbi képet hogy kezdjem el? Rendes kockás lapra másoljam rá vagy mm papírra? Úgy gondoltam, hogy a háttér kék lesz, mert hát ugye figurát elég nehézkes lenne kötni. Horgolni még csak-csak, karácsonyfát már horgoltam, de figurába nem kezdenék bele.
Előzmény: krysztasz (64229)
csipkerozsi Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64262

Olimama!

Nagyon örülök, hogy "lopsz", hiszen azért van feltéve:)))

Előzmény: olimama65 (64260)
olimama65 Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64261
Jóéjszakát és jó hétvégét Mindenkinek! Ugyan még nincs éjfél, de ez a kép nagyon tetszik.

olimama65 Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64260

Csipkerózsi!

Örülök, hogy feltetted a mécses-tartó mintát, és a dícséretet is. Én meg megint "loptam" tőled, recepteket, amiket karácsonyra meg is fogok sütni. Majd megmutatom azt is.

Előzmény: csipkerozsi (64259)
csipkerozsi Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64259

Olimama nagyon szépek az angyalkáid! És mennyi van! Benéztem a képtáradba , ott is van néhány:) Jó néhány:) Szorgalmas vagy!

Örülök, hogy meghorgoltad a mécsestartót, jó látni, hogy nem dolgoztam hiába a mintával:) És hogy egy a véleményünk,könnyen megy, hamar és mutatós.

Ez is mutatós és finom, ajánlom annak, aki szereti a kávét(recept a Sütemények c. albumban).

neve:Kávélevél

 

 

 

Kávélevél
Előzmény: olimama65 (64248)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64258

Olimama!

 

 

A kolleganők irigység helyett elkezdhetnék a gyakorlást.... Az előbbi a dolgok könnyebbik oldala.

 

Előzmény: olimama65 (64257)
olimama65 Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64257

Ilonamamzi!

Köszi szépen, de nem csészék, hanem mécses-tartók! Mindenkinek nagyon tetszik, aki látta és hamar megvan, most sorozatban gyártom, mert ajándék mellé jó lesz.

Egy ismerősöm, aki ma volt nálam mondja, hogy kérnék szépen négy db. zöldszélűt, hétfőn beviszem a munkahelyemre egy gömbölyű tálcán, belerakom a mécseseket és

úgy néz ki, mintha adventi-koszorú volna. Biztos megeszi a penész a kolleganőimet, ha meglátják. Jót nevettem, mert eddig mindig így volt, ahányszor valamit horgoltam neki. (Manót, tündérkert-lakót, fenyőfát, keresztet, nem is emlékszem, hogy még mit kapott. Ezek mind az íróasztalán vannak az irodában.)

Előzmény: Ilonamamzi (64255)
horgIca Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64256

Szia Magdy70!

Hol lesz Veszprémben az íjász verseny??

 

Előzmény: magdy70 (64254)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64255

Olimama!

 

 

Nagyon szépek az angyalkák, a csészék meg mesterművek!!!!!

Előzmény: olimama65 (64248)
magdy70 Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64254
Sziasztok szép estét kívánok Mindenkinek!!!! Igen Ági majd szeretném a segítséged kérni... sajna kissé elhavazodva vagyok.. holnap Veszprémbe megyek a Családdal Íjász verseny lesz;de karácsonyig szeretném meghorgolni. Jeleztem e-mail ben is.. Persze csak ha nem terhellek. Puszi Mindenkinek szép hétvégét kívánok!!!! Magdi
Előzmény: ráhajtás (64234)
horgIca Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64253
Jolimama köszönöm!!
Előzmény: Jolimama (64251)
olimama65 Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64252

Jolimama! Nagyon köszönöm az észrevételt, és mindent. Majd jobban figyelek.

Marikje jelentkezett már? Amikor mondja az unokám, hogy majdnem péntek 13 lett, akkor eszembe jutott. Remélem minden jól sikerült neki.  

Szedit-Editke! Köszi!  A Te angyalkáid is nagyon aranyosak.

Előzmény: Jolimama (64249)
Jolimama Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64251
A 2hónap munkája játékra a határidő január 5-e. Addig lehet beküldeni képeket.

Perzsi, jók ezek a pom-pom játékok, talán az összejön már az én unokáimmal is a pom-pomjátékok készítése.
Előzmény: horgIca (64243)
Jolimama Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64250
De jó, várom.
Előzmény: szedit99 (64246)
Jolimama Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64249
[image3center] - itt a 3-as után nem tetted be a :-ot
[image5:right - itt pedig lemarad a végén a ]-jel.
Ha sokat teszel majd fel, belejössz, meglátod.
Gyönyörűeket készítettél.
Előzmény: olimama65 (64245)
olimama65 Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64248
Valamit megint elrontottam, pedig a Jolimama által küldött puskám itt van mellettem.
Megy a lemaradt kettő kép.
szedit99 Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64247
Gyönyörűek!
Előzmény: olimama65 (64245)
szedit99 Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64246
Csatlakozom. Nemsoká kész lesznek az ajándékaim, és akkor én is tudok majd küldeni.
Előzmény: horgIca (64238)
olimama65 Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64245
Szép estét Mindenkinek!
Elnézést, régen voltam, régen írtam, de tudjátok mindennek megvan az oka, ami nem a fórummal, a topikkal kapcsolatos.
Olyan gyönyörűségesek alkottatok, hogy csak ámulok-bámulok. Mindenkinek gratulálok és további aktív munkát kívánok. Bocsánat, hogy nem név szerint írom a neveket, de az képtelenség lenne, egész oldal tele lenne vele.
Amikor tudtam, olvasgattalak benneteket és gyönyörködtem a munkáitokban.
Megmutatom én is miket alkottam. A fényképezés még mindig nem a legjobb, nem értek hozzá, nem szeretem, mert így sokszor nem adja vissza azt, amilyen itt előttem.
 
[image3center]
[image5:right
horgIca Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64244
Aranyosak, imádom a pom-pom állatkákat!!
Előzmény: perzsi (64241)
horgIca Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64243

Kösz, Jolimama tudom, hogy mindenben partner vagy!

 

Ha másnaki is jó így, akkor 5-én reggel lehetne lezárni, az az első munkanap.

Előzmény: Jolimama (64242)
Jolimama Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64242
horgIca, csak ötlet kell, mindig alkalmazkodtam a kérésekhez. Meddig legyen meghosszabbítva?
Előzmény: horgIca (64238)
perzsi Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64241

Szép estét Mindenkinek!

 

 

Jolimama! Én is készülök a hónap munkájára.

 

Bocsi nem idevaló, de szeretném megmutatni, hogy Csenge mit készített a hugicájának.

 

 

Jolimama Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64240
Kedves Szedit, hála Istennek nem a topik pang, csak ez a játék kezd. Éppen karácsony előtt lehet sok mindent beküldeni, ha angyalka, ha harang, ahány kéz, annyiféle. Látod, a Tieid is mennyire egyediek.
Előzmény: szedit99 (64236)
Jolimama Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64239
zsófimamája-Gabi, rajtam nem fog múlni. Ha lesz mit feltenni, én csinálom tovább.

A húsz-egynéhány szavazat pedig nagyon kevés. Majd meglátjuk.
Várom a munkád képét.
Előzmény: zsófimamája (64233)
horgIca Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64238

Sziasztok!

 

Jolimama a decemberi hónap munkáinak beküldését meglehetne a munkaszüneti napokkal hosszabbítani??

Most még mindenki az ajándékokat készíti, de remélem nekem is lesz egy-két nap szabadnapom, és betudom fejezni amit elkezdtem.

Ez csak egy ötlet volt, hátha másnak is hasznos volna még az a pár nap.

Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64237

Szedit!

 

 

Nagyon aranyos kis tündérek, én is megpróbálok hajat is csinálni nekik, kis bohókás angyalkák.

 

Kész lettem én is a halacskámmal, be is kereteztem Sándor 3 Ildikó segítségével. Remélem tetszeni fog.

 

 

Bizony most mindenki ezerrel készülödik, mutassátok az elkészült darabokat, hadd gyönyörködjünk, amikor pihenünk.

Előzmény: szedit99 (64236)
szedit99 Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64236
Kedves Ilonamamzi!

Most jutok hozzá, hogy elküldjem a ragasztó képét amit a Lidl-ben vettem, és az angyalkák közeli képét.

Kedves Jolimama! Ne csodálkozz, ha kicsit pang a topik, hiszen mindenki karácsonyra készülődik. Legtöbben angyalt és harangot horgolnak ezerrel, azt meg hogy küldenék be a hónap munkájának?
Ibolya58 Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64235

Sziasztok!

nagyon kellemes napot kivánok Nektek!

Az elmúlt napokban név és születésnapot ünneplőket szeretettel köszöntöm és minden jót kivánok !

Puszi!

 

ráhajtás Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64234

Magdy70!

A gyertzyatartót én is meghorgoltam,de tudom,hogy nem vagyok ezzel egyedül!

Hidd el nem nehéz!!!Én is azt hittem ,hogy lehetetlenség,de nem!Sőt!Igazán egyszerű!Én nem horgoltam be arannyal!!Ha tudok segíteni nagyon szívesen megteszem!!!!:):)

zsófimamája Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64233

Szép napot mindenkinek!

 

Mégegyszer köszönöm szépen a névnapi jókívánságokat! Képzeljétek, a munkahelyemen egy cserepes orchideát kaptam. Na, most megvan a feladat, hogy túlélő virág legyen:)))

 

Gyöngyvirág! Remélem sikeres lesz a gázártámogatási akciótok:)) (tetszett a zenés köszöntés)

 

Gondolom Marcsi már túl van mostanra a vizsgán, de azért szorítok neki én is:))

 

Jolimama!

Nekem az a meglátásom, hogy legtöbbször az utolsó napokban küldjük be a képeket, szerintem még fognak érkezni.:)) Részemről igen!! Olyan sok karácsonyi dolgot készítettetek , biztos lehet belőle küldeni a versenyre is!!!

 

Nem lenne jó, ha befejeznénk, nekem legalábbis tetszik, hogy ki milyen ötletes dologgal próbálkozik, és látni a fejlődéseket is. Persze, nyílvánosan is megmutathatnánk a műveinket, de így van benne egy kis izgalom is, az eredmény miatt.

ráhajtás Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64232

Megnéztem a freemail-eket!

Véletlenül mindent töröltem!!Ha valaki írt nekem ,bocsika hogy nem válaszoltam:)

csipkerozsi Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64231

Nagyon hiányoztál!!!

 

Előzmény: ráhajtás (64227)
Jolimama Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64230
ráhajtás-Ágnes természetesen, hogy gyere. Már emlegettünk is.
Kiváncsi vagyok az angyalkáidra.
Előzmény: ráhajtás (64227)
krysztasz Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64229

Sziasztok!

Találtam egy Mikulás fotót:), amit szerintem meg tudnánk horgolni, kötni. Nekem a kötés jobban megy. Korábban már gondolkodtam, hogy jó lenne egy olyan létrás Mikulás az ablakba, mint amilyet a boltban látok, de nehezen tudnám kivitelezni. Ma találtam ezt a Mikulást az egyik bolt kirakatában, le is fényképeztem, hátha tudjátok hasznosítani.

Korábban ebből a könyvből kötöttem

http://www.teszvesz.hu/search.php?string=Mes%C3%A9s+k%C3%B6t%C5%91k%C3%B6nyv

malackás pulóvert, nagy sikere lett. :) Ismeritek ezt a könyvet? Szerintem egy álom az ilyen pulóver. Igaz, megkötni elég nehéz, nekem az volt, mert elég sűrűn változtak a színek, figyelnem kellett nagyon.

A lényeg, hogy innen gondoltam, hogy ha lenne egy Mikulás mintám, akkor meg tudnám kötni. Mivel már van mintám, most az a problémám, hogy hogyan ültessem át kockás papírra. Vagyis hogy számoljam le a színeket? Rácsozzam be az oldalt? Nem tudom. Biztos csináltatok már hasonlót papírról, remélem. :))

Jolimama Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64228
Nemrég írtam, hogy angol nyelvvizsgát tesz ma. Remélem, hogy sikerült.

Azért írtam, mert én is azt éreztem, nagyon kicsi az érdeklődés. A csend is egy válasz.

Előzmény: LRJudit (64226)
ráhajtás Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64227

Drága kislányok sziasztok!!!!

Meg van a véleményem magamról!!!!!!

Hűtlen dög vagyok:):)Megérdemelném,hogy szóba se álljatok velem!!!De ugye nem csináltok ilyet???:):)

Nagyon nagyon sok mindenről lemaradtam!Talán már pótólni sem tudom!!!!

De azért próbálkozom!!!

Előszőr is nagyon nagy szeretettel gratulálok Ágnes a pici babákhoz!!!!!Tiszta szívből kívánok Nektek nagyon sok boldogságot és nagyon jó egészséget!!!!!!!!!!!!!!!!

Mindenkinek akinek lemaradtam névnapjáról és születésnapjáról nagyon nagyon sok szépet és jót kívánok!!!!!

Szeretettel köszöntöm az új tagokat!!!!!!!

 

 

Történt az utóbbi időben szép is ,jó is,kijutott idegességből is egyaránt!!!!

De talán mostmár nyugi van!!!

Őszintén mondom ,hogy hiányoztatok,de becsület szavamra nem tudtam jönni közétek!!!!

Most,hogy nyugi van horgolgattam egy két angyalkát!Számszerint 27-et,de mind-mind ajándékozásra került!!!Most van nekem 5 darab!Mindet gyönggyel horgoltam!

Felteszem majd a képet,csak tölt a fényképezőgép!

 Na!!!Jöhetek még közétek!!????

LRJudit Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64226

Sziasztok!
Mit is csinál Marcsi már megint?

Nincs túl heves tiltakozás a játék végére!

Előzmény: Jolimama (64225)
Jolimama Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64225
Hónapmunkái????

A-kategória = 5 kép
B-kategória = 2 kép

Visszanéztem a kezdetekre. 2007. februárban kezdtük, akkor még nem volt külön kategóriába téve. Akkor 60 pályamunka volt.

Szavazási sorszám 91 van. A múlt hónapban ebből 26-an szavaztak.

Felmerül bennem a kérdés, hogy van-e így már ennek a játéknak jelentősége.

Várom még 31-ig, hogy küldetek be. A következő két hónapban akkor fogok albumot feltenni, ha tényleg részt vesztek ebben a játékban.

További szép napot Mindenkinek. Jolimama
Jolimama Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64224
Szép napot!

Marcsi, drukk ezerrel:-))
vmartina Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64223

Szép napot  kívánok!

A Gabrielláknak sok boldogságot névnapjuk alkalmából!

 

Most sajnos nehezen jelentkezem, olvasni sem tudlak Benneteket, igen kemény a helyzet a repülőtéren és ez most még pár napig teljes mértékig leköt.

( Ez egy CD-re szerkesztett kis képecske, nem az én művem, de ez is jó ajándékötlet)

csirip46 Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64222
...és ami lemaradt...
Előzmény: csirip46 (64221)
csirip46 Creative Commons License 2008.12.13 0 0 64221
Szép Napocskát Mindenkinek.
Zsike. Nagyon szépeket csináltál.
M ILDI. Mostanáig kutakodtam olyan SpongeBob után, amit le is tudsz kötni. Ez ugyan táska, de szerintem simán le tudod kötni is.
Felrakom ide az egész táskát, mert aranyos és hátha valaki meg szeretné csinálni ajándéknak. Le lehet számolni az egészet, rövidpálcák .

[image3right]
Re-Geee Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64220
Üdv :)
Jelentem készen van immár 3 napja életem első gobelin képem. Úgy érzem elég szépre sikeredett, és nagyon lelkes voltam, pikk-pakk készen lettem vele (persze egy kis túlzással :D ) Biztos vagyok benne, hogy ez nem az első és nem az utolsó ilyen "munkám" volt. Ezúton is ismét köszönöm a segítségeket. Szerettem volna az ígért képet is csatolni, de bedöglött a fényképezőnk :(
csongkadar Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64219
Köszönöm mindenkinek aki segíteni akart. Főleg Neked Csirip, mert ráéreztél mi nem megy. Megvan a megoldás, ki is próbáltap. Jó éjt .Mari
Előzmény: csirip46 (64217)
horgIca Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64218
Csiripke! Te egy ÁSZ vagy!!!!
Előzmény: csirip46 (64217)
csirip46 Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64217
CSONGKADAR. Csináltam egy kis utmutatót. Remélem, hogy eligazodsz benne. :-)

Mindenkinek Szép Álmokat. Barátok....
Előzmény: csongkadar (64204)
horgIca Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64216

Kedves Gabriellák, Gabikák!

Nagyon boldog névnapot kívánok !

horgIca Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64215

Szép jó estét mindenkinek!

 

csongkadar, Csipkerózsi képtárában megvan ennek a csillagnak a mintája, nagyon jól ellehet rajta igazodni. Nézd meg, ha nem tiszta valami szólj.

erre gondoltál??
Előzmény: csongkadar (64204)
gyöngyvirág2007 Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64214
Nagyon szép, emlékszem, tavaly én is így jártam az aranyszínű Kordonettel, keményítés után szimplán csak barna lett :(
Előzmény: LRJudit (64165)
gyöngyvirág2007 Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64213

A Gabrielláknak minden elképzelhető szépet és jót kívánok!

