Keresés

Részletes keresés

Apaxp Creative Commons License 2019.01.16 -1 0 32055

Amit esetleg megspórolsz a nem hivatalos úttal: gázterv 30-50ezer, kéményvizsgálat kb, 20ezer.

Szerintem ez az összeg nem éri meg a rizikózást.

Előzmény: Apaxp (32054)
Apaxp Creative Commons License 2019.01.16 -1 0 32054

Nem írtad hogy milyen kazánt cserélnél le kondisra ezért csak tippelek. Ha eddig nyílt égésterű van akkor még az egyszerűsített kazáncsere sem játszik. Gázterv kell. Ha ezt mindenféle hivatalos papír nélkül megcsináltatod, akkor két lehetőség játszik. 1: az első gázellenőrzéskor lekapcsolnak a gázszolgáltatásról engedély nélküli átalakítás miatt. 2: ha nem engeded be az ellenőröket, akkor pedig az egész társasházat zárják ki. Szomszédok szeretni fognak. +1: ha nincs hivatalos kéményátvétel akkor a katasztrófavédelem fogja utasítani a gázszolgáltatót a szolgáltatás leállításáról.

Előzmény: gauchos75 (32053)
gauchos75 Creative Commons License 2019.01.16 -1 0 32053

A beüzemelést az a cég végzi, aki a beszerelést és a kémény átalakítást is (a lényeg az, hogy ugyanabban a tömbben fogják kivezetni az égéstermket, mint most). Számlás, garanciás munka.

Előzmény: nagykunsági (32052)
nagykunsági Creative Commons License 2019.01.16 -1 1 32052

Szerintem a szakszervíz nem fogja beüzemelni, ha nem hivatalos a felszerelés. 

 

Másrészt a kondenzációs gázkazánnak teljesen más a kéménye, mint a hagyományosnak. Akkor hogy is kötöd be a régi kéménybe?

 

Ha szabálytalanul  üzemelteted be, akkor egy ellenőrzésnél abban a pillanatban leveszik a gázórát, még -20 fokban is. 

 

Én ezt még családi háznál sem kockáztatnám meg, nemhogy társasházban. 

Előzmény: gauchos75 (32051)
gauchos75 Creative Commons License 2019.01.16 0 0 32051

Sziasztok!

 

Olvasgatom a fórumot rendszeresen, de azért nem naponta, ezért elnézést, ha már többször megválaszolt kérdést teszek fel. Hónapok óta tervben van a kazáncsere (most ősrégi kéményes van), kaptam árajánlatokat, de sok az ellentmondás, tapasztalatom pedig nincs a témában, nem akarok, hogy átverjenek.

A kazáncsere hivatalos részével kapcsolatban lenne kérdésem, vagyis ez inkább a kéményt érinti: amennyiben csak simán kicseréltetem a régi kazánomat és beüzemeltetem, hogy garis legyen, de semmilyen hivatalos dokumentációt nem csináltatok, akkor mi van? Iszonyat bonyolult és sok buktatója van a dolognak, a kivitelezők pedig nem akarnak ezzel szarakodni (ahogy valójában én sem...). Előzetesen azért megcsináltattam egy kéményvizsgálati jegyzőkönyvet, az alapján a kondenzációs kazán beköthető a kéménybe. Társasházi lakás, függőleges kivezetés, a már meglévő egyedi kéményben.

 

Elvileg 2 évente kötelező kéményseprői ellenőrzés van a katasztrófavédelem által minden társasházban. Ettől tartok én. Mi van akkor, ha rájönnek, hogy kondi kazán van bekötve a kéményembe, de nincs róla semmi papír? Bírság? Mennyire kockázatos a dolog? A gyakorlatban mennyi az esélye, hogy megbüntetnek?

