Keresés

Részletes keresés

sziakivagy Creative Commons License 2013.08.30 0 0 29251

printer71, juhosttt!

 

Köszönöm a válaszaitokat! Tegnap elolvastam a linkelt fórumot. Ma délelőtt meg elvetettem a lucernát. Nemrég lett kész. Meg is hengereltem fűhengerrel. Kiváncsian várom mi lesz belőle. Azon gondokodtam, hogy holnap reggel lehet meg is locsolom, bár elég vizesnek tűnik a föld.

juhosttt Creative Commons License 2013.08.29 0 0 29250

Hát ha eszik akkor már nagyon éhesek... a diófa levéé keserű sok csersavat és jódot tartalmaz. Kis mértékben még jót is tesz a szervezetnek, de a szaga nem egy kellemes, tudakold meg a nyulak hogy viszonyúlnak hozzá... Ha lehet inkáb valami finomabb fa leveleit gyűjtögetsd, na meg télére alomnak jobb a szalma, mert az melegebben tart.

Előzmény: pirossapkásaranyhal (29249)
pirossapkásaranyhal Creative Commons License 2013.08.29 0 0 29249

Üdv minden fórumtársnak!

Múltkor már érdeklődtem ,hogy a fűzfalevél alkalmas -e alomnak,mivel + választ kaptam,gyűjtögetem is szorgalmasan.

Lassan  viszont a diófa is hullatni fogja levelét és van egy igen terebélyes diófám,ami irdatlan menyiségü levelet termel.

Kérdés: mi a helyzet a száraz diófa levéllel,ez is mehet a nyulak alá alomnak? Esetleg fogyasztanak is belőle?

tmaria82 Creative Commons License 2013.08.29 0 0 29248

Szia! Ez mixo nekem is így kezdődött fülben belül  majd kívül szem dagad .6 egyedem maradt meg  12 elhullott :(((((   4 oltott volt ők nem kapták el. 22 fvolt öszesen.

Előzmény: molrobi (29216)
juhosttt Creative Commons License 2013.08.29 0 0 29247

Nekem a fekete napraforgót (olajmag) se ették... Lehet a színe miatt... Rákerestem neten, nem nagyon van róla semmi infó. Szerintem vegyél 1-2 kg-ot próbaképpen, aztán ha eszik vehetsz többet is. De arra figyelj, hogy valódi fekete zab legyen, nem üszkös termés!

Előzmény: Reflex91 (29246)
Reflex91 Creative Commons License 2013.08.29 0 0 29246

Üdv. Mindenkinek! 

 Érdeklődnék hogy valakinek van tapasztalata a fekete zab takarmányozásával kapcsolatban ? 

 Lehetőségem lenne vásárolni jó áron viszont még nem etettem soha fekete zabot a nyulaimmal. És nem akarok problémát az állományomban. 

Köszönöm a segítséget ! 

printer71 Creative Commons License 2013.08.29 0 0 29245

  Szia !

 

  Itt olvass vissza néhány oldalt , itt vannak a lucernás szakik . Biztosan megleled a választ , vagy akár kérdezz , nekem is ott segítettek tavasszal mikor nem látszott ki a frissen vetett lucerna a gyomok közűl .

 

                http://www.agroinform.com/forumok/Lucerna-vetese-termesztese/t1347

 

 

 

Előzmény: sziakivagy (29242)
juhosttt Creative Commons License 2013.08.29 0 0 29244

Még éppen vetheted, ez a kis eső jót tett a földeknek, de egy napot se várj, mert ha nem erősödik meg a töve, kifagyhat télen. Jobb lett volna már 1-2 hete elvetni, de még éppen beleférsz. Minden jel hosszú őszre vall, szóval a nagy fagyok még sokára jönnek.

Előzmény: sziakivagy (29242)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.29 0 0 29243

Sziasztok Nyúltenyésztők.

 

Látom a myxó még mindig téma ma a szomszédba áthívtak hogy nézem meg a nyulakat amiket megcsípet a szúnyog bevalom még élőbben nem láttam myxós nyulat és a látvány elég borzasztó és elszomoritó két hete körül átakarták hozni üződtetni az egyik anyát (hála istenek nem hozták át mert nem engedtem lehet hogy sz...házi vagyok de nem baj ) amelyik a legcsúnyább nem sok esélyt adok neki hogy megmarad a szemét se tudja kinyitní és nagyon szuszog alig ka levegőtt csak gondolom megírom már ide a fórumra.

sziakivagy Creative Commons License 2013.08.29 0 0 29242

Sziasztok!

