Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10450
Esetleg Che Guevara szüleinek élő örökösei is bejelenthetnék jogi igényüket a Swatch felé. Végtére is a múltkor betett képen látható óra számlapdizájnja az Ő alkotásuk. (És az óragyártó cég is túljutott a mintadarab elkészítésén... :)
Előzmény: alexandrosz (10413)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10449
Szemelvények :

16.§ (4) Ha e törvény másképp nem rendelkezik, a szerzôt a mű felhasználására adott engedély fejében díjazás illeti meg, amelynek - eltérô megállapodás hiányában - a felhasználáshoz kapcsolódó bevétellel kell arányban állnia. ...

16.§ (6) Jogosulatlan a felhasználás különösen akkor, ha arra törvény vagy az arra jogosult szerzôdéssel engedélyt nem ad...

.

Ennek alapján illő az engedély kikérése, mégha azt anyagilag nem is ellentételezi senki az MMII esetén (mert nulla bevétel arányos része is nulla).

Messerschmitt !
Ismét kérdem : nem volna egyszerűbb leírnod a hozzájárulásodat előzetesen ??? Nem kívánod ezzel is segíteni elszánt hobbysta társaid ?

Előzmény: appius (10448)
appius Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10448
j b Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10447
MESSER barátunk ráutaló magatartásával már előzetesen beleegyezett a felhasználásba. Egyébként meg kit érdekel ez esetben a jogdíj? Ha vám és ÁFA nélkül be tudnánk szerezni a néhány szükséges szerkezetet, talán lenne valakinek ellenvetése? Még egyszer mondom nem üzleti vállolkozásról van itt szó! Talán nem másolhatom le otthon a Munkácsy festményt büntetlenül? Nem kell ezzel foglalkozni, csak MESSER kolléga szája ér körbe amíg ezen rágódtok.
Előzmény: appius (10446)
appius Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10446
1999. évi LXXVI.tv. rendelkezik a szerzői jogról.
Azért, mert nem lesz kereskedelmi gyártás attól még védett.
Előzmény: Törölt nick (10445)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10445
Ha nincs az alkotás felhasználásával létrejött haszonszerző tevékenység ("semmiféle kereskedelmi gyártásról nincs szó"), akkor valóban nincs mit követelni az alkotónak ?

Tudtok erre hatályos és betartatható jogszabályt ???

Érdekes...

Előzmény: j b (10443)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10444
És ez - a prototípus elkészültekori - kései szerzői jogi felhasználhatósági feltételmeghatározás nem vonja maga után az előbb említett következmények valamelyikét ? (Mert addigra egy példány már alkalmazta előzetes hozzájárulásod nélkül a tervezetet.)

Aztán miféle feltételeid lennének ?
- Fix összegű megváltása a szerzői jogaid által védett tervezet felhasználhatóságának ? (Esetleg kötött darabszámú mennyiségre vonatkozóan.)
- Egyesével, minden példány után valamilyen összegű juttatás ?
- Kötelező tiszteletpéldány ?
- Neved feltüntetése minden egyes - a rajzon azonosítható - alkatrészen ? Vagy bármilyen más kötelezően betartandó hírverés, ami a Messerschmitt Kabinroller Béla Viktor G.I. név fényesítésére alkalmas minden médiában ?
- Vagy bármi más megoldás, ami szintén többlettevékenységgel és -költséggel jár ?

(Azt ugye tudod, hogy a kiélezett költségérzékenysége a projektnek nem igazán tudja ezeket elviselni ?)

Nem gondolod, hogy álnok tett volt minderre a közzététel során nem felhívni a figyelmet és mostanáig lapulva arra számítani, hogy majd a végén lesarcolom a bandát ?!?

Mindenki !
Jó lenne utánanézni, hogy nyilvánosan, jogi védelem feltüntetése nélkül közzétett alkotások szerzői jogi védelme betartható-e ?

.

Írom mindezt annak tudatában, hogy az MMII jelenlegi stádiumában nem tartozom az aktív tagok közé. De így is sértőnek látom ezt az időrendi lefolyást.
(És persze amiatt is én írom, mert általam vetődött fel mindez. Ugyanis amit mások nem tudnak, az az, hogy én az utóbbi - Poljot alapú - tervezetek alapján mail útján kikértem Messerschmitt barátunk hozzájárulását egy ilyen megvalósíthatóságához. Természetesen elzárkózott tőle. Majd ennek alapján próbáltam minderre a T. Nagyérdemű figyelmét felhívni az előzőekben. És most pedig - szándékoltan sarkosítva - szeretném a lehetséges következményekre is terelni a szót.)

Üdvözlettel és sok sikert kívánva :

Oyster
(Aki jobban bízott a topictársak egymás iránti segítőkészségében.)
Előzmény: Törölt nick (10426)
j b Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10443
Mivel semmiféle kereskedelmi gyártásról nincs szó, magának bárki olyan órát koppint amilyet akar, semmit sem kell engedélyeztetni, tehát az itt korábban megjelent számlaptervek nyugodtan felhasználhatók e célra. Majd a Peseux (ill. ETA)is küldés helyett visszaír, hogy milyen tokba pakolhatjuk vagy milyen számlap alá dughatjuk az általa küldött szerkezetet, nem? MESSER barátunk az utóbbi időben - mivel GLASHUETTE is keveset jár erre mostanság - keveset tudott kötözködni s kiváló alkalom kínálkozott erre ezzel a jogdíjmókával :P
Előzmény: Törölt nick (10441)
te_o Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10442
ingyen?
Szerintem belolünk akarja finanszirozni a Reversojat.
:))))
te_o
Előzmény: Törölt nick (10441)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10441
És ha tesznek ilyet ? (Mármint MMII-t a tervezet alapján ?)

Akkor mi történik ?
Irgumburgum-haragszomrátok ? - Anyázás ? - Ügyvédesdi ? - Vagy mi ?

Nem lenne egyszerűbb, ha kerek-perec kimondanád a nyíltan közzétett tervezeteid használhatóságához való hozzájárulásodat ?

Előzmény: Törölt nick (10421)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10440
JB: nejem szokott ötkor kelni, ma nem tudtam tovább aludni! PANERAI pedig pukkadjon meg! :-))))
Előzmény: j b (10437)
APT Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10439
Sandor12: Az MMII halad, készül a mintaszámlap és a tok. Van szerkezet, a tok terveit én már elkészítettem, és elindítottam a kivitelezést. Valószínűleg pár héten belül a mintadarabot közösen szemügyre vehetjük!

Marsellus: Rossz sejtéseim vannak. Volt szerencsém tengervízben beázott órához, és hát a sós víz tragikus következményekkel jár. Nem enyhe rozsdát okoz, hanem szabályszerűen el tudja tüntetni a vékonyabb finomacél tengelyeket, és brutálisan korrodálja a réz fogaskerékkoszorúkat is. Ha komolyabb mennyiségű víz került az órába, akkor sajnos nagy valószínűséggel a szerkezet reménytelenül tönkrement, és teljesen újra kell cserélni. Ez nem hiszem, hogy olcsó muri lesz, vidd el először véleményezésre egy "közönséges" óráshoz, mert nem biztos, hogy jó neked, ha a márkaszerviz elkér azért 10-15 ezer forintot, hogy megmondja, hogy még 200-at kell költeni az órára. Ha nagy szerencséd van, akkor talán még menthető az óra, de szkeptikus vagyok, az, hogy megállt, már nem jó jel. A mutatókat (és ha van, a dátumot) még tudod akadálytalanul állítani? Mert ha igen, talán még nincs minden veszve..

ORAGYUJTEMENY

panerai Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10438
Potyoro: Vagy akkor vált a dátum az órádon? :-))
Előzmény: j b (10437)
j b Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10437
Egy gombnyomástól még nem állt volna meg, inkább nyomkodva történhetett a víz bepréselése. Valószínüleg a sósvíz megette a hajszálrugót. Vagy a Baross utcai KZM vagy az Üllői úti TEMPORA a hivatalos szervíz, de nyugodtan megpróbálhatod a sokat emlegetett és dícsért POEN-ban is. Nem lesz olcsó mulatság!
POTYORO: Te fél hatkor kelsz vagy akkor mész haza? :) or :(
Előzmény: Marsellus (10435)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10436
Látatlanban semmit sem lehet mondani, Budapesten a Baross utcában van a márkaszervíz. De az a gomb inkább be lett nyomva a víz alatt nem?!
Előzmény: Marsellus (10435)
Marsellus Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10435
Sziasztok!
Adva van egy Breitling karóra, amivel bementek a tengervízbe, és valamilyen módon kilazult az egyik gombja, és sós víz került a belsejébe. Azóta nem megy. A kérdésem, mi mehetett benne tönkre, mit károsíthatott a sós víz, meg lehet-e javítani, és ha igen, hol csinálnak ilyet, és kb mennyibe kerülhet.
Kicsit sok kérdés egyszerre:), de remélem tudtok rá válaszolni.
sandor12 Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10434
Kérdés az MMII 2002-miatt. Most mi van ?. Alakult egy teaházi egyesülés. EZ kibővült+tagokkal. A terv, mi óránk elkészítése, sok elképzelés , jószándék,szakmai tanács stb.Ki miben segít akció,(Túl azon hogy a pénzét is adja a nagy tervért.) Mess. t.társunk elkészíti az elképzelt óra megvalósítható látványképét. Osztatlan siker,felbuzdulás, teccik,stb. Hurrá, csináljuk. Gubancok, mibe kerül? ha egy Ft -al többe, akkor nem kell, majd a második, ha az első jó lett. De még az első sem az igazi. Pénzgyüjtés, bank , fekvőrendőr (all raund bankszolgálat ) Apt/minta darab, próba, szlap ect.Sok-sok munka. ElteltKb három hónap, és most a kérdés , hogy, hogy nézzen ki a mi óránk . Baráti, és visszafogott üdvözlettel: Sandor
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10433
Majd erre mondja Messer: sz@r automaták :-)
Előzmény: glashuette (10432)
glashuette Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10432
Persze kakasos órája nem lehet mindenkinek. Akinek nem telik kakasos órára, bátran kukkantson ide:
Előzmény: Törölt nick (10429)
Gilbert Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10431
Egy "nem az iden nyaron barnult" emberke, raadasul a rosszabbik fajtabol:-((
Előzmény: Törölt nick (10429)
glashuette Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10430
Messerschmitt: Aranyfarkú barátod, Steve, újabb órával gyarapította gyűjteményét. Íme:

Hasonló darabot nem láttam APT gyűjteményében. No persze a kakasos egy másik világ. Büszkén feszít a bizonytalan eredetű werkek mellett... :o)

Előzmény: Törölt nick (10429)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10429
Ki az a Száva Róbert?
Előzmény: markoiii (10428)
markoiii Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10428
Híres emberek órái:
Száva Róbert - 18k-os tömörarany Rolex kronográf... :) De tényleg!
appius Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10427
Messer
Mostmár tényleg értem, az értelmezés furmányos egy tudomány:)
Előzmény: Törölt nick (10426)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10426
appius:
Nem jól érted, a felhasználás módja és mikéntje a prototípus konkretizálásával egyetemben konkretizálandó. Mint leendő - de már most érdemdús - jogtudós, nyilván tisztában vagy vele, hogy a szerzői jog tulajdonosa rendelkezik arról, hogy milyen környezetben és módon jelenhet meg a jogtulajdona.
Előzmény: appius (10423)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10425
Moldovának Roamerje volt, ezért találta ki az egész roameres csegevara azonosítást? A vén lókötő! :^))
Előzmény: panerai (10424)
panerai Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10424
APT: az ÓM tévedéseire jópárszor rávilágítottunk itt a fórumon, most pedig szentírásként kezeled. 1955 júliusában jegyezték be a Rolex szabadalmát a Day-Datere és 1956-ban Baselben mutatták be, ezért kizárt ennél régebbi President.

Che story: Roamerje akkor inkább Moldovának volt, mert a Napló csak fikció volt.

Messer: Nemzeti múzeumban szerintem még mindig ki van állítva Kun Béla által adott arany Schaffhausen zsebóra, amit a Vörös Hadsereg vezetőjének adott, a sikeres felvidéki hadjáratért és Kassa elfoglalásáért. Sajnos arra már nem emlékszem ki volt a vezető, de mintha Szamuely lett volna.

Előzmény: APT (10419)
appius Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10423
Én aztán biztos nem leszek jogcím nélküli felhasználó, aki bitorolja más szellemi termékét a megalkotójának szerzői jogait sértve, még a végén feleslegesen tanultam mindenféle jogról, meg kötelezettségekről hosszú éveken át, mert mint jogtipró elveszítem annak a lehetőségét, hogy sikeresen befejezzem tanulmányaimat:)

Messer: ha jól értettem az MMII tagok egyik tervedet sem használhatják fel?

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10422
Tényleg, ha már szó volt a D-209-es meg a csegevara óráiról is, mi volt a többieknek? Pl. Leninnek vajon Pável Buréja volt? Vagy Kunbélának, Róth Manónak mi virított a csuklóján? Moldova erről nem értekezik?
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10421
Biztos vagyok benne, hogy nem tennének ilyet, rendes, böcsületes emberek! :^)
Előzmény: Törölt nick (10418)
markoiii Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10420
Moldova a Napló c. könyvében említi a Roamer és Che kapcsolatát...
APT Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10419
panerai: Ha ezt akarod kicsiholni belőlem legyen: bizonyára tévedtem. De ha már itt tartunk, ajánlom figyelmedbe az Óra Magazin 6. számát, azon belül is a 18. oldalt. Ottan látható egy óra, ami felirata alapján bizony egy 50-es évekbeli Oyster Perpetual Day-Date, tonneau acéltokban. A tokon úgy látszik is, hogy az acél. Ezek szerint vagy az Óra Magazin is téved, vagy tényleg készült Day-Date acéltokban. Esetleg ahogy Te írtad, 55-ig. Akkor pedig még az is lehet, hogy azt láttam, amit véltem, csak az az óra jóval öregebb volt, mint azt vélelmezték róla (nem állt módomban tüzetesen szemügyre, de még igazán kézve venni sem).

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: panerai (10412)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10418
Eszerint az MMII ügyében serénykedő T. Topictársak is jogtalan alapról (illetve tervezetfelhasználásból) indulnak ???
Előzmény: Törölt nick (10388)
panerai Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10417
Lehetne egy Magas szőke férfi, felemás cipőben filmet csinálni,
Egy magyar turista Roemer órában Boliviában címmel

Előzmény: Passionata (10415)
alexandrosz Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10416
Kár, hogy csak karcórája volt.
Passionata Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10415
Olvastam egy könyvben , ,pontosan nem volt leírva inkább csak érintették ,hogy volt Chenek 20 v.25 egyforma roamer órája namost ha valaki üzenetet küldött vagy hasonló akkor odaadták az órát és kvázi avval igazolta magát.Csakhát jött Bolívía aztán..
Adios Amigo :))
Előzmény: panerai (10412)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10414
Szerintem Csegevara a Roamer hivatalos képviselője volt Bolíviában, egy konkurens márka nyiratta ki...
Előzmény: panerai (10412)
alexandrosz Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10413
Az eddig elhangzott állítások hamisak, a barátunk órája ilyen volt:
Előzmény: panerai (10412)
panerai Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10412
APT: 1. "Hogy most mi a helyzet annak nem néztem utána, de az Oyster Perpetual Day-Date bizony készült acéltokkal, még hat-nyolc éve is! Épp ma volt egyhez szerencsém!"

2. "Én annyit mondottam, hogy láttam egy Rolex Day-Date-t, amely acélnak volt mondva. Ha pediglen ez nem lehet, akkor vagy mégsem acél volt, vagy nem is volt Rolex..."

ha az életben minden ilyen egyszerű volna...

Passionata: Érdekelne bővebben a Che és Roamer kapcsolat. Hogy is volt?

Előzmény: APT (10404)
markoiii Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10411
Választóvíz.

Előzmény: markoiii (10409)
markoiii Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10410
+: a királyvíz 3:1 tf. arányú elegye sósavnak és salétromsavnak. Igen olcsón meg lehet otthon is csinálni...
Előzmény: APT (10407)
markoiii Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10409
Salétromsav
Előzmény: APT (10407)
markoiii Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10408
Én a Mohai Ágnesre esküszöm...
Előzmény: Törölt nick (10406)
APT Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10407
Messer: Lehet, hogy egy órának álcázott karperecet láttam... :)))
- A királyvizet tiszta, eszenciális formájában nem lehet használni semmire. Hisz oldja az aranyat (is), de persze minden mást is. Léteznek megfelelő higítású és összetételű próbasavak, kapható 14 és 18Karátos aranyhoz való (nem kell hozzá engedély, pl: a Centro-nál vehetsz Te is, ha akarsz, meg ha épp van). A 14K-s aranyat a 18K-s próbasav még elszínezi, megmarja, a 18K-s aranyon nem hagy semmi nyomot. De mindkettő nagyon durva, füstölgő sav, vékony saválló (!!) acéllemezre cseppentve a 14K-s sav egy perc alatt lyukat mar, egy nemesacél tokra csöppentve azonnal csúf nyomot hagy, amit még ki lehet polírozni, de ha csak egy fél percig is otthagyom a savat, komoly krátert csinál...

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: Törölt nick (10405)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10406
Nekem nagyon király kristályvizem van :-))))
Előzmény: Törölt nick (10405)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10405
Lehet, hogy nem is óra volt, amit láttál. Egyébként királyvized is van?
Előzmény: APT (10404)
APT Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10404
panerai: Én annyit mondottam, hogy láttam egy Rolex Day-Date-t, amely acélnak volt mondva. Ha pediglen ez nem lehet, akkor vagy mégsem acél volt, vagy nem is volt Rolex...
- Az arany identifikációjával azonban nem állok hadilábon, megfelelő próbasavaim, próbakövem és némi ezirányú tudásom is vagyon, így tisztelettel kérlek, hidd el, amire azt írtam, hogy arany, az az.

Sükösdg: Meg, de még töprengek a dolgon.

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: panerai (10399)
M-Attila Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10403
Ezt az órát is érdemes megnézni: Time
Előzmény: panerai (10400)
papugaja Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10402
"Messze kinn a Galaxis Nyugati Spirálkarjának soha fel nem térképezett, isten háta mögötti zugában található egy sehol sem jegyzett sárga nap.
Durván kilencvenmillió mérföldre tőle kering egy tökéletesen jelentéktelen kékeszöld bolygócska, melynek majomtól eredő civilizációja oly döbbenetesen primitív, hogy a kvarcórát még mindíg pompás dolognak tartja."
- Douglas Adams -
Előzmény: zaktyjev (10394)
sukosdg Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10401
off
APT mailt megkaptad?
on
panerai Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10400
Ha valkakinek nincs otthon megfelelő órája:
http://yugop.com/ver3/stuff/03/fla.html -t
ajánlom.
panerai Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10399
APT: Day - Date ügyben ugyanaz a helyzet mint régen. Pontosabban mint 1955 júliusától. Day Datet mindig is (régen és ma is) aranyból és platinából csinálták. Sosem volt acél. Pontosan ez az üzleti húzás hozta fel a Rolexet 1956-ban a Patek, Vacheron, Audemars Piguet ár és presztizs régiójába és tartja ott ma is.
Egyetlen elképzelhető magyarázat van az aááltalad látott acélra, hogy az a nevezetes óra Kennedyé volt aki a Disznó öböl kudarc után súlyos anagi problémai miatt zálog-fiókba adta órájának arany tokját és szíjját és egy sima acél Datejust tokba rakta át a Day-date werket és számlapot. :-))

Ajánlom, hogy újabb módszert keressél arany acél meghatározásra, akkor talán más lesz az eredménye a Dated és a Santos Lünettájának megállapításánál.
Ahogy a mondás is említi: Nem mind arany ami polírozott acél és rolex lünetta, de mind az, az ami Day-Date.

Előzmény: APT (10352)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10398
No, én ezt a képet kerestem tegnap oly nagyon. De akkor hiába. (Az MMII oldalon sincs. - Azonban ugye szemesnek áll a világ !)
Előzmény: Törölt nick (10388)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10397
Igaz, hogy nem tartozom a legidősebb korosztályhoz, de mikor elkezdtek foglalkoztatni az órák, a kvarcnak még hírmondója sem volt. Akkoriban az orosz karóra volt az átlagos, a Doxa, Marvin, Cornavin volt a SVÁJCI!!!! És nekem is volt kvarcom nem is egy, Seiko-m is, csak akkor tudtam venni egy automata svájci órát, mikor anyagilag rendbejöttem. Most meg újra itt vannak a Poljotok :-))))
Előzmény: zaktyjev (10394)
markoiii Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10396
Kevesebb, mint napi +1mp... elképesztő. Nem is tudtam, hogy ilyen jó kis órám van. Vagy kicserélték a "Barossban" kvarcra?! :)
APT Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10395
zaktyjev: Egy kvarcórában nem reprodukálható az egész elektronika. Ha ez egyszer elromlik, akkor csak alkatrészcsere segíthet, amely amúgy az esetek döntő hányadában a teljesen bonthatatlan nyomtatott áramköri rész egybeni cseréjét jelenti. Ez külön alkatrészként már a közelmúlt kvarcóráihoz is beszerezhetetlen, még jónevű, márkás darabok esetén is az. Ergo igen valószerűtlen, hogy 50 év múlva egy kinyúvadt kvarcóra javítható lenne. Kinyúvadni pedig ki fog, mert az intáegrált áramköri elektronikát előbb-utóbb elintézik a - rendszerint műanyag kiöntésű - tokozásba diffundáló légköri gázok. Nemigen van esélye évszázadokat megérni! Egy 50-100-200 éves mechanikus óra javítása, felújítása sem mindig kis feladat, de tulajdonképpen rutinmunka. Nekem is van 200 évesnél idősebb orsójáratú zsebórám, kis felújítás után kifogástalanul működik, és orsójáratú volta ellenére bőven egy napi percen belül jár.

Messer, Grones, potyoro: Kéretik a kakasos órát rangjának kijáró tisztelettel kezelni, különben leporolom a Kabinroller Freezert! Még üzemképes ám! (Mechanikus, így sokáig az is lesz!) :)))

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: zaktyjev (10394)
zaktyjev Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10394
Vajon egy tisztességes kvarcórában melyik az az alkatrész, amit ne lehetne reprodukálni? (Most itt nem a műanyag gagyira gondolok)

Egyébként szerintem sokan közülünk kvarccal kezdtük az órákkal való barátkozást, ezért, ha valaki betéved ide a kérdésével, nem kéne egyből elvenni a kedvét az egésztől.

Különben is: Mai civilizációnk egyik alapköve a karcóra.

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10393
Majd ha egyszer visszajövök, akkor megmondom.
Előzmény: Grones (10392)
Grones Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10392
A pokolban hany ATM nyomast kell egy oranak kiallnia?
Előzmény: Törölt nick (10391)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10391
És APT mosolyogva nézi föntről, hogy örökösei kezüket dörzsölve felélik a gyűjteményt, miközben én odalent a pokolban nem fogom tudni, hogy mennyi is a pontos idő.
Előzmény: Grones (10390)
Grones Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10390
Erre gondoltam de nem mertem igy nyiltan leirni. :)
A te muanyag orad mar reg az enyeszet martaleka lesz amikor APT ukunokaja meg boldogan jatszik a hires kakasos oraval. Amikor felno azert elgondolkozik, hogy milyen fura izlese lehetett az ukapjanak ha ilyeneket gyujtott...
Előzmény: Törölt nick (10389)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10389
Mondhatjuk úgy is, hogy piti!
Előzmény: Grones (10387)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10388
oyster:
A szerző jog a szerzőé. A korábbiakat azért töröltem, mert okafogyottá váltak és a helyet foglalták. Sukosdg site-ján amúgy is ott vannak.
Előzmény: Törölt nick (10375)
Grones Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10387
Kisstilu vagy! :)
Előzmény: Törölt nick (10386)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10386
APT: nekem bőven elég harminc év max. negyven. Utána már nem érdekel hogy ketyegnek-e!
Előzmény: APT (10385)
APT Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10385
potyoro: Hja kérem, a Kienzle legalább "normális" darab. De ami azt illeti, egy Schwarzwaldi falióra évszázados ketyegést is elbírt. Pedig nagyrészt fából volt.

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: Törölt nick (10382)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10384
Csak nem a kakasóra?!?
Előzmény: glashuette (10381)
bigjoe-1 Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10383
Szükségem lenne 3602 Molnia billegőre. Vehet ilyet 1 közönséges halandó valahol? Két éve vár a sorára, mert én szeretném összerakni.
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10382
APT: még csak nem is ébresztő, sima falióra. Egy mésik szintén falióra már kb. 17-18 éve ketyeg a konyhában. Kiezle.
Előzmény: APT (10379)
glashuette Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10381
Messerschmitt: Marha gyenge a Fórum, valamivel fel kéne idegesíteni APT-t. Én például láttam egy-két gyanús órát a gyűjteményében... :o)
Előzmény: Törölt nick (10374)
bigjoe-1 Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10380
APT: Köszönöm
APT Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10379
potyoro: De az ébresztőóra ugye? Sokáig eltarthat amúgy egy műanyag mechanika, meglepően sokáig. Amikor azonban a kopások végeznek vele, akkor annyi. Nem javítható, alkatrész sincs. Ellentétben egy "valódi" órával.

BigJoe: Volt egy időszak, amikor ilyen volt a DOXA-k számozása. De korántsem mindig, és nem is minden modellnél. Tehát ezt ne tekintsd irányadónak.

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: Törölt nick (10376)
bigjoe-1 Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10378
Bocs "APT" =)
bigjoe-1 Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10377
Sziasztok!

Messerschmitt; te_o; ATP

Köszönöm a hozzászólásotokat, igy kicsit még közelebb kerültek hozzám a cuccok.

Újabb kérdésem az lenne, hogy a Doxa sorszámában az első két szám valóban a gyártás évét jelenti?
Az órás szavaiból arra következtettem, de nem akarta a titkot elárúlni.(Ferenciek tere)

Üdv:BigJoe*

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10376
Jogos, de nekem van olyan műanyag szerkezetes kvarcórám, ami már több mint tíz éve megy megállás nélkül poros helyen, és csak az elemet kellett benne kicserélni.
Előzmény: APT (10370)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10375
O.K. Én is má' megen méleztem.