Az átadás (gázóra leszerelés meg a többi f*szsággal) elmulasztása a gyakorlatban mivel jár? Vajon az egyszerűsített gázkazán csere dokumentációnak van értelme?

nihill01 Creative Commons License 2019.01.16 0 0 32050

Ha már eddig is bélelve volt arra van egyszerűbb megoldás is. Nem a koax kémény idomokat kell bele húzni, hanem a szétválasztott rendszer 80-as csövét központosító idomokkal, és az ezen kívül maradó rész a régi bélelésig lesz a szívó rész. Ez teljesen működő és elfogadott dolog, nálam is így csináltak 9m kéményt, sokkal olcsóbban.
Mondjuk a 110es méret az nem elég erre, 130 kell végig.

Előzmény: KalásziM (32045)
nagykunsági Creative Commons License 2019.01.16 0 0 32049

tehát van e csak fűtő kazán  ?

 

Van,

 

Van e 110 cm -es külső  átmérőjű  koncentrikus rendszer ??

 

Van 60/100-as.

 

 

ahol a kéményt árulják ott lehetséges e a kémény idomok megvásárlása is ?

 

 

Igen lehetséges, bár nem biztos, hogy megéri. Én a neten rendeltem a kéményt futár simán kihozza. Méteres darabokból áll. 

 

Tehát kell e bővíteni a radiátorokat vagy nagyjából elég lesz    ??

 

Ki kell számoltatni energetikussal, bár szerintem a nagy hidegekben ha nem lenne elég, simán feljebb lehet venni a kazán hőfokát. Az a kis + fogyasztás nem biztos, hogy többe kerül, mint a radiátorbővítés. 

 

 

Úgy általában honnan számolják a kémény hosszt ?

 

Teljesen mindegy , mert a kazánt valamivel rá kell kötni. Viszont nem kell olyan magas kémény, mint a régi hagyományos kazánoknak, elég ha a tető felett kiér egy fél méterre. 

 

Így lett az egész csere  - kazán,  kémény,  szerelés  és a járulékok 850 eft.

 

 

Az egy reális összeg,

 

Előzmény: KalásziM (32045)
nagylaci80 Creative Commons License 2019.01.16 0 0 32048

Igazad van, elnézést, pontatlanul fogalmaztam, ez csak fél-tetőtér, mivel van 2 függőleges ablaka is a lakásomnak és a fürdőszobám felett van a szomszédomnak egy szobája is. Megkérdem a katasztófavédelmis kéményseprőket, hátha ők értenek hozzá. A kéményes cég által kiállított jegyzőkönyv ezek szerint lóf*szt sem ér, mert attól, hogy ők nem tártak fel problémát, hiányosságot, még lehet probléma.

Előzmény: spee981 (32044)
KalásziM Creative Commons License 2019.01.16 0 0 32047

 További kérdés .

 Úgy általában honnan számolják a kémény hosszt ?

 A kazántól, vagy a falba történő bemeneteltől ?

 

 Az egyik ismerős  szept. végén cseréltette a régi kazánt kondisra.

 A kémény a becsatlakozástól a kitorkolásig 4,5 - 5 m. Van tető kibúvó közvetlen a kémény mellett. Ez nem volt elég,  még egy rácsos lépőkét is beépíttettek.

 

 Így lett az egész csere  - kazán,  kémény,  szerelés  és a járulékok 850 eft.

 A radiátorok és egyéb csövek maradtak.

Előzmény: KalásziM (32045)
bmate89 Creative Commons License 2019.01.16 0 0 32046

Sziasztok!

BAXI Luna Duo-Tec 1.24 kazánnal van egy régi padlófűtés rendszerünk. A kazán kizárólag a fűtésért felelős, HMV nem róla megy. A tavalyi volt csak az első szezonunk a házban, eddig egy sima régi on/off Computherm termosztát vezérelte. Most viszont elgondolkodtam nem e lenne érdemes beruházni valami öntanuló termosztát+külső érzékelő kombinációba, amivel a kilengéseket tudnám minimalizálni. (esetleg némi optimalizálás a fogyasztásban is).
Vissza olvasgattam célirányosan, de csak 1-2 ilyen próbálkozást találtam erre a kazánra. Valakinek esetleg konkrét tapasztalata van e? Miben lenne érdemes gondolkodnom típus ügyileg? Csak gyáriban, a biztos működés érdekében? Tanácstalan vagyok merre induljak el.


