Keresés

Részletes keresés

markoiii Creative Commons License 2003.01.29 0 0 10675
A tok lapos részei deformálódnak nagy nyomás alatt, csakúgy, mint az üveg. Az olaj nem (legalábbis emberi körülmények között) összenyomható, kipréselődne a tokból, - a buborék a buffer ("magyarul" a puffer), s az a bediffundálódó argon v. hélium "helye" is, olajban azok ugyan valamelyest abszorbeálódnak, de sokkal jelentékenyebb az adszorpciójuk annak felületén, ahonnan nyomáscsökkenéskor "visszadiffundálnak" a gáz fázisba. Kell az a buborék szerintem.
Előzmény: APT (10673)
APT Creative Commons License 2003.01.29 0 0 10674
És még egy kis eszmefuttatás az "olajos" órákhoz: ezekben mindben valamilyen katalógus kvarcszerkezetet alkalmaznak. És ezeknek van néhány kritikus pontja. Mégpedig:
- A kvarckristály: a kvarc minden esetben fémtokos, a fémtokban a kvarc vagy légritkított, vagy semleges gáztöltésű, olcsó esetben száraz levegővel megtöltött közegben van. Igényes kvarcot légritkított térbe tesznek, hisz a kvarc fizikálisan rezeg, minden közeg csillapítja ezt, ami a stabilitás rovására megy. Ezek vékony, 1-1.5mm átmérőjű hengeres alumíniumtokok szoktak lenni, nagyon vékony fallal, és présüveg vagy műanyag, de minden esetben teljesen bonthatatlan és hermetikus lezárással. Ebbe bizony diffundál a hélium, majd dekompressziónál szétrepesztheti a tokot. Mi több, ennek a toknak a nyomásállósága sem tudom, hogy mennyire jó, ha komolyan veszik a nagy nyomásállóságot, akkor alighanem még valamilyen nem összenyomható műgyanta kiöntést kell alkalmazni, ami a jelenlegi werkeken elég nehéz, mivel a kristályt általában a nyomtatott áramköri lap bevágásába helyezik be, hogy laposabb legyen a konstrukció.
- A chip(ek) plasztik tokozása. Ez bizony kissé összenyomható, benne a szilícium chip felületére ultrahangos kötéssel felhegesztett hajszálvékony kivezetésekkel. Ezeket már százalékos nagyságrendű deformáció "elgyalulja".
- A forrasztások. Az ón forraszanyag is képlékeny nagy nyomáson, és nagyon hajlamos fáradásra.

Nem lennék nagyon meglepve, ha egy efféle olajtöltött órát valóban nagy nyomással nyúvasztva (mondjuk 5-600 bar minimum) néhány, vagy néhány tucat kompressziós-dekompressziós ciklus után a tokban a chip bekötéseinél és a forrasztásoknál fáradásos hidegtörések lépnének fel. Szerintem valójában azt mondanak ezekre az órákra amit akarnak, soha senki nem fogja 6-10000m mélyen kipróbálni őket. 20-40 bar-on pedig még teljesen rendben lesz minden.

ORAGYUJTEMENY

APT Creative Commons License 2003.01.29 0 0 10673
Panerai: Nem tudom mi van a Raven Dinoban, de nem is arról beszéltünk. Példát biztos tudsz hozni mindenre, meg mindennek az ellenkezőjére is. Ha egy olajtöltött órában láthatóan van buborék, akkor az vagy hiba, vagy számoltak azzal, hogy a tok és üveg bizonyos fokú deformációját megengedik. Mert hogy buborék megléte esetén ez történik! Amúgy abban a Dinoban baromi naqy és csúnya az a buborék, és nem lennék meglepve, ha egy szakszerűtlen elemcsere következményét látnánk, nem pedig üzemszerű állapotot, ilyen nagy buborék ugyanis 900bar nyomáson az eltűnésig összenyomódik, márpedig ekkora deformációt az üveg betörés nélkül nem fog elbírni!

MonsterSnorkel: Nagy parciális nyomáson a hélium kiválóan diffundál az olajba. A tokban jelentős mennyiség fog felhalmozódni, amelynek távoznia kell. Ha a tömítések kifelé nem engednek - amit nem hiszek, mert a nyomás alatt levő olajból is kisajtolódnak - akkor túlnyomás lesz a tokban, amit nem fog kibírni, és valószínűleg "lelövi" az üveget. A héliumszelep épp erre való, de ez nem alkalmazható folyadéktöltésű toknál. Meg kellene nézni a SINN ajánlásait, de nem lennék meglepve, ha túlnyomásos héliumos légkörben való tartós használatra nem javasolnák az órájukat. Amúgy nem hiszem el, hogy a Seiko kibír 100 atmoszféra belső túlnyomást. Nem bír ki, csak úgy csinálták meg a tömítéseket, hogy kifele le tudjon a nyomás fújni, ez nem nagy művészet, a tömítések zöme eleve más nyomásnál ereszt át az egyik, mint a másik irányba, ilyen, nagy nyomásállóságú óráknál általában rugónyomás alatt tartott koronatömítést alkalmaznak, és az eleve szelepként tud kifele viselkedni.

Augusztovics: Húzd fel kézzel teljesen az órát, ami azt jelenti, hogy kb: fél percig húzd a koronán keresztül. Sajnos nem fogod érzékelni a teljesen felhúzott állapotot, mert azt a csúszófék nem engedi. Ekkor el kell járnia 36-40 órát. Ha nem, akkor még az is lehet, hogy rugóproblémája van az órának, vagy rossz a csúszófék, és félig húzott állapotban már megcsúszik. Ha viszont így eljár az óra 36-40 órát, akkor valószínűleg nem "lengeted" elég intenzíven, vagy ha igen, akkor viszont gond lehet az automatikával.

SMP: A tömítéseknél saválló gumit kell alkalmazni. Nekem a gumitömítéseket nem szokta kikezdeni tisztításkor a kotyva sem, pedig az tömény lúg, és nem teszi tönkre a híg sav sem. Az a tömítés bizony selejt volt, ha a gyógyvíz elbánt vele, és azért adták neked be ezt a történetet, hogy ne kelljen jótállásban rendbehozni. Én úgy gondolom, becsaptak.

ORAGYUJTEMENY

panerai Creative Commons License 2003.01.29 0 0 10672
Augusztovics: 10-12 órás hordás után fel kell, hogy húzza magát, kivéve ha váci utcai pantomimozó élőszobor vagy:-) Ez mindenkép szervíz lesz Üllői úton, kézzel fellehet húzni, de jobban teszed ha gariba megcsináltatod.
Előzmény: Augusztovics (10670)
smp Creative Commons License 2003.01.29 0 0 10671
Vízállóság:

X-33.
Lehet, hogy kitárgyaltátok, de nem selejt, mindössze a büki gyógyvíz-jacuzzi hatása.
Javítás: 86e.

A koronánál ment be a víz, pedig nem nyomogattam.

Augusztovics Creative Commons License 2003.01.29 0 0 10670
Üdv a t. szakértő társaságnak!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Karácsonyra megleptem magam egy Longines automata órával, amire az Orexnél 40 óra járástartalékot mondtak. Na most én átlag napi 10-12 órát hordom, ha ezek után leteszem 12-15 óra múlva megáll. Ez igencsak nem tetszik. Honnan tudom, hogy mikor van teljesen felhúzva az óra, ill. koronával lehet-e felhúzni, nem húzom-e túl, szóval mit javasoltok?
Előre is köszi
Aug
MonsterSnorkel Creative Commons License 2003.01.29 0 0 10669
APT: Sinn hosszu tavu viselkedese: nem tudom hogy az olajba hogy diffundalhatna bele a helium, szerintem elhanyagolhato mertekben.

azt viszont tudom, hogy a seiko prospex 1000 meteres orai ugy vannak megcsinalva, hogy birjak a belso nyomast is, direkt ilyen okokbol. lehet hogy a sinn is birja a belso nyomast.

az omega kitekeros heliumszeleperol meg annyit, hogy ennyi erovel a koronat is kitekerhetne a melytengeri, es ugyanott lenne...

Snorkel (aki nincsen heliumszeleppel ellatva)

Előzmény: APT (10653)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.29 0 0 10668
APT majd lemegy Miskolctapolcára, és helyreteszi őket!
Előzmény: panerai (10665)
APT Creative Commons License 2003.01.29 0 0 10667
JamesTKirk: Azt anno kitárgyaltuk! Az egy selejt darab volt!
Előzmény: Törölt nick (10661)
panerai Creative Commons License 2003.01.29 0 0 10666
A Raven Dinoban, mint a kép is mutatja, gyárilag van légbuborék, és így garantálják a 9000m-es nyomás állóságot.
Előzmény: APT (10664)
panerai Creative Commons License 2003.01.29 0 0 10665
„Miskolc Index Hír: Fagyos hangulat uralkodik a Miskoltapolcai Gyógyvizek és Termálfürdők munkavállalói bértárgyalásán, a szakszervezet elfogadta a fürdő által kínált 7,5 %-os béremelést, de a természetbeni juttatások, és a munkavédelmi előírások betartása kapcsán, feszült, éles vita alakult ki. Az úszómestereket tömörítő csoport elégedetlen a több éves Omega Seamaster Pro védőórákkal, egyre több problémájuk van a nagynyomású hátmasszírozó vízsugár miatt vele, ezért felszólították a vezetést a soron kívüli Seadweller cserére, a részmunkaidős alkalmazottak a továbbiakban is a Sinn Hydroját kell, hogy használják.”
Előzmény: Törölt nick (10663)
APT Creative Commons License 2003.01.29 0 0 10664
Markoii: De bizony! Egyetlen kis légbuborék, és a nagy nyomásállóságnak már lőttek!
Előzmény: markoiii (10660)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.29 0 0 10663
Miskolctapolcán a barlangfürdőben van egy olyan medence, ahol X atm.-val nyomul be a víz. Olyan az ereje, hogy a kezemet alig bírtam ellentartani, de az órám kibírta /20 atm/ De merülni biztosan nem fogok 5 méternél mélyebbre! :-)
Előzmény: APT (10657)
drempee Creative Commons License 2003.01.28 0 0 10662
Hol?
Előzmény: glashuette (10656)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.28 0 0 10661
És a jacuzzis eset az X-33-al ?:-)
Előzmény: APT (10657)
markoiii Creative Commons License 2003.01.28 0 0 10660
Nincsenek azok teljesen tele olajjal...
Előzmény: APT (10653)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.28 0 0 10659
Bármilyen óra jó, csak hagyd a parton!
Előzmény: glashuette (10654)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.28 0 0 10658
Ez is attól függ, milyen magasra rakták a zuhanyrózsát! :-)
Előzmény: APT (10657)
APT Creative Commons License 2003.01.28 0 0 10657
Glashüette: Nem mondok ilyet. AZT MONDOM, HOGY NEKEM ELÉG VOLT! NEKEM MÉG SOHA NEM ÁZOTT BE 3BAR-OS ÓRÁM SEM! De amiket én kipróbáltam, azok tényleg tudták a 3 bart, a Q&Q-ra és Timex-re (stb..) pedig rá van írva, hogy 10 bar, és reggelre már az akváriumba betéve bentről néznek ki a guppik. Anno beszéltem róla, nem akarok újra a labirinttömítésről értekezni, és arról sem, hogy más a statikus és más a dinamikus nyomásállóság! Amúgy használj nyugodtan 5-10 bar-os órákat, de ha azt mondod, hogy legalább 1500m-re hitelesített óra kell egy zuhanyozáshoz, akkor nem értünk egyet.. ;)))

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: glashuette (10654)
glashuette Creative Commons License 2003.01.28 0 0 10656
És hol a kisemberek automata órája?
Előzmény: drempee (10655)
drempee Creative Commons License 2003.01.28 0 0 10655

Szegény ember olajos órája:

glashuette Creative Commons License 2003.01.28 0 0 10654
APT: Ha megint elmagyarázod, hogy elég a 3 bar-os óra fejesugráláshoz meg vizisízéshez akkor felugrok a plafonra. De tényleg. :o)
Előzmény: APT (10653)
APT Creative Commons License 2003.01.28 0 0 10653
Charcharodon: Ezek szerint 175 méter, akkor valóban elég neki a 30bar-os óra. Mindenesetre "vizes ügyekbe" inkább nem szólok bele látható inkompetenciám okán, de megjegyezném, hogy az összes olajtöltött óra kvarc, kivétel nélkül, mechanikus szerkezet olajban nem tud járni. A gáztöltés viszont a humbuggal határos dolog, a nemesgáztöltést egy tok hosszú távon nem tudja megtartani, így semmi értelme, többet ér a Sinn-féle "szárazpatron", amely komoly elnevezése ellenére egy darab szilikagélt jelent. A gáztöltésnek azonban semmi összefüggése nincs a nyomásállósággal, ez a werk "szárazon tartására" kitalált - amúgy reklámfogás jellegű - ötlet. Ellenben héliumos legkörben kíváncsi lennék a Sinn-féle órák hosszú távú viselkedésére, ugyanis a tokba vidáman diffundál a hélium, amely az olajba is keveredik kis mértékben, de felmelkedéskor a növekvő parciális nyomásnak nincs hova távoznia. Vagyis egy pár hetet 400m-en jól behéliumozott Sinn dekompresszálásnál vagy eldurran, vagy nem... A SINN csak a nyomásállóságot garantálja, a héliumban viselkedésről nem mond semmit, az biztos! Más kérdés, hogy ez tényleg nem életszerű kérdés, az egész világon pár tucat ember érint, őket jól megfizetik, majdcsak vesznek maguknak rendes órát..

Messer: Az ötlet jó.. Kicsit sárga, kicsit savanyú, de a mienk... :))

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: Carcharodon (10650)
Grones Creative Commons License 2003.01.28 0 0 10652
:))))
Előzmény: Törölt nick (10651)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.28 0 0 10651
Jó magyaros mélytengeri merüléshez nem olajjal, hanem kacsazsírral kell feltölteni az órát, a búvárt meg jóféle törkölypálinkával, aztán csak úgy dőlnek a rekordok!
Előzmény: panerai (10649)
Carcharodon Creative Commons License 2003.01.28 0 0 10650
Lassan befejezve az OFF-olást:

A mi hazai rekordunk 175 méter és az úriember, aki ezt magáénak tudhatja "osztja is az észt" az egyik indexes topikon! ;-) Hajrá, hajrá! Azt hiszem, hogy a búvárharangos megjegyzésed is visszafogott, mert a hazai ipari buvarak elég kapósak nemzetközi munkákon, szóval miért ne forgolódhattak vón ilyen harangban?! Az már más tészta, hogy valszeg nem ilyen óra fityegett a karjukon - bár még ez is lehet...

Ami bumszli krumplikat illeti, nekem is még bőven elfogadható a Sinn által "olajozott/gázozott" órák mérete - és azok ráadásul még csak nem is "karcok"! ;-)

Minden jót!

Karka

Előzmény: APT (10645)
panerai Creative Commons License 2003.01.28 0 0 10649
Beviszed a Poenba és ott patetntúl intézik neked az elemcserét, de Messer ötletéből kiindúlva töltsd fel a T-34-es órádat fűtőolajjal és te lehetsz az első magyar aki megmutatja APT-nek, hogy csináljuk mi a magyaros mélytengeri merülést.
Előzmény: Törölt nick (10646)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.28 0 0 10648
ha valaha is lesz ilyen órám, akkor biztosan megfogadom a tanácsodat. :-)
Előzmény: Törölt nick (10647)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.28 0 0 10647
Vidd el egy lángossütőhöz, a kihűlt olajban biztos meg tudja az elemcserét csinálni.
Előzmény: Törölt nick (10646)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.28 0 0 10646
És szerinted ezt az elemcserét itt nálunk is meg tudják csinálmi, vagy ki kell vinni az órát Németországba? Végigböngészve az "olajosflakonokat" nekem a Sinn nagyon bejönne, a többi nem.
Előzmény: panerai (10643)
APT Creative Commons License 2003.01.28 0 0 10645
drempee: Lehet, élőben még egy ilyen Grahamot sem láttam, de van a cégnek nem kronográfos, szimpla automatája, ugyanilyen "dugóhúzóval" ellátva, az ott biztosan "csak" koronazár. Mindenesetre szerintem rémesen néz ki, és roppant "unpraktice", alighanem mindenbe beleakadhat.

Panerai, Charcharodon: Köszi a linkeket, mindenesetre ezek szerint a búvárok által 1998-ig elért csúcsmélység 530m volt. Charcharodon, Te biztosan jobban benne vagy ebben, de ugyebár jól emlékszem, hogy a mi "nemzeti csúcsunk" valahol 130m körül van? Mindeneserte ezeket a "hétmérföldes" problémákat életszerűtlennek tartom, egy gyakorló könnyűbúvárnak untig elég egy 10bar-os óra, egy mániákus mélymerülő vegyen egy 30bar-ost, a többieknek pedig elég 3-5 bar. 10br-ig még szép és kecses órák is készülnek, afelett bumszli krumplik vannak (vagy olajtöltött kvarcok, de az nem a mi territóriumunk). Kíváncsi lennék amúgy, egyáltalán van-e olyan honfitársunk, aki valaha is megfodult volna akár vendégként is egy hélium/oxigén légkörű mélytengeri búvárharangban. Valószínűleg nincs. A Seadweller nem a mi óránk, lássuk be...

TE_O: Nem szabad kenni, illetőleg csak a tengelyeket. A kilincsművet és a fogaskerékkoszorúkat nem!

ORAGYUJTEMENY

panerai Creative Commons License 2003.01.28 0 0 10644
Szvsz minden idők legcsúnyább quartz órája Roven Dino Mariana 9000,főleg ha az árát is tudjuk: 1200usd.

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

panerai Creative Commons License 2003.01.28 0 0 10643
Nem olyan ördöngős dolog Sinn Hydroban elemet cserélni, leegyszrűsítve az egész folyamat egy olajos aquariumban történik, így nincs probléma a belevegősödéssel. Az "olajos" órák nyomásállósága mint a Sinn Hydro, a Bell&RossHydromaxa vagy a Roven Dino Marianájánál technikai adatként úgy van megadva, hogy minden elérhető mélység, ami kék bolygónk esetén a Mariana ároknak felel meg de a Bell&Ross a 1110 atm-rát is le meri írni. A Sinn Hydroja nekem nem az extrémitása miatt tetszik, hanem azért, mert az olaj miatt olyan fénytörése van a számlapnak, hogy szinte oldaról is leolvasható az óra.
Előzmény: Törölt nick (10642)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.28 0 0 10642
Jó példát hoztál fel, /Sinn/ nekik is van olajjal feltöltött órájuk és a legutóbbi ÓM elején a vegyes hírek között is szerepelt ilyesmi! Ha jól tudom, 300-500 atm! nyomást is kibírnak, mivel a folyadékokat nem lehet összenyomni. Csak azt nem tudom, hogy elemcserénél mi a bánat történik velük!?
Előzmény: Carcharodon (10636)
te_o Creative Commons License 2003.01.28 0 0 10641
Hali!
Ki mit tud, az Omega régi automatáiban levő csillagkerekes irányváltó művet kell-e olajozni, vagy az éppen árt neki? (Jól tudom, h. az ETA automata kerekeit kell kenni?).

te_o

drempee Creative Commons License 2003.01.28 0 0 10640
APT - Sajnos a Graham-et illetően azt hiszem nincs igazad. Ez az ormótlan szerkezet a stopper inditógombját kezeli, ami, ha jól megnézitek a korona centrumában van. Ez egy régies küllemű pilótaóra, a nyitott gépeken hordott vastag kesztyüben való kezelésre tervezve (baloldali gombok, nagy nyomókar). A felső gomb (valószínűleg) a nullázó.
Előzmény: APT (10630)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.28 0 0 10639
Azért ezek a rémületes búváróra árak csak a szinte egyediségüknek köszönhetőek. (A COMEX felirat nélküli darabok esetében nagyságrendnyi a különbség - lefelé.) Gondolom, hogy az évi kb. 20 darabos készlet szinte teljes egészében a cégnél, vagy a dolgozóiknál van, így az az egy-két darab, ami esetleg kikerül a piacra, ritkább, mint a fehér holló.

Korábban én sem ismertem ezt a céget, így a link forrásától (Panerai) kapott hasonló képet nem is igazán értettem. Azon az órán még a gyártói cégjelzés is más...

De ilyen órákat ennyiért ?!?

Köll a kutyának !
Előzmény: Carcharodon (10637)
WatchFun Creative Commons License 2003.01.28 0 0 10638
T. topiktársak, előre is bocsánatot kéek az OFF-ért, de ezennel tisztelettel megválaszolnám panerai topiktárs 10582. számú hozzászólását...

Lehet, hogy túlságosan érzékeny vagyok, de ezt az alpári hangot kikérem magamnak.
panerai, Neked többször felajánlottam a magánlevelezés lehetőségét, Te nem éltél vele, úgy látszik hozzászólásaidhoz igényled a nyilvánosságot.
Rajtam kívül mások is több alkalommal kérték, hogy a témát hagyjuk, nem idevaló. Most erre kérlek én is Téged.
Hidd el, munkám során okfejtésemmel és különféle, szerzői joggal kapcsolatos jogesetekre adott jogi megoldásaimmal nálam képzettebb emberek is egyetértenek, azt elfogadják.
Ismételten kérlek, ha nem értesz egyet velem és a felvetett probléma általam vázolt jogi értelmezésével, vedd igénybe egy e téren jártas személy segítségét! Ha úgy gondolod, hogy felkészültségem nem elegendő e jogi polémia megvitatásához, kérlek ezt egyrészt magánlevélben közöld, másrészt appius-hoz hasonlóan értelmes mondatokba szedve írd le aggályaidat, ellenvéleményedet! Nem szándékozom mátészalkai egyetemi előkészítőn részt venni, a Salgótarjáni Síküveggyárban sem kívánok dolgozni, ez a hangnem eddigi tapasztalataim alalpján ebben a topikban - legalábbis eddig - nem volt szokásos.
A hozzászólásokból én azt szűrtem le, hogy a topik nem kíváncsi e tárgyban tett eszmefuttatásainkra, fejezd hát be Te is!
Nem szeretném, ha indulataim elragadnának és olyan kijelentést tennék, amellyel Téged, esetleg bárki mást megbántanék, erre kérlek tisztelettel Téged is.

Mindazonáltal kérlek javítsd ki idézett mondatomat, de legalábbis mondd el, mi volt a helytelen benne! Ha gondolod, jöhet magánban is, hogy ne terheljük vele a többieket, akik végre órákról szeretnének beszélgetni, bár miután a kifogás nyílt színen hangzott le, úgy illendő, hogy válaszod is itt jelenjen meg.

Topiktársaknak az OFF miatti türelmét köszönöm.

WF

Előzmény: panerai (10617)
Carcharodon Creative Commons License 2003.01.28 0 0 10637
Vow! Ahogy megnéztem, azoknak a Rolexeknek azért van áruk! Amúgy a deko-idő ilyen mélységeknél tényleg több napot, sőt akár hetet is igénybe vehet! Úgyhogy ha belegondolunk, hogy ennyi ideig "édeskettesben lenni" az órával... igazán nem mindegy, hogy mi simul az ember csuklójára! ;-)

Egy újabb márka jutott eszembe, talán még nem lett itt kivesézve, bár néhányan biztosan ismeritek: TechnoMarine.

Nevéből is kiderül, hogy elsősorban "vizes" órákkal jelenik meg, bár ha már a megjelésnél tartunk: elég egyediek, főleg a gyémánttal kirakott darabok - amúgy nekem elsőre Swatch jutott eszembe róluk, csak hát a helyenként 700+ dolláros ár azért más kategória lenne... :-)

Szóval ez most mi?

Köszi!

Előzmény: panerai (10635)
Carcharodon Creative Commons License 2003.01.28 0 0 10636
Bizony, bizony! ;-) Nem véletlenül érdeklődöm én is a masszív, sportos, vízálló órák iránt, amik közül még mindig a Sinn viszi a prímet - ha jól csal az emlékezetem, akkor ott is hélium, illetve argon-töltésről beszélünk egyes modelleknél.

Bár "alacsonyabb (ár)szinten" a Poljot darabok is szimpatikusak: volt itt már olyan belinkelt kép anno - sajna nemtom melyik, tán Kronográf Flugkapitan -, amitől nagyon lázba jöttem; jó, tudom, hogy alapvetően más a rendeltetésük! Azért legalább az uszodát elbírják ők is, nem? ;-)

Na persze a szabadtüdős búvársztárokat a Sector szponzorálja, meg ellenlábasként néha a Seiko (nem tudom milyen típusú órával nyomják) is bepottyan.

És most vissza a földre... :-)))

Előzmény: Törölt nick (10634)
panerai Creative Commons License 2003.01.28 0 0 10635
Megerősítve Carcharodon szavait, íme egy kép egy 460-530m mélységben dolgozó, olaj búvár hétköznapjairól, amiket egy búvár harangban tenget. Ugyanis a hosszadalams dekompresszációs idő miatt nincs értelme naponta felhozni őket. Carcharodon biztos jobban tudja, hogy ez kb. mennyi idő, én úgy emlékszem, hogy napokat vesz igénybe.

búvárok 530m-en Rolexben

Előzmény: Carcharodon (10632)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.28 0 0 10634
Ezexerint nekünk is be kell szereznünk néhány "olajos" órát!!!! :-)
Előzmény: Carcharodon (10632)
APT Creative Commons License 2003.01.28 0 0 10633
Köszi a pontosítást! Ideje a "vizes" témáról újabb kiadású könyveket beszereznem... ;)))
Előzmény: Carcharodon (10632)
Carcharodon Creative Commons License 2003.01.28 0 0 10632
Bocsánat, hogy közbeszólok:

OFF:

mélymerülés világcsúcsa valahol 130-150m körül van, és az emberi szervezet fizikális korlátai max.: 300m körüli mélységet tennének lehetővé..) Nos, a mélymerülés világcsúcsa még szabadtüdővel - azaz egy lélegzetvétellel, palack nélkül - is 165 méter, a palackos extrém mélymerülő búvárok pedig jóval-jóval túlhaladták már a 300 méteres mélységet! Sőt, nyomáskamrában legjobb tudomásom szerint már szimuláltak 700(!!!) méternyi vízoszlopot is! Az emberi szervezet csodákra képes és hál' Istennek a korlátokról még nem nagyon kell beszélnünk... :-)

ON.

