Keresés

Részletes keresés

interlevin Creative Commons License 2013.03.06 0 0 1345

Gratula az új hűtőhöz, bizony sokat számit a kiszolgálás pedig nálunk is kereskedelmi hűtő vonalon igyekszünk a legjobbat adni a vevőknek és türelemmel kiszolgálni őket, hiszen nem értenek a hűtőkhöz, mindenkinek más az igénye. A Samsung egyébként tök jó hűtő nekem is hasonló van 10 éve megy ideje lenne cserélni (suszternek nincs cipője:), de csak esztétikai hibái vannak. Én is hasonlóban gondolkozom, örülnék, ha megirnád hogyan muzsikál a család  új kedvence.

 

Előzmény: Yany (1344)
Yany Creative Commons License 2013.03.05 0 0 1344

Sziasztok,

 

Ma meghozták a kiszemelt hűtőnket. Még kikapcsolva pihen és megtisztítva várja a szállítás utáni két óra végét. :) Ő az áldozat: http://www.samsung.com/hu/consumer/home-appliances/refrigerators/low-freezer/RB31FSRNDSA/EF-spec

A Corvin-ban található Euronicsban rendeltem meg, 3000 Ft-os kiszállítással. Azért írtam le a nevüket, mert volt ott egy hölgy, akinek konkrétan a kedvessége és segítőkészsége kellett hozzá (sic), hogy ott vegyük meg. Nagyon ritka az ilyen kiszolgálás, ahol érzed, hogy te vagy a fizető ember és ők tesznek meg mindent azért, hogy ott hagyd a pénzed.

 

Ami a papírformát illeti: bazi nagy :), számomra gyönyörű, ledes világítás, A+ (280 KWh/év), alulfagyis, és elég felxibilis a berendezése. Ami a képeken/adatlapokon nem látszik: a my.samsung.hu oldalon sikeresen tudtam regisztrálni (+2 hónap gari), az ajtaját behúzza olyan 30 fokon belülről. Még nem hallottam bekapcsolva és még nincs tapasztalatom vele, de ha érdekel is itt valakit a konkrét típus, akkor később megírom, hogy mit is vettem _valójában_.

interlevin Creative Commons License 2013.03.05 0 0 1343

Szerintem ilyen gyakran nem kell bekapcsolni, de ez alapvetően konstrukció és a termosztát beállitásától függ. Na és persze a benne lévő árumennyiségtől ill. a konyha ill. a környezeti hőmérséklettől.

Előzmény: hun005 (1342)
hun005 Creative Commons License 2013.03.02 0 0 1342

Egy Total no frost-os hűtőnél a működési idő kb hogy alakul?

Induljunk ki abból hogy nem nyitogatom az ajtót.

Most úgy működik hogy megy kb 20-25 percet és 40 percig áll.

Ez normális vagy ettől kevesebbet kell mennie?

 

Pizo_S70 Creative Commons License 2013.02.26 0 0 1341

3dB különbség kétszeres hangteljesítménynek felel meg.

A hangteljesítmény pedig a hangnyomás négyzetével arányos, tehát 3dB az 1,4x hangnyomást jelent.

Előzmény: mtsz (1334)
mtsz Creative Commons License 2013.02.25 0 0 1340

Köszönöm szépen!

 

Előzmény: interlevin (1337)
interlevin Creative Commons License 2013.02.25 0 0 1339

Szia!

Általában a fagyasztórész külön olvasztható le. Ez nem azt jelenti, hogy gyakran kell, kb. fél évente, ill. ha látod, hogy nagyobb a jég rajta akkor leolvasztod, ekkor ki is takaritod és az elég!Tegyél bele egy fazék forróvizet hamarabb leolvad és ha a kivett mélyhűtött terméket becsomagolod újságpapirba ki is birja a leolvasztást.

Előzmény: hun005 (1335)
interlevin Creative Commons License 2013.02.25 0 0 1338

Kérdezd meg a szervizünket ő biztos tud segiteni, nem fontos a gyári szerintem.

+36 (1) 322- 0408     

Mobil:     06 30 9219840

Sok sikert.

Előzmény: tdtdtdtd (1336)
interlevin Creative Commons License 2013.02.25 0 0 1337

Szia!

 

A hűtős múltamból adódóan állithatom, hogy én az LG mellett voksolnék. Messze a koreaiak fejlesztettek a legtöbbet a hűtők terén is. A zajszintben 1-2 Db nem számit, ez konstrukció kérdése, a no-frostos valamivel hangosabb. Az A++ mindenképp fontos, mert 10 évre vesz az ember min. hűtőt, arra pedig már jelentős villanyszámla spórolás érhető el. A kg bizony fontos, mert jó ha van benne anyag, van olyan rozsdamentes hűtő ami kb. 100 kg-al könnyebb mint a mienk! Szerinted??? Ami a zöldséget illeti azért teszik legalulra a zöldségesrekeszt mert ott a legalacsonyabb a hőmérséklet igy tovább friss a zöldség puszta fizika, hogy felfele száll a meleg ha csak nem No-frostos akkor elvileg egyenletes benne a hőmérséklet.

