Keresés

Részletes keresés

SzG Creative Commons License 2009.07.17 0 0 1706
Sziasztok,

Keritésen belül 3 éve késő összel ültettem leilandi ciprusokat, vagy 70 darabot, akkor 60 cm körül voltak, most 2-3 méter magasak, de egyelőre nem igazán sűrűek, nem takarnak az utca felöl. Kérdésem hogy szabad-e, érdemes-e nyirni őket, vagy milyen más módon tehetném tömötebbé őket?
kismogorva Creative Commons License 2009.07.16 0 0 1705
Előzmény: kismogorva (1704)
kismogorva Creative Commons License 2009.07.16 0 0 1704
sziasztok tudna valaki segiteni mi lehet a baja a fagyal sövényemnek egymás melletti bokrok száradnak el pedig folyamatossan locsolom.próbálok egy képet berakni.
dritor Creative Commons License 2009.07.08 0 0 1703
hu 2006 rég volt lehet nem válaszolsz ..én azért írok neked mert az a hely érdekelne(ahol találtál sok buxust) mivel én vágott örökzöldekkel foglalkozok fizetnék érte természetesen v az infóért persze h tényleg sok van engem bármilyen mennyiség érdekel folyamatosan ...v te vágnád le és ugy vanném át ha érdekel írj
Előzmény: GKPW (894)
Évi5 Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1702

Tamariska sövényemet buxus vagy fagyal sövényre cserélném.... :)))))

 

De komolyan, ha valakinek kell tamariska sövény (kb 10 m), ősszel elviheti (akkor van esély, hogy meg is fogja) ingyen. Csongrád megyében található.

Kb. derékig érő, de volt, mikor teljesen visszanulláztuk (láncfűrésszel), gyorsan visszanyerte ezt a nagyságot.

 

A váltás oka meg egyszerű: A növény szeretne nagyobbra nőni, de mivel az út szélén van, a biztonságos kocsikihajtás miatt alacsonyabbra lenne szükség. Így mindig dúl a harc köztünk, hogy mekkora nagyság is lenne a legmegfelelőbb.

TTNora Creative Commons License 2009.05.07 0 0 1701

Hű, jó sűrű lesz! Köszönöm a fotókat, már nézegetjük a helyét. :-)

 

Előzmény: Jani71 (1700)
Jani71 Creative Commons License 2009.05.06 0 0 1700

Nagyon szívesen! :-) Azért ahogy tudod, biztosítsd neki a vizet, mert szereti (gondolom, a tápanyagot is meghálálja némi kis növekedéssel :-) )!

Készítettem pár képet így a nyírás előtt, jól látszik, hogy a tavalyi utolsó metszés után idén mekkorát nőtt eddig. A napokban megnyírom, nem akarok sokat ráhagyni, mondjuk 10 cm-rel a tavalyi metszés felett fogom elvágni, aztán ahogy majd nő még, megyek egyre feljebb...

Előzmény: TTNora (1699)
TTNora Creative Commons License 2009.05.06 0 0 1699

Köszönöm, meggyőztél! :-)

Teljes napra kerülne, de köves, száraz talajba. Locsoljuk, amíg akarjuk, hogy nőjön, aztán remélem olyan szárazság lesz, hogy megáll, amikor akarjuk. :-)

Ha van fotód, megköszönöm, ha megmutatod!

 

Előzmény: Jani71 (1698)
Jani71 Creative Commons License 2009.05.05 0 0 1698

Épp' ma délután öntöztem meg. :-)

Saját tapasztalatom az, hogy az elszabadulással nem kell számolni (mégiscsak a Te kezedben van az olló...), a növekedési erélye lehet, hogy legendás, de ha nem vágod olyan gyakran, mint pl. a fagyalt, akkor éppen úgy felnyúlik, mint bármi más (ha tavaly nem vágtuk volna, akkor szerintem már kb. legalább 80-100 cm-es lenne, de így csak mondjuk a fele - bár még az idei első vágás visszavan, végleges méretet akkor tudok mondani). Vagyis vágás nélkül biztos menne fel az égbe, lehetne hatalmas számokkal dobálózni itt, de akkor meg hogy néz ki...? :-(

Ha akarod, holnap hozok képeket. Ott jól fog látszani, ez az egész a felnyúlással kapcsolatban.

Szóval az én javaslatom az, hogy bátran vágj bele, lesz egy kifejezetten vitális, szép, kicsit se kényes (én eddig egyetlen féle, gubacsszúnyoggal kapcsolatos kártételről olvastam itt-ott), jól nyírható, jól takaró, lombhullató sövényed!

Szereti a napfényt (árnyékban megritkul az ágrendszere), a vizet, a jól szellőző, tápdús talajt.

Hajrá! :-)

Előzmény: TTNora (1697)
TTNora Creative Commons License 2009.05.05 0 0 1697

Sziasztok!