Osztán pont kérdezni akartam vala, hogy mindössze azon tervezeteid védettek jogaid által (már amennyire nyilvánosság előtti közzétele után védettnek tekinthető ;-), amelyeken a kopirájtodat is feltüntetted ???
De látom ám, hogy megelőzted a kérdésem és máris törölted korábbi rajzaidat. :o(

Előzmény: Törölt nick (10363)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10374
Annál jobb, mert akkor a végén kellemes meglepetést okozhat!
Előzmény: Passionata (10373)
Passionata Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10373
Mert nem hordozza az örökkévalóság ígéretét !
Előzmény: zaktyjev (10371)
APT Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10372
Miért lenne az?
Előzmény: zaktyjev (10371)
zaktyjev Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10371
Miért szar minden karcóra?
APT Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10370
Geonic, Messer: Azért a Rotary nem Q&Q színvonal.. Tisztességesen megcsinált, kétségkívül nem csúcskategóriájú órák. De minden órájukba jó minőségű ETA werkeket tesznek, gyakori a jól kidolgozott acéltok, zafírüveg. Szerintem nyugodtan összevethető a Tissot, Bulova, Atlantic órákkal. Napi használatra teljesen megfelelő darabok. A Reversible pedig érdekes darab, ha sok értelme nincs is ma már ennek a kivitelnek (anno is az üveg védelmére lett kitalálva, és amúgy nem a Jaeger által).
- És azért az, hogy mi van az órában, az kvarcszinten sem mindegy! Az olcsó, színműanyag Miyota werkek garantáltan csak pár évig működnek, egy igényes, köves, fémhidas kvarc elvileg örök darab lehet.

BigJoe: Érdekesnek nekem is az Óragyár-féle asztali óra tűnik. Aránylag kuriózum a Poljot szerkezetes Zlatusztovszki. A többi valóban nem ritkaság, de attól még szeresd őket nyugodtan! :)))

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: Törölt nick (10365)
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10369
Az egyenleg 634.390 Ft. (12 X 30.000 Ft. + 26 X 10.000 Ft.)
Tszilárd jelezte, hogy postán feladta, de az még nem jött meg, Panerai jelezte, hogy három vagy négy kiegészítést fog küldeni valamikor, Oyster jelezte, hogy a 10.000 a mintadarabhoz a hozzájárulása, és ha tetszik neki akkor benne van a projectben, ha nem tetszik akkor kiszáll.
Ez a pillanatnyi helyzet...
Előzmény: Passionata (10368)
Passionata Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10368
Mi van MMII ügyben, fekvőrendör mennyi kiegészítés ért be?
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10367
MESSER: Nem svájci szerkezetekkel dolgoznak? Igaz, hogy ez kvarcszinten majdnem mindegy!
Előzmény: Törölt nick (10365)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10366
FRICIBÁ: 1052 Bp. Régiposta u. 19. www.poen.hu Tel.:266-3920
Előzmény: Frici Bacsi (10364)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10365
Geonic:
A Rotary egy kb. Q&Q szintű gyártó, egyetlen specialitása a "szegényember Reverso-ja", főként kvarc werkekkel.

Előzmény: Geonic (10359)
Frici Bacsi Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10364
Meg tudnád adni a POEN címét?
Előzmény: öccse (10315)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10363
Válaszoltam, de nem fogsz neki örülni... ;^)
Előzmény: Törölt nick (10362)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10362
Messerschmitt !

E-mail útján kereslek...

moga Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10361
Sziasztok !
Általában csak olvasgatom a hozzászólásokat, mert okosat hozzátenni nem tudok.

DE most:
Az Iparmüvészeti Múzeumban nyilt egy kiállítás.
Cime : Az idő hangja. /Különleges szerkezetű órák/.
Nyitva: 2002.12.06 - 2003.09.01

moga

te_o Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10360
bigjoe!

Érdekes egy kollekció! Szerintem egyáltalán nem a legtömegebb órákból, ritka szerkezetekkel. pl. a 2. Cornavin GSW szerkezettel kifejezetten a ritkábbak közé tartozik. 6. Helios az egyik legjobb felhúzós AS szerkezettel van, és miért ne lenne eredeti a hátlap? 7. Ruhla normális szerkezettel ami nem orosz: abszolút ritkaság! 14. Zlatusztovszki szintén nem a leggyakoribb orosz zsebóra, nem is rossz szerkezettel. 18. asztali óra pedig becsületesen az Óragyár névre hallgat, nem rossz ütős óra! Az orosz Cornavinok: 70-es évektől gyártották az oroszok, ismertetőjük a jellegzetes design és a kis delfin.
Ennyit gyorsan, a többiek majd kiegészítenek.

te_o

Előzmény: bigjoe-1 (10357)
Geonic Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10359
Sziasztok!
Megköszönném ha pár szót mesélnétek nekem a ROTARY órákról!
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10358
Kiráj a papír számlapod.
Előzmény: bigjoe-1 (10357)
bigjoe-1 Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10357
Hello mindenkinek !

Mivel itt sok a hozzáértő, ezért az lenne a tiszteletteljes kérésem, hogy mégnézné e valaki a kacatjaimat amiket gyüjtögettem, mert semmit sem tudok róluk. Továbbá ezeket a véleményeket, ismereteket meg is osztáná velem?

Köszönettel:BiJoe*

http://www.elvtars.hu/big1/

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10356
Szvsz max. egy rendőrségi feljelentést érne meg ;-)
Legalábbis abból amit leírtál én kapásból arra következtetnék, hogy minimum lopott az óra.
Előzmény: tothn (10293)
mopis Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10355
APT,
jaj de nagyon köszike!!!
Igen, Cortébert, csak kicsit a számlap féltérden van és ezért bután írtam le a nevét. Ki lehet deríteni a sorszám alapján a gyártási évet szerinted?
...a Roamer megint egy családi darab, szóval szerintem megint ráköltöm egy órára az értéke kétszeresét.
Nagyon köszi a segítséget!!!
üdv Mopis
Előzmény: APT (10352)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10354
És egy kicsit komolyabb téma, nem holmi Rolex :

Nem tudom, találkoztatok-e már vele, de akad az újságosstandok kínálatában egy sajtótermék "Luxusautó" címmel. Érdemes belepillantani a topictéma szemüvegén át is, ugyanis tartalmaz egy Patek Philippe cikket is.

Sajtóra fel !
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10353
APT !

Köszi a híreket !
Egy-két gondolat továbbzizzenése :

Ja, a Prince-féle baguette Fontainemelon vala. (Alant én is megemlékeztem róla.)

Kézifelhúzós zsebórájuk pedig még mindig akad a Cellini sorozatban.

Egy-két érdekes képpel meg tudnál örvendeztetni a nagykönyvedből ?

Azzal az acéltokos Day-Date-tel valami nem smakkol... (Ha acélos színezetű, akkor annak vagy fehéraranynak, vagy platinának illik lennie. Ez az a modell, amelyik a top-ra predesztinált a Cég által és nem adták a tokanyagot sem alább.)

Előzmény: APT (10352)
APT Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10352
Messer: Elvileg tud ilyen finom mintázatot nyomni, gyakorlatban ki kellene próbálni..

Mopis: A zsebóra nem Cortébert véletlenül? A Cortébert amúgy jó név, kifejezetten jó. Legalább Omega "jóságú", de inkább jobb. Feltehetően megérné rendbehozni. A ROAMER Searock elég gyakori, köznapi óra volt a 60-as, 70-es években, amolyan DOXA súlyú dolog. Ha jó a számlap, érdemes felújítani.

Oyster: Van egy szép nagy Gisbert-féle ötkilós óráskönyvem, abban van hat-hét oldal Rolexekről. Nos a cég korai időszakában azért nagyban űzte azt, amit minden más cég is, tehát más szerkezeteket épített be sok órájába. Nem is csoda, hisz nem volt kapacitása ezerféle szerkezetet gyártani, órából viszont sokfélére volt igény. Gyártott jópár fajta zsebórát is. A legendás Rolex-Price "baguette" mechanikája sem saját, csak saját billegővel és hajszálrugóval párosították (mindre rá van vésve a "Rolex hairspring" felirat), és nagyon gondosan hangolták, finomították. Már a korai időkben is készültek kronók, elsősorban Valjoux mechanikákkal, aránylag egyszerű tokokban. De készült Oyster tokozású, Venus és Valjoux szerkezetű Oyster kronó is! Aranyosan néz ki a normál méretű Oyster tokban, két nagy gombbal a kronónak. :)) Én úgy érzem, a 60-as évekre nagyon letisztult a Rolex kínálata, nagyon kevés fajta szerkezet, és elsősorban az Oyster tokozás maradt meg.

Panerai: Hogy most mi a helyzet annak nem néztem utána, de az Oyster Perpetual Day-Date bizony készült acéltokkal, még hat-nyolc éve is! Épp ma volt egyhez szerencsém!

ORAGYUJTEMENY

Passionata Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10351
Az összes +kapja.ördögök!
Előzmény: Törölt nick (10350)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10350
Rá is b@szott a csegevara.
Előzmény: Passionata (10346)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10349
Nem mondod komolyan!
Előzmény: markoiii (10347)
markoiii Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10348
Ezt meg tudom erősíteni.
Én is használtam: volt egy csúnya Roamer kvarcórám, amolyan LCD-s, négy gombbal...
Előzmény: Passionata (10346)
markoiii Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10347
Aztat mondom, ja.
Előzmény: Törölt nick (10345)
Passionata Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10346
A roamer igen érdekes óra , főleg balos érzelműeknek, che guevera +csapata használta -azt hiszem 20-v.25db.ot-azonosításra .
Előzmény: mopis (10337)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10345
Azt mondod, azt jelenti: teljes?
Előzmény: markoiii (10344)
markoiii Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10344
Mondom, hogy azt jelenti: teljes... :)
Előzmény: Törölt nick (10342)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10343
APT:
Kiderült már vajon, hogy a legendás P.Kiss István csupán legenda, avagy valóság? Azaz, hogy milyen minőségben tud tamponnyomni, milyen a vonalvastagság, fedettség? Vajon egy ilyen számlapot meg tudna nyomni jó minőségben, hogy pl. az 1/6-os skála nem csukódjon be, vagy a kis számok szépen átjöjjenek?


Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10342
oyster:
El kell hogy keserítselek, de ne keress túl sok logikát a panoregulator használatában, csak a jó hangzás kedvéért applikáltam. :^) A G.O. a panorama datum miatt használja az előtagot. Ha nagyon precízen akarnánk megnevezni ezt a percskálát, talán "doublé secteur"-nek nevezhetnénk, esetleg "semiretrograde"-nak, hiszen nem valódi visszaugró mutató. Szóval felmerülhet a "DuoSecteurRegulateur" vagy a "SemiRetroRegulateur" név... :^) Különösebb jelentősége nincs, a számlapon csak "Regulateur" van.
Előzmény: Törölt nick (10336)
markoiii Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10341
Aztat jelenti, hogy "teljes".
Előzmény: Törölt nick (10336)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10340
szerintem nem gagyi, egy átlagos, jó svájci óra, de generálozni csak akkor "éri" meg, ha érzelmileg is kötődsz hozzá!
Előzmény: mopis (10337)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10339
Lehet, hogy pano/rama/regulator?
Előzmény: Törölt nick (10336)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10338
Biztosan Te is utánanéztél, de azért leírom, hogy az idegen szavak szótárában nem szerepel ilyen előtag.
Előzmény: Törölt nick (10336)
mopis Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10337
Szasztok Okosok!
Megint buta kérdéseim vannak és válom rettenetesen jóindulatú válaszaitokat:
-felbukkant a családban 2 db óra.
az egyik egy zseb és kronométer, a felirat szerint Cortobert Watch co. gyártmánya, elég archív szegény. Tudtok erről a márkáról vmit?
a másik pedig egy Roamer Searock, szerintem kb 25-30 éves. a modell szám alapján hol lehet a gyártási időpontot kikutatni. írtam a Roamer-nek, de már 2 perce nem válaszolnak:-)
ja, és ez nagyon gagyi óra?

köszi Mopis

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10336
És egy borzasztóan fontos kérdés :

Messerschmitt !
(Vagy bárki, aki meg tudja nekem magyarázni !)

Mit jelent a pano- előtag ? (Pld. a panoregulátor kifejezésben.)

Azt azért nagyjából sejtem, hogy jelen esetben ez a másik skálára visszatérő mutatómegoldás. Sőt, ezt értem is. Meg aztán azt is tudom, hogy az üveghutai évórája-féle elnevezés is erre utal.

De a valós, szó szerinti értelmezése előttem ismeretlen. (És nem akarok félinformációkkal felvértezetten a fogalommal dobálózni.)

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10335
TothN !
Szerintem ilyen feltételekkel (ha nem bizalomgerjesztő sem az eladó sem az eredet) inkább hagyd veszni a hirdetett példányt.
Meg hát az ára is lehetne (sokkal) jobb. (Habár rohannak a márka árai már idehaza is felfelé. Hogy manapság hol tart, azt már lassan követni sem tudom. Örömömre... - De én, magamból kiindulva ezt az összeget borzasztóan sokallom.)
Előzmény: tothn (10293)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10334
Előzmény: Törölt nick (10333)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10333
APT !

Csak amolyan bevezetésképp : A Certinára nem én érdeklődtem... (De azért jól esett, hogy megtiszteltél ezzel a tájékoztatással. :)

Osztán a lényeg : Hát igen ! Ez valóban így igaz - sőt tudtam is - , hogy a Rolex anno kisebb, ám feltörekvő név volt. Azonban szerintem nem arról van szó, hogy "nyilván örömmel vett minden megrendelést, még ha nem is a saját nevét kellett írnia az óráira". Hanem ezen márkanevek között kétféle kategória volt.
Az egyik, amikor még az egyébként idegen óra is a saját nevén került forgalomba. (Lásd Cyma övcsat óra, vagy akár a Daytona.)
A másik, amikor a saját termékeik nem a saját nevükön adattak ki.
- Canadian oyster : csak a Solar Aqua-t találtam Rolex név feltüntetés nélkül (ez pedig egyik honlap szerint amolyan military számlap, tehát meglehet, hogy a felhasználók köre nem is igényelte a cégjelzést).
- Panerai : az előbbi zárójeles megjegyzésem -"-.
- Rolco, Tudor : A Cég saját márkanevei.
- Birks, Tiffany : Igen jónevű ékszerész cégekről van szó, ami általi forgalmaztatás mindmáig rangot jelent.
- Eaton : szinte kivételes egyediségű órákról van szó. A világon csak páraknak adatik meg ezek eredeti megérdemelt viselete.

Szóval nyilván nem a rangon aluli bérgyártás volt ezen darabok indíttatása, hanem a "jobb" körökben való gyártói elismertetés.

De azért kíváncsi lennék mások véleményére is ! (Sőt, újabb képeket is szívesen fogadnék, amiket szintén feltehetek.)

Előzmény: APT (10290)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10332
"És szerintem mindannyiunknak vannak kvarcóráink is..."

Valami gond van az értékrendemmel.
Ugyanis nincs kvarc szerkezetű karórám. (Már. :)

Előzmény: APT (10297)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10331
Panerai !
Hétvégén villant csak be a tudatomba, hogy milyen elrettentő nagyszervíz árakat említettél a múltkorában.
Alighanem akad ettől azért jelentősen olcsóbb, ugyanakkor minőségileg lemondást nem jelentő megoldás is. (Úgy 1/3-áért.)
Ha eljön az ideje, mindenképpen fellelek egy jobb kondíciókkal rendelkező szakszervízt. Ha kell, elzarándoklok az üveghegyen túlra (de azért lehetőleg az Óperencián innenre) is.

Más : Köszi az érdekesebb Rolex képeket tartalmazó mail-t !

Előzmény: panerai (10128)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10330
Jól esik a dícséret! ;-) Én már az elején jeleztem, hogy elfogadom a hozzáértők javaslatait. Szerintem csak így lesz termék a tervből.
Előzmény: Törölt nick (10329)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10329
Igen dícséretes ez a kompromisszumkészség, követendő példaként lehet a következő generációk elé állítani.
Előzmény: Törölt nick (10328)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10328
Igaz, hogy az MMII szavazáson a zafír üvegre adtam a voksomat, de megértve APT érveit elfogadom a változást. Remélem a többiek is így vannak ezzel! Tamás
WatchFun Creative Commons License 2003.01.19 0 0 10327
Hogyhogy megin'?
Előzmény: glashuette (10326)
glashuette Creative Commons License 2003.01.19 0 0 10326
Biztos megin' egy Zenith hamisítvány, amelyre most a kóbor apácák megtévesztésére nem írták rá, hogy Zenith :)
Előzmény: WatchFun (10325)
WatchFun Creative Commons License 2003.01.19 0 0 10325
A'Háá!

De millyen? Háazt tuggyaevalaki?

(Azt' azé gondútam, hogy az ittlevők többsége látott már zsebaúrát, van aki többet is má'... :)))

WF

Előzmény: Törölt nick (10324)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.19 0 0 10324
Zsebaúra?
Előzmény: WatchFun (10323)
WatchFun Creative Commons License 2003.01.19 0 0 10323
Na és mi ez? (Túl azon, hogy ez a mai zsákmányom...)

WF

Előzmény: glashuette (10322)
glashuette Creative Commons License 2003.01.19 0 0 10322
WatchFun: Én!
Előzmény: WatchFun (10321)
WatchFun Creative Commons License 2003.01.19 0 0 10321
Üdv topik,

találós kérdés: ki látott már ilyent? :))

WF


[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

drempee Creative Commons License 2003.01.19 0 0 10320
Előzmény: drempee (10319)
drempee Creative Commons License 2003.01.19 0 0 10319
APT Creative Commons License 2003.01.19 0 0 10318
:-))))
Előzmény: Törölt nick (10317)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.19 0 0 10317
Szerintem ilyesmi lesz a májkroszoft órája...

öccse Creative Commons License 2003.01.19 0 0 10316
Csak ne volna... javítás tőlem!:))
Előzmény: öccse (10315)
öccse Creative Commons License 2003.01.19 0 0 10315
Üdv mindenkinek!
Nekem is a POEN-ban polírozták,krómozták,tisztították,új üveget raktak a Lemaniamra,13e-t.És utána mégegyszer garanciában állítottak is rajta.Csak nem volna innen olyan távol!
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.18 0 0 10314
PANERAI: Kerestelek ma a Pecsaban. Köszi a tippet, szerintem az órát Völgyi úrra bízom, és megkérem hogy gázolajjal kezelje le!!!!
Előzmény: panerai (10312)
APT Creative Commons License 2003.01.18 0 0 10313
Viccelsz? Mást sem csinálnék... :)))
Előzmény: markoiii (10310)
panerai Creative Commons License 2003.01.18 0 0 10312
Az nagyon kafa kis óra, szerintem csak a diesel szag hiányzik neki :-) ne óráshoz vidd hanem egy páncéloshoz, vagy jobb ha rögtön négyhez + a kutya
Előzmény: Törölt nick (10311)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.18 0 0 10311
APT: Köszi a választ, ezt sem tudtam! Akkor elképzelhető, hogy egy alapos pucolástól rendbejön. Amúgy nem valami új óra /az első talira elvittem, T-34-es időmérő/
Előzmény: APT (10309)
markoiii Creative Commons License 2003.01.18 0 0 10310
APT: Minden nap felhúzod az óráidat:)?
Előzmény: APT (10309)
APT Creative Commons License 2003.01.18 0 0 10309
Felmágneseződéstől sietnie kellene. Szerintem a műsor feküdte meg a gyomrát (billegőjét).. :))
- Demagnetizálni a jobb órások mind tudnak, de korszerű óra nem mágneseződik fel, másrészt ez tényleg mindenképpen sietésben mutatkozik meg.
Előzmény: Törölt nick (10307)
markoiii Creative Commons License 2003.01.18 0 0 10308
22e.
Előzmény: drempee (10304)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.18 0 0 10307
SEGÍTSÉG!!!! Tudnátok-e segíteni abban, hogy hol tudnak demagnetizálni órákat? A tv mellett tartottam egy órát és elkezdett késni. Biztosan ki kell pucolni és újraolajozni, de eszembe jutott a lemágnesezés is. Köszönettel:Tamás
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.18 0 0 10306
Ma a Pecsa-ban volt kb. nyolcféle Poljot. Aviator többféle:16 ezer, kronográf többféle:25 ezer forint. Volt Traveller is. Orosz származású hölgyek voltak az eladók.
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.18 0 0 10305
MARKOII: Nekem két órát is generáloztak a Poen-ban, és ők is vállalták az egy éves garanciát. Egy férfi Doxa-t és egy női Westbury-t gyógyítottak meg 14 és 16 ezer forintért.
Előzmény: markoiii (10303)
drempee Creative Commons License 2003.01.18 0 0 10304
Mennyit kértek? Úgy 30 körül szoktak "generálozni".
Előzmény: markoiii (10303)
markoiii Creative Commons License 2003.01.18 0 0 10303
ja, nem a szejkóról van szó természetesen, hanem az első Longines-omról. Hat évig állt...
Előzmény: markoiii (10302)
markoiii Creative Commons License 2003.01.18 0 0 10302
E'hoztam az órámat a Baross utcai szervizből, ahol "generálon" volt. Nagyon szépen megcsinálták: megpucolták, megpolírozták, új üveget is raktak rá, és legnagyobb meglepetésemre 1 év jótállást vállaltak rá. De a legszebb, hogy úgy behangolták, hogy napi 1 mp-et ha siet. Nagyon meg vagyok elégedve...
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.18 0 0 10301
APT: Igazad van, nekem semmi tapasztalatom sincs az ilyen értékű órák vásárlásában, nem is tervezek ilyesmit. De én biztosan elvinném az Edison utcába! Én csak virtuális óragyűjtő vagyok.
Előzmény: APT (10297)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.18 0 0 10300
MRDARCY: Mivel van internet-elérhetőséged, a javaslatom: www.poen.hu
Előzmény: Mr Darcy (10298)
Mr Darcy Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10299
Elfelejtettem mondani, mindez ezüstből
Előzmény: Mr Darcy (10298)
Mr Darcy Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10298
Kösz j b

Egy női Cartier óráról lenne szó. Képet ez idáig nem találtam. Roppant kecses darab, oválisba hajló tok, miniatűr üveglappal, körülötte a fémbe mart szokásos római számjegyekkel, filigrán fém csattal, a felhúzóján kékes kő díszítéssel.

POEN ??? Tudatlan vagyok hol találom?

Hol találhatnék képet régi Cartier órákról?

Darcy

Előzmény: j b (10279)
APT Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10297
tothn: Bárki bármit is írjon, a régi órákhoz a legritkább esetekben vannak meg a papírok. Nem jellemző eleve, hogy az eredeti tulajdonos akarná eladni őket. Inkább örökségről van szó, sok esetben már kéz alatt vette az eladó is. Mindenféle minősítéstől és erkölcsi állásfoglalástól függetlenül azt is be kell látni, hogy a mai és közelmúltbeli adó- és vámszabályok ilyen kis méretű, ugyanakkor nagy értékű árucikkek csempészetét és feketepiaci forgalmát úgyszólván magától értetődővé teszik. Ezek után semmi csodálkozni való nincs azon, hogy egy kéz alatt forgó öreg Oysternek nincsenek papírjai. Én megvallom férfiasan, eddig összesen talán ha öt-hat órát vettem úgy, hogy voltak papírjai, eredeti csomagolása. A többihez semmi. Csak arra vigyázz, ne legyen lopott holmi, mert ez azon túlmenően, hogy már tényleg erkölcsi kérdés, még kellemetlen helyzetbe is hozhat. Egy ilyen Oysterrel elmennék az Edison-utcai szervizbe, ott értő szemmel véleményezik az órát, kideríthetik esetleges - Rolexékre nem jellemző - problémáit, és a sorozatszámok alapján mind az évjáratot, mind azt meg tudják mondani, nincs-e körözési listán. Ez utóbbi persze csak a hivatalos lista, és ettől még elvileg lehet "forró" az óra, de mindenesetre csökkenti a valószínűségét. Az ár pedig ha nem is jutányos, de normálisnak tekinthető.

TE_O, drempee: A Batemannak írottakhoz hozzátenném, hogy ne bántsuk a kvarcórákat! Én még emlékszem még 15-20 év előtti jómagamra, amikor az orosz ketyegők voltak az átlagos órák, és egy középiskolás diáknak leginkább egy Ruhla borzalom jutott, amely persze vagy működött, vagy nem. Akkor bizony egy vízálló, acéltokos CASIO karóra komoly rangot és minőséget jelentett. Sokaknak az óra ma is csak időmérő, de szeretnének valami szépet és tartósat ezen belül. Hölgyeknek a mai napig én is kvarcot javaslok, általában számukra az a megfelelő válaszás. A kvarcóra pontos, a jó minőségű darabok időtálló, tartós darabok, és természetesen lehetnek szépek is. Szóval ezek is órák. Az, hogy a mi köreinkben nem nagyon keltenek érdeklődést, attól még azok. És szerintem mindannyiunknak vannak kvarcóráink is, olyan esetekre, amikor pontos és erős és igénytelen darabok kellenek, vagy amikor féltenénk az értékesebb óráinkat. Én sem arany Patekban megyek siklóernyőzni, hanem valami acél v. műanyag kvarcórában. És szerintem például egy Tissot PR kvarcóra szép és megfelelő darab. Nem egy szívrohamhozó izgalmasságú, az biztos, de jó használati tárgy, igenis lehet szeretnivalót találni benne! ;)))

markoii: Szép órák vannak a Józsiórán, de látogasd meg inkább a Körúti és Váci-utcai antik üzleteket. Ott azért ennél jócskán olcsóbban lelhetsz efféle órákat, aránylag megbízható forrásból, és alkudni is tudsz. Az Ecserit és Pecsát nem javaslom, mert ott azért inkább lutri a dolog (bár még olcsóbb), másrészt újabban már szerény a felhozatal. Ma kikukkantottam a Tangóra, és mit mondjak nem láttam az egész piacon semmit, de semmit az égegyadta világon, ami érdekelt volna. Érdekes és értékes óra gyakorlatilag egyáltalán nem volt. Ugyanakkor már képesek 20-30 eFt-ot kérni egy nagyon keményen felújításra szoruló, silány nikkeltokos Roskopf zsebóráért is. Hiányos szerkezetű roncsokért is elkérnek 3-5 eFt-ot. Nekem lassan úgy tűnik, egy korszak végnapjait éljük...

ORAGYUJTEMENY

szucsr Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10296
Clinian

Elerhetosege?

