Keresés

Részletes keresés

Real Putyur Creative Commons License 2009.04.15 0 0 1834
Amúgy meg a hozzászólásod alján lévő linken akkor is tudsz felvilágosítást kérni ("Miből tevődik össze a számlám?"), ha inaktív vagy, mert nem kell hozzá belépned.

Sokat segítene különben a "nyomozásban", ha tudnánk a vaterás felhasználónevedet.
Előzmény: time_coop (1831)
Real Putyur Creative Commons License 2009.04.15 0 0 1833
A Vatera akkor minősít egy tranzakciót sikeresnek ha:
1. az eladó sikeresnek nyilvánítja azt;
2. a vevő sikeresnek értékel, az eladó nem nyilatkozik és eltelik 16 nap.

Március 31-i inaktiválásod óta többen is sikeresnek jelezhettek létrejött ügyleteket, ebből származhat a két utolsó számla. Talán nézz utána a tranzakcióknak.

A Vatera részletes, tételes elszámolást küld e-mailben minden számlakiállítás alkalmával. (Ezt a freemail rendszere előszeretettel leszűri. Ha jól látom, Te is azt használod, tehát nézz utána a spam mappában, vagy valami hasonló helyen - ha van ilyen.) A lényeg az, hogy kellett volna kapj tételes számlát.
Előzmény: time_coop (1831)
digicat Creative Commons License 2009.04.15 0 0 1832
"lejárt befizetési határidejű tartozás: -21230 Forint."
Eszerint ők tartoznak neked 21 230 forinttal, küldjél nekik fizetési felszólítást :-)
Előzmény: time_coop (1831)
time_coop Creative Commons License 2009.04.15 0 0 1831
Helló.Tanácsot kérnék.
Küldtek egy számlát.
Ki vagyok tiltva végleg a vateráról közel 100 pozitív és 0 negatív értékeléssel.
Március 31. én inaktiváltak.
Hogyan lehetséges szerintetek hogy miután inaktiváltak még további számlákat gyártanak?Ráadásul meg sem lehet tételesen nézni hogy miből tevődik össze az összeg.
Ezt elküldtük nekik a vaterának is.
Ha nem lesz válasz vagy csak a szokásos blabla lesz,megyünk ügyvédhez.
Elég fura egy cég ez.
Ti jártatok már így?

Dátum: 2009. április 9., csütörtök, 16:33:16
Feladó: Vatera <ertesito@vatera.com>

Címzett: ............@freemail.hu

Tárgy: Vatera fizetési emlékeztető!


Kedves ..............!

Az Ön felhasználóneve......
Email:.....................:

Nyilvántartásunk alapján sajnálattal állapítottuk meg, hogy az Ön eladói
számlaegyenlege -35056 Forint, amelyből a mai nappal (2009.04.09)
lejárt befizetési határidejű tartozás: -21230 Forint.

Számlája kiegyenlítésének leggyorsabb és kényelmesebb módja a bankkártyával történő fizetés!
Ha bankkártyával szeretné számláját rendezni, kérjük, kattintson ide:
http://www.vatera.hu/user/account/pay/bill.php

A bankkártyával rendezett tételek a kifizetést követő pár percen megjelennek az Ön Vaterás egyenlegén!

Tájékoztatásul elküldjük az Önnek kiállított számlák részletezésétét,
valamint az Öntől érkezett és jóváírt befizetések listáját.