KalásziM Creative Commons License 2019.01.16 0 0 32045

Sziasztok ! 

Csatlakozva az előző kérdezőkhöz én is kondis kazánról  és annak kéményéről érdeklődnék.

 

 Jövőre lenne  a kazán csere.

 

 Csak fűtő kazánt szereznék, elviekben elég  az 5 -7 kW  teljesítmény.

 tehát van e csak fűtő kazán  ?

 A második az , hogy ahol a kéményt árulják ott lehetséges e a kémény idomok megvásárlása is ?

  Cső a csőben rendszer szeretnék. A régi helyére. Jelenleg  egy 110 -es  bélelt kémény van, így jó lenne ha ebbe beleférne.  Van e 110 cm -es külső  átmérőjű  koncentrikus rendszer ?? Ha nem akkor azt a 20 cm-es szűkületet bővítem, akkor 130 -as szelvénynek lenne helye.

 A kémény hossza kb.  5  -  5,5m.

 

A radiátorokról.

5 db van ,  fűtőteljesítményük úgy 9 kW  62 -63 fokon. De a háznak az un. hőigénye ennél kevesebb  kb. 5 -7 kW, sőt átlagos időben ennél is kisebb.

 A jelenlegi kazán majd a dupláját tudja nagyjából 9,5 kW -on megy így    néha ezért leáll.

 

 

 A kérdés az ha  62 fokon  9 kW a leadott hőteljesítmény,  akkor ennél kevesebben pl. 45 fokra beállítva a radiátorok is kevesebb hőt adnak le.

 Tehát kell e bővíteni a radiátorokat vagy nagyjából elég lesz    ??

spee981 Creative Commons License 2019.01.16 0 0 32044

Azt írtad tetőtér, ezért írtam én hogy nem feltétlenül felfelé kell vezetni, hanem a kazánból kiállva egy tisztítóidom és egy 90 fokos kanyar után vízszintesen ki a tetősíkon is lehet hogy megoldható. Ha viszont fix hogy a kéménybe teteted mert másképp nem lehet, vagy nincs kedved, akkor tudtommal nem vernek át, kelleni fog a kibúvó, mert előírás.

Előzmény: nagylaci80 (32042)
ice device Creative Commons License 2019.01.16 0 0 32043

Írtam, köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (32037)
nagylaci80 Creative Commons License 2019.01.16 0 0 32042

Már meglévő kéménybe húzzák bele az újat, ami függőleges (3 kémény van egy tömbben). Azaz nem új kivezetés lesz, az azért nem megoldható, mert pont a fürdőszobám felett van egy szoba (azaz a padlástér fele van beépítve). Gondolom emiatt kellene az a "tetőkibúvó", bár a padlásra nem ment fel a gázos, amikor felmérte a terepet. Egyébként van kéményvizsgálati jegyzőkönyvem, igaz tavaly október végi, a szakvéleményben az szerepel, hogy kondi kazán füstgázelvezető rendszere beszerelhető a kéménybe. Nem mondtak semmit a tetőkibúvóval kapcsolatban.

Előzmény: spee981 (32041)
spee981 Creative Commons License 2019.01.16 0 0 32041

Helyzete válogatja, de tetőn vízszintesen is ki lehet talán állni, az pedig "nem kémény", hanem oldalfali égéstermék elvezetésnek számít, így a kéményeseknek nincs beleszólása. Ha takarítani kellene, akkor a takartóidomon keresztül kitolod a szemetet bentről, mert azt mindenképp kell tenni a kazán fölé. A tetőre egyébként se fog kimenni a kéményseprő, szóval ha lehet vízszintesen kell kivezetni, és akkor nincs tetőkibúvó előírás, és a kéményesek nem pofáznak bele egyáltalán. Takarítani úgyse fognak rajta semmit neked, füstgázt pedig a gyártó szervizese tud mérni és a kazánt beállítani ha arra lesz szükség.