Robi

Előzmény: Törölt nick (10254)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10295
Az emilcímet én írtam ide a topicba, a stop-on találtam, semmilyen közöm nincs hozzá! Ha meg akarod nézetni az órát, szerintem vagy a Poen-ba, vagy az Edison utcába vidd! Vannak olyan "gagyi" órák, melyeket csak a szerkezetükről lehet felismerni, kívülről nem. De gyanús hogy semmi papír nincs hozzá. Üdv:Tamás
Előzmény: tothn (10293)
WatchFun Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10294
Üdv topik,

az imént elfelejtettem, egy nagyon kedves barátom meg szeretné lepni magát egy acéltokos Omega Seamaster-rel. Évjárat nem fontos, csak dátumos legyen, lehetőleg ne monoblokkos tokozású, esetleg automata és persze szép állapotú... Ha tudtok ilyesmit reális áron (árat nem írok, kor- és állapotfüggő), jelezzétek nekem!

Köszi előre is a segítséget!

WF

Előzmény: WatchFun (10292)
tothn Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10293
Új vagyok a topicon, nemrég találtam rá a helyre. Tudom, hogy volt egy ROLEX is csak az megszűnt ezért próbálkozok most itt. Láttam hogy lejjebb volt szó egy az apróneten hirdetett ROLEX OYSTER PERPETUAL DATEJUST óráról 400e pénzért. Felhívtam és egy suttyó hang válaszolt bele a telefonba kicsit ellentmondásosan. Első verzió: úgy kapta az órát, második verzió: hogy ő hozta át a vámon, és nincs semmilyen papírja, de bevihető bármelyik óráshoz az majd megmondja...
Ha tudtok valamit erről, az óráról esetleg írhatnátok akár magánban is, érdekelne a dolog.Sőt a véleményetek is érdekelne.
Előre is megköszönve:tothn
WatchFun Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10292
Mr Darcy, ilyen ügyben javaslom Völgyi János órás barátomat, a tel.száma (engedélyével közölve) 0630-9314672. Nekem még mindent meg tudott csinálni...

WF

Előzmény: Mr Darcy (10276)
Bateman Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10291
hagyd már ezt a karcórás dumát te is, már rég nem erről van szó...részemről a téma lezárva, APT-nek és Panerai-nak köszönöm az értelmes válaszokat.
Előzmény: drempee (10289)
APT Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10290
oyster: A Cerina Kurt-Frérest még jó két-három éve SÜKÖSDG topictárssal cseréltem. Anno amúgy 50-60 eFt volt az ára.
- Ami a Rolexet illeti, nos különösen a 60-as évek előtt azért a cég nem volt az a nagy név, mint manapság. A 20-as, 30-as években pedig még csak egyike volt a szépreményű, feltörekvő új márkáknak, így nyilván örömmel vett minden megrendelést, még ha nem is a saját nevét kellett írnia az óráira.

- Ami pedig az APEH-ot illeti, nos nem eszik olyan forrón az a kását.. Az adóhivatalnak bizonyítási kötelezettsége van, becsülhet ugyan jövedelmet, de ugyan milyen alapon becsüli meg, van-e jövedelme valakinek az óragyűjteményéből? Nekem például csak befele megy a pénz, ami kijön, negyede ha van annak, amit újra beteszek.. :))) Vannak persze olyan lapok - és ilyen a nyilván általatok is látogatott Chronowebes lap is - ahol drága órák nyilván nem saját tulajdonból vannak eladásra kínálva, az illető egyértelműen kereskedik a dologgal, másról nem is szól a történet. Ráadásul sok a sokszázezres darab, majd kiírja, hogy elkelt. Szerintem ilyenre talán valóban esetleg rábukik valaki, de nem hiszem, hogy TE_O, vagy az én lapom érdekelné őket.

ORAGYUJTEMENY

drempee Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10289
BATEMAN - TE_O-ra még a hülyéskedés sem nagyon jellemző, nem hogy a hülyeség. Ezen a topicon a karcóra nem sokra becsült tárgy, bármily puccos névvel is bír. Csak az az hiányzik belőle, amitől óra az óra, a lelke. És újonnan érkezőként kár vagdalkoznod, különösen, ha nincs igazad.
TE_O - Időmérő a kedvencek közt.
PANERAI - CK: 1.ajándék, 2.jópofa (tervezem feltenni Ruhla műanyag zsebórámat is, sokkal szebb, mint APT-é.
Előzmény: Bateman (10286)
Passionata Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10288
Bateman,
Én is qrvára utálom amikor egy topicban-lsd.digifénykép- hurrogó választ kapok , ezért is írtam ,hogy nem sértésnek szántam ,gondolom ezt már skippelted.+ Én nem csak az antik órákat szeretem-sőt- de egy ilyen design/quartz/horroáron az szummázva nem más mint xar.

Adó ,
Adásvételi szerződéssel elvileg 200k/év értékig értékesíthető ingótárgy .

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10287
Ha már nem is létezik Rolex topic...

De azért akad még a jól csengő név háza táján némi érdekesség !
Ezek egyikére döbbentett rá a múltkori BIRKS óra említése, majd a téma körüljárása. Nevezetesen az tűnt érdekesnek, hogy a Rolex cégnek akadnak olyan órái, amik igencsak eltérnek a megszokottól, sőt olyannyira, hogy rájuk sem lehet néha ismerni. Én ide sorolom azokat az órákat, amik eltérő néven jelentek meg, esetleg teljesen eltérő még a megjelenésük is, vagy akár rangrejtetten, de mégiscsak a Cég termékei.

Próbáltam a témát körüljárni és könyvből, netről stb. képeket beszerezni, majd azokat összegyűjtve egy helyre rendezni, hogy sűrítetten lehessen ezekkel szembesülni.

Íme, itt érhetőek el ezek az érdekességek.

Kérem, hogy akit szintén érdekel a téma, az látogasson el erre az oldalra és esetlegesen a személyes benyomásait ossza meg velem ! (Természetesen, ha tudtok még ilyeneket, akkor arról is kérnék tájékoztatást.)

Előzmény: Törölt nick (10283)
Bateman Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10286
hagyjál már a hülyeségeddel!
Előzmény: te_o (10265)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10285
Az biztos, hogy APT buktatta le... ;^)
Előzmény: Törölt nick (10284)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10284
Tudható-e, hogy ki volt a Hivatalnokok áldozata ? Ismert-e annyira, hogy az itteniek is be tudják azonosítani ?
Előzmény: panerai (10263)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10283
Jó az oldal. Tetszik. (Némileg ismerős. :)

De ugye Ti is tudjátok, hogy már nincs Rolex topic . (?)

Előzmény: te_o (10255)
j b Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10282
...meg utána egy cigi!
Előzmény: j b (10281)
j b Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10281
Valóban még mindig jobb, de mégjobb a 3 együtt ;)
Előzmény: Törölt nick (10280)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10280
markoiii:
Hivatkozz arra, hogy még mindig jobb, mintha innál és kurváznál...
Előzmény: markoiii (10277)
j b Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10279
MR DARCY: Attól függ milyen óráról van szó, én - nem újdonság - a POEN-t javaslom, ha kevésbé fajsúlyos az óra, mások majd ajánlanak néhány címet, de nemrég APT írta, hogy náluk fél éven belül ne várj eredményt úgy le vannak foglalva.
Előzmény: Mr Darcy (10276)
j b Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10278
A legrosszabb eset az volt mikor megmutattad hova írogatsz, nem voltál eléggé előrelátó :)
Előzmény: markoiii (10277)
markoiii Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10277
A legrosszabb eset az, ha a kedvesem megint beleolvas a fórumba... :)
Előzmény: alexandrosz (10275)
Mr Darcy Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10276
Üdv mindenkinek!

Egy régi órát kéne rendbe szedni, elég karcos az üvege, oxidáció a tokon és a csaton stb.

Kérlek ajánljatok egy megbízható órásmestert aki mindezt prímán megcsinálná.

Köszönettel

Darcy

Előzmény: alexandrosz (10275)
alexandrosz Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10275
Ez a legrosszabb eset.
;o)
Előzmény: j b (10273)
markoiii Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10274
Aszondod?!
Előzmény: j b (10273)
j b Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10273
Plusz vám plusz ÁFA!
Előzmény: markoiii (10272)
markoiii Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10272
25 dolláré' hozza el a futárszolgálat.
Előzmény: Törölt nick (10269)
markoiii Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10271
Nekem nagyon tetszenek a "bumfordibb 70-es évekbeli" órák...
Előzmény: Törölt nick (10269)
markoiii Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10270
Csak szépen sorban, egymás után... :)
Előzmény: appius (10268)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10269
Nos igen, a bumfordibb 70-es évekbeli órákat, meg a gyengébb márkákat a dzsozefvacsez is a legalsóbb kategóriába sorolja, de a 450 dodó is lesz vagy 150 rugó, mire hozzád elér. A finertimes.com-on pl. van (használt, nem NOS) Omega cal.265 330 dodóér', meg Seamaster Chronostop 500 dodóér', eredeti számlapokkal.
Előzmény: markoiii (10267)
appius Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10268
markoii: Ezeket mind megveszed?:) Nyertél a lottón?
markoiii Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10267
Cal. 1408 U, 1966, USD425

Cal. 1930 ( AS ), 1972, USD375

Cal. K.F. 275 ( Kurth Freres ), 1948, USD500

Cal. 28-353, 1971, USD725

Cal. 752, 1970, USD575

Cal. 107 ( Record ), 1948, USD425

Cal. 354-012Quartz, 1970, USD425

Cal. 1022, 1972, USD625

Cal. 6332 ( ESA 9164 ), 1974, USD650

Cal. 2572 PC, 1974, USD500

Cal. 2572 PC, 1974, USD475

Cal. 625, 1978, USD625

Előzmény: markoiii (10257)
panerai Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10266
Te_o: Bármennyiért eladhatsz bármit, csak az adóbevallásodban ezt tüntesd fel és fizess utána, de ha ezt nem tetted meg és az oldaladon követhető, hogy elment pár dolog a papirokon pedig ugyanez nem követhető akkr jön a bi-bi!
Jó ha van adásvételi, számla etc., mármint az Apeh szerint.
Előzmény: te_o (10264)
te_o Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10265
Bateman!

Végülis nem gáz a kvarc divatóra, csak kb. mint egy jó ebéd meg a gyorsétterem. Más mögöttes tartalma van, bár mindkettőtől jóllaksz. Ha pedig ínyenc vagy, nem mész gyorsétterembe. :)

te_o

Előzmény: Bateman (10259)
te_o Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10264
panerai!

Nem jól tudom, h. magánszemély 100e ft -ig eladhatja a tulajdonát képező terméket? (lsd bolhapiac?) (Amúgy én sem véletlenül nem árulom a sajátjaimat a lapomon!).

OFF: (?)
Ha valaki eladni szeretne, itt :Időmérő
segítséget találhat.
ON

te_o

Előzmény: panerai (10263)
panerai Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10263
Ha már jól csengő divat márkák óráiról van szó.
Dremmpe mi az a CK a gyüjteményben, nagyon tetszik de hát valahogy nem illik hozzád!

És egy apró jótanács a internetes oldallal rendelkező tagoknak, aki árul órákat és nem szokott ezzel kérkedni a megfelelő hatóságnál (Apeh) az gyorsan szedje le a dolgokat. Rossz hírek terjednek ugyanis egy ismert netes óra árusról akinek oldalát és utána lakását meglátogatta egy hivatalnok :-(

Előzmény: panerai (10260)
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10262
Már 14!
Tszilard értesített, hogy postán feladta, csak hát felénk az lassan jár.
Előzmény: Passionata (10252)
acid Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10261
fekvorendor
jovo heten elindul az uton
Előzmény: fekvőrendőr (10246)
panerai Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10260
Bateman: A Vuitton, egy luxus bőrdíszműves cég akik óragyártásba kezdtek, nem egyedűl álló ez hiszen ott van a Hermes akik ugyanezt tették persze jópár évtizeddel ezelőtt, és igen jó nevet szereztek az órák között is, meggyőződésem, hogy Vuitton is megszerzi (már megszerezte, a magazinok alapján) az órák között a hírnevet, de nem a technikai kuriózumával hanem az árával és azzal, hogy már egy luxus cikkek világában jól csengő nevet szereztek korábban (Gucci még u.i.). A Vutton gyomrában dolgozó szerkezet egy teljesen egyszerű széria, ETA (ő egy szerkezet gyártó cég) ami minden tömeg mechanikus órában dolgozik (O+A, Tissot, Raymund Weil, ... stb)
A Vuitton nem más mint egy drága, jó mínőségű, pressztizsel rendelkező divat óra. Ld: Gucci, Hermes, Versacce, Boss ezutóbbi még nem is olyan drága.
Előzmény: Bateman (10259)
Bateman Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10259
hagyjuk már azt a quartz változatot, engem az automata érdekel, csak később találtam képet róla.
Kiváncsiságból kérdeztem, tud-e valaki valami infot róla, mert ahogy APT mondta ez a Vuitton egy bőrárus. Ezért számomra érdekes volt, hogy a most piacra dobott óra sorozat, amiben ráadásul nem akármilyen szerkezet van. Csak nem tudtam pontosan mi. Én nem vagyok óra őrült, de azért szeretem a szép és jó órákat. Ezért elnézést kérek!
Előzmény: j b (10258)
j b Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10258
Kedves Bateman!
Nagyon szeretem a klasszikus, konzervatív főleg a komplikációkkal is ellátott órákat, azonban az én óráim között többségben vannak a sportos, nekem mégis nagyon tetszetős és egyáltalán nem olcsó darabok. Így tapasztalatból mertem Neked jóindulatúan ajánlani valamit. Néha egyikünk, másikunk kicsit "erősebben" fogalmaz, de ez egyáltalán nem sértő, inkább élénkítő hatású többségünkre. Az általad belinkelt quartz óra belseje pedig hidd el, órás szempontból valóban egyáltalán nem érdekes!
Előzmény: Bateman (10253)
markoiii Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10257
Kérlek szépen, én pár NOS órát találtam ott, a mi tetszik. Az árakhoz nem értek. Az órákhoz nem értek. Fel is teszek néhányat véleményezésre, ha megengeditek.
Előzmény: Passionata (10252)
te_o Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10256
Hali!
Bateman, és mindenki más!
Én úgy érzem, hogy ez a fórum egyáltalán nem csak az antikosoké, sőt! Csak olyan sok az átfedés, és valljuk meg, tk. csak az ár különbözik. Inkább a mechanikus a kulcsszó, elektronikában pedig nem az óra az érdekes (az csak pontos). :)

te_o

Időmérő

Előzmény: Bateman (10253)
te_o Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10255
Hali!

Örömmel tájékoztatok mindenkit, hogy új órákkal kapcsolatos lap indult az alább látható címen!
Terveink szerint az érdekességek részt erősen szeretnénk fejleszteni (elsősorban technikai és óratörténeti részekkel)!

te_o

Időmérő

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10254
Egy órás barátom vitt el engem, egyébként nem lehet bemenni. Ha érdekel, nála rendelhetsz, nem hiszem, hogy túl nagy haszonkulccsal dolgozna.
Előzmény: szucsr (10251)
Bateman Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10253
Köszönöm, ilyen választ vártam, nem antikóragyűjtővagyokmindenkimáshúzzoninnen dumát.
Főleg ha dunszja nincs milyen órát lát. Attól mert nem antik még lehet érdekes.Köszi mégegyszer.
Előzmény: APT (10222)
Passionata Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10252
MMII
lassan azért alakul az eredeti projekt -már csak 13an vagyunk-, szvsz. azét erre a létszámra nem kellene venni 50werket.Poor Swatch.

Voltam tegnap a jozsefórán , nahát ott aztán vannak p*csa egy árak , az o+a seamasterem 800usd, az eterna 1600!-acél uaz.a val.22 werk-.
öröm volt látni.ha nem titok mit találtatok ott ami +éri?

Előzmény: fekvőrendőr (10246)
szucsr Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10251
Ha ez nagyker, en nem is tudok toluk vasarolni?

Robi

Előzmény: Törölt nick (10250)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10250
Én egy nagykert ismerek, ahol többféle Orient is van, automata, automata járástartalékkijelzős, tán még kézifelhúzós is, többféle színben. Szerintem mindössze egy szép darab van köztük, egy olyannak tulajdonosa is vagyok.
Előzmény: szucsr (10243)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10249
APT !
Figyelmesen olvastál ?!?
;^)
Előzmény: atyesz (10236)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10248
Részemről biztos lehetsz benne, hogy nincs úton.
(Mint annak okát a 9635 alatt említettem is volt.)
Előzmény: fekvőrendőr (10246)
te_o Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10247
Üdv!

APT!
Induljon! (És köszönöm a többiek nevében is, h. kézbevetted az ügyet!)

te_o

fekvőrendőr Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10246
APT!
Szerintem is induljon el az MMII a megvalósulás útán! Ha költségeid merülnek fel, jelezd, és utalom!

Passionata!
Megérkezett a 20.000.

Mindenki más!
30.000 forintra tizenhárman egészítettük ki a pénzt, feltételezem, hogy a többi huszonnégy már úton van. :-)

fekvőrendőr

alexandrosz Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10245
Messerschmitt olv.társ!

A popzenészekért, színészekért rajongókhoz képest sokkal jobb helyzetben vagy. Velük ellentétben Te biztosan megszerezheted és magadénak tudhatod rajongásod tárgyát.
;o)

Előzmény: Törölt nick (10226)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10244
Én megnéztem ahol APT vette, de ott sincs, máshol nem is láttam. Pedig szerintem is szép.
Előzmény: szucsr (10243)
szucsr Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10243
Senki nem tud Orient Star-t arulo uzletrol?

Robi

Henok Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10242
Szerintem is indulhat a mintagyártás. A plexi elfogadható, ha úgy látod jónak.
Előzmény: APT (10227)
rogergerro Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10241
Sziasztok!

Emékeztek még? Egy korábbi alkalommal betettem egy öreg Zenithnek tűnő órát. Nos, írtam a Zenith cégnek és küldtem róla képet. A napokban megjött a válasz,hogy az óravalószínűleg nem Zenith, ugyanis ilyen szerkezetet, nem találtak. A Zenith felirat sem a megszokott módon néz ki a szerkezeten. Az egyetlen amiről úgy vélik, hogy Zenith, az a számlap. Sebaj! Nekem, akkor is tetszik!Remélem jól fog sikerülni a felújítása!

MMII
Messer: Nagyon tetszenek a tervek és flash animáció.
Szerintem minden eddig látott terv remek, de tartanunk kellen Magunkat az eredeti elhatározásunkhoz. Az óra üvege azplexi lesz vagy üveg üveg? Azért, kérdezem mert ma voltam a Hercegprímás utcában, két órámra üveget rendelni (egyik szögletes, a másik ovális) és ott üvegből fogják a elkészíteni az üveget a két órára. Ők készítik (domborítják, formálják) az üveget. Nem lenne jobb ha ilyen lenne az MMII üvege, a sík zafír és a plexi helyett?
APT: Egyáltalán technikailag belefér az átltalad vázolt koncepcióba? Érdeklődöm, hogy számlapfestés ügyben segítség volt-e az úriember?


Üdv,

Gerro-Honlap


acid Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10240
potyoro
a megfertozesem mar megtortent, csak felek a csalad haragjatol, ha bevezetek meg egy koltseges szorakozas abbu nagy balhe lesz :) igy inkabb csak kupalodok, figyuzuk, de terveim mar vannak :)
Előzmény: Törölt nick (10238)
sandor12 Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10239
IGEN,kérlek indítsd el légyszives a MMII-t a megvalósitás rögös útjára. Köszönöm. sandor12
Előzmény: APT (10227)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10238
ACID: azért nyugodtan írj, én is azt teszem a túlárazott Poljotommal. :-))))
Előzmény: acid (10230)
szucsr Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10237
Menjen!

Robi

Előzmény: APT (10227)
atyesz Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10236
öccse: Az APT álat említett Certinat láttam már Petőfi S. utcában is, illetve több órás boltban. Szerintem nem nagy harci feladat a felkutatása, s érdemes is egyet előben megszemlélni.

APT: Te mennyiért vetted?

acid Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10235
APT
engem meggyoztel.
Előzmény: APT (10233)
APT Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10234
öccse: A lapomon van egy az 1945 utáni órák között. De mivel rémlik, hogy neked a TÁR.HU nem mindig elérhető, azért elküldök egy képet mailban is. Többször láttam óraüzletekben is, még a közelmúltban is, de nem állok jót azért, hogy ma is és bárhol kapható lenne, igazándiból ez már nem egy rossz darab, de mint kézihúzós-mechanikus órát, nyilván nem ezt keresi a nagyközönség.

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: öccse (10231)
APT Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10233
Ami a zafírügyet illeti, ahhoz lenne két megjegyzésem:
- Az inkább elvi akadékoskodás az az, hogy egy párnatokhoz egyszerűen nem illik a sík zafír. Olyan "tehénen a gatya" jellegű, túl modern egy ilyen kifejezetten historizáló darabhoz.
- A gyakorlati az az, hogy a plexinek funkciója lenne. Mivel a tervezett tok monoblokkos, ezért a szerkezetet csak előre lehet majd kivenni. Mi több, a szerkezetet a számlap pereménél a plexi szorítja a helyére, és a fehér fémbetétes plexi el is takarja a felfekvő peremet. Zafír esetén vagy valamilyen csavaros rögzítést kellene elölről alkalmazni, vagy készíteni egy gyűrűt, és a gyűrűt valamint a zafírüveget beragasztani a helyére. Az órát igen nehezen lehetne bontani. Ez nem lenne jó megoldás.
- Ellenben a hátlapon szeretnék egy kis üvegablakot nyitni. Kicsit, nem az egész szerkezetre, csak a billegő felett, amolyan "heartbeat" kialakítással, asszimetrikusan.

ORAGYUJTEMENY

appius Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10232
Egyszerű szavazótopiktársként egyetértően és vertikálisan bólogatok APT inditványára.

Plexi vs. zafír ügyben csak annyit, mi lenne, ha mindenki szavazna? Mert a számok nem ezt mutatják.

öccse Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10231
Üdv mindenkinek!
APT! Részemről indulhat a mintadarab,a leírás alapján az én igényeimet kielégíti.Persze csak így látatlanban!:))Az általad említett Certina Kurt Freres-t Peseux werk-el hol lehet megnézni?
Előzmény: APT (10227)
acid Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10230
APT
Alig varom a pillanatot, hogy elkezdodjon! Naponta 8x nezek a forumra hogy mi tortenik, irni nem merek a tularazott quarzommal :)
Egyedul a plexi kerdes, a szavazas alapjan zafir. A tobbi stimmt.
Előzmény: APT (10227)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10229
APT: ha számít a szavam, akkor kezdj neki. Ezt döntöttük el ha jól emléxem. Üdv: Tamás
Előzmény: APT (10227)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10228
Van a Radonak egy 200m-ig vízálló változata is, az viszont nekem tetszik. Ne a külseje, hanem elsősorban az anyaga és egyéb jellemzői miatt. De szerintem látványnak sem utolsó. Asszem Dia Master a neve.
Előzmény: Törölt nick (10226)
APT Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10227
No és a már párszor feltett kérdésem: akkor most elindítsam az MMII első, elvileg megszavazott 7001-es werkes változatát? Vagy még pár évig eltűnődünk, milyen is legyen? :)))
- Mert már elnézéseteket kérem, de ha elkezdjük, akkor az azt jelenti, hogy én elkezdek költeni rá. Ez rendben is van, ez csak így működik, de nem akarok egy olyan órára költeni, amit pedig utána a nagyérdemű lehurrog...
- Szóval a mostani koncepció a kismásodperces P7001-es werkes kivitel, tömör ezüst párnatokkal, plexivel, az általam "kiötölt" monoblokkos tokkonstrukcióval. Menjen a mintadarab?

Messer: A szobok a kbnrollerk közeli rokonai, csak több a kerekük! :)))

ORAGYUJTEMENY

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10226
Van egy túlárazott kvarcóra, amelynek a rajongótáborába tartozom, a Rado Ceramica. Persze ott sem a kvarcért, hanem a design-ért, meg a kerámiáért "rajongok".
Előzmény: Törölt nick (10218)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10225
Északmagyarországon élő szörpkedvelők! :-)
Előzmény: Törölt nick (10223)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10224
JARJARBINKS: Itt APT hozzászólásánál kattints a barna? feliratra!
Előzmény: JarJarBinks (10213)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10223
Kik azok a szobok? Olyanok mint a klingonok? :^)
Előzmény: APT (10222)
APT Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10222
Bateman: A képen szereplő órában egy jó minőségű ETA kvarcwerk van. ETA 2892-es werkek dolgoznak az automatákban, és a Zenith El-Primero-ja a kronójukban. Nagyon gondosan elkészített, kiváló minőségű, érdekes, nekem kissé "májkrémes doboz érzésű" designjük van. És hallatlanul tisztességtelen áraik. Szoboknak való, brutálisan túlárazott designórák. Mint a retiküljeik.. Hiszen ők végül is bőrdíszműgyártók!

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: Bateman (10215)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10221
J.T.K. !
Köszönöm, hogy megtiszteltél kérdéseddel.
De sajnos a válaszokat részben magam sem tudom (hogy hová is tűnt a Blaha-közeli kis órásbolt ? Miért, eltűnt ? Én még ezt sem tudtam mostanában...), részben pedig előttem is megválaszolták (Poljot-ok beszerezhetőek a Tangón is akár, illetve autentikus és megbízható forrásból a Gravo csoport üzleteiben).

Hogy mibe is fáj ?

www.poljot.hu
Előzmény: Törölt nick (10182)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10220
Ha érdekel a téma, APT barátunk honlapján az óratörténeti résznél kielégítő választ kapsz. Nagyon leegyszerűsítve a mehanikus órákban a legkritikusabb helyekre /pl.:tengelyek végei/ mesterséges rubinkövek találhatóak. Arra hivatottak, hogy a fém-fémen ne kopjon.
Előzmény: JarJarBinks (10213)
j b Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10219
Ahogy kedves POTYORO szaktárs mondja, valamint mivel a számlap stílusa hasonlít az általam említettre, azért bátorkodtam ajánlani egy jobb vételt.
Előzmény: Bateman (10217)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10218
Az a helyzet, hogy ezen a topicon a túlárazott kvarcóráknak nincs nagy rajongótáboruk. A design szerintem túl sportos az itteni topictársaknak, mivel legtöbben inkább az antik órák kedvelői. Egy hárommutatós kvarcszerkezetnek semmi különlegessége nincs, arra pont jó hogy az időt mutassa, de konkrétan mint ÓRA nincs értéke. Ezért fogalmazott kicsit erősen egyik társunk.
Előzmény: Bateman (10217)
Bateman Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10217
köszi van órám, nem azért érdeklődöm ez után. Csupán kiváncsiságból kérdeztem.
a designnal mi a baj?