Számlái:
VAT-005788/09 2009/01/20 1 150 Ft
VAT-016767/09 2009/02/03 600 Ft
VAT-028777/09 2009/02/11 9 300 Ft
VAT-041669/09 2009/02/20 7 234 Ft
VAT-054761/09 2009/03/01 2 959 Ft
VAT-068284/09 2009/03/10 11 490 Ft
VAT-081039/09 2009/03/18 7 054 Ft
VAT-093993/09 2009/03/26 7 930 Ft
VAT-111249/09 2009/04/06 13 300 Ft
VAT-124945/09 2009/04/14 13 826 Ft
Összesen: -74 843 Ft

Befizetései:
2008/12/11 100 Ft
2009/02/02 11 050 Ft
2009/03/10 10 093 Ft
2009/03/20 18 544 Ft
Összesen: 39 787 Ft

Kérjük, amennyiben az általunk nyilvántartottakon kívül történt befizetés
az Ön részéről azt szíveskedjen jelezni számunkra a megfelelő
kapcsolatfelvételi űrlapon:
http://www.vatera.hu/help/contact.php

Ha tartozását még nem rendezte, kérjük 7 napon belül szíveskedjék azt
megtenni!

Előre is köszönjük befizetését!
the_real_facsabi Creative Commons License 2009.04.15 0 0 1830
Megnéztem az oldalt.
A kategórialistát a vateráról, az általános felhasználói feltételeket az ittvettemről koppintották. (szóról szóra...)
Erősen figyeljék a postást, mert nemsokára hozza majd a vatera "szerelmes levelét" a kategórialista jogtalan felhasználásáért!
Sok sikert egyébként.

Virágozzék száz virág...
Előzmény: bi2o9q (1817)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.15 0 0 1829
CSinálnám, csak azon vacillálok, hogy beleölök csomó pénzt, időt, energiát, aztán simli híján elmarad az érdeklődés... Akarom én ezt?:)
Előzmény: Real Putyur (1828)
Real Putyur Creative Commons License 2009.04.15 0 0 1828
A magyar ember leleményes. Majd kitalálják, hogy hogyan lehet pénzt húzni belőle - ha Te nem is látod. Merthogy nem arra koncentrálsz.

Tudod mit: csináld! (Én drukkolok Neked.) ;-)
Előzmény: Törölt nick (1827)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.15 0 0 1827
Ezt a rendszert nem lehet, illetve nem is érdemes kijátszani. Nincs miért ugyanis.
Előzmény: Real Putyur (1826)
Real Putyur Creative Commons License 2009.04.15 0 0 1826
Nem akartam elrontani a jókedvedet... Csak számíts arra, hogy rögtön jön egy hadnyi okos, aki megkeresi, hogy hol lehet kijátszani a rendszert, hogy ne Te járj jól - sőt, rajtuk kívül senkise'.
Ez egy ilyen világ.
Előzmény: Törölt nick (1825)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.15 0 0 1825
Akkor inkább hagyjam a fenébe?:)
Előzmény: Real Putyur (1824)
Real Putyur Creative Commons License 2009.04.15 0 0 1824
"Bár Simliland nem biztos hogy vevő lesz rá... "

Rossz a szórend.
Nem "...nem biztos hogy...", hanem "...biztos hogy nem..."

:-(
Előzmény: Törölt nick (1823)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.15 0 0 1823
Nem feltétlenül.:) Nekem van rá ötletem, lehet hogy meg is csinálom. Bár Simliland nem biztos hogy vevő lesz rá... (komoly, korrekt eladók és vevők kellenek hozzá ugyanis:)
Előzmény: glashuette (1820)
Real Putyur Creative Commons License 2009.04.15 0 0 1822
Egy aukciós oldal nem úgy áll fel, hogy valaki nekilát, megcsinálja (egy év alatt...), és kész. Egyre többen és többen látogatják, szaporodnak a tételek, egyre jobb és jobb (kifinomultabb) lesz a keresője, pontosabbak a kategóriák, stb. Tehát a hangsúly nem az elkészítésen, hanem a folyamatos fejlesztésen van. Ezért nincs értelme "egy év"-ről beszélni...
Előzmény: glashuette (1821)
glashuette Creative Commons License 2009.04.15 0 0 1821
Egyébként nincsen alternatíva addig, míg egy hasonló színvonalú oldallal elő nem áll valaki. Az pedig legalább egy év munka...
Előzmény: bi2o9q (1817)
glashuette Creative Commons License 2009.04.15 0 0 1820
Hihetetlen módon ami jó és működik, azért fizetni kell...
Előzmény: bi2o9q (1817)
Real Putyur Creative Commons License 2009.04.15 0 0 1819
Vedd észre: ez is egy reklám... :-)

(reklam*** e-mail címmel, első hozzászólása a nicknek.)