 

http://uk.youtube.com/watch?v=KmgeDXC4zYU&feature=related

gyöngyvirág2007 Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64212
Nagyon szép, emlékszem, tavaly én is így jártam az aranyszínű Kordonettel, keményítés után szimplán csak barna lett :(
Előzmény: LRJudit (64165)
gyöngyvirág2007 Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64211
Remélem, egyszer fogok annyira tudni angolul, hogy mintákat fordítsak, sajnos csak konyhanyelven társalgok hozzám hasonló kezdő angollal rendelkező más külföldiekkel.

Előzmény: eicu (64159)
Lia63 Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64210

Sok szeretettel köszöntöm névnapjukon  GABRIELLA nevü topik-társaimat!

ISTEN ÉLTESSE ŐKET!!!

pumukli9 Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64209
 

Kedves Gabriellák!

Boldog Névnapot Kivánok !

Eszter

szirmok Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64208

Kedves Pmárti!

 

Nagyon köszönöm, h gondoltál rám! Már el is mentettem.

Előzmény: pmárti (64185)
KZsuzsó Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64207
Kedves Perzsi! Köszönöm a dicséretet, ha konkrétan szeretnéd valamelyik mintát, akkor írj és elküldöm neked vagy bárkinek aki kéri!

Épp most jövök a ceglédi alkotók egyesületének kiállítás megnyitója, ízelítőül itt küldök egy képet nektek, az összes többit pedig a képtáramban nézhetitek meg!

kép
Adventi kiállítás
gyöngyvirág2007 Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64206

Sziasztok!

Kedves lányok, nagyon szépen köszönöm a válaszokat, Eicu rád emlékeztem meg Erzsimamira, de nem voltam biztos benne és nem akartam butaságot írni!

Ma párom beszélt telefonon is és levelet is írt, azért pánikoltunk be, mert egy barát vette át és olvasta be nekünk telefonon a levelet. Hát ugye egy hivatalos levél így elég „érdekes”, tudom, hogy többször át szoktuk olvasni, hogy értelmezzük, így meg… És a támogatáshoz képest nagyon aránytalan a büntetés. Ráadásul írták benne, hogy meghatalmazott útján nyújtsuk be a papírokat, tehát nagyon jól tudják, mi a helyzet. Csak azt nem, hogy hogyan férhetne más a papírjainkhoz. Ráadásul nem az együttműködés hiányáról van szó, hiszen mi már elküldtük korábban és ők nem képesek házon belül megoldani. Én is dolgoztam különböző ügyfélszolgálatokon, tudom, hogy a törvényt idézik, csak a legminimálisabb emberséget, megértést sem tapasztaltuk, mert pl. ők nem ajánlottak fel semmiféle halasztást.

Januárban megyünk szabira és akkor tudjuk intézni, ezt is megírta nekik.

Különben a mail címem publikus, csak nem a megszokott módon van az adatlapomon a kéretlen levelek tömkelege miatt, ezért biztos elkerülte a figyelmedet, Eicu, de most kivastagítottam, hogy feltűnőbb legyen.

Még egyszer köszönöm szépen a gyors segítséget, tudtam, hogy rátok számíthatok! :)
Beszterczán Mónika Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64205
Szép estét mindenkinek!

Kedves Gabi, Gabócák, Gabikák, és az összes becézést viselő Gabriellák: Isten éltessen benneteket névnapotok alkalmából:
csongkadar Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64204

Szép estét minden kedves kézimunkázónak!

 

Egy kéréssel fordulok a horgolósokhoz. Szeretném maghorgolni a Csipkerózsi által (64110 hsz) feltett szép kis csillagocskát,de sajnos a szélén lévő csipke mintáján sehogyan sem tudok elmenni. Illetve csak ha leteszem. Tudna valaki nekem segíteni?

 

Még nem nagyon ismerlek benneteket, de SZERETETTEL KÖSZÖNTÖM A GABRIELLA nevű topiktársainkat névnapjuk alkamából. Üdvözlettel:Mari

Jolimama Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64203
Tényleg, ráhajtás-Ágnes horgolta meg. Azt tudom, hogy Te nem horgoltad meg, csak a rajzára vonatkozóan írtál tanácsot.
Jó lenne, ha Ágnes jelentkezne, és segítene.
Abban is, hogyan keményítette.
Előzmény: LRJudit (64202)
LRJudit Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64202
Ráhajtás kezdte ezt szerintem. De, hogy hová tüntek? Én nem horgoltam meg. Szerintem a keményítése a legmacerásabb.
Előzmény: Jolimama (64196)
Jolimama Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64201
ebben
Előzmény: Jolimama (64200)
Jolimama Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64200
Írhorgolással m inták
Andus nézz köröl bben az albumban. Jó ötleteket találsz levelek horgolásához.
Előzmény: Andus1975 (64198)
magdy70 Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64199
Jah.... bocsika el kerülte a figyelmem.... már nézem is!!!!!!!!!!Köszönöm!!!!!!!!
Előzmény: Jolimama (64196)
Andus1975 Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64198
Szép estét mindenkinek!

Boldog névnapokat kívánok a mostanság ünneplőknek!

Sajnos kevés időm van mostanában írni, inkább csak olvasom, és nézem amiket készítettek! Egy kis megfázás is jelen van nálunk. Remélem nem lesz komolyabb, és a gyerkőcök is hamar átvészelik.

A szalvétatartóra szeretnék horgolni díszítésnek egy kis virágot, két levélkével. Valaki tudna ajánlani egy egyszerűt? MÉg a virág menne is, de a levélre nem bírok rájönni, hogy hogy kéne.
Jolimama Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64197
Zsike szép a karácsonyi terítő, és nagyon tetszik a keresztszemes csillagjegy.
Előzmény: Zsike.o (64192)
Jolimama Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64196
Kedves Magdy, ez nemrég már volt téma. Mamagai kért tanácsot. LRJudit válaszolt a 63328-as hsz-ban nézd meg.
Én nem horgoltam meg, talán nyuszturenka?, úgy emlékszem. Rajz van hozzá, abból talán menni fog. Próbáld meg, szerintem menni fog.
Előzmény: magdy70 (64195)
magdy70 Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64195
Joli mama!!! És kedves Topik olvasok..és aktív résztvevők!!!! Valamelyik nap kérdeztem ugyan már de feltenném ismét a kérdést...Ezt a csodás gyertya tartót Jolimama képtárában fedeztem fel és
jóó lenne karácsonyi ajándéknak meghorgolni. Mit gondoltok kezdő meg tudja?????
Német nyelven van leírás ...Valaki esetleg le tudnáá fordítani ??? Valaki meghorgolta már???? Pusz szép estét MINDENKINEK!
Boldog névnapot GABRIELLÁK!!!!!!!!!GYERTYA TARTÓ
penelope06 Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64194

Jolimamának köszönöm a gyors segítségét.

Juditoknak, Gabrielláknak sok boldog névnapot kívánok.

eicu Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64193

Minden kedves Gabriella nevű társunknak nagyon boldog névnapot kívánok!

 

Gyöngyvirág!

Megkérdeztem a gáztámogatással kapcsolatosan, hogy mit tehetnél.

Azt amit már én is tanácsoltam.

Az eljárási rend szerint ha hánypótlásra szólítanak fel akkor azt 8 napon belül kell teljesíteni, vagy kérelemre ettől az időponttól eltérhetsz.

Tehát mihamarabb küldjetek egy írásos kérelmet és indokoljátok meg, hogy miért nem tudjátok teljesíteni és meddig nem lesztek Magyarországon. Minden ilyen írásban benyújtott kérelem halasztó hatállyal van az eljárásban meghatározott határidőkre.

Tehát ha Te megírod, hogy miért nem tudod teljesíteni akkor a Kincstárnak  válaszolni kell a Te általad beadott kérelemre. Abban pedig biztosan meg fogják írni, hogy mi a következő lépés.

Ha valami kérdésed van akkor írjál a címemre, mert a tied nem publikus és nem tudtam oda írni.

 

Mindenkinek kellemes szép napot kívánok.

 

Zsike.o Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64192

Szép napotszorgalmas Ügyeskezűek!

Ritka látogatóként azért én is kívánok a név és születésnaposoknak minden szépet, és jót!!

Lassan a lakás karácsonyi felkészítése, a sütés-főzés kerül előtérbe, most még talán jut egy kis idő a kézimunkázásra is.

Elkészültem a kis terítővel, aminek a mintáját itt találtam meg. Ismételt köszönet érte.

Csináltam magamnak is csillagjegyet, miután a családban és a közeli baráti körben már mindenki kapott.

Végül mutatok még valamit, amit én kaptam a lányomtól születésnapomra.

Bubuka54 Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64191
Sziasztok!
Bocsánat, de az előbb elfelejtettem a
Juditoknak utólagosan is Nagyon Boldog Névnapot kivánok.
Előzmény: pörsike (64190)
pörsike Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64190
A Juditoknak utólag, a Gabrielláknak a jelenben boldog névnapot kívánok.
perzsi Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64189

Szép napot Mindenkinek!

 

Kedves Gabikák, Gabriellák, Gabciák! Boldog Névnapod Kívánok!

 

Szedit! Aranyosak az angyalkáid.

Anhika! Csodálatos ez a sereglet. Gratulálok, nem kis munka volt.

Vmartina! Nagon szépek.

Szirmok! Anyukádnak jobbulást kívánok. űAz 50. évforduló nem semmi, legalább ennyi boldog évet kívánok nekik.

R.judit! Nagyon szép a harangod.

KZsuszó! Klassz a képtárad, jó lenne ha leírást is feltennél.

 

Én nem sokára befejezem a kis Virágnak a kötött pulóverjét, utána Jön a Pepe, és sorra a többiek. A karácsonyi díszek tanulását meghagyom tavaszra, nem adom fel.

 

Bubuka54 Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64188
Sziasztok!
Minden Gabriella nevűnek Nagyon Sok Boldog Névnapot kivánok.
Előzmény: KZsuzsó (64187)
KZsuzsó Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64187
Sziasztok!

Minden Gabriellának sok boldog névnapot kívánok!

Bővítettem a képtáramat, ha ide kattintotok, láthatjátok!


Üdvözlet, Zsuzsó
taptapo Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64186
Kedves Gabriellák, Gabikák, Gabcika, briella és még Gabók, Isten éltessen nevetek napján benneteket ! Szép napot kívánok üdv taptapo magdi
pmárti Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64185

Szép napot mindenkinek!

Zófimamája-Gabika és  Házyboszi Gabika  Isten életessen benneteket nagyon nagyon sokáig, na meg természetesen  a "titkos"bujkáló" Gabriellákat is!

 

 

Szirmok-Viki pont tegnap mentettem el egy pulcsit amiről Te jutottál eszembe, "Napraforgós" felteszem a képet  Judit 18 feltettjei között találtam, nagyon sok szép minden van benne!

Jolimama Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64184
Előzmény: penelope06 (64183)
penelope06 Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64183

Kedves Topiktársak!

Valaki valamikor - talán a nyár folyamán - lefordította az angol kötéskifejezéseket magyarra, de nem találom sehol. Ha valaki tudja, milyen hsz. alatt jelent meg, kérem írja meg.Köszönöm előre is.

csirip46 Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64182
Szép Napocskát Mindenkinek !

M Ildi Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64181

Szép napot mindenkinek.

Boldog névnapot a Gabrielláknak.

A kisfiam kéri, hogy kösek neki egy olyan pulovert amelynek az elején SPONGYA mesefigura van. Valakinek nem volna egy ilyen mintája? Elöre is köszönöm. Ildi

Rebeka 55 Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64180

Kedves Gabriellák!

Boldog Névnapot Kivánok mindnyájatoknak!

nusa-szegedről Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64179

Isten éltesse a

GABRIELLÁKAT !

eicu Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64178

Gyöngyvirág!

Az én lányom dolgozik és én is ott dolgoztam a kincstárban. Igaz nem gáz támogatással foglalkozik, de azért ma rákérdezek pontosan, hogy ilyenkor amikor valaki külföldön van, akkor mi a helyzet az ellenőrzéssel. Az egész eljárás lefojtatása nem valami bosszúvágy, hanem csak egy rutin eljárás. A 8 nap pedig nem idegesítés céljára van hanem az van benne az eljárási törvénybe és azt idézik, amit nekük kötelességük megtenni. De pontosan meg fogom kérdezni és a mai napon még visszajelzek.

De szerintem is igaza van Zsófimamájának, hogyküldjetek egy levelet (faxoljatok), hogy az aláírásotok rajta legyen és kérjetek halasztást az ellenőrzésre, azzal az indokkal, hogy külföldön vagytok.

livia néni Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64177

Köszöntöm a fórum Gabriella nevű tagjait.

Lívia

fpárduc Creative Commons License 2008.12.12 0 0 64176
Kitartást az Anyukádnak.
Küldök felé egy kis gyógyító erőt!
Szorítok neki, hogy minél előbb meggyógyuljon.
A konyhai balesetedben az a jó, hogy senkinek nem lett baja!
Kitartást neked is januárig.
Néha olvass minket, csak egy pihenés erejéig!


Én is köszöntöm a Gabriellákat!
BOLDOG NÉVNAPOT NEKIK!
További szép alkotással teli napot mindenkinek.
Fpárduc
Előzmény: szirmok (64175)
szirmok Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64175

Sziasztok!

 

Hát már rég jártam erre, annyira nincs most időm. Bár nha beleolvasok a fórum életébe, de az írás nehezen megy.

Nagyon sok elmaradásom van... Igaz a múltkor írtam ami elszállt, de nem volt erőm újból beírni.

Most picit pótolnám.

Röstelem, de nem írtam, elmaradtam egy csomó köszöntéssel és most meg itt a Judit és Gabriella is.

Hát engedjétek meg, hogy kicsit elmaradva de kívánjak a közelmúltban ünneplő összes szüli és névnaposnak minden jót és szépet!

Isten éltessen Benneteket!

 

 

Ágnes77!

 Tündériek az ikreid és nagyon sok örömet és boldogságot kívánok az egész Családnak!

 

Hát én már legalább két hónapja semmit sem kézimunkáztam és már nagyon hiányzik. Elkezdtem egy másik munkahelyen is dolgozni, úgyhogy per pillanat most ez is más időbeosztást jelent.

Közben megkezdődtek a családi ünnepek is ami nálunk nov 24- től jan 1-ig tart.

Múlt héten 24 fős vendégség volt nálam, ami elég nagy felfordulást és készülődést jelent pici lakásunkban. Ráadásul kis malőr is közbejött, még szerencs, hogy sok étellel készültem. Megsütöttem kb 28-30 szelet karajból az általam kreált tatárszkás húst.

Mikor kivettem a sütőből és feltettem a tűzhely tetejére ami sima volt és meleg, számomra megfejthetetlen okból pár perc múlva elindult  a konyhakő irányába és ezer db.re tört a jenai tál és a húsból álltak ki a szilánkok. Még szerencse h nem álltam ott mert csúnya égési sérüléseim is lehettek volna. Gondoljátok el, itt volt az egész vendégsereg... Megcsináltam Antal László barackos csirkéjét is és nagyon finom lett. Volt más is de ez volt a fő fogás. Még tálalás előtt takarítani is kellett az egész konyhát. Legalább ne dolgoztam volna ennyit. Mindenesetre a minden más jól sikerült és senki nem maradt éhes.

Most hétvégén anyukámék 50 éves házassági évfordulójauk lesz. Karácsonnyal meg nem állok sehogy.

Ha már anyuékról szó esett, szeptemberben emlékeztek írtam anyukám lesett és eltörtea vállát. Hát sajna nagy gond van 5 csavar tartja össze és a csontok a mai napig nem kezdtek el összeforrni. Nagy fájdalmai vannak, tegnap volt megint dokinál és a csavarok kilazultak. Nem lehet operálni, mert ha meghúzza a csavarokat a csontok repednek tovább. A szívem szakad érte, így még soha semmivel nem szenvedett pedig már több protézise is van.

Elnézést, h hosszúra sikeredtem.

csipkerozsi Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64174
Nagyon szép!
Előzmény: LRJudit (64165)
csipkerozsi Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64173

Házyboszi-Gabcika és a topik minden Gabriellájának boldog névnapot kívánok!

 

csipke47 Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64172
Nézzétek mit találtam, ötletnek nem rossz?
szedit99 Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64171
De meg ám! Teljes siker! Méltem.
Előzmény: LRJudit (64168)
zsófimamája Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64170

Sziasztok, köszönöm a névnapi köszöntéseket!

 

 

Gyöngyvirág! Én sem vagyok szakértő, de nekünk is volt tavaly ilyen ellenőrzésünk.

Ha jól emlékszem volt benne valami olyasmi, hogy lehet valamire haladékot, vagy hosszabbítást kérni??? Ez nem tuti fix, csak valahogy bevillant, mert én is leveleztem velük több hónapon át, és mindig cseszegettek a 8 napos határidővel, és telefonon nem fogadták el a hosszabbítás kérelmet, csak levélben.

 

 

Előzmény: gyöngyvirág2007 (64150)
KSKG Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64169

Sziasztok!

Gabrielláknak, Juditoknak nagyon boldog névnapot kívánok.

 

Látom ma megint téma volt a keményítés. Nekem a héten cukorral sikerült nagyon kemény harangot csinálni. szerintem a fényéből sem vesztett.

 

LRJudit Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64168

Tessék pancsolni! Megkaptad?

Előzmény: szedit99 (64167)
szedit99 Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64167
Azt úgy tudtam kinyomtatni, hogy egy barátnőm áttette Word-be.De hogy hogy csinálta, nem tudom. Ezt is elküldtem neki, remélem megoldja ezt is.
Előzmény: LRJudit (64154)
Annamária36 Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64166
      :O)
Előzmény: KZsuzsó (64164)
LRJudit Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64165

Még mindíg köszönöm a megemlékezéseket.