Gondolkodom a csodasövény ültetésén, utána is olvastam a hozzászólásaitoknak. Régen írtatok róla (akinek már van), van esetleg frissebb vélemény? Nagyon elszabadul? Milyen gyakran kell vágni?

 

kisszszoros Creative Commons License 2009.05.05 0 0 1696
Ez valami hiánybetegség lehet, jobbára ilyet okoznak egyes nyomelem hiányok a szőlőben is, javaslom, hogy a http://gazdabolt.hu szaktanács részében tedd fel a kérdésedet.
Előzmény: Bubinko (1694)
Jani71 Creative Commons License 2009.05.05 0 0 1695

Nekem pedig a tujákkal kezd gondom lenni. :-((

Szerintetek mi lehet ez? Atka?

Bubinko Creative Commons License 2009.05.03 0 0 1694

Van egy kis gondom a fagyalommal. Nehány helyen szép zöld (1. kép), vannak viszont helyek ahol sárgák (2. kép). Tavaly is ugyanígy volt. Vizet, lombtrágyát egyformán kapnak.

Köszönöm a segítséget.

1. kép2. kép
fautas Creative Commons License 2009.04.25 0 0 1693
Köszönöm, a képek tökéletesen ráillenek.
Előzmény: agicza (1692)
agicza Creative Commons License 2009.04.24 0 0 1692
Előzmény: fautas (1690)
fautas Creative Commons License 2009.04.24 0 0 1691
Még annyit teszek hozzá, hogy minden része sima, nem szőrös, nem szúrós, levelei ősszel szép pirosra színeződnek.
Előzmény: fautas (1690)
fautas Creative Commons License 2009.04.24 0 0 1690
Nem vagyok kertészetileg iskolázott, szeretem az az ilyen egyszerű, igénytelen, könnyen szaporítható novényeket. Pest megye keleti részén sárga orgonának hívják.
Termése nagyon hasonló a ribizlihez, sötét, savanyú.

Segítsetek, mi az igazi (magyar, latin) neve? Zavar, hogy beszélni se tudok róla.
agicza Creative Commons License 2009.04.24 0 0 1689
Ha van hozzá időd, meg lehet próbálkozni az árokásási technikával, kb. másfél-két méternyi átmérőjű körben ásol egy vizesárkot a növény köré, kb. 50-70 cm mélyen, ezzel a széltében menő nagy gyökereket elvágod, és elágazásra serkented. Vmilyen műanyag kordont vonsz köré, amiből nem tud kinőni, majd árok visszatemet.

Ősszel mindez újra kiás, kordonon kívülről, majd a növény kb. méter mély földlabdával kiemel: itt már csak a lefelé menő gyökereket vágtad el, az oldalsók ugye sértetlenek maradtak, majd jó nagy gödörbe átültet a végső (nyug)helyére, innen már mint egy rendes faültetésnél kell eljárni. ÉS locsolni, télire árnyékolni a naptól, és bízni a jó szerencsében és a buxus élni akarásában.
Előzmény: Sziszkó29 (1688)
Sziszkó29 Creative Commons License 2009.04.24 0 0 1688

Kedves Mindenki!

2 db Buxust kéne átültetnünk (építkezés miatt), melyek darabonkénti mérete: min. 1,5m átmérő, 2,5-3m magasság.. Fogalmam sincs, mikor és hogyan kezdjek hozzá úgy, hogy a növényeknek esélye legyen a túlélésre.. Előre is köszi!

Li-Em Creative Commons License 2009.04.23 0 0 1687

Szia!

Örökzöld sövényt szeretnék,de gyorsan növőt:)

Természetesen locsolonám őket nyáron kútról,csöpögetőrendszerrel.

Hál istennek elég nagy a kert,és úgy tervezem hogy a kerítéstől kb 80 cm-1 méterre ültetem hogy onnan is lehessen nyírni

Előzmény: chablis74 (1686)
chablis74 Creative Commons License 2009.04.23 0 0 1686

Bár elvileg akármilyen talajon megél, és szárazságtűrő felmenői is vannak,   rendkívüli  gyors növekedése miatt nagy a vízigénye. A homoktalajok meg nem a jó vízmegtartó képességükről híresek. Ha nyaranta még győzöd is locsolni (amit kétlek), elég egyetlen fagyos-napsütéses-csapadékmentes tél, és az összes kiszárad. Mert sokszor még olyankor sem áll le a növekedése...

És ebbő következően óriásira nő. Elég nagy a kerted? Még nyírással is nehezen lehet kordában tartani.

Ha mindenáron örökzöld sövényt akarsz, keresgélj inkább a  borókák között.

Előzmény: Li-Em (1685)
Li-Em Creative Commons License 2009.04.19 0 0 1685

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni:)

Leylandi ciprusokat szeretnék ültetni a kerítés mellé,kb 30-40 db-ot.

