Keresés

Részletes keresés

kriszta 68 Creative Commons License 2012.06.25 0 0 39925

Csak nekem nem tud segíteni senki!! :-((((

stevie-w Creative Commons License 2012.06.25 0 0 39924

Na most már látszik, hogy tök jó helyen van a szállásotok, kaptatok egy rahedli tippet, ráadásul mind a ketten másokat ajánlottunk, de hozzátettük, hogy van még a környéken étterem gazdagon :-)

 

Gradinar listájáról a Manasztirkszka Magerica (Kolostori szamár) éttermet tartom én kiemelkedően jónak, de mondjuk az valahogy piszok drága is. A honlapon nézegetve az árakat nem tűnik annyira húzósnak, de valahogy a végösszeg már többször is fájt: nyilván rakiját ittunk és vörösbort, és nem a rosszabbikból, és nem is keveset, de ez szépen betolta az éttermet a drága megfejtések közé.

 

 

Előzmény: stevie-w (39923)
stevie-w Creative Commons License 2012.06.25 0 0 39923

Idén szeretnénk kinnt a városban egy hangulatos étteremben enni, ehhez kérnék segítséget. hogy a Kolikovski közelében, melyiket vállalhatjuk be?

 

 

A szálloda a Hriszto Belcsev utcában van, ami a szófiai gurmand negyed része. Bármelyik irányban indultok el, remek helyeket találtok. Az egyik leghíresebb hely a Divaka (Ősember) a Szeptember 6. utcában, egy sarokra tőle pedig a Halbite (A söröskorsók) a Neofit Rilszki utcában. Ezek viszonylag egyszerű helyek, sok diák jár oda. A kerthelyiségük viszonylag kicsi, és nehéz asztalt kapni -- de nem lehetetlen. Alacsonyak az árak, korrekt a minőség.

 

A Neofit Rilskin feljebb van az egyik kedvenc nyári helyem, a Hotel Niky kerthelyisége. Ez egy fokkal drágább, a pincérek néha le vannak lassulva, de egészen kellemes hely.

 

Persze ez csak három kiemelés, nyugodtan be lehet ülni bárhová, ai szimpatikus, a környék abszolút tele van jobbnál jobb lehetőségekkel.

 

Előzmény: Schuco (39918)
gradinar Creative Commons License 2012.06.25 0 0 39922

Bocsánat, a legközelebbi jó bolgár a Manasztirszka magernica, a Han Aszparuhon, két lépésre. Picit turistás, de jó. Kert!

 

G.

Előzmény: Schuco (39918)
gradinar Creative Commons License 2012.06.25 0 0 39921

szeretnénk kinnt a városban egy hangulatos étteremben enni

 

Dögivel van jó étterem a közelben. Gondolom, bolgár konyhára vágytok, ehhez néhány tipp:

1. Mahaloto, a Vaszil Levszki és a Graf Ignatiev sarkán (Sztivivel egy párszor már voltunk ott). Elfogadható árak, kerthelyiség.

2. Pri Jafata, Szolunszka u. Kiváló kaja, kerthelyiség. Picit drága, de megéri.

3. Egur, egur, Dobrudzsa u. Örmény-bolgár. Itt nincs kerthelyiség.

Ha  a bolgár konyhán kívül más is szóba jöhet:

4. Olive Garden, Daszkalov tér. Mediterrán. Kert.

5. Brasserie, Daszkalov tér. Ázsiai fusion. Kert.

6. Motto, Akszakov u. Fusion. A túloldala, 6 Szeptemvri u, Spaghetti Kitchen, természetesen olasz. Az egyik legjobb kerthelyiség.

És ezen kívül bármi, amit szimpatikusnak találtok.

 

G.

Előzmény: Schuco (39918)
paqitoo Creative Commons License 2012.06.25 0 0 39920

Volt már ilyen... de én ezt ma találtam. Időjárás, tenger hőmérséklet, égkép, előre jelzés:  

 

 

http://vremeto.v.bg/

Schuco Creative Commons License 2012.06.25 0 0 39919

Ja azt nem írtam hogy Szófia a város!