Előzmény: j b (10216)
j b Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10216
Hát, ha ez a design tetszik, akkor inkább nézd meg a FORTIS Spacematicot, az bizony ÓRA és nem is drága, főleg, ha nem kronót akarsz!
A Boros Lajosnak bejött :)
Előzmény: Bateman (10215)
Bateman Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10215
ez nem igaz, a vuitton órák közül csak az alábbi képen szereplő quartz a többi automata.

"All the Louis Vuitton watches are made in Switzerland, which prides itself on making timepieces with the highest precision and most sophisticated movements.The jewel in the crown of the collection, the Tambour Chronographe Automatique Louis Vuitton Cup, will surely appeal to collectors of rare watches as it comes in a limited and numbered series of only 277 pieces.6.200$ " ebből nem az tűnik ki, hogy gagyi, csak konkrétan kérdezem mi van benne.
A "valami szar" véleményedből az tűnik ki, hogy nem ismered az órát.Igaz én sem, ezért fordultam ide.

Előzmény: Passionata (10214)
Passionata Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10214
Valami szar!szinte minden quartz szar ,ami + nem az azt nem a vuittonba rakják.
nem sértésből mondtam.
Előzmény: Bateman (10212)
JarJarBinks Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10213
Sziasztok!

Olvasgatva a topikot lenne egy kérdésem az órákkal kapcsolatban: Mit jelent, hogy egy szerkezet x köves?

Üdv,
JJB

Bateman Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10212
sziasztok,
valaki segítsen már nekem, hogy a vuitton tambour-jában milyen szerkezet van?
appius Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10211
Nem tudom elképzelni....
Előzmény: glashuette (10208)
sukosdg Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10210
Messerschmitt

Az animáció jeahhhhh!!! (feldobnék egy szerkezetet ha valaki megcsinálná ilyenre)

markoiii Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10209
Ez tényleg nagyon szép!

A Joseph-Watch-ot kipróbálom, majd közzéteszem tapasztalataimat...

Előzmény: appius (10206)
glashuette Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10208
appius: Képzeld el ugyanezt az órát, Q&Q Made in Japan felirattal...
Előzmény: appius (10206)
glashuette Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10207
Messerschmitt: Nyilván úgy akartad írni, hogy ETA órát hordok, aminek IWC feliratot festettek a számlapjára...
Előzmény: Törölt nick (10176)
appius Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10206
Ha már retrográd, akkor a legszebb. A Saltarello.

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

appius Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10205
markoii: próbáld ki a joseph-et, én szívesen megvárom a tapasztalatokat:)
Az árak tényleg relatívok, az biztos.
Példa ez Longines
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Az egyik helyen 155o USD, a másikon 2450 USD,
az E-bay-en jelenleg 250 Eurón áll, igaz az aukció.

markoiii Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10204
Engem csak a New Old Stock-ok érdekelnek...
Előzmény: Törölt nick (10202)
markoiii Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10203
Láttam valahol egy olyat, amin nem sorban, de körben vannak a számok, a mutató meg ide-oda ugrál... Persze ugrálni nem láttam, csak gondolom.
Keresem a képét, ha megtalálom felrakom...
Előzmény: Törölt nick (10199)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10202
A joseph-watches-zel két gond lehet, relatíve magasak az áraik, illetve mindenhez azt írják, hogy 'original dial', miközben rengeteg az újrafestett számlap. Amúgy komoly cég.
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10201
Az alábbiak átutalása jött meg:
Henok, Mazsola, Dipteros, Markoii, Gerro.
Drempeenek a pénzt visszautaltam.
Az egyenleg 614.390 Ft. (12 X 30.000 Ft. + 26 X 10.000 Ft.)
markoiii Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10200
Engem is érdekelne a dolog. Kinéztem pár szép darabot. Lehet, hogy megpróbálkozom valami olcsó megrendelésével, hogy ne bukjak nagyot...
Előzmény: appius (10175)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10199
Pass:
Én ilyet szerettem volna, de hát szegényembernek nem futja igazi retrográd percre, ezért lett olyan, amilyen.


24 órás óramutatóval gyártanak hasonlót, de perccel még nem láttam...


...illetve a G.O. Panoretrograph használ 3 ágú percmutatót a stopperhez, de ez nem szegényembereknek készül, futja a kétszintes számlapra, így csak az aktív ág látszik.

Előzmény: Passionata (10194)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10198
Biztos, ami biztos! :^)
Előzmény: markoiii (10197)
markoiii Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10197
Kérem szépen, én már értem, de azért köszönöm szépen!
Előzmény: Törölt nick (10192)
iposvai Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10196
Köszi a választ APT, erről sehol semmit nem találtam! Szóval a helyzet az, hogy rászántam magam valami belépő szintű, de legalább svájci óra megvásárlására. Max 70 ezret szánok rá, ami a fórumban leírtak alapján nem túl sok, de ez van. Elsősorban abban kérném a tanácsotokat, hogy hol érdemes egyátalán körülnézni, milyen boltok vannak Pesten, ahol kultúrált árréssl dolgoznak és relatíve árában kapok órát. Konkrét modelleket is szívesen várok. Nem kell rá semmi felesleges dolog, valami elegáns és megbízható modellre vágyom. Tetszik PL.: Tissot PR50 titanium
Előre is köszönöm az ötleteket! (ha lesznek)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10195
MESSER: Naggggyon tetszik!
Előzmény: Törölt nick (10192)
Passionata Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10194
Messer
Állat.
őszintén még sehol nem láttam ilyet ,gyárt valaki ilyet ?
Előzmény: Törölt nick (10192)
sopron Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10193
Messer:
Profi a flash !
Tetszik.
SPO
Előzmény: Törölt nick (10192)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10192
Passionata (és esetleg még markoiii) kedvéért összedobtam egy Flash animációt a szegényember panoregulátoráról működés közben. Aki ez alapján sem érti meg, az valóban dekadens burzsoá! :^)

Panoregulator Flash anim új ablakban [235KB]

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10191
APT ! Mint azt már említettem volt is, a Véletlenül pont van egy ilyen Poljotom óra ezen regulátoros számlapkialakítási célra alkalmatlan a 24 órás segédszámlap helyetti holdfázisjelző tárcsás volta miatt. Így aztán nem is kell még csak mintadarabként sem "feláldozni a Regulátorkészítés oltárán".

;-)
Előzmény: APT (10180)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10190
10058-as hozzászólás!
Előzmény: Törölt nick (10188)
markoiii Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10189
Egy kis krómmal, ónnal elegy titánium nagyon szépen fénylik!
Előzmény: APT (10181)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10188
drempee, potyoro

Köszi a választ, a redflaget asszem inkább kihagynám.
sukosdg kartars elő szokott mostanában itt fordulni ?

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10187
Az a bolt már teljesen megszűnt, sukosdg. mondta hogy bármelyik orosz Poljotot be tudja szerezni, a redflag-es úr viszont semmilyen garanciát nem vállal.
Előzmény: Törölt nick (10182)
drempee Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10186
1. Báró, sukosdg (poljot.hu)
2. ecseri piac, Redflag - katalógusból bármilyen orosz Poljotot behozat
Előzmény: Törölt nick (10182)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10185
Sz@rul rakták össze a gyárban. Nekem egy vadiúj Tag Heuer számlapján volt szilikonos folt. A márkaszervízben eltüntették és azt mondták, nem egyedi jelenség.
Előzmény: szucsr (10184)
szucsr Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10184
Mi van, ha egy frissen vett ora uvegenek belso felen egy ujjlenyomat latszik?

Robi

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10183
MESSER: Nagyon szeretném, ha MMII a Te terveidnek megfelelően nézne ki! A későbbi tervrajzokat kimentettem magamnak, annyira jónak tartom őket. Jó volna, ha lenne egy hely a neten, ahol az összes ötletedet meg lehetne nézni! Te biztosan tudnál ilyet csinálni pl. a tar.hu-n. Üdv: Tamás ui.: azt az IWC-t én hordanám is :-O
Előzmény: Törölt nick (10178)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10182
Jóestét,

Kedves oyster (vagy ha valaki tud válaszolni), pont azt akartam megkérdezni, mielőtt beleolvastam volna a topikba, hogy hova lett a körúti - a Blaha után - kis bolt, ahol orosz órákat lehetett kapni, és ahol mindig tegnap vitték el a képen látható sturmanszkijét, de két hét múlva biztos lesz, meg sztrela is ... ?
Vagy valami egyéb beszerzési hely ? Mibe fáj manapság egy ilyen új darab ?

Előzmény: Törölt nick (10169)
APT Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10181
iposvai: A titán számos előnyös tulajdonsággal bír. Sűrűsége kb: fele az acélénak, rugalmassága, szakítószilárdsága amazéval vetekszik. Tehát nagyon erős, masszív órát lehet készíteni könnyű tokkal. Mivel az alumíniumhoz hasonlóan vastag, savaknak-lúgoknak is ellenálló, semleges viselkedésű oxidréteg fedi, ezért a nemesfémekhez hasonlóan időtálló és antiallergén. Akár az ideális óratok-szíj anyag is lehetne, de sajnos nem szép, még polírozva is matt, sötétszürke, komor fém. Sportórához való, és oda tökéletesen meg is felel, el is terjedt. De igazán elegáns órához egyszerűen nem alkalmas.

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: iposvai (10150)
APT Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10180
Messer: Véletlenül pont van egy ilyen Poljotom.. De nem kívánom feláldozni a Regulátorkészítés oltárán.. :))) De szépek a tervek, a jövőre nézve kiváló ötletadóak.

- Az MMII ügyeihez: ha nincs ellenvetés, én elkezdem az eredeti terveknem megfelelő számlap és tokminták elkészíttetését. A 7001 bázisán. Az egyéb ötletek nekem is tetszenek, de nem lesz nagyon módunk azokat megcsinálni, egyelőre nincs hozzá werk sem. A kétkarú mutatót korántsem egyszerű elkészíteni, kultúrált mutatót kifejezetten erre a célra készített célszerszámmal kell kiütni lemezből. Kis szériánál szóbajöhet rézlemezből maratás is, de ekkor csak festett mutatónk lehet, kékített nem. Ezt most ne forszírozzuk. Valahol gátat kell szabni a projektnek, mert ha elkezdjük az ötleteinket előrángatni, akkor sohasem jutunk a végére. Majd a következő projekben, ahhoz már nekem is vannak ötleteim, egész vadak is...

ORAGYUJTEMENY

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10179
drempee:
Sajnos, a centrális perces regulátoroknál a percmutató beletakar az óra kisszámlapjába, és valóban, a "szegényember panoregulátoránál" óránként kétszer is. A tökéletes megoldás nyilván az lenne, ha a számlap felső fele a percskálákkal süllyesztett volna, és az alsó fél az óra kisszámlappal takarná az alulra nyúló percmutatót. De hát egy kétszintes számlap már nem a szegényember territóriuma. Ismered a mondást: szegényember vízzel főz... Még talán a percmutató alakján lehetne finomítani.
Előzmény: drempee (10170)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10178
potyoro:
Elhiszem, hogy nem akarsz bántani - pedig megérdemelném, hiszen együtt dalolhatom a költővel:

"Degeczen születtem,
Színésznőt szerettem..."

Mindenesetre, nem árt tisztázni valamit, elkerülendő, hogy baseballütőkkel felfegyverzett MMII tagok kergessenek végig a városon, "Te rohadt Kabinroller, a terveid miatt nem készül el az óránk" üvöltéssel... :^) Én nem követeltem soha, hogy P7001-es werk legyen, vagy hogy ne P7001-es werk legyen, nem semmisítettem meg semmilyen szavazás eredményét, sem nem hagytam jóvá, egyáltalán mi közöm van hozzá? Nem emlékszem, hogy egy szóval is írtam volna, hogy ezeket a terveket fel kell használni, sőt azt sem, hogy fel lehet őket használni... Ezek a tervek gondolatkísérletek nyilvános fórumon publikált vizuális manifesztációi, melyhez az MMII szavazóknak sem kötelezettségei, sem jogai nem fűződnek. Remélem, elég világosan fogalmaztam... :^)

Előzmény: Törölt nick (10171)
Grones Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10177
:))
Előzmény: Törölt nick (10176)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10176
glashuette:
Tudod mit, kapsz jövő karácsonyra egy V7750 werkes IWC-t, de nem adhatod el, folyamatosan hordanod kell, és ha valaki megnézi az órádat, akkor fennhangon ki kell jelentened: "Igen, ETA werkes IWC órát hordok, KÖPJETEK LE!"

;^))))

Előzmény: glashuette (10174)
appius Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10175
Érdeklődnék, hogy a T. t.társak közül vásárolt-e valaki a joseph-watches.com-ról órát vagy van-e onnan bármilyen információja?

glashuette Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10174
Messerschmitt: Úgyhogy, kedves Béla, csatlakozva potyoro által felvázolt helyethez, nyomatékosan felhívom a figyelmed, hogy FOGD VISSZA MAGAD. Ne tervezz itt nekünk jobbnál jobb változatokat, inkább fizess be a saját tervedre (a számlaszámról Fekvőrendőr készséggel tájékoztat), s ha már a postán vagy, rózsaszín csekken részemre is befizethetnél egy csinosabb - LUC 1,96 megvásárlásához elegendő - összeget. :)
Előzmény: Törölt nick (10171)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10173
Más :

Appius !

Köszönöm személyes leveledet ! Viszont a téma idevág, így mégis visszaterelem válaszommal ide.

Szerencsére nem értettelek félre. Azt viszont sajnálom, hogy a jelződ felhasználásával viszont magam váltam félreérthetővé.
Ugyanis az idézett -balkánmelléki jelzőt valóban én is a megalapozatlanul negatív véleményekkel azonnal dobálózókra kívántam szánni.

Ezúton tehát revídiálom :
"Nem kívánom ..., hogy" lehurrogjanak "balkánmelléki" módon "díler-, meg maffiózó-, meg egyéb negatív hasonlatokkal."

Előzmény: Törölt nick (10112)
drempee Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10172
... óránként kétszer ...
Előzmény: drempee (10170)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10171
MESSERSCMITT: Kedves Béla! Nem Téged akartalak bántani, mivel óraterveid engem szó szerint lenyűgöznek, csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy sokan a képeket látva elkezdenek "variálni", és így az eddig megbeszélt dolgok füstbe mennek. Személy szerint örülök minden újabb tervednek, de mint APT is megjegyezte, jobb lenne az MMII-t az elfogadott 7001-es szerkezettel megcsinálni. A későbbi órák már lehetnek bonyolultabbak. Üdv:Tamás
Előzmény: Törölt nick (10151)
drempee Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10170
MESSER - A panoregulator egyébként kitűnő tervénél az a funkcionális hiba támad, hogy a percmutató óránként betakar a kisméretű óraregiszterre, és különösen fehér számlapnál, egyforma kékített mutatóknál nehezíti a leolvasást. De hát aki az időre kíváncsi, az úgyis műanyag casio-t vesz.
Előzmény: Törölt nick (10152)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10169
Az előbb említett "jól ismerem" kategóriába ez is beletartozik :


Ugyanis mindkettő jelentős időre nálam vendégeskedett...

Így aztán egyből rájöttem erre a megoldásra magam is.

De ojjjjan yohl esett belebirizgálni a dologba !

:-)
Előzmény: drempee (10167)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10168
- Ez a 31682 azonosító hun találtatik ?

Mert én ezt a példányt speciel kifejezetten jól ismerem :

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Namármost ez kőkeményen 31679-es holdfázisjelzős példány...

- A kompromisszumkész szegényemberek óráján szellőzne a likas tok.

G. I. Messerschmitt Béla !
Egy popszegecselt lyuktömetű panoregulátortervezet jön-e ??? ;^)

Előzmény: Törölt nick (10163)
drempee Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10167
OYSTER – A képen látható Poljot Lunar (holdfázisos 31679-es szerkezet) tokjához MESSER a 31682-es werket használta fel, amelyik 6 óránál 24 órás mutatót vagy nappal-éjszaka kijelzőt alkalmaz, mint ezek a képeken:


[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Előzmény: Törölt nick (10159)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10166
De a kisemberek már csak gúnyosan mosolyognak az Orex kirakata előtt, mert olvasták glashuette az IWC üzelmeit leleplező hozzászólásait a fórumon...
Előzmény: glashuette (10164)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10165
Az említett logo kifejezetten panoregulátor számlapra termett. A felirat nem zavarja az elsőre nehézkesnek tűnő felső oldali percleolvasást.

Csak nagyon randa lenne maga az egész piros számlappal...

G. I. Messerschmitt Béla - egy egyedi Thürmer óratervezet jön-e ??? ;^)
Előzmény: Passionata (10162)
glashuette Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10164
Messerschmitt: A kisemberek pedig benézhetnek az Orex kirakatába, ahol hegyekben állnak a Schaffhausenek.
Előzmény: Törölt nick (10156)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10163
- A szegényemberek tudják, hogy a Poljot 31682 az a 24 órás chronograph, a holdfázisos meg a 31679.

- A szegényemberek kompromisszumkészek, mert tudják, hogy új tokot csinálni nehéz, meglévőt használni egyszerűbb és olcsóbb.

Előzmény: Törölt nick (10159)
Passionata Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10162
APT

Ha volnál olyan szíves, Messernél beindult a kasztosítás .Maholnap Munkáspárt logo lesz minden tervezeten.

Előzmény: Törölt nick (10156)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10161
Azaz :

jó lenne a 24-es óraszámlap mutatójának tengelyével azonos vízszintes síkban még kihasználni a dátumtárcsát is...

Előzmény: Törölt nick (10159)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10160
No, itten láccik hátulró' is :

Előzmény: Törölt nick (10159)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10159
Figyu ide, szegényemberek óriása !

- A holdfázisjelzős kronográfból hogy csinál a "szegény ember" 24 órás regulátor órajelzőt ?

- Meg aztán a "szegény ember", ha még csóró is, akkor miképpen csináltat egyedien azonos megjelenésű tokot a panoregulátornak ?
(Merthogy a kronógombok helyét is be kéne tömnie valamivel - popszegeccsel nem az igazi. Meg aztán a kronográfmentesített Poljot szerkezet jelentősen elvékonyodik, tehát nem is szükséges a meglévő, monstrumvastag tok. Sőt, ennek a hátlapja is üveg ami alatt még látszana is a nagy-nagy képződött űr. :)

De egyébként bitang jók az ábrák !
Nekem továbbra is a kismásodperc nélküli a leglenyűgözőbb.
Csak jó lenne a 24-es tengelyével azonos vízszintes síkban még kihasználni a dátumtárcsát is...
Előzmény: Törölt nick (10152)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10158
A Messerschmitt Béla neveztetés monogramjából miért maradt ki az "M" és a "B" ??? ;-)
Előzmény: Törölt nick (10151)
Sarkany Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10157
Messer a szegények órása! :)))
Előzmény: Törölt nick (10156)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10156
Ezt csak szegényemberek érthetik meg...
Előzmény: Passionata (10155)
Passionata Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10155
Messer
a panoregulátort azt ,hogy kell olvasni.a skálázást értem csak a mutatók helyzetét nem.
Előzmény: Törölt nick (10152)
markoiii Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10154
Bocsánat', még csak tanulni magyar, az "a" bötü nem kell leginkább elé...
Előzmény: markoiii (10153)
markoiii Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10153
Nekem a "Szegényember "panoregulátora" kismásodperccel" tetszik az összes eddigi közül a leginkább...
Előzmény: Törölt nick (10152)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10152
Egyébiránt körülnéztem a Poljot tokok között, és találtam egyet, amelyik igen civilizált kinézetű 38mm-es.


Ezzel meg a 31682-es werkkel megcsináltam újra a regulátorokat, "szegényember" sorozatként... :^)

Szegényember regulátora:


Szegényember regulátor chronograph-ja pulsometrikus skálával:


Szegényember "panoregulátora" kismásodperccel:


Szegényember "panoregulátora":


Törölt nick Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10151
Igazándiból az utóbbi terveket l'art pour l'art publikáltam, csak rajtuk maradt a felirat, de ezen segíthetünk, ráírom mondjuk a monogrammomat...
Előzmény: Törölt nick (10140)
iposvai Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10150
Helló mindenkinek, örülök ennek a fórumnak, így legalább kérhetek tanácsot a hozzáértőktől. Az érdekelne, hogy mi a különbség az óragyártás területén az acél és a titán közt, mert ahogy látom mindenki az elsőt favorizálja. Miért?
markoiii Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10149
WatchFun: Völgyi úrral felvettem a kapcsolatot. Köszönöm szépen!

Fekvőrendőr: Pénzt tegnap utaltam át, remélem, mihamarabb megérkezik.

WatchFun Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10148
Azért a Nivrel-en a mutató egy Poljot mutatóból került kismértékben átalakításra, a felületkezelés pedig aranyozást jelentett, nem kékítést. Úgy tudom, a furat méretén nem is kellett igazítani, esetleg kicsit feldörzsölte.
A két (három) ágú mutatót alapjaiban kellene kezdeni kireszelni lemezből (acélból, ha kékíteni akarjátok), és nem egy, hanem ötven darabot... Így már nem biztos, hogy olcsó/egyszerű lesz...

Mint kívülálló csatlakozom APT topiktárshoz: elsőnek egy P7001 hagyományos mutatókkal, konzervatív design-nal, a második és az összes többi majd lehet extrém...

WF

Előzmény: Törölt nick (10144)
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10147
Ha egy rossz széria beindul....
Most küldött "Amygdalus" egy mailt, hogy mint ahogy a topicon jelezte, kilép a csapatból és kéri vissza a pénzt. A 10.000 forintot visszautaltam.
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10146
Hű most lebuktam!

Ma már megjött "Sárkány" 20.000 forintja :-), viszont "drempee" - mint azt már a topicon is jelezte - mailban is közölte, hogy kiszáll az MMII projektből, és kéri, hogy utaljam vissza az elszántságjelzőt, amit én meg is fogok tenni, amint a teljes bankszámlaszámát megtudom :-(

Előzmény: Törölt nick (10143)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10145
Stirlitz : Hmmmm ... :)

Így mingyá' más !
Előzmény: datejust (10132)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10144
Félkör számlapos MMII :

Korábban Watchfun bemutatta a NIVREL óráját. Namost azon az egyik mutató egyedileg készíttetett és felületkezeltetett az órás cimborája által. Annak láttán nem kilátástalan a felemás kétoldali mutató sem.

A - moszkvai Poljot féle, önálló cégük által 24 órás kijelzővel kiegészített - szerkezet ügyében pedig nyilván A Báró tudna esetleg segíteni.

Előzmény: APT (10138)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10143
HENOK: Utólagos engedelmével az érintettnek: Neumann Péter Üdv:Tamás
Előzmény: Henok (10141)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10142
DATEJUST: Eladó egy Rolex Oyster Perpetual Datejust karóra! Érd.: rudko@vnet.hu Ára:400.000.- Huf.
Előzmény: datejust (10132)
Henok Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10141
Gondban vagyok:-)
Fizetném a 20000 Ft-ot, tudom a számlaszámot, de nem tudom a számlavezető nevét. A számítógépem pedig enélkül nem utal:-)
Ha tudtok segítsetek. Szerencsére IEB banktól utalnék, úgyhogy estig sem késő.
Köszi:
Henok
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10140
Én úgy értelmeztem, hogy a 7001-es vita már eldőlt. Nagyon kedves, hogy MESSER. újabb ötletekkel áll elő, de ha mindíg újítgatunk, akkor az egészből nem lesz semmi!!!!
Előzmény: APT (10138)
Passionata Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10139
1943.
Stirlizt az Alexanderplatzon sétál , a tér keleti sarkán feltünően öltözött nőket vesz észre.
-Kurvák!-gondolja Stirlitz
-Stirlitz!-gondolják a kurvák.
Előzmény: drempee (10137)
APT Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10138
Az MMII kérdésében jussunk ám gyorsan dűlőre! Jelenleg ugyanis épp ott tartok, hogy készíttetném a mintaszámlapot, és a tok elkészítése is elkezdődhetne. De jelenleg még a 7001-es utolsó terv van érvényben. A Poljot szerkezetű félkörskálás regulátor nekem is nagyon tetszik, de ezzel kapcsolatosan vannak kételyeim. Az egyik az, hogy be tudjuk-e szerezni a megfelelő szerkezetet, hisz nem az alap 3133-ról van szó, a másik pedig az, hogy az ehhez szükséges eltérő szárhosszú "mérleg" mutató semmiféle készletből be nem szerezhető, a mutatót egyedileg kellene elkészíttetni. De kivel, és hogy fog az kinézni? Én most amondó lennék, vigyük végig az eredeti 7001-es projektet, szép lesz, és tapasztalatokat fogunk vele szerezni. Amely után nekiveselkedhetünk a következő körben esetleg egy összetettebb darabnak is!

ORAGYUJTEMENY

drempee Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10137
OFF
Stirlitz pontosan érkezett a talákozóra. Kinyitotta az ajtót, belépett. Sötét volt. Kinyitotta a követekező ajtót, a lámpa felgyulladt, Stirlitz belépett. Becsukta maga mögött az ajtót, a lámpa elaludt. Ezen elgondolkodott. Ismét kinyitotta az ajtót, a lámpa ismét felgyulladt. Becsukta, elaludt. Stirltz megállapította, hogy a hűtőszekrényben van. :)
Előzmény: WatchFun (10133)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10136
És a fedőneve Lukács!
Előzmény: WatchFun (10133)
Mechanikus Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10135
Orient Star Power Reserve engem is érdekel.
Előzmény: szucsr (10106)
Mechanikus Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10134
Örülök, hogy csatlakozhattam az MMII-hez. Az én kedvencem továbbra is a Regulátor design.
Előzmény: fekvőrendőr (10117)
WatchFun Creative Commons License 2003.01.14 0 0 10133
Érdekes, hogy datejust topiktárs és Nagy Zsolt topiktárs érdeklődése mennyire egybevág... Még a hozzászólásaik nyelvezete is hasonló. Hmmmm, mondaná Stirlitz... :)

WF

datejust Creative Commons License 2003.01.14 0 0 10132
Keresek:Rolex Oyster Perpetual ref:14203M
Csak uj,vagy ujszerü állapotu érdekel.
datejust@freemail.hu-cimre várom az ajánlatokat
WatchFun Creative Commons License 2003.01.14 0 0 10131
Egy klasszikus szögletes ( egyben legújabb zsákmányom):

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

WF

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.14 0 0 10130
Szerintem ahhoz képest, hogy egy Submariner egy millió pénz, elfogadhatóak az általad leírt árak. Gondolom egy ötödennyibe kerülő óra költségei is osztódnak, nem?! Kiderítetted már hogy a Te Sub.-odom zafír-e a borítás?
Előzmény: panerai (10128)
markoiii Creative Commons License 2003.01.14 0 0 10129
Mindenkinek köszönöm! Órás urat megkeresem!
panerai Creative Commons License 2003.01.14 0 0 10128
SzVSz "oldtimer"-nek kell egy 30-40 év szerintem, egy 20 éves óra még csitri

Seiko: Ha valahol akkor a Bajcsyn a Seiko szervízben, de én jó párszor megjártam elektro-mechanikussal és hangvillással is, nincs ember aki meg tudná csinálni, persze az én próbálkozásaim nem seikok voltak. Markoii Seikot ne szégyeld egy percig sem, én rengeteg svájci márka fölé helyezem, tisztelem becsülöm a márkát.

