Keresés

Részletes keresés

Profon Creative Commons License 2013.06.17 0 0 16535

Szia ! 

Tudok egy kis céget Pécsen . Többféle profillal foglalkoznak. Nem a legolcsóbbak de eddig csak jókat hallottam róluk. Talán érdemes megkérdezni Őket is. Ablak Depo a nevük. 

Előzmény: Gardo20 (16533)
ganser Creative Commons License 2013.06.17 0 0 16534

Ha javasolhatok a déli vidékre: PK Ablak ,Komló.Rendes csapat,tisztességes munka,elégedett leszel velük és nincs is messze hozzátok.

Előzmény: Gardo20 (16533)
Gardo20 Creative Commons License 2013.06.17 0 0 16533

Sziasztok! Egy szakember segítsgét/tanácsát szeretném kikérni nyílászáró választás miatt. Vásároltunk egy 3. emelti panellakást 4 emeletes épületben. Ezt felújítjuk és közben szeretnénk a réi fa nyílászárókat új műanyagokra cserélni. Voltam már a városban (Pécs) fellelhető szinte valamennyi ablakosnál, persze mindegyik leginkább a saját temékét dícséri, favorizálja. Ez némiképp érthető is, hisz ebből élnek.. :)

 

Mivel hosszabb távra tervezünk (min. 10-15 év), ezért a gyengébb minőséget kerülnénk. Úgy hallottam, a Spectus talán ide tartozik. Hozzáteszem, hogy nem dolgozom az építőiparban (de hülye ezért nem vagyok... :) ), így csak a fórumokra, pletykákra tudok alapozni. Lehet van más kerülendőbb márka is...?

 

A kérdésem a következő lenne: mivel az ár is számít, egyenlőre 2 termék közt gondolkodom.

Az egyik a Fenstherm Brill, Veka Softline 70 profilból, a másik a Gealan 8000. Árban az előbbi kicsit kedvezőbb, a Gealan több helyütt kapható és talán némiképp jobban tettszik. Profilmélységben nincs lényeges különbség, a Gealan 1 kamrával több (6 kamrás).

 

Néztem még a Kömmerling, Rehau, Schüco profilokat is, de azok ~20% -al drágábbak, így talán kihagyom. (Vagy megéri a "felárat"?) A Deceuninck -et nem nagyon reklámozzák, így nem is ismerem és így vagyok az Aluplast IDEAL 4000 el is. Ezek milyenek?

Az alap 4-16-4 üvegezés helyett érdemesebb eltérő üveg vastagságot rendelni a jobb hangszigetelés érdekében, esetleg mi a tapasztalat a 3 rétegű üveggel? Vagy ez panellakásba teljesen felesleges?

Előre is köszönöm mindenkinek a segítő szándékot a választásban!

További szép napot, Üdv!

Ui.: úgy olvastam, a Gealan belseje újrahasznosított műanyagból készül. Ez jelent valami hátrányt a mindennapi használatban, vagy a tartósságot nézve?

flepnis1 Creative Commons License 2013.06.17 0 0 16532

Hali!

A képet átküldtem a munkavédelmis ismerősnek (elérhetőségeddel egyben). Tudod amióta van ez a jutalékos rendszer megéri bejelentést tenni :-)

 

Amúgy meg hugyagyú vagyok. Milyen redőnyt is mondtál?

Előzmény: kiss_atti (16524)
ganser Creative Commons License 2013.06.16 0 0 16531

Helyesbitem magam: a drutexről nem nyilatkozom,nincs róla pontos információm.A dobroplast viszont tuti.

Előzmény: Törölt nick (16529)
ganser Creative Commons License 2013.06.16 0 0 16530

Rosszul tudod. A gépeik folyamatos müszak esetén sem tudják a hatezer (nem darab)ablakegység/nap teljesitményt prudukálni.

A saját gyártású profil sem lehet olcsóbb.Ha gondolod kifejtem...

Előzmény: Törölt nick (16529)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.15 0 0 16529

"1, Nincs jelenleg a polákoknál 6000 ablakegység/nap kapacitású üzem.Szerintem sehol a világon...10 db nagyon modern CNC gépsor kapacitása  az említett mennyiség... "

 

1.Ebben nagyon tévedsz.

A két legnagyobb gyártójuk (Drutex és Dobropaslt) saját gyártású profilból és üvegből dolgozik. A gyártói kapacitás úgy tudom mindkét fent említett gyártó esetében meghaladja a 10.000db/nap körüli értéket.