Amúgy az oldalra rá is fér: fent van írd és mondd 86 (!) db. tétel... :-)
Előzmény: boxer-gs (1818)
boxer-gs Creative Commons License 2009.04.15 0 0 1818
Olvass vissza picit, mert elég sok új aukciós oldalt javasoltak, illetve reklámoztak itt korábban!
Előzmény: bi2o9q (1817)
bi2o9q Creative Commons License 2009.04.15 0 0 1817
Mint már bizonyára értesültetek róla a Vatera feltöltési díjat vezetett be minden felrakott termékre. Függetlenül attól, hogy a termék elkel vagy sem, kifizettetik ezt a díjat.


Ezért alternatívát keresek! Egyenlőre, bár még csekély a regisztráltak és az áruk száma a legjobb megoldásnak a http://www.mplace.biz/ - oldalt találtam… Van véleményetek róla? Esetleg más alternatívák? Sajnos a többi oldal, amit néztem, vagy nagyon gagyi vagy szörnyen lassú /és mi lesz velük ha sokan fogják nézni őket???/.

Előre is köszönök minden segítséget!

 

gerard Creative Commons License 2009.04.14 0 0 1816

Szia.

 

Igazad van, de ha valakinek van néhány semlegese azokat nem olvasom el, de a negatívat biztosan....

 

egyébként sem a bosszú a célom, hanem azt gondolom "állampolgári" jogom van a reakcióra. (igaz az erekcióra is, oszt ..... :-) )

 

gyakorlatilag az a problémám, túl az én esetemen, hogy szerintem rossz a minősítési rendszerük, és egy apró kiegészítéssel  sokat lehetne rajta javítani...

 

Sziasztok

 

 

Előzmény: balintka07 (1793)
gerard Creative Commons License 2009.04.14 0 0 1815

SZia.

 

De elég a negatívhoz.

 

De ez pszichologia, szerintem.

 

Ha negatívat értékelek, akkor negatívat kapok  biztosan.

Ha semlegeset, akkor *legalábbis általában) semlegeset kapok.

Ráadásul nekem ez az ügylet az ő primitív értékelése miatt (nem a negatív értékelés, hanem a hozzá fűzött kommentár) lett negatív.

 

Az üzlet nem jött létre, az e-mailjeimre nem válaszolt (mint kiderült azt hittem megváltoztattam az e-mailcímem, amikor a régihez a hozzáférésem megszünt, de valahogy nem sikerült, én pedig hiába írtam neki az újról állítólag ő következetesen a régire válaszolt, amit persze már nem tudok ellenőrizni.)

 

DE NEM EZ A LÉNYEG, HANEM KÉT DOLOG, AZ EGYIK, ÉN MINDENKIT ELLENŐRZÖK A TELEFONSZÁMA ALAPJÁN, AMIHEZ GONDOLOM JOGOM VAN, HISZEN MEGADJÁK, RÁADÁSUL NEM AZT VÁROM EL, HOGY FÉLMILLIÓ EMBERNEK ELLENŐRIZGESSÉK TELEFONSZÁMÁT, CSAK ANNAK AKIRŐL VALAKI "INFORMÁCIÓT" KÜLD NEKIK, HOGY HJAMIS... MINDEGY.

 

A MÁSIK SOKKAL NAGYOBB GOND, ÉS PUSZTÁN ELMÉLETI SÍKON IS ÉRDEKEL A VÉLEMÉNYETEK.