Más: Edisonban egy teljes Rolex felújítás 75e pénz egy rolex üveg 36500.-, komolyan érdemes elgondolkozni az Eta werkes 18k-os Day-Date Replikán 800usd-ért.

Előzmény: markoiii (10124)
WatchFun Creative Commons License 2003.01.14 0 0 10127
markoiii, ma beszéltem órás cimborámmal, azt mondta, hogy megnézi és nagy valószínűséggel bevállalja. Órás cimborám, Völgyi János beleegyezésével ideírom mobiltelefonszámát: 0630-9314-672, keresd bátran!

WF

Előzmény: markoiii (10125)
APT Creative Commons License 2003.01.14 0 0 10126
markoii: Nehéz kérdés, mert a jobb órások lenézik ezeket - az amúgy általam nagyon nagyra becsült - darabokat. Látni kellene, mit tud, mi a baja , mi lenne vele a teendő, és akkor mernék javasolgatni. Az általam ismert órásokat most nem javaslom, mert újabban fél évnél hamarabb egy üvegcsere sem biztos, hogy kikerül tőlük.. Ébredezik az antik órapiac ám!!

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: markoiii (10125)
markoiii Creative Commons License 2003.01.14 0 0 10125
Nem válaszolt eddig senki sem, bátortalanul felteszem mégegyszer kérdésem: elektromechanikus szejkómat hova vigyem felújítatni? Tudom, csak egy japán bigyó, nem is hordom már rég, de emlék is, meg nem is csúnya, meg technikailag is legalább érdekes...
markoiii Creative Commons License 2003.01.14 0 0 10124
Meg akartam már kérdezni: mikortól antik ("Oldtimer") egy óra?
markoiii Creative Commons License 2003.01.14 0 0 10123
Mélységesen egyetértek.
Előzmény: APT (10122)
APT Creative Commons License 2003.01.14 0 0 10122
markoii: Az árak örök nyűgöt jelentenek itt köreinkben! Nem véletlen, hogy én is főleg antikot gyűjtök... De azért az árakról annyit, hogy jó minőségű, zafírüveges, 50m vízállóságú, nemesacél tokos, acélszíjas, minőségi kvarcwerkes (nem holmi 0 jewels műanyag Miyotás) TISSOT PR50-et kapsz 30eFt árfekvésben, 70eFt körül pedig kapsz egy extralapos, szintén zafírüveges, nagyon szép és napi használatra teljesen megfelelő, minőségi, kézihúzós Pexeux 7001-es Certina Kurt Fréres-t. És számtalan más példa is van. Ezek már azért "nevek", a minőség is kellemes, és szerintem kiváló "belépő" órák lehetnek vékonypénzű órarajongóknak. IWC Scafusiája vagy GP Opera One-ja pedig sajna nem lehet mindenkinek, de messziről azért még lehet csodálni őket... :))
- A svájci órák ára pedig sok esetben mesterségesen is magasan van tartva, éppen azért, hogy megmaradjon exkluzivitásuk. Ha minden szembejövőn Patek lenne, akkor már nem is érdekelne senkit..

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: markoiii (10121)
markoiii Creative Commons License 2003.01.14 0 0 10121
:)Elgondolkodtatónak tartom az egyes, eredetileg is, kvarcórák és a hamisítványok közötti nagyságrendnyi árkülönbséget...
Hát a svájciak mé' nem adják ennyié'?
APT Creative Commons License 2003.01.14 0 0 10120
Én nem tudom, ki hogy van vele, de ezek a finomkodva replikának nevezett hamisítványok nekem nagyon nem tetszenek, és az, hogy valaki büntetlenül még hirdetheti is őket, az pedig egyenesen felháborít. A replica, az egy olyan óra, ami úgy néz ki, mint az eredeti, de nem az, és (legalább a hátlapjára) rá is van írva, hogy nem az. Amire mindenütt az van írva, hogy az egy "Rolex v. Franck Muller", az közönséges hamisítvány. Visszaélésre predesztinált dolog. Én elhiszem, hogy az A1 replicaként árulja, de vajh' hányan fogják majd megpróbálni eredetinek eladni? Szimpla csalás az egész, az összeset be kellene zúzni...
- És bizony vannak olyan jó minőségű hamisítványok, amelyeket toknyitás nélkül le sem lehet leplezni.

ORAGYUJTEMENY

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.14 0 0 10119
Való igaz, ki kell az órát nyitni, csakhogy ez egy csavaros hátlapnál nem éppen a legkönnyebb. Ha megbízható helyen vásárolsz, akkor erre nincs szükség. Egy topictársunknál láttam olyan "gagyi" Rolexet,amit még a szakértő is csak belekukkantás után ismert fel. Megnézhető:www.replicalord.com Sőt még hetente nyerhető is egy.
Előzmény: CBR600F3 (10115)
glashuette Creative Commons License 2003.01.14 0 0 10118
A hamisítványok 99%-a első ránézésre ordít, hogy az. A maradék 1%-ot ki kell nyittatni, ha nem zafírüveges a hátlapja.
Előzmény: CBR600F3 (10115)
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.01.14 0 0 10117
Megérkezett az újonan csatlakozó "Mechanikus" által befizetett 30.000 Ft.
Az egyenlegünk 544.390 Ft./39 db. óra.
fekvőrendőr
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.14 0 0 10116
Ismerni kell jól, amit venni akarsz, és megbízható eladótól kell megvenni.
Előzmény: CBR600F3 (10115)
CBR600F3 Creative Commons License 2003.01.14 0 0 10115
Találtam egy oldalt : http://www.a1replicas.com/

Biztosan ismeritek. Ti felismeritek egy órán, hogy ha az replika, és nem eredeti? Honnan tudod, hogy tényleg eredeti órát veszel, és nem valami gagyit?

Passionata Creative Commons License 2003.01.14 0 0 10114

mint már többször írtam szertnék egy ilyen órát, látott már valki börzén vagy magánzónál? van egy 120m es verzió az is tetszik.
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.14 0 0 10113
Ja, és az NDK emlékű titkosügynöknek minek ilyen óra ? :-)

Jó a Ruhla is. De azzal meg gondolom úgyis rendelkezik...

Akkor esetleg egy különlegesen egyedi Ruhla-t is tudnék ajánlani. Mint anno az Drezdai Műegyetem kolesz általunk (magyar főiskolai turnusként vendégeskedtünk) történt egyhónapos megszállása során, amikoris az első helybéli csajozó csapattagnak beígértetett egy "aranydoxa" - ami egy Ruhla zsebóraként valósult meg, a lepattintható plexiüveg alatt a számlapra alkoholos filccel felfirkálva valami ilyesmi, hogy "aranydoksza".

Egy ilyen nem jó Herr Ex Stasi-nak ?
Előzmény: WatchFun (10109)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.14 0 0 10112
Persze a javaslatom fenntartom nemcsak a bódulatkeltő tabletta forgalmazóinak, hanem a hajdanvolt Stasi ügynököknek is - bízva abban, hogy esetleg Nagy Zsolt egyiksenem és csak egy rossz viccet űzött az emilcímével. (Nem kívánom ugyanis, hogy később az ilyen órakeresőkre hivatkozva hurrogjatok le, vagy hurrogjanak le mások az órámért a balkánmelléki díler-, meg maffiózó-, meg egyéb negatív hasonlatokkal.
Előzmény: WatchFun (10109)
WatchFun Creative Commons License 2003.01.13 0 0 10111
Mondjuk Décvejhundertnójn-ra vagy ilyesmire gondolsz? De akkor nem Datejust-ot, hanem Nurdaten-t keresne, nem? Na persze ha inkognitóban van... :-o

WF

Előzmény: Törölt nick (10110)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.13 0 0 10110
Lehet, hogy a D-209-es egy másik fedőnéven?... :^)
Előzmény: WatchFun (10109)
WatchFun Creative Commons License 2003.01.13 0 0 10109
oyster, nem ex_stasi, azaz Kiöregedett Volt Keletnémet Titokzatos Szolga? A másik hozzászólásával (2003.01.12 19:54, Napszemüveg - szemünk védelmében c. topic 150. hsz) Nagy Zsolt Oakley napszemüveget keres. Hmmmm... mondaná Stirlitz ;)

WF

Előzmény: Törölt nick (10102)
appius Creative Commons License 2003.01.13 0 0 10108
Összegezve a Rolexről elmondottakat, szigorúan a tényeket figyelembe véve a világ legjobb óramárkája, hisz olyat tud, amit semmi és senki más e világon. Van presztízse, manufaktúra, saját szerkezetei vannak (na jó, a kronográf werkjei nem a sajátjai, de ez a kis „folt” csak emberibbé teszi, hiszen a teljes tökéletesség unalmas, mint tudjuk), független gyártó, övé a legtöbb eladott óra és a legtöbb bevétel, de az, amiben abszolút utánozhatatlan, az nem más, hogy egyben tömegtermék és státuszszimbólum.:)))(Kéretik figyelembe venni a szmájlit)

Panerai: Ne törődj azokkal a jelzőkkel, - hogy díler, nepper, kulák, dzsentri, „vállalkozó”, de mindenképpen „csúnya” emberek, - mert az szerintem nem másnak, mint a hazánkban honos „hungaropannonbalkánmelléki” gondolkodásmódnak (akinek nem inge, ne vegye magára, akinek meg igen, háááát…) a kifejeződése, és ez igaz még akkor is, hogy biztosan vannak nepper, stb. Rolex vevők is.

Előzmény: panerai (10087)
Gilbert Creative Commons License 2003.01.13 0 0 10107
oyster!

A heten megejtek egy ujabb Birks boltlatogatast es reszletesen beszamolok neked errol.

Az igazat megvallva kb: 2 eve voltam benn utoljara. Maga az uzlet nagyon igenyes szinte felsz hozzanyulni meg a uvegpulthoz is. A kiszolgalas osztalyon feluli, es alatt azt ertem, hogy minden belepot ugyanugy fogadnak legyen az egyszeru bameszkodo vagy konkret vasarlo. Mivel imadok a szep orakban gyonyorkodni igy egy egy darabotki is vetettem a sok kozul. Az akkori valasztek egyebkent kozel sem volt olyan szeles mint mondjuk a La Swiss altal forgalmazott oraik.

Az oraikrol kerdezel mi volt a benyomasom? Nekem olyan kicsit Cartier, Patek, Rolex, IWC kevereknek tuntek az orak. Az arak ennek fuggvenyeben termeszetesen joval alacsonyabbak mint mondjuk az eredeti, de meg igy is felette van annak amit mondjuk az ember egy "noname" oraert kifizetne.

Belinkelek par kepet remelem nem gond.





Előzmény: Törölt nick (10099)
szucsr Creative Commons License 2003.01.13 0 0 10106
Sziasztok,

lehet valahol Orient Star orakat kapni?

Robi

markoiii Creative Commons License 2003.01.13 0 0 10105
Elektromos szejkó ügyben ötlet?
lenox Creative Commons License 2003.01.13 0 0 10104
Koszonom a jokivansagokat ;). Igen, valoban volt szo rola a Rolex-topikban. Akkor meg feher szamlapra gondoltam, de azota a kek tetszik jobban. Mondjuk a kepen nem jon ki jol az acel/feherarany/kek kombinacioja, de eloben en nem birtam szebbet valasztani.
Előzmény: Törölt nick (10100)
APT Creative Commons License 2003.01.13 0 0 10103
TE_O: Nekem mondod, parasztnak, füle van a malacnak? :))) Hogy én lovagolnék a műszaki paramétereken? Épp én vagyok az, aki azt mondja, hogy ennek nincs értelme! Épp énnekem nem kell bizonygatnod, hogy a szubjektív szempontok a mi hobbynkban hogyan emelkednek az objektívak fölé! Pont arra hívtam fel a figyelmet, hogy nem csak értelmetlen, de hibás dolog is mindenáron megideologizálni, hogy adott esetben egy igényesebb, egyedi manufakturális werk mindenképpen jobb is egy nyersebb kivitelű tömeggyártott werknél, ez ugyanis általánosságban nem igaz! Minőségileg egy Citizen Eco-Drive Titaniummal vagy Seiko Kinetic-el sincs semmi baj, ragozhatjuk a dolgot, de az az igazság, hogy semmivel nem rosszabb egy háromszor annyiba kerülő svájci darabnál - mint szerkezet, mint mérnöki alkotás és mint időmérő. Körünkben is vannak alighanem sokan, akik hovatovább egy-két évtizede hordanak egy-egy igényesebb rizses kvarcot vagy automatát, és nincs vele semmi bajuk, még szépek is maradtak. Tartós és megbízható órát ma már sokan tudnak csinálni, és a mechanikától egyáltalán ésszerűen elvárható műszaki paramétereket a gondos kivitelű, de szériagyártott werkek is tudhatják. A "spiritusz" pedig nem számszerűsíthető paraméter! Lejárt az a kor, amely az egész XVIII.-XIX. századot jellemezte, és csak a XX. század utolsó harmadára szűnt meg, amelyben pontos és megbízható szerkezetet kevesen tudtak csinálni, és egy köznapi óránál egy Breguet vagy Blancpain nem csak szebb és drágább, de lényegesen jobb minőségű, pontosabb és tartósabb is volt, és az órák nagy része minőségileg igencsak gyenge jószág volt. Ma már elvárás a minőség, és egy Breguet nem feltétlenül jobb akár egy Tissotnál, Nomosnál, ellenben sokkal igényesebb, szebb, érdekesebb, izgalmasabb. És nekem ez elég is!

Glashüette: Nekem is jobban kellene egy El-Primero, mint egy 7750! De nem objektív, hanem szubjektív okokból. Csak ezeken az okokon már nincs értelme semmit magyarázni. Szebb, érdekesebb, izgalmasabb. Ennyi!
- A szóbaforgó Scafusia pedig nyilván egy ritka tünemény, ez nem is vitás! No de ki állította, hogy nem az?

Roxul: 425 ezernél sokkal többért is kaphatsz ETA werkes órát.. Hogy mást ne mondjak, majd' az összes Breitlinget, ChronoSwisst! És az IWC-nek pillanatnyilag még bizony nagyobb a presztízse egy Zenithnél! A Zenith most szedi éppen újra össze magát. És anélkül, hogy bárkit megsérteni kívánnék, de le kell szögezni, hogy a Zenith is rövidesen kénytelen lesz majd az El-Primerot fejleszteni, mert ez a werk már elavultnak számít, a kapcsolószerkezet túlságosan bonyolult, túl sok gondozást igényel, és nagyobb az átlagnál a meghibásodásra való hajlama is (alighanem ezért szüntetik meg a Lemania kronówerkjének gyártását is az ETA-n belül, a 7750 egyszerűen jobban bevált darab. Nekem eddig három különböző Lemania bázisú kronóhoz volt szerencsém, az egyik egy Omega volt, és ezzel együtt mindháromnak mindenféle bajai voltak, a legfeljebb két évtizedes werkeken félreérthetetlenül látszott az elhasználódás. Az ugyanilyen korú 7750-ek megbízhatóbbak, még a 17 köves ős alapwerk is nagyon stabil. És nagyon nyers, olyan oroszos benyomást kelt..). Alighanem a Rolexnél is ez volt a leváltás egyik fő szempontja, a beszállítói függés csökkentése mellett. Az új werket már legalább maguk állítják elő, még ha nem is teljesen a Rolex saját tervezése.
- De ezzel együtt természetesen igazad van abban, hogy tiszteletre méltó a Zenith saját szerkezete az óráiban. És én is többre becsülöm. De ezzel együtt egy IWC Portofino sem nem csúnyább, sem nem rosszabb. Egy Cal.5000-es Portugieser pedig már igencsak érdekes darab..

ORAGYUJTEMENY

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.13 0 0 10102
Kedves Nagy Zsolt !

Ilyen e-mail címmel (exstasi@freemail.hu) javaslom, hogy az óravágyad tárgyát a Day-Date vagy Datejust vagy Oyster Perpetual helyett inkább a szintén vágyaid között közölt Breitling Headwind irányába told el !

Talán ezzel is sikerülne megelőzni az előzőekben már említett Rolex-ek körül kis hazánkban (az egészséges középréteg léte híján) kialakult negatív kép további eszkalációját.

Lemondásodért köszönettel :

oyster
Előzmény: nagy zsolt (10018)
glashuette Creative Commons License 2003.01.13 0 0 10101
APT: Amit az Orexben látsz IWC-t, annak a 95 %-a ETA. Igazán figyelemreméltó werkjük csak 1 van (a cég 60-80 milliós óráit leszámítva), az IWC 5000-es. Dehát ez sem új, a 40-es évekből frissítették fel. Mindenesetre számomra a palettáról kizárólag ez tarthat számot az érdeklődésre, mint önálló werk.
Előzmény: roxul (10094)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.13 0 0 10100
Lenox !

Szeretném kifejezni mélységes elismerésemet és gratulációmat a meglepetéshez !

Az óra ezzel a sötét számlappal szép is, kevésbé tűnik monumentálisnak, az Oyster Band csatjával hosszú életű is és kevésbé hivalkodó mint sok más (pld. bicolor, Jubilée Band-os) társa.

Ugye jól emlékszem, hogy ez kitartó, régi (alighanem a Rolex-topicon is említett) vágyad volt ? Teljesülhessen legalább így minden egyéb kívánságod !

Előzmény: lenox (10013)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.13 0 0 10099
Gilbert !

Köszi a tapasztalataid megosztásáért !

Persze akadnak ám kérdéseim ez alapján :

Az általad látott BIRKS órák milyen darabok voltak ?
Esetleg melyik gyár darabjaira emlékeztettek ? És milyen minőségi benyomást keltettek ? Ezt az ottani piac milyen presztízzsel, elismertséggel viszonozza ?

És nem utolsósorban milyen árakon mozognak ?

Előzmény: Gilbert (9995)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.13 0 0 10098
Illetve akad kivétel : a nyár.

Akkor ugyanis a létező kollekciómból (igen, van, nem azért vagyok máskor mindig ugyanazon órában, mert ne lenne választék :) egy Zenith El Primero-ra - modjuk úgy, hogy - fanyalodok (ami azért a Rolex-szel is rokonságban van).
Ugyanis sok ilyen buta általánosító ember létezik, aki csak a számlapfeliratig lát, és azonnal "kulák"-gondolatokat épít az öreg acéltokos órám alapján. Hát, hogy ne hergeljem tovább a kevéstekervényüket, ezért inkább nem is teszem számukra láthatóvá. (Igen, W.F., én sem a társaság előtti láthatóság kedvéért vettem az órámat, de meg vagyok elégedve vele - ezzel az eggyel is, önmagában. ;-)

Előzmény: Törölt nick (10096)
markoiii Creative Commons License 2003.01.13 0 0 10097
Roxul: Köszi! Nekem is a fehér számlapos tetszik. De ez az Avigation is szép.


Törölt nick Creative Commons License 2003.01.13 0 0 10096
Tényleg ennyi !

És én pont ezt a "jo es megbizhato" voltát becsülöm. No meg azt, hogy ezt kitartóan, a karakterét (dizájnját) nem össze-vissza változtatgatva produkálja és mindemellett a - nem legmagasabb rendű, de legalább meglévő - presztízsét is megőrizte.

Számomra ezek fontos érdemek, amik nékem arra predesztinálják az órát, hogy azt viselnem is érdemes.

Mindig...

Operabálba ugyan nem járok, (habár uszodai bál is létezik ám a Gellértben!), de azért jeles alkalmakkor is az marad a csuklómon. Ezzel szemben a mindennapokban is ez méri az időt, de említhetném a fiam iskolai faültetését is, vagy a ma reggeli vontatókötélfelszerelést is.
(És nincs nálam a mellényzsebben egy váltás óra. Persze nem ezért nem cserélgetem alkalmanként, hanem fordítva : azért nincs, mert csak ottfelejtődne, ugyanis nemigen cserélném át. ;-)

Előzmény: MonsterSnorkel (10095)
MonsterSnorkel Creative Commons License 2003.01.13 0 0 10095
panerai: azt irod bant, hogy nem ismerik el a rolexet ugy ahogy megerdemelne.

az en teoriam az, hogy az atlagembernek (ha mar egyaltalan ismeri) a rolex jelenti az orak csucsat (egyik baratom is felhordulve meselte, hogy milyen draga egy haromezer dollaros explorer), de amint valakinek az erdeklodese orak fele fordul, eszreveszi, hogy a rolex se nem kulonleges, se nem draga, es egy breguethez kepes egy tomegtermek.

azt el kell ismerni, hogy a rolex jo es megbizhato orakat csinal, es sikerult megorizni a presztizsuket meg ugy is, hogy joval nagyobb szamu orat adnak el, mint a tobbi presztizsgyarto, de valojaban statuszszimbolumnak veszik, nem azert mert muszaki kulonlegesseg a belseje, es ezert nezik le az orakedvelok.

Snorkel

Előzmény: panerai (10087)
roxul Creative Commons License 2003.01.13 0 0 10094
markoiii:

Ha megengeded, javasolnám a Longines Flagshipet. Én, mielőtt megvettem a Zenithet, ezt néztem és szerintem az egyik legszebb chrono a piacon. Főleg a fehér számlapos változat. Emellett a szerkezete is elég modern (ETA 2894-2)!

APT:

az nem teljesen igaz, hogy az IWC csak a legolcsóbb Portofinokba szereli az ETA-t, nézd meg ezt a linket (ha ismered, bocs): http://www.orbita.net/pages/17100-9.htm
és annyiért lehet kapni bizony Zenithet is (tudom, mert most néztem meg: IWC P. 485.000, Zenith Elite 425.000), saját szerkezettel. Tekintsünk el a szerkezetek közötti minőségi különbségtől, a Zenith akkor is "több" azzal, hogy a sajátját szereli az órába.

sukosdg Creative Commons License 2003.01.13 0 0 10093
Várom mindenki véleményét az MMII oldalról(hogyan tovább: küldjétek az oldalaitok címét, véleményeket, érzéseket, stb....)


www.mmii.inf.hu
te_o Creative Commons License 2003.01.13 0 0 10092
Üdv!

Kedves APT!
Azt hiszem, te is tudod, h. az igazi festményeket sem a fotóhűség teszi. Mechanikusban az ember nem csak a műszaki szempontok szerint ítél. Lásd a pontosság másodlagos szerepe. Innentől glashüttének van igaza, amikor a hátlap felőli nézetét emlegeti a Zenithjének. Mindannyian tudjuk, h. te sem annak alapján ítélsz, h. egy verk műszakilag mit tud, mert akkor tényleg a nagy szériás gyártású profi lesz a győztes. Csak éppen semmi pluszt nem nyújt. Akkor miért lovagolsz a műszaki paramétereken? Az egész mechanikus óragyártás idejétmúlt, már régen nem az számít, ami egykor. Műszakilag maximum érdekes, elgondolkodtató az egyes műszaki megoldások összehasonlítása, esetleg fejlődése, de már talán nem is elsődleges értékmérő. Elvárt valami a pontosság, tartósság, de már nem meghatározó. Szóval ne csak a műszaki paramétereken lovagoljunk!
F-P: nem volt véletlenül a Blancpain -é?

markoii!
A Longines a háború előtt kenterbe verte az Omegát, utána már veszített a lendületéből. Ma a Longines semmi, az Omega alig valami (co-axial).

panerai!
Jó, jó a Roli, de kicsit kommersz a luxusórák között. :)

te_o

sukosdg Creative Commons License 2003.01.13 0 0 10091
Egy tali esetleg szóbajöhetne! A befizetéseket lehetne rendezni és a csapásirányt megállapítani! (tok,számlap,stb) A végleges számlapot szavazni ????
markoiii Creative Commons License 2003.01.13 0 0 10090
Kérem szépen, kedves Rolex tulajdonosok, nyilvánvaló, hogy belőlem az irigység beszélt.
Az is biztos, hogy azért tartom oly sokra a Longines-t, mert nekem az van. Operabálba és horgászni nem járok, uszodában pedig, még soha nem érdekelt, hogy hány az óra.

Más: Még nem jutottam dűlőre kronográf ügyben, sőt a helyzet bonyolódik,- Flagship v. Aviator...

Teljesen más: Van egy elektromechanikus Szejkóm (még a hangvillás szerkezeteket megelőző időkből), hol lehetne aztat felújítatni?

Köszi!

glashuette Creative Commons License 2003.01.13 0 0 10089
APT: Menjünk szép sorjában. Akikről Te beszélsz, milliós populációról az USA-ban, az az amerikai középosztály évi nettó 80.000 USD fizuval valamelyik multi középvezető pozíciójában. Namármost olyan barom kevés van ebből a pár millió (??? még ezt is kétlem hogy milliónyian keresnének ennyi pénzt, de fogadjuk most el ezt ténynek) emberből akik három évi nettó fizetésüket egy órára elköltik.
Ez a csúcs IWC egyértelműen a Rotschild Baronessek, Onassisok, Fahd királyok számára készül, akik leszarják a 240.000 dolláros árat, mert olajkútjaikkal, befektetett pénzükkel, vagy egyéb módon öt perc alatt megkeresik a rávalót. Állítom, hogy az egész világon nem adtak el ebből a modellből többet, mint 500 darabot.

