Keresés

Részletes keresés

LRJudit Creative Commons License 2008.12.23 0 0 64690

Horváth Ilonából!

 

 

Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.23 0 0 64689

Judit!

 

Szerintem ez is jó lesz, nagy difi nem lehet. Úgy emlékszem, hogy tettem bele pici sütőport is, vagy nem???????

 

Ha elküldenéd majd valamikor a hiányzó részt, annak nagyon örülnék, de ráér, már a tiedéből el is kezdem.....

 

..eszméletlen...

Előzmény: LRJudit (64687)
margitmama Creative Commons License 2008.12.23 0 0 64688
KÜLDÖK ÉN IS EGY FINOM RECEPTET ÚJ ÉS NAGYON KIADÓS!! 
LRJudit Creative Commons License 2008.12.23 0 0 64687

Ilonamamzi!

Szívesen beszkennelem a Horváth Ilonkából ha kell, de ez a Pelle Józsefné féle szakácskönyvből van. Én zserbót raktam össze, azt a HI-ból.

Előzmény: Ilonamamzi (64685)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.23 0 0 64686

A töltött káposztához egy ötlet:  amikor már teljesen kész, evés előtt tepsibe rakom, pici tejjöl a tetjére, és megsütöm. A káposzta egy kicsit  megpirul, a gombócokkal összeáll, isteni, állítólag a Bácskában így készítik, nem tudom, de az biztos, hogy egyetlen falat sem maradt meg nálunk, akármennyit is csináltam.

 

Néhányan édeskáposztából, vagy kelkáposztából készítik a tölteléket, nagyon finom úgy is  (picit édesebb), és  előtte kicsit meg kell főzni a káposzta leveleket, (macerásabb).

Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.23 0 0 64685

Sziasztok!

 

Végre itthon vagyok a munkából, kezdődhet a sütésfőzés...

 

 

Judit!  Te gondolatolvasó vagy. Épp a beigli receptet keresem a Horváth Ilona szakácskönyvben, pont az a rész hiányzik, nem tudom, hogy hova tünt el. Nagyon köszönöm.

 

 

BKrisztina! Végre Te is itt vagy, nagyon örülök - én is -.

Előzmény: LRJudit (64682)
csirip46 Creative Commons License 2008.12.23 0 0 64684
JUDIT. Ahogy Szedit mondja, pofonegyszerű. Ráadásul mindenki és mindenhol másképpen csinálja, igy minden töltött káposzta egyéni. Ha van Horváth Ilonád, akkor a mennyiségeket ott megtalálod. Aztán mindenki, ahogy szereti. Én csak hagymát teszek a töltelékbe és nem teszek foghagymát. Rizs és nem főzőm meg összekeverés elött, bors, paprika. Majd a rétegezem, és füstölt hús, ami lehet kolozsvári szalona, f.oldalas , csülök... sok finomság. Ezt majdnem a tetejére és alul felül és egy kicsit közé, apró kapászta. Felöntöm vizzel, de ne lepje el és rotyogtatom legalább 3-4 órát. Elvan egyedül. Sok tejföllel tálalom. Nem rántom be. Eddig még csak dicséretet kaptam, és imádom. Remekül lehet mélyhüteni adagonként.
Előzmény: LRJudit (64673)
Kereszt_szem Creative Commons License 2008.12.23 0 0 64683

 

Csipkerózsi  

 

Tegnap  nem jöttem vissza a géphez, tudod az utolsókat rugom a lóti-futival.Most is csak pihézés miatt jöttem egy kicsit. Elég különleges és kevésbé ismert az a sajt bejgli  amit késziteni szoktam.  

 

          Sajt bejgli   

 

Hozzávalók: 20 dkg Eidámi sajt   / Ezt mikróba kb. 1/4 dl viz hozzáadásával szoktam

                                                       megolvasztani,alufólián kinyujtani. A nyujtófát is

                                                       be kel vonni a fóliával ./

Töltelék: 20 dkg vaj vagy margarin  / én margarint  teszek bele/

               1 doboz Medve háromszögletű natúr sajt

               3 db főtt tojás 

               1 db lila hagyma 

               1 - 2 db savanyu uborka  

               1 db pritamin / kaliformai piros / paprika 

               15 dkg gépsonka

 

A margarint, Medve sajtot,  tojás sárgáját géppel kikeverem, a többit apró kockára vágom  a gépsonka kivételével és belekeverem a masszába. A kinyujtott sajtra ráteszem a gépsonka szeleteket majd erre kenem a tölteléket és mint a bejlit összetekerem. / Husvétkor a gépsonka kimarad, mert főtt sonka mellé készül, nélküle is nagyon finom /

 

Most megyek vissza sütni, ha van kérdésed este visszajövök.

 

Panni

 

 

 

 

Előzmény: csipkerozsi (64650)
LRJudit Creative Commons License 2008.12.23 0 0 64682

Én mindíg ebből a receptből dolgozom, elronthatatlan.

