Keresés

Részletes keresés

1+ Creative Commons License 2015.06.11 0 0 3764

Mackóbogár!

 

Hogy telnek a dolgos napok? A lábad? hogy bírod?

 

Nekem március 19-én volt a kalapácsujj műtétem, 4. hét után dolgozom, de még nagyon bedagad estére, papucsot tudok hordani, ami állítható. 

 

Sorstársaknak minden jót.

 

 

Előzmény: Mackóbogár (3763)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.06.10 0 0 3763

Sziasztok :-)

 

Mától dolgozom, egészen szept. 17-ig, a következő műtétig.

Jobbulást és kitartást Mindenkinek !

 

 

Magdi-1950 Creative Commons License 2015.06.09 0 0 3762

Szia Éci!

 

Nekem is itt voltak a gyerekek és unokák,szüli nap volt.

Mit ne mondjak kidolgoztam magam.

Este nagyon dagadt volt a lábam és a lábujjam.

Reggel jobb,de ma is kellene a kertben dolgozni,igaz nem sokat ültettünk,de a lábam miatt csak lassan.

Nem vagyok kényes egyáltalán,de arra leszek kiváncsi mikor tudok cipőt felvenni.

Jegelni fogom,veszek majd jégzselét,az előző műtéteknél használt.

Remélem Te is hamar javulsz.Még szerencse,hogy már nem dolgozom.

Vigyázz magadra és jól esik,hogy válaszolsz.Üdv.Magdi

Előzmény: ICÉ0216 (3761)
ICÉ0216 Creative Commons License 2015.06.08 0 0 3761

Szia Magdi!

 

Jegelem a lábam, fájdalomcsillapítót is veszek be , így már jobban elviselhető. Hétvégén itthon voltak a gyermekeim, így nem sokat pihentem, de ma nem sok mindent csináltam, csak pihentettem a lábam. Kíváncsi leszek mikor múlik el a dagadás az ujjaimról. 15én kell visszamennem a dokihoz, a háziorvoshoz meg 23-án megyek, szerintem már biztos kiír, ugyanis 26-án letelik a 6 hét, igaz addig még sokat javulhat.

 

Jobbulást Neked, vigyázz Magadra: Éci

Előzmény: Magdi-1950 (3760)
Magdi-1950 Creative Commons License 2015.06.05 0 0 3760

Szia Icé!

 

Még lemaradt nekem is fáj a műtött ujjam alatt,ez ezzel jár mondta a doki.

Már ez a negyedik mütétem remélem nem lesz több.Ő is mondta rendben vannak a lábaim.

Betartom a tanácsokat,remélem nem lesz gondom.

Baj az,hogy nem vagyok ülő tipus,mindig sokat mozogtam,most egy picit takarékon működök.

7 én lesz 1 hónapja a műtétnek.

Próbáld jegelni és jégzselével alulról bekenni.Nekem a lábfejem is dagadni szokott.

Bocs,hogy ennyit írtam.Puszi:Magdi

Előzmény: ICÉ0216 (3758)
Magdi-1950 Creative Commons License 2015.06.05 0 0 3759

Szia Éci!

 

Ma voltam kontrollon,doki szerint szépen gyógyul a lábam,mondtam,hogy sokat fáj a lábujjam,sőt a többi ujjam is.

Nem vagyok kényes,de amikor hasogat nem örülök neki.

 Donalgint kell szednem fájdalomcsillapítóként.

az igazság az,hogy artritiszem is van ez is beleszámit a fájdalomban.

Verlon szandál volt rajtam,medicsérte,jó lenne egésznap hordani.

Újpesten a Városközp.ban van a VERLON c.bolt ott vettem,igaz még februárban,drága volt,de kényelmes.

Zárt cipőt még nem vehetek fel.

Lábujjaim közé silikonos védőt kell tenni és éjszakára a bütyi kihúzót kell hasznélni.

Többet nem kell menni,csak ha problémám van.

Széles orrú cipőben kell járni és szendvicsszerk.talpbetétet kell hordani a cipőben.