A fagyasztórésznél csak a liter számit, legyen két vagy három fiókos, attól függően hogy mennyi kell,  a megadott kg adat azt jelenti megadott idő alatt mennyit tud egyszerre lefagyasztani ezzel ne törődjetek, az űrtartalom a lényeg.

 

Előzmény: mtsz (1334)
tdtdtdtd Creative Commons License 2013.02.24 0 0 1336

Üdv. mindenkinek!

 

Volna egy olyan problémám hogy van egy AEG SANTO beépítet hütőgépem, és kiment benne a klixon,honnan tudnék venni,vagy más típuséval is kompatibilis?

Minden segítséget várok!!

S.O.S.

20/4848-392

hun005 Creative Commons License 2013.02.23 0 0 1335

Az mit jelent hogy a kombinált hűtő fagyasztórésze kézi leolvasztású?

Ki használ ilyet és hogyan kell csinálni ugyanis ha csak 1 kompresszor van akkor teljesen le kell kapcsolni vagy csak a fagyasztó részét?Mert a Total No Frost helyett ebben gondolkodom

és úgy látom elég sok tipus így működik.

mtsz Creative Commons License 2013.02.23 0 0 1334

Sziasztok!

Nagyjából 2-3 hónapja hűtőgépet vásárolunk. Körbe-körbe járom a témát és most már ott tartok, hogy tudom mit akarok.

(200L+hűtőtér, 100L+ fagyasztótér, A+ vagy A++ (<280 Kw), ne legyen hangos).

Sikerült kinézni egy LG-t (7138pvxz), amely 130K. Kérdezném, hogy van-e valakinek ezzel tapasztalata? Tényleg annyira hiperszuper?

Mert van még pár versenyző emellett (Indesit BiAAA 13 - 90K) illetve Whirlpool (wbe 34162, 110K FT).

Az LG pl. majdnem 100 kg, míg a whirlpool 65... (benne van az anyag?).

 

Szóval érdeklődnék van-e valakinek valamelyikkel tapasztalata? Típushubák :) ? LG tényleg annyira halk? Emiatt nem "romlékony"?

 

Jelenleg 39db-s hűtönk van és nem hangos, nekünk. Ehhez képest egyik 41db-s. Jelentős különbség? Vagy észrevehetetlen?

 

Fresh Zone 0: van értelme? Parasztvakítás?

 

Fagyasztási kapacitás: egyik 16 kg / nap másik meg 2-4 stb. Érdemes emiatt többet fizetni? Nyilván nagy a fagyasztó, tele is akarjuk majd pakolni, tehát elméletileg igen... De személyes tapasztalat fontos lenne.

 

Előre is köszönettel mindenkinek.

 

T.

 

Lexi11 Creative Commons License 2013.02.19 0 0 1333

Sziasztok!

Én 3 hete visszasírom a 13 éves LG no frost hűtőnket, amit a férjem esztétikai okokból lecserélt egy csilivili, bazinagy AEG no frost hűtőre, /nem ment a fehér színe az új konyhához/no komment:) Ami olyan zajos, hogy az eszem megáll!!! A 100 tagu cigányzenekar, egy tucat orosz robotgép, repülőgép hajtóműve, mindenféle repülő rovarok és még sorolhatnám, hogy mi minden "veszett el benne"! Tegnap este azt hittem, hogy betörő van a konyhában, és épp a teraszajtót feszegeti, akkorákat csattant-reccsent a szuper hűtő!!! Az LG kompresszora is vacak volt, egyszer már cserélni kellett, de az a szállítást nem bírta, költözés után kopogó csattogó hangot adott, de amíg nem mozgattuk remekül szuperált, szép csendben! De ez a sz.r, már az agyamra megy!!! Szívesen kivágnám:) bezengi a 100 nm-es házat, akinek kicsi lakása van sztem ne vegyen ilyet, mert nem fog tudni aludni, vagy csak füldugóval:( 

szednori Creative Commons License 2013.02.12 0 0 1332

Eladó Békés megyében egy új,garanciás nyeremény Gorenje RK60359OR alulfagyasztós kombihűtő,retro design,gyönyörű piros színben(inkább bordóba hajló szín).Garancia még 2,5 évig érvényes.

Ára:165.000 Ft

Kérésre fotót küldök,ide nem sikerült feltölteni.