 

 

 

 

"2, a profilgyártó sem tudja előállitási ár alatt eladni a terméket. A legnagyobb magyarországi gyártók nagyon jó áron kapják az alapanyagot.Ennél a polák sem fog max 2%-al jobb árat kapni...Az Aluplast közép-Európai vezetőjével szoktam együtt pecázni-talán neki jobban hiszek mint neked."

 

 

2.Ezen kívül nemcsak Aluplast és KBE létezik a lengyeleknél sem, 40 millós ország ahol a gagyitól a jó minőségig sok minden megtalálható.

Az meg hogy ott mennyiért kapnak profilt esetleg csak tippelgetni tudjuk.

A saját gyártású profilt meg ki tudja mennyibe van nekik ? :-)

Előzmény: ganser (16514)
kiss_atti Creative Commons License 2013.06.15 0 0 16528
Megállapodás szerint ezt az Ügyfél fizette.
Előzmény: joevagyok68 (16526)
ganser Creative Commons License 2013.06.15 0 0 16527

Hát belátom hogy Te ügyesebb vagy ebben mint én....

Előzmény: Profon (16525)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.06.15 0 0 16526

És ilyenkor ki fizeti a "révészt" ?

Előzmény: kiss_atti (16524)
Profon Creative Commons License 2013.06.15 0 0 16525

Röviden: Osztrák cég. Kereskedő és kivizelező. Magyar alkalmazottak. Magyar építészmérnök. Kint vannak bejelentve. (Az Internorm-nál vizsgáztak ) Természetesen nettóban viszem ki a terméket (ha tehetem) mert az Áfá-t ott fizetem. Szeretek nyugodtan aludni :)

Előzmény: ganser (16521)
kiss_atti Creative Commons License 2013.06.14 0 0 16524

ÖÖÖÖ, nem várt

 

fejlemény tegnapelőttről: csal belül van "I"-gerenda, kívül a kétcollos ablaktok tartja a kisméretű téglákat.

Áthidalót készítünk a lifthofban...

:-))))

kiss_atti Creative Commons License 2013.06.14 0 0 16523

Szerintem ne etesd...

:-))

 

( Elképzelem, amint a gyártóm lengyel ablakokat importál...)

:-)

Előzmény: ganser (16521)
kiss_atti Creative Commons License 2013.06.14 0 0 16522

OFF:

 

 

Szeretnék eloszlatni egy tévhitet.

 

A T. Fórumozókat szeretném tájékoztatni arról, hogy az itt előferdülő szakemberek nem a legolcsóbb anyagokból, legolcsóbban dolgozó nyílászáró szakkereskedők, én meg osztán különösen nem.

 

Ellenben büszke vagyok arra, amilyen munkát kiadok a kezemből.

 

Ha ennek megértéséhez szükséges a többszöri olvasás, akkor többször is le fogom írni.

 

Köszönöm.

 

ON:

ganser Creative Commons License 2013.06.14 0 0 16521

kint van céged...osztrák cég????Kereskedő cég,kivitelező cég?Jajajajajaajjjj!Hogy viszed ki a terméket?Nav tudja?Kapcsolt vállalkozást bejelentetted?Kint építesz be?????Jajajajajajjjj!Kivel építtetsz be?Magyar munkaerővel vagy osztrákkal????Hol vannak bejelentve a kint dolgozó munkások?Ők tudják hogy a csendőr simán lecsukja őket egy munkaügyi ellenörzés során?Hú ezt ne feszegessük, ez nagyon meleg....

Előzmény: Profon (16516)
ganser Creative Commons License 2013.06.14 0 0 16520

melyik része nem tetszik a válasznak?Hmmm,lehet kissé nyers a megfogalmazás, de hol a hiba benne?

Előzmény: Profon (16516)
ganser Creative Commons License 2013.06.14 0 0 16519

privátban lehet.

Előzmény: Judit KB-i (16518)
Judit KB-i Creative Commons License 2013.06.14 0 0 16518

"Tudod kolléga én ezt csinálom 20 éve. 1996-ban már ablakgyáró üzemet vezettem."

azt lehet tudni, hogy ez hol is volt? :)

Előzmény: ganser (16514)
Judit KB-i Creative Commons License 2013.06.14 0 0 16517

mindenkinek van egy kicsi igaza, neked és új fórum tagunknak is...

van nagy kapacitású üzem lengyelo.ban, de olyanok sőt olyanabbak vannak nálunk is,

van olcsó alapanyag náluk, ami nálunk azért nem lesz , mert itt nincsenek nagy profilgyártók extruder üzemei, de ez valóban nem jelenthet annyi árelőnyt, mint amennyivel olcsóbbak az ablakaik, 

 

szerintem biztosan támogatja a kormányuk - EU enyjebenyje után is - az exportot, vagy a foglalkoztatást, de valószínűleg a bankjaik se termelnek a működő vállalkozások terhére EU-ban is kiugró mértékű profitot...