Remélem Te is hamar javulsz.Jobbulást.Üdv.Magdi

Előzmény: ICÉ0216 (3758)
ICÉ0216 Creative Commons License 2015.06.05 0 0 3758

Szia Magdi!

 

Tegnap vettem kalapácsujj korrigálót,  fel is tettem a lábamra, hát  hosszabb ideig nem igazán bírom a lábamon ugyanis eléggé szorítja az ujjaimat, illetve ég is a lábam tőle. 1-1.5 óra után le kell vennem egy kis  pihenőre, majd utána újra felteszem. Nem tudom, hogy használ-e, majd meglátom. Én Flector 50 mg granulátumot szoktam bevenni, ha már annyira fáj a lábam, hogy nem bírom. Most egy pár napja már nem volt rá szükség. Ma elmentem a férjemmel vásárolni felhúztam egy szandál cipőt, csak az üzletben mentem , illetve annyi, hogy  a ház előtt a parkolóig, mikor hazaértem már alig vártam, hogy levessem a cipőt, nagyon fájt a talpam a műtött ujjaim alatt. Lehet, hogy korai volt   még, ma 3 hete műtöttek, de hát muszáj szoktatni a cipőhöz mert ha pár hét múlva dolgoznom kell menni akkor is fel kell valamit húzni a lábamra.

Voltál ma kontrollon, mit mondtak?

 

Jobbulást Neked, üdv. Éci

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Magdi-1950 (3756)
ICÉ0216 Creative Commons License 2015.06.05 0 0 3757

Szia Mackóbogár!

Én eddig nem kaptam semmilyen papírt  amikor kontrollra, illetve varratszedésre mentem. Nekem az operáló orvoshoz kellett mennem kötözésre, kontrollra, a varratokat is Ő szedte ki. Legutóbb mikor voltam nála azt mondta 15-én ad majd papírt. Ma beszéltem telón a háziorvos asszisztensével, mivel a férjem volt bent a hét elején a táppénzes papíromért és abba maradtak, hogy ha kell még táppénz telefonálok . 22-i héten kell mennem a háziorvoshoz  azon a héten le is jár a 6 hét, úgy gondolom biztos ki is ír már a hónap végére.

 

Jobbulást Neked, üdv.: Éci

 

Előzmény: Mackóbogár (3754)
Magdi-1950 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 3756

Szia Éci!

 

Nekem tavaly januárban volt Austin műtétem mindkét lábamon,majd májusban Helal  talpi süllyedés műtétem és az egyik lábamon rendbetették a lábujjaimat.

Most máj.7 én kivették a drótokat és megcsinálták a másik kalapácsujjamat.

Mostmár kivették a varratokat és  holnap megyek kontrollra,de fáj és dagadt a most műtött ujjam.

A sebet Bepanthen Plusz krémmel kenem.A lábfejem is dagad,férjem szerint csak most lesz egy hónapja ,hogy volt a műtét,mit akarok.

Zárt cipőt nem is próbáltam felvenni.

Holnap már többet tudok.Vigyázz magadra.Üdv.Magdi

Nem tudom kell e majd hordani kalapácsujj korrigálot? 

Előzmény: ICÉ0216 (3753)
nono50 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 3755

Megkímélt állapotban lévő kezelőcipőmet (1 pár 37-39-es lábra való) reális áron eladnám. 

Én nagy hasznát vettem.

Mackóbogár Creative Commons License 2015.06.03 0 0 3754

Szia :-)

 

minden egyes alkalommal, mikor röntgenre, kontrollra, drót vagy varratszedésre mentem, kaptam ambuláns lapot, hogy ott jártam, illetve mikor kell visszamennem újra. A háziorvos ez alapján tud táppénzen tartani, azért nem teljesen úgy működik, hogy ameddig én gondolom. Illetve  40 nap folyamatos táppénz után kötelező az OEP felülvizsgálat, épp tegnap voltam, ahol egyszerűen közölte a főorvos nagyságos asszony, hogy ha minden rendben a mai varratszedésen, hétfőn menjek dolgozni, kész, passz :-) Ha az operáló orvos nem írja rá az ambuláns lapra, hogy " további betegállomány szükséges ", akkor bizony a háziorvos széttárja a kezét, hogy mire fel tartson otthon ? Persze lehet, hogy nem mindenhol működik egyformán , ezek az én tapasztalataim. 