Ami pedig a Zenith kontra 7750 illeti, már sokszor leírtam a szubjektivitáson túl, miért szeretem jobban az El Primerot. Egyrészt a stopper rész műszer a 7750-hez képest, másrészt maga a szerkezet kb 50x mutatósabb a zafírüvegen keresztül, harmadrészt a 7750 kidolgozása igénytelen, ha pedig az El Primerohoz hozzámérhető kidolgozottságút szeretnél venni, akkor sajnos 250.000 forintnál sokkalta mélyebbre kell nyúlnod a pénztárcádba (mondjuk Chronoswiss Opus)

Előzmény: APT (10081)
appius Creative Commons License 2003.01.13 0 0 10088
Próbáld ki, elképesztően hatékony csali:)
Előzmény: Törölt nick (10086)
panerai Creative Commons License 2003.01.13 0 0 10087
Mielőtt megválasztotok az évszázad Rolex Buzusának, leszögezem, hogy más márkák iránt is táplálok tiszteséges érzelmeket. De engem nagyon bánt és nem tudom mire vélni, hogy ezen topic lakóinak egy része a Rolexet nem ismeri el minőségi exklúzív órának (ld. Drempee által felidézet rangsorolást), hanem valamiféle drogbáró kelléknek. Fekete BMW, Fekete Merci, Fekete S8.... tiszteséges embernek már nem is lehet fekete jó autója és rolexe, mivel járjanak Pink Volvoval és Longines Conquesttel? különben is a skandinávok depresszeiós egy népség :-))
Előzmény: APT (10081)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.13 0 0 10086
Én is horgászom, de én másmilyen csalit használok! Poljottal mit lehet fogni? :-))))
Előzmény: appius (10079)
markoiii Creative Commons License 2003.01.13 0 0 10085
Minő szerencse, hogy nem járok operabálba.
markoiii Creative Commons License 2003.01.13 0 0 10084
markoiii Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10083
Nem megy.
Itt az URL:
http://www.longines.com/long_html/Watches/Active/f_1_634_3_16_6.htm
markoiii Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10082
Panerai: ez itten nem bőrszíjas és autómata...

Előzmény: panerai (10068)
APT Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10081
Glashüette: Tudom, hogy fújsz az ETA-ra, de hidd el, nem véletlenül váltották le anno az IWC saját automatáját a 2892-re. És ezt is csak a legolcsóbb Portofinokba teszik. A jobb és aranytokos darabokban modifikált Jaeger werket találsz. Nem egy modelljükben pedig saját werkeket. Mindegy, nem tisztem megvédeni az IWC-t, de tudomásul kell venni, hogy a svájci óragyártás a japán kvarcdömping okozta krízist csak nagyon komoly racionalizálással tudta túlélni, miközben a minőséget is keményen javítani kellett. Nekem volt és van rengeteg, közvetlenül a krízis előttről származó, 60-as évekbeli középkategóriás és olcsóbb svájci órám, és ezek nem voltak semmivel sem jobbak mondjuk az orosz felhozatalnál. Nem véletlen, hogy sikeresen exportáltak nyugatra az oroszok! Ők viszont meg tudták védeni magukat a japán dömpingtől, egyszerűen nem importáltak belőlük túl sokat, ezzel együtt a 70-es években ők is komoly fejlesztésekre kényszerültek. Az, hogy a szerkezetek gyártását nagy mértékben centralizálták, és így már olyan minőséget tudtak szériában viszonylag olcsón előállítani, amely meghaladta az addigi kisszériás, sokféle darab minőségét, volt a kulcsa annak, hogy talpra tudtak állni. No meg a kvarcszerkezetek, és a Swatch rusnya műanyag rémségei, amelyek nem éppen veretes darabok, de rajtuk kereste meg Hayek bácsi azt a pénzt, amiből ki tudta stafírozni a düledező presztízsmárkék jelentős részét, és amely visszafordította a világpiac érdeklődését a svájci órák iránt, és ebből már a Swatch-Groupon kívüli márkák is profitáltak. Nem véletlenül tekintik Hayek apót a svájci óraipar megmentőjének!
- Az, hogy egy katalóguswerk is mennyire jó lehet, azt épp neked kell tudnod, a saját tapasztalataid alapján. Melyek alapján az érzelmi háttértől és más szubjektív elemektől elvonatkoztatva alighanem magadnak sem tudnád megmagyarázni, hogy milyen szempontok alapján jobb a Zenithed a 7750-es Omegánál, ha egyszer minden "műsorszámban" az Omega teljesít jobban...

panerai:
- Az Ulysse Nardin GMT kifejezetten elegáns. Igaz, csak 3 atm, ez tény. De mondjuk egy Michelangelo Big-Date már 10atm, és elegáns is. De a fehér számlapos Acqua sem csúf.
- Arany kivitelben mind a Patek Nautilus, mind az Aquanaut elegáns. És tudnak 12 bar-t.
- A Perrelet órái mind igen elegánsak, és tudnak 5bart. Ez elég vízisíeléshez is.
- Egy Paul Picot Atelier már maga a dekadens kifinomultság. De 5 bar tőle is fussa..

Nem akarom tovább sorolni, hidd el, van bőven elegáns és szép óra, megfelelő strapabírással a piacon a Rolexen kívül is. De közöttünk legyen szólva, nyugodtan el lehet menni az Operabálba egy Poljot Nikolai II-vel is, nem fognak kinézni.. Elegánsabb és feltűnőbb egy acél Rolexnél..

- Én amúgy utazásra is képes vagyok elvinni magammal egy "váltás órát". És ha egyszerre akarsz tárgyalni/strandolni/autót szerelni és hegyet mászni, akkor a váltás ruhát(ruhákat) amúgy is viszed. Hát legfeljebb bedugod az ing zsebébe a váltás órát is. Tudom, elfogult vagy a Rolex-el szemben, és ez engem nem is zavar, csak hidd el, azért a Rolex nem olyan tünemény e sártekén, amelyet megközelíteni sem tud senki. Ilyen tünemény amúgy sincs, és nagyon sokaknak nem csak a Cartier Santos, de a Rolex sem tetszik, sőt, sokan kapcsolnak hozzá pejoratív képzeteket, mint a fekete BMW-hez, stb.. Szerintem maradjunk annyiban, hogy van hely másoknak is a nap alatt!
(És elképzeltelek BadeANZUG-ban, arany Rolex-el, hóláncszerelés után csöpögő, lilára fagyott kézzel az Operabálban... :))) )

Amúgy keményen nyúzni egy nagy értékű órát én nem akarnék, hasonlóan WatchFun-hoz. Kemény nyúzásra venni kell egy full-kerámia kvarc Rado-t, az tényleg mindent sokat és könnyű is. Még elegánsan sportos is, bár ezt azért csak mértékkel tudja, ő sem az a nagyestélyi darab. De ha ütöd-vered, azt az acéltok is megsínyli, az aranyon pedig szinte minden rögtön meglátszik. Egy hegymászással garantáltan tönkreteszed a Rolex Day-Date-odat! Oda egyszer használatos műanyag Casiot kell felvenni!

ORAGYUJTEMENY

drempee Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10080
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

appius Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10079
Tényleg probléma, hogy mikor milyen órát veszel fel, én például szoktam horgászni és mindig kétségbe estem mit vegyek fel, de megoldottam egy jó "horgász"-Poljottal. Amennyiben a kerékcsere egyenértékű a hóláncfelrakással, akkor én kockáztattam a jó GO-mat, midőn abban álltam neki a szerelésnek......a Trabantomon:))
WatchFun Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10078
...Vagy olyan sokái tart, hogy egyszerű kronográffal már nem is lehet mérni... Vagy olyan unalmas, hogy egy ébresztőfunkció is jól jöhet... Egy szó mint száz, nem könnyű az uszodabálba járók élete...

WF

Előzmény: drempee (10077)
drempee Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10077
...és ha a bál olyan magasröptű, hogy Fliegeruhr kell hozzá...
Előzmény: WatchFun (10076)
WatchFun Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10076
drempee: Na ja. De mi van, ha az uszodában rendezik a bált? Akkor csak a vízálló báli aranyóra jöhet szóba, nem? És attól függ milyen mélyen rendezik, mert olyan vízállóságú kell. :))

WF

Előzmény: drempee (10075)
drempee Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10075

PANERAI – Arra próbáltam volt célozni, hogy egy átlag (pfúj!) ember uszoda és bál között átöltözik – és ekkor talán adódik lehetősége egy gyors óracserére is. Már csak a változatosság kedvéért is, amely ugye köztudomásúlag gyönyörködtet.
A báli óra szerintem valami ilyesmi:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

De azért van ám olyan Rolex is, amelyik kellene:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Előzmény: panerai (10073)
WatchFun Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10074
Na erről a vicc jutott eszembe, mikor a közlekedési baleset után a tűzoltók kihúzzák a vállalkozót a rommá tört Porschéjából. A vállalkozó síránkozni kezd: Úristen, oda a kocsim! Az egyik tűzoltó finoman megböki: URam, Önt a kocsija izgatja? A bal karja könyökből leszakadt! Mire a vállalkozó: B*sszameg, oda a Rolexem is! :))

Egyébként amit az ember keze kibír, azt egy acéltokos Seiko 5 (Day-Date, hehe) is símán kibírja, csak ugye a presztizs meg a marketing, a fílingről nem is beszélve.

WF

Előzmény: panerai (10073)
panerai Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10073
WatchFun: Pont ez a lényeg, hogy strapa óra a rolex. Német óra kereskedő mondta nekem, hogy amit a kezem kibír az egy Rolex simán kibirja. Én nem veszem le, mert megszoktam és semmiféle sérülés még nem látszik rajta.

Drempee: kidolgozott arányos Görög atléta termetem lehetővé teszi, hogy egyszál fecskében is jól mutatok, bárhol és bármikor:-)
Egyébként te fürdőnadrágban érkezel az uszodába és csak az órádat hagyod a kabinban?
A példám különben is elméleti volt! amit gyakran igazolt a gyakorlat!

Előzmény: WatchFun (10071)
WatchFun Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10072
:))) Az ilyen ruhát egyébként finom lakkbőr, gumitalpú túrabakanccsal szokták leginkább felvenni...

WF

Előzmény: drempee (10069)
WatchFun Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10071
Ha a számlapig eljutott a szemlélődő, akkor valószínűleg érdekli, mi van a csuklómon, így ismerni fogja a Rolexet. Ha nem tud esetleg olvasni, az pech...
Alapvetően el kell dönteni, hogy az ember magának veszi fel az órát, vagy a társaságának. Ha magának, akkor mindegy, ez esetben én síeléshez valami strapásabb darabot választanék, amiért esetleg nem szakad meg a szívem, ha a rugósfül elengedi és soha nem látom viszont a hómezőn. Ha magamnak veszem fel, akkor nem érdekel, ki mit vesz észre, számomra fontosabb alkalmakra én egy ETA-szerkezetes Kolber-t szoktam felvenni. Se nem arany, se nem drága, viszont a feleségemtől kaptam tízéves házassági évfordulónkra. Hóláncszereléshez meg levenném és odaadnám valakinek a kocsiban, hogy vigyázzon rá. Erre mindíg van idő, hiszen olyan sürgős hóláncszerelés nem adódhat. Esetleg ráhúzom a kesztyűt, vagy mondjuk én az órát eleve kabát alatt hordom, ott nem éri a sós latyak, a kabát alatt hordva meg nem kell Rolex, hogy a hóláncszerelést kibírja.
Ha az öltönyt el tudod vinni, akkor az órát is hozzá.
Tudod mit, tégy próbát a kedvemért! Kérdezz meg tíz embert, hogy nevezzen meg három svájci óramárkát kapásból! Komoly pénzem lenne rá, hogy a Rolex nem lesz közötte. Ha megemlíted, esetleg "ja persze, az is" lesz a válasz, no persze itt nem az órákat különösen szeretőkre gondolok, hanem az átlagemberre. Hát még ha a tíz megkérdezettben mondjuk öt nő! És ne szóljuk le a nőket, az operabálokat főleg nekik csinálják, ahol ugye mi Rolexezünk...

WF

Előzmény: panerai (10068)
Grones Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10070
PANERAI-nak van ilyen ruhaja. Innen ered a nemet BadeANZUG kifejezes :)
Előzmény: drempee (10069)
drempee Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10069
PANERAI - Van olyan ruhád amelyik egyaránt jó az uszodában és az operabálban? Klassz lehet.
panerai Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10068
Markoii: a Conquestből csak a quartz 100-200 méteres a mechanikus 30-as és bőrszíjjas.

WatchFun: és ha utazol akkor viszed magaddal a kis dobozodat, hogy minden alkalomra legyen nálad megfelelő óra?

"Na most egy ilyen viseltes órával én nem mennék operabálba, mert még megszól valaki, aki nem ismeri a Rolexet, így a karcos kinézet mögött nem látja meg a presztizst." na ez az amitől nem kell tartani, olyan ember nem lesz aki nem ismeri ettől Rolex a Rolex. Egyébként nekem is van öltönyhöz szép elegáns bőrszíjas órám, de ha csak egy lehetne vagy több napra utazok valahová csak a Rolex jöhet szóba, nappal sielek este Szilveszteri buli, hajnalban hólánc fel és leszerelés erre mind jó.

Előzmény: markoiii (10065)
WatchFun Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10067
Ezt most találam és APT, Neked külön ajánlom, mivel több szép darabbal is rendelkezel belőle:

http://elginwatches.org/index.html

WF

WatchFun Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10066
Bocsánat, hogy beleszólok...

Van egy nagyon kedves barátom, szintén fertőzött óraügyben, ő is csak olyan órát vesz meg és hord tartósan, ami legalább 100m-ig vízálló, lehetőleg csavaros hátlap, menetes koronazár, zafírüveg, satöbbi. A kézmosáshoz ugyan nem veszi le az órát, de fürdéshez úgy tudom, igen...
Nekem valahogy a presztizs és a mindent kibírás kizárják egymást. Mintha azt sugallná az ilyen óra, hogy ugyanazt kell felvegye az illető ünnepi alkalmakra is, mint amit mindennap az uszodába vesz fel, mert nincs neki másik :)))
Egy óra, még ha acéltokos is, a napi használat során viseltes lesz. Apróbb karcok lepik el a felületét, a fémszíj összekaristolódik, vagy esetleg kifényesedik. Aranyra, platinára ez fokozottan igaz, bárhogyan is vigyáz rá az ember. Tapasztalatból mondom, elég egyetlen szem homok az asztalon, hogy a mattított acélon nehezen javítható, látványos nyomot hagyjon. Na most egy ilyen viseltes órával én nem mennék operabálba, mert még megszól valaki, aki nem ismeri a Rolexet, így a karcos kinézet mögött nem látja meg a presztizst.
Egy esti operabálon szerintem az emberek nagy többsége úgysem merül 30 m-nél mélyebbre, akkor meg minek vízállóbb órát felvenni? Oda arany kell, hadd csillogjon. A 30 m arra pont elég, hogy ha lepezsgőzöm, a csap alatt hanyag pofával lemosom, a rémüldözőknek meg odavetem, hogy "kibírja, ez egy ... !" De hát tiszta szerencse, hogy ennyiféle órát gyártanak és készítenek, így mindenki olyant vesz fel vagy meg, amilyen neki tetszik. Nem? :))

WF

Előzmény: panerai (10060)
markoiii Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10065
Eredetileg viccnek szántam, de most már teljesen komolyan gondolom!
Előzmény: panerai (10062)
markoiii Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10064
... s van 18 karátos aranyból is...
Előzmény: panerai (10062)
markoiii Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10063
Mé'? Elegáns, 100m-ig vízálló, és nem gyártanak sokkal többet belőle, mint a Rolex-ből... :)
Előzmény: panerai (10062)
panerai Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10062
hideg
Előzmény: markoiii (10061)
markoiii Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10061
A Longines Conquest talán bír hasonló tulajdonságokkal... bár, nem egy Rolex, még csak nem is IWC.
Előzmény: panerai (10060)
panerai Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10060
APT: „Patek Aquanaut, Ulysse Nardin Ewiger Kalender Acqua v. GMT, Audemars Piquet Royal OAK, Breguet Marine Gold, Cartier Santos, Chronoswiss Regulateur (acél acélszíjjal), JLC Master széria (acél acészíjjal), IWC Portugieser széria,” vegyük őket sorba:
Patek - nem nevezhet elegáns alkalmi órának. A nautilus csak-csak
U.N.- ez inkább a Submariner megjelenéshez van közelebb, talán még annál is durvább
AP Royal Oak: nekem nagy kedvencem, de csak 5atm-et bír, az Off Shore pedig inkább Dzsungel harcos fazon, mint koktélparty.
Breguet Marine: 3atm, ez nem Marine hanem max. csak nyugdíjas tengerész mesélő órája :-) ennél egy Calatrava is majdnem többet tud
Cartier Santos: 3atm, és kevés embernek tetszik, akkor inkább Pasha
Chronoswiss regulator: szintén 3atm
JLC Master: 5atm
IWC Portugieser: 3atm, és a gyár kétes ETA üzelmekbe keveredett:-) mínusz pont a presztízsre

Tudom, hogy te 3atm-es órákban vízisíelsz és szaunázol, de az én igen határozott véleményem az, hogy a minden bíráshoz csavaros korona, legalább 10atm, és acélszíj kell. Ezt pedig presztizzsel és eleganciával párosulva szvsz. csak a Rolex tudja.

„Acél/arany: Rolex Day-Date 4500/16700” APT, milyen az acél Day-Date? Tudom, hogy a Datejustra gondoltál, és még igazad is van hiszen a naptáron kívül minden megegyezik. De a Day-Datenek a rangját pont az adja meg, hogy csak arany vagy platina van belőle.

Előzmény: APT (10043)
glashuette Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10059
Messerschmitt: Azért tud ez a markoiii, ha összeszedi magát! :)
Előzmény: Törölt nick (10057)
markoiii Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10058
Balogh Béla :)
Kedvenc tanárom szokta szőkeségét az övéhez hasonlítani...
Előzmény: Törölt nick (10057)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10057
Ki az az isteni B.B?
Előzmény: glashuette (10056)
glashuette Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10056
APT: Nem véletlenül nem írják oda hogy ETA. Ciki lenne elmagyarázni az órát megfordító érdeklődő vevőnek, hogy amit vesz az éppen egy tízmilliószám a futószalagról leeső werkkel működik, és kábé annyi köze van a schaffhauseni kézműves hagyományokhoz mint mondjuk Messerschmitt Kannás Bélának az isteni B.B-hez.
Előzmény: APT (10055)
APT Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10055
glashüette: Az árakat tekintve már a Rolex, vagy a legolcsóbb Portofino, de még egy tisztességes F-C vagy olcsóbb Omega sem az a kategória, amelyet a glóbusz lakosságának 98 százaléka valaha is ki tudna fizetni, és amit a 99.9%-a valaha ki is akarna fizetni. Az IWC Scafusia esetén pedig ne mondd már, hogy nem értetted, hogy arra céloztam, hogy ez nem egy csak elvileg létező, de gyakorlatban nem megvehető óra, hanem folyamatosan készülő, és kereskedelmi forgalomban megvásárolható darab. Ja hogy az ára jó 60 millió forintban? Ez nyilvánvalóan iszonyúan sok, az is nyilvánvaló, hogy irreális, de csak itt magyarországon több ezer ember van, aki ha akarná nyugodtan megvehetné. Tőlünk nyugatabbra és a "nagy víz túlpartján" pedig összesítve milliós nagyságrendű az a populáció, akinek ez elérhető. Ez van. Ha tetszik, ha nem!
- Ami az IWC/ETA-t illeti, legyen igazad. Csak ha a tok hátuljába bevésik azt, hogy ETA2892, akkor szerinted ez a vevők 99%-nak fog bármit is mondani? Ő egy "legendát", egy nevet vesz, megbízhatóságot, pontosságot vár. És ezt megkapja, bárhogy is nézzük. Amúgy mielőtt azt mondanád, hogy egy-az egyben van benne az ETA, javaslom, kukkants bele egy mai IWC-be. Komoly finishen esik át az az ETA, nics benne híd, amihez hozzá ne nyúltak volna. Természetesen nem változott meg a konstrukció, de finomítva lett. Egy NOMOS-ban is 7001 van, mégsem nevezhető gyári nyersességű katalóguswerknek, sőt!

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: glashuette (10054)
glashuette Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10054
Azért veri át, mert nem írja bele a tok hátuljába a tényt. Ha ez neked egy Schaffhausen (mármint attól, hogy ezt írták a számlapra, meg a rotorra) akkor gratulálok. Nekem ez ETA. Azért, mert a motorja az. Modifikációk nélkül egy az egyben az.

A Schaffhausen nekem mást jelent.

Előzmény: APT (10051)
glashuette Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10053
APT: Ne legyél már kicsinyes a "megfizethető, megvásárolható" IWC után! Eldobod a Rolexet a picsába és veszel egy újat a következő sarkon.
Előzmény: APT (10045)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10052
Szegény "kisemberek"... Elképzelem Pista bácsit, amint szembesül a ténnyel, hogy ETA werk van a Schaffhausenjében! :^)
Előzmény: glashuette (10048)
APT Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10051
glashüette: A nagy komplikáltságú szerkezetek mindenkinél drágák. Nem csak az IWC-nél, más sem ad egy effélét olcsóbban, sőt! ETA werk amúgy a legolcsóbb Portofinokban van, és modifikált 7750-es kronówerkek a Portugieserek egy részében, és más kronókban. Amelyek ára valójában nem magasabb más, minőségi ETA alkalmazók árainál. Minőségileg pedig teljesen rendben vannak, tökéletesen megbízható, örökéletű darabok. Akkor miért verné át a vevőket?

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: glashuette (10048)
APT Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10050
roxul: Elvileg nyilván képes lenne rá, elvileg az összes komoly óráscég az összes szóbajöhető komplikációt meg kell, hogy tudja csinálni. És az ETA tudna szériában gyártani tourbillonos-rattrapante-percütős-öröknaptáras COSC minősített automata és lapos werket is, olyan áron, hogy az már milliós (nem több milliós!) árú órákban is előfordulhatna, csak nem teszi. Nyilván a kereslet sem kellő, de ez alapvetően marketingkérdés. Ezen órák rendkívül exkluzív volta teszi lehetővé, hogy ilyen drágák legyenek, és magasan ezek hozzák a legtöbb nyereséget! Például megnézted már az acéltokos/aranytokos/platinatokos órák árainak különbségét azonos modellt feltételezve?
Pl: Jaeger Master Ultra thin acél/arany: 3800/6950 Euró, IWC Portugieser Chrono-Rattrapante acél/arany: 7800/13250, de egy "olcsó" NOMOS Ludwig 780/2300, Rolex Day-Date 4500/16700 Euró. Nos, a JLC esetén kb: szűk 10 gramm aranyért fizettetnek 3150 Eurót, az IWC-nél úgy 15-20 grammért 5450-et, a Nomosért szintén 10 grammért már csak 1520-at, míg a Rolexnél jó 50 grammért 12200-at. Ezek szerint az órába beépítve úgy 150-350 Euró/gramm között kapsz aranytokot. Mivel az aranyat kissé egyszerűbb megmunkálni, mint a nemesacélt, és zárt technológiával számottevő nemesfémveszteség nincs (sokat kiesztergálnak, de azt újra beolvasztják), ezért egy nemesfémtokot nem lényegesen drágább legyártani, mint egy acélt. A 18K-s ékszerészeti arany nettó világpiaci ára nagyjából 9 Euró körül van... Nem rossz üzlet, még a járulékos költségekkel együtt sem. Itt egyértelműen a presztízst fizettetik meg, de azt nagyon!

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: roxul (10046)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10049
Micsoda?! Akkor már ki is dobtam az Omega zsebórámat! :^)
Előzmény: APT (10047)
glashuette Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10048
APT: Az "Il Distreiro Scafusia" megvásárolható, megrendelhető darab lenne? Kinek, kedves APT? Valószínűleg komoly gondjaid támadnának ha hirtelen le kéne perkálnod az árát az asztalra. Ez a werk kizárólag olajsejkek számára készült.
A kisembereket keményen átveri az IWC mikor ETA werkeket tokoz be nekik Schaffhausen néven.
Előzmény: APT (10033)
APT Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10047
Messerschmitt: Valóban. Az óra amúgy 1892-ben készült,és a szerkezetére az alábbiak voltak vésve: Audemars Piguet... Az OMEGA soha nem készített saját ütőszerketetet, kronográfot is csak zsebórában!

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: Törölt nick (10044)
roxul Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10046
APT:

Az általad elmondottakkal nagyjából egyetértek, de azért nem gondolnám, hogy pl.: a Zenith nem lenne képes megcsinálni azt, amit az IWC!! Az, hogy miért nem csinálják meg, már más kérdés! Lehet, hogy túl drága lenne, nincs rá forrás (az anyacégtől, stb)!

APT Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10045
Panerai: Ez az arany Rolex egyszerűen gyönyörű. Tökély! De ha te ezzel esel egyet a tengerparti sziklákon, akkor vége van! Többet az életben ki nem szedik a milliméter mély karcokat az aranyból! Az acél változat eleganciája pedig már nem ez a szint..
- El kellene dönteni, hogy mi alapján ítélünk meg egy gyártót! Ha ugyanis a marketing, a presztízs az elsődleges, akkor háttérbe szorulnak maguk a produktumok, az órák. Én a magam részéről teoretikusan úgy közelítem meg a dolgot, hogy mérnök tudású marslakó vagyok, aki most pottyant le egy tócsa közepébe, fogalma sincs a föld dolgairól. Ezzel szemben a tócsában a négy égtáj irányában talált négy órát. Első körben műszakilag hasonlítsuk őket össze! Nyilván nem lesz szempont a név, a presztízs, az egyediség, a manufakturális mivolta az órának. És bizony kiderülhet ilyenkor, hogy egy szépen utánmunkált, minőségileg tokozott katalóguswerk esetleg csúful elver egy mégoly igényes manufaktúragyártmányt.
- És ezek után jöhetnek a "földi dolgok", az egyéb szempontok, az esztétikum. Mindenesetre semmiképpen nem tudom azt az álláspontot magamévá tenni, hogy egy manufakturagyártmány automatikusan mindenképpen "jobb" lenne, sőt, a műszaki adatok legtöbbször inkább az ellenkezőjét mutatják. A Rolex pedig azért is extra ebben a sorban, mert a gyártási mennyiség alapján nem az a klasszikus manufaktúragyártó, tömeggyártó ő a javából! Hozzá képest még a Nivrel, az FC vagy UN is exkluzív ritkaságokat gyárt. Az USA-ban minden középosztálybelin fityeg egy Rolex, már nem is számít igazán rendkívüli darabnak. Egy UN Kopernikuszt v. IWC Portugiesert legalább megnéznek... Még ha esetleg ETA is van a mélyben...

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: panerai (10040)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10044
APT:
Az Omega - még Louis Brandt néven - készítette az első percütős karórát 1891-ben.