Kicsit OFF a téma, de nem teljesen. Szóval felástam 100nm-t a kertemből., hogy bevessem lucernával. Szerintetek nincs még későn elvetni? Elvileg lehet ősszel is. Nemtudom mennyi a kelés ideje. Locsolni tudom, de azt sem tudom, hogy kell-e egyáltalán.

Jövőre nem szeretnék a nyuszkóimnak szénára költeni.

Helyileg Debrecen mellet lakom. Holnap el is tudnám vetni, minden kész (ásás,rotálás) csak kicsit bizonytalan vagyok.

Szóval ha valaki csinált  már ilyet (ősszel lucernát) szívesen olvasnám a tapasztalatát.

Deryan Creative Commons License 2013.08.29 0 0 29241

Igy igaz. :)

Előzmény: juhosttt (29239)
juhosttt Creative Commons License 2013.08.29 0 0 29240

Nekem a vadnyúl és a mezei nyúl ugyanaz a kategória. Esetleg az üregi lehetne, de itt Mo-n vadon élő hivatalos üregi nyúlpopulációról nem tudok. Ha valaki tud, akkor tájékoztathatna...

De tegyük fel, hogy engem megcsíp egy myxo-s szúnyog. Rám nem lesz hatással, de ha megcsíp
pár óra után egy másik szúnyog amely ezután nyulat is
1 nap után egy másik szúnyog amely ezután nyulat is
xy nap után egy másik szúnyog amely ezután nyulat is

Akkor ez befolyásol-e? Szóval én tudok-e köztes hordozó lenni? De nem csak én, hanem egyéb állatok is. Vagy vannak fajok amelyek immunrendszere pusztítja, vanna amelyekben elvan a vírus? Vagy hogy van ez?

Még mindig azon az elven vagyok, ha pár évig mindenki oltana a vírus kikopna...

Előzmény: japipapi (29232)
juhosttt Creative Commons License 2013.08.29 0 0 29239

Hát ha meg akarja csípni vmi akkor megfogja, bár jó dolog h zavarja a légy és néha tesz is vmit. De ha nincs vírus a közelben a csípés sem nagy gond...

Előzmény: Deryan (29233)
Deryan Creative Commons License 2013.08.29 0 0 29238

A lucerna kimaradt a sorból! A fű vegyes réti termés, minden ami a környéken tisztán nő.

Előzmény: Deryan (29237)
Deryan Creative Commons License 2013.08.29 0 0 29237

A kicsik időnként kapnak gyógyszeres tápot.

Főképpen friss zöldet, lucernát, almát, körtét, mindenféle zöldséget etetünk a kertből, szomszédok kertjeiből.

Reggel este árpát/kenyeret kapnak +.

 

A férjem állandóan frissen kaszált fűvel tömi őket. Mindig ügyel arra, hogy semmi se fogyjon ki előlük. Etetés naponta 4-6x van, de amikor jó étvágyuk van, még este 10-kor is kapnak. Mindenből annyit, hogy egyik evéstől a másikig bőségesen kitartson.

 

   

 

Anyanyuszi és fiai

 

A "kisöreg" mindig megtalálja a módját, hogy beszökjön a bakhoz. Az idén már 4x fialt. Okos 2 éves kiemelkedően teljesítő nyuszi. Nagy szabadsága is van. Cicacsengővel sétál reggel este a kertben, aztán megy vissza a helyére. 

 

Választás akkor van, amikor az anya már láthatóan magában szeretne lenni. Amelyiken az ivarérés jeleit tapasztalja, azokat megzavarja. Szóval vége a nagy család nyugalmának. Új helyre a mamával együtt költöznek, így az elválasztás is szépen, zökkenőmentesen zajlik.

 

Gondolom ezek az apróságok is számítanak, hogy amikor ősztől tavaszig minden van és a nyuszik jól érzik magukat és dőzsölhetnek, akkor szépen nőnek. A téli nyulaknál ez nincs, ezért télen diéta és pihenés van a törzsállomány számára.

 

 

Előzmény: japipapi (29235)
Zsüfi Creative Commons License 2013.08.29 0 0 29236

Szia japipapa!

 

Mit etetsz a nyuszikkal?Milyen arányban én sem vagyok híve a tápnak saját részre tartom a nyuszkókat.