 

Jobbulást :-)

Előzmény: ICÉ0216 (3752)
ICÉ0216 Creative Commons License 2015.06.03 0 1 3753

Szia!

Megpróbálom a jegelést, remélem segít, de elkeserítő, hogy milyen dagadt még mindig mindkét ujjam. Próbáltam már cipőt húzni, de még nem igazán tudok benne hosszabb időn keresztül járni. Ugyanis csak zárt cipőt, illetve elől zárt hátul nyitott szandált tudok felvenni majd, mivel a másik lábamon is van kalapácsujj amit, majd őszre tervezek megcsináltatni, így nyitott szandálba még az idén sajnos nem gondolkodhatok.Milyen műtéted volt  korábban? Jobbulást kívánok Neked, vigyázz magadra üdv:Éci

Előzmény: Magdi-1950 (3749)
ICÉ0216 Creative Commons License 2015.06.03 0 0 3752

Szia!

 

Ma voltam kontrollon, azt mondta az orvos, hogy vegyek kalapácsujj kezelő korrigáló párnát, ugyanis a II. ujjam nem egyenes. Nem tudom, hogy esetleg használt-e valaki ilyet.  Mennyire lehet ez még hatásos a műtét után majdnem 3 héttel. A dagadásra azt mondta, hogy elmúlik egy idő után. Hát kíváncsi leszek rá... Megkérdeztem, hogy mennyi idő után lehet dolgozni menni? Azt válaszolta akár már most is. Mondtam neki én úgy gondolom, hogy nem bírnám a napi 8, illetve hétvégén 12 órás futkosást. Úgy gondolom 6 hét kell a teljes gyógyuláshoz.  Erre azt válaszolta végül is én érzem és ma már addig van az ember táppénzen ameddig jónak látja. Nem tudom, hogy a háziorvosnak kell -e valami papír  a zárójelentésen kívül a táppénzhez. Te kaptál papírt a kontrollon amit a háziorvosodnak kellett leadni?

Vigyázz magadra pihenjél, ha módod , illetve időd engedi. Üdv: Éci

Előzmény: 1+ (3748)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.06.03 0 0 3751

Szia Magdi !

 

1 hete vette ki az orvos a tűződrótokat ambuláns műtét keretében, ma varratszedésre megyek. Tegnap meg a háziorvosnál kellett megjelennem OEP felülvizsgálaton, a doktornő rá sem nézett a lábamra, csak közölte, ha minden oké a mai varratszedésen, hétfőtől menjek dolgozni.  

Azért még egy hetet úgy várnék ezzel, majd megkérdezem az operáló orvost, Ő mit szól, ma este minden kiderül.

Dagadni dagad még nekem is, sőt, néha a másik is, pedig az már "régi".  De majd csak túl leszünk mindenen, fő az optimizmus. Nekem már az hatalmas megkönnyebbülés, hogy nem fáj egyáltalán, régen nem is kellett állnom, mennem, simán ülve úgy fájt a talpam, majd a falat kapartam. most meg simán állok fél lábon is :-))))) 

 

Csak kitartás, jobbulást Neked is.

Előzmény: Magdi-1950 (3750)
Magdi-1950 Creative Commons License 2015.06.03 0 0 3750

Szia Mackóbogár!

 

Remélem javul a lábad.

Nekem fáj a műtétes ujjam,jegelem.Pénteken megyek kontrollra.

Én is nézegetem a cipőket,de a szép csinos cipők még messze vannak.

Én sem viseltem sohasem magassarkút.Mikor miniszteri jutalmat kaptam,akkor vettem fel egy pici sarkút,de azt is levettem,majdnem mezitláb mentem ki.

 A bulira fekete papucsot vettem fel,de bicegtem,mert akkor volt rajtam először papucs.

Most szandálba vagyok,ami jól kivágott,vagyis pántos.

Jegelem lábujjam,mert igen dagadt.