Holnap megpróbálok jobb képet csinálni, természetes fénynél. Egyértelműen veszített a fényéből, keményítés után.

KZsuzsó Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64164
Üdvözlet minden kedves topikosnak!

Annamária36: köszönöm a figyelmeztetést, nagyon sietve készült az oldal, de már megfordítottuk a képeket. Képtáram

Üdv: Zsuzsó

Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64163

 

 

Jutka 18!  Eicu! ezen az oldalon is van egy könyv....

 

http://www.maggiescrochet.com/annies-attic-winter-wonderland-p-518.html

 

 

 

margitmama Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64162

BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK MINDEN GABRIELLÁNAK,..

 

 és kicsit megkésve a

 

JUDITOKNAK is SZERETETTEL margitmama

 

Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64161

Jutka18!

 

 

Idáig kerestem, de az biztos, hogy a képek lementésénél nem volt minta, mert akkor biztos, hogy lementettem volna.

 

Amit kibogarásztam:

 

A tervezők: Wilma Bonner és Annie Attic. Az eBay-en árulnak könyveket, 10-15 dolláros árom láttam.

 

Sajnos egy árva leírás sincs,  Eicu nagyon ügyes volt, gratulálok.

Jutka18 Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64160

EICU, nagyon de nagyon szépen köszönöm!!!!!!!!!!

 

hazyboszika boldog névnapot kívánok Neked én is!

 

 

 

 

Előzmény: eicu (64159)
eicu Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64159

Már régen vadászok erre a mintára. Most megtaláltam, de angolul. Én nem tudok, de valaki biztosan hasznát veszi az angol tudásának.

Nagyon megörültem amikor megláttam, de korai volt mert rajz nincs csak szöveggel van írva.

Hátha egyszer magyarul is hozzájuthatunk ehhez a mintához.

 

Felteszem ide a linket, mert van ott még több is:

 

Horgolt házak leírása

 

 

Előzmény: Jutka18 (64143)
borcsimama Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64158
Bocsánat, a képek lemaradtak.
hazyboszi Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64157
Jolimami.


Nagyon köszönöm!!!
Előzmény: Jolimama (64155)
borcsimama Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64156
Házyboszi Gabikának és a topik összes Gabiellájának!

KEDVES GABIKÁK, GABRIELLÁK!



Szeretettel köszöntelek Benneteket névnapotok alkalmából, nagyon jó egészséget, és sok-sok örömöt kívánok Nektek.
Jolimama Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64155
hazyboszi-Gabci és topikunk minden Gabriellája, akik most ünneplik, boldog névnapot kívánok: Jolimama

LRJudit Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64154
Szedit!
JPG fájlokról van szó, ugyan úgy kell ezt is kinyomtatni, mint amit Martina küldött neked.
Előzmény: szedit99 (64151)
LRJudit Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64153

Gyöngyvirág!
A két esemény valószinüleg független egymástól. Nem azért ellenőriznek, mert megpróbáltad lemondani. Az olvasható az államkincstár honlapján, hogy 70 000 igénylőt ellenőriznek.

http://www.allamkincstar.gov.hu/

Nézd meg, van benne emil cím is. Nem nagyon tudsz mást tenni. Írjatok neki egy levelet, hogy felhatalmazzátok az iratok áthozatalára. Megírod, kinyomtatod, aláírod, beszenneled, hazaküldöd valakinek, aki kinyomtatja és postán elküldi a MÁK-nak. Hozzátartozik, hogy én nem vagyok hozzáértő, csak ez a véleményem a dologról. Én holnap írom meg levelem a MÁK-nak. Szintén gázártámogatás!

Előzmény: gyöngyvirág2007 (64150)
szedit99 Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64152
Bocs, Martinának szántam.
Előzmény: szedit99 (64151)
szedit99 Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64151
Ha az angyalkákról van szó, sikerült külső segítséggel kinyomtatni, kicsi homályos, de leolvasható.
Amit Judit küldött színesben, csodálatos! Csak éppen nem tudom kinyomtatni. Még kisérletezek, nem adomfel!
Előzmény: LRJudit (64145)
gyöngyvirág2007 Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64150

Sziasztok!

Csodálatos ez az ünnepi készülődés, olyan jó idejárni gyönyörködni!

Sajnos nekem itt a „műhelyem” elég hiányos, de azért én is alkotok néha 1-2 apróságot.

Ma végre ezt oda tudtam adni a főnöknőmnek, teljesen el volt ájulva, hogy ezt Te készítetted és hogyan? Ez a legszebb karácsonyi ajándékom az idén, a lakásom legszebb pontjára fogom tenni, imádom az egyedi, kézzel készített dolgokat. Én meg örülök, hogy örült, adni jó… :)

Ha tudná, hogy Karácsonyra egy szép angyalkát fogok adni… :)

A Juditoknak én is nagyon boldog névnapot kívánok!

Lányok, nagy bajban vagyunk, talán valakinek van ötlete, tanácsa, bármi jól jönne: amikor eljöttünk, lemondtuk a gázártámogatást, mert megváltoztak a jövedelmi viszonyaink, csatoltunk minden szükséges iratot, tudván, hogy innen lehetetlen lesz. Akkor jött egy válasz, hogy évközben nem lehet megváltoztatni. Most meg jött egy levél, hogy az ellenőrzéshez nyújtsunk be pótlólag papírokat 8 napon belül. Párom felhívta őket, hogy ez lehetetlen, hiszen külföldön vagyunk és már korábban elküldtünk mindent. Az őt nem érdekli, a papírjaink a másik irodában vannak és nem hozhatja át, csak ha meghatalmazást adunk. Na de innen, 8 napon belül? Beígértek büntetést 5 000-től 500 000-ig. Úgy emlékszem, valakinek a lánya vagy menye ilyesmivel foglalkozik, légyszi-légyszi, s.o.s valaki segítsen!

Előre is nagyon köszönöm!
LRJudit Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64149

Csirip!

Köszönöm!

Szedit!

Elküldtem, majd jelezdd, hogy megfelelő-e!

Előzmény: csirip46 (64148)
csirip46 Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64148
JUDIT. Küld át nekem. Hátha...
Előzmény: LRJudit (64146)
Annamária36 Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64147

Sziasztok Mindenki !

 

KZsuzsó még nem válaszolt neked senki,szép a képtár csak meg kéne próbálni "felállítani" néhány képet. Megérdemelnék mert a verrtcsipkéid nagyon szépek.

 

 

Előzmény: KZsuzsó (64082)
LRJudit Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64146
Most kitaláltam egy módszert, ha jó, akkor jó, ha nem, akkor sajnos nem tudok segíteni!
Előzmény: vmartina (64144)
LRJudit Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64145
Martina!
Az a helyzet, hogy nem oldódott meg, kinyomtatva elég homályos, de valahogy nincs érkezésem a dologhoz, elég nagy munka! Esetleg, ha próbálnál új fotót készíteni, segíthetne!
Előzmény: vmartina (64144)
vmartina Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64144

Judit!

Tudok valamit segíteni vagy megoldódott a dolog.

Lehet, egy "mentés másként" megoldaná?

Előzmény: LRJudit (64139)
Jutka18 Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64143

És véletlenül ez nincs meg valakinek, illetve nem tudjátok, hol találhatnám meg?

 

Jutka18 Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64142
NAGYON SZéPEN KöSZöNöM ELöRE IS!!!!
Előzmény: Ilonamamzi (64141)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64141

Jutka! 18!

 

 

 

Most nem tudom megnézni, de este otthon megkeresem, picassás albumok voltak ha jól emlékszem. mindent begyűjtök, mint egy kis hörcsög, és utána gyönyörködöm bennük.

Előzmény: Jutka18 (64140)
Jutka18 Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64140
Ilonamamzi kedves, ezeknek van leírásuk is? Megmutatod a linket, ahol találtad, légyszives?
Előzmény: Ilonamamzi (63995)
LRJudit Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64139

Eicu!

Szokásról nincs szó, most vettem elöszőr! Majd mutatom! Már készül, de még keményíteni is megpróbálom.

Szedit!

Előbb olvastam a leveleimet és nem értettem, miért kaptam. Mindjárt megnézem!

Előzmény: eicu (64136)
LRJudit Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64138

Anitazsuzsa!

Vicceltem, túlértékelted. Eszméletlen gyönyőrű fonalak és abból kiindulva, amit vettem, nem is drága.

Előzmény: Anitazsuzsa (64129)
LRJudit Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64137
Amen!
Előzmény: borcsimama (64128)
eicu Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64136

Minden kedves Judit nevű társunknak nagyon boldog névnapot kívánok! És mindnen olyan társunknak aki a szülinapját, vagy névnapját ünnepelte az elmúlt napokban minden jót kívánok.

El voltam kicsit "ülve" nem voltam itt egy pár napja. De nagyon sok szép dolog készült, nagyon szorgos volt a kis csapat.

 

Anhika! Nagyon szép kis csapatot sorakoztattál fel.

 

Bubuka54! Te is nagyon szépeket csináltál és sok mindent.

 

Horgica! Egyszerűen hihetetlen a mennyiség és és minőség is.

 

Csipkerózsi! A Te nagyalkád is szép még ha eltér a mintától akkor is. Én majdnem mindig eltérek ha horgolok.

 

LRJudit! Aranyos kis díszeid lettek. Hasonló módon fogtam én is hozzá, már nem bírtam tovább, hogy ne csináljak én is egy két angyalkát. Nagyon szép a fonal amit vettél. Ha megkérdezhetem mit szoktál belőle csinálni?

 

Csipke47! Nagyon szépek a nec terítőid.

 

Borzasztóan útálom, hogy keményíteni kell az ilyen dolgokat.  Meg vagyok róla győződve, hogy addig sokkal szebb amíg nincs keményítve. Akkor valahogy "eltorzulnak". Voltam egy rövidáru boltba és volt eladó angyalka. Megfogtam, hát azt nem tudom mivel csinálták, de fényes is volt és szinte kopogott olyan volt mintha valami porcelán bevonat lett volna rajta. Én még ilyet nem láttam.

Az enyém meg szűrkés árnyalatú lett a búzakeményítőtől, a másiktól szép fehér maradt, de az meg nem lett olyan kemény.

További kellemes szép napot mindenkinek.

 

 

 

 

Jutka18 Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64135

Kedves Ilonamamzi, én is szeretem ezeket a  régi magazinokat, hovatovább egyre értékesebbek lesznek. De sajnos most több ilyen oldal nincs elmentve nekem, ezekre is csak véletlenül találtam rá és nem rákereséssel!

Katie, szupi munkahelyed van!!! Imádok utazni! Én is örülök már elöre is a mintáknak! :) Köszi

 

Köszönöm én is a jókívánságokat, még egyszer!

 

 

 

 

Előzmény: Ilonamamzi (64099)
TJucus Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64134

Szép Napot Kislányok!

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a megemlékezést. Ezek szerint azért még nem felejtettetek el. Nem tudok még nézgelődni sem, mert igen ritkán jutok géphez, akkkor is csak rövid időre. De a fiam most már ist.biz. megígérte, hogy a hétvégén már tényleg elviszi a gépet. Legalább. Hogy mikor lesz kész azt nem tudom.

Változatlanul nagyon szépek az alkotásaitok és igen szorgalmasak vagytok. Én is készülődök, alkotgatok, majd mindent megmutatok. Ha tudok újat mutatni, jó lesz jövőre.

Azért remélem még az idén rendben lesz a gépem.

Addig is jó munkát, szép alkotásokat, jó egészséget mindenkinek ebben a nem igazán szép "télben".

Minden jót kívánok én is az összes Juditnak, kedves druszáimnak.

szedit99 Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64133
Kedves Judit!
Már csak benned van minden reményem! VMartinától megkaptam a keresztszemes angyalkák mintáját. Fotózva, nem szkennelve. Minden próbálkozásom ellenére sem tudom kinyomtatni.
Azt hiszem legjobb lesz, ha elküldöm neked. Talán úgy inkább tudsz segíteni!
Előzmény: LRJudit (64114)
horgIca Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64132

Kedves Judittok!

 

Tudom megint elkéstem, de akkor is nagyon sok szeretettek köszöntelek BENNETEKET!!!

Tegnap egész nap eszembe voltatok, de írni sajna nem volt időm. Egész nap dolgoztam, este szószerint belebuktam az ágyba. - de ma SZABADNAPOS vagyok!!!!

 

Judit nagyon szép az a fonal.Megnéztem azt a honlapot amit feltettél, de sajna magyarul egy szó sem. Megértem, hogy megajándékoztad Magad. Megérdemled!

 

Lányok nagyon szépeket készítettetek, olyan jó nézegetni, és "ellopni" egy-egy mintát.

További szép  készülödést!!

emoke33 Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64131
Köszönöm ezt a történetet. Azt hiszem, sokaknak segit a mindennap küzdelmeiben.
Mindenkinek reményteli napot kivánok.
Előzmény: borcsimama (64128)
szedit99 Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64130
Kedves Borcsimama!
Nagyon tanulságos, köszönet érte! Még többször el fogom olvasni.
Előzmény: borcsimama (64128)
Anitazsuzsa Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64129
Judit!
Ne haragudj, de tegnap vendégem jött és már nem tudtam válaszolni.
Nem nagyon értem, hogy hová kéne utaznod? Talán Törökországba, ahol ilyen szépséges fonalakat készítenek? Vagy valamit félreértettem?

Egyébként bocsánat, de tegnap már tényleg nem volt időm sem írni, sem olvasni, ezért nézzétek el nekem, hogy csak most köszöntöm meg a JUDITOKAT!

Isten éltessen Benneteket!
Előzmény: LRJudit (64096)
borcsimama Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64128
Sziasztok, igaz, ez nem kötés, horgolás, de megszívlelendő! Gondoltam, megosztom Veletek! bocsi, hogy ilyen hosszú

> Sándor olyan srác volt, aki tényleg meg tudott őrjíteni.
Mindig jókedvű volt és mindig tudott valami pozitívat mondani..
Ha valaki megkérdezte, hogy, hogy van, azt válaszolta:

> - Ha jobban lennék, kettő lenne belőlem.
> Született optimista volt. Ha valamelyik ismerősének rossz napja volt=
> ,
> Sándor azt mondta neki, hogy a helyzet pozitív oldalát kell néznie=
> .
> Annyira kíváncsivá tett a természete, hogy egy nap odamentem hozz=
> á és
> azt mondtam:
> - Ezt egyszerűen nem értem. Nem gondolkozhatsz mindig pozitívan. Hog=
> y
> csinálod ezt?
> Sándor azt válaszolta:
> - Ha reggel felkelek, azt mondom magamnak: Két lehetőséged van.
> Választhatsz, hogy jó- vagy rosszkedvű akarsz-e lenni. Minden
> alkalommal,ha történik valami, magam választhatok, hogy elszenvedő=
> je
> legyek a helyzetnek, vagy tanuljak belőle. Minden alkalommal, ha
> odajön valaki hozzám, hogy panaszkodjon, Elfogadhatom a panaszkodás=
> át
> vagy felhívhatom a figyelmét az élet szépségeire. Én a pozit=
> ív oldalt
> választottam.
> - Jó, rendben, de ez nem olyan egyszerű. szóltam közbe.
> - De, egyszerű. - mondta Sándor , az élet csupa választási
> lehetőségből áll. Te döntöd el, hogyan reagálsz a különb=
> öző
> helyzetekben. Választhatsz, hogy az emberek hogyan befolyásolják a
> hangulatod. A mottóm: te döntöd el,hogy hogyan éled az életed.
> Elgondolkoztam Sándor szavain. Rövid idővel később elhagytam a
> Vagongyárat, hogy önálló legyek. Szem elől tévesztettük egym=
> ást, de
> gyakran gondoltam rá, ha úgy döntöttem, hogy élek. Néhány =
> évvel később
> megtudtam, hogy Sándor súlyos balesetet szenvedett. Leesett egy kb. 18
> méter magas toronyról. 18 órás műtét és sok hetes intenzív=
> ápolás után
> Sándort elbocsátották a kórházból fémtámaszokkal a hát=
> ában. Mikor
> meglátogattam, megkérdeztem, hogy érzi magát.
> Azt válaszolta:
> - Ha jobban lennék, kettő lenne belőlem. Szeretnéd látni a sebem=
> et?
> Lemondtam róla, de megkérdeztem, hogy MI játszódott le benne a bal=
> eset
> pillanatában.
> - Nos, az első, ami átsuhant az agyamon az volt, hogy a lányom - aki
> pár hét múlva jön világra - jól van-e? Mikor pedig a földö=
> n feküdtem,
> emlékeztem, hogy két lehetőségem van: választhattam, hogy élek=
> vagy
> meghalok.
> - Féltél? Elvesztetted az emlékezeted? - akartam tudni.
> Sándor folytatta:
> - Az ápolók valóban jó munkát végeztek. Végig azt mondogatt=
> ák, hogy
> jól vagyok. De mikor begurítottak a sürgősségire, láttam az or=
> vosok és
> nővérek arckifejezését, ami azt jelentette: 'Halott ember.' És T=
> udtam,
> hogy át kell vennem az irányítást.
> - Mit csináltál?- kérdeztem tőle.
> - Nos mikor egy felvételis nővérke hangosan megkérdezte, hogy
> allergiás vagyok-e valamire, igennel válaszoltam. Az orvosok és a
> nővérek csendben várták a válaszom. Mély levegőt véve
> visszaordítottam:
> - A gravitációra!
> Mialatt az egész csapat nevetett, elmagyaráztam nekik:
> - Az életet választottam. Tehát úgy operáltak meg, mintha él=
> ő lennék
> és nem halott.
> Sándor a tehetséges orvosoknak köszönhetően maradt életben, de
> csodálni való hozzáállásával is. Tőle tanultam meg, hogy min=
> dennap
> lehetőségünk van választani, teljes életet élni. Hozzááll=
> ás kérdése
> minden. Ezért NE aggódj amiatt, MI lesz holnap. Mindennap van elég,
> ami miatt aggódhatsz.
> És a ma AZ a holnap, ami miatt tegnap aggódtál.
LRJudit Creative Commons License 2008.12.11 0 0 64127

Szép jóreggelt!

