Keresés

Részletes keresés

borcsimama Creative Commons License 2008.12.26 0 0 64852
Sziasztok, vidám napot kívánok!

Andika Dávidról a tejallergia kb. fél éves kora körül derült ki, a lányom túrórudit evett, és a papírját elvette tőle Dávid, és bekapta, pár pillanat múlva telis tele lett kiütéssel. Azután meg evett a lányom tejbegriz-és lekvár keveréke (amit a közértben lehet kapni) abból is kóstolni akart, s ugyan olyan kiütéses lett. Ekkor mondta a doktornéni, hogy ez tejallergia, csak rizstejet, kókusztejet, meg ..... kaphat csak, tejjel meg tejes dolgokkal ne etesse.
Túrós pogácsámból is evett anno, és attól is tele lett kiütésekkel. De olyan, hogy 1-2 órát van rajta a kiütés és utána elmúlik, ha véletlenül bekap olyan dolgot, amiben tej van. Pl.készen vett sós rágcsálni való, amiben tej van. Úgyhogy kicsit nehéz, de megoldja Móni, hogy ő külön mást kapjon, mint a többiek. Hogy mitől van ez, sajnos nem tudom. Azt mondta a doktornő, hogy legalább 3 éves koráig ne kapjon tejes dolgokat. Reménykedek, hogy ki fogja nőni,
. Allergia vizsgálaton még nem voltak.

Megmutizom a függönyöm:
Előzmény: Andi171 (64813)
LRJudit Creative Commons License 2008.12.25 0 0 64851

Így is jellemzik, hogy a billiárd és a gombfoci ötvözete. És valóban szórakoztató. Ketten vagy négyen lehet játszani.

Jóéjt!

Előzmény: Ilonamamzi (64850)
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.25 0 0 64850
jópofa, a billiárdra emlékeztet egy kicsit.
Előzmény: LRJudit (64849)
emoke33 Creative Commons License 2008.12.25 0 0 64848
Mit szoktatok játszani? Mi kártyázunk vagy malmozunk.
Előzmény: LRJudit (64845)
emoke33 Creative Commons License 2008.12.25 0 0 64847
Most az András 5éves volt szeptemberben. Egy éves korában egyszer belázasodott és az egész teste olyan volt, mintha meglett volna forázva és hajtotta ot. Azt mondta az orvosno, hogy herpes az egész testén. A korházban kb. egy hetet volt, ott diétáztatták. Amikor hazajott szép, tiszta volt a kis teste. Nekem elso dolgom volt, hogy kakaót adtam neki. Persze megint bepirosodott, és megint hasmenés. Valójában igy jottem rá, hogy alergiás a tejre, vagyis a tejsavra.
Előzmény: Andi171 (64816)
Zuzana7346 Creative Commons License 2008.12.25 0 0 64846
Kellemes Karácsonyi unnepeket kívanok minden topiktársnak és családjának.

Nalunk is meg volt a vacsora, lányomék voltak családostul. Most mentek el, ugy hogy gyorsan bekukkantottam ide, és nagyon orulok hogy bkrisztin visszatért, és remélem a tobbiek is vissza jonnek, mert így tejsen a topik.
LRJudit Creative Commons License 2008.12.25 0 0 64845

Sziasztok, visszavagyok. Anyósoméknál karácsonyoztunk egyet, gondolhatjátok milyen volt. Bár voltunk 19-en.

Ilonamamzi!

Néhány éve előfordult, hogy karácsonyra 12 beiglit sütöttem és szilveszterre új adag kellett! Na megyek, játékra szólítottak a gyerekek.

Előzmény: Ilonamamzi (64843)
ANHIka Creative Commons License 2008.12.25 0 0 64844
KEDVES TOPIKT'RSAIM

BOLDOG KAR'CSONZI -NNEPEKET KV'NOK MINDENKINEK$
SY;P EST;T.
sAJNOS ELROMLOTT A G;PEMEN A BILLENTZYET,0SSYEVISSYA RJA A BET-KET
Ilonamamzi Creative Commons License 2008.12.25 0 0 64843

Sziasztok!

 

 

Judit!  A beiglimnek akkora sikere van, hogy holnap újra sütnöm kell, a  6 rúdból csak egy falatka maradt.