 

 

Érdeklődni:06304680041

szednori@gmail.com

interlevin Creative Commons License 2013.02.10 0 0 1331

 Sok sikert:)!

Előzmény: bankfan (1330)
bankfan Creative Commons License 2013.02.09 0 0 1330

...és amivel kezdenem kellett volna!

 

Köszönöm a tanácsot!

Előzmény: interlevin (1328)
bankfan Creative Commons License 2013.02.09 0 0 1329

Hát...

Ahol eddig próbálkoztam:

Siemens-Bosch - Királyhágó tér

Lomex

RSComponents

Farnel

Sini

Conrad

 

 

Egyébként ez egy különálló, a keretbe bepattintott kapcsoló. Semmi nagyon extra, ha csak az nem, hogy 500db alatt nem tudnak nekem adni :)

Előzmény: interlevin (1328)
interlevin Creative Commons License 2013.02.09 0 0 1328

Kedves Bankfan!

Gongolom a világitáskapcsolóról van szó, azt hallottam, hogy ezt a Siemensnél elég nehéz cserélni, mert egybeöntötték a hűtőtesttel. Van egy nagyon jó szervizünk, az Interlevinnek is ők szervizelnek, de fő profiljuk a háztartási hűtő esetleg meg lehet őket is kérdezni: Hűtőcentrum

322-0408 VII. ker. Dob u. 52. Ha nem is Budapesten van akkor is tud tanácsot adni. Márkaszerviz????? Most kicsit naiv voltam ugye?

Előzmény: bankfan (1327)
bankfan Creative Commons License 2013.02.08 0 0 1327

A típus KG 37S72/07 (elírtam, elnézést)!

Előzmény: bankfan (1326)
bankfan Creative Commons License 2013.02.08 0 0 1326

Lehet, hogy nem ez a jó fórum, de szükségem lenne egy alkatrészre egy 13-14 éves siemens hűtőhöz. A pontos típusa: KH-37S72/07. Az ajtókapcsoló gyártója, pontos típusa is megvan, de a Lomex csak 500db-t tudna nekem szállítani :) A tipusa: Arcolectric C3005CR. A gyártó Angliában még mindíg gyártja, de én egy darabhoz nem tudok hozzájutni. Esetleg tudnátok segíteni ebben?

 

interlevin Creative Commons License 2013.02.04 0 0 1325

Kedves hbbst! Gratulálok az új fagyasztóhoz, sajnos a mi tapasztalatunk is az, hogy sok hiba van már az első használatkor ez a kereskedelmi hűtőknél is igy van. A ventillátor zaja sajnos adott, ha más a konstrukció az nem hűti le ilyen gyorsan a berakott szobahőmérsékletű ételeket (már normál esetben, ha nem kell szerelőt hivni:(). Ha csak normál hűtés a cél akkor szerintem maradni kell a hagyományos hűtőnél, az amúgy is automatán olvad le, és kevesebbet is fogyaszt A+++-os is van. Bővebb tanácsokkal esetleges kérdésekkel segitünk itt is: www.kereskedelmihuto.hu

Előzmény: hbbst (1324)
hbbst Creative Commons License 2013.02.03 0 0 1324

Hát meglett a hűtő. :)

http://elektrobravur.hu/spd/FN6181CW/GORENJE_FN6181CW_NoFrost_fagyasztoszekreny

Mivel nofrost hűtőt nem is láttam, nem tudtam, mire is képes. Bekapcsolás után kb 24 óra alatt hűlt le üresen. Hmmm... Asszony bepakolt kb. 5 kiló, szobahőmérsékletű bébiételt, másfél nap alatt érte el a -18 fokot. Hmmm... Jött a levelezgetés, fórumolvasás, semmi hasonló tapasztalat. Kihívtam a szervízt, kb 10 perces megfeszített munkával megjavítva. Ventillátor nem forgott, egy rezgéscsillapító gumibak megakasztotta. Azóta hűt, minden OK vele. Hangja megkétszereződött, még beszéltük is a feleségemmel a javítás előtt, hogy de szuper csendes... :) Pincében van, különösebben nem zavar, de ha a konyhában lenne, hát na...

Lassan 10 éves lesz a Zanussi kombihűtőnk, no frostot szeretnék, ezen a ventilátor zaj problémán javíthatnának, mondjuk egy nagyobb, kisebb fordulatszámúval.

Előzmény: hbbst (1313)
interlevin Creative Commons License 2013.01.28 0 0 1323

Hát a fújtató hangot elég nehéz elképzelni, de amit hallhatsz az valószinűleg a gáz keringetése a rendszerben. Otthon még egyszer jobban meghallgatom, hátha meg tudlak nyugtatni. Jelentkezem:-)

Előzmény: Dan93 (1322)
Dan93 Creative Commons License 2013.01.25 0 0 1322

Köszi! :) És ez a fújtató hang is normális? Vagy például a tiéd hangja egyenletes?