Egy "vizes ember", akinek még mindig nincs órája! ;-)

Tengermély tisztelettel:

Karka

Előzmény: APT (10630)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.28 0 0 10631
Köszi a képekért és az információért ! Számomra is hasznos volt.

A régi Sea-Dweller meg igencsak pofás egy darab a lünettába simuló íves plexijével. No, ez nagyon tetszik. Épp úgy, mint a régi (ugyanilyen) Submariner-ek (amikről viszont nagyon hiányzik a dátumjelzés - már amelyikhez volt szerencsém).

Előzmény: panerai (10626)
APT Creative Commons License 2003.01.28 0 0 10630
appius: Ez egy csatzáras korona, hasonló, csak órmótlanabb megoldással, mint a Panerai óráin. Becsukva a tömítésre nyomja a koronát. A felső gomb pedig a kronóé. Hélimszelep itt nincs. (Amúgy héliumszelepre a búvárharangban tartósan, tehát napokig-hetekig élő mélytengeri kutatókon kívül senkinek sincs szüksége, a búvároknak-mélybúvároknak sem. A búvárharangban amúgy dolgozóknak sem, mert szerelési munkáknál nem szoktak hetekig lenn maradni. Szóval a világon legalább 20 ember megy valamire ezekkel, a többieknek csak az órát csúfítja. Arról nem is szólvan, hogy a belső túlnyomás sem okvetlenül gond, és szelep nélkül is ki lehet úgy alakítani a tömítéseket, hogy a többletnyomás kifelé el tudjon távozni. Szóval itt köreinkben az egész teljesen fölösleges. Nagyjából annyi értelme van, mint egy 1000 méteres vízállóságnak, amit ugyibár fizikálisan lehetetlen bárkinek kipróbálni, a mélymerülés világcsúcsa valahol 130-150m körül van, és az emberi szervezet fizikális korlátai max.: 300m körüli mélységet tennének lehetővé..)

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: appius (10628)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.28 0 0 10629
Ez nem csak egy védett korona?
Előzmény: appius (10628)
appius Creative Commons License 2003.01.27 0 0 10628
PANERAI: Te mint héliumszakértő, ez is héliumszelep vagy ez egy öngyújtó?
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
drempee Creative Commons License 2003.01.27 0 0 10627
MESSER, PANERAI - Hát ez az, egyszerre kellene megkérnem mind a kettőt! Kár.
Előzmény: panerai (10626)
panerai Creative Commons License 2003.01.27 0 0 10626
Drempe ez nem egy Dubey? ,mert akkor megmondom neked, hogy ki csinál ilyet!

Gyorstalpaló tanfolyam Seadwellerhez:

Íme egy régi, még a kis hélium szeleppel (első széria): [A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

és az új a nagy szeleppel, jól láthatóan sík oldallal: [A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Azt hogy régi és új az csak a szelepre mondtam, mert amíg a Seadwellert többször is változtatták ,addig a szelepet csak egyszer. Volt az eredeti első kicsi, és az új nagy.

Előzmény: drempee (10624)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.27 0 0 10625
Kérd meg a Koboldot.
Előzmény: drempee (10624)
drempee Creative Commons License 2003.01.27 0 0 10624

Annyi bizonyos, hogy az utóbbi időben órákról nem sok szó esett, ellenben sikerült keresztül-kasul megbántanunk egymást, hangnemünk pedig több, mint feledhető. Kívánom, hogy aki ezen a topicon továbbiakban jogot (különösen szerzői jogot) emleget, az egész életében ne lásson Q&Q-nál különb időmérőt (nagyobb büntetés nem jutott eszembe, majd még gondolkodom). Javaslom térjünk vissza az órákhoz és egymáshoz.

Addig is nekem egy ilyen kellene! Ki csinálja meg?

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

APT Creative Commons License 2003.01.27 0 0 10623
Jozs: "ennek a szerződésnek az aláírása nyomán a klikket is úgy kezelik, mintha kézzel írnád alá"
- Tehát a szerződés megkötése és feltételeinek elfogadása után a "klikk" a megkövetelt egyéb feltételek teljesülése esetén az aláírást helyettesíti. Szerintem ugyanarról beszélünk, nem?

panerai: Szerintem meg a témáról szóltál, de tényleg hagyjuk! Részemről inkább lezártam az ügyet, visszavontam minden kijelentésemet a'la Galilei, és a jövőben itt csak ketyegő szerkentyűkről szeretnék szót ejteni! :)))

Nov végre ON: Szert tettem egy szép, nagydarab, aranytokos negyedütős zsebórára, úgy 1896 tájékáról. Kétségbeejő, de reményteljes állapotban. Felújítási fázisait megpróbálom megörökíteni, ha a T. topictársak kíváncsiak rá, akkor az órajavítás témakörben fel fogom tenni a lapomra. Már ha kész lesz..

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: Jozs (10622)
Jozs Creative Commons License 2003.01.27 0 0 10622
"Gondolj az elektronikus szignóra, a banki webes szoftverekre, ahol olyan tranzakciókban, amelyekben alapállapotban a legszigorúbban megkövetelik a személyes aláírást, már bizony egy "klikk" ezt ma is helyettesíti!"

Egy picit hadd helyesbítsek, a klikk nem helyettesíti az online banki tranzakcióknál a szignót, legalábbis egészben nem. Ez azért van, mert amikor az ember aláírja a szerződését a Bankkal, akkor az ászf-ben, ha kis betűvel is, de ott van, hogy ennek a szerződésnek az aláírása nyomán a klikket is úgy kezelik, mintha kézzel írnád alá. én kérek elnézést. :-D

Előzmény: APT (10620)
panerai Creative Commons License 2003.01.27 0 0 10621
APT: Ez minden bizonnyal nem nekem szól, mert én a előbb említett témákhoz egy szót sem szóltam!
Előzmény: APT (10620)
APT Creative Commons License 2003.01.27 0 0 10620
Há: A leírásod alapján ez az óra úgy 1880 és 1930 között bármikor készülhetett, pontosabb meghatározáshoz látni kellene. De valószínűleg az akkor szokásos módon hazai tokba és jelzett számlap mögé tettek egy olcsóbb svájci werket. Régi ezüst óraláncot lehet venni a Tangón, 3-4000 Ft körül van egy vékonyabb darab.

panerai: Szerintem hagyjuk már ezt a jogászkodást! Amúgy a netes jog még komoly ingovány, alighanem kell még néhány jogegységi döntés, amíg egyértelműen letisztul, mi minek minősül és milyen feltételek mellett. Az írásbeliséget ugyanis hiába követelik meg rengeteg esetben, ezt a netjog (és az élet) már rég felülírta! Gondolj az elektronikus szignóra, a banki webes szoftverekre, ahol olyan tranzakciókban, amelyekben alapállapotban a legszigorúbban megkövetelik a személyes aláírást, már bizony egy "klikk" ezt ma is helyettesíti! Perben egy szerzői jogi vitában könnyen lehet, hogy az Index győztesen kerülne ki! Ráadásul megemlíteném, hogy a vitában azt sem feltétlenül tudnád bizonyítani, hogy az adott nick egyáltalán Te vagy, még az "Ident" nickek esetén is, ha elővigyázatlan voltál, akkor visszaélhettek a nickeddel, és ez hasonló eset, mint ha kiadod a bankkártyád PIN-kódját...

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: Há (10615)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.27 0 0 10619
Na, jó (ma jó napom van) akár ezt a szeleptémát is elhiszem. ;-)
Előzmény: Törölt nick (10618)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.27 0 0 10618
O.K. elfogadom.

De a régi sub. (még az íves plexis) emlékeim szerint domború oldalú. Emmárnem ???
Vagy anno, amikor egy olyat volt szerencsém megmarkolászni, tán félvak lettem volna ? (Esetleg az a szita agyam hullajtotta ki a sík látványt, mert a rosszra az ember nem szívesen emlékszik vissza. :)

De azért meglehetősen fura az a kerek förmedvény ott az oldalsó sík felület közepe táján. (De azt ne mondd, hogy ez épp a hélimszelep !)

Előzmény: panerai (10617)
panerai Creative Commons License 2003.01.27 0 0 10617
Oyster: a seadwelleres sendwichben az hibádzik, hogy nem friss a zsömle, a többi mind jó, amit te elbaltázott koronának nézel az az óra bal oldalán lévő hélium szelep (ettől felismerhető, hogy seadweller) a tok pedig a subál és ennél is sík.

OFF (és tényleg bocsi érte) de jogi vitához úgy tűnik, hozzá kell még szólnom.(WF 10566-os) Így néz ki az, ha valaki elolvas egy Jogi Lexikont meg a Jogász a családban című könyvet és azt hiszi, hogy ő Gusztav Radbruch... WatchFun hozzá szólása lefordítva órás nyelvre a következő: Ha az automata karórában nem cserélünk hetente elemet akkor úgy tönkreteszi a McPherson felfüggesztésű kütyüket ott bent, hogy soha többet nem fog kakkukolni ötvenkét percenként. magyarán: Halandzsa. WF remélem orvosi lexikont nem forgatsz mostanában, mert azzal már emberi életekkel játszol!

"Sajnos az a helyzet, hogy vannak esetek, amikor a polgári jogi (hogy kerül ez ide? Szerzői jogról beszélgetünk, nem? ) kérdések a büntetőjogtól nem, vagy nehezen határolhatóak el." ez minden idők legnagyobb remekműve, ha ezt elengednéd egy mátészalkai egyetemi felkészítőn, azzonnal eltanácsolnának a Salgótarjáni Síküveggyárba. Sajnálom, hogy sok ember nem tudja a mondat humort tartalmazó részét kibontani, de annyit elárulok, hogy bődületes marhaság. (esetleg a középkorban még megállt volna, de ott is nehezen)

Előzmény: Törölt nick (10613)
markoiii Creative Commons License 2003.01.27 0 0 10616
Bocseszmocsesz: olyan, hogy "tételezzük fel" nincs, legfeljebb "feltételezzük"... Nehéz nyelv a magyar... :)
Előzmény: glashuette (10602)
Creative Commons License 2003.01.27 0 0 10615
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!
Édesapámtól megkaptam az édesapja óráját. Zsebóráról van szó. A számlapon Novice, Varga Imre, Kaposvár feiratok láthatók. Dupla hársó fedele van. A belsőn 7 darab fémpecsét található. A werkre Swiss Made 10 rubis van írva.

Kérdéseim: Meg tudjátok-e ennyiből mondani, hogy korban hová tegyem, illetve hozzá való korabeli óraláncot tudtok-e ajánlani.

Megpróbálok szervezni egy digitális fényképezést és felnyomni a fotokat, az talán többet segít.

Addig is maradtam,

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.27 0 0 10614
Ja-ja, akadnak ilyen téglalap formájú, kismásodperc nélküli Rolex-ek is. Magam is leltem már képet egy-két másikról.

Azonban a nagy tett nem is ezek fellelése, hanem egy középmásodperces, hasonló külcsínű darab felemlegetése lenne.

Na, olyat még sem én, sem sokan mások nem láttak... (Nagyon vágyom már egy ilyenre a virtuális gyűjtemény részeként.)

Előzmény: panerai (10592)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.27 0 0 10613
Valami nem stimmel ám a Sea-Dweller-es szendviccsel...

Vajh, mi lehet az oka annak, hogy ezt érzem ?!

- Tán az, hogy a vörhenyes részei a vér színére emlékeztetve gusztustalanná teszik ?
- Vagy az, hogy a rákot nem szeressem ?
- Esetleg beletörne a fogam ?
- Vagy a pénztárcám recsegne a gyorsbüfé pénztáránál ?

Á, valószínűleg egyik sem okozza ezt a furcsa lappangó gondolatot...
Akkor mi ???

Megvan !
- Maga a töltelék !

Az ugyanis meglehetősen fura.
Mivelhogy sík oldalzatúnak tűnik a tok maga (márpedig domborodnia kéne :).
Sőt, a korona is hibádzik. Túl kicsi, és elfelejtették megkoronázni.

Na, ebbe a McKoppintásRák menüs étkezdébe se térek be !

Előzmény: panerai (10587)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.27 0 0 10612
Mentem, ami menthető :
Az "oyster" nicknevem alkalmazása szerencsére nem jogtalan. Ánglisul ugyanis köznépi szó vagyon ám ez, nem más mint egy bizonyos kagyló.
Így aztán nem is kértem a Rolex házatájáról engedélyt. (Főképp, hogy Ők ma már "OYSTER"-ként alkalmazzák - így, nagybetűvel. ;-)
Előzmény: WatchFun (10575)
WatchFun Creative Commons License 2003.01.26 0 0 10611
És nálunk még nem is olyan erős a pereskedési kedv, mint mondjuk az Egyesült Államokban...

Jó utat a kátyúk között! :))

WF

Előzmény: glashuette (10609)
APT Creative Commons License 2003.01.26 0 0 10610
Glashüette: Igazad van. És tényleg hagyjuk abba a jogászkodást, ez nem annak a fóruma! Én a magam részéről ezennel lezártam a témát, és elhantoltam a virtuális csatabárdot is. :))

ON: A fél hétvégén egy 30-as évekbeli Ulysse Nardin szerkezetével szenvedtem végig, jelentem (részben) sikeresen. Ha teljesen kész lesz, felpakolom iziben. Ritka madár ám!

Előzmény: glashuette (10609)
glashuette Creative Commons License 2003.01.26 0 0 10609
WatchFun: Ilyen piszlicsáré dolgokkal nem lehet megbántani az embereket szerintem...
A baj az, hogy Magyarország az ügyvédek, az adótanácsadók, a könyvelők és a bankárok, meg persze a kisemmizett tömegek országa lett. Ez sem a topic témája, úgyhogy lehúzom magam. Várnak a kátyúk hazafelé az úton... (vigyázat, úthibák)
By!
Előzmény: WatchFun (10604)
WatchFun Creative Commons License 2003.01.26 0 0 10608

Appius, megelőztél!

1. Lehet vitatkozni, de nem érdemes, legyen.

2. Igazad van, ezt én is írtam, csak Te gyorsabb voltál.

3. Megtaláltad a gyenge pontot is (legalábbis egy részét), de ha az Index azt állítja magáról, hogy mondjuk internetes napilap, esetleg folyóirat... :))

A 4. ponthoz: minősüljön mondjuk ráutaló magatartásnak, mit szólsz hozzá? Az elv, vagyis hogy a kattintás szerződéskötés, bizony bármilyen furcsa, megállja a helyét, láttam is már ilyen esetet.

5. A mod. alapelvek elfogadása és az ezzel összefüggő "kattintás" szerintem lehet felhasználói szerződés, mindenki menjen be a szerkesztőségbe írásban megkötni? :))

Az internet még ma is eléggé szabályozatlan, fent vagy a netjog levlistán? Legtöbbször az ezzel foglalkozó hatóságok, (rendőrség, ügyész, ügyvéd, bírák) sem értik a részleteket... Egy ügyvéd mondta volt nekem, hogy a Tízparancsolatban foglalt bűnökkel kapcsolatos szabályok kidolgozására volt kábé kétezer éve az emberiségnek, na ennyi idő múlva az internettel sem lesz gond. :))

De eltávolodtunk a topik eredeti témájától...

És hogy ON is legyen: vettem ma egy karórát, a számlapján "Csury Ferenc Szeged" felirat. Ki tud valamit erről a mesterről?

WF

Előzmény: appius (10603)
appius Creative Commons License 2003.01.26 0 0 10607
Az igazság odaát van, de mindjárt visszajön....
Előzmény: APT (10606)
APT Creative Commons License 2003.01.26 0 0 10606
Látom Watchfun és Appius már megelőzött... Természetesen én is a szerzői jog vagyonjogi vonatkozására gondoltam az elidegenítést illetően. Amúgy az Index szerzői jog hatálya alá eső anyagok felhasználásánál így elvileg köteles lenne megjelölni a szerzőt (aki egy nick), de vagyonjogi értelemben szabadon rendelkezhet a hozzászólások felett.
APT Creative Commons License 2003.01.26 0 0 10605
Glashüette: Ne veszekedjetek már! És főleg ne így! De ami azt illeti, a kérdésedre a rövid válasz az, hogy alapvetően igen, az Index mindenképpen rendelkezhet a továbbiakban a dologgal. A szerzői jog ugyanis nem elidegeníthetetlen, arról a szerző önkéntesen lemondhat, és az Index moderációja alapján az derül ki, hogy amikor mi ide írunk, akkor ezt a lemondást megtettük. Megoldás például, ha nem az Indexre teszed ki a dolgaidat, hanem saját lapodra, amelyre link mutat. Ekkor ez már hivatkozás, amelyről az Index nem rendelkezhet. Extrém esetekben természetesen peres úton van esély a jogok visszaperlésére, de alapesetben ha írsz egy versikét, és ide kiteszed, akkor lemondtál annak kizárólagos szerzői jogairól. Attól még azt Te természetesen kiadhatod saját verseskötetedben, de szövegkörnyezetéből nem kiragadva egy Indexes könyvben az Index is kiadhatja.
Előzmény: glashuette (10602)
WatchFun Creative Commons License 2003.01.26 0 0 10604
Glashuette: ajánlatom Neked is áll, ennek semmi köze a svájci órákhoz, vitassuk meg fórumon kívül!

A szimfónia leírását egyébként ismerem, sőt a hozzászólásomban egyszer jól írtam, egyszer pedig rosszul, gondolod, bizonytalan vagyok benne és próbálkozom, egyik csak jó lesz majd?
(Láttad volna, mennyi elütés volt az első változatban, amit aztán kijavítottam...) Örülök, hogy mondanivalóm lényegét megértetted és hozzászólásom minden szavát elolvastad...

Az Index-es dolgot nem én állítom, hanem az Index, egyébként igen. A szerző a mű keletkezésekor kétféle jogot szerez a művön: a személyhez fűződő jogokat, valamint a vagyoni jogok összessége illeti meg. Ezek közül az idézett törvény értelmében (9.§ (2) bek). ) a személyhez fűződő jogairól nem mondhat le, másra át nem ruházhatja, satöbbi, ellenben a vagyoni jogairól lemondhat, átruházhatja, eladhatja stb. Ne keverjük a kettőt!
Az Index azonban sosem állított olyant, hogy a beírás pillanatától SAJÁT MŰVÉNEK TEKINTENÉ a hozzászólást, csak azt, hogy szabadon felhasználhatja, azért a szerző utólag ellenszolgáltatást stb. nem kérhet... Remélem egyébként, hogy
a) egyrészt regisztrációkor ezeket a "lángelme" is elolvassa,
b) Az Index valamely hozzászólásban közzétett mű esetében (ami túlmutat mondjuk egy ideges véleményen) megkeresi a szerzőt és egyeztetnek a felhasználás kereteiről, ami egyébként az a) pontban leírtak alapján nem szükséges.

Érdekes eljárásnak ígérkezne egyébként a felhasználás jogszerűsgének bizonyítása, amíg itt elgondolkoztam rajta, meg is találtam az Index oldaláról a bizonyítás nehézségét, szerzői jogi és bűntetőjogi értelemben egyaránt. Vajon Te rájössz-e? :))

Visszaolvasva legutóbbi hozzászólásaimat, utólag belátom, hogy írásaim némely mondatát az indulat vezérelte, akit bármi módon megbántottam, attól bocsánatot kérek, akár itt, akár privátban, ha kívánja.

WF

Előzmény: glashuette (10602)
appius Creative Commons License 2003.01.26 0 0 10603
Bocs az OFF-ért.
De elég sok itt a pontatlanság.

1. A szerzői jog a polgári jog része.

2. A szerző nem mondhat le a személyhez fűződő jogairól a törvény rendelkezése alapján, még akkor sem, ha akar!!!
Lehet, hogy a hozzászólásomról lemondtam az Index alapelvei szerint, DE ha a hozzászólásban lévő tartalom a szerzői jogi tv. hatálya alá tartozik (pl. egy saját magam által készített fotó)akkor az Index az evvel kapcsolatos személyhez fűződő jogaimat akkor sem veheti el, ha elfogadtam a Mod. Alapelveit!!

3. A vagyoni jogokkal kapcsolatban, a szerző felhasználói szerződésben rendelkezhet felőlük, ami csak ÍRÁS-ban érvényes, kivéve ha napilappal vagy folyóirattal kötök szerződést.

4. Ha feltételezzük, hogy egy klikkelés és a Mod. Alapelvek elfogadása szerződés, ami elég furcsa lenne, az akkor sem minősül felhasználói szerződésnek.

5. Semmis a felhasználási szerzôdésnek az a kikötése, amellyel a szerzô meghatározatlan számú jövôbeli mûvének felhasználására ad engedélyt.
Ami nem más, mint az, hogy elfogadom a Mod. Alapelveket és utána meg telerakom mindenféle szerzői jogi cuccal az Index-et, de hát a Mod.Alapelvek elfogadása nem lehet felhasználói szerződés.

appius

Előzmény: WatchFun (10601)
glashuette Creative Commons License 2003.01.26 0 0 10602
WatchFun: Érdekes dolgokat írsz. Például a szimfóniát n betűvel. Ha a jogban is ennyire vagy jártas, mint a magyar helyesírásban, akkor most nem mondtál sokat...
Tételezzük fel egy pillanatra, hogy itt bármelyikünk egy lángelme, és holnap idefirkantja a fúziós erőmű vázlatát vagy mondjuk a prímtényezős felbontás olyan algoritmusát, amely tíz a századikon nagyságrendű számok esetén 2 másodpercen belül megadja az adott szám törzstényezőit egy mezei pentium IV-es számítógépen. És kirakja a copyright jelet is. Ilyen "barom" lángelme ugyan nincs, de példának okáért tegyük fel, hogy berúg egyik este, és mégiscsak felrakja a Svájci órák topicba. Te most azt állítod, hogy ez mint egy hozzászólás, az Index birtokába kerülhet? (jogilag?)
Előzmény: WatchFun (10601)
WatchFun Creative Commons License 2003.01.26 0 0 10601
Lévén, hogy a topik címe valami svájci órákkal van összefüggésben, szerintem hagyjuk, mint említettem, beszéljük meg privátban! De azért Javaslom, olvasd el az 1999.évi LXXVI.tv. ide vonatkozó cikkeit, (úgy az elejét), ez szabályozza a szerzői jogokat, különös tekintettel a szerző személyhez fűződő és vagyoni jogait. Ezzel összefüggésben célszerű tanulmányozni az 1978.évi IV.tv. 329. és 329/A §-át, valamint az 1959.évi IV.tv. ide vonatkozó paragrafusait.

Sajnos az a helyzet, hogy vannak esetek, amikor a polgári jogi (hogy kerül ez ide? Szerzői jogról beszélgetünk, nem? ) kérdések a büntetőjogtól nem, vagy nehezen határolhatóak el.

Nem tudom, te mihez értesz, de úgy látom, ehhez igen. Kérlek, nekem tudatlannak, aki úgy hiszi hogy érti, magyarázd meg a "személyi és vagyoni jogokkal kapcsolatos jogosultságok" kifejezést! Lehet, hogy csak én nem találtam ilyent a jogtárban?

Glashuette: Az Index modus moderandija számomra eléggé egyértelműen hozzászólást említ, ezt szegény Beethoven már ugye nem teheti meg. Ha Te a szerzőt megjelölöd, úgy értelemszerűen bárki számára felismerhetővé teszed, hogy az adott részlet NEM a Te műved, a hivatkozott Szjt. szerint a szerző személyhez fűződő jogaival kizárólag a szerző rendelkezhet, a IX.Szimfóniát pedig nem Te írtad, sőt szerintem a többit sem. Amennyiben a forrást nem jelölöd meg (vagyishogy nem írod ki, hogy néhai Beethoven az elkövető), saját művedként tüntetted fel az irományt, ez esetben Te magad sérted meg a szerző műhöz fűződő jogát. A IX.szinfónia esetében egyébként a védelmi idő (Szjt. 31.§) már lejárt, a mű szabad felhasználású, azaz sem Beethoven, sem más nem kérhet pénzt azért, ha valaki eljátssza. Figyelmedbe ajánlom még a 32.§-t, mely az előző magyarázatának tekinthető.
A szöveget nem linkelem be, minden jogforrás megjelent közlönyben, meg nem akarok úgy járni, mint a BSA nem is oly rég...

WF

Előzmény: panerai (10590)
drempee Creative Commons License 2003.01.26 0 0 10600
Előzmény: leone (10599)
leone Creative Commons License 2003.01.26 0 0 10599
Jo bena vagyok, szoval akkor egyenkent.

http://iam.mynick.info/cgi-bin/view.cgi?ALBUMID=leone&ALBUMPIC=2

http://iam.mynick.info/cgi-bin/view.cgi?ALBUMID=leone&ALBUMPIC=3

http://iam.mynick.info/cgi-bin/view.cgi?ALBUMID=leone&ALBUMPIC=1

leone Creative Commons License 2003.01.26 0 0 10598
img src=http://iam.mynick.info/cgi-bin/view.cgi?ALBUMID=leone&ALBUMPIC=2
leone Creative Commons License 2003.01.26 0 0 10597
< img src=http://iam.mynick.info/cgi-bin/view.cgi?ALBUMID=leone&ALBUMPIC=2>
leone Creative Commons License 2003.01.26 0 0 10596
< img src=http://http://iam.mynick.info/cgi-bin/view.cgi?ALBUMID=leone&ALBUMPIC=2 >
glashuette Creative Commons License 2003.01.26 0 0 10595
WatchFun: Jókat szeretnék én is röhögni, úgyhogy ne privátban küldd el, hanem osszad meg a népes hallgatósággal, hogyan lesz az Index tulajdona mondjuk Beethoven IX. szimfóniája, ha belinkelem ide a partitúrát...
Előzmény: WatchFun (10589)
drempee Creative Commons License 2003.01.26 0 0 10594
LEONE - tedd fel egy tárhelyre (pl. tar.hu), aztán írd ide az elérhetőségi linket.
Ha nem antik vagy ritkaság, akkor elég he leírod az óra típusát, feltehetően mindenki ismeri, vagy megnézheti a gyártó oldalán.
Előzmény: leone (10593)
leone Creative Commons License 2003.01.26 0 0 10593
Lenne egy órám, amit el szeretnék adni.
Képem is van róla, csak nem tudom hogyan kell beszúrni. :))
Segítenétek?
panerai Creative Commons License 2003.01.25 0 0 10592
Oyster: találtam egy nem kis mp-s, téglalap rolexet:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

panerai Creative Commons License 2003.01.25 0 0 10591
Azért küld el a Hetedik ecloga esetét, hátha lesz egy-két vidám percem :-)
Előzmény: WatchFun (10589)
panerai Creative Commons License 2003.01.25 0 0 10590
WatchFun: itt polgári jogi természetű kérdések merültek fel, te bedig büntetőjogi tapasztalatokról írsz! Közrendünk éber őreinek jogi felkészültségénél,pedig csak a hiszem nagyobb, hogy értenek hozzá! (tisztelet a kivételnek)
Előzmény: WatchFun (10589)
WatchFun Creative Commons License 2003.01.25 0 0 10589
Nem. Én azt gondolom, hogy ez megint privátban kellene megbeszélnünk. A hozzászólásom végén úgnevezett szmájli volt, vagyis nem gondoltam teljesen komolyan a dolgot, főleg nem Téged megbántani. Jogi vitába meg ne is szállj, lehet, hogy én többet látam már ilyen természetű problémából, mint Te... Nem baj, ha nem ért mindenki a szerzői joghoz, meg az ahhoz kapcsolódó bűncselekményekhez, de hidd el, szigorúan véve úgy van, ahogy leírtam. HA gondolod, a HetediK Ecloga esetét kifejtem mailban, Neked, ezzel tényleg ne tartsuk fel a többieket!

