Keresés

Részletes keresés

RTH41 Creative Commons License 2007.02.22 0 0 4124
Most a „tisztelt betegünk” egy másik topicban nyomatja egy másik sz*r termékét a cégnek.
...és még én vele vitáztam az Algopyrin veszélyességéről régebben. Azóta az élet engem igazolt, mert már csak receptre lehet kapni:-).

De dokijano is eltűnt innen, ő is nagy vasalós volt - szintén zenész gyanús.

Azért tényleg: mennyien is akarnak rajtunk élősködni, kihasználva a sok végső elkeresedésében lévő beteget :-(.

Tali: március 16-17 körül, de szvsz ez nagyban fog függni az aktuál politikai helyzettől.
Előzmény: dzseri (4123)
dzseri Creative Commons License 2007.02.22 0 0 4123

Új betegünknek küldtem egy emailt egy kencéről, ami nekem segitett (vagy nem az segitett). Választ is kaptam, íme:

"Szia,

Köszönöm a leveled!
Nekem, az Itchstopper teljesen jó, nélküle nem tudnék létezni, mert a
viszketést semmi nem szüntette meg ezen kívül. Most kipróbálom a
PUVA-t a talpamra,  ezt javasolta az új, orvosom,  jövő héten kezdem,
mert ez már szörnyű! Addig nem akarok semmit elkezdeni, mert akkor
nem tudom, mi az, ami használt.
Szörnyű ez a betegség. Aki nem élt ezzel,el sem tudja képzelni!
Nagyon köszönöm, még egyszer, hogy törődtél velem!
szép estét kívánok, ...név.."

 

 Egyébként tényleg szeretném, ha valaki kipróbálná ezt a méhecskés kencét, ne legyek már kétségek között!!

 

 A találkozón szivesen részt vennék. ( Na Briqanco, már nem sokáig mosolyoghatsz a markodba:::))  Szervezésben is segitek, ha kell, publikus az emilcímem, a telefonszámom sem rejtegetem.

Előzmény: Briganco (4111)
antares5 Creative Commons License 2007.02.22 0 0 4122

Sziasztok!

ötödik hete kenem a psoricurt és mellette semmi mást nem használok, ill.zuhanyzás után a megszokott testápolómat.

Nagyon sokat változtak a foltjaim.Pikkelyek sehol, néhány kicsit piros, nem viszket, és vannak olyanok, amelyek alig látszanak. ez a pozitív változás most nagyon földobott.Eddig is optimista voltam, de most nagyon.

 

-=Zsoca=- Creative Commons License 2007.02.22 0 0 4121
henci figyi, a Tomesa-ban hány perc volt egy-egy oldalra? Tehát mennyi ideig világították meg az egyik oldalad?

Kicsit bajban vagyok az időkkel, mert mindenhol más-mást írnak.
Előzmény: henci2 (4118)
csabesz32 Creative Commons License 2007.02.22 0 0 4120
Nálam sincs egy ideje semmi változás, szerintem nekem ártani nem árt remélem majd használ. Henci ha már így kezdtük el akkor szeintem nem kéne változtatni ezt kellene végigcsinálni. Egyébként én kentem olyan helyre is ahol éppen akkor nem volt aztán szépen kihozta. Lehet hogy ha csak 2 szer kentem volna akkor többet ki se jött volna, de ezt most már nem tudjuk meg.
Narix Creative Commons License 2007.02.22 0 0 4119

Nekem azt mondta,ne kenjek az olajjal párhuzamosan semmit magamra.

Tegnap belázasodtam és nem kentem, most kezdek megint plakkosodni.

Pedig már  olyan "szép voltam".

Egy talcsiba én is benne lennék!

Előzmény: henci2 (4118)
henci2 Creative Commons License 2007.02.22 0 0 4118

Ja. Nem mondta a bácsi, hogy kell más is hozzá. Ha elmúlik, újra megjelenik? Akkor újra 2 hónap mire elmúlik? Nehogy megöregedjek a végére!:-))

Beszéltem telcsin RTH-val. Felvetette, hogy márciusban lesz 4 nap szünet, esetleg lehetne egy topic tali. Mit szóltok? Napközben lenne, hogy a vidékiek haza tudjanak menni.

Előzmény: dzseri (4117)
dzseri Creative Commons License 2007.02.22 0 0 4117
Nem tudom. Én csak kentem, kentem, kentem magam, minden tudományos megfontolás nélkül. De miért ne működne úgy is??
Előzmény: henci2 (4115)
henci2 Creative Commons License 2007.02.22 0 0 4116
Ez a Micaamica! Nekem nem tűnt fel a dolog! Elég sokáig bírta köztünk. Mindenről volt véleménye. Hogy jöttök rá, hogy valaki outsider? OK az e-mail cím, de miből következtettél? Hiszen én is írtam már, hogy a stopper jó volt, meg más is. Ez a csaj nemcsak a stopperről írt, más módokat is felvetett. Hogy lett gyanús?
henci2 Creative Commons License 2007.02.22 0 0 4115
Hát most már végképp nem tudom, hogy járjak el. Kenjem először Dermoval? Dermo nélkül nem hat?? Vagy mi legyen??? Dzseri! Nyilatkozz!!!! Különösebb változást nem látok magamon.
Előzmény: ötfelezős (4110)
RTH41 Creative Commons License 2007.02.22 0 0 4114
Áááá:-)))
Ez nem semmi, most már kérdéses az is, hogy a "micaamica" orvos egyáltalán, mint ahogy írta és a férje gyógyszerész?