Schuco Creative Commons License 2012.06.25 0 0 39918

Sziasztok! Július 2.án érkezünk délután 5 fele a tranzit szállásunkra, a hotel kolikovskiba! Azt írják róla, hogy a centrumtól 700 méterre van. Remélem ez így is van! tavaly a lozenetzbe szálltunk meg és már nem volt erőnk a vacsora után, amit a hotelben fogyasztottunk el, kimenni az 1100 méterre található belvárosba...amit nagyon nagyon sajnálok azóta is! Idén szeretnénk kinnt a városban egy hangulatos étteremben enni, ehhez kérnék segítséget. hogy a Kolikovski közelében, melyiket vállalhatjuk be? Köszönöm előre is az infot!

Paleofarszalosz Creative Commons License 2012.06.25 0 0 39917
Thx! :-)
Előzmény: stevie-w (39916)
stevie-w Creative Commons License 2012.06.25 0 0 39916

Szia Stewie! Mikor kerul fel a frissites a kalauzba? A belgradi korgyuruvel kapcsolatosan kerdezem!

 

 

Ezekben a percekben :-)

 

 

Előzmény: Paleofarszalosz (39915)
Paleofarszalosz Creative Commons License 2012.06.25 0 0 39915
Szia Stewie! Mikor kerul fel a frissites a kalauzba? A belgradi korgyuruvel kapcsolatosan kerdezem!
Előzmény: stevie-w (39914)
stevie-w Creative Commons License 2012.06.25 0 0 39914

Idei vendégmunkás invázió várható dátumai:

 

http://www.utikalauz.hu/index.php?p=folap&id=1403

hatvanhetes Creative Commons License 2012.06.25 0 0 39913

Köszönöm szépen a válaszodat ! Mindenkinek kellemes nyaralást kívánok :) !

Előzmény: stevie-w (39910)
tabakbazár Creative Commons License 2012.06.25 0 0 39912

Bocsánat, én voltam a béna nem aranypartra gondoltam, hanem aranyhomokra. Szóval oda szeretnék a várnai vasútállomástól eljutni. 30-án indulunk. Még valami a csapvizet tényleg nem szabad meginni? Szerintetek 1 hétre átlag szinvonalra mennyi költöpénzt vigyünk 1 felnőtt és 1 gyerek részére?(félpanziónk van) A konektorhoz kell vinni átalakítót? Nagyon-nagyon köszi a válaszokat.

kriszta 68 Creative Commons License 2012.06.25 0 0 39911

Sziasztok!

Még mindig kérdés lenne!!!!!!

Valakinek valami információja napospart Club Calimera****?

Előre is köszönöm :-)

stevie-w Creative Commons License 2012.06.25 0 0 39910

Rengeteg infót néztem már meg könyvet olvastam és természetesen az utikalaúzod is megvolt ! De tanácstalan vagyok ,hol mit nézzünk meg.....l

 

 

Szófiában nem könnyű a helyzet, mert a lényeges látnivalókat tényleg meg lehet csodálni max fél nap alatt. Inkább az egyik napotokat töltsétek Plovdivban, Veliko Trnovóban vagy Koprivsticában (ez utóbbi egy működő skanzen falu).

 

Amúgy kávézóból sörözőbe, onnan étterembe :-) Este meg muszáj a Sin City. A Sin City nélkül Bulgária nem érthető meg. http://help.sincity-bg.com/en/gallery/

 

Belgrád önmagában sokkal érdekesebb város. Az útikalauzos írásomban ajánlok egy konkrét városnézési útvonaltervet, annál jobbat most sem tudok :-) Esetleg ott is lehet rövidíteni egy kicsit, és belevenni még egy kis Újvidéket, Szabadkát, Palicsi-tavat...

 

 

Utikalaúzodon látható fénykép nem egy Renault Lagunából készült :)véletlenül ? Emlékeim szerint mintha a Laguna fórumnak is hasznos tagja lettél volna.