MÁS: köszönöm a segítő leveleket, kedves barátom hozzájutott egy igen szép Omega Seamaster Cosmic-hoz, dátumos, automata, pont amilyent akart, úgyhogy ez a gond is megoldódott :))

WF

Előzmény: panerai (10587)
panerai Creative Commons License 2003.01.25 0 0 10588
Aki pedig nem szereti a tengeri herkentyűket, annak szívből ajánlom a Waldorf salátát Ikepod Seasluggal:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Jó étvágyat!

Előzmény: panerai (10587)
panerai Creative Commons License 2003.01.25 0 0 10587
Mielőtt mindenkinek vigyázzállásban kellene elolvasnia otthon a gépe előtt Nagytiszteletű WatchFun Bíró Úr korszakalkotó jogértemezéseit, melyekkel teljesen új alapokra helyezi nagy nehezen összegányolt jogrendszerünket, hagyjuk már abba a jogászkodást! Olyan alapvető dolgok keverednek itt a topicon össze, mint a személyi és vagyoni jogokkal kapcsolatos jogosultságok, és még sorolhatnám de eddig sem és most sem akarok itt a svájci órák között jogi vitába szállni. WatchFun ugye azért nem gondolod komolyan, hogy ha én most beírom ide a Hetedik eclogat akkor az az indexé lesz, Radnóti meg mehet a sóhivatalba?

És, hogy ne csak off legyek:
Mindenkinek kívánok finom hétvégi ebédet, ezzel a seadwelleres szendviccsel:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Előzmény: WatchFun (10580)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.25 0 0 10586
Mint már mondtam, a konstrukció, ami az egész "problémát" okozta, már semmis, úgyhogy a "jogi kutatások" inkább csak energiapazarlásnak tűnnek. Különösen az APT által alább elmondottak szerint, hiszen a probléma pompásan megoldódik, meglesz a számlap, és nem pontosan az eddigi, a kecske is jóllakik, a képoszta is megmarad. (Még oyster is, egy higgadt pillanatában, visszatérhet a projektbe.) Mindenesetre annyiban valóban hasznos látni az index "politikáját", hogy ha a fórum ilyen "ragadós" közeget nyújt, akkor mostantól jobb, ha semmit nem teszek ki ide.
Előzmény: WatchFun (10580)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.25 0 0 10585
WATCHFUN: ha még sokáig sz&rozol ezzel a "C"-vel, kulinnyomlak a T-34-el, ha visszakapom Jánostól! :-))))
Előzmény: WatchFun (10582)
Mechanikus Creative Commons License 2003.01.25 0 0 10584
Ahogy óhajtod! Egy esztétikai gond van vele (különben gyünyörü és magam is ráhajtanék): az acél tokhoz és a világos számlap szikár célratöréséhez nem illik az arany mutatók és óra indexek puhasága. :-(
Előzmény: Törölt nick (10495)
APT Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10583
Well, uraim az adott linket természetesen célirányosan tettem be. De van talonban még Omega számlapom, ami méginkább közelítő, de ez már nem is lényeges. Szerintem a lényeg az az, hogy Messer "látványtervei", amelyeket - lássuk be - a vita folyamán kialakult közös elképzelés megjelenítéseként készített számunkra igenis hasznosak voltak, sokaknak valószínűleg rengeteget segítettek abban, hogy ne csak a "lelki szemeivel" lássa a dolgot. Potenciálisan talán egy-két sikertelen prototípuskészítést is megtakarított a dolog. Így úgy gondolom, tartozunk neki köszönettel, és ha erre módunk és lehetőségünk nyílik, akkor ezt valahogy kifejezhetjük számára. Ám ez egy nyilvános fórum, ahol deklarálva lett, hogy az MMII egy nonprofit öntevékeny csoport (NÖCS.. :)) ), amelybe mindenki beleadja amit beletud, aztán meglátjuk mi lesz belőle. Messer sokmindent beleadott, és hát nagyon rosszul néz ki, hogy szerzői jogi követeléseket épp akkor támaszt, amikor a dolog már "sínen van", ráadásul beláthatóan ingoványos annak jogalapja is. Az általa készített látványterv egyfelől nem terv. A tőle megkapott számlaptervet sem lehet egy-az egyben megvalósítani, jelentem a tamponnyomás igényei miatt épp ma konzultáltam a kérdésben az "elkövetőkkel" a vonalvastagságok nem alkalmazhatóak, a másodperckör természetesen máshová kerül. Új rajz készült - az eredeti nyomán - a számlap nagyon hasonlítani fog az ő rajzára, de nem lesz vele azonos, még kevésbé egybevágó. Az óra többi részéről pedig nincs is mit beszélni. Egy vázlat, egy látványterv nem terv. Egy terv egy beméretezett, szerkesztett műszaki rajz. Szerkezeti rajzok, metszetek, magyarázatok. Némi számolgatás. Ez is elkészült, jómagam követtem el, majd a prototípus alapján elválik, mennyire lesz jó (a protót ki sem kell öntetni még, hiszen rézből előbb kimarják, az öntőmintát róla veszik). De ez ügyben mint jeleztem részemről az ügy hobbysta buzgalmam részét képezi, és semmiféle anyagi kompenzációra nem tartok igényt, de nem is fogadok el. A felmerülő kiadásokat majd - a rend kedvéért topictárs tanú jelenlétében - közvetlenül az iparosokkal rendezzük (elég egy tanú, azzal még csak tudok konspirálni, és a különbözetet ketten csak-csak eliszogatjuk... ;)) ). Felajánlásként maximum annyit fogadok el, hogy ha sorszámozni fogjuk az MMII, akkor vagy legyen enyém az 1-es, vagy a 13-as., vagy az utolsó. Csak úgy babonából..
- Az ügy amúgy jelentem halad, konkrét időpontot nem bátorkodom ígérni, de a legközelebbi topictalálkozó reményeim szerint a prototípus feletti "tetemre hívás" témaköre körül fog forogni. Ekkor még lesz korrekciós lehetőség (és például úgy tűnik, nem lesz külön költsége annak, ha egyesek fekete, mások fehér v. éppen rózsaszín számlappal kívánják az órát). A prototípus egy hiányossággal fog küszködni: a most felhasznált, más topictársak által felhajtott P7001-es werk kismásodperc nélküli órából való, a másodperckerék tengelyen nincs kivezetve, így nem tudunk az órára működő kismásodpercmutatót tenni. Mutatót azért teszek oda, belülről rögzítve, hogy a látvány rendben legyen, de az járni majd a végleges órákon fog. Ez azonban azt hiszem a lényeget nem érinti. Küzdünk még azon is, hogy sikerüljön megfelelő (számú) stílusban illeszkedő koronát is találni, amely tömíthető is. Az óra ugyanis ez esetben elfogadató vízállósággal fog bírni, holmi bar értékeket nem bátorkodnék vélelmezni, de a monoblokkos tokkonstrukció megbízhatóan cseppálló lesz.

ORAGYUJTEMENY

WatchFun Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10582
Mivel nem csak tárhelyet biztosít, mint pl. az extra.hu, hanem a képeket weboldalba(ra) szerkesztette, az oldal alján levő (C) a weboldal tartalmi részére is vonatkozik, különösen, hogy a a képek forrása nincs megjelölve. De hát ezért indítson pert az Index, gondolom SükösdG az Index topikjából másolta ki a képeket :))

WF

Előzmény: Törölt nick (10579)
sandor12 Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10581
MMII-ügyben. Lépjünk túl a jogvitán, mert, nincs,javaslom hogy a XX.század elején 1920. években használatos, de még a 2002 évben is szépnek tartott óra legyen a példánk. Ha szabad felhívni a figyelmet, a 82 éves órán sokkal szebb a széles tokfül mint a XXI. századi példányon. Kérem ha, lehet alkalmazzuk. Üdvözlettel: Sandor
Előzmény: WatchFun (10578)
WatchFun Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10580
Bocsánat, hogy megint közbeszólok, de megtaláltam a megoldást. Messer tervenek felhasználásához az Index tulajdonosától kell engedélyt kérni, olvassátok csak el a moderálási alapelveket!

"IV. A HOZZÁSZÓLÁSOK

Az Index saját belátása és érdekei szerint szabadon rendelkezik bármelyik fórumán közzétett hozzászólással, ideértve az egyes hozzászólásokban elhelyezett irodalmi, vizuális, hang- és szoftveralkotásokat is, valamint azok tetszőleges – írott vagy elektronikus – formában történő megjelentetését.

A hozzászólás közzétételével a felhasználó lemond hozzászólása feletti rendelkezési jogáról, anyagi vagy más jellegű követelést a későbbiekben arra alapozva nem támaszthat."

És hát aki ide írogat, saját nickjének regisztrációjakor mindezt elfogadta... Tehát, az MMII óra ötlete, terve, mindaz ami a fórumon megjelent bárki tollából is, beleérve ugye a vizuális alkotásokat (ez az én értelmezésemben design-t is jelenthet akár), azt az Index mind-mind szabadon felhasználhatja, a szabad felhasználásba pedig belefér a jogok átruházása visszterhesen vagy anélkül... Hehehe.

Fura dolog a jog, mi? :)))

WF

Előzmény: WatchFun (10578)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10579
Sukosdg. nem az óraterveket, hanem weblapját jelölte meg, vagy nem?!
Előzmény: WatchFun (10578)
WatchFun Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10578
Hát igen, nem így indult...

Most akkor mi a végleges álláspont Messerschmitt t.társ terveivel kapcsolatban? Felhasználható mégiscsak, vagy nem? Ha nem, csak az órához nem, vagy egyáltalán nem? Azért kérdezem, mert a www.mmii.inf.hu oldalon fent van ugye az összes terv a szerző megjelölése nélkül, az oldal alján meg (C) Sükösdg olvasható. Hm, hm... :)))

WF

Előzmény: sandor12 (10577)
sandor12 Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10577
Tisztelt MMII tagok. A szerzői jogról olvasott eszmefuttatások érdekesek voltak.Szerintem sok embert idegesítettek. Miután ez nem egy üzleti vállalkozás --hanem (félve irom,) talán egy baráti,óraszerető társaság,igy nem gondoltam, hogy ,.jogvitáig fajul a MI tervünk. és ezt kell olvasni, kiragadva de lényegileg a következőt-kérek egy órát, mert jogom van---- és mindezt egy meglehetősen nagyképű és sértő módon kifejtve, én vagyok a desinger és kész stilusban. Mint látható volt, nagyon jól egymásratalált az 1920-évek IWC.je és a 2002. év látványterve. Messer: nagy mondás, minden könyvben betű van. Ezzel talán csak a minden óra az időt mutatja--tud lépést tartani. Ennyit egy jó csapat próbálkozásáról. Sandor12 talán már csak 10.
Előzmény: Törölt nick (10566)
appius Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10576
De vicces ma mindenki...
WatchFun Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10575
Hát, ugye ha jobban meggondolom, P.Kiss mester is sérti a kopirájtot, hiszen a számlapokra a sajátjától teljesen eltérő, ráadásul levédett neveket írogat fel, más designját másolva (viszont egyre szebben, egy Marvinom különösen jól sikerült :)), sőt gyaníthatóan panerai és oyster topiktársak sem bírják az anyacég kifejezett engedélyét a név használatára... Na és mivel a nicknevem APT-től származik és ha jól emlékszem, nem kértem az engedélyét a név használatára, csak felvettem és kész... Na megyek, feljelentem magam... :)))

WF

drempee Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10574
Nézd PANERAI, a design az design! De ezt Te, szerencsétlen maradi, földhözragadt halandó, nem értheted. Te a könyvet olvasod, nem nézegeted ... :)))
Előzmény: panerai (10573)
panerai Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10573
A könyveket inkább írják, nem? Vagy Thomas Mannt inkább, mint híres könyvtervezőként, akarom mondani designerként ismerjük? Szépen rakta sorba a betűket, aztán annyira jó ízlése volt, hogy csak ki jött neki a nagy szépészkedésben a Buddenbrock szó a többi pedig ment magától!
Előzmény: Törölt nick (10570)
glashuette Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10572
Kedves Béla, legalább azt áruld el, hogy hány éves vagy
Előzmény: Törölt nick (10570)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10571
Lehet hogy emiatt volt a könyvégetés? :-)
Előzmény: Törölt nick (10570)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10570
Há' most mondd meg! Ráadásul még könyveket is terveztem, azokat is mind lekoppintották! Hisz' minden könyvben ugyanazok a betűk vannak, ergo mind pont ugyanolyan...
Előzmény: Törölt nick (10569)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10569
Útálom, hogy MESSER-t koppintják!!!!
Előzmény: APT (10567)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10568
Kiráj, de ez se rossz:


APT Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10567
És hadd linkeljek be egy öreg, ezüst párnatokos IWC-t, az 1920-as évek elejéről. Csak úgy... ;)))


ORAGYUJTEMENY

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10566
APT: Egy addiktológus könnyekig meghatódna, ha találkozhatna veled, különösen, ha látná a kakasórádat! :^)
Előzmény: APT (10564)
APT Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10565
potyoro: Még hozzátenném, hogy a tradicionális "nagy nevek" közül hirtelenjében csak a Blancpain jut eszembe, mint az egyetlen, amely soha nem készített kvarcórát. A többiek mind "elcsábultak". De mentségükre legyen mondva, a 60-as évek legvégén, úgy 71-ig a kvarcóra egyáltalán nem keltette holmi "másodosztály" érzetét, a legkomolyabb cégek igen drága kivitelű megoldásokkal áltak elő. Egy korabeli Omega kvarcot nézegetve azok még bizony komoly szerkezetek voltak, nem kevésbé igényesek és alig kevésbé bonyolultak, mint a mechanikusok (+ az elektronika). A hangvillás szerkezetek pedig komoly tért nyertek volna, ha a kvarc idejkorán nem bizonyul még jobbnak. A kvarcóra presztízse valójában éppen annak esett áldozatul, hogy az LCD kijelzős, mozgó alkatrész nélküli konstrukciók előállítási költsége már a béka alá letornázható volt, a fröccsöntött műanyag tokok pedig igénytelen és megbízható órákat eredményeztek, amelyek ugyan nem voltak hosszú életűek, de hát az egész kütyü tizedannyiba került, mint egy nívósabb mechanikus órán egy nagyszerviz. Teljesen racionálisan nézve a mechanikus órának ki is kellett volna halni! Nagy mázlink, hogy ilyen irracionális gyarló banda vagyunk! :)))

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: Törölt nick (10563)
APT Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10564
Glashüette, potyoro: Szigorúan filozofikusan nézve egy rend ruhán, egy tál ételen és egy - bármily nyomorú, de fűtött zugon kívűl, hol álomra hajthatjuk fejünket nincs is szükségünk semmire! Órára sem, vagy legfeljebb a legolcsóbb még működő Q&Q-ra... Szerencsére Madách Falanxtere nem valósult meg, és szerencsére mégsem így gondolkodunk.. Az azonban valóban nem bölcs dolog, ha valaki egy gyűjtőszenvedélybe olyan energiát (vagy anyagiakat) öl, amely meghaladja lehetőségeit. De hát sokféle szenvedélybetegség van.. A magyar lakosság egyötöde-egyhatoda elissza mindenét. Hát nem lenne jobb, ha inkább órát gyűjtenének? Vagy bélyeget, vagy mozdonylámpát, kaktuszt, vagy bármit? Azt legalább megörökölhetik az utódok, az alkoholista után legfeljebb némi üres üveget örökölnek (és alkalmasint némi kifizetetlen kocsmai tartozást). ;))))
(És hogy kicsit még hazabeszéljek, a munkapszichológusok szerint nem is igazán alkalmas közép vagy felsővezetőnek az, akinek nincs legalább egy komoly hobbyja!)

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: glashuette (10557)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10563
Azért nem felesleges dolog teljesen, mert minden emberben van birtoklási vágy. Nekem is van pl.sok cd-m, és mindet meg is hallgattam. de az már hülyeség szerintem, ha valaki mindent megvesz, ami megtetszik neki, akkor is, ha sohasem fogja pl. használni. Vannak akik műkincseket gyűjtenek, de soha senkinek nem mutatják meg, még ölni is képesek érte. Az ilyeneket nem tudom megérteni. Én is vehettem volna már sok órát, de minek? Úgysem használnám legtöbbjüket. Elég az a kettő, ami van. A harmadikra vágyom nagyon!/MMII/
Előzmény: glashuette (10557)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10562
Ahogy kívánod!
Előzmény: panerai (10561)
panerai Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10561
A pecsába ugratod a mai dátumot, vagy a vasárnapit hozod előre, kis csalással?
mail ment
Előzmény: Törölt nick (10560)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10560
PANERAI: akkor találkozzunk holnap délelőtt a Pecsában, 10.30-11 óra között érek oda! Te megválhatsz 1-2 órádtól, én meg ugratom a dátumot!
Előzmény: panerai (10558)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10559
irtuális=virtuális
panerai Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10558
Te csinálod jól! A virtuális gyüjtő fogalom nagyon tetszik nekem, lehet, hogy megválok az óráimtól és együtt gyüjtök veled, így olcsóbban megúszom az egész elmebajt! (de tényleg)
Ma már váltott a dátumod? :-)
Előzmény: Törölt nick (10556)
glashuette Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10557
Én is. Szerintem teljesen felesleges dolog bármit is gyűjteni az életben, úgysem tudunk semmit sem megtartani magunknak...
Előzmény: Törölt nick (10556)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10556
Én előbb beszélek, mint gondolkoznék, mivel a PP. kvarcot én is ismerem, és még az is jó lenne! De mint mondtam én csak "irtuális" gyűjtő vagyok.
Előzmény: glashuette (10555)
glashuette Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10555
potyoro: Legyél igényes és válassz LUC 1.96-os werkwt!
Előzmény: Törölt nick (10554)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10554
Amilyen igénytelen vagyok, gondolkozás nélkül elfogadnám bármelyiket!
Előzmény: Törölt nick (10553)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10553
Ez valójában a JLC Cal.631-es werk, amit az IWC is használ. Egy 225 részből álló mechanikus chronograph kombinálva egy kvarcmodullal és léptetőmotorral. A JLC szerencsére már nem használja. :^)
Előzmény: roxul (10550)
panerai Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10552
PP-nek volt is, van is quartz szerkezete. A Rolex quartznak a nagy érdekessége az, hogy ugyanannyiba kerül még használtan is, mint a mechanikus testvére, és még ronda is. Hogy miért azt ne kérdezd!
Előzmény: Törölt nick (10551)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10551
Még Budapesten is lehet találni többfélét, akár Rolexet. Majd ha a PP is elkezdi gyártani :-))))
Előzmény: roxul (10550)
roxul Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10550

Ezt nézzétek meg! Nem is tudtam, hogy az IWC gyárt karcórát!

http://www.timedesign.de/uhrwerke/iwc_631.html

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10549
PANERAI: ebből a háromból melyik nem fake? Más: megvettem az "Orient Power Reverse"-t egyik topictársunknak, és nagyon tetszik. A kézifelhúzósak között is volt szép, 18.500.-ért!
Előzmény: panerai (10546)
panerai Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10548
Az élet kegyetlen + a PAM SUb is az! + ez is egy etát takar:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

akkor a doxának már nem is olyan égő!

Előzmény: Passionata (10547)
Passionata Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10547
eta kaliber
Előzmény: panerai (10546)
panerai Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10546
Pont most néztem meg én is a 3w.doxa-n és tényleg van 250-es fekete, de sold-out, azt írják kell várni a következő kínai importra :-). Szvsz szebb a 300-as. Félek, hogy nem fogja bírni a Csillaghegyi strandot, mégis inkább Seadwellert kellene vennem?
Előzmény: Passionata (10545)
Passionata Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10545

fekete az
Előzmény: panerai (10543)
Passionata Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10544
messer
max.1500
Előzmény: Törölt nick (10536)
panerai Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10543
Ami az enyém azok a fotók a vinyómon :-(
A 250T azért nem tetszik, mert narancssárga a számlapja, ez a sharkhunter jobban megy a szmokingomhoz az opera-bálban :-)
Azt kell mondjam, hogy igazi alfás Jaegert vesz a műszerfal miatt, az én bajom az, hogy a VDO nem csinál karórát.
Előzmény: Passionata (10542)
Passionata Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10542
Panerai
Ez mind a tiéd ?
sharkhunter
www.doxa. -n lhet rendelni USD 949,őszinte leszek qrva szép ,és van 250Ts modell az jóval ólcsonn volt
Előzmény: panerai (10540)
panerai Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10541
Messer: A Száva alapfogalom volt a VIII., XIII. k-ben és a bűnöző körökben, ott illett ismerni.
Pipás főrégióranepper, őt, itt illik ismerni.
Előzmény: Törölt nick (10539)
panerai Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10540
Mostanában egy ilyenre fáj a fogam, de a hazai Doxa forgalmazó nem tudja még mikor lesz neki ebből. Ha van valakinek fogalma, infója hogyan lehetne szert tenni erre, szóljon.

szegényember submarinere:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10539
Ki az a pipás Karcsi? A Száva Róbert pajtása?
Előzmény: panerai (10537)
appius Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10538
Mondtam én, hogy van ízlésem?:)
Előzmény: panerai (10537)
panerai Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10537
Allah legyen irgalmas hozzád az ízlésed miatt. A pipás Karcsinak van egy pont u.i-e.
Előzmény: appius (10534)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10536
Pass: 3000 Eurós ETA werkes órát akarsz? Konzultálj glashuettével a vásárlás előtt! :^))
Előzmény: Passionata (10532)
panerai Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10535
Pass: Nagy lesz az a te gyermek kezeidre :-) :

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Amikor a papám csinálta ezt a képet rólam, akkor mondta a mamám, hogy inkáb submarinert kellett volna venni a keresztelőmre, mert az jobban beillik az óvodai hangulatba :-P

Előzmény: Passionata (10532)
appius Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10534
Én ilyet akarnék.
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
panerai Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10533
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Előzmény: panerai (10531)
Passionata Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10532
Panerai,messer
mercedest soha, de alfat sem szívesen , viszont azt hiszem egy panerai sub vagy base lesz a következő áldozat .
Előzmény: panerai (10531)
panerai Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10531
Pass-nak kigyó kell az órájára, te butuska! :-)
Előzmény: Törölt nick (10530)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10530
Pass: Itt a tuti autósóra neked, Merdzsó logó van a számlapon! 290Euróról indul a licit!


Törölt nick Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10529
JTK: Ez egy szmájl, csak hegyes az orra!
Előzmény: Törölt nick (10526)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10528
Rajtam már nem múlik, hogy rühös lesz, vagy sem... :^)
Előzmény: Sarkany (10527)
Sarkany Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10527
Én nem járulok hozzá, hogy 1 teljes órát kapjon a rajzaiért

Egyébként is, az az óra rühös, ha jól emlékszem... :))

Előzmény: sukosdg (10519)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10526
NA majd megnézem a szmájliszótárba, mert nem emlékszem ...
Előzmény: Törölt nick (10525)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10525
Szmájli.
Előzmény: Törölt nick (10524)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10524
Te Béla miez a :^) amit ide rajzolsz folyton ?
Előzmény: Törölt nick (10523)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10523
Na jó, mielőtt még több MMII tag dührohamot kap (ami, ahogy elnézem, a szokásos "a focihoz meg a designhoz mindenki ért, maga is tudja csinálni, és tudja is, mennyit ér" ideából táplálkozik), és szétrobbantja az egész projektet, jobb, ha most visszavonom a konstrukciómat, befejezem ténykedésem az MMII-vel kapcsolatban. Szabad a pálya, én megyek vissza rajzolgatni! :^)
Előzmény: sukosdg (10519)
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10522
MMII-s urak!
Oysternek - kérésére - a befizetett pénzéből 8000 forintot visszautaltam, 2000 forintot meghagyott az eddig keletkezett költségekre.
Amygdalus Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10521
Mennyit kóstál ez a darab?

Azért az Orist tényleg nem kéne fikázni!!!