Előzmény: APT (10034)
APT Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10043
Panerai: Patek Aquanaut, Ulysse Nardin Ewiger Kalender Acqua v. GMT, Audemars Piquet Royal OAK, Breguet Marine Gold, Cartier Santos, Chronoswiss Regulateur (acél acélszíjjal), JLC Master széria (acél acészíjjal), IWC Portugieser széria, stb.. De most nem is sorolom tovább. Ezek ugyanolyan strapabíró és elegáns órák, mint egy Rolex Datejust, és presztízsük, áruk is hasonló. Jócskán olcsóbban is találsz azonban bőven órát, amely nem kevésbé strapabíró és elegáns, bár a Rolex presztízsével nem bír. Nagyon szeretem például a Frederique-Constant HeartBeatomat, amely nálam ugyanolyan "nyúzásbiztos" darab, mint az Oster Date, és szerintem még szebb is. De ez már szubjektív vélemény. Mindenesetre nagyra becsülöm a Rolexet, szívesen hordom is a meglévő Rolexeimet, de óvakodnék attól, hogy ilyen egyértelműen állást foglaljak amellett, hogy messze kiugrana az előbb felsorolt mezőnyből. Egy A-P Royal Oak például presztízsben és árban is veri, az egyértelmű, a Patekról nem is beszélve.
- És egy sportos acél óra acélszíjjal egyszerűen nem illik egy kasmíröltönyhöz. Egy jó öltönyhöz bőrszíjjas-aranytokos órát szokás felvenni, az illik hozzá a legjobban. A bőrszíj pedig már mindenképpen "gáz" az uszodában...
- Union-GO: Én sem helyeztem egy szintre, csak nem tekintem igazán külön márkának. Az Unionok a "nép GO-k", és ennyi. Csak döntés kérdése lenne, hogy egy néven fussanak, de nyilván akartak egy igazi presztízsmárkát is teremteni, miközben nem mondtak le az órák olcsóbb áron, más néven való nagyobb tömegű forgalmazásától várható haszonról sem. Ezzel együtt az UNION is presztízsmárkának sikeredett!
- Blancpain 1735? Készült belőle harminc darab, bemutatandó, hogy ilyet is tudnak! Ez valójában nem egy kereskedelmi forgalomban megvásárolható óramű! Mellesleg Lemania bázison készült, és nem extralapos, sőt, 11mm-es vastagságával inkább órmótlan, 16mm magas óra lett belőle, egy kicsit "krumpli". És nem is biztos, hogy kiforrott, megbízható, üzembiztos! Ez csak a sokak által szokásos "ujjgyakorlat", ilyen óraműveket számos cég készített, amelyek utána nem kerültek szériagyártásba. Volt saját rattrapante kronója, összetett öröknaptárja és tourbillonja (karóraszerkezetben) az Omegának is. De nem készült belőle szériagyártmány. Vajh' miért? Pedig igény lett volna rájuk! A Zenith egyedi szerkezetekkel számos versenyt nyert. De nem gyártotta őket. Vagy túl drágák lettek volna, vagy nem voltak kiforrottak, piacra dobva bukást hoztak volna. Egy jól képzett óratervező mérnöknek egy jó órással karöltve elvileg el kell tudnia készíteni egy ilyen nagy komplikáltságú szerkezetet! Anno, a XIX. század végéig az órásmesterek képzésében a legkiválóbb iskolákban elvárták, hogy a mestervizsga gyanánt a jelölt elkészítsen egy teljesen saját, jól működő órát! Saját tervek alapján! Akkor még szinte minden gyár saját szerkezeteket készített, saját ütőszerkezetes+kronográfos zsebórákat kínált még a DOXA, TISSOT is! Ez még nem akkora csoda! Manapság a komoly feladat valójában nem is az extralapos percütős kronó elkészítése, hanem annak elérése, hogy ez a werk a többiekkel egyenértékű minőségű és tartósságú legyen úgy, hogy az ára is versenyképes maradjon, és mindenekelőtt a gyártás keresztülverése a menedzsment vízfején! No ez nem biztos, hogy sikerült a szóbaforgó szerkezeteknél. Mindenesetre a Blancpain 1735-el ellentétben az IWC Scafusia-ja ugyan nem automata, és nem is laposabb, ellenben kapható, és kipróbáltan megbízható. Mellesleg a Blancpain tourbillonjai nem igazi tourbillonok, hanem perc-karusszelek, egyszerűbben és olcsóbban előállíthatóak és beállíthatóbbak a kompaktabb, de drágább igazi tourbillonoknál. A szintén megvásárolható percismétlős Blancpainok (pl: 2100-as) Cal.33 és 35-ös szerkezetét (kézihúzós/automata) pedig ifjúkorában Nouvelle Lemania Cal.389-nek hívták..
- És mellesleg ezzel együtt nem helyeztem a Blancpaint az IWC alá, vagy éppen fordítva! Én nagyjából azonos kvalitásúnak tartom a két céget, presztízsben a Blancpain talán egy árnyalattal jobb, de itt kicsi a különbség. Mint manufaktúra az IWC szerintem valamivel jelentősebb. És amúgy a Swatch-Group csúcsmárkája volt a Blancpain egészen a Breguet felvásárlásáig, és most mintha nem fektetnének akkora energiát beléjük. Sajnos ezek ma már valójában nem is teljesen önálló cégek.

(Jó ez a vita, kicsit felserkent itt a PC-kel való vasárnapi szöszmötölésemből! :))) "Legjobb" márka pedig úgy sincs, csak nagyon jók vannak!)

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: panerai (10036)
panerai Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10042
És mi nem az?
a bölcsész tarisznya vagy a boros kóla?
Előzmény: Törölt nick (10041)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10041
panerai:
"Legelterjedtebb", "ár", "mítosz", ezek marketing kérdések.
Előzmény: panerai (10036)
panerai Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10040
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Előzmény: markoiii (10038)
markoiii Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10039
A "mesterfogásokról" pedig: tudom, kevesen képesek másolni is azokat, de valami elképesztő különbséget érzek az újraalkotás és a feltalálás között.
markoiii Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10038
A minap volt a francia TV5-ön egy film az egyik svájci óragyárról, sajnos csak a végét csíptem el... Annyit azért láttam, hogy a meginterjúvolt Swatchos Hayek kezén egy "egyszerű" 3 mutatós, fehér számlapos aranyóra volt...

Panerai: Egy időben sikk volt rangos társadalmi eseményre "Swatch-ban" menni..., azzal lehet úszni is meg a tengerpartot is kibírja. :)

markoiii Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10037
Akkor az én listám:

A, "Feltalálók"
B, "Súlyosabb" komplikációk készítői
C, Stílusteremtők
D, Saját szerkezetet gyártók és akiknek az órái már "bizonyítottak"
E, Minőségi "ETA-tokozók"
F, Divatórások
G, mint gagyi

Példákat nem írok, töltse fel mindenki kedvére valóan...

ATP: Jóleső érzés volt olvasnom...

markoiii
("Longinesbuzi")

panerai Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10036
Gratulálok a 10.000. hozzá szólásodhoz, talán azzal egyet is tudok érteni:-) De a többivel nem. Én a Rolex „mesémmel” nem Submarinerre gondoltam, hanem egy Datejust vagy Day-Datere. A day-date v. president a luxus órák között a legelterjetebb, ára és mítosza arra rendelte, hogy igenis a Patekkal egy rangban legyen. Kérlek mondj még egy olyan órát amit magas társadalmi alkalmakra ugyanúgy hordhatsz (elegáns), mint uszodában(100m), vagy tengerparton. Hogy klasszikust idézzek a Rolex City-diver watch.
Uninon – GO, a gyár maga nem helyezi egy szintre a két márkát.
Blancpain: figyelmedbe ajánlom a 1735-ös kalibert az egyetlen kaliber ami egyesíti a 6 „mesterfogást” um.: ultralapos, holdfázis, éves naptár, rattrapante chronograph, tourbillon, percütős és extraként autómata (ez ugye több, mint az IWC Vincije?!)
Előzmény: APT (10035)
APT Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10035
Tízezer! Szép szám! :)))
APT Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10034
markoii: A Longines olyan werkeket készített anno, amelynek az Omega soha még a közelébe sem jutott. Az Omegának egész pályafutása alatt nem volt saját karóra kronográfja, nem volt ismétlőszerkezete, öröknaptárja, hajókronométere. A Longinesnek volt. Az, hogy ma az Omega tényleg erősebbre pozicionált cég, az a múltra nézve semmit nem jelent. Csak több van belőlük, több is maradt fenn, mert a II. világháborúig a Longines azért sokkal több órát készített. Utána már az Omega is ontotta az órákat, 50-es, 60-as évekbeli darabokból már nálunk is van bőven. És bár kiválóak, de én sem érzem, hogy miben lennének jobbak a többi, hasonló színvonalú óránál, vagy éppen a Longineseknél.

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: markoiii (10031)
APT Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10033
roxul: Egy ékszeróránál nem csekély ám a hozzáadott érték! Az ékszerórák nagyon igényes és lassú kézi munkával készülnek, senki nem áll neki brilleket automata préssel foglalgatni! Meg csiszolni sem! Nem vitás, hogy technikai értelemben egy óra nem lesz semmivel sem jobb 15 karátnyi brilliánstól, és egy szép, gondos ötvösmunkával készített arany toktól-szíjtól sem, de azért ezekben vitathatatlanul sok munka és szakértelem van, az anyagok pedig igen drágák.
- A GP v. Piaget szerintem határozottan komolyabb manufaktúra, mint a Blancpain (egyátlalán, ők igazi manufaktúrák).
- Nehéz ügy besorolni a cégeket, mert láthatóan sokak annak alapján akarnak ítélni - és miért ne - hogy egy cég jellemzően és általában milyen színvonalú és mennyiségű órát gyárt. Márpedig ez így nem megbízható, hisz vannak cégek, akik általában középkategóriájú órákat készítenek, de vannak kimagasló darabjaik is, amelyek bizonyítják, hogy komoly háttér van mögöttük. És vannak kis cégek, akik igen szűk tartományban mozognak, de amit csinálnak, az nagyon jó. A NOMOS például szerintem kiváló cég, az egy szál alapwerkre épített néhány modellje mind minőségben, mind designban a legjobbakkal vetekszik. Kézihúzós órában a Patek sem tud jobbat csinálni, hiába egyedibb, érdekesebb, különlegesebb, minőségileg, pontosságban, megbízhatóságban, várható élettartamban azok sem jobbak! És azért egy Certina DS v. Tissot Porto is igen jó darab! A Zenithet pedig ha akarod, sorolhatod az IWC fölé, csak ez nem lesz korrekt! Az IWC jópár olyan werkkel dicsekedhet ma is, amelyet a Zenith legnagyobb igyekezettel sem lenne képes most előállítani. Az "Il Distreiro Scafusia" vagy akár csak a "sima" Portugieser percismétlős órájuk magasan fölötte áll a Zenith lehetőségeinek, és ezek megvásárolható, megrendelhető darabok. És rattrapante kronó sincs Zenithéknél. Az Elite automatát sem merném az IWC cal.5011-el összemosni. Valószínűleg az alapján tetted ide az IWC-t, hogy az alsóbb kategóriás óráiba épít be ETA és JLC werkeket is. Ami igaz is, csak ettől még ezek nem rosszabbak mondjuk a Zenitheknél.

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: roxul (10029)
APT Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10032
No, beindult a nagyüzem! :)))

panerai: Lám, nem egyszerű ez a "rangsorolósdi"! Amit hozzátennék a Rolexről írottakhoz: ezt szerintem nagyon sok óra tudja. Akár egész egyszerű márkák is. Mindazonáltal az Operabálba nem vennék fel egy Rolex Submarinert, vagy éppen egy Breitling Navitimert, az biztos!
- A UNION és a GO gyakorlatilag ugyanaz a cég, két néven. Komoly átfedés van a palettán, az igazi csúcsdarabok mind GO-ként futnak, de a mindkét néven futó werkek közül az optikailag gondosabban finishelt darabok a GO-k, az egyszerűbbek az UNIONok. Én hajlamos lennék egy kalap alá venni őket.
- A Breguet jórészt már 1850 után is a jó öreg Abraham-Louis Breguet által megteremtett mítoszból élt. A cég az óratechnikához újat már semmit nem adott, a minőség is a többi exkluzív gyártók átlagának felelt meg.
- A Blancpain soha nem volt a szakmában elsők között emlegetett. Mindig kiváló, élvonalbeli órákat készítettek, de innovációban, technikailag soha nem tettek le olyat az asztalra, amelytől a szakma elájult volna. Igazán ma sem, és a mai szerkezeteik is jórészt Lemania, F.Piquet adaptációk. De meg lehet venni tőlük az egyik legdrágább Pexeux 7001 tokozást is, szerintem rosszabb minőségben és gyengébb kiállással, mint egy Nomos, de jó ötszörös áron!
- Ugyanakkor négy cégről elmondható, hogy stílust teremtett, és az óráik elvileg első ránézésre is felismerhetőek (lennének, ha nem utánozná őket boldog-boldogtalan, de ez már más kérdés), és ezek a: Rolex, a Breguet, a Cartier és a Breitling. Nyilván ez a tény is értéket hordoz!
- Mint tudod, a manufaktúra kérdését én kicsit másként közelítem meg, engem nem okvetlenül zavar, ha valaki nem ragaszkodik görcsösen egy teljesen saját szerkezet kifejlesztéséhez, hanem válogat a piacon levő legkiválóbb katalóguswerkek közül, és kiválasztja a legjobbnak tűnőt, majd tovább finomítja. Használati érték szempontjából ez semmiféle hátrányt nem jelent, amit ékesen példáz az is, hogy a gyakorlatban egy 7750-es werk pontosabb és megbízhatóbb, mint egy Zenith Cal.400-as. Ilyen szempontból tehát - bármily szentségtörésnek is tartod - akár jobbnak is nevezhetjük! És ettől persze az El-Primero még lehet értékesebb és érdekesebb! És azért a manufaktúralét határán mozog az is, ha valaki az adott werkre olyan fejlesztéseket tud kialakítani, amely egyedi, és jelentős többletet jelent. Tényleg a teljesség igénye nélkül ilyen pl: az IWC rattrapante szerkezete (7750 bázison) és öröknaptárja, a Breguet öröknaptárjai, a Blancpain tourbillonja és öröknaptárja, az Ulysse Nardin öröknaptár szerkezete, a Chronoswiss ugró óraszámlálója stb.. Ezek sokszor az alapwerket többszörösen meghaladó bonyolultságú és értékű szerkezetek.
- A mai világban pedig a katalóguswerkek felhasználása még a nagy neveknél is törvényszerű. Eladhatatlanul drága órát csinálni nincs sok értelme, igazán nagy szériában gyártani tudni egy werket pedig olyan hátteret igényel, ami megint keveseknek elérhető. És én a legjobb mai katalóguswerkeket amúgy is olyannak látom, amit egy kisszériás egyedi gyártással inkább csak alul lehet múlni, felül nemigen! Jobb ötlet akkor már egy jó alapwerket finomítani, tovább javítani. Ezt csinálja amúgy a legtöbb nagy név is, a V-C órái az egy szál Cal.1400 kivételével jórészt tovább "simogatott" Jaeger werkek, de ezek vannak az A-P óráiban is, párosítva a Patekkel közösen összeütött Gyromax billegőkkel. És a Patek is űzi ezt keményen! Az alapwerkek, a kézihúzós és automata werkek teljesen a sajátjai, de a kronókban F.P werkeket finomít, adaptál. Anno Valjoux werkeket használt, kicserélt billegővel és szabályozóval, finomítva. De igazán saját nagy komplikációi inkább a zsebórákban voltak. Az ütős karórákba szépen betették ők is a F.Piguet werkeket, amelyek konstrukciója alapján készül ma is az ütőmű a karóráikba! Nem mint ha nem tudnának teljesen új konstrukcióval előállni, de valószínűleg még nekik sem éri meg ezzel tölteni az időt, inkább leporolják az évszázada bevált régi darabokat.
- És vannak cégek, mint a Franck-Muller, aki, bár minden órájára rávési a "Master of Complication" címet, de valójában nem is készít saját szerkezetet. Ellenben mindent hihetetlenül drágán ad. Igazi sznoboknak való márka, csinál egy acéltokot, beletesz egy ETA v. egy F-P werket, amin a F-M gravírozás és a nemesfémre cserélt rotor a modifikáció, majd kér érte tízszer annyi pénzt, mint mások. És lám, bejött neki, viszik, mint a cukrot!
- Szinte senki nem ismeri a Claret nevet. Pedig a ma futó nagykomplikáltságú órák mögött legtöbbször ő áll! Ő áll az Audemars-Piguet percismétlős tourbillonja mögött, a legtöbb nem Lemania eredetű ismétlő és tourbillon mögött is. Egyedül ő gyárt zenélő karóraszerkezetet is. De saját nevén kevés óra készül, inkább anonim beszállító. És akkor még nem is beszéltünk F.P.Journe-ról, Parmigianiról és a többiekről...

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: panerai (10021)
markoiii Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10031
Ja, rájöttem! Me' drágább... :)
Előzmény: markoiii (10030)
markoiii Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10030
Csak azt nem tudom, mifelénk az Omegát miért tartja mindenki többre, mint a Longines-t?! Szerintem tök' u.az a minőségi kategória, sőt megkockáztatom, a Longines-nak "erősebbek" a hagyományai. Nyugat-Európában s főleg Amerikában pedig sokkal jobban csengő név a Longines, - tudom, akkor nálunk a Doxa lenne a "király"... Az általam ismert órásoknak pedig több mint a fele Longines-t hord (4/6).
Egyébként, szigorúan üzleti alapon nézve a Swatch a legjobb márka... :)
Előzmény: roxul (10029)
roxul Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10029
Én is közreadnék egy listát:

1. Patek
2. JLC, AP, VC, Breguet, Blancpain,
3. Rolex, UN, Zenith, GP, Piaget
4. IWC, Lange, GO
5. Omega, Breitling, Panerai
6. Fortis, Sinn, Oris, Nomos, Ventura, Eberhard, Rado, Longines, Ebel
7. Seiko mech., Certina, Tissot..., stb.

A Patek elsősége szerintem nem kétséges.
A többieken már lehet vitatkozni, de én személy szerint az elsősorban ékszerórákat gyártó cégeket nem nagyon becsülöm (pl.: Cartier, Chopard). Tudniillik egy Casio is kerülhetne 100.000$-ba, ha teleraknák mondjuk gyémánttal. Ettől az óra nem lesz értékes (csak drága! -ami nem ua.), a belső és a hozzáadott érték (pl.:kézi munka) meg nulla!!!
A másik ami szerintem fontos, a saját szerkezet!
Ez nagyban növeli (akinek fontos, persze) egy óra értékét!

markoiii Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10028
...legalább kijavítom a hibákat: Philippe-et...

Ha így megyen tovább, az enyém lesz a tízezredik hozzászólás...

markoiii Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10027
Hétvégente jól elbeszélgetek magammal... :)
markoiii Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10026
A Freak-re gondolok...
Előzmény: markoiii (10023)
markoiii Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10025
Ja, Joyce-nak is volt egy jó órája...
markoiii Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10024
UlYsse...
markoiii Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10023
Még hozzátenném az innovációt: pld. az Ulisse Nardin nagyot emelkedett az "én listámon"... (Ezt a márkát én sokáig csak a lemezjátszóiról ismertem, csak mióta "órabuzi" vagyok hallottam a fő profilja felől)
Előzmény: APT (10019)
markoiii Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10022
Én is hozzászólnék, ha megengeditek: első helyre a Brequet-et tenném, nem igazán alá, de nem az első helyre a Patek Philipp-et... Azt' helyet kellene keresni a mai mestereknek is... A támasztott feltételeknek pedig pár kevésbé nemesb márka is megfelel(t)... s pár "nemesb" nem.
panerai Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10021
Patek vitán felül áll, hogy dobogós a „listán”, komplikációi, patinás neve és függetlensége erre predesztinálja. De a dobogóra én mindenképpen ráállítom azt a márkát, melynek minden darabja technikailag tökéletes, valamint ezt az egy márkát tudom elképzelni, hogy felveszel reggel havat lapátolni, beülsz a kocsiba és elmész benne tárgyalni, délután az uszodában magadon hagyod (egy kis úszás egy kis szauna) és este az operabálon még mindig mutatja pontosan az időt. Igen ez a Rolex. Blaincpain és Breguet szuperlativusz de nem értek el akkora nevet a laikus közönségben, mint a két első ezért egy kicsit lentebb vannak. JLC, VC, AP ezek után, Lange és GO-val várnék még pár évig, de megelőlegezem nekik a bizalmat csakis úgy, hogy egyenrangúként kezelem őket, a GO jobban becsülöm, mert csinál acél órát, bár emiatt gondolják olcsóbnak a GO-t, mint márkát. Akik ETA-val dolgoznak (kékítve vagy anélkül) azok lejebbi kategória. Az órás mesterek álltal alapított, és gyorsan népszerűvé vált márkákat pedig egészen másként kezelem, Ők olyanok mint egy mai filmben feltűni látni Gregory Pecket vagy Marlon Brandót, egyszerűen hihetetlenek.

Tehát szvsz. Lista:
1. Patek, Rolex, Blaincpain, Breguet
2. VC, AP, JLC, Lange, GO, GP
3. (itt lépnek be az etások) IWC, Union, Zenith, Ulysse Nardin, Corum, Piaget, Chronoswiss, Omega …stb
4. ez már egy iszonytató maszlag

És akik rangsorolhatatlanok, a ma élő legnagyobbak: Sven Andersen, Calabrese, Roger dubuis, Philippe Dufour, F-P Journe, Frank Muller, Parmigiani, Preziuso (ő a Harry Winstonnal alkotott nagyot), Daniel Roth,

Előzmény: drempee (10020)
drempee Creative Commons License 2003.01.12 0 0 10020
Annak idején az 5000. hozzászólás környékén megjelent néhány lista, volt polémia a sorrend állításról, újra lehetne gondolni.
Akkori vélemények:
MESSER 5004:
"1. Patek, Lange
2. JLC, GO
3. AP, VC, Chopard, Breguet
4. Blancpain, Rolex, UN
5. Zenith, GP
6. Omega, IWC, Cartier, Minerva
7. Breitling, Chronoswiss, F.Muller, Daniel Roth, Silberstein
8. Panerai, Fortis, Sinn, Oris, DJR, Tudor, ML, Nomos, Ventura, Eberhard, Rado
9. Poljot, Seiko mech., mezei ETA+Valjoux tokozók 10. designer órák (pl. Movado, Fossil)
11. gagyi"
GLASHUETTE 5023:
"1. Patek (kiemelkedő, ezen egész egyszerűen vitát sem érdemes nyitni)
2. A. Lange&Söhne, Glashütte Original, Jaeger LeCoultre, Audemars Piguet
3. Vacheron Constantin, Chopard, Breguet, Blancpain, Girard Perregaux
4. Ulysse Nardin, Rolex, Union Glashütte, IWC, Zenith, Piaget"

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Előzmény: APT (10019)
APT Creative Commons License 2003.01.11 0 0 10019
LEGISTRATOR: Melyik a legjobb óramárka? Ilyen nincs. Van jópár név, amely egyértelműen messze kiemelkedik az átlagból, mind modelljei minőségét, mind tradícióit tekintve. De "legjobbat" nem mernék megnevezni. Ha muszáj lenne, akkor talán a Patek, de szerintem vannak vele egyenértékű más gyártók is, anno pedig méginkább voltak. Ami a PIAGET-et illeti, nos ő is egyike a kiemelkedő márkáknak, de első helyre semmi esetre sem rakható. Amúgy "csak megrendelésre" dolgozó cég tulajdonképpen nincs, és a PIAGET-nek is számos katalógusmodellje van, és elsősorban az ékszerórák terén jeleskedik.
- Zsebórából régebben gyakran készítettek karórát, erre elsősorban a kisebb és női méretű, 40mm-nél nem nagyobb zsebórák alkalmasak. Csupán két tokfület kell felforrasztani a tokra, és szíjjat tenni rá.

- Vitaindítónak viszont nem is rossz ötlet a megpróbálni szempontrendszert felépíteni egy-egy márka megítélésére. Én a magam részéről mindenképpen szempontnak tekinteném:
- A cég hagyományait, múltját.
- Szerkezetgyártóként felmutatott eredményeit. "Abszolút teljesértékűnek" igazándiból csak olyan céget tekintenék, amely az "órásművészetben" fontosnak tartott valamennyi komplikációt előállította. Ezek a kronométer, az ismétlőóra, az öröknaptár, a kronográf. Esetleg a tourbillon. Nem sok cég van, aki ezeket mind maga képes volt előállítani, gyártani. Különösen az ismétlők és kronográfok terén még az igazán nagy nevek is általában más szerkezetét tokozták/tokozzák. Legtöbbször még a Patek is..
- Gyártási mennyiség, minőség.

Másnak majd lesznek más szempontjai is. Nos?

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: Törölt nick (9980)
nagy zsolt Creative Commons License 2003.01.11 0 0 10018
KERESEK:Rolex Day-Date vagy Datejust vagy Oyster Perpetual vagy Breitling Headwind karorát.
Csak uj vagy ujszerü állapotu érdekel.
(lehetöleg származási papirokkal)
Ajánlatokat várom e-mail:exstasi@freemail.hu
vagy Tel: 06 70 314 2449
WatchFun Creative Commons License 2003.01.11 0 0 10017
APT: pontosan erre gondoltam, csak valami szép minta kellene.
Lassan összeáll a szerkezet, már vagy két kereket láttam órás cimborámnál a múltkor a werkben, csak lassan halad a csavarok kékítésével, azért lassult be egy kicsit az összerakás. Ha tudok, csinálok majd képet és berakom.

WF

Előzmény: APT (10011)
A Báró Creative Commons License 2003.01.10 0 0 10016
Sziasztok!

Mikor kezdődik az óra gyártása, mi a helyzet, miben lehet még segíteni???????

Ez a legutolsó terv már megint gyönyörű, ha egy ilyen ember nem Magyarországon születik már a leghíresebb svájci tervező lenne milliós fizetéssel!!!!!!!!!!!

Érdemesnek tartanám kiküldeni a terveket egy-két gyártónak, én ha kapok meghatalmazást egy helyre tuti kiküldném!!?????????????