Kiváncsai vagyok meddig fog fájni. iVigyázz magadra,jobbulást:Magdi

 

Előzmény: Mackóbogár (3746)
Magdi-1950 Creative Commons License 2015.06.03 0 0 3749

Szia!

Nekem május 7 én volt a kalapácsujj műtétem az Orth:Klinikán,egyben kivették a tavaly jan.24-én

megműtött lábaimból a drótokat.

Mit mondjak most lesz jun.7-én lassan 1 hónapja,de még mindig fáj és az alatta lévő rész is.

Két hete vették ki a varratokat. Egy pár napra rá megmoshattam.

Bepanthen Plus krémmel kenem sebeimet,mert a bütyök és Helál meg stb.műtét után is ezt tettem,már alig látszik az első műtét helye.

Szandálba járok v.papucsba,zárt cipőt nem tudom,mikor tudok felvenni.

Estére nekem is olyan a lábujjam,mint a buci.,jegelem.

Pénteken megyek kontrollra,majd megmondom,hogy nagyon fáj este és néha lázasnak érzem magam.

Próbálom jegelni az használ.

Most láttam a TV ben szandált hirdettek egy kicsit kerek talpu,lehet szabályozni a pántját,lehet veszek.

De már szeretnék szép csinos cipőben járni.Sajnos minden cipőmbe szenv.szerkezetű betétet

kell tenni.

Vigyázz nagyon magadra,próbáld jegelni.Üdv.Magdus

 

Előzmény: ICÉ0216 (3747)
1+ Creative Commons License 2015.06.03 0 0 3748

Szia.

Nekem március 19-én volt kalapácsujj s második ujj műtétem. 4. héten dolgozni mentem, irodai munkám van, de így is estére már alig tudtam menni, sántikáltam, a mai napig is. estére bedagad, tépőzáras papucsban tudok jó időben közlekedni, rossz időben a régi kitaposott cipőket tudom hordani. a 6 hét a valós felépülés. Két főiskolás gyerekem van, özvegyként nehéz volt dönteni, de  ugye a pénz nagy úr. Most szabadságon vagyok, s ahogy elvégzek, felpolcolom, s pihentetem a lábam. A 6 hét nagyon kell a felépüléshez. Akár irodai, akár egyéb munkát végez valaki, szerintem, de kérem a javítást,ha más más hogy gondolja.

Nincs krumplim, s esztétikailag szép a láb, de ugye nem csak ez a döntő, hanem az is hogy ne fájjon, de erre még várnom kell, az időjárást megérzem, s bízom benne,hogy jövő ilyenkor már tudok normális szandált, cipőt hordani.

Minden sorstársnak kitartást, türelmet s minden minden jót kívánok.

 

Előzmény: ICÉ0216 (3747)
ICÉ0216 Creative Commons License 2015.06.02 0 0 3747

Sziasztok!

Május 15-én volt kalapácsujj műtétem a jobb lábamon a II-III ujjamat műtötték + alapperc basis resectio volt a II. ujjamon. 11. napon szedték ki a varratokat, holnap megyek kontrollra.  Az ujjaim nagyon dagadtak és még lila is mind két ujjam. Az első héten   nagyon keveset jártam  a sarkamon. A második hét után  már kevesebbet fekszem, fokozatosan terhelem, járkálok  papucsban, de természetesen ha lefekszem még pócólom és napközben is pihenek. Nem fáj, de néha szúrásokat érzek a műtött ujjaimban, ha hosszabb ideig ülök és  lóg a lábam  akkor zsibbad. Azt szeretném kérdezni, hogy akinek hasonló műtétje volt mennyi ideig volt táppénzen? Fizikailag elég megterhelő a munkám idős otthonban dolgozom gondozónőként.

Üdv. Éci                   

Mackóbogár Creative Commons License 2015.05.30 0 0 3746

Szia Magdi !