Majd mutatom a végeredményt. Hármaska csinálja!

csipkerozsi Creative Commons License 2008.12.23 0 0 64681

Ildikó, gondolkozom, hogy mi a titok, de nem tudom...

Én úgy csinálom, hogy mindig csak egy kg lisztből gyúrom meg a tésztát, ebből lesz 4 bejgli.Mikor az első tepsit beteszem a sütőbe a 2 bejglivel, akkor kezdem gyúrni a második kg lisztből a tésztát.Mire megsül az első 4, arra megkel a következő adag is.

Ha túl sokáig "áll sorba" a bejgli, hogy bekerüljön a sütőbe,olyankor van az, hogy nem fér a tepsibe.Tehát az időzítés, gondolom ez a titok.

Ja, és még villával megszúrkálom sütés előtt.

Remélem, tudtam segíteni:) Azért jöttem ilyen későre, mert sültek-sülnek a bejglik.

Krisztike te hogyan készülsz az Ünnepre?

Előzmény: szaboildiko (64679)
vmartina Creative Commons License 2008.12.23 0 0 64680

Sok szeretettel kívánok minden topiklakónak Boldog Karácsonyt!

http://www.youtube.com/watch?v=VkoS4W4eOsM&feature=related

szaboildiko Creative Commons License 2008.12.23 0 0 64679
Köszönöm szépen a dícséretet, "igazán nem kellett volna"! A kérdésem az lenne még Hozzád, - mert látom, hogy nagy beigli-sütő asszonyka vagy! Hogyan csinálod, nekem mindig kifolynak a tepsiből és én olyan szép kis takarosakat szeretnék. Szóval finom, de nem esztétikus, pedig olyan szeretnék. Most megsütöttem 3-mat, de alig férnek a nagy gáztepsibe megint.?!  Elmondanád a titkodat? Köszönöm.
Előzmény: csipkerozsi (64676)
nyüzike Creative Commons License 2008.12.23 0 0 64678
nyüzike Creative Commons License 2008.12.23 0 0 64677

Boldog békés karácsonyt mindenkinek

Kriszti örülók, hogy Te is itt vagy.

Judit szívesen.

 

csipkerozsi Creative Commons License 2008.12.23 0 0 64676

Ilonamamzi :))

A vers nagyon igaz és szomorú...annyi mindent elrontunk...

Borcsimama kíváncsi vagyok a függönyre, majd mutizod?

Efuleske köszi a videót, olyan szép...

SzabóIldikó de jók a mécsestartóid! ugye könnyen és hamar megy?

Na meg mutatósak is:) Örülök, hogy jól sikerült a sajtos sütid, én is sütök most eppen, a beigliket, kell legelább 12 belőle, de akárhogy számolom, nem lesz elég...

A rokonságnak is én készítem.

Holnap majd a töltöttkáposzta következik, meg a fa diszítése.

Krisztike, drága Krisztike! Végre!Sok puszi meg ölelés:))Nagyon hiányzol!!!

Előzmény: Ilonamamzi (64660)
szedit99 Creative Commons License 2008.12.23 0 0 64675
Akkor miért nem főzöl? Pofonegyszerű, és hálás étel. Sokáig eláll, minél többször melegíted, annál jobb!
egyszer hirdesd meg a töltöttkáp. versenyt. Lefagyasztva, postán, expressz. Akkor aztán tobzódhatsz!
Előzmény: LRJudit (64673)
bkristin Creative Commons License 2008.12.23 0 0 64674

 

Békés, boldog karácsonyi ünnepeket kívánok minden topiktagnak!

 

 

LRJudit Creative Commons License 2008.12.23 0 0 64673
Hagyjátok már abba a töltöttkáposzta emlegetését. A fene megesz érte. Még sosem csináltam. De nagyon szeretem!
Előzmény: csirip46 (64672)
csirip46 Creative Commons License 2008.12.23 0 0 64672
Szép Napocskát Mindenkinek.
Futólag bekukk.... Rotyog a töltött káposztám a 18 l.es fazekacskámban. Én kolozsváriason csinálom, sok-sok füstölt hússal.
NYÜZIKE. Ezt a seregletet!!! Nem csoda, hogy nem értél rá...
JUDIT. Nem is tudom, hogy mit mondjak, mert már kezdek kifogyni a jelzőkből. SZÉPSÉGESEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SZABÓILDIKÓ. Mutatós ez az egy-két darabka mécsestartó :-)
SZIRMOK-VIKI Nagyon Boldog Névnapot !












Mindenkinek Boldog Karácsonyt Kívánok !

margitmama Creative Commons License 2008.12.23 0 0 64671
SZERETETTEL.!
LRJudit Creative Commons License 2008.12.23 0 0 64670

Nyüzike!