 

szóval hiába akarjuk megfejteni, nem fog menni, mert nem csak a mi szakmánkban vágják agyon a piacot, meg kell nézni a bútorokoat, agymatracokat....

 

 

Előzmény: ganser (16514)
Profon Creative Commons License 2013.06.14 0 0 16516

Szerinted amit írtam, annak a fele sem igaz ! A vélemény az vélemény ,jómagam inkább nem minősíteném a válaszod.

Egyébként nekem Ausztriában is van cégem és folyamatosan szállítunk és építünk kint is ,tehát van némi rálátásom a dologra.

A kifele szánt ajtókat schüco profilból csináljuk és eddig nem volt még minőségbeli problémánk és szeretik a partnereink.

Még annyit hogy a Budvar közvetlenűl a Berlin melletti Profine üzemből viszi az alapanyagot. 

Nem vitatkozni jöttem ide hanem segíteni azoknak akik még csak tervezik a nyílászárók cseréjét.

Tudod a szakértelem sokszor olyan mint a hit . Mia beépítésekhez Soudal termékeket használunk és a Würth-ös partnerünk váltig állította ,hogy az Ő purhabja ezerszer jobb a miénknél. Biztosan Te is tudod hogy a Würth habokat a Soudal gyártja Belgiumban :) Erről ennyit.

Előzmény: ganser (16514)
gabrielke Creative Commons License 2013.06.14 0 0 16515

Amúgy teljesen igazad van. De szigorúan közgazdasági alapon nézve az ablak végfelhasználói árában még egy csomó egyéb komponens is van (tőke költsége, munkaerő költsége, marketing költsége, disztribúció költsége, adók, stb...).

 

És azt is érdemes figyelembe venni, hogy egy cégnek nem a maximális eladott mennyiség, hanem a maximális profit a célja (ez nyilván más árat és más darabszámot jelent). A vevőszegmentálás-árképzés-marketing komoly tudomány, nagyokat tud nézni az ember időnként hogy mik vannak.

 

Ha mondjuk a lengyel és a magyar ablak más vevőszegmensben versenyez, akkor egyáltalán nem zavarják egymást, teljesen függetlenek lesznek az eladott darabszámok.

 

 

 

Előzmény: ganser (16514)
ganser Creative Commons License 2013.06.14 0 0 16514

Tudod kolléga én ezt csinálom 20 éve. 1996-ban már ablakgyáró üzemet vezettem. Amit Te most elmondtál annak a fele sem igaz. Erről nem tehetsz,azt mondtad amit igaznak hiszel...Most lehetne tételesen végigmenni rajta,kedvem nincs hozzá de lássuk.

1, Nincs jelenleg a polákoknál 6000 ablakegység/nap kapacitású üzem.Szerintem sehol a világon...10 db nagyon modern CNC gépsor kapacitása  az említett mennyiség...

 2, a profilgyártó sem tudja előállitási ár alatt eladni a terméket. A legnagyobb magyarországi gyártók nagyon jó áron kapják az alapanyagot.Ennél a polák sem fog max 2%-al jobb árat kapni...Az Aluplast közép-Európai vezetőjével szoktam együtt pecázni-talán neki jobban hiszek mint neked.

3,az általad felsorolt profilok annyira németek mint a győri audi....persze attól még lehet jó.(speciel a budváros KBE csapnivaló szerintem...ugye?)

4,Én németországban nem találkoztam lengyel gyártású ablakkal,pedig ezres nagyságrendű amit szerelt a cég ahol melóztam...a sváb inkább megveszi a 2ezres német gyártású ajtót mint az ezres lengyelt(magyart).

 Ha nem igy lenne akkor milliomos lennék!

5, az én tudomásom szerint a lengyel ajtók nem számítanakl olcsónak-ebben nem vagyok biztos, csak kereskedő barátom panaszkodott.

6.a 140-150ablakod mellé gyanúsan sok a 30-40 ajtód....az én statisztikámban 13,7 % a gyártási arány.A mintavétel nagysága 20 ezres.

Előzmény: Profon (16513)
Profon Creative Commons License 2013.06.14 0 0 16513

Szia ! 

Nagyon egyszerű a dolog . Mi naponta 140-150 db ablakot gyártunk + 30-40 db bejárati ajtót.