 

Nekem még a nyugdíj odébb van, 46 éves vagyok, előttem az élet :-))) Ez is közrejátszott, hogy újból nekivágtam a műtétnek, mert ahhoz még fiatal vagyok, hogy járni alig tudjak. Érdekes ez az időjárás változás dolog, én pl. egyáltalán nem érzem sem most, sem az előző műtétek helyét, sőt volt már eltörve csontom párszor, azokkal sincs gondom szerencsére.  Cipőben még nem gondolkozom, de a kórházban már nézegettem :-) Van ott egy gyógyászati segédeszköz bolt, ahol jókat láttam, egyáltalán nem otrombák, papucs, cipő, szandál, van minden, és nem is vészes az ára, bár az már nem érdekel, csak jó legyen. Az az igazság, hogy évek óta alig tudtam a lábamra húzni valamit a sportcipőn kívül,  télen-nyáron abban jártam, alig várom, hogy végre normális lábbelim legyen. Az a röhej, hogy sosem voltam az a magas sarkús típus, csak és kizárólag akkor vettem fel, ha kellett ( ritkán), nálam a genetika nyerte a csatát, anyukám és nagymamám lába volt ilyen :-( Meg most a lányomé, szegénykém még csak 20 éves, de borzasztóak a lábai. Meg vagyunk, mi nők áldva :-)

A buliban csak óvatosan "rohangálj" :-) első a láb !

Üdv.

 

 

 

 

Előzmény: Magdi-1950 (3745)
Magdi-1950 Creative Commons License 2015.05.30 0 0 3745

Szia Mackóbogár!

Te is kínlódsz a lábaiddal.

Amikor a kórházban vagy a rendelésen voltam rengeteg beteg lábú emberrel találkoztam.

Ez óborzalom.Nekem is nagyon csúnya volt mindkettő,nagyon halasztottam a műtéteket,de már semmilyen cipő nem volt jó.

Most még fáj a kalapácsujj műtét helye,doki szerint minden időjárásváltozást meg fogok vele érezni,de sebaj mert a cipő nem fogja feldörzsölni.

Isteni szerencse ,hogy már nyugdíjba vagyok és nem kell hiányoznom.

Neked sokat kell még dolgoznod?

Bocs,hogy ennyit írok.

Van egy VERLON szandálom,kicsit kerek talpu megpróbálom azt felvenni a bulira,de viszek papucsot.

Vigyázz magadra.Üdv.Magdi

Előzmény: Mackóbogár (3744)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.05.29 0 0 3744

Szia Magdi :-)

 

ún. hybinette műtét volt, eltávolítják a lábközépcsontokat :-) Jól hangzik, ugye ? Ez (remélem tényleg) az utolsó lesz elvileg, már 1 éve tart ez a mizéria, lassan látom a végét ;-) A másik lábamon 3 műtét volt, ezen "csak" kettő, a drót és csavarkiszedést nem is számoltam. De muszáj volt, iszonyú ramaty állapotban voltak a lábaim, ráadásul öt éve már műtöttek szimplán bütyökkel...

Talpbetétet nekem is kell most már mindig hordanom, plusz a korrigálót. ( bár én vettem nappal is hordhatót, zokniban, cipőben nem látszik ) Most még papucsozok, sőt szerintem egész nyáron az lesz, már szóltam is a melóhelyen, ne érje őket meglepetésként (nem nagyon lehet papucsban amúgy). Dagad még, meg érzékeny, de lassú víz partot most, előbb-utóbb helyrerázódik ott minden, aztán futunk, mint a nyulak :-)

Jövő héten kikapja a varratokat, és lassan megyek dolgozni szerintem :-)

Kitartást Neked is :-)

 

 

Előzmény: Magdi-1950 (3743)
Magdi-1950 Creative Commons License 2015.05.29 0 0 3743

Szia Mackóbogár!

Örülök,hogy túlvagy a drótkiszedésén.

Remélem jól vagy. m

Milyen műtéted lesz ezután.

Én ma vettem le a kötést a drótkivételről és a kalapácsujjam is megmoshattam.

Ma vehettem fel először papucsot,hát mit ne mondjak fúrcsa és egy kicsit fáj az ujjamnál.

Pénteken megyek kontrollra és remélem többször nem kell mennem.

Nekem ez már a negyedik műtétem volt.

A Tanár úr mondta,hogy a lábujjam közé tegyek szilikont és éjjel továbbra is használjam a bütyökk-korrigálót.