Előzmény: japipapi (29235)
japipapi Creative Commons License 2013.08.29 0 0 29235

Akkor, ezek szerint tápozol, mert annélkül 3 hónap alatt nem nagyon érik el a 2-2,5 kg vágósúlyt. 6 hétre választok el, akkor, kb. max 0,60-0,70 kg, a másik 6 hét alatt nem érik el a + 1,5-2 kg-ot. Amikor leadásrl termeltem, akkor is meg kellett kűzdeni súly elérésért, táppal. 

Én egyáltalán nem tápozok.

 

Előzmény: Deryan (29234)
Deryan Creative Commons License 2013.08.29 0 0 29234

A 2-3 hónapot mi még sohasem vártuk meg, mert házinyuszikáinkat ekkortájt szoktuk levágni. A rücskös fülűeket azonnal elkülönítjük a többitől s legkésőbb másnap reggel "visszük sétálni". Belőlük mindig valami jól átfőzött menű lesz.

 

Megjegyzem, hogy tömegesen sohasem fordulnak elő ilyen megbetegedések. 3 éve tartunk nyulakat. Ebből a 2 utóbbi évben nagyobb létszámban. Megbetegedés elvétve fordul elő nyaranta. Egyszerre 1-2 db.

Előzmény: japipapi (29226)
Deryan Creative Commons License 2013.08.29 0 0 29233

:)

 

Tudom, hogy mókásnak tűnik a nyulak szaladgálása a repülő rovarok elől.

A nyulak estefelé és reggel a legélénkebbek. Takarítani is ilyenkor szoktunk. Rólam szakad a víz s a szúnyogok, böglyök még a ruhán keresztül is megtalálnak. Nem kell nekik az ide-oda szaladgáló szőrgombócok hada.

 

Felénk nincs sok szúnyog, mint az ország más területein. Napközben néha látok egy párat a fészer világos menyezetén pihenni. Ilyenkor a nyulak is pihennek. 

Gyakran elnézegetem a nyulak viselkedését, reagálását a különféle jelenségekre, változásokra, hangokra. Hisz ennek alapján alakítottuk ki a lakhelyüket is.

 

Többször volt alkalmam megfigyelni, hogy mit csinálnak, amikor egy lomha reptű bögöly közelített feléjük vagy egy nagyobb légy. Az anya felé kapott a szájával, a kicsik meg úgy elszaladtak mint a kilőtt nyíl.

 

Természetesen amit leírtam nem törvényszerű, de gyakran látom a nyulak közötti tevékenységeim során.

Előzmény: juhosttt (29231)
japipapi Creative Commons License 2013.08.28 0 0 29232

Én is a végére reagálnék. A mezei nyúl állítólag "védi magát" a myxótól, viszont a vadnyúl nem, tehát elvileg, ha mindenki oltana, akkor sem lehet kiírtatni a vírust, mert a vadnyúl rejtőzködő némber, nem tudjuk oltani, virul a vírus. Aki nem olt, terjesztő.

Előzmény: juhosttt (29231)
juhosttt Creative Commons License 2013.08.28 0 0 29231

Csak a végére reagálnék... Nem úgy működik, hogy meghallanak egy rovart és futnak, hanem úgy, hogy szúnyog simán csipkedheti az állatot, ha nem terjeszt myxot akkor nincs probléma. Ha terjeszt akkor van...

 

Szóval ha mindenki olt pár évig, a szúnyogok egy idő után nem tudnak myxo-t szerezni és elvileg megszűnne a myxo kérdés... Azért kellene pár évig oltani, hogy az esetlegesen áttelelő szúnyogok se terjeszthessenek. Elméletben ekkor megszűnne a myxo probléma... De mégse szűnik meg. Akkor hogy van ez? Valahonnan dobálnak beteg nyulakat, vagy szúnyogokat, hogy mindig legyen oka az embernek félni és oltani?

Előzmény: Deryan (29229)
Deryan Creative Commons License 2013.08.28 0 0 29230

Láttam myxós nyulat. Szörnyű. A múlt évben eléggé helyszűkében voltunk, mielőtt a fészer ki nem épült. Tartottam is mindenféle betegségtől. Éppen ezért a nyulakat éberen figyelem s amit érdemes és lehet kikezelünk, de az állományt nem veszélyeztetjük még a kedvenc anya esetén sem.

Előzmény: japipapi (29226)
Deryan Creative Commons License 2013.08.28 0 0 29229

Szándékosan duzzanatot írtam, mert nem sejtburjánzásról van szó.