Előzmény: Törölt nick (10495)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10520
Sturmanszkije 2001A volt amit láttam, és amit kínáltak, de most már egészen más modell szerepel mindenhol ezen a néven, nem pirosak a stopper mutatói. A 2001B sem rossz, de jobban tetszett a az a már nem létező a szimmetrikus elhelyezéssel (a dátum 6 óránál). Meg a 2001B Gagarinos, és a 2001A ami most van mind a kettő limitált, 999 darabos, gondolom azért kerül ennyibe.
Azért kérdeztem a körúti boltot, mert ott folymatosan ígérte a fickó, hogy persze hogy lesz... oszt most jártam arra nemrég, és már bolt sincsen ...
Előzmény: Törölt nick (10518)
sukosdg Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10519
Az MMII vitáról:

Vannak akik csak!?!? pénzüket(ez sokaknak legalább annyi munkába kerül mint a tervezés) tudják adni és vannak akik idejüket és tudásukat. Az elején össz. egy esetben ajánlottunk fel órát mégpedig az összerakásért.
A fórumon megjelent tervek (ki tudja valójában honnan származnak) nyilvánosan jelentek meg.
Sokat segítettek a fantáziánk elindításában. Az óra hasonlítani fog rá(lesz rajta mutató,számlap, számok st...) , de nem Messer tervezte az egészet (az ETA-nak küldünk órát, csak 1-et legalább :)))))))))
Én nem járulok hozzá, hogy 1 teljes órát kapjon a rajzaiért, max egy számlap. Szépek, de ennyiért nem is igazán.... ráadásul nem teljes dokumentációnak tekinthető.
Mi nem adtunk megbízást, szerintem önként vállalta a munkát és azt nyilvánosságra hozta tudatában terveinkkel(mivel órát akarunk csinálni).
Amennyiben ellenszolgáltatást kér(és kért) szerintem felejtsük el . Rajzolgasson magának és próbáljon madarat keresni hozzá....
APT kiadásaihoz hozzájárulok, ez természetes, de ha elfogadjátok Messer követelését akkor részemről befejeződik (elvi okokból) az MMII projekt és mentem ami menthető abból a gondolatból amiből származott az egész MMII ötlete!

Üdv: SükösdG

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10518
Csak vicceltem. Nem tudsz dobni egy képet a Sturmanskije óráról amilyet keresel? Jó emilben is, hátha látok valahol.
Előzmény: Törölt nick (10517)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10517
panerai,

Jó lesz nekem egy replika Etával...

potyoro

Nem bántom főleg a Poljotot, mert nagyon gyúrok egy sturmanszkije darabra, nem mondom, mennyiért kínáltak tavaly egyet, amire azt mondtam hogy nem kell, de ahhoz képest a poljot.hu-n majdnem 2x annyi ....

Előzmény: panerai (10516)
panerai Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10516
Múlt héten láttam a Hantosnál egy orig. Conquestet. Nem ilyen gagyi replikát, f.. sz.. etával... :-) ennyi fikázás elég? ,mert hallottam valahol, hogy a Longinesokat valahol a Zsil-völgyében szerelik össze és olyan a minőségük, mint a Daciáknak! :-) De az is lehet, hogy a régebbi Daewookkal keverem, de nekem olyan hasonlók! :-)
Előzmény: Törölt nick (10514)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10515
Személyes érintettség miatt nem tűrhetem, hogy bárki bánccccsa az ORIS-t és a POLJOT-ot!!!!!!! ;-)
Előzmény: Törölt nick (10514)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10514
Jaja, a lünetta nélküli vastag holttér nagyon nem tetszik a szémlap körül, és az újak majd mind ilyenek.
A "régi" BC3 Diver tetszik, a Poenban láttam még belőle kettőt a vitrinben. JB említette még régebben, hogy milyen jó a nem festett lünetta, mert hogy nem tud lekopni. Igazat kell adjak neki, ha nem is kopik, hülyén néz ki egy apró karc is rajta, még ha a festék nem is jön le.
Az új orisok viszont borzalmasak azzal a bazi vastag "izével" a számlap körül. De szerintem Béla is megmondja, hogy szar automaták :-)
Előzmény: Törölt nick (10513)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.24 0 0 10513
Szerinted!!!!
Előzmény: Törölt nick (10509)
WatchFun Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10512
Nem jó, nem szögezted le, hogy ingyé' vagy nem, kereskedelmi vagy magáncélra, végleg vagy időszakosan! :)) Több komolyságot! ;-o

WF

Előzmény: drempee (10511)
drempee Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10511
A jó példa ragadós, mint Godfather engedélyezem az "MMII" név használatát. Most nehogy felajánljatok egy példányt !!! :))))
Előzmény: WatchFun (10510)
WatchFun Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10510
Üdv topik,

elolvastam a copyright vitát, hát nem gondoltam, hogy ide jut a Terv.

Annyit azért hozzátennék, hogy az Szjt. 5.§ értelmében akinek gondolata a kész műben megvalósult, szerzőtársnak tekinthető és tekintendő, a szerzői jog együttesen és kétség esetén - mint mondjuk jelenleg - egyenlő arányban illeti meg a szerzőket. Tehát ha egzakt módon kívánjátok rendezni a problémát, végig kell nézni, hogy kik tettek javaslatot design-re, kinek az ötlete, javaslata, részmegoldása került megvalósításra, ezen személyektől MIND beleegyező nyilatkozat kell, ezután lehet a tervet felhasználni.

A Terv elindulásakor én (és remélem, még sokan mások) úgy gondoltam, ki-ki annyi saját munkát visz a vállalkozásba, amennyit csak bír, illetve megengedhet magának. Ellenszolgáltatás a befektetett munkáért az lenne, hogy a megspórolt összeget ugye nem kell kifizetni. Órás cimborám magától nem vett volna részt a tervben, ha nem szólok neki, ő maga nem vágyott ilyen órára, szegény látott már elég órát. A társaság anyagi helyzetét figyelembe véve tette meg javaslatát. Emlékezetem szerint az első talin más is tett összeszerelésre vonatkozó ajánlatot, hát el kell azt fogadni.
Messer, nem akarlak megbántani, de például APT a tok tervezésével, legyártásával szintén kiérdemelne egy darabot, nem? De nem sorolom, nem kívánok megbántani senkit. Nekem magamnak is, projekten kívül állóként az az érzésem, igényedet az ellentételezésre illő lett volna bejelentened a projekt elején, de legalábbis jóval korábban. Jogilag igazad van, de nem mindenki járatos a szerzői jogban.

És hogy elkezdjem, esetleges szerzőtársként ezennel megteszem az alábbi jognyilatkozatot: Amennyiben szerzőtársnak minősülnék, úgy minden ötletet, részletet, részmegoldást, mely tőlem származik és a létrehozandó MMII órára vonatkozik, bárki számára akár üzleti, akár magáncélra mindenféle ellentételezés nélkül, szabad felhasználásra felajánlom. (Amennyiben valaki írásban, aláírva kéri, dobjon egy mailt, elküldöm postán).

WF

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10509
Hát az az egyetlen az Orisok közül ,ami teccik, az újak elég borzalmasra sikerültek...
Előzmény: Törölt nick (10508)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10508
Akkor biztosan tetszene az Oris XXL is. Annak meg 6 óránál van a dátumablaka. :-)
Előzmény: Törölt nick (10506)
Grones Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10507
Egyszer irtatok valami nemet cegrol aki jominosegu szijakat gyart mindenfele tipusra. Meg tudnatok adni a nevet?

(c) Ezen uzenet tartalma szerzoi jogvedelem ala esik, minden a szerzo engedelye nelkuli felhasznalasat a torveny szigoruan bunteti!

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10506
Rájöttem, mi az ami a 3133-on és ezen a Longinesen tetszik : a dátumablak nem bontja meg a számlap szimmetriáját, a három óránál lévő dátumok meg igen.
Előzmény: Törölt nick (10502)
APT Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10505
Glashüette, Messer: Én is lezártnak tekintem ezt a valóban hozzánk méltatlan, kisstílűvé fajult polémiát. Kezeljük az ÜGYET rangjához illően! :)))
- A Jean'd Eve ETA 2892-A2-re épül, a cég saját biretrográd moduljával. Tehát amolyan "félmanufakturális" darab. Az én példányom amúgy nem teljesen így néz ki, mert nem aranyozott, hanem acél-arany bicolor tokban vagyon, így kicsit "komolyabb" kinézetű. A legközelebbi frissítésnél felteszem a képeket. Nagyon jópofa, és lassan már az időt is le tudom róla olvasni! :))) Amúgy retrográd óraként egészen meglepően "jutányos", ára "mindössze" 1200 Euró. És ehhez mérten tényleg igen egyedi és ragyogó minőségű óra!

ORAGYUJTEMENY

markoiii Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10504
Ezt nem lehet..., ez szép nagyon!
Előzmény: Törölt nick (10495)
glashuette Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10503
APT: Hol és hogyan vetted? Gondolom új. Eta alapon megy? Mennyi volt?
Előzmény: APT (10490)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10502
Messer,

Pont az (is) tetszik, hogy nem a megszokott helyen van a dátum. Pl. az ElPrimeroban meg a Fortis Chronometerekben is tetszik a 4-5 közötti pozíció, meg a 3133-nál a hat óra. Persze lehet, hogy tényleg zavaró lehet ...

Mindenkinek köszi a fikázást ! :-)

Előzmény: Törölt nick (10501)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10501
JTK: Engem a 12 órához rakott dátumok mindig a jumping hour órákat idézik fel, és kicsit összezavarnak. Nos, most ennyi fikát tudtam kibányászni neked! :^)
Előzmény: Törölt nick (10495)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10500
Láttam élőben is, nagyon tetszik, és nem is vészes az ára, és még presztízse is van (számomra). Gondoltam az eddigi kizárólagos sportvonal mellé kéne egy ilyen elegáns darab is ...
Apropó láttam a Westendben Longines zsebórát, mind a két típust (ezüst 150k, arany 250k), azok is a Replica kollekcióban vannak.
Előzmény: APT (10498)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10499
APT: Hivatkozva a (10445)-re, mint mondtam, feleslegesnek érzem a további "jogértelmezési" vitákat. Az álláspontom elmondtam, az változni nem fog. Egy megjegyzés az óradesignokkal kapcsolatban: teljes mértékben igazad van, hogy rengeteg óra van fehér számlappal, római számokkal, kismásodperccel, regulátor layouttal etc. etc. Mit ad Isten, mégis a legtöbb többé-kevésbé, kisebb-nagyobb részletekben, arányokban különbözik egymástól; nos ezt hívják designnak...

Apropó, kiráj a retrográd órád, kár hogy a tok kicsit édeskés...

Előzmény: APT (10487)
APT Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10498
Fikkk!!
:))) Szép ez a Conquest. És jó is. Ha erre vágysz, nem fogsz csalódni!
Előzmény: Törölt nick (10495)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10497
Ha neked ez kell: lefikáztam! :-)
Előzmény: Törölt nick (10495)
APT Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10496
Glashüette: Igazad van. Személyes mentségemre megjegyzem, azért a topictalálkozón részemről gondolatként felmerült, hogy a tényleges munkát és tervezést elvégzőket a végén illik majd "honorálni". De ez akkor még elég távolinak tűnik. Ha a dolog perfektuálódi, akkor úgy gondolom, hogy Messernek azért egy MMII nagy kedvezménnyel v. ingyért ha elbírja a dolog tényleg "jár". Jogászkodástól függetlenül.

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: glashuette (10493)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10495
Nagyon megtetszett ez a darab, lefikázná valaki :-) ?

glashuette Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10494
APT: szép! Le Locle-ban készül.
Előzmény: APT (10490)
glashuette Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10493
APT: Nem ilyen bonyolult a dolog. Nincs itt szó semmiféle paragrafusokról. Már sokszor írtam Messerschmitt Kannás Bélának, hogy fizessen be a saját óratervére. Állítom, hogy csak Messerschmitt értette az üzenet lényegét. Ha annyi esze nem volt a projekt tagjai részéről egyikőtöknek sem, hogy felajánljon 1 db órát a tervekért cserébe, akkor így bukik ki a dolog.
A mesterek utáni rohangászás pedig nem egyenértékű a tervezéssel, ezt legalább Neked tudnod kellene.
Egyesek még handabandázni is elkezdtek. Béla helyében nem is válaszoltam volna...
Előzmény: APT (10487)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10492
Kezdesz olyan profi lenni, hogy lassan vehetsz egy Casiot! :-)
Előzmény: markoiii (10491)
markoiii Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10491
2:52 :)
Előzmény: APT (10490)
APT Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10490
És hogy legyen egy kis témábavágó ügy is: nos Steve G. apó Patekjével nem vetekedhetek, de azért szert tettem egy ilyen jószágra:


ORAGYUJTEMENY

Passionata Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10489
A lényeg ,hogy messer vesztett!
Előzmény: markoiii (10486)
drempee Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10488
PANERAI - Ha figyelmetlenségből magamra vettem olyat ami nem nekem szólt, akkor az azért van, mert egyetértek a valójában megcélzottal. Többi mail-ben.
Előzmény: panerai (10470)
APT Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10487
T. Topictársak!

Elég csúful elfajult az a vita, én csak a magam szerény jogi ismereteit hozzátéve szeretném véleményemet konkretizálni:
- Az MMII egy "össztársadalmi nonprofit hobbyprojektként" indult, és egyelőre még úgy is működik.
- Az MMII designja nyilvános vitafórumon alakult ki, amelyhez valamilyen ötletet szinte mindenki hozzátett. Miből legyen, mekkora legyen, párnatokos legyen, milyen szerkezetet kapjon, római számos, kismásodperces megjelenésű, fehér számlapos óra legyen: ez nem egyvalaki agyának szüleménye, ez közös, mi több, részben szépen követhető és dokumentált szavazósdi alapján alakult ki.
- Az óra semmiféle olyan designötletet nem tartalmaz, amely ipari formavédettségre igényt tarthatóan egyedi megjelenésű lenne. Gyakorlatilag pontosan ilyen megjelenésű órák készültek szép számmal, bárki lelhet rendkívül hasonló megjelenésű régi órákat a neten.
- A vita közben Messer topictárs designeri tapasztalataira támaszkodva volt olyan kedves, hogy a közösen kialakított megjelenési elképzelést egy kis látványterv formájában elkészítette számunkra. Megörvendeztetett minket sok más egyéb elképzeléssel is, ami nagyon feldobta a dolgot. De: az eredeti design nem Messer topictárs kizárólagos ötlete, ő valójában részben saját, de túlnyomó részben bizony mások ötleteit "vetette papírra" számunkra. Nem kívánom őt megsérteni, de ha úgy véli, az általa készített MMII látványterv alapján a készülő óra az ő szellemi terméke, és azzal kapcsolatban bármiféle jogi igénnyel felléphetne, akkor nagyon téved. Sőt, én még az egyéb tervei között sem láttam olyat, amely esetén ilyen igény megítélésének bármi esélye lenne, ilyen órák már készültek, mit több jócskán valamennyiünk születését megelőzően már készültek...
- Az egész project nonprofitként indult, nem merült fel senkiben, hogy ötleteiért, gondolataiért a többiektől pénzt kérjen. Ez hallgatólagos megállapodás volt, de alapvetően írásban is megjelent. Ezek után a Messer által közszemlére kirakott elképzelésekről bárki joggal feltételezhette, hogy "shareware", és magáncélú, nonprofit felhasználására a szerző hozzájárult. A jog ezt hívja ráutaló magatartásnak, amelynek minden peremfeltétele a Fórumon dokumentálhatóan megvan.
- Az óra számlapterve a tervek egy kis része, jómagam is eltöltöttem a mintaszerkezet méricskélésével és rajzolgatással egy délutánt a tokterven. De ezt én társadalmi életem részének tekintem. :))

Szummázva: Messer, én úgy gondolom, hogy azzal, hogy egy közös elképzelés egy vázlattervének megjelenítésében komoly közreműködést vállaltál, ezzel a projekt szellemi tulajdonosává nem váltál, vagy nem nagyobb részben, mint mások. Így követelésed jogi értelemben nem lehet.
- Másrészt eddig valószínűleg Te fektetted a legtöbb időt a projectbe, és az általad készített vázlattervek nagyon sokak számára kézzelfoghatóvá tették a megbeszélteket. Valószínűleg sok vitát és esetleg több sikertelen prototípuskészítési menetet megtakarítottál az MMII tagoknak. Ez forintábilisan is érték. Bár a tagok alapvetően mint mondottam volt nonprofit módon képzelték el a dolgot, de ha Te azért némi kompenzációt is szeretnél látni, ezt szerintem tiszteletben fogjuk tartani. Úgy gondolom, pragmatikusan megközelítve ez számunkra így is rentábilis, sőt! De azért ne feledd, hogy más is sokat talpalt már az ügyben, és a project sikeres végkifejlete tucatnyi tag és iparos közös munkáját fogja igényelni, amelyek egyike leszel Te.
- Teljesen magánjavaslatom kompromisszumként az, hogy a Te munkádat hadd honoráljuk azzal, hogy Te csak a szerkezetet vásárolod meg, és ennek ellenében kapsz egy MMII órát. A többi tag szerintem elfogadja ezt. Amúgy a tervezett keretből ki fogunk jönni, sőt, reményeim szerint jól fogunk kijönni belőle. Ezt legfeljebb a szerkezet ára befolyásolhatja, de úgy gondolom, hogy a mintadarab elkészülte utáni topictalálkozó és Fórumos "közszemlére tétel" lesz az a pont, ahol végleg eldől a jelentkezők száma. Reményeim szerint lesznek további tagok is, akik csak a már manifesztálódott óra láttán hozzák meg végleges döntéseiket. És több tagnál a fejlesztés-mintadarabkészítés költségei is jobban eloszlanak.

markoiii Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10486
:) Jó, jó, de ki nyert?
Előzmény: Törölt nick (10485)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10485
Istenek vagytok!
markoiii Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10484
10:19:29
Előzmény: Törölt nick (10481)
Passionata Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10483
tízórahúszperc
Előzmény: Törölt nick (10481)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10482
- Igyekszem szavatartó lenni. Ha már leírtam, hát így is lészen.

- O.K. elismerem, így volt. (Azonban az érdemi lényeg az utóbbi pengeváltás tartalmával igencsak korrelált, a folytonosság érzetét is keltve.)

Előzmény: Törölt nick (10479)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10481
Inkább valami kreatívabbra pocsékolnám a fölös energiáimat. Potenciális "felhasználók" figyelmébe :^): szegényember egymutatós órája holdfázissal (31679-es werk). (markoiii, Passionata, találjátok ki, mennyit mutat :^)


Gondolom a Poljotnál már le is töltötték! :^)

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10480
te_o, drempee, et al:
Szerintem teljesen felesleges jogi álvitákba bonyolódnunk. Kifejtettem az álláspontomat, vázoltam a konstrukciómat, és talán kiderült, hogy nem fogok senki után kajtatni, meleg vagy hetero verőlegényeket küldeni rá :^), ha a tervem úgymond "felhasználásra" kerül. Ezekután szerintem teljesen felesleges energiát és helyet pocsékolni további vitákra, őszintén szólva sokkal lényegesebb problémák foglalkoztatnak, mint hogy a tervek hogyan s miként kerülnek "felhasználásra", részemről itt le is zárnám az eszmefuttatásaimat...
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10479
Hmmmm... Az az érzésem, hogy hajlamos vagy látszatproblémák túldimenzionálására. Ha egy "álvita" miatt visszalépsz a tagságtól, eddig mennyire gondoltad komolyan?

Még egy megjegyzés: a levélváltásunkban az egyik tervem felhasználása nem "természetesen" lett elutasítva, hanem indoklással, és avval, hogy ha az indokok okafogyottá válnak, visszatérünk a kérdésre. Vagy rosszul emlékszem?

Előzmény: Törölt nick (10477)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10478
Hozzájárulásomat sem szántam jogtalan célra.

Tehát, ha még megvan - és nem tartjátok erkölcstelennek a korábbi előzmények után a távozásomat - úgy szeretnék anyagilag is nullszaldóval kilépni a projektből.

(Fekvőrendőr ! Fel tudsz hívni egyeztetés ügyében - amennyiben ezt a törekvésemet a többiek is elfogadják ?)

Előzmény: Törölt nick (10477)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10477
Kérem az MMII tagságot, hogy óra iránti szándékolt létemet ezekután ne tekintse korlátozottnak, hanem inkább semmisnek !

Nem kívánok prototípus után esetleg vágyakozva újabb jogi igényekkel szembesülni, váratlan többletpéldányokat finanszírozni. És főleg nem kívánok ezentúl mások védelmében bárkivel is vitára kelni.

Előzmény: panerai (10465)
markoiii Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10476
Ne tessék mán veszekedni, tessék örülni!
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10475
Pedig elhiheted, hogy az MMII tagok a terveid felhasználhatóságából indultak ki...

De én ezek szerint valóban színt vallottam, mert igyekeztem dűlőre vinni a félreérthetőt.

Egy meleg verőlegény
Előzmény: Törölt nick (10474)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10474
oyster: "Színt vallani"? Ez olyasmi, mint a melegeknél a "coming out"? :^) Úgy hangzik, mintha valami sötét titok rejtőzött volna a mélyben, amit kínzásokkal sem lehetett kicsikarni a te közbelépésedig. Persze lehet, az én hibám, hogy nem gondoltam arra, hogy esetleg egyesek az itt megjelenített munkáimat "aki kapja, marja" alapon értelmezik. Mindenesetre szerintem a költségvetést még N+1-szer kell majd módosítani a prototípus elkészülte után, pl. talán akkor is, amikor eldöntöd hogy még befizetsz-e vagy kilépsz a projektből...
Előzmény: Törölt nick (10469)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10473
De, hogy ne nekieséssel, meg verőlegénységgel vádoljatok, nézzük hát kronológiailag a sorrendiséget.

- Volt egy ötlet APT-től, amit kiterjesztettem. (Sosem tekintettem sajátomnak.)
- Egy segítőkész topictársunk megfelelő tervezetei alapján annak elkészítése körvonalazódott.
- Ennek során emlékeim szerint (Panerai?) már korábban is volt aki rákérdezett a tervezet jogos használhatóságára. Eredménytelenül.
- Volt egy saját levélváltásom, ami természetesen elutasításra került. És én ezt meg is értettem, még ha most nem is akarjátok azt elhinni. (De az elutasítás alapján felvetődött gondolataimat - miszerint a jaogtalan voltot nem kívántam volna felvállalni - ismeri Panerai is, SukosdG is.)
- Ezt követően rárepültem arra, hogy esetleg az elzárkózás a korábbi, monogramm mentes tervezetekre is vonatkozik-e ? (10.340)
- Majd tényszerű közlés érkezett a szerzői jogok megtartása tárgyában. (10.353)
- Ismételt érdeklődés. Az én problémámat lezárva, immár az MMII-re terelve a szót, érezve azt, hogy ott a tagoknak még gáz lehet belőle. (10.383)
- Lekezelő válasz, miszerint böcsületesek nem tesznek ilyet. (10.386)
- Más is érdeklődött, hogy az elzárkózás az MMII tervezetekre is kiterjed-e ? (10.388)
- Hozzájárulás feltételeit a mintadarab létéhez kötő válasz. (10.391)
- Éles (kérdő hangnemű) felszólításom a mielőbbi színt vallásra. (10.405)
- Kereskedelemmentes jogdíjnélküliség gondolata. (10.408)
- Lehetőséglatolgatásaim, határozott és erős véleményemmel. (10.409)
- Ráutaló magatartás felemlítése (ami valójában oly sokatokat tényleg félre vezetett). (10.412)
- Jogszabály link. (10.412)
- Jogszabálykivonat - következtetésem : kell a hozzájárulás, nem elég a ráutaló magatartás. Egyben cinikus, ismételt kér(d)ésem a halogatás megelőzésére. (10.414)
- Más is bízott a díjmentes hozzájárulásban (10.417)
- A helyzet körülírása. Nesze nekem !(10.419)
- Más is értékelte (tévesen) a korai tervezeteket felhasználhatóként (10.420)
- Kibukott a szög a zsákból ! (10.422)
- És mindezek ellenére ismét nesze nekem... (10.430)

És mindezek után - mégha ellentmondásosnak tűnik is, de - én is köszönettel tartozom Messerschmitt-nek azért, hogy ilyen színvonalas óratervezetekkel emelte mindezidáig a topic fényét és mindannyiunk (akik ide olvastunk) hangulatát. A rajzok színvonala mindenkit lenyűgözött. Ez tény.

appius Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10472
Hú mi van itt.
Ha és amennyiben Messer műve a szerzői jog alá esik, szerintem igen, azt nem kell levédetni, mert eleve védelem alatt áll.
jogforrás:
9. § (1) A szerzôt a mû létrejöttétôl kezdve megilleti a szerzôi jogok - a személyhez fûzôdô és a vagyoni jogok - összessége.
Be is fejezném a jogi okoskodást.

Amúgy meg, nem tisztem védeni Messert, de inkább egy köszönömöt kellene Neki mondani, hogy akár az Ő terve alapján pontosan, akár változtatásokkal, de az alapján lesz MMII.
Annyi meg mindenkiben lehetne, hogy tiszteletben tartja a másik alkotását és figyelembe veszi, hogy mihez adja vagy nem, függetlenül attól, hogy nem akar, tud stb. perelni.

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10471
Bocsássatok meg az ellenetek vétkezőknek, és Ti is megbocsátást nyertek! Legalább ezen a topikon ne gyilkoljuk egymást!
panerai Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10470
Drempee: te meg végképp félre értettél, hiszen a te MMII tagságod manapság szünetel nem pedig korlátozott, remélem jól fogalmaztam és visszalépsz közénk.
Mail ment!
Előzmény: drempee (10468)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10469
Elnézést, én értettelek félre.

Mindamellett az tény, hogy enélkül mindezidáig nem sikerült elérnetek, hogy a tervezet készítője színt valljon.

Most pedig átdolgozható a költségvetés...

Előzmény: panerai (10465)
drempee Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10468
PANERAI - Bocsánatot kérek, ha valakit megbántottam. Bocsánatot kérek ha korlátozott MMII-ként a témához szóltam. Bocsánatot kérek, ha esetleg másban is felmerülő gondolatokat fogalmaztam meg. Elég?
Az MMII rendes tagsága egy szerszám? :)))))
Előzmény: panerai (10465)
te_o Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10467
Hali!