Szendvicsszerkezetű talpbetétet hordani kell továbbra s,pénteken fogok csináltatni.

Vigyázz magadra.üdv:Magdii 

Előzmény: Mackóbogár (3738)
gyöngyös54 Creative Commons License 2015.05.29 0 0 3742

Kedves Nerda!

 

Email-ben küld el a tel. számod és megbeszéljük. 

 

maglay54@gmail.com 

 

Üdvözlettel: Gyöngyös

 

Előzmény: nerda (3741)
nerda Creative Commons License 2015.05.28 0 0 3741

Szeretném megvásárolni  a képen látható kezelő cipőt,várom a válaszod.

gyöngyös54 Creative Commons License 2015.05.28 0 0 3740

 

 

Eladnám bütyök és kalapácsujj műtét utáni kezelőcipőmet. M-es méret, mindkét lábon hordható, a tépőzárat meg lehet fordítani. 38 - 40 lábméretre jó, mivel a kötés elég nagy.

4.000.-Ft.

 

1+ Creative Commons License 2015.05.28 0 0 3739

Szia

Örülök neki.

Jobbulást kívánok.

Nekem két hónapja volt a műtét, de még mindig fáj a lábfejem, s estére bedagad. Igaz a 4. hét után már mentem dolgozni, de most már napok óta a fénymásoló előtt állok, szóval nem részletezem.

Este örülök,hogy pihentethetem a lábam.

Cipőt még nem találtam, a régibe járok, még szerencse hogy jó, papucsot, állíthatós pántosat vásároltam, de hiába, hisz még az idő nem engedi.

Minden sorstársnak kitartást, jobbulást kívánok.

Előzmény: Mackóbogár (3738)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.05.26 0 0 3738

Sziasztok :-)

 

kikerült ma a két drót a lábamból, ambuláns műtét keretében....a fél délelőttöt a műtő előtt töltöttem, annyian vártunk. 1 hét múlva kikapja azt a 3-4 varratot is, és ezután már csak egy műtét vár rám szeptemberben, és kész lesz mindkét lábam végre :-))))

 

Juhéééjjj :-)

 

Kitartást, gyógyulást Mindenkinek.

Magdi-1950 Creative Commons License 2015.05.24 0 0 3737

Szia!

Bocsi,hogy most válaszolok.Pénteken varratszedésen voltam,a doki mondta,hogy továbbra is használjam a kengyelt,azért mert ne ferdüljön el a lábujjam egy kicsit sem.Ne izgulj ettől nem lesz

ujra bütyköd.Az enyém nagyon csúnya volt,az utolsó pillanatban mentem.Most szép egyenesek a lábujjaim.

A doki még a lábujjam közé szilikont is javasolt nappalra,ha cipőbe bujok.

Mindig széles orrú cipőt vegyek,szendvi csszerkezetű talpbetéttel.

Én vettem a VERLON cipőboltban egy pár cipőt,ami nagyon kényelmes,nézd meg a neten az ajánlatukat.

Most még a királyi cipőt kell hordanom egy hétig,utána pedig szandált v.papucsot a kalapácsujj műtét miatt.

Én 65 éves vagyok és  artritiszem  van,ezért kell vigyáznom.

A Tanár úr nagyon rendes és segítőkész .Én elégedett vagyok.

A sebeimet Bepanthen plus krémmel kenegettem és most azzal fogom,mivel csak jövő héten vehetem le a kötést.

Jobbulást neked és nagyon vigyázz magadra,meg a lábadra,nem fog visszanőni a bütyők!

Üdv.Magdi

Előzmény: bozsoda (3736)
bozsoda Creative Commons License 2015.05.22 0 0 3736

Szia, köszönöm, hogy válaszoltál. Hogy érted, hogy visszaállítja a kengyel a lábujjad? Neked elmozdult, visszadőlt a tavalyi műtét óta? Mennyi idővel a műtét után terheltél rá újra? Engem is ezzel a műtéttel műtöttek.

Előzmény: Magdi-1950 (3732)
Yolo22 Creative Commons License 2015.05.22 0 0 3735

Köszönöm, ezekután azt már kibírom! :-)

Előzmény: Mackóbogár (3734)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!