Ügyes vagy:-)
Előzmény: Briganco (4111)
macmelon Creative Commons License 2007.02.22 0 0 4113
Nem kellett volna elárulni mi volt a bukta. :)

Egyébként: http://www.nlcafe.hu/forumkifejt.php?forumid=120433 - 26os hozzászólás.
Előzmény: Briganco (4111)
csabesz32 Creative Commons License 2007.02.22 0 0 4112
NAAAGYON résen vagy :)))))) Ez teccik
Előzmény: Briganco (4111)
Briganco Creative Commons License 2007.02.22 0 0 4111
Hát ez nem igaz, nem hiszek a szememnek!

Kedves Micaamica!

Ha már megint itt nyomod az Itchstopper "hatásosságát" új nicknévvel és új fedőtörténettel, legalább új email címmel tedd ezt meg, mert ha vki kiszúrja, a végén akár le is bukhatsz a hanyagságod miatt. Legközelebb figyelj oda!

Ígyis van elég bajunk és vámszedőnk, légyszives kímélj meg minket! A kütyüddel együtt keressél más reklámfelületet vagy kereskedési módot!

Örök hála előre is!
Előzmény: oravecke (4092)
ötfelezős Creative Commons License 2007.02.21 0 0 4110

Igen, az elmélettel nem vág egybe, de egyszer ezt így tapasztaltam az Oriflame-s idő végén (nem tudom, mikor volt ez, de volt egy olyan időszak, hogy telefonon azt mondták, nem forgalmazzák már itthon, de rászorulókhoz hozzávágnak egy-egy flakont; valahol az Üllői úton - ezt javukra lehet írni a pokolban). Aztán kb 2000-ben én is jártam a Mecseken, és akkor is sikerült ezt a sikert megismételnem.

 

Henci, részletesen tehát, nekem úgy használt, hogy a bőrt szépségessé tettem (én egy hét alatt Dermovate kenőccsel). Ekkor kétszer bekentem psoricurral, és úgy maradt, babapopsi minőségben (némi szoláriumot nyomtam rá, mert világosabb volt). Tehát, pontosabban még, a Dermovate elég jót tett mindenhol, de végleg csak az a flekk tűnt el, amit így kezeltem. Pár évre csak! Aztán visszajött. Erre mondta a feltaláló úr, hogy folytatni kellett volna a psoricuros kenést, és visszajön a sömör, majd megint elmúlik, és ezt még egyszer, és akkor végleges lesz. Na de a fene tudta ezt végigcsinálni. Amellett én inkább fokhagymás illatú szerettem volna lenni, mint esztergályosműhely. :)

 

Aztán egy fiatal rokonom mondta, hogy orvostanhallgató korában ahol a bőrgyógyászati gyakorlaton volt, ott is így alkalmazták.

Előzmény: csabesz32 (4107)
sammakko Creative Commons License 2007.02.21 0 0 4109
Persze, hogy próbáld...

Azért egy sampont kipróbálni nem olyan macera.... :)
Előzmény: mamika52 (4108)
mamika52 Creative Commons License 2007.02.21 0 0 4108
Sziasztok. Nekem afejemen van csak sömi. Régebben használtam én is a  Nizorál sampont de nem használt semmit. Olvastam itt arról is hogy a Neutrogénát is kipróbálta valaki.Nem tudom, hogy én megpróbáljam-e?
csabesz32 Creative Commons License 2007.02.21 0 0 4107
Ezek szerint hallottál olyant akinek ugyancsak ilyen módon ( először tünetmentesít valami kencével, aztán néhány psoricur kezelés) hatott a psoricur ? Érdekes mert amit eddig tudunk a Szerről, nem logikus, hogy így is hasson. Persze nem azt mondom, hogy nem lehet csak nem értem.
Előzmény: ötfelezős (4103)
RTH41 Creative Commons License 2007.02.21 0 0 4106
Érdekességként, nekem a talpamon a Neotigason-kúra alatt jött ki, ami 2 hét alatt teljesen elmúlt.
Hopp, jövő szerdán kezdem az évi 4 hónapos kúrát.
Előzmény: RTH41 (4105)
RTH41 Creative Commons License 2007.02.21 0 0 4105
Ó, úrnőm, doktornő kollegina!:-)
Én nem azt mondtam , hogy kizárólag gomba, hanem - mint tudjuk - a gombás bőrfelületeken lehetséges sömör is és fordítva. Na most mint a tisztelt páciens jelezte, hogy eredetileg sömörös volt a talpa.
A talp mint olyan, zokniban, cipőben (zárt körülmények között) a sömör okozta apró bőrsérülések és regionálisan gyengült bőr immunrendszer működési zavara következtében nagyon eséllyel fertőződhet meg kórokozók által - közismertebb nevén pl. ásóka nevű gombával is akár, mint ahogy tudjuk a tévéből.
Na most így távdiagnosztikailag kezelve a tisztelt pácienst, mertem megjegyezni az ismertetett tünetegyüttesek alapján, hogy esetlegesen a fent leírt kórelőzmény állt elő.
Mivel pontos diagnosist nem tudunk eszközölni a laborvizsgálatok elvégzése nélkül, mertem egy erőtlen próbát tenni - kedves kollegina - az esetleges fertőzés kiszűrése végett a helyi, külsőleg alkalmazandó gömbaölő (antiásóka) kezelésre, ami pár nap után egyértelmű választ ad a gyanú esetére vagy nem.
Na!!!
Előzmény: henci2 (4099)
henci2 Creative Commons License 2007.02.21 0 0 4104