Mielőtt mindenki egymásnak ugrik:
Messer elvtársnak köszönhetjük az MMII teljes design -ját. Ha a tagok közül valaki tud jobbat, hajrá, adig is így kénytelenek vagyunk ( :) ) ezt használni. A prtotípust megkaphatja (esetleg teszünk bele Slavat a drága Peseaux helyett :) ), a javított verziók majd a miénkek lesznek. :))
A végleges design pedig úgyis átalakul, tehát nem is Messer tervei alapján dolgozunk. Az csak a másolat másolata lesz. :)

oyster:
Mint abszolút kívülálló, azt vedd figyelembe, hogy ez nem egy olyan vállalkozás, ahol te mint vevő diktálhatsz. (még ha te is indítottad el a projectet)

drempee!
Szerintem legalább részben igazad van, semmi nincsen levédve. De lássuk, ki mit szól erre.

te_o

drempee Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10466
Szólj, ha egy ilyen típusú, és íly módon publikált vázlat szerzői jogát bármely európai (nem moszkvai) bíróságon sikeresen megvédted. Ajánlom az angolszász bíróságok, ahol precedensjogként rögtön a jogirodalom részét képezhetnéd.
Előzmény: Törölt nick (10464)
panerai Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10465
Oyster sajnos most félreértettél, sőt nem is értünk egyet.
Drempee: egy tagságában korlátozott MMII társ, a saját levélváltása miatt felbuzdúlva, neki esett, nem túl szerencsésen Messer Bélának. Nem éppen az általános illem és üzleti szokásoknak megfelelően, hanem amolyan durrbelebalázs módjára, hátha sikerül kihúzni Bélából valamiféle választ, akár negatívat is vagy csak egyszerűen sikerülhet megsértenie őt. Amivel bár az MMII megvalósítása nem kerül veszélybe de a topikon komoly kurv.anyázás kezdőthetne.

Tehát a szereposztás:

-szerszám: az MMII rendes tagsága,
-verő legény: önmagát fenntartásokkal kezelő korlátozott MMII tag
-csalán: Messer esetlegesen kivívott sértődése, ami viszkethet és szúrhat is

Előzmény: Törölt nick (10463)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10464
drempee:
Javaslom, jelentkezz a Poljothoz jogtanácsosnak, az oroszok biztosan értékelnék az elképzeléseidet, ők is hajlamosak a szerzői jog ilyetén "értelmezéseire"... :^)
Előzmény: drempee (10460)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10463
Panerai-nak igaza van.
Sőt, hogy jobban (személyesebben) értsétek : annak bemutatására alkalmas volt a polémia, hogy hogyan tudja Messerschmitt az MMII tagok f@...val verni a csalánt.
Előzmény: panerai (10458)
drempee Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10462
PANERAI - Most ki veri, kiével? Mit? És miért?
Előzmény: panerai (10458)
drempee Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10461
Bocs, amíg írtam, érkezett néhány hozzászólás, többek közt MESSERé. Hát, így tisztább. Bár eddig úgy tünt MESS(T)ER hozzászólásaiból, hogy ilyen óra Neki semmiképp nem kell.
Előzmény: drempee (10460)
drempee Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10460
Egy immár "kívülálló" gondolatai:
Nagyon kíváncsi lennék az érintett MESSER nyilvános gondolataira az idevágó szerzői jogról. Azt hiszem a tervek nyilvánosságra hozására semmi sem kényszerítette, legfeljebb a segítőkészség, vagy az egészséges művészi exhibicionizmus. Akárhogy is, nyilvános vázlatokról van szó. Nem kereskedelmi (értsd: profitot hozó) felhasználása, különösen a szükséges változtatásokkal, nem okozhat problémát. Véleményem szerint ha a Poljot holnaptól ontaná a 31682-es panoregulátorokat magából, akkor sem lehetne ilyen alapon jogokat érvényesíteni velük szemben. Nem konkrét, védett tervekről, nem bejegyzett márkanévről van szó. Ha valakit ez zavar, akkor ne publikáljon nyilvánosan, különösen ne egy ilyen nyitott és nemzetközi mediumban, mint az internet.
Halljuk MESSERT!!!
Passionata Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10459
Emberek
kit érdekel mit sérelmez Messer , így még jobb is a projekt !
panerai Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10458
Szerintem pedig, ti rosszul értettétek Oyster hozzászólásait (azt a nem keveset).

Oyster csak azt mutatta meg, hogy hogyan kell más f@szával verni a csalánt!

Alexandrosz: Orientek jó pofák, de megtaláltam a Titonik közözz APT által látott Day-Datet is :-))

Előzmény: te_o (10455)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10457
Nos, amint látom, kellemesen felpaprikázódott a hangulat! :^))) De mielőtt néhányan gutaütést kapnak, vagy, mint markoiii, aranyrolexes kancigányokat küldenek rám :^), tisztázzunk le néhány dolgot.

Tehát, inspirációt merítve a korábban felmerült "a mesterember egy óra fejében végzi a munkáját" metódusból, a számlapterv, a werk és a tok(hátlap) diszítés, esetleges további tipográfiai tervek fejében igényt tartok 1, azaz egy órára. Kristálytisztán fogalmaztam? Azért nem tartottam ezt feltétlenül szükségesnek konkretizálni a prototípus elkészülte előtt, mivel nem gondoltam, hogy a nyájas MMII tagok azt gondolják, ezen a projekten kívánok meggazdagodni (habár a Reverso-m finanszírozásának ötlete rendkívül szimpatikus!!!). Másrészt a korábbi vérzivataros időkben (kockatok, vosztokautomata etc. etc.) zajló folyamatok ezt a konstrukciót meglehetősen feleslegesnek mutatták, hiszen mint mondjuk a számlapterv tulajdonosa nem engedélyezhetem annak megjelenését valami otrombaságon, másrészt ebben az esetben kell a fenének az az egy óra! Én persze bízom benne, hogy mindenki megelégedésére, minden részletében tökéletesen készül el a produktum (az ördög mindig ott rejtőzik). Mindenesetre azt mókásnak tartom, hogy főleg olyan kéri számon a prototípusra várakozást, aki maga a prototípusra vár, hogy eldöntse, visszaveszi a pénzét, vagy bennmarad... :^)

j b: Természetesen, ha a konstrukció nem felel meg, le lehet koppintani a számlapot, nem fogom arra pazarolni az időmet, hogy bepereljek... kit is? Szóval mindenkinek váljék az egészségére, a megtakarítást meg költse aranyérkenőcsre! :^) Azt azért megjegyezném, hogy attól tartok, a P.Kiss-hez eljuttatott első anyagot én csak technikai vázlatnak tartom, mivel az a gyanúm - ne legyen igazam - elsőre nem lesz olyan a nyomás amilyennek lennie kéne, technikai módosításokra lesz szükség (pl. vonalvastagság). Másrészt én készítettem egy 1:1 makettet a jelenlegi tervről, és van egy érzésem, hogy többen a tagok közül kicsinek fogják tartani az órát a csuklójukon (lehet, hogy valaki meg nagynak), ezért lehet, hogy optikailag nagyobbá kell áttervezni a számlapot (pl. percskála elhagyásával), hogy az óra nagyobbnak látszódjon. Mindez a prototípus elkészülte után derülhet ki pontosan.
Mindenestre én nem aggódom, ahol a szellemi potenciál rendelkezésre áll a koppintáshoz, ott az esetleges problémák is könnyedén megoldatnak... :^)

oyster: Az összes designommal kapcsolatban: valóban szemétség, hogy valaki megtervez valamit, és utána még van pofája, hogy rendelkezni akarjon a szellemi terméke felett! :^) Elnézést, de nem vettem észre, hogy megint kommunizmus van - habár tavaly nyár óta feltűnhetett volna valami :^) -, ahol mindent beadunk a nagy Közösbe! (Egyébként te mit adsz bele? :^) Ez a hobbisták dolog igen kedves, de az lehet, hogy én hobbista óragyűjtő vagyok, a design viszont a szakmám, ezért bizonyos dolgokat ezzel kapcsolatban nem hobbistaként nézek. Mindezektől függetlenül, amint az emailemben írtam, ha még aktuális a tank Rolexed újraszámlapozása, továbbra is szívesen állok a rendelkezésedre ingyen és bérmentve (fizetni azért nem fogok érte! :^). Topic(elv)társi üdvözlettel! :^)

te_o Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10456
Ennyit a cache-ről. APT már leírt minden fontosat
te_o
Előzmény: te_o (10455)
te_o Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10455
oyster!

Szerintem Messer csak arra adott ráutaló magatartást, h. akár fel is használhatja bárki a public terveit. Amit már jelzetten tett fel, azt valamiért nem, ez rá tartozik. Tett is egy olyan megjegzést, h. nyíltan tette fel a koraiakat. Tehát az eredetit nyugodtan használhatjuk (legfeljebb illendő köszönömmel jutalmazzuk).

te_o

Előzmény: Törölt nick (10444)
APT Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10454
T. Topictársak!

No álljom már meg a menet itt a szerzői jogi polémia körül! Ne legyünk már ilyen gyerekesek! Messerschmitt topictárs volt olyan kedves, hogy nem kevés munkával készített jópár "látványtervet" számunkra. Ezt a többiek nevében is nagyon köszönöm neki, sokat segített a leginkább szimpatikus, egyszersmind kivitelezhető irány megtalálásában. Tervei a maguk eszenciális formájában természetesen az ő szellemi tulajdonát képezik, ez nem is vitás. Ha terveit fel kívánjuk használni, akkor arra tőle hozzájárulást kell kérnünk. Ezt az MMII készítéséhez tulajdonképpen meg is adta, nekem a mintarajzokat el is küldte. Hozzátenném, hogy a mintarajzok klisé készítéséhez természetesen nem használhatóak, nem méretpontosak, a másodperckör nincs a helyén, stb.. Ennek alapján a klisé tulajdonképpen teljesen újonnan készülő alkotás, ahol azonban a megjelenés igyekszik az ő eredeti terveit követni, de nem annak egy-az egyben történő felhasználása.
- Mindazonáltal itt már több topictárs nem precízen körvonalazott terveket kovácsolgat, és ehhez kéri Messer elvi és "biankó" hozzájárulását. Ezt a helyében én sem adnám meg. Ha az én honlapomon olvasható nem kis munkával összeállított, és nem kevés saját adatot tartalmazó óratörténeti anyagot valaki elkéri magának okulás céljára, akkor azt szívesen eljküldöm neki mailban. Ha kinyomtatja és pénzért árulja (hozzájárulásom és részesedésem nélkül), akkor viszont beperelem. Ez a világ rendje!
- Úgy gondolom, hogy amennyiben az MMII project sikeressé lesz, és tetszetős és megfelelő órát tudunk készíteni, akkor valamilyen módon honorálnunk kell majd Messer hozzájárulását a projecthez. Mondjuk kaphat ő is egy topicórát kedvezményesen, vagy ha belefér, akkor akár ingyért is. De az MMII nonprofit hobbytevékenység, én sem kérek semmit a toktervekért, pedig szerintem abban is van egy pár jó és eddig általam sehol nem látott ötletem nekem is - ami persze vagy beválik a gyakorlatban, vagy nem... :)))
- És Oysternek mondanám, hogy ha valamelyik konkrét Messer-féle tervből szeretnél egy saját megvalósítást készíteni, akkor nem hiszem, hogy Messer ne küldené el neked akár az eredeti rajzokat is, csak pontosítsd számára, hogy mit akarsz! Mert részéről jogos az a félelem, hogy aztán esetleg sorozatgyártásban látja viszont az ötletét. Másrészt az elkészült látványtervek még nem tervek, azok alapján a klisét elkészíteni gyakorlatilag ugyanazon történet, mint ha beviszel egy órát v. katalógusképet a P.Kisshez, hogy készítsen neked ilyen számlapot. Ez egyszerű reprodukció készítése saját célra, és mint ilyen nem tartozik okvetlenül a szerzői és szomszédos jogok megsértésének kategóriájába, helyesebben csak bizonyos esetekben az (pl: ha a terv olyan egyedi jellegzetességeket tartalmaz, amely senki másnál nem fordul elő, és már maga az ötlet is egyértelműen önálló szellemi termék. Tekintve, hogy az óraiparban ilyen az elmúlt 50 évben alig volt, így azért ez most nem ez az eset. Ilyen mutatóelrendezésű, kialakítású órák vannak a piacon, nem egyedülálló ötletről van szó!).
- Formai védettséget külön kell védeni egy ötletre, és azért hozzátenném, hogy az MMII esetében legfeljebb a védjegy, a név lehet ilyen dolog. Ezek a számlapelrendezések, kialakítások nem képezhetik ilyen védettség tárgyát, mert nem egyediek. Rengetegen másolják neves órák megjelenését, és ezzel sem tud semit sem kezdeni a Rolex, az Omega, a Breitling, stb.., mert a formák nem védettek, nem is lehetnek azok. Amíg nem írják rá a másolt gyártó nevét, addig nincs mit tenni. Ha ráírják, akkor az hamisítás. Ennyi!

alexandrosz Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10453
Egészen érdekes Orientek vannak. Nem is gondoltam volna...

Orient

Előzmény: Törölt nick (10451)
markoiii Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10452
Szerintem Messer nem akar(t) semmiféle díjat kérni szellemi alkotásáért...
( az MMII megvalósuló tervéért legalább ), a többiért meg miért ne kérhetne?! Meg akár ezért is kérhetne, de nem olyan ő...

( :) Ha meg mégis akadékoskodna, bemutatjuk neki a Száváékat... :) )

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10450
Esetleg Che Guevara szüleinek élő örökösei is bejelenthetnék jogi igényüket a Swatch felé. Végtére is a múltkor betett képen látható óra számlapdizájnja az Ő alkotásuk. (És az óragyártó cég is túljutott a mintadarab elkészítésén... :)
Előzmény: alexandrosz (10413)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10449
Szemelvények :

16.§ (4) Ha e törvény másképp nem rendelkezik, a szerzôt a mű felhasználására adott engedély fejében díjazás illeti meg, amelynek - eltérô megállapodás hiányában - a felhasználáshoz kapcsolódó bevétellel kell arányban állnia. ...

16.§ (6) Jogosulatlan a felhasználás különösen akkor, ha arra törvény vagy az arra jogosult szerzôdéssel engedélyt nem ad...

.

Ennek alapján illő az engedély kikérése, mégha azt anyagilag nem is ellentételezi senki az MMII esetén (mert nulla bevétel arányos része is nulla).

Messerschmitt !
Ismét kérdem : nem volna egyszerűbb leírnod a hozzájárulásodat előzetesen ??? Nem kívánod ezzel is segíteni elszánt hobbysta társaid ?

Előzmény: appius (10448)
appius Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10448
j b Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10447
MESSER barátunk ráutaló magatartásával már előzetesen beleegyezett a felhasználásba. Egyébként meg kit érdekel ez esetben a jogdíj? Ha vám és ÁFA nélkül be tudnánk szerezni a néhány szükséges szerkezetet, talán lenne valakinek ellenvetése? Még egyszer mondom nem üzleti vállolkozásról van itt szó! Talán nem másolhatom le otthon a Munkácsy festményt büntetlenül? Nem kell ezzel foglalkozni, csak MESSER kolléga szája ér körbe amíg ezen rágódtok.
Előzmény: appius (10446)
appius Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10446
1999. évi LXXVI.tv. rendelkezik a szerzői jogról.
Azért, mert nem lesz kereskedelmi gyártás attól még védett.
Előzmény: Törölt nick (10445)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10445
Ha nincs az alkotás felhasználásával létrejött haszonszerző tevékenység ("semmiféle kereskedelmi gyártásról nincs szó"), akkor valóban nincs mit követelni az alkotónak ?

Tudtok erre hatályos és betartatható jogszabályt ???

Érdekes...

Előzmény: j b (10443)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10444
És ez - a prototípus elkészültekori - kései szerzői jogi felhasználhatósági feltételmeghatározás nem vonja maga után az előbb említett következmények valamelyikét ? (Mert addigra egy példány már alkalmazta előzetes hozzájárulásod nélkül a tervezetet.)

Aztán miféle feltételeid lennének ?
- Fix összegű megváltása a szerzői jogaid által védett tervezet felhasználhatóságának ? (Esetleg kötött darabszámú mennyiségre vonatkozóan.)
- Egyesével, minden példány után valamilyen összegű juttatás ?
- Kötelező tiszteletpéldány ?
- Neved feltüntetése minden egyes - a rajzon azonosítható - alkatrészen ? Vagy bármilyen más kötelezően betartandó hírverés, ami a Messerschmitt Kabinroller Béla Viktor G.I. név fényesítésére alkalmas minden médiában ?
- Vagy bármi más megoldás, ami szintén többlettevékenységgel és -költséggel jár ?

(Azt ugye tudod, hogy a kiélezett költségérzékenysége a projektnek nem igazán tudja ezeket elviselni ?)

Nem gondolod, hogy álnok tett volt minderre a közzététel során nem felhívni a figyelmet és mostanáig lapulva arra számítani, hogy majd a végén lesarcolom a bandát ?!?

Mindenki !
Jó lenne utánanézni, hogy nyilvánosan, jogi védelem feltüntetése nélkül közzétett alkotások szerzői jogi védelme betartható-e ?

.

Írom mindezt annak tudatában, hogy az MMII jelenlegi stádiumában nem tartozom az aktív tagok közé. De így is sértőnek látom ezt az időrendi lefolyást.
(És persze amiatt is én írom, mert általam vetődött fel mindez. Ugyanis amit mások nem tudnak, az az, hogy én az utóbbi - Poljot alapú - tervezetek alapján mail útján kikértem Messerschmitt barátunk hozzájárulását egy ilyen megvalósíthatóságához. Természetesen elzárkózott tőle. Majd ennek alapján próbáltam minderre a T. Nagyérdemű figyelmét felhívni az előzőekben. És most pedig - szándékoltan sarkosítva - szeretném a lehetséges következményekre is terelni a szót.)

Üdvözlettel és sok sikert kívánva :

Oyster
(Aki jobban bízott a topictársak egymás iránti segítőkészségében.)
Előzmény: Törölt nick (10426)
j b Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10443
Mivel semmiféle kereskedelmi gyártásról nincs szó, magának bárki olyan órát koppint amilyet akar, semmit sem kell engedélyeztetni, tehát az itt korábban megjelent számlaptervek nyugodtan felhasználhatók e célra. Majd a Peseux (ill. ETA)is küldés helyett visszaír, hogy milyen tokba pakolhatjuk vagy milyen számlap alá dughatjuk az általa küldött szerkezetet, nem? MESSER barátunk az utóbbi időben - mivel GLASHUETTE is keveset jár erre mostanság - keveset tudott kötözködni s kiváló alkalom kínálkozott erre ezzel a jogdíjmókával :P
Előzmény: Törölt nick (10441)
te_o Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10442
ingyen?
Szerintem belolünk akarja finanszirozni a Reversojat.
:))))
te_o
Előzmény: Törölt nick (10441)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10441
És ha tesznek ilyet ? (Mármint MMII-t a tervezet alapján ?)

Akkor mi történik ?
Irgumburgum-haragszomrátok ? - Anyázás ? - Ügyvédesdi ? - Vagy mi ?

Nem lenne egyszerűbb, ha kerek-perec kimondanád a nyíltan közzétett tervezeteid használhatóságához való hozzájárulásodat ?

Előzmény: Törölt nick (10421)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10440
JB: nejem szokott ötkor kelni, ma nem tudtam tovább aludni! PANERAI pedig pukkadjon meg! :-))))
Előzmény: j b (10437)
APT Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10439
Sandor12: Az MMII halad, készül a mintaszámlap és a tok. Van szerkezet, a tok terveit én már elkészítettem, és elindítottam a kivitelezést. Valószínűleg pár héten belül a mintadarabot közösen szemügyre vehetjük!

Marsellus: Rossz sejtéseim vannak. Volt szerencsém tengervízben beázott órához, és hát a sós víz tragikus következményekkel jár. Nem enyhe rozsdát okoz, hanem szabályszerűen el tudja tüntetni a vékonyabb finomacél tengelyeket, és brutálisan korrodálja a réz fogaskerékkoszorúkat is. Ha komolyabb mennyiségű víz került az órába, akkor sajnos nagy valószínűséggel a szerkezet reménytelenül tönkrement, és teljesen újra kell cserélni. Ez nem hiszem, hogy olcsó muri lesz, vidd el először véleményezésre egy "közönséges" óráshoz, mert nem biztos, hogy jó neked, ha a márkaszerviz elkér azért 10-15 ezer forintot, hogy megmondja, hogy még 200-at kell költeni az órára. Ha nagy szerencséd van, akkor talán még menthető az óra, de szkeptikus vagyok, az, hogy megállt, már nem jó jel. A mutatókat (és ha van, a dátumot) még tudod akadálytalanul állítani? Mert ha igen, talán még nincs minden veszve..

ORAGYUJTEMENY

panerai Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10438
Potyoro: Vagy akkor vált a dátum az órádon? :-))
Előzmény: j b (10437)
j b Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10437
Egy gombnyomástól még nem állt volna meg, inkább nyomkodva történhetett a víz bepréselése. Valószínüleg a sósvíz megette a hajszálrugót. Vagy a Baross utcai KZM vagy az Üllői úti TEMPORA a hivatalos szervíz, de nyugodtan megpróbálhatod a sokat emlegetett és dícsért POEN-ban is. Nem lesz olcsó mulatság!
POTYORO: Te fél hatkor kelsz vagy akkor mész haza? :) or :(
Előzmény: Marsellus (10435)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.23 0 0 10436
Látatlanban semmit sem lehet mondani, Budapesten a Baross utcában van a márkaszervíz. De az a gomb inkább be lett nyomva a víz alatt nem?!
Előzmény: Marsellus (10435)
Marsellus Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10435
Sziasztok!
Adva van egy Breitling karóra, amivel bementek a tengervízbe, és valamilyen módon kilazult az egyik gombja, és sós víz került a belsejébe. Azóta nem megy. A kérdésem, mi mehetett benne tönkre, mit károsíthatott a sós víz, meg lehet-e javítani, és ha igen, hol csinálnak ilyet, és kb mennyibe kerülhet.
Kicsit sok kérdés egyszerre:), de remélem tudtok rá válaszolni.
sandor12 Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10434
Kérdés az MMII 2002-miatt. Most mi van ?. Alakult egy teaházi egyesülés. EZ kibővült+tagokkal. A terv, mi óránk elkészítése, sok elképzelés , jószándék,szakmai tanács stb.Ki miben segít akció,(Túl azon hogy a pénzét is adja a nagy tervért.) Mess. t.társunk elkészíti az elképzelt óra megvalósítható látványképét. Osztatlan siker,felbuzdulás, teccik,stb. Hurrá, csináljuk. Gubancok, mibe kerül? ha egy Ft -al többe, akkor nem kell, majd a második, ha az első jó lett. De még az első sem az igazi. Pénzgyüjtés, bank , fekvőrendőr (all raund bankszolgálat ) Apt/minta darab, próba, szlap ect.Sok-sok munka. ElteltKb három hónap, és most a kérdés , hogy, hogy nézzen ki a mi óránk . Baráti, és visszafogott üdvözlettel: Sandor
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10433
Majd erre mondja Messer: sz@r automaták :-)
Előzmény: glashuette (10432)
glashuette Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10432
Persze kakasos órája nem lehet mindenkinek. Akinek nem telik kakasos órára, bátran kukkantson ide:
Előzmény: Törölt nick (10429)
Gilbert Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10431
Egy "nem az iden nyaron barnult" emberke, raadasul a rosszabbik fajtabol:-((
Előzmény: Törölt nick (10429)
glashuette Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10430
Messerschmitt: Aranyfarkú barátod, Steve, újabb órával gyarapította gyűjteményét. Íme:

Hasonló darabot nem láttam APT gyűjteményében. No persze a kakasos egy másik világ. Büszkén feszít a bizonytalan eredetű werkek mellett... :o)

Előzmény: Törölt nick (10429)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10429
Ki az a Száva Róbert?
Előzmény: markoiii (10428)
markoiii Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10428
Híres emberek órái:
Száva Róbert - 18k-os tömörarany Rolex kronográf... :) De tényleg!
appius Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10427
Messer
Mostmár tényleg értem, az értelmezés furmányos egy tudomány:)
Előzmény: Törölt nick (10426)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10426
appius:
Nem jól érted, a felhasználás módja és mikéntje a prototípus konkretizálásával egyetemben konkretizálandó. Mint leendő - de már most érdemdús - jogtudós, nyilván tisztában vagy vele, hogy a szerzői jog tulajdonosa rendelkezik arról, hogy milyen környezetben és módon jelenhet meg a jogtulajdona.
Előzmény: appius (10423)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10425
Moldovának Roamerje volt, ezért találta ki az egész roameres csegevara azonosítást? A vén lókötő! :^))
Előzmény: panerai (10424)
panerai Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10424
APT: az ÓM tévedéseire jópárszor rávilágítottunk itt a fórumon, most pedig szentírásként kezeled. 1955 júliusában jegyezték be a Rolex szabadalmát a Day-Datere és 1956-ban Baselben mutatták be, ezért kizárt ennél régebbi President.

Che story: Roamerje akkor inkább Moldovának volt, mert a Napló csak fikció volt.

Messer: Nemzeti múzeumban szerintem még mindig ki van állítva Kun Béla által adott arany Schaffhausen zsebóra, amit a Vörös Hadsereg vezetőjének adott, a sikeres felvidéki hadjáratért és Kassa elfoglalásáért. Sajnos arra már nem emlékszem ki volt a vezető, de mintha Szamuely lett volna.

Előzmény: APT (10419)
appius Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10423
Én aztán biztos nem leszek jogcím nélküli felhasználó, aki bitorolja más szellemi termékét a megalkotójának szerzői jogait sértve, még a végén feleslegesen tanultam mindenféle jogról, meg kötelezettségekről hosszú éveken át, mert mint jogtipró elveszítem annak a lehetőségét, hogy sikeresen befejezzem tanulmányaimat:)

Messer: ha jól értettem az MMII tagok egyik tervedet sem használhatják fel?

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10422
Tényleg, ha már szó volt a D-209-es meg a csegevara óráiról is, mi volt a többieknek? Pl. Leninnek vajon Pável Buréja volt? Vagy Kunbélának, Róth Manónak mi virított a csuklóján? Moldova erről nem értekezik?
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10421
Biztos vagyok benne, hogy nem tennének ilyet, rendes, böcsületes emberek! :^)
Előzmény: Törölt nick (10418)
markoiii Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10420
Moldova a Napló c. könyvében említi a Roamer és Che kapcsolatát...
APT Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10419
panerai: Ha ezt akarod kicsiholni belőlem legyen: bizonyára tévedtem. De ha már itt tartunk, ajánlom figyelmedbe az Óra Magazin 6. számát, azon belül is a 18. oldalt. Ottan látható egy óra, ami felirata alapján bizony egy 50-es évekbeli Oyster Perpetual Day-Date, tonneau acéltokban. A tokon úgy látszik is, hogy az acél. Ezek szerint vagy az Óra Magazin is téved, vagy tényleg készült Day-Date acéltokban. Esetleg ahogy Te írtad, 55-ig. Akkor pedig még az is lehet, hogy azt láttam, amit véltem, csak az az óra jóval öregebb volt, mint azt vélelmezték róla (nem állt módomban tüzetesen szemügyre, de még igazán kézve venni sem).