A Lengyel beszállítónk ennek kb negyvenszeresét . Hát ezért tud olyan árat adni amit mi sosem :(

Egyébként mindegy ,hol készülnek a nyílászárók mert Magyarországon is készül gagyi (nem is kevés) és a Lengyeleknél is van gyártó aki betartja a profilra szóló előírásokat. A mi beszállítónk egyébként eredeti német alapanyagokat használ (KBE ,Kömmerling és Trocal ) és folyamatosan szállítanak a Németeknek,Franciáknak,Belgáknak stb....

Egyébként nem a gyártó határozza meg a piacot ,hanem a vevő. Hiába mondom valakinek ,hogy egy normális bejárati ajtó 90.000 forintnál kezdődik ,amikor neki csak a fele van meg. Nem ritka ,hogy Ausztriába 1500-2000 eurós ajtókat csinálunk amit ott simán kifizetnek.

De ezt Ti is tudjátok ha a szakmában dolgoztok ! :) Na megyek gyűröm az ipart ma is .

Előzmény: ganser (16510)
egyszaki? Creative Commons License 2013.06.13 0 0 16512

 Annyira jó minőségű az a lengyel ablak -mint itt néhányan állítják-, és még az ára is olyan fenomenális, hogy a gyártónak is megéri behozni (zatni ), azt azért megnézném, hogy ezen árak mellett a garanciális dolgok hogy vannak kezelve.

                 Ez az egész "lengyel" project csak arra jó, hogy a kispénzű embereket meg tudják vezetni a nagy dumával, a nyolc légkamrával, az extraként elmesélt hibásműködtetés-gátlóval, résszellőző funkcióval, természetesen alapáron,  a 180*180-as egyszárnyú nyíló-bukó ablak - mert jó lesz az -......, és még sorolhatnám.

És mellesleg mekkora befektetés kell egy jó minőséget produkáló gyártósor, üzem kialakításához? És az mikor térül vissza?

Majd ha jó sok lengyel ablakot elad a gyártó, és persze elég sűrűn játsza el a becsődökökhétfőncégetalapítokkedden történetet.

Szerintem.

ganser Creative Commons License 2013.06.13 0 0 16511

Bocsánat !Helyesírásból megbukott....

Előzmény: Törölt nick (16506)
ganser Creative Commons License 2013.06.13 0 0 16510

Na most kiváncsi lettem. Minek hozol kintről ablakot ha Te is gyártasz? Magad alatt vágod a fát? Esetleg itthon nem talász elég gyártót?( A "marketingdumát" most hagyjuk légyszíves!)

Előzmény: Profon (16509)
Profon Creative Commons License 2013.06.13 0 0 16509

Sziasztok !

Most regisztráltam és ez az első hozzászólásom.

A mi cégünk gyárt is ablakokat (itt Magyarországon)és hozunk is ablakokat Lengyelországból.

Szívesen segítek mindenkinek ,ha műanyag ablakokkal kapcsolatban lenne kérdése :)

Természetesen magunkat nem reklámozom.

Judit KB-i Creative Commons License 2013.06.13 0 0 16508

Tévedés ne essen, nem csak kiss attinak volt büdös a hozzászólásod, hanem több topictársnak, akik szintén hangot adtak neki, és nekem is, aki csak most írok.

Kiss Atti jutott el a moderátorokig!

Nem szeretjük az elégedett megrendelőnek álcázott kereskedőket! - Így érthető mi volt a probléma a hozzászólásoddal? 

 

Előzmény: Törölt nick (16506)
Gyurco78 Creative Commons License 2013.06.13 0 0 16507

Te véletlenül nem forgalmazol ilyen ablakokat? :)

Amúgy attól, hogy lengyel, még nem feltélenül szar, elvégre csak szartól nyilván nem szárnyalna a gazdaságuk, meg nekem is vannak lengyel csaptelepeim, amikkel maximálisan meg vagyok elégedve. Itt inkább az (ön)reklámozás volt a visszatetsző.

 

 

Előzmény: Törölt nick (16506)
kiss_atti Creative Commons License 2013.06.11 0 0 16505

Én a Gealant választanám,

 

de nem nyúlsz mellé az Aluplasttal sem, ha az tetszik.

 

De olvassatok már vissza egy kicsit, szerintem mi, szakik leírjuk kétnaponta, hogy rohadtul nem mindegy, KI GYÁRTJA A NYÍLÁSZÁRÓT ????? az adott profilból.

 

Át kell állítani a megjelenítendő hsz-ok számát 100-ra és két lapon belül tutti lesz egy ilyen "intelem".

Előzmény: tomasso76 (16502)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!