 

 

HA VALAKIVEL NEM TUDTAD FELVENNI A KAPCSOLTATOT, EZÉRT CSAK SEMLEGESRE MINŐSÍTED, MAJD A MINŐSÍTÉSBEN VÁLASZOL ÚGY, AHOGY, ÉS NEGATÍVRA MINŐSÍT, AKKOR SZERINTEM ADNI KELLENE AZ ELSŐ MINŐSÍTŐNEK EGY LEHETŐSÉGET A VÁLTOZTATÁSRA, MIVEL Ő !!!! KI VAN ZÁRVA A MÁSIK VÁLAZSA MIATTI REAKCIÓ LEHETŐSÉGÉBŐL. EZEN KÍVÜL A MÁSODIK ÉRTÉKELŐ ÚGY ADHAT NEGATÍVAT, HOGY NEM FENYEGETI MÁR AZ A VESZÉLY, HOGY Ő AZT KAPNA. egyszerűen csak mérges és ki akar cseszni a másikkal..... SZERINTEM, A KORREKT AZ LENNE, HA CSAK AZOKBAN AZ ESETEKBEN, AMIKOR A MÁSODIK ÉRTÉKELŐ ÉRTÉKELÉSE ELTÉR AZ ELSŐTŐL MEGENGEDNÉK EZT.

 

GONDOLJATOK BELE, ÉN ELSŐKÉNT ÉRTÉKELEK, TUDOM, HOGY A MÁSIK REAGÁLNI FOG. ERGO A DÖNTÉSEMBEN (HOGY NEGATÍV VAGY SEMLEGES LEGYEN) EZ BEFOLYÁSOLNI FOG. ŐT MÁR NEM FOGJA.......... 

 

sŐT, HA AZ ÉN NEGATÍV ÉRTÉKELÉSEMRE VALAKI SEMLEGESSEL VÁLASZOL, AKKOR LEHET HOGY ÉN IS SZERETNÉM UTÓLAG SEMLEGESRE JAVÍTANI.  -mondjuk ez a pozitívabb verzió - KÜLÖN LEVELEZGETÉSEK NÉLKÜL....

 

EGYÉBKÉNT E-MAILBEN KÉTSZER KÉRTEM RÁ, HOGY VÁLTOZTASSA SEMLEGESRE, AMIRE VÁLASZT SEM ÍRT....................

 

A MINŐSTÉSEMET NEM AZÉRT VÁLTOZTATNÁM NEGATÍVRA, MERT BOSSZÚT AKAROK ÁLLNI, (RÁADÁSUL EGY NEGATÍV MÉG NEM KIZÁRÓ OK) HANEM MERT ADDIG NEM VOLT VELE KAPCSOLATOM, A MINŐSÍTÉS UTÁN ÍRT OLYAN HANGVÉTELŰ LEVELET, AMITŐL SZÁMOMRA EZ AZ ÜGYLET NEGATÍV LETT (A STÍLUS, ÉS A PÖKHENDISÉG MIATT).

 

eNNYI

 

gERARD

 

Előzmény: Real Putyur (1773)
boxer-gs Creative Commons License 2009.04.14 0 0 1814
Akkor üzenj neki a terméklapon! Ha ott sem reagál 2 napon belül, miközben láthatóan belépett, akkor vedd fel a kapcsolatot a Vaterával!
Előzmény: koobrewop (1813)
koobrewop Creative Commons License 2009.04.14 0 0 1813
A vaterán ha megnézem a felhasználót akkor ott ma reggeli belépési dátumot ír ki. :-( Nem egyszerű.
MEB Creative Commons License 2009.04.14 0 0 1812
Trükkösebbek szokták azt csinálni, hogy ha ki van kapcsolva a telefon, akkor az összes bejövő át van irányítva egy valóban nem létező számra és azért ez a bemondás. :-)
Persze, én sem örülnék, ha rögtön ez fogadna...
Előzmény: koobrewop (1810)
boxer-gs Creative Commons License 2009.04.14 0 0 1811

Írj egy levelet a Vaterának és jelezd, hogy nem tudod a kapcsolatot felvenni az eladóval! Jelezd feléjük a nem létező telefonszámot is!