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: panerai (10412)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10418
Eszerint az MMII ügyében serénykedő T. Topictársak is jogtalan alapról (illetve tervezetfelhasználásból) indulnak ???
Előzmény: Törölt nick (10388)
panerai Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10417
Lehetne egy Magas szőke férfi, felemás cipőben filmet csinálni,
Egy magyar turista Roemer órában Boliviában címmel

Előzmény: Passionata (10415)
alexandrosz Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10416
Kár, hogy csak karcórája volt.
Passionata Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10415
Olvastam egy könyvben , ,pontosan nem volt leírva inkább csak érintették ,hogy volt Chenek 20 v.25 egyforma roamer órája namost ha valaki üzenetet küldött vagy hasonló akkor odaadták az órát és kvázi avval igazolta magát.Csakhát jött Bolívía aztán..
Adios Amigo :))
Előzmény: panerai (10412)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10414
Szerintem Csegevara a Roamer hivatalos képviselője volt Bolíviában, egy konkurens márka nyiratta ki...
Előzmény: panerai (10412)
alexandrosz Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10413
Az eddig elhangzott állítások hamisak, a barátunk órája ilyen volt:
Előzmény: panerai (10412)
panerai Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10412
APT: 1. "Hogy most mi a helyzet annak nem néztem utána, de az Oyster Perpetual Day-Date bizony készült acéltokkal, még hat-nyolc éve is! Épp ma volt egyhez szerencsém!"

2. "Én annyit mondottam, hogy láttam egy Rolex Day-Date-t, amely acélnak volt mondva. Ha pediglen ez nem lehet, akkor vagy mégsem acél volt, vagy nem is volt Rolex..."

ha az életben minden ilyen egyszerű volna...

Passionata: Érdekelne bővebben a Che és Roamer kapcsolat. Hogy is volt?

Előzmény: APT (10404)
markoiii Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10411
Választóvíz.

Előzmény: markoiii (10409)
markoiii Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10410
+: a királyvíz 3:1 tf. arányú elegye sósavnak és salétromsavnak. Igen olcsón meg lehet otthon is csinálni...
Előzmény: APT (10407)
markoiii Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10409
Salétromsav
Előzmény: APT (10407)
markoiii Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10408
Én a Mohai Ágnesre esküszöm...
Előzmény: Törölt nick (10406)
APT Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10407
Messer: Lehet, hogy egy órának álcázott karperecet láttam... :)))
- A királyvizet tiszta, eszenciális formájában nem lehet használni semmire. Hisz oldja az aranyat (is), de persze minden mást is. Léteznek megfelelő higítású és összetételű próbasavak, kapható 14 és 18Karátos aranyhoz való (nem kell hozzá engedély, pl: a Centro-nál vehetsz Te is, ha akarsz, meg ha épp van). A 14K-s aranyat a 18K-s próbasav még elszínezi, megmarja, a 18K-s aranyon nem hagy semmi nyomot. De mindkettő nagyon durva, füstölgő sav, vékony saválló (!!) acéllemezre cseppentve a 14K-s sav egy perc alatt lyukat mar, egy nemesacél tokra csöppentve azonnal csúf nyomot hagy, amit még ki lehet polírozni, de ha csak egy fél percig is otthagyom a savat, komoly krátert csinál...

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: Törölt nick (10405)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10406
Nekem nagyon király kristályvizem van :-))))
Előzmény: Törölt nick (10405)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10405
Lehet, hogy nem is óra volt, amit láttál. Egyébként királyvized is van?
Előzmény: APT (10404)
APT Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10404
panerai: Én annyit mondottam, hogy láttam egy Rolex Day-Date-t, amely acélnak volt mondva. Ha pediglen ez nem lehet, akkor vagy mégsem acél volt, vagy nem is volt Rolex...
- Az arany identifikációjával azonban nem állok hadilábon, megfelelő próbasavaim, próbakövem és némi ezirányú tudásom is vagyon, így tisztelettel kérlek, hidd el, amire azt írtam, hogy arany, az az.

Sükösdg: Meg, de még töprengek a dolgon.

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: panerai (10399)
M-Attila Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10403
Ezt az órát is érdemes megnézni: Time
Előzmény: panerai (10400)
papugaja Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10402
"Messze kinn a Galaxis Nyugati Spirálkarjának soha fel nem térképezett, isten háta mögötti zugában található egy sehol sem jegyzett sárga nap.
Durván kilencvenmillió mérföldre tőle kering egy tökéletesen jelentéktelen kékeszöld bolygócska, melynek majomtól eredő civilizációja oly döbbenetesen primitív, hogy a kvarcórát még mindíg pompás dolognak tartja."
- Douglas Adams -
Előzmény: zaktyjev (10394)
sukosdg Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10401
off
APT mailt megkaptad?
on
panerai Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10400
Ha valkakinek nincs otthon megfelelő órája:
http://yugop.com/ver3/stuff/03/fla.html -t
ajánlom.
panerai Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10399
APT: Day - Date ügyben ugyanaz a helyzet mint régen. Pontosabban mint 1955 júliusától. Day Datet mindig is (régen és ma is) aranyból és platinából csinálták. Sosem volt acél. Pontosan ez az üzleti húzás hozta fel a Rolexet 1956-ban a Patek, Vacheron, Audemars Piguet ár és presztizs régiójába és tartja ott ma is.
Egyetlen elképzelhető magyarázat van az aááltalad látott acélra, hogy az a nevezetes óra Kennedyé volt aki a Disznó öböl kudarc után súlyos anagi problémai miatt zálog-fiókba adta órájának arany tokját és szíjját és egy sima acél Datejust tokba rakta át a Day-date werket és számlapot. :-))

Ajánlom, hogy újabb módszert keressél arany acél meghatározásra, akkor talán más lesz az eredménye a Dated és a Santos Lünettájának megállapításánál.
Ahogy a mondás is említi: Nem mind arany ami polírozott acél és rolex lünetta, de mind az, az ami Day-Date.

Előzmény: APT (10352)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10398
No, én ezt a képet kerestem tegnap oly nagyon. De akkor hiába. (Az MMII oldalon sincs. - Azonban ugye szemesnek áll a világ !)
Előzmény: Törölt nick (10388)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.22 0 0 10397
Igaz, hogy nem tartozom a legidősebb korosztályhoz, de mikor elkezdtek foglalkoztatni az órák, a kvarcnak még hírmondója sem volt. Akkoriban az orosz karóra volt az átlagos, a Doxa, Marvin, Cornavin volt a SVÁJCI!!!! És nekem is volt kvarcom nem is egy, Seiko-m is, csak akkor tudtam venni egy automata svájci órát, mikor anyagilag rendbejöttem. Most meg újra itt vannak a Poljotok :-))))
Előzmény: zaktyjev (10394)
markoiii Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10396
Kevesebb, mint napi +1mp... elképesztő. Nem is tudtam, hogy ilyen jó kis órám van. Vagy kicserélték a "Barossban" kvarcra?! :)
APT Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10395
zaktyjev: Egy kvarcórában nem reprodukálható az egész elektronika. Ha ez egyszer elromlik, akkor csak alkatrészcsere segíthet, amely amúgy az esetek döntő hányadában a teljesen bonthatatlan nyomtatott áramköri rész egybeni cseréjét jelenti. Ez külön alkatrészként már a közelmúlt kvarcóráihoz is beszerezhetetlen, még jónevű, márkás darabok esetén is az. Ergo igen valószerűtlen, hogy 50 év múlva egy kinyúvadt kvarcóra javítható lenne. Kinyúvadni pedig ki fog, mert az intáegrált áramköri elektronikát előbb-utóbb elintézik a - rendszerint műanyag kiöntésű - tokozásba diffundáló légköri gázok. Nemigen van esélye évszázadokat megérni! Egy 50-100-200 éves mechanikus óra javítása, felújítása sem mindig kis feladat, de tulajdonképpen rutinmunka. Nekem is van 200 évesnél idősebb orsójáratú zsebórám, kis felújítás után kifogástalanul működik, és orsójáratú volta ellenére bőven egy napi percen belül jár.

Messer, Grones, potyoro: Kéretik a kakasos órát rangjának kijáró tisztelettel kezelni, különben leporolom a Kabinroller Freezert! Még üzemképes ám! (Mechanikus, így sokáig az is lesz!) :)))

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: zaktyjev (10394)
zaktyjev Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10394
Vajon egy tisztességes kvarcórában melyik az az alkatrész, amit ne lehetne reprodukálni? (Most itt nem a műanyag gagyira gondolok)

Egyébként szerintem sokan közülünk kvarccal kezdtük az órákkal való barátkozást, ezért, ha valaki betéved ide a kérdésével, nem kéne egyből elvenni a kedvét az egésztől.

Különben is: Mai civilizációnk egyik alapköve a karcóra.

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10393
Majd ha egyszer visszajövök, akkor megmondom.
Előzmény: Grones (10392)
Grones Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10392
A pokolban hany ATM nyomast kell egy oranak kiallnia?
Előzmény: Törölt nick (10391)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10391
És APT mosolyogva nézi föntről, hogy örökösei kezüket dörzsölve felélik a gyűjteményt, miközben én odalent a pokolban nem fogom tudni, hogy mennyi is a pontos idő.
Előzmény: Grones (10390)
Grones Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10390
Erre gondoltam de nem mertem igy nyiltan leirni. :)
A te muanyag orad mar reg az enyeszet martaleka lesz amikor APT ukunokaja meg boldogan jatszik a hires kakasos oraval. Amikor felno azert elgondolkozik, hogy milyen fura izlese lehetett az ukapjanak ha ilyeneket gyujtott...
Előzmény: Törölt nick (10389)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10389
Mondhatjuk úgy is, hogy piti!
Előzmény: Grones (10387)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10388
oyster:
A szerző jog a szerzőé. A korábbiakat azért töröltem, mert okafogyottá váltak és a helyet foglalták. Sukosdg site-ján amúgy is ott vannak.
Előzmény: Törölt nick (10375)
Grones Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10387
Kisstilu vagy! :)
Előzmény: Törölt nick (10386)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10386
APT: nekem bőven elég harminc év max. negyven. Utána már nem érdekel hogy ketyegnek-e!
Előzmény: APT (10385)
APT Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10385
potyoro: Hja kérem, a Kienzle legalább "normális" darab. De ami azt illeti, egy Schwarzwaldi falióra évszázados ketyegést is elbírt. Pedig nagyrészt fából volt.

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: Törölt nick (10382)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10384
Csak nem a kakasóra?!?
Előzmény: glashuette (10381)
bigjoe-1 Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10383
Szükségem lenne 3602 Molnia billegőre. Vehet ilyet 1 közönséges halandó valahol? Két éve vár a sorára, mert én szeretném összerakni.
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10382
APT: még csak nem is ébresztő, sima falióra. Egy mésik szintén falióra már kb. 17-18 éve ketyeg a konyhában. Kiezle.
Előzmény: APT (10379)
glashuette Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10381
Messerschmitt: Marha gyenge a Fórum, valamivel fel kéne idegesíteni APT-t. Én például láttam egy-két gyanús órát a gyűjteményében... :o)
Előzmény: Törölt nick (10374)
bigjoe-1 Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10380
APT: Köszönöm
APT Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10379
potyoro: De az ébresztőóra ugye? Sokáig eltarthat amúgy egy műanyag mechanika, meglepően sokáig. Amikor azonban a kopások végeznek vele, akkor annyi. Nem javítható, alkatrész sincs. Ellentétben egy "valódi" órával.

BigJoe: Volt egy időszak, amikor ilyen volt a DOXA-k számozása. De korántsem mindig, és nem is minden modellnél. Tehát ezt ne tekintsd irányadónak.

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: Törölt nick (10376)
bigjoe-1 Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10378
Bocs "APT" =)
bigjoe-1 Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10377
Sziasztok!

Messerschmitt; te_o; ATP

Köszönöm a hozzászólásotokat, igy kicsit még közelebb kerültek hozzám a cuccok.

Újabb kérdésem az lenne, hogy a Doxa sorszámában az első két szám valóban a gyártás évét jelenti?
Az órás szavaiból arra következtettem, de nem akarta a titkot elárúlni.(Ferenciek tere)

Üdv:BigJoe*

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10376
Jogos, de nekem van olyan műanyag szerkezetes kvarcórám, ami már több mint tíz éve megy megállás nélkül poros helyen, és csak az elemet kellett benne kicserélni.
Előzmény: APT (10370)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10375
O.K. Én is má' megen méleztem.

Osztán pont kérdezni akartam vala, hogy mindössze azon tervezeteid védettek jogaid által (már amennyire nyilvánosság előtti közzétele után védettnek tekinthető ;-), amelyeken a kopirájtodat is feltüntetted ???
De látom ám, hogy megelőzted a kérdésem és máris törölted korábbi rajzaidat. :o(

Előzmény: Törölt nick (10363)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10374
Annál jobb, mert akkor a végén kellemes meglepetést okozhat!
Előzmény: Passionata (10373)
Passionata Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10373
Mert nem hordozza az örökkévalóság ígéretét !
Előzmény: zaktyjev (10371)
APT Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10372
Miért lenne az?
Előzmény: zaktyjev (10371)
zaktyjev Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10371
Miért szar minden karcóra?
APT Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10370
Geonic, Messer: Azért a Rotary nem Q&Q színvonal.. Tisztességesen megcsinált, kétségkívül nem csúcskategóriájú órák. De minden órájukba jó minőségű ETA werkeket tesznek, gyakori a jól kidolgozott acéltok, zafírüveg. Szerintem nyugodtan összevethető a Tissot, Bulova, Atlantic órákkal. Napi használatra teljesen megfelelő darabok. A Reversible pedig érdekes darab, ha sok értelme nincs is ma már ennek a kivitelnek (anno is az üveg védelmére lett kitalálva, és amúgy nem a Jaeger által).
- És azért az, hogy mi van az órában, az kvarcszinten sem mindegy! Az olcsó, színműanyag Miyota werkek garantáltan csak pár évig működnek, egy igényes, köves, fémhidas kvarc elvileg örök darab lehet.

BigJoe: Érdekesnek nekem is az Óragyár-féle asztali óra tűnik. Aránylag kuriózum a Poljot szerkezetes Zlatusztovszki. A többi valóban nem ritkaság, de attól még szeresd őket nyugodtan! :)))

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: Törölt nick (10365)
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10369
Az egyenleg 634.390 Ft. (12 X 30.000 Ft. + 26 X 10.000 Ft.)
Tszilárd jelezte, hogy postán feladta, de az még nem jött meg, Panerai jelezte, hogy három vagy négy kiegészítést fog küldeni valamikor, Oyster jelezte, hogy a 10.000 a mintadarabhoz a hozzájárulása, és ha tetszik neki akkor benne van a projectben, ha nem tetszik akkor kiszáll.
Ez a pillanatnyi helyzet...
Előzmény: Passionata (10368)
Passionata Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10368
Mi van MMII ügyben, fekvőrendör mennyi kiegészítés ért be?
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10367
MESSER: Nem svájci szerkezetekkel dolgoznak? Igaz, hogy ez kvarcszinten majdnem mindegy!
Előzmény: Törölt nick (10365)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10366
FRICIBÁ: 1052 Bp. Régiposta u. 19. www.poen.hu Tel.:266-3920
Előzmény: Frici Bacsi (10364)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10365
Geonic:
A Rotary egy kb. Q&Q szintű gyártó, egyetlen specialitása a "szegényember Reverso-ja", főként kvarc werkekkel.

Előzmény: Geonic (10359)
Frici Bacsi Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10364
Meg tudnád adni a POEN címét?
Előzmény: öccse (10315)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10363
Válaszoltam, de nem fogsz neki örülni... ;^)
Előzmény: Törölt nick (10362)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10362
Messerschmitt !

E-mail útján kereslek...

moga Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10361
Sziasztok !
Általában csak olvasgatom a hozzászólásokat, mert okosat hozzátenni nem tudok.

DE most:
Az Iparmüvészeti Múzeumban nyilt egy kiállítás.
Cime : Az idő hangja. /Különleges szerkezetű órák/.
Nyitva: 2002.12.06 - 2003.09.01

moga

te_o Creative Commons License 2003.01.21 0 0 10360
bigjoe!

Érdekes egy kollekció! Szerintem egyáltalán nem a legtömegebb órákból, ritka szerkezetekkel. pl. a 2. Cornavin GSW szerkezettel kifejezetten a ritkábbak közé tartozik. 6. Helios az egyik legjobb felhúzós AS szerkezettel van, és miért ne lenne eredeti a hátlap? 7. Ruhla normális szerkezettel ami nem orosz: abszolút ritkaság! 14. Zlatusztovszki szintén nem a leggyakoribb orosz zsebóra, nem is rossz szerkezettel. 18. asztali óra pedig becsületesen az Óragyár névre hallgat, nem rossz ütős óra! Az orosz Cornavinok: 70-es évektől gyártották az oroszok, ismertetőjük a jellegzetes design és a kis delfin.
Ennyit gyorsan, a többiek majd kiegészítenek.

te_o

Előzmény: bigjoe-1 (10357)
Geonic Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10359
Sziasztok!
Megköszönném ha pár szót mesélnétek nekem a ROTARY órákról!
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10358
Kiráj a papír számlapod.
Előzmény: bigjoe-1 (10357)
bigjoe-1 Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10357
Hello mindenkinek !

Mivel itt sok a hozzáértő, ezért az lenne a tiszteletteljes kérésem, hogy mégnézné e valaki a kacatjaimat amiket gyüjtögettem, mert semmit sem tudok róluk. Továbbá ezeket a véleményeket, ismereteket meg is osztáná velem?

Köszönettel:BiJoe*

http://www.elvtars.hu/big1/

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10356
Szvsz max. egy rendőrségi feljelentést érne meg ;-)
Legalábbis abból amit leírtál én kapásból arra következtetnék, hogy minimum lopott az óra.
Előzmény: tothn (10293)
mopis Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10355
APT,
jaj de nagyon köszike!!!
Igen, Cortébert, csak kicsit a számlap féltérden van és ezért bután írtam le a nevét. Ki lehet deríteni a sorszám alapján a gyártási évet szerinted?
...a Roamer megint egy családi darab, szóval szerintem megint ráköltöm egy órára az értéke kétszeresét.
Nagyon köszi a segítséget!!!
üdv Mopis
Előzmény: APT (10352)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10354
És egy kicsit komolyabb téma, nem holmi Rolex :

Nem tudom, találkoztatok-e már vele, de akad az újságosstandok kínálatában egy sajtótermék "Luxusautó" címmel. Érdemes belepillantani a topictéma szemüvegén át is, ugyanis tartalmaz egy Patek Philippe cikket is.

Sajtóra fel !
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10353
APT !

Köszi a híreket !
Egy-két gondolat továbbzizzenése :

Ja, a Prince-féle baguette Fontainemelon vala. (Alant én is megemlékeztem róla.)

Kézifelhúzós zsebórájuk pedig még mindig akad a Cellini sorozatban.

Egy-két érdekes képpel meg tudnál örvendeztetni a nagykönyvedből ?

Azzal az acéltokos Day-Date-tel valami nem smakkol... (Ha acélos színezetű, akkor annak vagy fehéraranynak, vagy platinának illik lennie. Ez az a modell, amelyik a top-ra predesztinált a Cég által és nem adták a tokanyagot sem alább.)

Előzmény: APT (10352)
APT Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10352
Messer: Elvileg tud ilyen finom mintázatot nyomni, gyakorlatban ki kellene próbálni..

Mopis: A zsebóra nem Cortébert véletlenül? A Cortébert amúgy jó név, kifejezetten jó. Legalább Omega "jóságú", de inkább jobb. Feltehetően megérné rendbehozni. A ROAMER Searock elég gyakori, köznapi óra volt a 60-as, 70-es években, amolyan DOXA súlyú dolog. Ha jó a számlap, érdemes felújítani.

Oyster: Van egy szép nagy Gisbert-féle ötkilós óráskönyvem, abban van hat-hét oldal Rolexekről. Nos a cég korai időszakában azért nagyban űzte azt, amit minden más cég is, tehát más szerkezeteket épített be sok órájába. Nem is csoda, hisz nem volt kapacitása ezerféle szerkezetet gyártani, órából viszont sokfélére volt igény. Gyártott jópár fajta zsebórát is. A legendás Rolex-Price "baguette" mechanikája sem saját, csak saját billegővel és hajszálrugóval párosították (mindre rá van vésve a "Rolex hairspring" felirat), és nagyon gondosan hangolták, finomították. Már a korai időkben is készültek kronók, elsősorban Valjoux mechanikákkal, aránylag egyszerű tokokban. De készült Oyster tokozású, Venus és Valjoux szerkezetű Oyster kronó is! Aranyosan néz ki a normál méretű Oyster tokban, két nagy gombbal a kronónak. :)) Én úgy érzem, a 60-as évekre nagyon letisztult a Rolex kínálata, nagyon kevés fajta szerkezet, és elsősorban az Oyster tokozás maradt meg.

Panerai: Hogy most mi a helyzet annak nem néztem utána, de az Oyster Perpetual Day-Date bizony készült acéltokkal, még hat-nyolc éve is! Épp ma volt egyhez szerencsém!

ORAGYUJTEMENY

Passionata Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10351
Az összes +kapja.ördögök!
Előzmény: Törölt nick (10350)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10350
Rá is b@szott a csegevara.
Előzmény: Passionata (10346)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10349
Nem mondod komolyan!
Előzmény: markoiii (10347)
markoiii Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10348
Ezt meg tudom erősíteni.
Én is használtam: volt egy csúnya Roamer kvarcórám, amolyan LCD-s, négy gombbal...
Előzmény: Passionata (10346)
markoiii Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10347
Aztat mondom, ja.
Előzmény: Törölt nick (10345)
Passionata Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10346
A roamer igen érdekes óra , főleg balos érzelműeknek, che guevera +csapata használta -azt hiszem 20-v.25db.ot-azonosításra .
Előzmény: mopis (10337)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10345
Azt mondod, azt jelenti: teljes?
Előzmény: markoiii (10344)
markoiii Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10344
Mondom, hogy azt jelenti: teljes... :)
Előzmény: Törölt nick (10342)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10343
APT:
Kiderült már vajon, hogy a legendás P.Kiss István csupán legenda, avagy valóság? Azaz, hogy milyen minőségben tud tamponnyomni, milyen a vonalvastagság, fedettség? Vajon egy ilyen számlapot meg tudna nyomni jó minőségben, hogy pl. az 1/6-os skála nem csukódjon be, vagy a kis számok szépen átjöjjenek?


Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10342
oyster:
El kell hogy keserítselek, de ne keress túl sok logikát a panoregulator használatában, csak a jó hangzás kedvéért applikáltam. :^) A G.O. a panorama datum miatt használja az előtagot. Ha nagyon precízen akarnánk megnevezni ezt a percskálát, talán "doublé secteur"-nek nevezhetnénk, esetleg "semiretrograde"-nak, hiszen nem valódi visszaugró mutató. Szóval felmerülhet a "DuoSecteurRegulateur" vagy a "SemiRetroRegulateur" név... :^) Különösebb jelentősége nincs, a számlapon csak "Regulateur" van.
Előzmény: Törölt nick (10336)
markoiii Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10341
Aztat jelenti, hogy "teljes".
Előzmény: Törölt nick (10336)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10340
szerintem nem gagyi, egy átlagos, jó svájci óra, de generálozni csak akkor "éri" meg, ha érzelmileg is kötődsz hozzá!
Előzmény: mopis (10337)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10339
Lehet, hogy pano/rama/regulator?
Előzmény: Törölt nick (10336)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10338
Biztosan Te is utánanéztél, de azért leírom, hogy az idegen szavak szótárában nem szerepel ilyen előtag.
Előzmény: Törölt nick (10336)
mopis Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10337
Szasztok Okosok!
Megint buta kérdéseim vannak és válom rettenetesen jóindulatú válaszaitokat:
-felbukkant a családban 2 db óra.
az egyik egy zseb és kronométer, a felirat szerint Cortobert Watch co. gyártmánya, elég archív szegény. Tudtok erről a márkáról vmit?
a másik pedig egy Roamer Searock, szerintem kb 25-30 éves. a modell szám alapján hol lehet a gyártási időpontot kikutatni. írtam a Roamer-nek, de már 2 perce nem válaszolnak:-)
ja, és ez nagyon gagyi óra?

köszi Mopis

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10336
És egy borzasztóan fontos kérdés :

Messerschmitt !
(Vagy bárki, aki meg tudja nekem magyarázni !)

Mit jelent a pano- előtag ? (Pld. a panoregulátor kifejezésben.)

Azt azért nagyjából sejtem, hogy jelen esetben ez a másik skálára visszatérő mutatómegoldás. Sőt, ezt értem is. Meg aztán azt is tudom, hogy az üveghutai évórája-féle elnevezés is erre utal.

De a valós, szó szerinti értelmezése előttem ismeretlen. (És nem akarok félinformációkkal felvértezetten a fogalommal dobálózni.)

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10335
TothN !
Szerintem ilyen feltételekkel (ha nem bizalomgerjesztő sem az eladó sem az eredet) inkább hagyd veszni a hirdetett példányt.
Meg hát az ára is lehetne (sokkal) jobb. (Habár rohannak a márka árai már idehaza is felfelé. Hogy manapság hol tart, azt már lassan követni sem tudom. Örömömre... - De én, magamból kiindulva ezt az összeget borzasztóan sokallom.)
Előzmény: tothn (10293)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10334
Előzmény: Törölt nick (10333)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10333
APT !