Köszönöm!

szaboildiko Creative Commons License 2008.12.23 0 0 64669

Kedves Mindenki! Szeretettel üdvözöllek benneteket, az Éváknak Boldog Névnapot kívánok.

Csipkerózsi! Köszönöm a gyertya-mintát, mint látod el is készítettem és úgy döntöttem, hogy mindenkinek a tányérja közepére fogok tenni egyet asztaldíszként, ezért 10 db-ot készítettem belőle.

Nem tudom kitől, de egy nagyon finom sósrúd receptet másoltam le, azt is megsütöttem, nagyon-nagyon finom tényleg. Igaz egy kicsit drága, a sajt miatt, de tényleg finom, azt is köszönöm.

MINDENKINEK KELLEMES ÜNNEPEKET ÉS BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK SZERETETTEL.

TJucus Creative Commons License 2008.12.23 0 0 64668

Szirmok-Viki! Nagyon boldog névnapot kívánok sok szerettel.

 

Évikék, ha vagytok, Nektek is kívánok minden jót és szépet.

 

LRJudit, és a többi Judit, azt hiszem annyira le vagyok maradva, hogy még Titeket sem köszöntöttelek, úgyhogy Istenke éltessen benneteket is, utólag és egyébként is.

TJucus Creative Commons License 2008.12.23 0 0 64667

Nagyon szép napot kívánok Mindnyájatoknak!

Még mindig gép nélkül, elvonási tüneteim már az egekig érnek.

 

Mindenkinek nagyon kellemes, békés Karácsonyt és sikeres, boldog (boldogabb) Új Esztendőt kívánok, nagyon sok szeretettel.

 

Csodálatos dolgokat készítettetek, sütöttetek. Csak nagyon futólag tudom átnézni, a hsz-eket, mi lesz velem, ha visszakapom a gépemet. Két napig nem is fogok mást csinálni csak visszaolvasni.

Mindenkinek gratulálok sütihez, angyalhoz, meg mindenhez.

Millió puszi mindnyájatoknak még egyszer.

efuleske Creative Commons License 2008.12.23 0 0 64666
Szerbusztok
Szeretnék mindenkinek nagyon boldog karácsonyi ünnepeket kívánni ezzel a dalocskával

http://www.youtube.com/watch?v=ESGOna3OYXg
Anyus4 Creative Commons License 2008.12.23 0 0 64665
Békés, Boldog Karácsonyi Ünnepeket kívánok Mindenkinek !!

borcsimama Creative Commons License 2008.12.26 0 0 64664
Úgy látom, megint én vagyok a koránkelő!
Ami az előbbi hsz-ből kimaradt!

Örülök, hogy visszajöttek a régen "látott" fórumos családtagok!! Házyboszi,Krisztina, Szmine, Evanet, Exi, Évike001, és a többiek, akik szintén itt vannak most karácsonykor közöttünk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edocska75 nagy segítséged volt a sütésnél!!

Nyüzike ez a hidegtál, csodálatosan néz ki, és milyen finom lehet, kár, hogy nem kostolhatjuk meg a képernyőn keresztül.

Judit! Milyen felnőtt gyermekeid vannak, nem is gondoltam volna, ilyen fiatal anyukának, ilyen nagy gyermekei !!! Gratulálok!

"A nagymama előkapja a zsebéből a fényképalbumot van nálam egy-két(száz) kép, mutatom"

Brigi, Mama, DávidkarácsonyfánkDávid és anyukájaBettina és apukája (Gábor)
borcsimama Creative Commons License 2008.12.23 0 0 64663
Vidám hajnalt!

Csak bekukkantottam, ezerrel horgolom még a függönyöm, hátha elkészül.

Viktoriák, és Évák!

Nagyon boldog népvnapot és nagyon jó egészséget kívánok!!

Nyüzike, az angyal sereged, minden elismerésem, ennyi angyalkát én csak 1 év alatt tudnék meghorgolni.

Most, hogy olvastalak Benneteket 5 kg-ot híztam a sok finom süti és karácsonyi menű olvasása alatt.

További jó készülődést kívánok!!!!!
Rebeka 55 Creative Commons License 2008.12.22 0 0 64662

Minden kedves fórumozónak áldott békés  karácsonyi ünnepeket kivánok!

                                                Rebeka55

Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.22 0 0 64661
Pilinszky János - Egy életen keresztül


Mi törjük el, repesztjük ketté,
mi egyedül és mi magunk
azt, ami egy és oszthatatlan.

Utána azután
egy hosszú-hosszú életen keresztül
próbáljuk vakon, süketen, hiába
összefércelni a világ
makulátlan és eredendő szövetét.

Gyermekkorunkban meg kellene halnunk,
tudásunk csúcsán, alázatunk magasán,
de tovább élünk, foltozgatva és
toldozgatva a jóvátehetetlent.

Még jó, hogy elalhatunk közbe-közbe
és utoljára.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!