Ismételten köszönöm a köszöntéseket!

Nuska4 Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64126

Kedves Juditok! Isten éltessen benneteket!

 

LRJudit csodásak a fonalak!

 

Jó éjt!

Maria46 Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64125

Szép estét Mindenkinek!

 

JUDITOK!!! Isten éltessen Benneteket !!!

üdv Mária

ANHIka Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64124


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a dícsérő szavakat az angyalkáimra.40 db-t csináltam.

csongkadar Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64123

Bocsánat, hogy egy kicsit elkéstem.

 

Minden kedves JUDITNAK sok boldogságot, jó egészséget és szebbnél szebb kézimunka ötleteket kívánok névnapja alkalmából szeretettel:Mari

M Ildi Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64122

Sziasztok

Boldog névnapot kívánok minden Juditnak!

nyuszturenka Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64121

Sziasztok..

 

Boldog névnapot, kívánok minden kedves Juditnak:-)

 

Utólagossan, pedig mindenkinek sok sok puszkát..

 

Lányok nagyon ügyesek vagytok, ha lesz időm átolvaslak benneteket végig december elejétől:-)

 

Ezerrel készül mindenki a karácsonyra:-)))

 

Remélem idén már csak két napot kell dolgoznom, max még a hétfő:-)))

 

Jóéjt, és puszika mindenkinek.

Csopi47 Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64120

LRJudit!

 

Alapvetően nem vagyok irígy,de ezt a fonalat,most igenis irigylem.

 

Azért csinálj belőle valami szépet és légyszíves mutasdd meg!

 

Mindenki!

 

Annyira szépeket készítettetek,hogy csak ámulok,bámulok. Nem is tudom egyenként dicsérni,hanem mindenkit most dicséretben részesítek.

 

Ajándéknak teszek ide egy mintát,hátha nem ismeritek.

 

Jó készülődést!

 

Csöpi

Előzmény: LRJudit (64114)
Csopi47 Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64119

KEDVES JUDITOK!

 

Névnapotok alkalmából nagyon sok boldogságot és jó egészséget kívánok!

szaboildiko Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64118

 

Boldog Névnapot és örömökben gazdag életet kívánok a Judit névre hallgatóknak.

 

 

pumukli9 Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64117

Kedves Juditok!

 Nagyon boldog névnapot kívánok Nektek!

Eszter

magdy70 Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64116
??? Joli mama!!! Ma a képtáradban fedeztem fel a sook csodás dolgok mellett ezt a gyönyörű gyertya tartót.
Jóó lenne karácsonyi ajándéknak meghorgolni. Mit gondoltok kezdő meg tudja?????
Német nyelven van leírás ...Valaki esetleg le tudnáá fordítani ??? Valaki meghorgolta már???? Pusz szép estét MINDENKINEK!!!
livia néni Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64115

Szeretettel köszöntöm a ma névnapjukat ünneplő Juditokat.

Lívia

LRJudit Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64114
Fogalmam sincs, de elsők között fogjátok látni az eredményt! De lássátok be, ezt nem lehetett ott hagyni.
Előzmény: csipkerozsi (64110)
vmartina Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64113

Szia Panni!

Minta Neked is ment.

Előzmény: Kereszt_szem (64109)
Jolimama Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64112
Szép estét!
Katie ahogy időd engedi, küldjed, felteszem a képtárba. Azt hiszem, hogy mindenkit
érdekelne.
Előzmény: Katie53 (64106)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64111

Kati53!

 

Szerintem nagyon sokan örülnénk a régi újságoknak, minden féle jöhet, kötés, horgolás, rece, frivolitás, klöpli, stb.  Lehet, hogy a fazonok régiesek, de nagyon szép mintákat készítettek, azt át lehet variálni újabb fazonokra is. Csak a képek mérete fontos lenne, hogy a mintákat, vagy a leírásokat látni tudjuk. Kéne egy képtárat csinálnod, oda nagy képeket is fel lehetne tölteni.

Előzmény: Katie53 (64106)
csipkerozsi Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64110

Jutka 18 köszi a linket, jó volt nézegetni, meg néhány mintát is találtam:)

LRJudit szép fonalakat kaptál, mi készül majd belőle?

Gabcika, hol vagy?

Nézzétek lányok, mit találtam a Jutka18 által feltett linken, egy minta több variációja(leírás az X-mas díszek c. albumban).

 

 

Előzmény: Jutka18 (64087)
Kereszt_szem Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64109

 

 vmartina   

 

 Nagyon tetszenek az angyalkáid . Szeretném megkapni a mintáját. Lehetséges? 

 

 

 Panni

Előzmény: vmartina (64098)
Kereszt_szem Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64108

 

 Kedves Juditok !  

 

Boldog névnapot kivánok. Remélem a nagy karácsonyi készülődés mellett jut időtök egy kis kézimunkázásra.   

 

Panni

margitmama Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64107
pmárti! Köszönöm , ők az itthoniak!! Annácskám 3 éves! az ő testvérkéje lesz.puszi margitmama.
Előzmény: pmárti (64079)
Katie53 Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64106

Sziasztok !

Elég ritkán jelentkezem, bár rendeszeresen olvaslak Titeket, de csak munkaidőben tudok a gépnél lenni (akkor meg többnyire dolgoznom kell), otthon a gyerekeké a gép, meg akkor ott a házimunka.

Most viszont itt ragadtam a gép előtt, mert várok egy fontos e-mailt és eszembe jutott, hogy valamikor becipeltem ide a régi kézimunka újságjaimat, hogy rendszerezzem és archiváljam őket (egyelőre ilyen pólyás dossziékban vannak, lent voltak a földszinti tárolóban, de amikor ott csörepedés volt, gyorsan felhoztam őket, néhány könyv így is átnedvesedett).

Első menetben a régi Fürge Ujjakat hoztam ki - 1968. 5.számtól vannak meg, kb. a 80-as évek végéig rendszeresen vettem, utána több kevesebb kihagyással, most éppen az utolsó számot várom, mert jövőre nem fizetem elő.

Jót szórakozom a régi divaton, bár néhány gyerek és férfi pulóver még most is elmenne, de főleg a régi horgolás, frivolitás, stb mintákat nézegettem, hátha valakit érdekel. Néhányat beszkenneltem és felteszem - ha úgy gondoljátok, hogy valakit érdekel, elküldöm őket Jolimamának és megkérem, hogy tegye fel a képtárába.

Ha van rá igény, akkor folytatom és folyamatosan küldöm (már amikor van időm - utazási irodás lévén, nálunk most eléggé holtszezon van) a mintákat, csak mondjátok, hogy melyikeket - frivolitás, rece, vertcsipke (?), klöpli - érdekel valakit?

Sajnos, a többi képet nem tudtam feltenni, mert túl nagynak találtattak (akkor ez viszont hogy sikerült...?)

Na mindegy, ilyen minőségben tudok feltenni képeket, jelezzétek, hogy miket válogassak.

További szép estét,most már én is indulok haza !

Kati

vmartina Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64105
Már el is küldtem.
Előzmény: vmartina (64104)
vmartina Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64104
Egy régi Burdából való a minta. Próbálom lefényképezni, már máskor is sikerült úgy.
Előzmény: szedit99 (64102)
szedit99 Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64103
Kedves Magdi! Előbb keményítem a szoknyácskát, aztán ragasztom rá az elkészült fejet. Mosni az angyalkákat? Nem tudom szokták-e? Esetleg a keményítés előtt?
Előzmény: magdy70 (64085)
szedit99 Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64102
Nagyon tetszenek a keresztszemes angyalkáid. Hogylehetne hozzájutni?
Előzmény: vmartina (64098)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64101

Szedit99!

 

Nagyon kreatív voltál/vagy/leszel, egyáltalán nem féltelek, és biztos vagyok, hogy a terítőkből is nagyszerű ruhákat rittyentesz.

Ha tudod, mutasd meg azt a szupi pillanatragasztót is, elég rossz volt nekem a tapasztalatom velük, vagy kifolyt minden, vagy azonnal beszáradt. Ha egyik sem, akkor a két ujjamat ragasztottam össze.

 

Szóval nagyon klasszak az angyalkák, vidám csapat.

Előzmény: szedit99 (64083)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64100

LR Judit!

 

 

Ennek a cégnek nagyon szép fonalai vannak a honlapjukon, ahogy láttam néhány boltban, egyáltalán nem vészes az áruk. Főleg kötőfonalaik vannak, köszi hogy megmutattad.

Előzmény: LRJudit (64086)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64099

Jutka 18!!

 

 

 

Nagyon jók az újságok, imádom nézegetni a régi - és a még régebbi - kézimunkás újságokat.

Ha van még, ne tartsd vissza magad, pakoljad nyugodtan. Köszi: Ica

Előzmény: Jutka18 (64087)
vmartina Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64098

Jó pár napja csak nézegetem a lelkes karácsonyi készülődést a topikon. Most meg már  nem is győzném dícsérni az ügyes készítőket.

Mi most az iskolába készülődünk néhány aprósággal a karácsonyi vásárra. Baba, zsepitartó, a korábban már mutatott kismackó.

Azért itthonra is készült egy asztalközép és az ajtóra egy koszorú.

Jaj, most látom, hogy a szarvas fülében még ott a férc:-)
vmartina Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64097

Kedves Juditok!

Minden jót kívánok Nektek a névnapotokon!

LRJudit Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64096
Minnél tovább nézem ezeket a fonalakat, annál nagyobb meggyőződésem, hogy utaznunk kéne!
Előzmény: Anitazsuzsa (64094)
taptapo Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64095
Kedves Juditok, Jutkák, akik ma ünneplitek névnapotokat, sok boldog névnapot kívánok ! Köszönet, hogy ilyen szép napfényes időt hoztatok mára (legalábbis felénk!) üdv taptapo magdi
Anitazsuzsa Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64094
köszönöm szépen, nagyon gyors voltál
Előzmény: LRJudit (64093)
LRJudit Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64093

Párdon, a neve lemaradt.

YarnArt Bright

www.yarnart.info

Előzmény: LRJudit (64092)
LRJudit Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64092

Ezek 90 grammosak, 800 forint/db kerültek, török és Érden vettem.

Anitazsuzsa Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64091

Judit!

Pont ilyet keresek.

Megmondanád a nevét és hogy mennyibe kerül egy gombolyag? Úgy látom, 10 dekás?

Előzmény: LRJudit (64086)
magdy70 Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64090
De klasszak!!! Méteráruba vetted??? Kérdezhetem mennyi kerül???
Vettem én is arany-színűt de elég vastag... (horvát) 25 gramm volt 920.-
Előzmény: LRJudit (64086)
pilcher Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64089
Kedves Juditok és a napokban Ünneplő szüli- és névnaposok, sok boldogságot, jó egészséget Nektek!
zsófimamája Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64088

Judit!

Nagyon szépek! Lehetne ezüst, és arany a karácsonyfád::)) "mert Te megérdemled"

 

Előzmény: LRJudit (64086)
Jutka18 Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64087

Szervusztok! Mindannyiotoknak köszönöm a névnapi köszöntést és én is kívánok minden druszámnak boldog névnapot!

 

 

retro magazinok

 

retro magazinok ezek is 

LRJudit Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64086

Megleptem magam névnapra és munkakeresési járulékban részesülőként.

Kb. 10-esnek felel meg.

magdy70 Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64085
Sziasztok!!!!! Nagyon sok szép csodálatos remek műveket látok!!!!!
Nagyon ügyesek VAGYTOK!!! Irigykedve csodállak Benneteket.
Én is "dolgozgatom" angyalkákon. a 4. nél tartok.. nem megy gyorsan...:(
Közbe majd bejárom a képtáratokat ; lesek karácsonyfa díszeket már azt is megcsodálgattam a fórumon.
BOLDOG NÉVAPOT Kívánok MINDEN kedves JUDITnak!!!!!! Legyen nagyon szép ez a nap; teljen kellemesen úgy ahogy szeretnétek kívánom szeretettel; hisz a TIETEK!!!:))))))

Szedit ügyesen megoldottad az angyalka fejecskéit ;biztos haladósabb... csak ha mosni kell vagy a keményítésnél nem gond a ragasztás???? Nem oldódik???

Puszi Mindenkinek.. megyek főzni.. és sietek hogy minnél több idö legyen a horgolásra.
Előzmény: szedit99 (64083)
szedit99 Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64084
Szeretettel köszöntöm a Juditokat, és minden ünneplőt!
szedit99 Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64083
Kedves Ilonamamzi!

A dolog úgy kezdődött, hogy sehonyse tudtam az angyalka fejét meghorgolni. Iszonyú babrásnak találtam. Tavaly karácsony előtt a kórházban mellém ült egy betegtárs, próbált tanítani. Hát mindketten feladtuk.
Eszembejutottak a hungarocell gömböcskéim, amiket még tavaly ilyenkor vásároltam. Na meg a Lidl-ben nemrég vásárolt szuper ragasztóm. Gombostűfejnyi csöppeket adagol, gyorsan szárad, jól lezárható.
A hungarocellen bejelöltem három pontot, szeme. szája. Oda három pötty ragasztó, abba varrótű segítségéval három gyöngyszem.
A haja? Még tavaly kaptam Erzsimamától aranyfényű fonalat. Aztán a fiókomban találtam egy marék sárga mátra selymet. Kibogoztam belőle egy hajra valót, hát ilyen göndör lett!
A ruhával még mindig bajban vagyok. Nem sikerül eltalálnom a bőségét.
Afejet beleragasztom a ruha nyakába. A hungarocell aljára néhány pötty ragasztó, és beleillesztem.
Al limlomjaim közt volt egy darabka tüll. Kikeményítettem, abból szabtam a szárnyat. Egy pötty ragasztó, és fenn volt.
Próbálok közelebbi képet csinálni.
A párom ma meglátta az angyalaimat, és "rendelt " belőle néhányat, hogy bevihesse a munkahelyére karácsonyi üdvözletként.
Talán azok jobban sikerülnek. /ruhák/
Előzmény: Ilonamamzi (64059)
KZsuzsó Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64082
Minden kedves Juditnak sok boldog névnapot kívánok!

Végre elkezdődött a képtáram létrehozása, még közel sincs kész, de ha kíváncsiak vagytok rá, itt megtalálhatjátok: http://picasaweb.google.hu/kzsuzso55

KZsuzsó55
perzsi Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64081

Kedves Juditok, Jutkák!

 

Névnapotok alkalmából sok boldogságot kívánok!

 

zsófimamája Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64080

Szép napot mindenkinek!

 

Annyi szép angyalkát készítettetek, hogy az "Ország Karácsonfáján" is megállnák a helyüket:)))

 

 

Kedves Juditok! Nagyon boldog névnapot kívánok Nektek!

 

 

pmárti Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64079

Köszönés meh lemaradt! Szép napot mindenkinek!

Jolimama, Szedit, Margitmama Csirip, köszönöm a jókívánságokat továbbítottam Sárikámnak!

Termeltek nagyon én most kicsit leálltam de ma folytatom tovább, mert megint nekem nem maradt semmi,Olyan kis angyalserglet lenne ha összeadnánk az egészet, meg amit jelképeznek akkor az élet milyen más lenne! de jó lenne!

Margitmama, de jó gyarapodik a családotok, ők az itthoniak vagy a Dubaiak?Egészséget és gondtalan babavárást nektek!!

Horgica hiányoltalak már jó hogy megmutattad a szépségeidet, na meg Anhika angyalsereglete is gyönyörű. Szedit édesek a kis "Kócos " angyalaid, még hogy nem tudsz  de még hogy tudsz!!Bocs akiket kihagytam, de mindenkié nagyon szép   Pusz Márti

margitmama Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64078

SZERETETTEL KÖSZÖNTÖM A JUDITOKAT!!!

 

JOLIKÁM ESTE BESZÉLÜNK MERT A VILLANY MINDJÁRT MEGY!!! PUSZILLAK.

LRJudit Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64077

Sziasztok!
Sehol egy Judit, ezért mindünk nevében köszönöm!
Na megyek a munkaügyi központba. Ügyintézés, ügyintézés, ügyintézés.... ELÉG!

Nusa!
Neked külön köszönöm, hogy hagytál aludni!

borcsimama Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64076
Zuzana7346

Zsuzsikám küldtem Neked @ többet is. puszi
pmárti Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64075
Juditok!!! Lr JUdit T Jucus és a többi Juditnak Boldog névnapot kívánok!!!
Mmaca Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64074

Halihó!

Ezt Kb. én is így csinálom, de vannak variációim:

 

1: A nyakkivágás szemeit ha felszedted, kötheted síma kötéssel is. Ha ezzel a  módszerrel hajtod vissza nemigen fog kölönbözni  síma-fordítottól.

 

2: Úgy is szoktam csinálni, hogy ahol visszaakarom hajtani 2 szemet összekötök, és csinálok egy ráhajtást. Ez kölönösen csipkemintás pulcsihoz passzol, mer kis cakkos szélt ad visszahajtás után.