Előzmény: interlevin (1321)
interlevin Creative Commons License 2013.01.25 0 0 1321

A No frost-os hűtők sajnos tényleg hangosabbak, mert ahhoz, hogy leolvassza megfelelően a jeget a fagyasztóból, ahhoz kell nagyobb teljesitmény, különösen ha éjjel vagy az utcán nincs akkora forgalom akkor tudunk erre jobban felfigyelni. Nekem is ez van otthon Samsung:-) Bővebb hűtős bejegyzések, itt lehet olvasni és kérdezni is: www.kereskedelmihuto.hu

Előzmény: Dan93 (1320)
Dan93 Creative Commons License 2013.01.25 0 0 1320

Sziasztok!

Azokat kérdezem elsősorban, akinek no frost hűtőjük van. Már nem mostanában vettük a no frost-os LG hűtőnket, de már a vásárlás napján észrevettük, hogy hangos. Volt kint szerelő is aki lemérte, hogy hány dB a hangereje és közölte, hogy ez normális. De engem azóta se hagy nyugodni a dolog. Hallom a kompresszort aminek teljesen normális hangereje van. Hallom a ventillátort is, ami a levegőt keringeti. Ez se hangos. Viszont kiad egy hangos, tompa, fújtató hangot is. Ha bekapcsol a kompresszor akkor ez is indul. Viszont ez a hang egy tíz perccel azelőtt abbamarad, hogy a ventillátor is leállna. Olyankor mikor csak a ventillátor megy hallatszik, hogy az sem hangos. Ilyenkor már a kompresszort se hallom, úgyhogy talán azzal lehet a fújtatás is összefüggésben. Amerikai konyhánk van. Nagyon idegesítő a hang. Nem is az a baj, hogy hangos, hanem, hogy zavaró ez a fújtató hang. Szerintetek mi lehet ez? Tényleg normális ez? Azt elhiszem és elfogadom, hogy a no forst hűtők hangosak. De szerntem ez akkor se normális.

Köszi a válaszokat!

Habé1 Creative Commons License 2013.01.17 0 0 1319

Sajnálom hogy így jártál, szurkolok neked.

Esteleg itt is kérhetsz tanácsot ha gondolod nekem is segítettetek már. Elég felkészült és tapasztalt fórumtagok vannak.

 

http://www.panaszfal.hu/index.php

Előzmény: Pizo_S70 (1318)
Pizo_S70 Creative Commons License 2013.01.16 0 0 1318

Természetesen elhiszem, sőt hallottam is. (Sőt a Pana mérnöke is megerősítette, hogy azt kellene hallanom, illetve nem hallanom, amilyen hangot a tiéd kiad.)

Azóta túl vagyok egy kompresszor cserén, kicsivel halkabb lett, de nem csendes, rezonál az egész hűtő és leálláskor koppan a kompresszor.

Nem vagyok hozzáértő, csak azt tudom, hogy ez így nem jó, és nemcsak a kompresszor lehetett a hibás.

Kb. egy hónapja voltak nálunk a szervizből, zajt mértek, ami magasabb, mint a gyári adat.

Úgy látszik, nekem nem jött be ez a hűtő.

Ettől függetlenül azt hiszem, hogy ez egyedi probléma, és nem minden darabnak ez a betegsége, csak nem megfelelően oldja meg a Pana, úgyhogy most levelezgetek velük és a fogyasztóvédelemmel.

Kíváncsi vagyok, mi lesz a vége.

 

Előzmény: Habé1 (1317)
Habé1 Creative Commons License 2013.01.16 0 0 1317

Bár nekem már lassan egy éve van Panasonik hűtőm és nagyon megvagyok vele elégedve, ha visszaolovasol pár oldalt olvashatod is, ez mégsem sokat segít neked. A jó véleményem is hozzásegített egy a fórumomon érdeklődőt hogy  a panasonic hűtő mellett döntsön. Később megkeresett mailon mert hogy az övé nagyon hangos. Több levélváltás után küldött hangot amit felvett és az övé tényleg nagyon hangos volt. Írta hogy reklemál a szervíznél de nem tudom mi lett belőle mert többet nem írt. Lehet mai napig se hiszi el hogy az enyémnek nem is hallani a hangját.

Nos hát ez van. :- O ((((((

Előzmény: Fecke078 (1316)
Fecke078 Creative Commons License 2013.01.16 0 0 1316

Panasonic hütőröl van valakinek tapasztalata?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!