Előzmény: nagylaci80 (32040)
nagylaci80 Creative Commons License 2019.01.16 -1 0 32040

Üdv!

 

Kondenzációs kazánra tervezem lecseréltetni a régi kazánomat, társasházi lakás (tetőtér, de ez most nem számít). Egyszerűsített gázkazán cserével lenne dokumentálva a dolog. A kivitelező azt mondta, hogy tetőkibúvó szükséges, ami a kéménytől 1-2 méter távolságra található. Hivatalosan csak így működhet a dolog, legalább is ezt állítják. (van egy ablak a tetőn, de az 4-5 méterre található a kéménytől)

Tényleg így van? Enélkül nem lehet hivatalossá tenni a kazáncserét?

vampywiz17 Creative Commons License 2019.01.16 0 0 32039

Sziasztok!

 

Erdekes dolgot figyeltem meg az utobbi par hetben.

 

Radiatoros futesunk van, az egyik radiatoron van egy Tado radiator termosztat. Par napja azt vettem eszre, hogy ha rajta van a termosztat a radiator szelepen (Herz) akkor neha (zomeben ha zart a szelep) "sipolo" hangot ad ki a szelepnel a radiator. Ha leveszem a termosztatot, azonnal abbahagyja. DE ami meg erdekes, hogy ha a kovetkezo radiator szelepet elzarom (sima muanyag kupakkal) szinten abbahagyja a sipoloast! (Ezt ma vettem eszre). Nem tudom , hogy akkor is megszunne, ha masik radiatornal zarnam el, reggel csak annal probaltam. 

 

Maga a hang amugy nem csak a termosztatos radiatornal hallatszik, hanem mintha a rendszer "vinne" magaval... Nem tudom van -e osszefugges, de az egyik radiatorom oldallemeze  "magatol" par centit folemelkedik. (Tuti magatol mert megkertem a csaladot h ne nyuljon hozza es par nap mulva megint megemelkedett)

 

Szoval eleg erdekes a dolog....Mas tapasztalt mar ilyet? Lehet koze a nyomashoz? (Gondolom a nyomas a rendszerben megvaltozik ha elzar a szelep) Vagy megis mi okozhatja ezt?

Törölt nick Creative Commons License 2019.01.15 0 0 32038
Előzmény: Törölt nick (32037)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.15 0 0 32037

gyári is öntanul. csak azt mondja: optimalizál :-)

ird le mit találtál ki azt jól megmondom mért nem jójaz !

Előzmény: ice device (31930)
ice device Creative Commons License 2019.01.15 0 0 32036

Lehet hogy nem biztos vagy többször volt még jó is lehet ha szabájoz.

Előzmény: Goldwing89 (32034)
kisbalazs83 Creative Commons License 2019.01.15 0 4 32035

A magyar nyelvet a földbe tapostad :(

Előzmény: Goldwing89 (32034)
Goldwing89 Creative Commons License 2019.01.15 0 0 32034

Helló Az lenne a kérdésem hozzátok!Ariston genus one kondis fütő kazánok van radiátorok egy körös ,külső is meg off on- os szobatermosztát van q7 ! Jó ha a beállítás autómata vagy be kéne állítani a kazánt a házhoz!?Próbálkoztam vele de nem tudom hogy kell!?

LanyUss Creative Commons License 2019.01.15 0 0 32033

Amúgy miért kérdezted a hőcserélőt, hogy dicsértem a Tied teljesítményét. Nem vagy vele megelégedve?

 

Utána jártam én anno. Az Alfa laval cb60-40h ipari hőcserélő kb. 1 fok csökkenéssel átadná a hőt bruttó 160.000,- Ft-ért, majd a köv. lépcsőfok a CB30-24H 60e Ft-ért és a CBH16-35H 30e Ft-ért. Viszont a Zilmetem is tudja a CBH16 szintjét, ezért az lett. Kíváncsi lennék a Tiedre, hogy 45 fokos kazánvíz hőmérsékletnél pontosan mennyit ad át olyan 41-42 fokra tippelek. Lehet a nagyobbik testvére a DV193-60 42-43? Passz.