A duzzanat viszont elég sokféle lehet.

A fibromatózis olyan, mint a bőrünkön a szúnyogcsípés. Kis, tömör göb ill. göbök, melyek hasonlóképpen növekszenek.

 

Igazad van, nem himlőszerű kiütések, csomók. Azok úgy tudom idővel felfakadnak.

 

A fibromatózisnál valószínű a kötőszöveti rostok átmenetileg vastagszanak meg s 2-3 hónap múlva eltűnnek.... Bár erről sehol sem találtam információt.  De alkalom adtán megkérdezek majd egy nyulakkal kapcsolatosan jártasabb állatorvost, mert jó volna konkrétan tudni, hogy mi is ez a betegség valójában.

 

A múlt évben ca. 100 nyúlból 1db. 6 hetes és 2 db 3 hónapos nyúl betegedett meg.

A kicsit azonnal észrevettem az első három gumónál, a nagyoknak csak a füle volt ragyás, de nem feltűnően. Vadas színűek voltak s nem látszott azonnal.

 

Az idén 1 fehér kicsi kapta el, de érdekes módon neki már a lábán is volt egy kemény göb.

 

Mi nem oltjuk a nyulakat.

A kifutókban elég mozgásterük van s úgy tűnik, hogy minden feléjük közeledő rovar hangjára is éberen figyelnek. 

Előzmény: juhosttt (29225)
Mészáros Barna Creative Commons License 2013.08.28 0 0 29228

Szia.Szerintem 1000% hogy myxomatózis.

Előzmény: molrobi (29216)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.28 0 0 29227

100% hogy mixo. :(

Előzmény: molrobi (29216)
japipapi Creative Commons License 2013.08.28 0 0 29226

Lehet, hogy igazad lesz, ha magától elmúlik majd 2-3 hónap múlva, akkor biztos. Ezek a foltok növekednek, rettentő gusztusztalan tud lenni. Ha myxós, akkor nincs esély, - álltalában.

 

Előzmény: Deryan (29224)
juhosttt Creative Commons License 2013.08.28 0 0 29225

Ott inkább daganatról lenne szó, nem pedig himlőszerű kiütésekről. Továbbá a légúti betegsékkel nem hozta kapcsolatba. Viszont sokan egy kalap alá veszik a myxoval is, mert hogy a rovarok terjesztik.

Előzmény: Deryan (29224)
Deryan Creative Commons License 2013.08.28 0 0 29224

Véleményem szerint FIBROMATÓZIS.

 

http://www.torpenyuloldal.freeweb.hu/nyul_egeszseg.html

 

A bőralatti kötőszövetben kisebb, nagyobb tömött duzzanatok keletkeznek.

Először a fülön, orron, szemen észlelhető,  egy néhány, 1-1, majd több. A tiéd úgy látom a legutóbbi eset. Az elsőket nem vetted mindjárt észre.

 

Állítólag kigyógyul belőle a nyúl. Mi nem vártuk meg. Az első göböknél levágtuk s leves lett belőle, mert még csak akkora volt mint egy jól fejlett galamb.

 

 

Előzmény: molrobi (29215)
juhosttt Creative Commons License 2013.08.28 0 0 29223

Nem mindenütt egyforma az ár. Én pár éve vettem 3500-t 20-as kiszerelésűt. Most olyan 4500 legalább. Nem is az a lényeg, hanem az, hogyha valakinek csak 1-2 nyula van nem éri meg megvenni annyi vakcinát.

Nálunk szerencsére nem volt még gond, bár még sokára jönnek a nagy fagyok, de a kacsák olyan szinten pusztítják a rovarokat, hogy csak na... Egyedül muslicát fogott a légyfogó a nyulaknál. Régebbi években azért bővebb volt a választék.

Előzmény: japipapi (29222)
japipapi Creative Commons License 2013.08.28 0 0 29222

Én, még azt az 1 %-ot is sokallom, 99.99%, hogy myxózis, nézd meg, az orrán is és a nemiszervén, végbelén is ott tornyosul vírus! Szajkóztam állandóan, hogy jön a vírus, meg kell előzni! Aki oltott, most nyugodt. Sajnálom nyulad és Téged is, máskor majd Te is megelőzöd. Most kidobsz egy csomó értéket, pedig 3000,- Ft-ból 20 nyúl vidáman élhetne. :-(

Előzmény: molrobi (29216)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!