Csak amolyan bevezetésképp : A Certinára nem én érdeklődtem... (De azért jól esett, hogy megtiszteltél ezzel a tájékoztatással. :)

Osztán a lényeg : Hát igen ! Ez valóban így igaz - sőt tudtam is - , hogy a Rolex anno kisebb, ám feltörekvő név volt. Azonban szerintem nem arról van szó, hogy "nyilván örömmel vett minden megrendelést, még ha nem is a saját nevét kellett írnia az óráira". Hanem ezen márkanevek között kétféle kategória volt.
Az egyik, amikor még az egyébként idegen óra is a saját nevén került forgalomba. (Lásd Cyma övcsat óra, vagy akár a Daytona.)
A másik, amikor a saját termékeik nem a saját nevükön adattak ki.
- Canadian oyster : csak a Solar Aqua-t találtam Rolex név feltüntetés nélkül (ez pedig egyik honlap szerint amolyan military számlap, tehát meglehet, hogy a felhasználók köre nem is igényelte a cégjelzést).
- Panerai : az előbbi zárójeles megjegyzésem -"-.
- Rolco, Tudor : A Cég saját márkanevei.
- Birks, Tiffany : Igen jónevű ékszerész cégekről van szó, ami általi forgalmaztatás mindmáig rangot jelent.
- Eaton : szinte kivételes egyediségű órákról van szó. A világon csak páraknak adatik meg ezek eredeti megérdemelt viselete.

Szóval nyilván nem a rangon aluli bérgyártás volt ezen darabok indíttatása, hanem a "jobb" körökben való gyártói elismertetés.

De azért kíváncsi lennék mások véleményére is ! (Sőt, újabb képeket is szívesen fogadnék, amiket szintén feltehetek.)

Előzmény: APT (10290)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10332
"És szerintem mindannyiunknak vannak kvarcóráink is..."

Valami gond van az értékrendemmel.
Ugyanis nincs kvarc szerkezetű karórám. (Már. :)

Előzmény: APT (10297)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10331
Panerai !
Hétvégén villant csak be a tudatomba, hogy milyen elrettentő nagyszervíz árakat említettél a múltkorában.
Alighanem akad ettől azért jelentősen olcsóbb, ugyanakkor minőségileg lemondást nem jelentő megoldás is. (Úgy 1/3-áért.)
Ha eljön az ideje, mindenképpen fellelek egy jobb kondíciókkal rendelkező szakszervízt. Ha kell, elzarándoklok az üveghegyen túlra (de azért lehetőleg az Óperencián innenre) is.

Más : Köszi az érdekesebb Rolex képeket tartalmazó mail-t !

Előzmény: panerai (10128)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10330
Jól esik a dícséret! ;-) Én már az elején jeleztem, hogy elfogadom a hozzáértők javaslatait. Szerintem csak így lesz termék a tervből.
Előzmény: Törölt nick (10329)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10329
Igen dícséretes ez a kompromisszumkészség, követendő példaként lehet a következő generációk elé állítani.
Előzmény: Törölt nick (10328)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.20 0 0 10328
Igaz, hogy az MMII szavazáson a zafír üvegre adtam a voksomat, de megértve APT érveit elfogadom a változást. Remélem a többiek is így vannak ezzel! Tamás
WatchFun Creative Commons License 2003.01.19 0 0 10327
Hogyhogy megin'?
Előzmény: glashuette (10326)
glashuette Creative Commons License 2003.01.19 0 0 10326
Biztos megin' egy Zenith hamisítvány, amelyre most a kóbor apácák megtévesztésére nem írták rá, hogy Zenith :)
Előzmény: WatchFun (10325)
WatchFun Creative Commons License 2003.01.19 0 0 10325
A'Háá!

De millyen? Háazt tuggyaevalaki?

(Azt' azé gondútam, hogy az ittlevők többsége látott már zsebaúrát, van aki többet is má'... :)))

WF

Előzmény: Törölt nick (10324)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.19 0 0 10324
Zsebaúra?
Előzmény: WatchFun (10323)
WatchFun Creative Commons License 2003.01.19 0 0 10323
Na és mi ez? (Túl azon, hogy ez a mai zsákmányom...)

WF

Előzmény: glashuette (10322)
glashuette Creative Commons License 2003.01.19 0 0 10322
WatchFun: Én!
Előzmény: WatchFun (10321)
WatchFun Creative Commons License 2003.01.19 0 0 10321
Üdv topik,

találós kérdés: ki látott már ilyent? :))

WF


[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

drempee Creative Commons License 2003.01.19 0 0 10320
Előzmény: drempee (10319)
drempee Creative Commons License 2003.01.19 0 0 10319
APT Creative Commons License 2003.01.19 0 0 10318
:-))))
Előzmény: Törölt nick (10317)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.19 0 0 10317
Szerintem ilyesmi lesz a májkroszoft órája...

öccse Creative Commons License 2003.01.19 0 0 10316
Csak ne volna... javítás tőlem!:))
Előzmény: öccse (10315)
öccse Creative Commons License 2003.01.19 0 0 10315
Üdv mindenkinek!
Nekem is a POEN-ban polírozták,krómozták,tisztították,új üveget raktak a Lemaniamra,13e-t.És utána mégegyszer garanciában állítottak is rajta.Csak nem volna innen olyan távol!
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.18 0 0 10314
PANERAI: Kerestelek ma a Pecsaban. Köszi a tippet, szerintem az órát Völgyi úrra bízom, és megkérem hogy gázolajjal kezelje le!!!!
Előzmény: panerai (10312)
APT Creative Commons License 2003.01.18 0 0 10313
Viccelsz? Mást sem csinálnék... :)))
Előzmény: markoiii (10310)
panerai Creative Commons License 2003.01.18 0 0 10312
Az nagyon kafa kis óra, szerintem csak a diesel szag hiányzik neki :-) ne óráshoz vidd hanem egy páncéloshoz, vagy jobb ha rögtön négyhez + a kutya
Előzmény: Törölt nick (10311)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.18 0 0 10311
APT: Köszi a választ, ezt sem tudtam! Akkor elképzelhető, hogy egy alapos pucolástól rendbejön. Amúgy nem valami új óra /az első talira elvittem, T-34-es időmérő/
Előzmény: APT (10309)
markoiii Creative Commons License 2003.01.18 0 0 10310
APT: Minden nap felhúzod az óráidat:)?
Előzmény: APT (10309)
APT Creative Commons License 2003.01.18 0 0 10309
Felmágneseződéstől sietnie kellene. Szerintem a műsor feküdte meg a gyomrát (billegőjét).. :))
- Demagnetizálni a jobb órások mind tudnak, de korszerű óra nem mágneseződik fel, másrészt ez tényleg mindenképpen sietésben mutatkozik meg.
Előzmény: Törölt nick (10307)
markoiii Creative Commons License 2003.01.18 0 0 10308
22e.
Előzmény: drempee (10304)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.18 0 0 10307
SEGÍTSÉG!!!! Tudnátok-e segíteni abban, hogy hol tudnak demagnetizálni órákat? A tv mellett tartottam egy órát és elkezdett késni. Biztosan ki kell pucolni és újraolajozni, de eszembe jutott a lemágnesezés is. Köszönettel:Tamás
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.18 0 0 10306
Ma a Pecsa-ban volt kb. nyolcféle Poljot. Aviator többféle:16 ezer, kronográf többféle:25 ezer forint. Volt Traveller is. Orosz származású hölgyek voltak az eladók.
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.18 0 0 10305
MARKOII: Nekem két órát is generáloztak a Poen-ban, és ők is vállalták az egy éves garanciát. Egy férfi Doxa-t és egy női Westbury-t gyógyítottak meg 14 és 16 ezer forintért.
Előzmény: markoiii (10303)
drempee Creative Commons License 2003.01.18 0 0 10304
Mennyit kértek? Úgy 30 körül szoktak "generálozni".
Előzmény: markoiii (10303)
markoiii Creative Commons License 2003.01.18 0 0 10303
ja, nem a szejkóról van szó természetesen, hanem az első Longines-omról. Hat évig állt...
Előzmény: markoiii (10302)
markoiii Creative Commons License 2003.01.18 0 0 10302
E'hoztam az órámat a Baross utcai szervizből, ahol "generálon" volt. Nagyon szépen megcsinálták: megpucolták, megpolírozták, új üveget is raktak rá, és legnagyobb meglepetésemre 1 év jótállást vállaltak rá. De a legszebb, hogy úgy behangolták, hogy napi 1 mp-et ha siet. Nagyon meg vagyok elégedve...
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.18 0 0 10301
APT: Igazad van, nekem semmi tapasztalatom sincs az ilyen értékű órák vásárlásában, nem is tervezek ilyesmit. De én biztosan elvinném az Edison utcába! Én csak virtuális óragyűjtő vagyok.
Előzmény: APT (10297)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.18 0 0 10300
MRDARCY: Mivel van internet-elérhetőséged, a javaslatom: www.poen.hu
Előzmény: Mr Darcy (10298)
Mr Darcy Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10299
Elfelejtettem mondani, mindez ezüstből
Előzmény: Mr Darcy (10298)
Mr Darcy Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10298
Kösz j b

Egy női Cartier óráról lenne szó. Képet ez idáig nem találtam. Roppant kecses darab, oválisba hajló tok, miniatűr üveglappal, körülötte a fémbe mart szokásos római számjegyekkel, filigrán fém csattal, a felhúzóján kékes kő díszítéssel.

POEN ??? Tudatlan vagyok hol találom?

Hol találhatnék képet régi Cartier órákról?

Darcy

Előzmény: j b (10279)
APT Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10297
tothn: Bárki bármit is írjon, a régi órákhoz a legritkább esetekben vannak meg a papírok. Nem jellemző eleve, hogy az eredeti tulajdonos akarná eladni őket. Inkább örökségről van szó, sok esetben már kéz alatt vette az eladó is. Mindenféle minősítéstől és erkölcsi állásfoglalástól függetlenül azt is be kell látni, hogy a mai és közelmúltbeli adó- és vámszabályok ilyen kis méretű, ugyanakkor nagy értékű árucikkek csempészetét és feketepiaci forgalmát úgyszólván magától értetődővé teszik. Ezek után semmi csodálkozni való nincs azon, hogy egy kéz alatt forgó öreg Oysternek nincsenek papírjai. Én megvallom férfiasan, eddig összesen talán ha öt-hat órát vettem úgy, hogy voltak papírjai, eredeti csomagolása. A többihez semmi. Csak arra vigyázz, ne legyen lopott holmi, mert ez azon túlmenően, hogy már tényleg erkölcsi kérdés, még kellemetlen helyzetbe is hozhat. Egy ilyen Oysterrel elmennék az Edison-utcai szervizbe, ott értő szemmel véleményezik az órát, kideríthetik esetleges - Rolexékre nem jellemző - problémáit, és a sorozatszámok alapján mind az évjáratot, mind azt meg tudják mondani, nincs-e körözési listán. Ez utóbbi persze csak a hivatalos lista, és ettől még elvileg lehet "forró" az óra, de mindenesetre csökkenti a valószínűségét. Az ár pedig ha nem is jutányos, de normálisnak tekinthető.

TE_O, drempee: A Batemannak írottakhoz hozzátenném, hogy ne bántsuk a kvarcórákat! Én még emlékszem még 15-20 év előtti jómagamra, amikor az orosz ketyegők voltak az átlagos órák, és egy középiskolás diáknak leginkább egy Ruhla borzalom jutott, amely persze vagy működött, vagy nem. Akkor bizony egy vízálló, acéltokos CASIO karóra komoly rangot és minőséget jelentett. Sokaknak az óra ma is csak időmérő, de szeretnének valami szépet és tartósat ezen belül. Hölgyeknek a mai napig én is kvarcot javaslok, általában számukra az a megfelelő válaszás. A kvarcóra pontos, a jó minőségű darabok időtálló, tartós darabok, és természetesen lehetnek szépek is. Szóval ezek is órák. Az, hogy a mi köreinkben nem nagyon keltenek érdeklődést, attól még azok. És szerintem mindannyiunknak vannak kvarcóráink is, olyan esetekre, amikor pontos és erős és igénytelen darabok kellenek, vagy amikor féltenénk az értékesebb óráinkat. Én sem arany Patekban megyek siklóernyőzni, hanem valami acél v. műanyag kvarcórában. És szerintem például egy Tissot PR kvarcóra szép és megfelelő darab. Nem egy szívrohamhozó izgalmasságú, az biztos, de jó használati tárgy, igenis lehet szeretnivalót találni benne! ;)))

markoii: Szép órák vannak a Józsiórán, de látogasd meg inkább a Körúti és Váci-utcai antik üzleteket. Ott azért ennél jócskán olcsóbban lelhetsz efféle órákat, aránylag megbízható forrásból, és alkudni is tudsz. Az Ecserit és Pecsát nem javaslom, mert ott azért inkább lutri a dolog (bár még olcsóbb), másrészt újabban már szerény a felhozatal. Ma kikukkantottam a Tangóra, és mit mondjak nem láttam az egész piacon semmit, de semmit az égegyadta világon, ami érdekelt volna. Érdekes és értékes óra gyakorlatilag egyáltalán nem volt. Ugyanakkor már képesek 20-30 eFt-ot kérni egy nagyon keményen felújításra szoruló, silány nikkeltokos Roskopf zsebóráért is. Hiányos szerkezetű roncsokért is elkérnek 3-5 eFt-ot. Nekem lassan úgy tűnik, egy korszak végnapjait éljük...

ORAGYUJTEMENY

szucsr Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10296
Clinian

Elerhetosege?

Robi

Előzmény: Törölt nick (10254)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10295
Az emilcímet én írtam ide a topicba, a stop-on találtam, semmilyen közöm nincs hozzá! Ha meg akarod nézetni az órát, szerintem vagy a Poen-ba, vagy az Edison utcába vidd! Vannak olyan "gagyi" órák, melyeket csak a szerkezetükről lehet felismerni, kívülről nem. De gyanús hogy semmi papír nincs hozzá. Üdv:Tamás
Előzmény: tothn (10293)
WatchFun Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10294
Üdv topik,

az imént elfelejtettem, egy nagyon kedves barátom meg szeretné lepni magát egy acéltokos Omega Seamaster-rel. Évjárat nem fontos, csak dátumos legyen, lehetőleg ne monoblokkos tokozású, esetleg automata és persze szép állapotú... Ha tudtok ilyesmit reális áron (árat nem írok, kor- és állapotfüggő), jelezzétek nekem!

Köszi előre is a segítséget!

WF

Előzmény: WatchFun (10292)
tothn Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10293
Új vagyok a topicon, nemrég találtam rá a helyre. Tudom, hogy volt egy ROLEX is csak az megszűnt ezért próbálkozok most itt. Láttam hogy lejjebb volt szó egy az apróneten hirdetett ROLEX OYSTER PERPETUAL DATEJUST óráról 400e pénzért. Felhívtam és egy suttyó hang válaszolt bele a telefonba kicsit ellentmondásosan. Első verzió: úgy kapta az órát, második verzió: hogy ő hozta át a vámon, és nincs semmilyen papírja, de bevihető bármelyik óráshoz az majd megmondja...
Ha tudtok valamit erről, az óráról esetleg írhatnátok akár magánban is, érdekelne a dolog.Sőt a véleményetek is érdekelne.
Előre is megköszönve:tothn
WatchFun Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10292
Mr Darcy, ilyen ügyben javaslom Völgyi János órás barátomat, a tel.száma (engedélyével közölve) 0630-9314672. Nekem még mindent meg tudott csinálni...

WF

Előzmény: Mr Darcy (10276)
Bateman Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10291
hagyd már ezt a karcórás dumát te is, már rég nem erről van szó...részemről a téma lezárva, APT-nek és Panerai-nak köszönöm az értelmes válaszokat.
Előzmény: drempee (10289)
APT Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10290
oyster: A Cerina Kurt-Frérest még jó két-három éve SÜKÖSDG topictárssal cseréltem. Anno amúgy 50-60 eFt volt az ára.
- Ami a Rolexet illeti, nos különösen a 60-as évek előtt azért a cég nem volt az a nagy név, mint manapság. A 20-as, 30-as években pedig még csak egyike volt a szépreményű, feltörekvő új márkáknak, így nyilván örömmel vett minden megrendelést, még ha nem is a saját nevét kellett írnia az óráira.

- Ami pedig az APEH-ot illeti, nos nem eszik olyan forrón az a kását.. Az adóhivatalnak bizonyítási kötelezettsége van, becsülhet ugyan jövedelmet, de ugyan milyen alapon becsüli meg, van-e jövedelme valakinek az óragyűjteményéből? Nekem például csak befele megy a pénz, ami kijön, negyede ha van annak, amit újra beteszek.. :))) Vannak persze olyan lapok - és ilyen a nyilván általatok is látogatott Chronowebes lap is - ahol drága órák nyilván nem saját tulajdonból vannak eladásra kínálva, az illető egyértelműen kereskedik a dologgal, másról nem is szól a történet. Ráadásul sok a sokszázezres darab, majd kiírja, hogy elkelt. Szerintem ilyenre talán valóban esetleg rábukik valaki, de nem hiszem, hogy TE_O, vagy az én lapom érdekelné őket.

ORAGYUJTEMENY

drempee Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10289
BATEMAN - TE_O-ra még a hülyéskedés sem nagyon jellemző, nem hogy a hülyeség. Ezen a topicon a karcóra nem sokra becsült tárgy, bármily puccos névvel is bír. Csak az az hiányzik belőle, amitől óra az óra, a lelke. És újonnan érkezőként kár vagdalkoznod, különösen, ha nincs igazad.
TE_O - Időmérő a kedvencek közt.
PANERAI - CK: 1.ajándék, 2.jópofa (tervezem feltenni Ruhla műanyag zsebórámat is, sokkal szebb, mint APT-é.
Előzmény: Bateman (10286)
Passionata Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10288
Bateman,
Én is qrvára utálom amikor egy topicban-lsd.digifénykép- hurrogó választ kapok , ezért is írtam ,hogy nem sértésnek szántam ,gondolom ezt már skippelted.+ Én nem csak az antik órákat szeretem-sőt- de egy ilyen design/quartz/horroáron az szummázva nem más mint xar.

Adó ,
Adásvételi szerződéssel elvileg 200k/év értékig értékesíthető ingótárgy .

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10287
Ha már nem is létezik Rolex topic...

De azért akad még a jól csengő név háza táján némi érdekesség !
Ezek egyikére döbbentett rá a múltkori BIRKS óra említése, majd a téma körüljárása. Nevezetesen az tűnt érdekesnek, hogy a Rolex cégnek akadnak olyan órái, amik igencsak eltérnek a megszokottól, sőt olyannyira, hogy rájuk sem lehet néha ismerni. Én ide sorolom azokat az órákat, amik eltérő néven jelentek meg, esetleg teljesen eltérő még a megjelenésük is, vagy akár rangrejtetten, de mégiscsak a Cég termékei.

Próbáltam a témát körüljárni és könyvből, netről stb. képeket beszerezni, majd azokat összegyűjtve egy helyre rendezni, hogy sűrítetten lehessen ezekkel szembesülni.

Íme, itt érhetőek el ezek az érdekességek.

Kérem, hogy akit szintén érdekel a téma, az látogasson el erre az oldalra és esetlegesen a személyes benyomásait ossza meg velem ! (Természetesen, ha tudtok még ilyeneket, akkor arról is kérnék tájékoztatást.)

Előzmény: Törölt nick (10283)
Bateman Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10286
hagyjál már a hülyeségeddel!
Előzmény: te_o (10265)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10285
Az biztos, hogy APT buktatta le... ;^)
Előzmény: Törölt nick (10284)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10284
Tudható-e, hogy ki volt a Hivatalnokok áldozata ? Ismert-e annyira, hogy az itteniek is be tudják azonosítani ?
Előzmény: panerai (10263)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10283
Jó az oldal. Tetszik. (Némileg ismerős. :)

De ugye Ti is tudjátok, hogy már nincs Rolex topic . (?)

Előzmény: te_o (10255)
j b Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10282
...meg utána egy cigi!
Előzmény: j b (10281)
j b Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10281
Valóban még mindig jobb, de mégjobb a 3 együtt ;)
Előzmény: Törölt nick (10280)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10280
markoiii:
Hivatkozz arra, hogy még mindig jobb, mintha innál és kurváznál...
Előzmény: markoiii (10277)
j b Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10279
MR DARCY: Attól függ milyen óráról van szó, én - nem újdonság - a POEN-t javaslom, ha kevésbé fajsúlyos az óra, mások majd ajánlanak néhány címet, de nemrég APT írta, hogy náluk fél éven belül ne várj eredményt úgy le vannak foglalva.
Előzmény: Mr Darcy (10276)
j b Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10278
A legrosszabb eset az volt mikor megmutattad hova írogatsz, nem voltál eléggé előrelátó :)
Előzmény: markoiii (10277)
markoiii Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10277
A legrosszabb eset az, ha a kedvesem megint beleolvas a fórumba... :)
Előzmény: alexandrosz (10275)
Mr Darcy Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10276
Üdv mindenkinek!

Egy régi órát kéne rendbe szedni, elég karcos az üvege, oxidáció a tokon és a csaton stb.

Kérlek ajánljatok egy megbízható órásmestert aki mindezt prímán megcsinálná.

Köszönettel

Darcy

Előzmény: alexandrosz (10275)
alexandrosz Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10275
Ez a legrosszabb eset.
;o)
Előzmény: j b (10273)
markoiii Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10274
Aszondod?!
Előzmény: j b (10273)
j b Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10273
Plusz vám plusz ÁFA!
Előzmény: markoiii (10272)
markoiii Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10272
25 dolláré' hozza el a futárszolgálat.
Előzmény: Törölt nick (10269)
markoiii Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10271
Nekem nagyon tetszenek a "bumfordibb 70-es évekbeli" órák...
Előzmény: Törölt nick (10269)
markoiii Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10270
Csak szépen sorban, egymás után... :)
Előzmény: appius (10268)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10269
Nos igen, a bumfordibb 70-es évekbeli órákat, meg a gyengébb márkákat a dzsozefvacsez is a legalsóbb kategóriába sorolja, de a 450 dodó is lesz vagy 150 rugó, mire hozzád elér. A finertimes.com-on pl. van (használt, nem NOS) Omega cal.265 330 dodóér', meg Seamaster Chronostop 500 dodóér', eredeti számlapokkal.
Előzmény: markoiii (10267)
appius Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10268
markoii: Ezeket mind megveszed?:) Nyertél a lottón?
markoiii Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10267
Cal. 1408 U, 1966, USD425

Cal. 1930 ( AS ), 1972, USD375

Cal. K.F. 275 ( Kurth Freres ), 1948, USD500

Cal. 28-353, 1971, USD725

Cal. 752, 1970, USD575

Cal. 107 ( Record ), 1948, USD425

Cal. 354-012Quartz, 1970, USD425

Cal. 1022, 1972, USD625

Cal. 6332 ( ESA 9164 ), 1974, USD650

Cal. 2572 PC, 1974, USD500

Cal. 2572 PC, 1974, USD475

Cal. 625, 1978, USD625

Előzmény: markoiii (10257)
panerai Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10266
Te_o: Bármennyiért eladhatsz bármit, csak az adóbevallásodban ezt tüntesd fel és fizess utána, de ha ezt nem tetted meg és az oldaladon követhető, hogy elment pár dolog a papirokon pedig ugyanez nem követhető akkr jön a bi-bi!
Jó ha van adásvételi, számla etc., mármint az Apeh szerint.
Előzmény: te_o (10264)
te_o Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10265
Bateman!

Végülis nem gáz a kvarc divatóra, csak kb. mint egy jó ebéd meg a gyorsétterem. Más mögöttes tartalma van, bár mindkettőtől jóllaksz. Ha pedig ínyenc vagy, nem mész gyorsétterembe. :)

te_o

Előzmény: Bateman (10259)
te_o Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10264
panerai!

Nem jól tudom, h. magánszemély 100e ft -ig eladhatja a tulajdonát képező terméket? (lsd bolhapiac?) (Amúgy én sem véletlenül nem árulom a sajátjaimat a lapomon!).

OFF: (?)
Ha valaki eladni szeretne, itt :Időmérő
segítséget találhat.
ON

te_o

Előzmény: panerai (10263)
panerai Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10263
Ha már jól csengő divat márkák óráiról van szó.
Dremmpe mi az a CK a gyüjteményben, nagyon tetszik de hát valahogy nem illik hozzád!

És egy apró jótanács a internetes oldallal rendelkező tagoknak, aki árul órákat és nem szokott ezzel kérkedni a megfelelő hatóságnál (Apeh) az gyorsan szedje le a dolgokat. Rossz hírek terjednek ugyanis egy ismert netes óra árusról akinek oldalát és utána lakását meglátogatta egy hivatalnok :-(

Előzmény: panerai (10260)
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10262
Már 14!
Tszilard értesített, hogy postán feladta, csak hát felénk az lassan jár.
Előzmény: Passionata (10252)
acid Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10261
fekvorendor
jovo heten elindul az uton
Előzmény: fekvőrendőr (10246)
panerai Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10260
Bateman: A Vuitton, egy luxus bőrdíszműves cég akik óragyártásba kezdtek, nem egyedűl álló ez hiszen ott van a Hermes akik ugyanezt tették persze jópár évtizeddel ezelőtt, és igen jó nevet szereztek az órák között is, meggyőződésem, hogy Vuitton is megszerzi (már megszerezte, a magazinok alapján) az órák között a hírnevet, de nem a technikai kuriózumával hanem az árával és azzal, hogy már egy luxus cikkek világában jól csengő nevet szereztek korábban (Gucci még u.i.). A Vutton gyomrában dolgozó szerkezet egy teljesen egyszerű széria, ETA (ő egy szerkezet gyártó cég) ami minden tömeg mechanikus órában dolgozik (O+A, Tissot, Raymund Weil, ... stb)
A Vuitton nem más mint egy drága, jó mínőségű, pressztizsel rendelkező divat óra. Ld: Gucci, Hermes, Versacce, Boss ezutóbbi még nem is olyan drága.
Előzmény: Bateman (10259)
Bateman Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10259
hagyjuk már azt a quartz változatot, engem az automata érdekel, csak később találtam képet róla.
Kiváncsiságból kérdeztem, tud-e valaki valami infot róla, mert ahogy APT mondta ez a Vuitton egy bőrárus. Ezért számomra érdekes volt, hogy a most piacra dobott óra sorozat, amiben ráadásul nem akármilyen szerkezet van. Csak nem tudtam pontosan mi. Én nem vagyok óra őrült, de azért szeretem a szép és jó órákat. Ezért elnézést kérek!
Előzmény: j b (10258)
j b Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10258
Kedves Bateman!
Nagyon szeretem a klasszikus, konzervatív főleg a komplikációkkal is ellátott órákat, azonban az én óráim között többségben vannak a sportos, nekem mégis nagyon tetszetős és egyáltalán nem olcsó darabok. Így tapasztalatból mertem Neked jóindulatúan ajánlani valamit. Néha egyikünk, másikunk kicsit "erősebben" fogalmaz, de ez egyáltalán nem sértő, inkább élénkítő hatású többségünkre. Az általad belinkelt quartz óra belseje pedig hidd el, órás szempontból valóban egyáltalán nem érdekes!
Előzmény: Bateman (10253)
markoiii Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10257
Kérlek szépen, én pár NOS órát találtam ott, a mi tetszik. Az árakhoz nem értek. Az órákhoz nem értek. Fel is teszek néhányat véleményezésre, ha megengeditek.
Előzmény: Passionata (10252)
te_o Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10256
Hali!
Bateman, és mindenki más!
Én úgy érzem, hogy ez a fórum egyáltalán nem csak az antikosoké, sőt! Csak olyan sok az átfedés, és valljuk meg, tk. csak az ár különbözik. Inkább a mechanikus a kulcsszó, elektronikában pedig nem az óra az érdekes (az csak pontos). :)

te_o

Időmérő

Előzmény: Bateman (10253)
te_o Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10255
Hali!