 

3. Egy síma egy fordított kötéssel megkötöm a nyakat és az utolsó kettő vagy négy sort csőkötéssel kötöm, és a végén "gyapjúvarrással" elvarrom. Ezt anno az olasz kötőkönyvből tanultam és nagyon stabil, kinyúlásmentes nyakat ad. Ez nincs visszahajtava.

 

Az utóbbihoz ha kell irodalmat keresek...

 

Amit itt én csőkötésnek mondok, azt nem régen valaki le is írta, kétrétegű kötés címszó alatt. Én először öv kötésénél talélkoztam vele...

Előzmény: Kereszt_szem (64022)
terpentin44 Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64073

Kedves Juditok!Boldog névnapot!

Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64072

Szép napot mindenkinek, és külön gratulálok a Juditoknak!

 

 

Anhika!  Nagyon nagyon szépek az angyalkák, örömtáncot járnak. 

csirip46 Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64071
SZEDIT. Ha ezek a próba angyalkák, milyen lesz a nem próba ? Nagyon jók!
ANHIKA. Egyik szebb mint a másik !
csirip46 Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64070
... és mivel nem tudom, hogy ki mikor ünnepli e jeles napot, második változat:

Előzmény: csirip46 (64069)
csirip46 Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64069
Szép Napocskát Mindenkinek !

nusa-szegedről Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64068
Isten éltesse JUDIT nevű topic társainkat névnapjukon !

fpárduc Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64067
Szép jó reggelt a Juditoknak! (is)
Ez a nap az Övék, érezzék jól magukat, és egy hatalmas csokor nekik!
A párom festményével kívánok nekik BOLDOK NÉVNAPOT!




















Fpárduc
borcsimama Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64066
Vidám hajnalt Nektek, szorgalmaskodó topiktársak.
Csak ámulok-bámulok, hogy már megint mennyi szépség van a fórumra felrakva. Szorgalmasak vagytok, sok-sok-szépséget készítettek. Gyönyörűek az angyalok, a harangok, és az egyéb munkák. Megszámlálhatatlan kézimunka!!!!!!!!!!!


Mindenkinek gratulálok!!


Tegnap egy ismerősömnél voltam, aki szintén szereti a kézimunkát, és gyorsan megmutattam a fórumunkat, azt hiszem, hogy megfertőztem őt is. Ő is horgol, köt. Egyelőre még csak nézegetni fog bennünket, de remélem, hogy egyszer ő is velünk lesz itt a topikon.

Bocsánat, hogy nem név szerint, nem szeretnék senkit kihagyni: de mindenkinek küldöm a grat. virágot

borcsimama Creative Commons License 2008.12.10 0 0 64065
Kedves Juditok: szeretettel köszöntelek benneteket a névnapotokon.
Rebeka 55 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64064

ANHIKA!

Nagyon szép a hölgykoszorú.ügyi voltál volt türelmed hozzájuk.

nusa-szegedről Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64063
...akkor, hagyjuk a kis álmost, hadd aludjon már most
Előzmény: LRJudit (64062)
LRJudit Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64062

Isten éltesse a Juditokat!

Köszönöm szépen!
Ez a példány megy beborulni ágyikóba!

csipke47 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64061

Sok szeretettel köszöntöm a Juditokat és a többi Ünnepelte t

Ágnes 77 erősödj és vigyázz magadra hisz tőlled függ minden.

csipkerozsi Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64060

Lia, Ilonamamzi köszönöm!

Juditoknak boldog névnapot kívánok!

Előzmény: Lia63 (64035)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64059

Szedit!

 

Tündéri, vidám angyalkákat csináltál, még rcocskájuk is van, szuper. ha tudsz, készíts  közeli képet is, had kopírozzunk egy kicsit. és a haja miből van? 

Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64058

Panni!

 

 

Akkor nem lehet megúszni a varrást? Csak azt a szépséges öltést kéne megtanulnom.

Előzmény: Kereszt_szem (64048)
Rebeka 55 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64057

 

 

     Juditok!  boldog névnapot kivánok!

nusa-szegedről Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64056

Édes Editkém,

ez az, amiről szó sem lehet, (már, hogy róluk ne essék szó)

Mint a kotorékreb, úgy kerestem vissza !

A próbaangyalkáid, egyedülállóak a maguk megjelenésében !

A technikai részét nem értékelhetem, mint tudjuk kutyaütő vagyok horkolásban, viszont az "összbenyomás" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ilyen bájos, vidám angyalkákat még senki nem mutatott

Kívánom mindannyiunknak, hogy ilyen angyalkák intézzék a közelgő karácsonyunkat!

Előzmény: szedit99 (64052)
ANHIka Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64055
Sok boldog névnapot kívánok Judittoknak.

Megmutatom mit csináltam mostanában
Annamária36 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64054
....és ami terítő alattuk van ?   :o)   
Előzmény: szedit99 (64052)
Jolimama Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64053
szedit, azt mondtad, nem tudod megcsinálni az angyalkákat, látod, mégis milyen szépek lettek.
Annyi sok szép került fel ma, most nem is térek külön ki mindegyikre, mind nagyon szép lett.
Kereszt_szem feltettem a képtárba a leírást. Gyönyörűek a keresztszemesek.
Nyugodalmas jóéjszakát Mindenkinek.
Margitkám holnap talán tudunk beszélni msn-nen.

Előzmény: szedit99 (64052)
szedit99 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64052
És a keservesen megszült angyalkáimról szó sem essék?
Kereszt_szem Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64051

 

 Csirip46   

 

 Ugye..- ugye... Nem csak az a baj, hogy felejtünk....én az újat is nehezen tanulom már, föleg ezzel a masinával..... A himezés mellett elég gyakorlott kötő vagyok, igy rám számithatsz annál is inkább, mivel úgy látom tanitómestereink közös  őstől tanultak kötni.  

 

Panni

Előzmény: csirip46 (64037)
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64050

IGEN, IGEN!

Nagyon jól beszélsz a tasztatúráddal, sőtpláne:

Valahol, a lomok (...) között meg van az olasz patni körbekötve is, -még próbát is kötöttem belőle, mert ugyebár, fő a bizalom-

ha...

Előzmény: Annamária36 (64046)
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64049
... addig legyek szegény
Előzmény: szaboildiko (64004)
Kereszt_szem Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64048

 

Ilonamamzi    

 

Most hirtelen előkaptam egy kardigánt.A gomboláspántot külön szoktam kötni úgy,hogy az elkészült elején  - horgolótűvel - felszedem a megfelelő szem számot, és viszintes gomblyukat kötök, általába 1vagy 2 szemből.  Munka szinén láncolom le a szemeket és a következő sorba pótolm. A gomboláspánton - mivel 2 lyuk van -szépséges láthatatlan öltésekkel cénával össze kell varrni.  9 db gombot számoltam a kardigánon. Ha nagyobb a gomblyuk huroköltéssel sajna körbe kell varrni. 

 

Panni

Előzmény: Ilonamamzi (64034)
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64047

Ui.:

A munka maga, gyönyörű !

Nagyon jól esett az udvariasságod.

Mint, mondani "szoktam"... már nem (éltem) dolgoztam hiába a leírásán

köszönöm

Előzmény: szaboildiko (64004)
Annamária36 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64046

Sziasztok,szép estét Mindenkinek!

 

Igazán nem akarok okvetetlenkedni de erre találták ki az olasz kezdést és befelyezést. Azt hiszem a képtáramban fent is van a "fortélyok" közt.

Előzmény: Kereszt_szem (64022)
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64045

AJVÉ

tehát, megint harcolnom kell

(utálom, utálom, utálom)

Előzmény: LRJudit (64043)
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64044

hmm..

Ez hogyan történhetett?

Jelzem, én a bejárati ajtónknál álltam, valamelyik nap, mert nem jutott eszembe a kód...

Ha a szklerózis jelei, akkor, ajaj... (már nálam)

egyébként, szerintem, káromkodj egyet-kettőt, kezd nagyobb tűre, így puhább, símulékonyabb lesz.

(de mi lesz a kóddal?)

Előzmény: szaboildiko (64004)
LRJudit Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64043
szegedi
Előzmény: nusa-szegedről (64040)
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64042
na, már az első szemet
Előzmény: Ilonamamzi (64034)
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64041

...ott csavartan kösd le a szemet

(már, ha kötésről beszélünk, mert még mindig zaklatott állapotban vagyok)

Előzmény: Ilonamamzi (64034)
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64040

LÁNYOK, ASSZONYOK !

Most, meg mi a jó fene történt?

El akartam zokogni a vállatokra borulva, legfrissebb "összeomlásomat ", 

hát alig-alig tudtam a topicunkra akadni !

Ez csak szegedi "meglepi" vagy általános átrendeződés?

Na tessék, már el is felejtettem (majdnem) mi volt az, az égbekiáltó keserűség...

Utóbb írtam, hogy megfenem a kardom, szerintem a hatlövetűmet fenem meg inkább, és bemegyek a szolgáltatóhoz és...

?????????????????? 

szedit99 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64039
A próba-angyalaim
Kereszt_szem Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64038

Szép estét!

 

 

12

 

Hallgatásom okait az unokám segitségével feltöltöttük a képtáramba. Nézzétek meg. Ezt a kettőt izelitőül. Természetesen ezek alapja is rece,mnt mindig.

 

A zöld takácsvászonra van himezve.

 

A másik panamára és Szedit  régi Tündér Ujjak-ból való minta alapján készült.   

 

Panni

 

csirip46 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64037
Panni. Köszi. Igen, igen...igy az évek távlatából rémlik is...:-) Rettenetes, hogy mennyit felejt az ember. Ha nem mondod, eszembe sem jutott volna ! Ezt a kerek nyaknál csináltuk anno.....
Előzmény: Kereszt_szem (64026)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64036

Csipkerózs!

 

 

Olyan csodálatos, gazdag a képtárad, hogy csak gratulálni tudok hozzá, nagyon sok tervet néztem már ki belőlük.

Lia63 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64035

Drága Csipkerózsi!

 

Segitségedet köszönöm, megnéztem az albumaidat - szuperek!!!!!!! Szép estét kivánok neked! Köszi!

Előzmény: csipkerozsi (64031)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64034

 

Panni!

 

 

Az előbb magától fejezte be a gép,  most folytatom.

 

Nincs véletlenül arra tanácsod, hogyan lehet szép gomblyukat csinálni. Tudom, hogy mit és hogyan kell fogyasztani, és visszaszaporítani, de valahogy mégsem az igazi. Az a bajom, hogy a gomblyik széle egy kicsit lukas (ahol visszaszaporítom). Biztos van valami fortélya ennek is, de még nem jöttem rá. Ezért a végén cérnával is rávarrok, hogy tartása legyen, de ez sem tetszik igazán. 

KZsuzsó Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64033
Köszönöm a kedves dicséreteteket.Sajnos a fényképezőgép nem adta vissza
az igazi szineket. Már készül a sapka is.
A lányomnak /32 éves lesz dec.23.-án/ készitem a garnitúrát.
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64032

Panni!

 

 

Köszönöm a segítséget, épp most fogom lassan befejezni egy rég elkezdett pulloveremet, majd megpróbálom így csinálni. Puszi: Ica

Előzmény: Kereszt_szem (64022)
csipkerozsi Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64031

Lia az első terítő mintája, legalábbis a széle ugyanaz, mint ennek, megtalálod a Karácsonyi teítők horg. c. albumban.

Remélem, tudod használni.

Előzmény: Lia63 (64021)
margitmama Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64030

pmárti! Szemet gyönyörködtető ez a családi idill! Üdvözöm a családodat és puszi a kis gyönyörűségnek, Sárikának jó egészséget, és Boldog Karácsonyt Kívánok !!!

Neked is sok erőt, egészséget, PUSZI  margitmama

Előzmény: pmárti (63962)
margitmama Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64029
csipke47!  gyönyörűek a csipkéid!!!!! mese szép.!! puszillak.
Előzmény: csipke47 (63968)
margitmama Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64028
szaboildiko! igazán jó lett a nyakmelegitő, és ateritőd is nagyon szép. És az angyalkád!?............nagyon tetszik. margitmama.
Előzmény: szaboildiko (64004)
margitmama Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64027
Bunuka54!  Ez a gyüjtemény sem semmi!! nagyon ügyes vagy. puszi. margimama.
Előzmény: Bubuka54 (63982)
Kereszt_szem Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64026

 

Csirip46

 

 Ilonamamzinak a 64021-en leírtam. Nekem ezzel a módszerrel sikerélményt jelent,mert már kész vegyok a kötéssel.Neked is ajánlom,hogy próbáld ki egy pár szemen.   

 

Panni

Előzmény: csirip46 (64017)
margitmama Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64025

HorgIca!! micsoda gyönyörűségek, egy egész vásár!!! Nekem csak a negyede is elég lenne!! puszi margitmama

 

 

 

Előzmény: horgIca (63980)
margitmama Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64024

SZÉP ESTÉT MINDENKINEK!!

JOLIKÁM! AZ ÁRAM MOST TÉRT HAZA!!! EGÉSZHÉTEN ÍGY VAN MEGINT....

 

KÖSZÖNÖM A GARTULÁCIÓT, BOLDOGAN VÁRJUK!!!

 

OLYAN SZÉP DOLGOK KÉSZÜLTEK, ÉN CSAK ÁMULOK!!

 

TOVÁBBI SZÉP MUNKÁT KÍVÁNOK, puszi margitmama.

Előzmény: Jolimama (63987)
Kereszt_szem Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64023

 

 Monkey62

 

Nem ezt a választ vártam, mert mindig segitőkész vagyok.Nézd meg Ilonamamzinak irt válaszom .Ez Neked is szól.  

 

Panni

Előzmény: monkey62 (64012)
Kereszt_szem Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64022

 

 Ilonamamzi  

 

 Miután összevarrtad a pulóver vállát a szinén felszeded a szemeket / én ezt horgolótűvel szoktam csinálni /, és elkezded kötni a passzét 1 sima 1 forditott. Amikor eléred a megfelelő magasságot -  pld. 2 cm -  a kötés  bal oldalán kötsz egy sima sort / a harisnya kötés - 1sor sima ,1 sor forditott -  ez a belső oldalra esik  és jól látszik a kötésen / és folytatod a passzé kötését -pld. 2 cm.  Az utolsó 1 vagy 2 sort egy fél számmal nagyobb tüvel szoktam kötni - ha 4-es tüvel kötöttem, akkor 4,5 -el. Befejezed a kötést,tehát leláncolod a szemeket. Félbe hajtod a nyakpasszét és a beső oldalán varrod a nyakkivágáshoz.  A sima sortól szinte adja a visszahajtást. 

 

Kardigánnál: ha utólag kötöd a gombolás pántot akkor elöször ezt készited el és utána jön a nyakapasszé. Ebbe is kell gomblyukat kötni egyet a szinén és egyet a visszáján.  

 

Próbáld ki egy párszemes mintán és tapasztalni fogod.  

 

Panni

Előzmény: Ilonamamzi (64007)
Lia63 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64021
Kislányok! Ezeknek a mintáját nem találtam, valamelyikőtöknek nincs meg véletlenül?
Előzmény: Lia63 (64020)
Lia63 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64020
Bocsi, nem szúrtam be a képet!
Előzmény: Lia63 (64018)
csirip46 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64019
ÁGNES. Pihend jól ki magad és erősődj, hogy mire a picurkák haza mennek egy tetterős anyuka fogadja őket. Nagyon aranyosak!!!
Előzmény: ágnes77 (64010)
Lia63 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64018

Drága Kislányok!

 

Még mindig csak ülök a gép előtt - nap, mint nap - és ámulok-bámulok, gyönyörködöm, irigykedek, hogy annyi szépséget alkottok......én is akarok ilyet!!!!!

Mire végignézem mit "müveltetek" már este van - mondom magamban: majd holnap....és ez igy megy hetek óta. Persze mindjárt itt a karácsony, diszem meg semmi, ill. már "gyártottam 10 db hópihét, kb. 10 cm-esek, de nem tudom nektek megmutatni. Szeretnék még kis koszorút, meg Miki-sapkát. Segitségetekre lenne szükségem, ez a teritő kis koszorúkból áll, de nem találom sehol a mintáját, valamelyikőtöknek talán meg van?! Légyszi, ha tudtok segitsetek - előre is köszönöm!

Előzmény: Lia63 (64016)
csirip46 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64017
KERESZT SZEM. Most értem el az általad emlitett kritikus ponthoz.....
Utálok nyakat csinálni, de jó tanácsot szívesen fogadok.
Előzmény: Kereszt_szem (64006)
Lia63 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64016

Csatlakozom Jolimamához!

 

Én is sok szeretettel köszöntöm a névnaposokat és természetesen,  azokat is akik ma ünneplik születésnapjukat!