 

 

Megeshet. Összesen öt Lagunát koptattam el az évek során, de már másmilyen autókat használok. A nisi autópályakapunál fényképezett visszapillantótükör viszont nem Renault-é, hanem konkrétan ezé az autóé, ami még a Lagunáim előtt volt:

 

http://totalcar.hu/tesztek/octaviasw/

 

 

 

Sófiában a Bulgari Boutic hotelben szállunk meg és a parkolás miatt aggódok, de nagyon... úgy tudom utcán lehet csak parkolni. A kérdésem nem tudsz e egy biztonságos elfogadható árú parkolót a környéken?

 

 

A Sheraton vagy a Cum elé be tudtok parkolni, de ezek nem túl olcsóak, óránként 1 eurót kérnek el (vagy még többet), a remek lokációhoz képest persze nem drága, de két nap alatt mégis húzós.

 

Én úgy szoktam csinálni, hogy kiviszem az autót egy városszéli parkolóba (minden lakótelepen van vagy egy tucat), és onnan taxi vissza. Napi 8-12 leva maga a parkolás, a taxi meg a Pirotszkáig (ahol a szállásotok van) max 4-5 leva lesz.

 

Ha kipakoltatok, akkor nektek érdemes rögtön a Sztambolijszkin kifelé indulni (azaz nem a Sheraton felé), aztán még valahol Ljulin elött letérni az útról....

 

 

Előzmény: hatvanhetes (39908)
Martandim Creative Commons License 2012.06.24 0 0 39909

Szia Zoli!

 

Nagyon szépen köszönöm a sok segítséget és további jó nyaralást kívánok!

 

Üdv. Andi

Előzmény: gemes1 (39894)
hatvanhetes Creative Commons License 2012.06.24 0 0 39908

 

Szia Stevie-W !

És természetesen mindenki .... :)

Júli 2 indulunk Napospartra elötte 2 nap Sofia utána 12 nap tengerpart aztán megint 2 nap , de az már Belgrád :) Rengeteg infót néztem már meg könyvet olvastam és természetesen az utikalaúzod is megvolt ! De tanácstalan vagyok ,hol mit nézzünk meg.....l Legalább címszavakat tanácsolhatnátok :) Utikalaúzodon látható fénykép nem egy Renault Lagunából készült :)véletlenül ? Emlékeim szerint mintha a Laguna fórumnak is hasznos tagja lettél volna.Na a lényeg Sófiában a Bulgari Boutic hotelben szállunk meg és a parkolás miatt aggódok, de nagyon... úgy tudom utcán lehet csak parkolni. A kérdésem nem tudsz e egy biztonságos elfogadható árú parkolót a környéken? Az utcán nem akarok parkolni, és a másik 2 autó sem... előre is köszi a segítséget mindenkinek.

Előzmény: stevie-w (39906)
zsuzsó75 Creative Commons License 2012.06.24 0 0 39907

Nem, a vonat néhány percet késett csak, de nem volt étkező kocsi hozzácsatolva. Még jó, hogy minden eshetőségre felkészültünk( kávé, üdítő, szendvicsek, rántotthús stb).

 

Előzmény: gy_cs (39905)
stevie-w Creative Commons License 2012.06.24 0 0 39906

Tudna valaki segíteni, hogy a várnai vasútállomástól, hogyan lehet legolcsóbban lejutni az aranypartra? (busz, taxiár)

 

 

Na pont ilyenkor szopás az, amit egyes utazási irodák művelnek, és ami miatt már annyi tajtékoztam: az üdülőtelepek átkeresztelése.

 

Aranypart a Balatonon van.

 

Bulgáriában van Aranyhomok (Golden Sands, Zlatni Pjaszaci) és Napospart (Sunny Beach, Slancsev Brjak).

 

Az egyik Várnától északra van, a másik délre.

 

Vajon a kérdezőnek melyikben van szállása?

 

Előzmény: tabakbazár (39896)
gy_cs Creative Commons License 2012.06.24 0 0 39905

Sziasztok!