 

A kazáncsere előtt 1 hétig járattam 2 doboz Fernox Cleaner F3 folyadékkal az egész fűtésrendszert. Kérdeztem több szerelőt és eddig SENKI nem csinálta ezt meg. Feltöltéskor már használják az F1-et oké, de abból is kellett nekem 3 dobozzal. Ez csak folyadékra 50.000,-

 

Én utálom a legjobban a hőcserélő beiktatását. Próbáltam elkerülni, ahogy lehet, de be kellett lássam, hogy hiába a 40e Ft-os iszapleválasztó és még ha betettem volna egy 100 mikronos vízszűrőt akkor sem biztos, hogy nem dugul el az inox hőcserélő. Annyira sűrű apró lamellákból áll, hogy minden apró szemcsére érzékeny ( nekem ezt mondta a Viessmann szervizes ).

Előzmény: Janika0610 (32031)
t.zsolti Creative Commons License 2019.01.14 0 0 32032

2017.12 hótól üzemel a kazán.

egyszer megkérdem hányszor ürítette le.

Előzmény: nagykunsági (32029)
Janika0610 Creative Commons License 2019.01.14 0 0 32031

Akkor ezek szerint még sem olyan jó mint ahogy hirdetik. Én azt hittem jó lenne vele kiváltani a hőcserélőt de ezek után már igen csak elgondolkodok rajt. Lehet nem ér meg annyit.

Előzmény: LanyUss (32030)
LanyUss Creative Commons License 2019.01.14 0 0 32030

Kollegámnál is van TF1 + hidraulikus váltó az állandó nyomás miatt. Évente pucolják ki a kazánban levő hőcserélőt, mert eldugul a régebbi használt vascsöves rendszertől. Akik nem tesznek védelem gyanánt hőcserélőt, mert biztosak benne, hogy nem kell, azok nem pucoltatják ki évente az biztos. A Viessmann inox rendszere nálam nem bírná sokáig. Mindenki dönt saját megítélése szerint!

Előzmény: Janika0610 (32027)
nagykunsági Creative Commons License 2019.01.14 0 0 32029

Csak az nem biztos, hogy az a vízkő attól a 3-4 vízcserétől került bele. Ahhoz, hogy annyi vízkő legyen, évekig naponta kellene cserélgetni a vizet. 

Előzmény: t.zsolti (32024)
nagykunsági Creative Commons License 2019.01.14 0 0 32028

Én raktam fel gázkazánt, de még a szűrő sem volt előírás a garanciához. 

 

De ha van választási lehetőség, biztos, hogy nem a hőcserélőt választottam volna, hanem a mágneses iszapleválasztót. 

Előzmény: Janika0610 (32026)
Janika0610 Creative Commons License 2019.01.14 0 0 32027

Én ezt olvastam a Fernox TF1-ről: "A TF1 egy új, csővezeték hálózatba szerelhető szűrő, ami a hidrociklonikus hatásmechanizmust ötvözi egy különlegesen tervezett mágnes-szerelvénnyel azért, hogy mind a mágnesezhető, és mind a nem mágnesezhető szennyeződést is eltávolítsa a rendszer vizéből, és azt biztonságos módon a szűrőn belül tartsa."

Ebből én azt szűrtem le, hogy ugyan úgy megvédi a kazán hőcserélőjét. 

Vagy tévedek???

Előzmény: LanyUss (32025)
Janika0610 Creative Commons License 2019.01.14 0 0 32026

Azért nem a vegyes kazánra rakta a szerelő a hőcserélőt mert régi a rendszer és tökéletesen nem lehet kitisztítani. 

A szerviz előírja a kazán régi rendszerre való rákötésénél a védelmet(hőcserélő v mágneses iszapleválasztó), különben beüzemeléskor nem pecsételi le a garancia füzetet.

Előzmény: nagykunsági (32018)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!