Örömmel tájékoztatok mindenkit, hogy új órákkal kapcsolatos lap indult az alább látható címen!
Terveink szerint az érdekességek részt erősen szeretnénk fejleszteni (elsősorban technikai és óratörténeti részekkel)!

te_o

Időmérő

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10254
Egy órás barátom vitt el engem, egyébként nem lehet bemenni. Ha érdekel, nála rendelhetsz, nem hiszem, hogy túl nagy haszonkulccsal dolgozna.
Előzmény: szucsr (10251)
Bateman Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10253
Köszönöm, ilyen választ vártam, nem antikóragyűjtővagyokmindenkimáshúzzoninnen dumát.
Főleg ha dunszja nincs milyen órát lát. Attól mert nem antik még lehet érdekes.Köszi mégegyszer.
Előzmény: APT (10222)
Passionata Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10252
MMII
lassan azért alakul az eredeti projekt -már csak 13an vagyunk-, szvsz. azét erre a létszámra nem kellene venni 50werket.Poor Swatch.

Voltam tegnap a jozsefórán , nahát ott aztán vannak p*csa egy árak , az o+a seamasterem 800usd, az eterna 1600!-acél uaz.a val.22 werk-.
öröm volt látni.ha nem titok mit találtatok ott ami +éri?

Előzmény: fekvőrendőr (10246)
szucsr Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10251
Ha ez nagyker, en nem is tudok toluk vasarolni?

Robi

Előzmény: Törölt nick (10250)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10250
Én egy nagykert ismerek, ahol többféle Orient is van, automata, automata járástartalékkijelzős, tán még kézifelhúzós is, többféle színben. Szerintem mindössze egy szép darab van köztük, egy olyannak tulajdonosa is vagyok.
Előzmény: szucsr (10243)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10249
APT !
Figyelmesen olvastál ?!?
;^)
Előzmény: atyesz (10236)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10248
Részemről biztos lehetsz benne, hogy nincs úton.
(Mint annak okát a 9635 alatt említettem is volt.)
Előzmény: fekvőrendőr (10246)
te_o Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10247
Üdv!

APT!
Induljon! (És köszönöm a többiek nevében is, h. kézbevetted az ügyet!)

te_o

fekvőrendőr Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10246
APT!
Szerintem is induljon el az MMII a megvalósulás útán! Ha költségeid merülnek fel, jelezd, és utalom!

Passionata!
Megérkezett a 20.000.

Mindenki más!
30.000 forintra tizenhárman egészítettük ki a pénzt, feltételezem, hogy a többi huszonnégy már úton van. :-)

fekvőrendőr

alexandrosz Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10245
Messerschmitt olv.társ!

A popzenészekért, színészekért rajongókhoz képest sokkal jobb helyzetben vagy. Velük ellentétben Te biztosan megszerezheted és magadénak tudhatod rajongásod tárgyát.
;o)

Előzmény: Törölt nick (10226)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.17 0 0 10244
Én megnéztem ahol APT vette, de ott sincs, máshol nem is láttam. Pedig szerintem is szép.
Előzmény: szucsr (10243)
szucsr Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10243
Senki nem tud Orient Star-t arulo uzletrol?

Robi

Henok Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10242
Szerintem is indulhat a mintagyártás. A plexi elfogadható, ha úgy látod jónak.
Előzmény: APT (10227)
rogergerro Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10241
Sziasztok!

Emékeztek még? Egy korábbi alkalommal betettem egy öreg Zenithnek tűnő órát. Nos, írtam a Zenith cégnek és küldtem róla képet. A napokban megjött a válasz,hogy az óravalószínűleg nem Zenith, ugyanis ilyen szerkezetet, nem találtak. A Zenith felirat sem a megszokott módon néz ki a szerkezeten. Az egyetlen amiről úgy vélik, hogy Zenith, az a számlap. Sebaj! Nekem, akkor is tetszik!Remélem jól fog sikerülni a felújítása!

MMII
Messer: Nagyon tetszenek a tervek és flash animáció.
Szerintem minden eddig látott terv remek, de tartanunk kellen Magunkat az eredeti elhatározásunkhoz. Az óra üvege azplexi lesz vagy üveg üveg? Azért, kérdezem mert ma voltam a Hercegprímás utcában, két órámra üveget rendelni (egyik szögletes, a másik ovális) és ott üvegből fogják a elkészíteni az üveget a két órára. Ők készítik (domborítják, formálják) az üveget. Nem lenne jobb ha ilyen lenne az MMII üvege, a sík zafír és a plexi helyett?
APT: Egyáltalán technikailag belefér az átltalad vázolt koncepcióba? Érdeklődöm, hogy számlapfestés ügyben segítség volt-e az úriember?


Üdv,

Gerro-Honlap


acid Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10240
potyoro
a megfertozesem mar megtortent, csak felek a csalad haragjatol, ha bevezetek meg egy koltseges szorakozas abbu nagy balhe lesz :) igy inkabb csak kupalodok, figyuzuk, de terveim mar vannak :)
Előzmény: Törölt nick (10238)
sandor12 Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10239
IGEN,kérlek indítsd el légyszives a MMII-t a megvalósitás rögös útjára. Köszönöm. sandor12
Előzmény: APT (10227)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10238
ACID: azért nyugodtan írj, én is azt teszem a túlárazott Poljotommal. :-))))
Előzmény: acid (10230)
szucsr Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10237
Menjen!

Robi

Előzmény: APT (10227)
atyesz Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10236
öccse: Az APT álat említett Certinat láttam már Petőfi S. utcában is, illetve több órás boltban. Szerintem nem nagy harci feladat a felkutatása, s érdemes is egyet előben megszemlélni.

APT: Te mennyiért vetted?

acid Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10235
APT
engem meggyoztel.
Előzmény: APT (10233)
APT Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10234
öccse: A lapomon van egy az 1945 utáni órák között. De mivel rémlik, hogy neked a TÁR.HU nem mindig elérhető, azért elküldök egy képet mailban is. Többször láttam óraüzletekben is, még a közelmúltban is, de nem állok jót azért, hogy ma is és bárhol kapható lenne, igazándiból ez már nem egy rossz darab, de mint kézihúzós-mechanikus órát, nyilván nem ezt keresi a nagyközönség.

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: öccse (10231)
APT Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10233
Ami a zafírügyet illeti, ahhoz lenne két megjegyzésem:
- Az inkább elvi akadékoskodás az az, hogy egy párnatokhoz egyszerűen nem illik a sík zafír. Olyan "tehénen a gatya" jellegű, túl modern egy ilyen kifejezetten historizáló darabhoz.
- A gyakorlati az az, hogy a plexinek funkciója lenne. Mivel a tervezett tok monoblokkos, ezért a szerkezetet csak előre lehet majd kivenni. Mi több, a szerkezetet a számlap pereménél a plexi szorítja a helyére, és a fehér fémbetétes plexi el is takarja a felfekvő peremet. Zafír esetén vagy valamilyen csavaros rögzítést kellene elölről alkalmazni, vagy készíteni egy gyűrűt, és a gyűrűt valamint a zafírüveget beragasztani a helyére. Az órát igen nehezen lehetne bontani. Ez nem lenne jó megoldás.
- Ellenben a hátlapon szeretnék egy kis üvegablakot nyitni. Kicsit, nem az egész szerkezetre, csak a billegő felett, amolyan "heartbeat" kialakítással, asszimetrikusan.

ORAGYUJTEMENY

appius Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10232
Egyszerű szavazótopiktársként egyetértően és vertikálisan bólogatok APT inditványára.

Plexi vs. zafír ügyben csak annyit, mi lenne, ha mindenki szavazna? Mert a számok nem ezt mutatják.

öccse Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10231
Üdv mindenkinek!
APT! Részemről indulhat a mintadarab,a leírás alapján az én igényeimet kielégíti.Persze csak így látatlanban!:))Az általad említett Certina Kurt Freres-t Peseux werk-el hol lehet megnézni?
Előzmény: APT (10227)
acid Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10230
APT
Alig varom a pillanatot, hogy elkezdodjon! Naponta 8x nezek a forumra hogy mi tortenik, irni nem merek a tularazott quarzommal :)
Egyedul a plexi kerdes, a szavazas alapjan zafir. A tobbi stimmt.
Előzmény: APT (10227)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10229
APT: ha számít a szavam, akkor kezdj neki. Ezt döntöttük el ha jól emléxem. Üdv: Tamás
Előzmény: APT (10227)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10228
Van a Radonak egy 200m-ig vízálló változata is, az viszont nekem tetszik. Ne a külseje, hanem elsősorban az anyaga és egyéb jellemzői miatt. De szerintem látványnak sem utolsó. Asszem Dia Master a neve.
Előzmény: Törölt nick (10226)
APT Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10227
No és a már párszor feltett kérdésem: akkor most elindítsam az MMII első, elvileg megszavazott 7001-es werkes változatát? Vagy még pár évig eltűnődünk, milyen is legyen? :)))
- Mert már elnézéseteket kérem, de ha elkezdjük, akkor az azt jelenti, hogy én elkezdek költeni rá. Ez rendben is van, ez csak így működik, de nem akarok egy olyan órára költeni, amit pedig utána a nagyérdemű lehurrog...
- Szóval a mostani koncepció a kismásodperces P7001-es werkes kivitel, tömör ezüst párnatokkal, plexivel, az általam "kiötölt" monoblokkos tokkonstrukcióval. Menjen a mintadarab?

Messer: A szobok a kbnrollerk közeli rokonai, csak több a kerekük! :)))

ORAGYUJTEMENY

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10226
Van egy túlárazott kvarcóra, amelynek a rajongótáborába tartozom, a Rado Ceramica. Persze ott sem a kvarcért, hanem a design-ért, meg a kerámiáért "rajongok".
Előzmény: Törölt nick (10218)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10225
Északmagyarországon élő szörpkedvelők! :-)
Előzmény: Törölt nick (10223)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10224
JARJARBINKS: Itt APT hozzászólásánál kattints a barna? feliratra!
Előzmény: JarJarBinks (10213)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10223
Kik azok a szobok? Olyanok mint a klingonok? :^)
Előzmény: APT (10222)
APT Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10222
Bateman: A képen szereplő órában egy jó minőségű ETA kvarcwerk van. ETA 2892-es werkek dolgoznak az automatákban, és a Zenith El-Primero-ja a kronójukban. Nagyon gondosan elkészített, kiváló minőségű, érdekes, nekem kissé "májkrémes doboz érzésű" designjük van. És hallatlanul tisztességtelen áraik. Szoboknak való, brutálisan túlárazott designórák. Mint a retiküljeik.. Hiszen ők végül is bőrdíszműgyártók!

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: Bateman (10215)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10221
J.T.K. !
Köszönöm, hogy megtiszteltél kérdéseddel.
De sajnos a válaszokat részben magam sem tudom (hogy hová is tűnt a Blaha-közeli kis órásbolt ? Miért, eltűnt ? Én még ezt sem tudtam mostanában...), részben pedig előttem is megválaszolták (Poljot-ok beszerezhetőek a Tangón is akár, illetve autentikus és megbízható forrásból a Gravo csoport üzleteiben).

Hogy mibe is fáj ?

www.poljot.hu
Előzmény: Törölt nick (10182)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10220
Ha érdekel a téma, APT barátunk honlapján az óratörténeti résznél kielégítő választ kapsz. Nagyon leegyszerűsítve a mehanikus órákban a legkritikusabb helyekre /pl.:tengelyek végei/ mesterséges rubinkövek találhatóak. Arra hivatottak, hogy a fém-fémen ne kopjon.
Előzmény: JarJarBinks (10213)
j b Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10219
Ahogy kedves POTYORO szaktárs mondja, valamint mivel a számlap stílusa hasonlít az általam említettre, azért bátorkodtam ajánlani egy jobb vételt.
Előzmény: Bateman (10217)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10218
Az a helyzet, hogy ezen a topicon a túlárazott kvarcóráknak nincs nagy rajongótáboruk. A design szerintem túl sportos az itteni topictársaknak, mivel legtöbben inkább az antik órák kedvelői. Egy hárommutatós kvarcszerkezetnek semmi különlegessége nincs, arra pont jó hogy az időt mutassa, de konkrétan mint ÓRA nincs értéke. Ezért fogalmazott kicsit erősen egyik társunk.
Előzmény: Bateman (10217)
Bateman Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10217
köszi van órám, nem azért érdeklődöm ez után. Csupán kiváncsiságból kérdeztem.
a designnal mi a baj?

Előzmény: j b (10216)
j b Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10216
Hát, ha ez a design tetszik, akkor inkább nézd meg a FORTIS Spacematicot, az bizony ÓRA és nem is drága, főleg, ha nem kronót akarsz!
A Boros Lajosnak bejött :)
Előzmény: Bateman (10215)
Bateman Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10215
ez nem igaz, a vuitton órák közül csak az alábbi képen szereplő quartz a többi automata.

"All the Louis Vuitton watches are made in Switzerland, which prides itself on making timepieces with the highest precision and most sophisticated movements.The jewel in the crown of the collection, the Tambour Chronographe Automatique Louis Vuitton Cup, will surely appeal to collectors of rare watches as it comes in a limited and numbered series of only 277 pieces.6.200$ " ebből nem az tűnik ki, hogy gagyi, csak konkrétan kérdezem mi van benne.
A "valami szar" véleményedből az tűnik ki, hogy nem ismered az órát.Igaz én sem, ezért fordultam ide.

Előzmény: Passionata (10214)
Passionata Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10214
Valami szar!szinte minden quartz szar ,ami + nem az azt nem a vuittonba rakják.
nem sértésből mondtam.
Előzmény: Bateman (10212)
JarJarBinks Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10213
Sziasztok!

Olvasgatva a topikot lenne egy kérdésem az órákkal kapcsolatban: Mit jelent, hogy egy szerkezet x köves?

Üdv,
JJB

Bateman Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10212
sziasztok,
valaki segítsen már nekem, hogy a vuitton tambour-jában milyen szerkezet van?
appius Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10211
Nem tudom elképzelni....
Előzmény: glashuette (10208)
sukosdg Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10210
Messerschmitt

Az animáció jeahhhhh!!! (feldobnék egy szerkezetet ha valaki megcsinálná ilyenre)

markoiii Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10209
Ez tényleg nagyon szép!

A Joseph-Watch-ot kipróbálom, majd közzéteszem tapasztalataimat...

Előzmény: appius (10206)
glashuette Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10208
appius: Képzeld el ugyanezt az órát, Q&Q Made in Japan felirattal...
Előzmény: appius (10206)
glashuette Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10207
Messerschmitt: Nyilván úgy akartad írni, hogy ETA órát hordok, aminek IWC feliratot festettek a számlapjára...
Előzmény: Törölt nick (10176)
appius Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10206
Ha már retrográd, akkor a legszebb. A Saltarello.

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

appius Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10205
markoii: próbáld ki a joseph-et, én szívesen megvárom a tapasztalatokat:)
Az árak tényleg relatívok, az biztos.
Példa ez Longines
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Az egyik helyen 155o USD, a másikon 2450 USD,
az E-bay-en jelenleg 250 Eurón áll, igaz az aukció.

markoiii Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10204
Engem csak a New Old Stock-ok érdekelnek...
Előzmény: Törölt nick (10202)
markoiii Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10203
Láttam valahol egy olyat, amin nem sorban, de körben vannak a számok, a mutató meg ide-oda ugrál... Persze ugrálni nem láttam, csak gondolom.
Keresem a képét, ha megtalálom felrakom...
Előzmény: Törölt nick (10199)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10202
A joseph-watches-zel két gond lehet, relatíve magasak az áraik, illetve mindenhez azt írják, hogy 'original dial', miközben rengeteg az újrafestett számlap. Amúgy komoly cég.
fekvőrendőr Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10201
Az alábbiak átutalása jött meg:
Henok, Mazsola, Dipteros, Markoii, Gerro.
Drempeenek a pénzt visszautaltam.
Az egyenleg 614.390 Ft. (12 X 30.000 Ft. + 26 X 10.000 Ft.)
markoiii Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10200
Engem is érdekelne a dolog. Kinéztem pár szép darabot. Lehet, hogy megpróbálkozom valami olcsó megrendelésével, hogy ne bukjak nagyot...
Előzmény: appius (10175)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10199
Pass:
Én ilyet szerettem volna, de hát szegényembernek nem futja igazi retrográd percre, ezért lett olyan, amilyen.


24 órás óramutatóval gyártanak hasonlót, de perccel még nem láttam...


...illetve a G.O. Panoretrograph használ 3 ágú percmutatót a stopperhez, de ez nem szegényembereknek készül, futja a kétszintes számlapra, így csak az aktív ág látszik.

Előzmény: Passionata (10194)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10198
Biztos, ami biztos! :^)
Előzmény: markoiii (10197)
markoiii Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10197
Kérem szépen, én már értem, de azért köszönöm szépen!
Előzmény: Törölt nick (10192)
iposvai Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10196
Köszi a választ APT, erről sehol semmit nem találtam! Szóval a helyzet az, hogy rászántam magam valami belépő szintű, de legalább svájci óra megvásárlására. Max 70 ezret szánok rá, ami a fórumban leírtak alapján nem túl sok, de ez van. Elsősorban abban kérném a tanácsotokat, hogy hol érdemes egyátalán körülnézni, milyen boltok vannak Pesten, ahol kultúrált árréssl dolgoznak és relatíve árában kapok órát. Konkrét modelleket is szívesen várok. Nem kell rá semmi felesleges dolog, valami elegáns és megbízható modellre vágyom. Tetszik PL.: Tissot PR50 titanium
Előre is köszönöm az ötleteket! (ha lesznek)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10195
MESSER: Naggggyon tetszik!
Előzmény: Törölt nick (10192)
Passionata Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10194
Messer
Állat.
őszintén még sehol nem láttam ilyet ,gyárt valaki ilyet ?
Előzmény: Törölt nick (10192)
sopron Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10193
Messer:
Profi a flash !
Tetszik.
SPO
Előzmény: Törölt nick (10192)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10192
Passionata (és esetleg még markoiii) kedvéért összedobtam egy Flash animációt a szegényember panoregulátoráról működés közben. Aki ez alapján sem érti meg, az valóban dekadens burzsoá! :^)

Panoregulator Flash anim új ablakban [235KB]

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10191
APT ! Mint azt már említettem volt is, a Véletlenül pont van egy ilyen Poljotom óra ezen regulátoros számlapkialakítási célra alkalmatlan a 24 órás segédszámlap helyetti holdfázisjelző tárcsás volta miatt. Így aztán nem is kell még csak mintadarabként sem "feláldozni a Regulátorkészítés oltárán".

;-)
Előzmény: APT (10180)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.16 0 0 10190
10058-as hozzászólás!
Előzmény: Törölt nick (10188)
markoiii Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10189
Egy kis krómmal, ónnal elegy titánium nagyon szépen fénylik!
Előzmény: APT (10181)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10188
drempee, potyoro

Köszi a választ, a redflaget asszem inkább kihagynám.
sukosdg kartars elő szokott mostanában itt fordulni ?

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10187
Az a bolt már teljesen megszűnt, sukosdg. mondta hogy bármelyik orosz Poljotot be tudja szerezni, a redflag-es úr viszont semmilyen garanciát nem vállal.
Előzmény: Törölt nick (10182)
drempee Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10186
1. Báró, sukosdg (poljot.hu)
2. ecseri piac, Redflag - katalógusból bármilyen orosz Poljotot behozat
Előzmény: Törölt nick (10182)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10185
Sz@rul rakták össze a gyárban. Nekem egy vadiúj Tag Heuer számlapján volt szilikonos folt. A márkaszervízben eltüntették és azt mondták, nem egyedi jelenség.
Előzmény: szucsr (10184)
szucsr Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10184
Mi van, ha egy frissen vett ora uvegenek belso felen egy ujjlenyomat latszik?

Robi

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10183
MESSER: Nagyon szeretném, ha MMII a Te terveidnek megfelelően nézne ki! A későbbi tervrajzokat kimentettem magamnak, annyira jónak tartom őket. Jó volna, ha lenne egy hely a neten, ahol az összes ötletedet meg lehetne nézni! Te biztosan tudnál ilyet csinálni pl. a tar.hu-n. Üdv: Tamás ui.: azt az IWC-t én hordanám is :-O
Előzmény: Törölt nick (10178)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10182
Jóestét,

Kedves oyster (vagy ha valaki tud válaszolni), pont azt akartam megkérdezni, mielőtt beleolvastam volna a topikba, hogy hova lett a körúti - a Blaha után - kis bolt, ahol orosz órákat lehetett kapni, és ahol mindig tegnap vitték el a képen látható sturmanszkijét, de két hét múlva biztos lesz, meg sztrela is ... ?
Vagy valami egyéb beszerzési hely ? Mibe fáj manapság egy ilyen új darab ?

Előzmény: Törölt nick (10169)
APT Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10181
iposvai: A titán számos előnyös tulajdonsággal bír. Sűrűsége kb: fele az acélénak, rugalmassága, szakítószilárdsága amazéval vetekszik. Tehát nagyon erős, masszív órát lehet készíteni könnyű tokkal. Mivel az alumíniumhoz hasonlóan vastag, savaknak-lúgoknak is ellenálló, semleges viselkedésű oxidréteg fedi, ezért a nemesfémekhez hasonlóan időtálló és antiallergén. Akár az ideális óratok-szíj anyag is lehetne, de sajnos nem szép, még polírozva is matt, sötétszürke, komor fém. Sportórához való, és oda tökéletesen meg is felel, el is terjedt. De igazán elegáns órához egyszerűen nem alkalmas.

ORAGYUJTEMENY

Előzmény: iposvai (10150)
APT Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10180
Messer: Véletlenül pont van egy ilyen Poljotom.. De nem kívánom feláldozni a Regulátorkészítés oltárán.. :))) De szépek a tervek, a jövőre nézve kiváló ötletadóak.

- Az MMII ügyeihez: ha nincs ellenvetés, én elkezdem az eredeti terveknem megfelelő számlap és tokminták elkészíttetését. A 7001 bázisán. Az egyéb ötletek nekem is tetszenek, de nem lesz nagyon módunk azokat megcsinálni, egyelőre nincs hozzá werk sem. A kétkarú mutatót korántsem egyszerű elkészíteni, kultúrált mutatót kifejezetten erre a célra készített célszerszámmal kell kiütni lemezből. Kis szériánál szóbajöhet rézlemezből maratás is, de ekkor csak festett mutatónk lehet, kékített nem. Ezt most ne forszírozzuk. Valahol gátat kell szabni a projektnek, mert ha elkezdjük az ötleteinket előrángatni, akkor sohasem jutunk a végére. Majd a következő projekben, ahhoz már nekem is vannak ötleteim, egész vadak is...

ORAGYUJTEMENY

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10179
drempee:
Sajnos, a centrális perces regulátoroknál a percmutató beletakar az óra kisszámlapjába, és valóban, a "szegényember panoregulátoránál" óránként kétszer is. A tökéletes megoldás nyilván az lenne, ha a számlap felső fele a percskálákkal süllyesztett volna, és az alsó fél az óra kisszámlappal takarná az alulra nyúló percmutatót. De hát egy kétszintes számlap már nem a szegényember territóriuma. Ismered a mondást: szegényember vízzel főz... Még talán a percmutató alakján lehetne finomítani.
Előzmény: drempee (10170)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10178
potyoro:
Elhiszem, hogy nem akarsz bántani - pedig megérdemelném, hiszen együtt dalolhatom a költővel:

"Degeczen születtem,
Színésznőt szerettem..."

Mindenesetre, nem árt tisztázni valamit, elkerülendő, hogy baseballütőkkel felfegyverzett MMII tagok kergessenek végig a városon, "Te rohadt Kabinroller, a terveid miatt nem készül el az óránk" üvöltéssel... :^) Én nem követeltem soha, hogy P7001-es werk legyen, vagy hogy ne P7001-es werk legyen, nem semmisítettem meg semmilyen szavazás eredményét, sem nem hagytam jóvá, egyáltalán mi közöm van hozzá? Nem emlékszem, hogy egy szóval is írtam volna, hogy ezeket a terveket fel kell használni, sőt azt sem, hogy fel lehet őket használni... Ezek a tervek gondolatkísérletek nyilvános fórumon publikált vizuális manifesztációi, melyhez az MMII szavazóknak sem kötelezettségei, sem jogai nem fűződnek. Remélem, elég világosan fogalmaztam... :^)

Előzmény: Törölt nick (10171)
Grones Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10177
:))
Előzmény: Törölt nick (10176)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10176
glashuette:
Tudod mit, kapsz jövő karácsonyra egy V7750 werkes IWC-t, de nem adhatod el, folyamatosan hordanod kell, és ha valaki megnézi az órádat, akkor fennhangon ki kell jelentened: "Igen, ETA werkes IWC órát hordok, KÖPJETEK LE!"

;^))))

Előzmény: glashuette (10174)
appius Creative Commons License 2003.01.15 0 0 10175
Érdeklődnék, hogy a T. t.társak közül vásárolt-e valaki a joseph-watches.com-ról órát vagy van-e onnan bármilyen információja?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!