 "hogy sömörmentessé tett felületre kenve gyorsan tünetmentes lesz"

Ezt most nem értem.:-))

Előzmény: ötfelezős (4103)
ötfelezős Creative Commons License 2007.02.21 0 0 4103

Ehhez annyi kiegészítésem lenne, hogy tudomásom szerint pont az itthoni forgalmazás megszüntetésében megnyilvánuló szerződésszegés adhat alapot cselekvésre.

 

Egyébként, nem tudom, ki emlékszik, de a gyógyszertárakban célgépeket szereltek fel, és regisztráltatni kellett magát az embernek, akkora szélviharos forgalomra készültek fel. Ami jól elmaradt. Gondolom, ebben szerepe volt sok mindennek, tán annak is, hogy a Kalmopirin 20 Ft volt, ez meg 400, tán annak is, hogy igazából elviselhetetlen volt az olajossága (csak könyökön levő flekknél, például, hosszú ujjú ing esetén, napi 3 kenés, a KMK korában, hát ez megoldhatatlan feladat volt) és a büdössége, s annak is, hogy nem adott látványos és gyors eredményt.

Amit én tapasztaltam, azt később bőrgyógyász klinikáról is hallottam vissza, hogy sömörmentessé tett felületre kenve gyorsan tünetmentes lesz.

 

Hm. Régi és sikeres psoricur használókat kérdenék, nincs-e olyan érzésük, hogy amikor visszajön, sokkal agresszívabb, mint ahogy azt az addigi fejlődésből lehetett volna várni...

 

 

Előzmény: dzseri (4077)
oravecke Creative Commons License 2007.02.21 0 0 4102

Köszönöm mindenkinek! Igazán kedvesek vagytok! Kipróbálok, sorban mindent!

Az orvosom azt mondta, örüljek a 90%-os sikernek, és hogy nem viszket a talpam! Mit akarok mást?! Használjam tovább a stoppert, amit használok, mert a viszketés egy hét kihagyás után jön ezerrel! De fáj a talpam! Persze, akinek nincs gondja, könnyen beszél!

Előzmény: henci2 (4093)
ötfelezős Creative Commons License 2007.02.21 0 0 4101
Használtam, mint alantabb pár százzal megírtam. :) Csak nem úgy, mint Ti. De hatásos volt.
Előzmény: csabesz32 (4038)
macmelon Creative Commons License 2007.02.21 0 0 4100
14 -> 41 Bocs!
Előzmény: macmelon (4097)
henci2 Creative Commons License 2007.02.21 0 0 4099
Kedves lovagom, ez nem gomba. Bizony ez sömör.
Előzmény: RTH41 (4096)
henci2 Creative Commons License 2007.02.21 0 0 4098
De bizony tipikus, amit leírt. A méhviasz antibiotikus hatású, sok mindenre jó.
Előzmény: dzseri (4095)
macmelon Creative Commons License 2007.02.21 0 0 4097
Azt hiszem pár év után leírhatom: RTH14-gyel gyakorlatilag minden mondatában egyetértek, visszamenőleg és a jövőre nézve is.
Előzmény: RTH41 (4096)
RTH41 Creative Commons License 2007.02.21 0 0 4096
Ha már tippelünk:-) - doktorosdit játszunk.
Írod, a máshol rendbejött csak a talpadon maradt meg.
Nem lehetséges, hogy felül fertőződött és azért gyógyul nehezebben? Szakorvos mit mond? Én kipróbálnék rá 1 hétig valamilyen gombaölő krémet, ártani valszeg nem fog.
Az UV is jó, az csiraölő hatású.
Előzmény: oravecke (4092)
dzseri Creative Commons License 2007.02.21 0 0 4095

"Sajnos sömör."

"Nem egy tipikus tüneteggyüttes "

  Mint látod tipikusan egyetértünk mindenben:)))))

Akármi légyen is, veled vagyunk.

Előzmény: henci2 (4093)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!