Isten éltesse az ünnepelteket!
csirip46 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64015
Hát valahová elszállt a beirásom.
Ildikó. Nekem tetszik a nyakbavalód és többiről nem is beszélve. Ha ezeket látom, nem hiszem el, hogy keresztbe fogod rakni a kezedet:-)
Előzmény: szaboildiko (64004)
csirip46 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64014
Judit. Észre sem vettem. Ez igen, Jól pörgünk!
Előzmény: LRJudit (64002)
Jolimama Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64013
Judit nevű topiktársainkat - akik most ünneplik - szeretettel köszöntöm névnapjukon: Jolimama

monkey62 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64012
Kereszt szem, nehogy eláruld már, mert a végén még mi is tudunk majd szép nyakú kardigánt kötni! (Ezt a választ vártad? :P)
Előzmény: Kereszt_szem (64006)
LRJudit Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64011
Ó értem! Drukkolok, hogy gyorsan meghízzanak! Biztos nehéz volt nélkülük haza menni. Nagyon kis édesek! Pusz a talpukra!
Előzmény: ágnes77 (64010)
ágnes77 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64010
Szia! Azért etetik öket úgy mert 31 hétre születek és még nincs nyelés reflekszük és mert túl sokat alszanak. Minden kora szülötett elöször csak igy tudnak etetni.Ha majd már tudnak cumiból vagy mellről enni és elérték a 2kilót akkor haza jöhetnek.
Előzmény: LRJudit (64009)
LRJudit Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64009
Szia Ági!
Miért etetik szondával őket? Kb. mikor kapod vissza őket?
Előzmény: ágnes77 (64008)
ágnes77 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64008
Szép napot mindenkinek!
Köszönöm szépen a jó kivánságokat.Végre ide tudok ülni a gép elé fejfájás nélkül.
Bébik nagyon jól vannak.Már csak megfigyelésen vannak se infuzió se gyógyszer.kaptak szép kis ruhácsát mind ketten. Sajnos szondával etetik öket de kapnak anyatejcsit is. A képeket az iwiwre a növérem rakta fel én sajnos a mütét miatt nem tudtam semmit csinálni csak feküdni de már jóban vagyok.És erősitem magam hogy mire a babák haza jöhetnek fitt anyuka legyek. Ha lesznek fényképek jelentkezem. Milló puszi mindenkinek
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64007
IGEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Előzmény: Kereszt_szem (64006)
Kereszt_szem Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64006

 

 Csirip46    

 

 A mi Anyácskáink tudtak valamit, amire megtanitottak bennünket, az egyenletes gyors és szép kötésről. Tudod-e, hogy mikor tökéletes a kardigán, pulover nyaka? Eláruljam?  

 

Panni

Előzmény: csirip46 (64000)
perzsi Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64005

Szép napot Mindenkinek!

 

 

Köszönöm az elismerő szavakat, egyenlőre még a horgolást, ill. a a minta leolvasását még  nem megy. Tavasszal megyek Jolimamához tanulni.

 

Csirip! Köszönöm a biztatást.

Zsike! Nagyon szépek a keresztszemeseid.

Csipke! Aranyos az angyalkád.

R.Judit! Le a kalappal, nagyon tetszik.

Pmárti! Aranyosak a gyerkőköcök, Sárika nagyon jól tartja magát, további erőt egészséget kívánok Neki.

Csipke! Profi munka!

Bubuka! Nem kis teljesítmény, nagyon szépek.

Kiszsuszó! Klassz a kesztyű.

Szabóildikó! Nagyon szépek, főleg a csillagok tetszenek.

 

 

szaboildiko Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64004

Szerbusztok!

Nusa, ímé a nyakmelegítőd evolúciója. Ha hiszed, ha nem, nem tudtam a mackókötéssel megcsinálni, pedig már kötöttem (lásd a képtáramban a sálat). Így lustával készítettem. Ennek viszont a hátulütője, hogy sajnos a nyaknál nem símul, hanem egyenesen áll felvétel esetén. Tanulságot levonva így nem szabad készíteni. Azért használni lehet! A mellette lévő termékek úgy hiszem egyenlőre az utolsók ugyanis nem tudom voltatok-e már így, de sajnos kiürültem. Elfogyott az ihletem.  Valószínűleg most már keresztbe fonom a kezeimet és gyönyörködöm a Ti munkáitokban.

Mmaca Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64003
Igen én tettem fel, és csak utána fedeztem fel én is, hogy ott a fiúbabáktól elkezdve sok minden van szabásmintával együtt. Érdemes jól körülnézni..
LRJudit Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64002

Szép jóreggelt!

64000

Előzmény: csirip46 (64000)
szedit99 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64001
Hiába, aki keres, az talál!
Előzmény: Ilonamamzi (63995)
csirip46 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 64000
Szép Napocskát Mindenkinek.
KZSUZSÓ. Gratula. Nagyon szupi lett a kesztyűd. Jól mutat ez a melirozott fonal.
KERESZT SZEM. Nem is tudtam, hogy Angolul kötök :-) Én is igy tanultam meg Anyukámtól kötni. A forditottnál elöl vezetem a szálat és a simánál meg a szem hátuljába szúrok, bár ez rögtön adott, ha a forditottnál elöl van a szál. Ez sokkal gyorsabb és egyenletesebb a kötés. Mindig tanulok valamit :-)
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.12.09 0 0 63999

GRATULÁLOK ! ! ! ! !

Le a kalappal előtted !

(...és meg van mind a tíz ujjacskája ! Megmutattam az én 1/2 ujjas kéztyűimnek és mondtam nekik, ha jók lesznek, még ők is lehetnek ilyenek)

Előzmény: KZsuzsó (63998)
KZsuzsó Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63998
Gratulálok a sok szépséghez amit alkottatok!

Nusa: Elkészült a kesztyű, küldöm a képet róla:

kesztyű


Üdvözlettel,

Zsozsó
Nuska4 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63997

Szép estét!

 

Jolimama! Köszönöm!

 

Horgica! Nem is tudok szóhoz jutni. Elképesztő vagy! A munkahely miatt sajnállak. Átérzem sajnos!

 

Bubuka! Csodásakat horgoltál!

 

LRJudit! Tudod, ha én így tudnék frivolizni, nem foglalkoznék vele milyen a feje. Az angyalkád így gyönyörű, ahogy van és a hópihéd is. Bravó!

 

A héten délutános vagyok, későn érek haza, nem sokszor tudok jönni közétek.

Puszi mindenkinek! Jó éjt!

Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63996

elfelejtettem, Bubuka! Nagyon szépek a műveid, látom te is fakanalakat is bevetettél. Nagyon tetszenek az ananászos barna terítők is.

Egyszóval mindannyian azonos dolgokkal foglalatoskodunk....

Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63995

Sziasztok! Csak most jutottam a géphez..

 

Evanet! Köszi a cicust, lementettem. Azt hiszem, hogy hibrid cica lesz, több kép ötletét felhasználva fogom megcsinálni, jó nagyot akarok, hogy funkciója is legyen. Majd ha kész lesz,  megmutatom.

 

Horgica!  Nagyon szépeket és sokat készítettél, nem győzök gyönyörködni bennük. A tolltartó is fantasztikus ötlet - ez is beépül a cicámba - és jó, hogy leírást is mellékeltél.

 

A sziámis cica-link (azt hiszem Mmaca rakta fel) nem semmi, először azt hittem élő cica, szuper a leírás is, nagyon köszönöm  ( mindenkinek).

 

 

Nézzétek mit találtam, hááááááát, fantasztikus. Mintha valaki templomot is keresett volna, de lehet hogy csak képzelődöm ezektől az angyalkáktól.....

Kereszt_szem Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63994

Jolimama  

 

Az ajándékokkal már az utolsókat rugom és sürűbben fogok jelentkezni. Ha nem lennék változatlanul béna a géphez megmutatnám. Ma az unokám segiteni akart, de nem jött össze, mert most a fényképezőgép nyujtotta ki a nyelvét és két felvétel után lemerült az elem. Töltöm és abban reménykedek, hogy holnap sikerülni fog.

 

Természetesen töltsd fel a mappádba amit az angol szemmel kapcsolatban irtam. Ebben sokkal járatosabb vagyok mint a géppel kapcsolatos kép felrakás,  továbbitás stb. Én mindet angol szemekkel kötök, mert Édesanyám erre tanitott meg. Szivesen segitek  - ha tudok - kézimnkával kapcsolatos dolgokban.  

 

 2 SZEM EGYBEKÖTÉSE ANGOL SIMÁVAL 

 

A fonalat a kötőtü mögött vezetjük. A jobb kötőtűt egyszerre beleszúrjuk a bal tún egymás mellett lévő két szem hátulsó része mögé - úgy, mint az angol sima szem kötésekor -, s mindkét szemet angol simán egybekötjük. a lekötött szemeket leengedjük a bal tűről. 

 

 2 SZEM EGYBEKÖTÉSE ANGOL FORDITOTTAL  

 

A fonalat a kötőtű elött vezetjük. A szemeket elöször keresztezve vesszük a bal tűre, majd a jobb kötőtűt egyszerre beleszúrjuk a bal tűn levő két egymás melletti szembe - úgy mint a forditott szem kötésekor -, s mind két szemet egyszerre forditottan lekötjük. A lekötött szemeket leengedjük a bal kötőtűröl. 

 

Panni

csirip46 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63993
HORGICA, a HORGCICA-t én is lementettem. Elámultam a sok szépségtől. Távolléted igazolt!
Előzmény: horgIca (63980)
csirip46 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63992
BUBUKA. Nagyon sok szép mindent készítettél! Ötletesek a levélkék.
Előzmény: Bubuka54 (63982)
evanet Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63991

Kedves Jolimamac

csak egy kis karácsonyi teritőm volt eddig az asztalra, sikerült egy nagyon szép karácsonyi anyagot szereznem, körbehorgolom, ha kész lesz mutatom, szeretnék még ilyen cicatolltartót is horgolni, van még egy pár ajándék, amit varrni is kellne,  jó lenne vele elkészülni karácsonyig.

Előzmény: Jolimama (63987)
evanet Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63990
Tündér vagy nagyon szépen köszönöm, már le is mentettem
Előzmény: horgIca (63986)
szedit99 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63989
Kedves Jolimama!
Megkaptam, köszönöm.
Előzmény: Jolimama (63987)
csipkerozsi Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63988

Sajnos, nagyon sok ember életét megkeseríti a rosszindulat...

Gyönyörű a "hadsereg",szépen dolgozol, én a tündérektől vagyok elragadtatva.

No meg a sálaktól.Nagyon tetszenek!És az összes többi dísztől!

Bubuka te is szorgalmas vagy, szépek!

Évanet: köszi!

Jolimama köszönöm!

Előzmény: horgIca (63980)
Jolimama Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63987
Szép estét!

Ilonamamzi nem semmi amennyit meghorgoltál. Szépek lettek.

evanet nagyon aranyos az ajándék, biztos örömet szereztél vele. Miket készítesz még mostanában?

Nuska a halacskák nagyon szépek. Szépen horgolsz nagyon. A gömbök is jók, eddig nem nagyon horgoltam, de az idén jó pár elkészült nekem is, a lufisból. Ilyen átlátszó gömbjeim is vannak, hogy felöltöztetem-e őket, nem tudom.
Milyen szépek lesznek, a karácsonyfán, amikor visszatükrözik a fényt.

Zsike természetes, hogy eszembe jutnak a régi játszótársak. Éppen a napokban kerestem meg a régen jelentkezőket egy levéllel. Van, aki válaszol, van aki nem....
Mindenkire szeretettel gondolok.
A keresztszemes ajándékok is nagyon szépek. Jó az a négy évszakos is.

Kereszt_szem-Panni sok ajándék készülhetett. Most már több időd lesz velünk is lenni?
Az angol szemekről amit írtál, szeretném betenni a néhány szó a kötésről mappámba. Hátha másoknak is segítene. Ugye nem gond?

Margitmama gratulálok az új dédihez, minden jót kívánok a Szülőknek, Anyukának pedig szép babavárást, gondok nélkül.

csipke-Marika, van a képtáramban egy angyal, ami lépésről-lépésre megmutatja, hogyan csináld. Ha érdekel, nézd meg.
Angyalka minta rengeteg van a képtárainkban, érdemes körülnézni bennük.
A necceid egyszerűen csodálatosak. Valamikor még gyerekkoromban volt a nevelőanyámnak ilyen terítője, akkor is tetszett.

Judit a frivolitás még mindig tetszik, nagyon szép az angyalkád és a hópehely.

Pmárti aranyos a családi kép. Sárika tényleg jól néz ki, hála Istennek. Puszilom Őt is.

Mmaca lassan már biztos készülni fognak karácsonyi dolgok is. A lényeg, hogy hallottunk Rólad.

csipkerózsi szép az angyalkád. Én az angyalkákat mindig egyben horgolom, így keményíteni is úgy kell.

horgIca sajnálom, hogy gondjaid vannak a munkahelyen, nehéz lehet rossz légkörben dolgozni.
Amiket meg eddig horgoltál, az fantasztikus. Nagyon szépek.

Bubuka szépek az ajándékok. Jó látni, hogy mindenki arra készül, hogy ajándékot adjon a szeretteinek, és olyat, amit saját maga készít.











horgIca Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63986

Tudom, hogy nem nehéz leolvasni, de amit én már ki kisérleteztem, felteszem, hogy könnyebb legyen.

Jó munkát!!

Előzmény: evanet (63985)
evanet Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63985

Horgica nagyon termékeny vagy és ügyes is. Gyönyörű dolgokat készitettél, én a cicás tolltartóba szerettem bele, nagyon jó ötletet adtál, hogy mit hozzon a jézuska a kolléganőimnek, ha nem baj én is lehorgolnám.

 

Bubuka szépek az ajándékaid aki kapja nagyon fog örülni neki

 

Csipkerózsi szép az angyalkád 

evanet Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63984

Mártikám nagyon aranyos család, a Jó Isten éltessen nagyon sokáig

Két picilány tündéri, Sárika nénit puszilom

Előzmény: pmárti (63962)
evanet Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63983

Szép napot mindenkinek

 

Ilonamamzi nekem ez a helló kittisem van. Amit látsz szőnyegnek, ebből nagyon jó párnát tudnál késziteni,csak duplán kellene meghorgolni a cicafejet

Előzmény: Ilonamamzi (63935)
Bubuka54 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63982
Sziasztok Kedves Kislányok! Elnézést kérek, hogy már régen nem jelentkeztem, de sok minden jött közbe.
Esténként azért készitgettem az ajándékokat, tegnap száritás közben le is fotóztam őket:
Előzmény: szedit99 (63981)
szedit99 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63981
Ennyi csoda! Csak bámulok!
Előzmény: horgIca (63980)
horgIca Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63980

Szép napot mindenkinek!

 

Lányok ezer bocsánat, hogy régóta nem adtam életjelet magamról, de mostanában minden összejött. A munkahelyemen nem a munkával van bajom, az emberi irigység, kapzsiság és butaság tönkreteszi az egész munkahelyi légkört. Most már az az ünnep, ha szabadnapos vagyok. Már sem beszélgetni, sem írni nincs lelkierőm.  

Ha van egy kis szabadidőm olvasgatlak Benneteket, gyönyörködöm szebbnél szebb munkátokban. Ez ad erőt, hogy kibírjam az előttem álló időszakot.

Útközben és ha itthon van egy kis időm én is dolgozgatok, ami már karácsonyra készül. Mutatom is őket.

A zöld sál az enyém, az ezüstös karácsonyi ajándék.

A "toll tartó" cicákat csináltam akasztóval, fiamék amit kaptak, annak mágnest ragasztottam a hátuljáta és a hűtőre rakták ki.

További jó horgicálást, és békés készülődést kívánok mindenkinek.

 

Akinek elmaradtam a név és szülinapi jókívánságaival azt most pótolom, mentségemre legyen mondva, hogy gondoltam Rátok!!

Mmaca Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63979

Szóval mindig el....  a linket, de másodjára már jó.

Az oldalon van egy néhány cica még...

Mmaca Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63978
Mmaca Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63977

Itt leír és megmutogat egy sziámi cica varrást, kell hozzá néhány specc. cucc...

 

 

Sziámi

 

 

LRJudit Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63976

Csirip!

Köszönöm! Az oldalt nem ismertem, de a minták innen-onnan nagyjából már megvannak.

Visszaengedett a monitorom! Hurrá! Persze jó lenne tudni, mi baja volt!

Előzmény: csirip46 (63970)
LRJudit Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63975

Sziasztok!

Mert hogy nem voltam itthon. A saját gépem nem akar indulni, vagyis a monitor. Most a nagyfiúk gépén partizánkodom

A minták a képtáramban vannak.

Előzmény: pmárti (63960)
csipkerozsi Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63974

Sok szépséget készítettetek, mutatom én is a legújabb angyalkámat, az eredetitől egy kicsit eltér(minta a Karácsonyfa-díszeim c. albumban).

Gabcika mi szépet alkottál mostanában?

Én azt tapasztaltam, hogy sokkal szebben ki lehet keményíteni az angyalkákat, ha külön horgoljuk meg, és keményítés után varrjuk össze.

 

 

Mmaca Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63973

Róle lenne szó, több kép is van a vetítésben, de nem bííírom leszedni..

 

Heverő cica
Mmaca Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63972

Nekifutok mégegyszer...

 

Cicó2
Mmaca Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63971

Cicás linkek: és remélem működik is...

 

 

Cicó1

 

Cicó2

 

Hello Kitty

 

És egy kép....

 

Kézimunka...
csirip46 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63970
ILONAMAMZI. A Párnák albumomba felraktam egy macskuszos párnát. Nézd meg.
CSIPKE. Ez tényleg csodaszép CSIPKE !
LRJUDIT. Nem tudom, hogy ismered-é ezt az oldalt ?
Frivolitás


...és a macskusz párna
Előzmény: Ilonamamzi (63969)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63969

Csipke!

 

 

Igazi mestermunkák ezek a terítők, nekem nagyon tetszik, de még nem próbálkoztam ezzel. El tudnám képzelni a nappalimat tele ilyan szépségekkel (függöny, terítő, párna), különösen teszik az, ha többféle vastagságú, illetve egyszín több árnyalatával készül.