Viszont nagyon homokos a föld,és egy ismerősöm azt mondta hogy nem fognak ezen a talajon megmaradni.Viszont nem szeretnék ennyi pénzt beáldozni ha tényleg nem  maradnak meg homokos talajon:(

Köszi ha válaszolsz

Ali-bá Creative Commons License 2009.04.08 0 0 1684

Én egyszerüen sürün elvetettem mint a borsót szokták, és ezerből kb.száz kikelt az első évben, aztán a következő években még valamennyi. Mikor arasznyi lett a végleges helyére ültettem.  (A forrázással is próbálkoztam előzőleg, de valamit rosszul csináltam, mert egy se kelt ki.) 

 

Ha áthatolhatatlan kerités-sövénynek akarod, akkor ültetsd 20-30 cm-enként és mikor nagyobb lesz ültess a tövébe tűztövist. Az is könnyen szaporítható.

Előzmény: leveste (1679)
Jani71 Creative Commons License 2009.04.08 0 0 1683
Hoppá! Azért azt szeretném tudni, hogy itt most mi van elrontva! Na, mindegy! Az idézőjelek közötti részt kimásolva, beillesztve meg tudjátok nézni a képeket (nem akartam ide, hogy ne foglalja a helyet).
Előzmény: Jani71 (1682)
Jani71 Creative Commons License 2009.04.08 0 0 1682

Atyaég! Mekkora csend van itt!!!

Az egész országban sehol egyetlen sövény?!

A gyökér nem fog kiderülni, majd csak ősszel, de a friss hajtásokból ítélve nem lehet nagy gond. :-)) Azt hiszem, elmondható, hogy sikerrel jártam, dugványról is szaporítható ez a növény (persze a végleges átültetés után lesz az igazi).

<a href="http://kepfeltoltes.hu/090408/DSCF3309_cr_www.kepfeltoltes.hu_.jpg"> 1.</a>
<a href="http://kepfeltoltes.hu/090408/DSCF3310_cr_www.kepfeltoltes.hu_.jpg"> 2.</a>
<a href="http://kepfeltoltes.hu/090408/DSCF3311_cr_www.kepfeltoltes.hu_.jpg"> 3.</a>
<a href="http://kepfeltoltes.hu/090408/DSCF3312_cr_www.kepfeltoltes.hu_.jpg"> 4.</a>
<a href="http://kepfeltoltes.hu/090408/DSCF3313_cr_www.kepfeltoltes.hu_.jpg"> 5.</a>
<a href="http://kepfeltoltes.hu/090408/DSCF3314_cr_www.kepfeltoltes.hu_.jpg"> 6.</a>

Előzmény: Jani71 (1496)
leveste Creative Commons License 2008.12.07 0 0 1681
Szia pyracantha!

Köszönöm a választ.
Közben olvastam egy érdekességet a gledícsiáról, fogyasztható a termése, őrölve, lisztként.
.
Rájöttem, hogy elböktem valamit.
A gledicsiát én koronaakácnak ismerem. A krisztustövis más faj, cserje. (Paliurus spina-christi)
Üdv:
Levente
Előzmény: pyracantha (1680)
pyracantha Creative Commons License 2008.12.07 0 0 1680

Üdv.!

A Gleditsia magot - tavasszal - vetés előtt forrázni kell: egy nagyobb edény fölé fémszitába helyezzük a magvakat, ráöntjük a forró vízet, majd letakarva gőzöljük kihűlésig. Utána azonnal vetni kell... (A magvakat addig - a termésből kifejtve - szárazon tároljuk). Létezik tövísmentes alak is: G. tr. f. inermis.

Vadon - nagyobb állományok alatt -   spontán is kikel és begyűjthető (karógyökerű!)

Előzmény: leveste (1679)
leveste Creative Commons License 2008.12.05 0 0 1679
Sziasztok!
Gleditsia triacanthos - krisztustövis szaporítása érdekelne, légyszi, aki ismeri, írjon pár sort.
Köszi előre is:
Levente
magyarliba Creative Commons License 2008.11.22 0 0 1678
Azt elfelejtettem leírni, hogy hagyományos betonoszlopok voltak az egyik helyen, a másiknál akácoszlopot használtak. Mindkét helyen rendesen leásva, de nem betonozva. Oszloppal együtt fordultak fel mindenütt...:((( Ja, és elég húzós az ára, de semmi konkrétat nem tudok. Talán nekünk olcsóbban megszámolják, mint a külföldieknek.
Előzmény: RCTiv (1677)
RCTiv Creative Commons License 2008.11.21 0 0 1677
köszönöm, úgy látom most már bőven van időm :) és igen a rögzítést jólmeg kell oldani, és ezek szerint erősen megfogja a szelet.
Előzmény: magyarliba (1675)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!