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.10 0 0 10015
Szép kis meglepi!!!!
Előzmény: lenox (10014)
lenox Creative Commons License 2003.01.10 0 0 10014
Na milyen? Karacsonyra ezzel leptem meg magam. Mar jo regen szemeztem vele...
Előzmény: lenox (10013)
lenox Creative Commons License 2003.01.10 0 0 10013
Passionata Creative Commons License 2003.01.10 0 0 10012
APT
Majd az istencsászár PKISS leszedi.
Előzmény: APT (10011)
APT Creative Commons License 2003.01.10 0 0 10011
DREMPEE: A "lever set" a karos/peckes mutatóállítást takarja. A régi zsebórákon ill. a legkorábbi karórákon fordul elő, ahol egy kis pöcköt kell megnyomni, vagy egy kis kart eltolni, és utána lehet a koronával a mutatókat állítani. A koronás állítószerkezetek első fejlődési lépcsője volt. De elég sokáig alkalmazták, mert sokkal masszívabb a váltókaros állítószerkezetnél (a szokásos, amikor ki kell húzni a koronát). Ez utóbbinak egy érdekes megoldása volt a negatív állítószerkezet, amelyet alkalmazott anno a Zenith, és a legtöbb amerikai zsebóra. Itt a váltórugó-váltókar széttolja a körmöskereket-hornyoskereket, és a tokban rögzített "torpedó" alakú koronaszár nyomja őket össze. Szétszedéskor a korona és tengelye bennmarad a tokban. Igényes megoldás, mivel nem gyakorol a használó közvetlenül erőt (az amúgy is masszívabb, általában félkör alakú váltókarra), azért sokkal tartósabb, szinte örök életű. A legtöbb órán a felhúzószerkezettel lesz előbb-utóbb baj.

passionata: Szerintem lejön erről a DOXA tokról a lünetta. De ha nem, körmös fogóval akkor is ki fog jönni. Látni kellene élőben, hogy nyilatkozni merjek.

Watchfun: A számlapberakásokat rézlemezből maratni lehetne. Az elektronikában szokásos módon, fotospray-al (Positiv 20, stb..) lefújt rézlemezre UV lámpával rá lehet a mintát exponálni, és sósavban v. vaskloridban kimaratható az egész. Learanyozás után szépen fel lehetne ragasztani a számlapra.

Oyster: A BIRKS-nek felárral eleve így szállítja az órákat a ROLEX, CARTIER stb... Nem is nyúlnak hozzá. A minőség pedig sokszot még a gyári felett is lehet, ha kérnek valami egyedi finomságot. Szóval egy BIRKS-ROLEX inkább jobb, mint rosszabb az eredetinél. Más kérdés, hogy én azért maradnék az eredetinél. Kíváncsi lennék, az én régi, 30-as évekbeli BIRKS-em mi lehetett "leánykorában", a szerkezet minősége alapján valami nagyon komoly gyártó kellett, hogy legyen!

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: drempee (10010)
drempee Creative Commons License 2003.01.10 0 0 10010
Mit jelent az angol nyelvű órás terminológiában a "lever set"? Kösz.
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.10 0 0 10009
És van a Hyper-Chron, amely 128000 lengésszámú és egészen speciális kenőanyagokat igényel, mint a varjúháj vagy a bagolyzsír...
te_o Creative Commons License 2003.01.10 0 0 10008
markoii!
A 28,800 -as változata nem ultra-chron. Az elnevezés éppen a magas lengésszámra utal.
te_o
Előzmény: markoiii (10007)
markoiii Creative Commons License 2003.01.10 0 0 10007
Azé' nem ilyen egyszerű a helyzet, mert van 28800-as változata is...
Előzmény: markoiii (10002)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.10 0 0 10006
Köszi!
Előzmény: fekvőrendőr (10005)
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.01.10 0 0 10005
Potyoro!
Megérkezett az átutalásod.
A számlaegyenlegünk 514.390 Ft.

fekvőrendőr

te_o Creative Commons License 2003.01.10 0 0 10004
WatchFun!

Csak ennyi? Halomban áll otthon.
Amúgy akkor megfelel neked a 470 - 471 -490 - 491 alkatrészei is. Szerintem ne nagyon reménykedjél...

te_o

Előzmény: WatchFun (10001)
markoiii Creative Commons License 2003.01.09 0 0 10003
markoiii Creative Commons License 2003.01.09 0 0 10002
36k
Előzmény: atyesz (9998)
WatchFun Creative Commons License 2003.01.09 0 0 10001
És még egy kérdés: nincs valakinek véletlenül egy Omega cal.501-be való komplett automata-hídja rotorral? :)) Fiókban, sublótban esetleg... Vagy ládafiában...

WF

Előzmény: WatchFun (9996)
öccse Creative Commons License 2003.01.09 0 0 10000
Ha jól tudom 32000 vagy 36000/h.De biztos vannak akik nálam ezt jobban tudják.
Előzmény: atyesz (9998)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.09 0 0 9999
36000.
Előzmény: atyesz (9998)
atyesz Creative Commons License 2003.01.09 0 0 9998
Üdv Mindenkinek! Valaki meg tudná nekem mondani, hogy Longines Ultra-Chron órának mennyi a lengésszáma?
Előre is kösz.
rogergerro Creative Commons License 2003.01.09 0 0 9997
Sziasztok!

A mai napon beszéltem egy úriemberrel, aki foglalkozik számlapok tamponnyomásával, számlapok felújításával. (Svájca is {be}dolgozott!) Elmondtam Neki néhány mondatban, hogy mi is az MMII, mit szeretnénk és nagyon tetszett neki az ötlet. Azt mondta, hogy érdekli a dolog és reméli, hogy lehet a dologból valami, ami az MMII és az Ő számára is előnyös. Megkérdeztem Tőle, hogy - ha nem sikerülne szerezni - esetleg nyers számlapok beszerzésében tudna-e segíteni. Elmondta, hogy igen, de ehhez szüksége van némi időre. Elmondtam, hogy tervek már vannak a weben. (Sajnos ezzel pillanatnyilag nem tud mit kezdeni, mert nincs Internet hozzáférése! ). A számlapterveket elvileg bármilyen formában tudja fogadni. Elmondta, hogy a festékeket és lakkokat Union cégtől rendelte meg és a gépeket, amiket használ Ő tervezte (gépészmérnök). Én magam nem vagyok elég felkészült, hogy Vele a számlapról tovább beszéljek, ezért az előzetes hozzájárulásával, néhányotoknak továbbítom az elérhetőségét, hogy érdemben tudjatok Vele tárgyalni. Remélem a dolog nem lesz zsákutca.

Üdv,

Gerro-Honlap


WatchFun Creative Commons License 2003.01.09 0 0 9996
Passionata: kb. két hete vettem egy ugyanilyen fazonú Doxát, annak sem volt ráma az üvegén. Úgy kellett szétszedni, hogy a szerkezet körüli tokgyűrű mellett volt egy kis bemarás, ott benyúltam egy csavarhúzóval és a tokgyűrű szerkezettel együtt jött ki a tokból, ezt követően a szerkezettartó csavarok kivételével a tokgyűrű elvált a szerkezet-számlap együttestől. A foszforozás sem gond, jó órás felújításkor megcsinálja.

Más: Kezemben egy Molnija-számlap, fekete ónixkőből kicsiszolva :))) 0,62mm vastag, benne a két furat a mutatónak, tükörfényes, csodaszép és méregdrága :( Alig merem megfogni, olyan hártyavékony!
Viszont számlapügyben segítséget szeretnék kérni Tőletek. Olyan mintát keresek, amit vékony rézlemezből kivágva, esetleg helyenként domborítva majd aranyozva rátett applikációként fel tudnék használni. Úgy gondoltam, hogy a számlap szélén körben valami folyamatos sávszerű minta (egy régi faliórán láttam ilyesmit), középen pedig valami kisebb ornamentika vagy egyszerűbb jelenet. Nem kész tervre gondoltam, csak mintára, motívumra, képre, fényképre, ilyesmire. Előre is köszönöm.

WF

Előzmény: Passionata (9989)
Gilbert Creative Commons License 2003.01.09 0 0 9995
oyster!

A Birks valoban egy kanadai ora-ekszerkereskedo ceg. Szinte minden nagyobb bevasarlokozpontban megtalalhato egy egy uzlete. Egy idoben eleg surun beneztem hozzajuk, mert igenyes szep darabokat arulnak. Igaz olyan aron, hogy epeszu ember meg levegot is vigyazva vesz naluk:-)

Amit viszont megfigyeltem az utolso ket evben az az volt, hogy az oravalasztekuk szep lassan szinte teljesen kicserelodott. Korabban sok sok marka kepviseltette magat naluk , mostanra inkabb az altalad is emlitett BIRKS feliratu orak neznek vissza az uveglap alol. Erdekes viszont, hogy az arak ettol egy cseppet sem mentek lejjebb.

Hogy raszorul e a bevezett nevekre nem tudom, de az tuti, hogy a La Swiss-be sokkal nagyobb valasztek van es az arak is jobbak!

Előzmény: Törölt nick (9992)
hat789 Creative Commons License 2003.01.09 0 0 9994
Mi a véleményetek a májusi óramagazinban lévő Harry Winston Excenter órájáról?
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.09 0 0 9993
Nos, az egész innen indíttatott :

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Előzmény: Törölt nick (9992)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.09 0 0 9992
Más :

BIRKS - ha még emlékeztek rá...

Szóval a jómúltkorában feltűnt, hogy a "Rolex 2421 Uhren" című nagykönyvben az egyik óra a BIRKS számlapfeliratot viseli. Érdeklődtem is (pld. APT azonos nevű óráján is felbizdulva), hogy ez a BIRKS vajon milyen cég lehetett.
Sokat aztán akkor nem tudtam meg, de azért kisegített Te_O azzal, hogy Ő pediglen Fortis alapóra BIRKS változatát ismeri, illetve Swatch utánanézett a korábbi svájci cégek között, de nem lelte.

Hát most - szinte véletlenül - megoldódott a kérdés !!!

Ugyanis a BIRKS nem más, mint egy kanadai ékszer-, óra- és ajándéktárgykereskedő cég. Aki mindmáig forgalmaz saját nevén egyéb márkás órákat.

Korábban tehát volt a Rolex, a Fortis. De sikerült még Eterna-ra is bukkannom.
Manapság pedig akad a kínálatukban Bulova, Cartier és Rolex is. És mindez A SAJÁT NEVÜKÖN !

Egyszerűen úgy képzelem, hogy az adott cégek az óráikat (de lehet, hogy csak egyszerűsített változataikat) amolyan bérgyártmányként, feliratozatlanul átadják a BIRKS-nek, aki a saját emblémájával, körítésével ellátja, majd forgalmazza. (Alighanem jó névnek számíthat kint, ha nemigen szorul rá a jól bevezetett nevekre.)

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.09 0 0 9991
O.K., ezt elfogadom.

Egyébként én is Peseux7001 párti voltam, de amióta ezt a duplamutatós, kettős félkör számlapú variációt megláttam, azóta ezt tartom a legérdekesebb változatnak.

Előzmény: Törölt nick (9990)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.09 0 0 9990
Na látod, akkor itt az a legnagyobb probléma, hogy az orosz szerkezetet a nagytöbbség elutasította. Ezért lett a 7001-es megszavazva.
Előzmény: Törölt nick (9987)
Passionata Creative Commons License 2003.01.09 0 0 9989


kaptam egy jó kis Doxát , a számlap csodaszép ,szkeletírozott mutatók ,kirohadt foszfor , a legnagyobb baj ,hogy nem jár ,felnyitottam a szerkezet tisztának tűnik legalábbis nem rozsdás ,viszont az üveget le sem lehet robbantani,pedig valószínű attól ily sárga.
01

Passionata Creative Commons License 2003.01.09 0 0 9988


kaptam egy jó kis Doxát , a számlap csodaszép ,szkeletírozott mutatók ,kirohadt foszfor , a legnagyobb baj ,hogy nem jár ,felnyitottam a szerkezet tisztának tűnik legalábbis nem rozsdás ,viszont az üveget le sem lehet robbantani,pedig valószínű attól ily sárga.

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.09 0 0 9987
Nem !

Ehhez a P3133-as 24 órás segédszámlapú, kronográf-, kismutató- és másodpercmutatómentesített változata az alap. (De egy dátumablak még elkélne rá...)

Előzmény: Törölt nick (9984)
appius Creative Commons License 2003.01.09 0 0 9986
Variációk egy témára.
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n][A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n][A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.09 0 0 9985
Nagyon szép orrod van, büszke lehetsz rá! :-))))
Előzmény: drempee (9982)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.09 0 0 9984
Szerinted 7001-el meg lehet ilyen órát csinálni?
Előzmény: Törölt nick (9981)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.09 0 0 9983
Szerintem olyan hogy legjobb, semmiben sem létezik. Mindenkinek van kedvence, de senki nem hivatott eldönteni, hogy a többi gyengébb-e! Vannak nagyon bonyolult, gyönyörű órák, de mégsem biztos hogy ők a legjobbak.
Előzmény: Törölt nick (9980)
drempee Creative Commons License 2003.01.09 0 0 9982
Egyértelműen a legjobb terv.

OYSTER, POTYORO - Emlékeztek ti az én orromra - nem olyan könnyű azt felhúzni! :)))

Előzmény: Törölt nick (9981)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.09 0 0 9981
No, ha az MMII (nem találóbb immár az MMIII ?) ismét lendületet kap, akkor annak során kérdésem, hogy a mintadarab most végülis milyen lészen ?

Ugye nem merülnek a feledés homályába az utóbbi, igazi egyedi dizájnt sugalló tervezetek ???

Lesz-e ilyen ?


(Ismétlés a tudás anyja.)

Nekem ez egyszerűen elködösítette a tekintetemet, ami során a korábbiak legtöbbje már nem is eleveníthető fel.

Szavazatmódosítás a részemről :

ILYEN LEGYEN !
Előzmény: APT (9965)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.09 0 0 9980
Üdv mindenkinek! Örömmel láttam meg a témát!!! Nekem egy mechanikus Grovanam van, melynek látszik a szerkezete is. 1995-ben kaptam a 18. születésnapomra. Apámnak is van egy svájci órája, egy Marvin 1957-ből (sajnos nem arany, vagy platina). Kérdésem két dolog lenne. Tudom, hogy amatőrség vagy legalábbis outsiderség ezt megkérdezni, de Ti melyik svájci óramárkát tartjátok a legjobbnak?(Ne mondjátok, hogy olvassam el a topic előző ötmillió hozzászólását, mert én itt és most vagyok kíváncsi a jelenlévők véleményére. Valaki nekem a Piaget-t említette, mivel állítólag az csak rendelésre készül, és az egyik legdrágább egyedisége okán. Elég ez önmagában? Másik: Hallottam, hogy zsebórát is át lehet karórává alakítani. Lehetséges ez?

Előre is köszönöm, és várom válaszaitokat.

Tisztelettel: legislator (Koi Gyula)

Előzmény: Törölt nick (9977)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.09 0 0 9979
Na, akkor a másodpercstop megléte és a kis teljes hídon fityegő hajszálrugóval mozgatott négycsavaros microstella, valamint a 28.800-as tempó egyre biztosabban jelzi az 1980-as DATE modell 3035-ös voltát...

(Ja, a híd alatti billegő csavarjai is hozzáférhetőek a szabályozás céljára a megfelelő, hajtogatott gyári célszerszámmal. Láttam már kiszerelt billegőn szabályozó iparost is gyenge eredménnyel, illetve olyat is akinek nem okozott rémséget és kiszereletlenül is nagyon pontos eredményt produkált célszerszámmal. :)

Előzmény: APT (9962)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.09 0 0 9978
Na, mindenki hajíthassa ám kifele a jó öreg mechanikus orráját, mert megjelenik a Bill Gates-féle időmérő csodamasina.

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.09 0 0 9977
No, csak - no, csak !

Neki még az orra is felhúzós ? Nemcsak az óra ?

:-)
Előzmény: Törölt nick (9976)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.09 0 0 9976
Jól van, na! Fel ne húzd az orrod! :-)
Előzmény: drempee (9973)
WatchFun Creative Commons License 2003.01.09 0 0 9975
APT, azért acélra és spiáterre is van megoldás, kérdés, hogy mit ér meg a dolog. Van egyébként spiáter(szerű ötvözet), amit lehet forrasztani házilagosan is, pákával és ónnal, ezt remekül befogja a króm. Csak erősebb páka kell hozzá, hogy kellően felmelegítse a tokot. Én az öreg spiátertokoknál rá szoktam próbálni, 10-ből 6-szor beválik, és így kitöltöm a kisebb réseket, repedéseket krómozás előtt. Tudomásom szerint a spiátert (és az ónt) befogja a réz is, azt pedig remekül lehet aranyozni.
Acélra nehezebb a megoldás, de megoldható, hogy belülről, a szerkezet irányából csavarral rögzíteni a letört tokfület, de az acélt (már a rozsdamentest) nem tudják krómozni, aranyozni sem igazán, úgyhogy a rés vagy repedés valószínűleg látszani fog. Ha ügyes az iparos, akkor kevésbé fog látszani.

WF

Előzmény: APT (9965)
panerai Creative Commons License 2003.01.09 0 0 9974
Ő is ezzel a megoldással számolja a perceket:
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Előzmény: drempee (9971)
drempee Creative Commons License 2003.01.09 0 0 9973
Bocs, ÉN tudtam.
Előzmény: Törölt nick (9972)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.09 0 0 9972
Okos vagy, nyertél egy hangszórót :-)
Előzmény: drempee (9971)
drempee Creative Commons License 2003.01.09 0 0 9971
Megvan a megoldás!
(a párhuzamos sorok egymás folytatásai, mindegyikre a megfelelő hosszúságú mutató mutat)
Előzmény: markoiii (9970)
markoiii Creative Commons License 2003.01.08 0 0 9970
Ezek különböző hosszúságú mutatok, jól látom?
Előzmény: drempee (9968)
drempee Creative Commons License 2003.01.08 0 0 9969
Előzmény: drempee (9968)
drempee Creative Commons License 2003.01.08 0 0 9968

Most, hogy visszatértünk az órákhoz itt egy példa a háromágúságra, igaz a másodpercnél:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Feltettem néhány új fotót, hogy PANERAI nyaka ne fájduljon meg.

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.08 0 0 9967
FEKVŐRENDŐR: Átutaltam a 3. részletet, holnap megjelenik Nálad. Tamás
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.08 0 0 9966
PASSIONATA: Látod ez már jobb!
Előzmény: Passionata (9961)
APT Creative Commons License 2003.01.08 0 0 9965
öccse: A MMII most fog megint lendületet kapni, hogy végre tudunk vele foglalkozni. Amúgy a "mintawerk" nálam van. A letört tokfül miből van? Acélt és spiátert sehogyan sem lehet visszagyógyítani, nemesfémet-rezet ötövös keményforrasztással vissza tud tenni. De általában látszik a dolog, bár egy learanyozás (még arany toknál is célszerű!) elég jó végeredményt tud adni.

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: öccse (9963)
Gilbert Creative Commons License 2003.01.08 0 0 9964
APT!

Koszonom megkaptam! Szeretnem itt is megkoszonni a segitsegedet!

Előzmény: APT (9962)
öccse Creative Commons License 2003.01.08 0 0 9963
Üdv mindenkinek!
Mi újság MMII ügyben?Bár sajnos aktívan nem tudok részt venni a folyamatban,érdekelne,hogyan áll a megvalósítás.Van már werk?Azaz megvettük?

APT!
Letört tokfület hogy lehet visszaforrasztani?

WF!
Napok óta próbálom a mailt küldeni,de mindig visszadobja valamiért.

APT Creative Commons License 2003.01.08 0 0 9962
MESSER: Igazán pontosan nehéz ezt megmérni, de egy bontott 3133-on pontosan 8.28 mm-t mértem. 8.3-al nyugodtan kalkulálhatsz, a furatnak úgyis kell némi játékot hagyni.

Gilbert: Mail ment.

Oyster: Bizony, így jár, aki nem hordja folyamatosan az óráját... :)) Ezért a ROLEX viseléssel megvárom amíg a dátum beéri az órát... Bár mostanság egyik kedvencem a kézihúzós öreg Oyster. Igencsak oldtimer mivoltához mérten nagyon korszerű benyomást keltő darab. Nem hiába tette ez a tokkonstrukció legendává a Rolit!
A belinkelt képek nagyon jók. Ami nekem feltűnt, hogy a 1570 Microstellar szabályozócsavarját egy az egyben láthatod az én Rolexem billegőjének koszorújában is! Eszerint a dolog fejlődése úgy nézett ki, hogy első körben egyszerűen elhagyták a hajszálrugókulcsot, és a koszorúcsavarokkal olyan pontosra trimmelték a billegőt, hogy a még szükséges beállításokat már a két trimmercsavarral is be lehetett lőni (ma ilyen elven szabályozza az Omega a Co-Axialokat). Utána jött a sima Glucidur billegő, de már négy, és befelé irányuló trimmercsavarral. A 3035-nél már a felső híd is változott, nem a mindenütt szokásos egy csavarral rögzített benyúló félhíd lett, hanem egy teljes, a billegő felett átnyúló híd, mindkét oldalán csavarozva. Robusztus, az biztos. Csak a billegőhöz nem lehet tőle hozzáférni.. Az órások réme.. :)))

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: Törölt nick (9960)
Passionata Creative Commons License 2003.01.08 0 0 9961
beszéljünk órákról :)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.08 0 0 9960
Illetve a másodpercstop az O.K. !

Csak a dátumgyorsállítás tudománya nem stimmel. (Akkor mégiscsak ez lehet a lényegi különbség tárgya a DATE és a DATEJUST modellek között a méreten túl. ;-)

Ez a gyorsállítás hiánya azonban eddig komoly hátrányt nem okozott nekem. Ugyanis én nem tekerem egy egész hónapokat előre úgy, mint APT, hanem csak a rövidebb hónapoknál szükségeltetik pld. 30.-áról az 1.-ére egy napnyi továbbtekerés.
Ez még nem katasztrófa. (A titok nyitja, hogy én nem csak alkalmanként veszem ki a gyűjteményből, hanem rendszeresen viselem. :)

Előzmény: Törölt nick (9959)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.08 0 0 9959
Panerai !

No, akkor már megen kezdem az elbizonytalanodást. Ha a 1570-es szerkezet 19.800 A/h sebességű, akkor az szóba sem jöhet, mivel az enyém 28.800-as.
Azonban a mail-odban leírtak ("Ha 3035-ös a tiéd, akkor mp. stop és gyorsdátum állítást kell, hogy tudjon") szerintiekkel sem azonosítható, tehát mégsem 3035-ös.

Most akkor mi van ?!
Esetleg a 1570-nek egy újabb változata nagyobb sebességű volt ?

Különben is, az eredeti 1570 még csak nem is a mai négycsavaros microstella szabályozású volt. (Mint a 1560 is.)

1970 és 1980 között ilyen jelentős változást ejtettek volna meg a szerkezeti számozás változatlanul hagyása mellett ?!?

Előzmény: panerai (9910)
Gilbert Creative Commons License 2003.01.08 0 0 9958
APT!

Sajnos nem tudom elerni az oldaladat innen! Megtenned, hogy elkuldod mailbe? Koszi!

Előzmény: APT (9944)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.08 0 0 9957
Lenne egy kérésem a Poljot chronograph (3133) tulajdonosokhoz (mert hogy én még nem vagyok az). Megmondaná valaki nekem, hogy mennyi pontosan a távolság a másodperc vagy perc kisszámlap középpontja és a számlap középpontja között, azaz mennyi a "tengelytáv"? Szpaszíba!
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.08 0 0 9956
TELJES SZÍVEMBŐL EGYETÉRTEK!!!!
Előzmény: Törölt nick (9955)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.08 0 0 9955
Elég volt már az autókból, mindegyik egy rakás sz@r, kivéve a Kabinrollert. Térjünk vissza a svájci órákhoz. Tessék egy svájci óra:


Előzmény: Passionata (9951)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.08 0 0 9954
PASSIO: Azért szerintem elég végletesen fogalmazol! A japán autókat nem kéne teljesen leírni, amikor a középkategóriában minőségileg eléggé tarolnak. Csak a német autóklub statisztikáit nézd meg! De attól, hogy valakinek a karján Casio van, még szeretheti az Órákat! Maradjunk inkább a topic témáinál, ne hozakodjunk elő mindig az autókkal! Ilyen alapon a high-end kontra hifi is jöhet. Én is örülnék egy Zenith-nek, de a múltkoriban letaglózótt, hogy egy évekig a kirakatban lévő óra hirtelen 50%-os áremelkedésen esett át! Ennyire jó lenne? Nem hiszem! Amúgy 7750-esem sincs és belátható időn belül nem is lesz.
Előzmény: Passionata (9951)
glashuette Creative Commons License 2003.01.08 0 0 9953
APT: A 410-nek viszont van egy óriási előnye. Jóval kevesebb ember kezéről köszön vissza mint a 7750. Meg szebb a designja. Most már a 7750-et ütöm vágom, nyáron abban ugrok fejest és nem érdekel az sem ha nekikoccan valaminek.
Előzmény: glashuette (9952)
glashuette Creative Commons License 2003.01.08 0 0 9952
APT: No. Egész jól írsz amikor begurulsz. Téged érdemes idegesíteni... :)

Ami a 7750 kontra Zenith 410 -et illeti a következő a helyzet. 7750: napi +1 sec, mérhető pozícióhiba nélkül, felhúzási sebesség kb. 20 perc!!!
410: Nincs napi +1 sec, de pozícióhibás, csak korona fent pozícióban (éjszaka) produkálja, ha másként fekszik mindjárt napi +2 sec ami baromira zavar, úgyhogy mindennap korona fent-ben pihen éjszaka. Felhúzás kb. 3-4 óra.

Előzmény: APT (9944)
Passionata Creative Commons License 2003.01.08 0 0 9951
APT
a Honda +a többi japán szar imitáció , akkor kezdtek el autókat gyártani amikor Európában már legendák születtek , qrva ronda kocsikat gyártanak , a teljesítménynövelés egyetlen lehetőségének pedig az üveghangig emelt fordulatszámot tartják, minden amijük van azt úgy lopták jó egy picit monyákoltak rajta ,hogy úgy tünjőn saját fejlesztés ,nézd meg a bénázásukat a király kategóriában-F1-,a jordan meg a BAT ott vérez ahol tud ,míg a Ferrari már öt éve tarol , tudom a WRC ben megy a szekér de hol voltak ezek amikor a delta Integrale vagy a stratos újrafogalmazta a rallyesportot,fogalmam nincs ,hogy ki volt az a f@sz aki egy lapra helyezte az NSXet meg az Fcart, de nem is igazán érdekel mert vagy telenyomták pézzel/gésával/szakéval vagy mostanság minden eszement barmot írni engednek.
Előzmény: APT (9936)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!