Ha sürgős valami, akkor pedig tanácsos a licitálás előtt egyeztetni az eladóval. Persze neki meg illene úgy beosztani az idejét, hogy az aukció végeztével elérhető legyen. De előfordulhat ritka esetben az üzletfélnek fel nem róható indok is, ezért nem szabad elkapkodni a dolgokat.

Előzmény: koobrewop (1810)
koobrewop Creative Commons License 2009.04.14 0 0 1810
Köszi a válaszokat. Igazából egy kollégámnak vettem és neki sürgős lett volna a dolog, és engem is csak azért zavar mert a telefonszám valójában nem létezik, ez egy megszüntetett szám, nem egyszerűen egy kikapcsolt telefon.
boxer-gs Creative Commons License 2009.04.14 0 0 1809

Ráérsz még!

2 naponta küldj neki egy levelet a kapott mail-címre! Ha nem válaszol, küldj neki esetleg üzenetet a terméklapon is. A nevére kattintva meg tudod nézni, mikor lépett be utoljára a Vaterára. Ha hétvégéig sem jelentkezik, akkor újabb levelek, de immár a Vatera felé is küldj másolatot a felszólító levélről!

Szóval csigavér! Lehet, hogy tényleg csak kihagy néhány napot, aztán majd jelentkezik. A telefonszám kérdését azért tisztázd majd vele, ha sikerül a kapcsolatot felvenni. A Vatera felé is jelezheted a telefonszám elérhetetlenségét majd.

Előzmény: koobrewop (1807)
lakos Creative Commons License 2009.04.14 0 0 1808
Pár napot még érdemes lehet várni, húsvét volt meg minden, lehet elutazott valahova se gép, se telefon vagy ilyesmi, előfordul.
Előzmény: koobrewop (1807)
koobrewop Creative Commons License 2009.04.14 0 0 1807
Sziasztok!

Vaterán vásároltam pénteken egy 15eFt-os cuccost. Megjött az értesítő email, írtam neki rögtön hogy adja a számlaszámát + a postaköltséget, hogy tudjam utalni és hagy menjen a dolog. Namost az eladó a levélre nem reagált eddig, ma elküldtem neki megint a levelet és megpróbáltam hívni, de a megadott számon azt mondja, hogy "ezen a számon előfizető nem kapcsolható"
Mit tehetek? Legszívesebben visszamondanám a vásárlást és adnék neki egy nagy negatívot, de valósíznű ő is adna nekem és azt nem akarom. Esetleg a Vatera tudja törölni az én negatívomat?
Ja az eladónak kétszázakármennyi pozitívja és 2 negatívja van. Április elején volt utoljára eladása, de ő még nem értékelt vissza. Mit tehetek?
Vadista Szandál Creative Commons License 2009.04.14 0 0 1806
a plusz 1 db "sz". Kivéve a pezsgőtabletta, de az meg márkanév.

És honnan tudod értékelés nélkül, hogy gáláns-e? Egy rossz értékelésű eladótol vennél látatlanban valamit, hogy hátha gáláns, csak ezek a fránya mínuszok vannak?

Nagyértékű cuccot én sem vennék előre fizetéssel, de kis párezer forintos vackokat igen. Nem hiszem, hogy egy több tucat, esetleg több száz pozitív értékeléssel rendelkező partner az én párezer forintos vackommal fog elszaladni.

Előzmény: luzav (1805)
luzav Creative Commons License 2009.04.14 0 0 1805

Én meg nehezen tudnám elképzelni,hogy egy nagy értékű cuccost megtekintés nélkül előre leperkáljam.

Na ez már a "nagy átverés" kategóriájába tartozik.

Mert egy egyre lanyhadó piacon már érdemes egy nagyot"kaszálni és kiszállni" címszóval,már többen póruljártak.

A plussz minusz meg egy nagy "parasztvakítás" mellyel kitörölheted....azt.

Aki gáláns norális eladó az plussz nélkül is az,aki görény az meg azzal együtt is görény.

 

Előzmény: digicat (1803)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!