 

A káposzta is nagyon finom lett, csakúgy mint a tegnapi rántott hal. Nagy a tobzódás, és még nincs vége.

 

BKrisztina & Szmine!  Látjátok milyen örömet tudtok szerezni itt mindenkinek!

 

 

Nyüzike!  Nagyon jól néz ki a hidegtálad, gondolom eltüntették seperc alatt..

 

Az angyalkáim osztatlan sikert arattak. Úgy hogy kétoldaról hízik a májam...

 

 

További boldog ünnepet kívánok Mindenkinek!

penelope06 Creative Commons License 2008.12.25 0 0 64842
Kedves Topiktársak! A gépem rakoncátlankodott, ezért csak most tudok Nektek és Szeretteiteknek áldott, békés ünnepeket kívánni.
pilcher Creative Commons License 2008.12.25 0 0 64841
Szép estét Mindenkinek!

SZMINE - köszönöm!:)
BKRISTIN - örömmel látlak újra! - Kérlek, maradjatok velünk, szükségünk van rátok, inspirálóan kreatívak vagytok.

Egy kedves ismerősömtől kaptam az alábbi szöveget, Bibliát olvasóknak ismerős lesz a párhuzam, tulajdonképpen az 1. Kor. 13 modern formában, és bár én az eredetit tartom persze tökéletesnek, ez is nagyon-nagyon találó.

Ha a házamat fenyőágakkal, gyertyákkal, égőkkel és csilingelő harangocskákkal díszítem fel, de a családom felé nincs bennem szeretet, nem vagyok egyéb, mint díszletrendező.
Ha a konyhában fáradozom, karácsonyi süteményeket sütök kilószámra, ízletes ételeket főzök és az evéshez csodálatosan megterített asztalt készítek elő, de a családom felé nincs bennem szeretet, nem vagyok egyéb, mint szakácsnő.
Ha a szegénykonyhán segédkezem, az öregek otthonában karácsonyi énekeket énekelek, és minden vagyonomat segélyként elajándékozom, de a családom felé nincs bennem szeretet, mindez semmit sem használ nekem.
Ha a karácsonyfát csillogó angyalkákkal és horgolt hópelyhekkel díszítem fel, ezernyi ünnepen veszek részt, a templomi kórusban énekelek, de Jézus Krisztus nincs a szívemben, akkor nem értettem meg, miről is szól a karácsony.
A szeretet félbeszkítja a sütést, hogy a gyermekét megölelje.
A szeretet hagyja a lakásdíszítést, és megcsókolja házastársát.
A szeretet barátságos az időszűke ellenére is.
A szeretet nem irigyel másokat házukért, amiben jól kiválasztott porcelán és odailló asztalterítő van.
A szeretet nem kiált rá a gyerekekre, hogy menjenek már az útból, hanem hálás érte, hogy vannak, és útban tudnak lenni.
A szeretet nem csak azoknak ad, akiktől kap is valamit, hanem örömmel ajándékozza meg épp azokat, akik ezt nem tudják viszonozni.
A szeretet mindent elvisel, mindent hisz, mindent remél, mindent eltűr.
A szeretet soha el nem múlik.
A videójátékok tönkremennek, a gyöngysorok elvesznek, a számítógépek elavulnak.
De a szeret ajándéka megmarad.
Boldog karácsonyt!
gyöngyvirág2007 Creative Commons License 2008.12.25 0 0 64840
Minden kedves Évát és Viktóriát Isten éltesse sokáig!
gyöngyvirág2007 Creative Commons License 2008.12.25 0 0 64839

Szép estét kedves fórumozók!

A képeslap beszél helyettem és írtam egy rövid összefoglalót az x-free blogon a mi rendhagyó Karácsonyunkról, ha érdekel, ott elolvashatjátok. Titeket is belefoglaltalak :)

További szép ünneplést kívánok, szeretettel gondolok Rátok!

Sok puszi mindenkinek: Ari

evanet Creative Commons License 2008.12.25 0 0 64838
Köszönöm a jókivánságot
Előzmény: bkristin (64824)
evanet Creative Commons License 2008.12.25 0 0 64837

Szép kRÁCSONYT KIVÁNOK MINDENNKINEK

Gyönyörűek a karácsonyfáitok, angyalkáitok.yon guszták.