 

A szöveges leírást nézd végig, a fejecske után rögtön a szárnyak jönnek, majd a szoknya. Egybe van horgolva az egész. Lehet külön-külön is - de minek, ha nem muszály,  legszívesebben mindent egybe kötök, horgolok. Szólj ha nem megy, időnként benézek - bár már dolgozom, de nagyon szeretném, ha sikerülne. Egyébként nagyon kedves a Te angyalkád is, különleges a szoknyarésze.

 

Mindenkinek szép napot kívánok!!! 

Előzmény: csipke47 (63968)
csipke47 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63968
Ilonamamzi a necc munkámból
csipke47 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63967

LRJudit

imádlak az angyalkával kapcsolatban én is ezért küszködök csak nem megy ilyen egyszerüen mint neked

csipke47 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63966

Ilonamamzi

Tündér vagy igazán köszönöm ezt a sok segitséget ennyivel most már meg kell, hogy éljek kezdem ezerrel ha lesz valami mutatom. Még eggyet ha külön van a szárnya azt hogy?Marika

Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63965

 Csirip, Mmaca!!!

 

 

Nagyon szépek a cicusok, köszönöm. Tutira még nem tudom, hogy pontosan mit is akarok, csak annyit hogy cica legyen, és olyan kerek, dorombolos fajta.

 

Mindkét cica nagyon tetszik, ha van még időtök, akkor küldjetek mintát, mert minél több van, annál biztosabban beindul a fantáziám.

 

Judit!

 

Gyönyörű az angyalkád!!!!! Jöhet a hópihe is.

csirip46 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63964
Szép Napocskát Mindenkinek.

JUDIT. Látom, elcsábultál. Nagyon-nagyon szépek.
PMÁRTI. Sárika nem változik semmit ! Gyerekek aranyosak. Mi meg olyanok vagyunk, amilyenek. Az a lényeg, hogy jól érezd magad a bőrödben !
ILONAMAMZI. Nem írtad, hogy milyen párnát szeretnél. Horgicálva? Keresgéltem, mert volt egy nagyon jó párna minta, de most csak ezt találtam, majd ha nem keresem, biztos meglesz.
Előzmény: Ilonamamzi (63935)
szedit99 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63963
Köszönöm, hogy ellátogathattam hozzátok!
Előzmény: pmárti (63962)
pmárti Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63962

Mutatok3 képet a picinyeinkről, ami azebédezéshez készülődve készült, meg a már felkerült karácsonyi akasztósokról a sógornőm azonnal fel is rakta őket,a csillárra , Na meg az öregebjei is rajta vannak a képen ugye milyen jól néz ki még a Sárikám?. ,mi annál.. rosszabbul, azaz kövérebbül. Pusz mindenkinek Márti

Előzmény: pmárti (63960)
Mmaca Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63961

Jó reggel Mindenkinek!

Itt vagyok és folyamatosan olvasgatlak benneteket és irígykedem. annyi szépet alkottatok, én meg még semmit nem csináltam karácsonyra.. Egy sárga pulcsit kötögetek magamnaknak, de az is lassan készül. Igaz varrtam is közben, most lett kész egy nadrágom, meg ágyneműt is varrtam , meg próbálom befejezni a darabban lévő varrományaimat. Nem igazán átütő sikerrel.... Az időm kevés folyamatosan...

Viszont a gyűjteményemben van cicás párna. Leírása nincs, de nem bonyolult. Varrva van, de kötni vagy horgolni is meglehet szerintem..

 

Cicós párna

 

és még valami cica, ami nekem nagyon tetszik, és a lányomnak gondoltram, mert nagy sziámi rajongó. Leírás sajna itt sincs. A jó dolgokhoz sosenincs...Vagy ritkán..

 

 

Sziámi

 

 

Sziámi

 

 

Sziámi
Előzmény: Ilonamamzi (63935)
pmárti Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63960

Szép reggelt mindenkinek!

Lrjudit nagyon szép az angyalkád! ne meg a csillag is! A fejet és a nyakrészt horgoltad? ugye és úgy kapcsoltad a hajócsipkét hozzá? azt hiszem nekirugaszkodom, nem mintha annyi időm lenne rá de elcsábítottál ezzel a szépséggel,Puszi nektek!!!

Mindenki nagyon sok szép angyalkát, meg karácsonyi dolgot készített Ilonamamzi, Fpárduc,Nuska és Perzsike ,és a többiek  is , ne haragudjon a kit kihagytam, de mindig elfelejtem amire írásra kerül a sor, jegyzetelni meg akkor jut eszembe amikor már írom a hozzászólást.

Édesek a pici babucik, Istenem ennél szebb  Karácsonyi ajándékot elsem lehet képzelni!Boldog karácsonyuk lesz nagyon.Ágnes 77 minden jót az életben boldogságot egészséget az egész családnak!

 

LRJudit Creative Commons License 2008.12.08 0 0 63959

Szép jóreggelt!

Elegem lett abból, hogy se angyalkám, se hópihém. "Gyorsan" csináltam egyet-egyet. Az angyalkának enyhén nagy a feje, de ekkora golyó volt itthon.

Nuska4 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63958

Itt a halacska minta LRJudit jóvoltából!

 

http://xfree.hu/album_show.tvn?aid=64537

 

 

Előzmény: Amerigo61 (63934)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63957

Csipke!

 

 

"Csak" neccelsz?????  Hát ez - meglátod, sokkalegyszerűbb lesz, csak az elsőt kell megcsinálni, utána már megy mint a karikacsapás.

 

 

Nusa!  

 

Képzeld el, virágzásnak indultak az orchideáim. Fogalmam sincs, hogy egyébként itt van-e az ideje, de ezt teszik.

Előzmény: csipke47 (63955)
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63956

Aranyvirág vagy, nagyon köszönöm, de valahol meg kell húzni a határvonalat...

Sajnos, már az eddigi kapcsolataimat is erőmön, és főleg időmön fölül tudom ápolni.

Felelőtlenség lenne részemről.

...mert amit nem lát a szem, az nem fáj a szívnek

Előzmény: csirip46 (63902)
csipke47 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63955

Ilonamamzi

 Megérkezett az utmutatás megprobálom megcsinálni valami szép szoknyát szeretnék meg szárnyat se csináltam sose, mint tudod én neccelek de  ettől most lángra kaptam, de még glóriát is szeretnék. Látod a kivánságok tárháza sok a tehetség meg semmi. Most ugy tizorai munka után kicsit viseletes vagyok de nagyon érdeklődő. Mégegyszer ezer köszönet az egészért .

nusa-szegedről Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63954

Jolikám !

Nagyon köszönjük !

Talpig meghatódtunk a látványon...

Az idén ugyebár, részesültünk abban a kegyelmi állapotban, hogy kétszer is láthattunk ilyen CSODÁT,  de egyszerre kettőt !?

Katartikus élmény...

Előzmény: Jolimama (63899)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63953

Csipke!

 

Aranyos ez az angyalka, ugyanezt is megcsinálhatod vastagabb fonalból, szép nagy angyalka lesz. Amit küldtem mintát a szárnyáig ugyanez, a szoknyarész kicsit más. Ahhoz használhatod a terítő-mintát is.

Előzmény: csipke47 (63951)
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63952

Szivi,

emlékezz a szép, verőfényes nyári napokra!

Akkor jajongtam, miközben a kalapjaimat keményítettem...

Olyan sűrű legyen, hogy a habverőt erővel tudd benne mozgatni !

A végeredmény tuti !!!

Valamelyik képtáramban ott is van a trutyi ideális állagának a fotója...

Petimártival itt, a nagy nyilvánosság előtt is kitárgyaltuk, a búzakeményítővel történő merevítés fortélyait... (egyharmad vizet használtunk, mint ami, az előírában van)

Előzmény: Ilonamamzi (63943)
csipke47 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63951

Ilonamamzi

 Nekem csak ez a szerény kis Árva angyalkám van

csipke47 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63950

Ilonamamzi

 Megérkeztek a minták köszi szépenmost még nemtudom , hogy is kezdek hozzá de látom annak a mintája is itt van a harmadik képről csak nem tudom használni még.

Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63949
Csipke! Ok, küldök egy teljes leírást, Nyüzikétől kaptam, szuper jól le van írva. Ha nem menne, szóljál.
Előzmény: csipke47 (63948)
csipke47 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63948

Ilonamamzi

Küld légyszi a mintákat  nekem nincs többi angyalka mintám ezt a mostani fürge ujjakból vettem. Nekem nagyon szájbarágossan kell lenni mert másként nem tudom megcsinálni.

Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63947

Szia Csipke!

 

A nagy angyalkák vastagabb fonálból készültek, a leírások azonosak a többi angyalkáéval. Csak az egyiknél használtam egy terítő - mintát, hasonlókat tudok küldeni, a szárnyak után annyi szemre kell szaporítani, amennyit a minta megkíván. Mindjárt küldök egy pár mintát, de bármelyik kisebb terítő megfelel a célra.

Előzmény: csipke47 (63945)
LRJudit Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63946
Bizony, kiváncsian vártuk a lelepleződést!
Előzmény: Amerigo61 (63937)
csipke47 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63945

Ilonamamzi

 Kérlek szépen ennek a sok angyalkának mintája is van, a harmadik képen középen nagyon megfogott de a többi a glóriások is nagyon szépek. Ha tudnál mintát belőle küldj légyszi hátha még egy kettő belefér. Köszi Marika

KSKG Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63944

épp ma vettem én is búzakeményítőt, majd megpróbálom azzal. eddig agy folyadék volt, amit higitani kellett.

 

Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63943
én búzakeményítős főzetet készítettem, kicsit sűrűbbre, mint ahogy a használati utasítás írta. Ja és a szárnyakat is kifeszítettem fakanalakkal, a nagyobbakra 2 is ráment egyszerre. (főzés meg nem volt, annyira boldog volt  a családom). de 3 napig száradt, az alatt teljesen vizes volt. ne add fel, meg fog keményedni.
Előzmény: KSKG (63942)
KSKG Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63942
Én a citromfacsaróra huztam radiátoron keményedett 2 napig, de 1 nap után olyan mintha nedvesedne és puhul. Lehet, hogy nem jó a keményítő, amit használok.
Előzmény: Ilonamamzi (63939)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63941
el tudnád mailben küldeni? én nem keresztszemezek, de hátha jó lesz. nagyon tetszene egy olyan párna, amelyik közvetlen alakos,  2 db összevarrva és kitömve. Csak valamilyen arányos kép kellene, aztán majd nagyítani tudom amekkorára kell. Nagyon köszi!
Előzmény: KSKG (63938)
Zsike.o Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63940

Látod, erre nem is gondoltam, hiszen a horgoláshoz, kötéshez is az kell. Pláne, amilyen csodás dolgokat csináltok.

További szép estét, jó pihenést Nektek!

Előzmény: margitmama (63933)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63939

KGST!   (Bocsi, ez vicc volt)

 

Hát a keményítést nagyon nehezen viseltem, trutyis, csöpög, 3 napig úszott a konyha, stb-stb. A lényeg, hogy egy olyan  valamire kell ráhúzni és rajta megszárítani, ami tartja az angyalkát egész a fejéig. Nekem beváltak a különböző méretű tölcséreim, de használtam mindent, PET-palackot, dezodort, kölnisüveget, mindenféle dísztárgyat. Attól függően, milyen nagy az angyalka. De ha nem támasztod ki a felső testét, akkor csak nyeklik, és keményítés után is olyan marad.

Előzmény: Amerigo61 (63936)
KSKG Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63938
hogyan szeretnéd a cicás képet, ha megtalálom nekem kerestszemesben van. párnát csináltamlányomnak és épp most jelentette be keresztlányom, hogy ilyet kér szülinapjára (januárban lesz)
Amerigo61 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63937
Most vettem észre, hogy férjem nevén vagyok bent. (nem tudom, hogy sikerült ez) KSKG vagyok.
Amerigo61 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63936
Ilonamanzi: csodásak az angyalkáid. Én is csináltam kettőt, meg harangokat, de valahogy nem igazán tudom keményíteni. Mindig összerogynak.
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63935

Sziasztok!

 

Munka után jó a pihenés, egész véletlenül bújom a lementett képeimet...

 

Találtam egy pár aranyos dolgot, hátha valakinek kedve támadna hozzájuk

 

 

 

 

ezek ugyan varrva vannak, de hátha megtetszik valakinek.

 

Én meg cicás dolgot keresek, igazából párnát gondoltam, nincs valakinek ötlete, képe? Azt hiszem most (is) hiányzik Survivor, Ő volt ebben nagymester.

Amerigo61 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63934

sziasztok Lányok!

 

jó hosszú heten és hétvégén vagyok túl, de még egy hét aztán nyugi lesz és szabin leszek januárig.

Nagyon szépeket készítettetek. Különösen tetszenek Nusi gömbjei és a halacskája.

 

nusi. azt a halacska mintát meg tudod adni nekem. lányom kedvence a hal és delfin, ugyis most lesz (dec.23) a szülinapja.

 

margitmama Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63933
DRÁGÁM NEM IS SZEMEMMEL VAN A BAJ HANEM A TÜRELMEMMEL! PUSZILLAK!!!
Előzmény: Zsike.o (63931)
margitmama Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63932
Andus1975!! eltudnám mondani vagy inkább megmutatni hogy készül a csiga, épp 54-éve, egy hétig csináltuk a csigát 120 vendég részére. csak azt tudom hogy nagyon utáltam, késziteni mert pepecs munka. De az anyósomnak ez volt a heppje. puszillak margitmama.
Előzmény: Andus1975 (63889)
Zsike.o Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63931

Aranyos Margitmama! Ne hidd, hogy nem menne. Ha a horgolás, kötés megy, akkor ez is.

Én egy elég komoly szemműtét után vagyok  (leszakadt a retinám), és látod, ilyeneket csinálok.

margitmama Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63930
EZ MEGINT ITT MARADT!!!
margitmama Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63929

SZÉP ESTÉT KÍVÁNOK!!    VÉGRE IDE JUTOTTAM .

 

 NA SORBA SZEDEM, HA TUDOM A DOLGOKAT!!!

 

ZSIKE.O! TETSZENEK A KERESZTSZEMESEID,sajnos nekem már nem nem fog ez menni pedig mindig terveztem hogy elkezdem. anyagom is van hozzá.

 

Ilonamamzi! nagyon szépek az angyalkák. én ilyen igazinak neki sem merek állni pedig nagyon tetszik!pussz.

 

Nuska4! és ezek a gömbök!!! csodásak.puszillak.

 

Perzsi!-kém. Mi a problémád az angyalkákkal? én neki sem merek állni ezeknek a formáknak!!! nagyon szépek lettek.puszillak .

 

Ágnes77! Megnéztem a baba képtárat az iwiw-en. irtam is nekik. Nagy a boldogság!!!

 

MA este jelentette be az unokám hogy jön a 4.ik dédikém!!! úgy hogy van boldogság!!!( ez a második náluk).

 

Drága Jolikám igyekszem igyekszem de , midig közbe jön valami. SIETEK!!!! PUSZILLAK.MINDENKINEK JÓ PIHENÉST KÍVÁNOK.

szedit99 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63928
Igen, ez esemény volt. A száraztészta készítés pedig tudomány.
Előzmény: csirip46 (63906)
evanet Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63927

nagyon szépen köszönöm, megkaptam

 

Előzmény: Ilonamamzi (63925)
Kereszt_szem Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63926

 

Picikatka   

 

ANGOL SIMA    

 

A fonalat a tű mögött vezetjük. A jobb kötőtűt beleszúrjuk a bal tűn lévő szem hátulsó része mögé, ráhajtunk és áthúzzuk a bal tűn lévő szemen.A lekötött szemet

leengedjük a bal tűről.  

 

ANGL FORDITOTT  

 

A  fonalat a kötőtű elött vezetjük. Először a bal kötőtűn lévő szemet felülről levéve átcsusztatjuk a jobb kötőtűre, majd a szemet a bal tűvel hátulról levéve ismét visszavesszük /un.keresztezett forditott szem/. A jobb kötőtűt jobbról balra leszúrjuk a fonal mögött a bal kötötűn lévő szem elülső része alá és forditott szemet kötünk. A lekötött szemet leengedjük a bal tűről.     

 

Az un,"angol" szemeknél az a lényeg, hogy mindig  a hátsó szálat kötjük le. Remélem érted, ha nem segitek újra.  

 

Panni

Előzmény: Picikatka (63887)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63925

Evanet!

 

 

Megkaptad a mintákat?

Kereszt_szem Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63924

 

Szép estét Mindenkinek!  

 

Régen jelentkeztem,ennek ellenére csendben mindent figyelemmel kisértem.Nagyon sok szépséget készitettetek.Hallgatásom oka, hogy a karácsonyi ajándékokat készitettem ezerrel, de már lassan elkészülök.  

 

Panni

Nuska4 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63923

Csirip! Te egy angyal vagy! Köszi a mintát és a dicséretet is!

A többieknek is köszönöm, a dicséreteket. A gömbök nagyon hamar megvannak, haladós nagyon. Kevesebb idő, mint az angyal elkészítése. Ezért is lett belőle ennyi. Jó lesz ajándéknak.

Puszi mindenkinek!

Előzmény: csirip46 (63914)
Zsike.o Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63922

Lemaradt a kép.

A négy évszak pedig már ajándék Karácsonyra.

evanet Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63921
tündéri kisbabák Isten éltesse az egész családot, erőben, egészségben
Előzmény: Jolimama (63899)
evanet Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63920
Te is csodálatosakat alkottál, nagyon szép mind egytől-egyig
Előzmény: Nuska4 (63909)
Zsike.o Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63919

Szép estét!