 

Kösz az infót, még annyit, hogy sok késés volt?

Jó nyaralást, jó  időt, egy hét múlva megyünk utánatok.

 

gycs

Előzmény: zsuzsó75 (39904)
zsuzsó75 Creative Commons License 2012.06.24 0 0 39904

Sziasztok!

Ma reggel érkeztünk Várnába. Az Albena nemzetközi gyorsvonattal jöttünk, amin alig utaztunk néhányan. Ez úton köszönöm meg mindenkinek a jó tanácsait a vonatos utazással és a várnai taxifogással kapcsolatban. Az eredetileg 25 levás taxi díjat( Várnából  Szv. Konstantinba a hotel marina dolphinba)  megúsztuk 11 levából úgy, ahogy tanácsoltátok. Kb. a pu-tól 500 m-re fogtunk taxit és így már le is csökkent a viteldíj ára. Köszönöm még egyszer!!!

Egyébként az idő ragyogó.

bugista Creative Commons License 2012.06.24 0 0 39903

Sziasztok!

 

Júliusban először megyünk nyaralni a Napospartra és az lenne a kérdésem ,hogy van-e lehetőség valahol a repjegyet kinyomtatni a visszaútra? Illtve a reptérről buszjárattal vagy taxival érdemes megcélozni a szállást ami a Sunny Holiday  Apartman lesz ha minden igaz. 

Segítségeteket elölre is köszönöm!

 

 

 

kriszta 68 Creative Commons License 2012.06.24 0 0 39902

Sziasztok!

Valakinek valami információja napospart Club Calimera****?

Előre is köszönöm :-)

GYURMÓKA Creative Commons License 2012.06.24 0 0 39901

Ui:

Az egyik lány utazási irodában dolgozik,így az ő szakmai véleményében megbízok.

Előzmény: GYURMÓKA (39900)
GYURMÓKA Creative Commons License 2012.06.24 0 0 39900

Szia !

Én nem voltam egyikben sem, de ismerőseim -2 fiatal lány-tavaly voltak a Slavyanski-ban. Azt nem tudom, hogy superior, vagy sem, de nagyon dícsérték a hotelt !

 

üdv

Gy

 

 

Előzmény: Törölt nick (39897)
gy_cs Creative Commons License 2012.06.24 0 0 39899

Szia!

 

Ha visszaolvasol, feltettem két linket a várnai buszjáratokról. Én úgy néztem, hogy közvetlen busz nincs Aranyhomokra az állomástól, az egyik linken van egy chatbox, ott azért rákérdeztem azért. Szerintem ami megoldás, a reptérről megy a 409-s, annak a megállója kb 1 km-re van. A jegy ár 3 leva. Nézegesd azért a két linkeket, hátha találsz még valamit.

Egyébként mikor mentek?

 

gycs

 

 

Előzmény: tabakbazár (39896)
orszagattila88 Creative Commons License 2012.06.24 0 0 39898
Sziasztok.
Valaki tudna nekem friss naposparti arakat mondani a vizi sportokrol ?
Elore is koszonom.
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.24 0 0 39897

Sziasztok!

 

 

Július végén megyünk Bulgáriába NApospartra. A bookingon két hotelt is lefoglaltunk képtelenek vagyunk dönetni melyik legyen . Az egyik a Hotel Slavyanski (superior room)  a másik a Relax Holiday Complex and Spa. Utóbbi kicsit messzebb van Sunny Beach től viszont újabb szebb mint a másik. A Relaxnál van vmilyen strand elvileg 300mre csak nem tudom hog az milyen tiszta stb. HA valaki volt bármelyik hotelben vagy van tuti infója róluk azt kérem hogy ossza meg! :-)

 

Köszönöm!!

tabakbazár Creative Commons License 2012.06.24 0 0 39896

Sziasztok!

 

Tudna valaki segíteni, hogy a várnai vasútállomástól, hogyan lehet legolcsóbban lejutni az aranypartra? (busz, taxiár)

 

Előre is köszönöm

 

K.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!