 

Kedves Jolimama!

Igazi gondos "házigazda" vagy. Jól esett, hogy emlékeztél rám.

Éppen az itt látottak hatására most megint elkezdtem horgolni egy terítőcskét, ami karácsonyfákat mintáz, és gyöngyökből van rajta a dísz. Ha elkészülök, megmutatom majd.

Biztosan fogok még horgolni is, hiszen elcsábultam, és vettem egy gombolyagot abból a horgolócérnából, amiről írtam.

Utoljára babaköszöntőt varrtam, egy aranyos kis újszülöttnek.

evanet Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63918

Köszönöm szépen, várok

 

Nuska köszönöm szépen

Előzmény: Ilonamamzi (63900)
Andus1975 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63917

Köszönöm a tanácsokat a csigakészítéshez.

Hát, nem tudom, hogy belefogjak-e. De úgy gondoltam, hogy amíg itthon vagyok  gyesen, gyeden, addig lenne időm csinálgatni magunknak. Vagy nem? Jó lenne, ha valaki meg tudná mutatni a fortélyokat élőben, de sajnos nem ismerek a környezetemben senkit sem.

 

 

Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63916

Nuska!

 

 

Szuperek lettek a halacskák, és a gömb-arzenál is gyönyörűséges. Gömböt még nem csináltam, pedig már van lufim is. Most kedvet is csináltál hozzá, megpróbálom én is. 

Előzmény: Nuska4 (63909)
szaboildiko Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63915
Nagyon-nagyon szépeket alkottál, ügyes vagy, a halacska is gyönyörű lett. A halacska utáni 2. képen a középső angyalka szoknyájának mintáját elküldenéd nekem? Nagyon tetszik olyan egyedi. Köszi.
Előzmény: Ilonamamzi (63888)
csirip46 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63914
innen.
Harangok
Előzmény: csirip46 (63913)
csirip46 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63913
...folyt.
És innen is letöltheted a mintát.
Előzmény: csirip46 (63911)
csirip46 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63912
Szupik ezek a gömbök. Már én is megvettem hozzá a gömböket, de annyi mindenféle van, hogy én is csak jövöre fogok csinálni.
Előzmény: Nuska4 (63909)
csirip46 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63911
NUSKA, A harang mintáját felrakom. A képen a BELL B.
Előzmény: Nuska4 (63904)
pilcher Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63910
Nuska gyönyörűek a gömbjeid. Azt hiszem jövőre én is megpróbálkozom velük. De csak jövőre.:)
Előzmény: Nuska4 (63909)
Nuska4 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63909

Bocsánat, rosszra kattintottam. Még van! Ennyi!

 

csirip46 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63908
NUSKA. Ezek nagyon aranyosak!
Előzmény: Nuska4 (63904)
Nuska4 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63907

Ezeket a gömböket horgoltam. Van, amit már el is ajándékoztam beőlük.

 

 

csirip46 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63906
SZEDIT. Megboldogult gyermekkoromban - most már csak szép emlék - tésztacsináló néni járt hozzánk - talán fél évenként. Óriási nagy körökben száradt a tészta. Az egész család és a szomszédok sürgött - forgott. Megcsodáltam, hogy metélteket milyen villámgyorsan vágja. És mindenféle száraztésztát csinált és kalákába készült a csigatészta is.
Hát ez nagyon régen volt....
Előzmény: szedit99 (63897)
Jolimama Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63905
Nusa ha kérsz, nekem van egy iwiw meghívóm, ha kéred. Még pár napig érvényes.
Előzmény: csirip46 (63902)
Nuska4 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63904

Szép vasárnap délutánt!

 

Nem is tudom, hol kezdjem, olyan gyönyörűségeket horgoltatok. Először mégis Ági77 babáival kezdeném. Ők a leggyönyörűbbek most a topicon!

 

Csirip! Köszönöm a mintát! Puszi!

Evanet! Fantasztikus macit horgoltál, nagyon ötletes!

 

Perzsi csodásak az angyalok és a hópihék!

 

Ilonamamzi! Szuper lett a halacskád! Az anygalsereglet szenzációs!

 

Pilcher! Csak ámulok, olyan gyönyörűségeket horgoltál! A harangodnak a mintáját lehet valahol találni?

 

Mazsola! Guszta a süti és szépeket varrtál!

 

Margitmama! Mesések a horgolásaid, de ezt tudjuk jól, hogy milyen ügyes vagy!

 

Biztosan sokmindenkit kihagytam, de most csak eddig olvastam vissza!

 

Mutatom a halacskáimat. Utána meg majd a gömböket.

 

Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63903
Ez a két pici baba olyan mint két kis aranyos tojás! Kiváncsi leszek, hogy mennyire fognak egymásra hasonlítani. Nekem is van ikertestrérem, fiú - már férfi - de mi egyáltalán nem hasonlítottunk egymásra, ő tejfeles hajú és ké szemű, és nagyon sovány volt, én meg fekete hajú, barna szemű és mindig nagyon jó húsban voltam.
Előzmény: Jolimama (63899)
csirip46 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63902
NUSA. Kimaradtál a Szaknévsorból? Ejnye-bejnye... Ha akarod, kérhetek egy meghívót de az is lehet, hogy itt a topikon is van valakinek. Persze, ha akarod. Biztos hallottál róla. Bár sokan szidják, mert most klubositották sok mindent és jól megkomplikálták az egészet, sok olyan ismerősre és ismerős talált meg, akiről évek óta nem is tudtam. Ilyenkor már nagyon nosztalgiázunk, hát jó tudni, hogy még élnek és egy kicsit pótlandó a személyes találkozás, még képeken is láthatjuk, hogy ők sem lettek fiatalabbak. :-)
Előzmény: nusa-szegedről (63896)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63901
ja, elfelejtettem, az angolszem - úgy tudom - a fordított sima szem, ahogy Csirip írta: nem előről, hanem hátolról átvett szem. Ez nem rugalmas, kötöttebb, és főleg passzénál alkalmazzák, hogy ne nyúljon meg nagyon később.
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63900

Szia Evanet!

 

Annak az angyalkának a szoknyája egy kis kerek terítő-leírásból készült, majd megpróbálom megkeresni, de bármyelyiket fel lehet használni  (jók lehetnek az alátét-minták is.    A szárnyrész után annyi szemet kell beleszaporítani, amennyit a minta megkíván. Ha megtalálom, küldöm Neked mailben.

Előzmény: evanet (63892)
Jolimama Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63899
Nusa 63879-es hsz. Egy képet tettem fel de akkor még mutatok egyet:

Előzmény: nusa-szegedről (63896)
szedit99 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63898
Gyönyörűek, művésziek!!
Előzmény: Ilonamamzi (63888)
szedit99 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63897
Kedves Csirip! Megelőztél, Mire előkotortam a bordámat, már fel is tetted a képét a leírással együtt. Nekem is olyan van, mint ami a recepten látható.
Előzmény: csirip46 (63894)
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63896

...az ilyen "mezei" Internetezők, mint én-mi vagyok(unk) hol nézhetnénk meg, természetesen az IWIW-n kívül,  Ágnes77 babáit ??????????????

hmm...

szedit99 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63895
Kedves Andus 1975!
Nem éppen egyszerű dolog a csigacsinálás. Kell hozzá az u.n. borda, és vastagabb kötőtűhöz hasonló, fából készült pálca. Ha megtalálom a bordámat, ide teszem a képét. Kell továbbá egy nagyon hozzáértő asszony, aki tud olyan tésztát gyúrni, ami nem nagyon kemény, mert akkor nem lehet vele dolgozni, és nem túl lágy, mert akkor a bordára ragad. A tésztát kockára vágják, egyenként a bordára teszik, a sarkánál kezdve feltekerik, kissé a bordára nyomva.
Nem véletlen, hogy általában közös munka volt a csigakészítés, ha lakodalomra készítették, szinte az ünnep tartozéka.
Fiatalasszony koromban még én is készítettem, inkább érdekességnek, hogy lássák a gyerekeim, és csak 1-1 levesbe valót.
Előzmény: Andus1975 (63889)
csirip46 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63894
ANDUS. Én ezt az oldalt találtam. Van egy tésztagépem. Mindenféle tésztát szoktam vele csinálni. Metéltek, csusza. De erre nem vállalkoznék.....

CSIGATÉSZTA
Előzmény: Andus1975 (63889)
csirip46 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63893
Tündériek! Ágnes77 fent van az iwiw-en is. Ott még több kép van. Megcsodáltam. Innen gratulálok ismét ÁGNES77.
ILONAMAMZI. Nem semmit! Szépek.
PICIKATKA. Üdvözöllek Minálunk. Hát - sajnos - fogalmam sincs. Arra gondoltam, hogy esetleg egy szemet nem elölről, hanem hátulról kell - vagy forditva - lekötni? Igy egy kicsit megcsavarodik...Van még jó pár kötős köztünk. Ha olvassák, biztos kapsz választ.

Előzmény: Jolimama (63879)
evanet Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63892

szép napot kivánok

 

Ilonamamzi, elküldemnéd nekem a harmadik képről a középső angyal mintáját?

Előre is köszönöm.

 

Horgoltam is, fiam barátnője kapta mikulásra, nagyon örült neki.

nagyon jó lett az a halacska

Előzmény: Ilonamamzi (63888)
csirip46 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63891
PERZSIKÉM. Nagyon jók lettek, hidd el! Csak azért rakok fel egy képet, hogy lásd mit müveltem pont 2 éve. Azóta horgolok 20 évi szünet után, amióta Veletek vagyok.
Tudod, gyakorlat teszi....
emoke33 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63890
Kellemes vasárnapot kivánok mindenkinek!/én jelenleg munkában vagyok/

Agnes kivánom, hogy sok oromod legyen a kis angyalokban. Vigyázzatok rájuk, élvezzétek a veluk toltott minden órákat, /ha néha nagyon nehéz is lesz/ mert úgy elfutnak az évek, hogy észre sem veszitek. Saját tapasztalat, a lányom nemrég szuletett, és tegnap volt a szalagavatója.
Andus1975 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63889

Kellemes vasárnap délutánt mindenkinek!

 

Nagyon édesek a pici babák!

 

Nem teljesen idevágó téma, de szeretném megkérdezni, hogy szokott valaki csigatésztát készíteni?

Érdekelne, hogy hogy kell csinálni és hogy mennyi idő míg belejön az ember. Azt gondolom, hogy aprólékos, azt a sok apró csiga-bigát megcsinálni...

 

Előre is köszönöm, ha valaki "tájékoztat" róla.

 

 

Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63888

Sziasztok!

 

 

Elkészült a halacskám  - akár repülő is lehetne, nem?

 

és mutatom az angyalkáimat is keményítés után (ezt hogy lehetne kihagyni? 3 napig száradtak, mindenféle edénykén, a konyhának annyi volt)

Picikatka Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63887

 

 

   Szép délutánt mindenkinek.

 

   Még uj vagyok ezen az oldalon. Szeretek kötni, himezni és horgolni.

 

   Nagyon sok szép kötésmintát találtam.

 

   Lehet, hogy buta kérdésnek hangzik, de mi az az angol szem.

 

  

   Segitségeteket előre is köszönöm.

 

  

   Katka

nusa-szegedről Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63886

Ajvé!

megint kiabáltunk...

nusa-szegedről Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63885
…hát nem is tudom, de nekem, így karácsony táján, mindig, csak az jut eszembe, hogy „DICSŐSÉG, mennyben az Istennek, …

...és BÉKESSÉG, földön az embernek!

Igaz, ami igaz, nem vagyok vallásos, -még, (?) nem tudtam választani, családfámat tekintve, túl nagy a lehetőség… -  

viszont tiszta szívemből HISZEM az egyetlent !

krinyi Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63884
Keresek egy néninek olyan maradék anyagokat (esetleg fonalat is), amire keresztszemes varrást szoktak készíteni. Köszönöm előre is!
Jolimama Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63883
Judit én is azt mondtam Ágnesnek, de azt mondja, hogy ezek nyitott inkubátorok. Szóval nem tudom, hogy ez hogy működik, régen voltunk ebben a helyzetben.
Előzmény: LRJudit (63881)
Jolimama Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63882
Perzsi felkötöm, és örülök, ha jössz.
Nincs ezekkel semmi baj, azonkívűl pedig Te csináltad, és ez a lényeg. Tudod, gyakorlás teszi a mestert.
Előzmény: perzsi (63880)
LRJudit Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63881

Édes piciny arany babák. De jó, hogy nincsenek inkubátorban. 2 gyerekem is volt, aki nehezebb volt, mint ez a 2 baba együtt. Az egyik 4100 g, a másik 5100 g volt.

Vigyázzatok nagyon egymásra! A szokásos puszit a talpukra, kéretik átadni!

Előzmény: Jolimama (63879)
perzsi Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63880

Szép napot Mindenkinek!

 

Megint gyönyörűséges dolgokat készítettek. Elöntött a sárga irigység.

 

Igéretemhez híven megmutatom az utolsó kiizzadt dolgaimat. Én soha nem fogok ilyen szépen horgolni mint Ti. Az elmult hónap tanulsága, hogy nekem már nyáron el kell kezdenem, hogy megközelítőleg ilyen szépséges dolgokat tudjak készíteni.

Jolimama! kösd fel....mert majd megyek hozzád tanulni.

 

 

 

 

 

Fényképezésből van mint tanulnom Csiriptől. Sajnos ilyenre sikerült, remélem azért látszik valami.

 

További szép hétvégét kívánok!

Jolimama Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63879
Ágnes77 és gyermekei, Nikolett és Zoltán puszit küld Mindenkinek.

csirip46 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63878
Szép Napocskát Mindenkinek.
LÁNYOK. Csodaszépek az angyalkák, hópelyhet !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4
JOLIKÁM. Szerencsére van mindenem. Gazdag vagyok :-) ...és a bőség zavarával küszködöm. Nem tudom, hogy horgolja, diát csinálja, kössek? Ma délelött a barátnőmnek tanitgattam a Paint program rejtelmeit Skypon....

Egy kis kiegészítés Adventhez. (wikipediából ollózva)

Minden gyertya szimbolizál egy fogalmat: hit, remény, szeretet, öröm. Egyben a katolikus szimbolika szerint egy-egy személyre (vagy közösségre) is utalnak:

* Ádám és Éva – mint akiknek elsőként ígérte meg Isten a megváltást (hit);
* zsidó nép – akinek megígérte, hogy közülük származik a Messiás (remény);
* Keresztelő Szent János – aki hirdette Jézus eljövetelét, és készítette az utat az emberek szívéhez (szeretet);
* Szűz Mária – aki megszülte a Fiút (öröm – rózsaszín gyertya).







Előzmény: Jolimama (63877)
Jolimama Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63877
Szép Advent 2. vasárnapját.




csirip-Piri villany, net rendben?

Ilonamamzi a halacskák mintája engem is érdekelne. Képtáraitokban nem találtam meg.

Margitkám már nagyon várom, hogy megmutasd itt a topikon is azt a gyönyörű terítőt.

Magdy nincs ezzel az angyalkával semmi baj. A többi már könnyebben fog menni.

olimama Neked is örülök, ritkán szólalsz meg.

Hkatica kiváncsi vagyok a frivolitásaidra is. Most már szabin leszel?

Annamari örülök, hogy sikerült eredményesen vásárolni. Annak is, hogy tudsz nyomtatni, ha az embernek nincs rá lehetősége, nagyon hiányzik. Most én is így vagyok, bár nekem festékem van, csak nyomtatóm nincs.

csipke, ugye mondtam, hogy nem szabad feladni, mert menni fog. Szép lett az angyalkád.

martina-Rozika jó munkát Neked. Nagyon jó ilyet látni-hallani, hogy megjelenik ez a fajta díszítés is, egyre jobban értékké válik a kézimunka is.

Pilcher szépek lesznek a fákon ezek a díszek. Jó érzés, ha mások is értékelik a munkánkat.

szedit :-))
nusa-szegedről Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63876

vettem...

(lehet, hogy már kevés a hat dioptria)

pusza

Előzmény: szedit99 (63875)
szedit99 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63875
Kiállításon:
-Nízze, anyám azt a tehenet, szarva van!
-Dehogy kisfiam, föstve!
Előzmény: nusa-szegedről (63864)
szedit99 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63874
Jaj, Csipke barátném, hát te is? De jó egy sorstárssal találkozni!
Előzmény: csipke47 (63866)
szedit99 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63873
Gyönyörűek!
Én nem boldogulok az angyalokkal, sem a lapossal, sem mással. Majd előszedem a tavalyiakat, amiket ajiba kaptam.
Előzmény: pilcher (63872)
pilcher Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63872
Szép napot Mindenkinek!
Mielőtt ezek is útrakelnének gazdáikhoz, gyorsan készítettem fotót az angyal- és csillagcsapat még itthonlévő részéről, néhányuk már új helyükön díszít remélhetőleg. Még két angyal várakozik a "muszáj megcsinálni" kategóriában, aztán végre tényleg csak az jön, amihez kedvem van.:)
vmartina Creative Commons License 2008.12.07 0 0 63871

Szép napot Mindenkinek!

Most ugyan már munkából jelentkezem, már öt órakor kezdtem.

Tegnap viszont általánosiskolai osztálytalálkozón voltam. Most ötven éve, hogy elsősök voltunk.

A találkozó érdekessége, hogy egy olyan étteremben voltunk, ahol a falon szép csipketerítők voltak képek gyanánt. Csak horgolt terítők, sok...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!