 

JOLIMAMA gyönyörű volt ez a gondolat, köszönjük, hogy megosztottad Velünk.

 

Ágnes gyönyörűek a babák nagy puszi a talpukra, és sok boldogságot az egész családnak.

 

Edocska gyönyörű  a te kis segitő angyalkád igazi kis huncutka azzal a mosolyával

Ilyen segitséget elfogadnék én is

 

 

olimama65 Creative Commons License 2008.12.25 0 0 64836
BKrisztikém! Bocsánatot kérek, tévedtem. Sok gondom volt, nem jól fogott az agyam. Elsőnek gondoltalak, de nem írtam le. Most olvastam vissza csak a hsz-t. A lényeg az, hogy itt vagy és nagyon kérlek maradj velünk és mindenki jöjjön vissza közénk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
olimama65 Creative Commons License 2008.12.25 0 0 64835

Nagyon szép, békés estét Mindenkinek!

 

Látom szebbnél-szebb karácsonyfák készültek, meg még angyalkák is. Majd én is megmutatom a karácsonyfámat, meg az ajándékaimat is.

Bkristin! Sok-sok szeretettel üdvözöllek én is újra közöttünk.  Ha visszaolvasol egy-két hetet biztosan megtalálod, hogy elsők között szerepeltél egyik hsz-emben a hiányzók listáján. Hiányzik a kedves lényed, a jó kis linkek, nézegetnivalók, amiket Te küldtél. Örülök mindenkinek, aki jelentkezett. 

Nusám! Te megint kitettél magadért és nem hazudtoltad meg magad. Imádom a szövegedet és ezt az utmutatót elmentettem.

 

Nuska4 Creative Commons License 2008.12.25 0 0 64834

Áldott, békés karácsonyt kívánok!

 

Csodásak a feldíszített fák, és nagyon fincsinek látszanak a sütik is.

 

Mindenkinek további szép ünnepet kívánok!

rózsaszirom Creative Commons License 2008.12.25 0 0 64833
Kissé megkésve de annál nagyobb szeretettel kívánok minden fórumomozó társamnak és családjaiknak Békés Boldog Karácsonyt!
Ágnes sok sok türelmet és szertetet a két csöppséghez. Tündériek a gyermekeid.
eicu Creative Commons License 2008.12.25 0 0 64832

Bkristin!

Nagyon örülök, hogy itt vagy megint. Sokszor eszembe jutottál míg nem voltál.

 

csipkerozsi Creative Commons License 2008.12.25 0 0 64831

Krisztike de jó, hogy itt vagy! Sokszor gondoltam rád, hiányzott a kedvességed...

A Karácsonynak tényleg varázsereje van:)

Exi örömmel látom, hogy beköszöntél,te is nagyon hiányzol...A babáid is, vajon milyen lehet a fád?Gondolom, sok angyalka repdes rajta...?

HorgIca köszönöm a névnapi üdvözlést,aranyos vagy!Gyönyörű a fád!

Csiripke és mindenkinek köszi a névnapi köszöntést:)

Jutka18 ,Noteasy jól esett a te üdvözleted is!

Nusa aranyos vagy...szolgálati közlemény... :)))

Mennyi gyönyörű fenyőfa! Mindenik nagyon szép!Jó látni a sok szépséget.

Kívánok további kellemes Ünnepet!

 

Előzmény: bkristin (64824)
horgIca Creative Commons License 2008.12.25 0 0 64830

Szép napot és további békés ünnepeket mindenkinek!

 

Szirmok Viki, Viktóriák és Évák, Évikék!

 

Nagyon boldog névnapt kívánok, és további jó ünneplést, pihenést!

evike001 Creative Commons License 2008.12.25 0 0 64829
Szép karácsonyt minden topik társnak!
Láttam milyen sok szép angyalkát csináltatok,
én is csináltam néhányat,és a karácsonyfánk,amin
a szines angyalkák nem látszanak.
karácsonyfa
angyalkák
ráhajtás Creative Commons License 2008.12.25 0 0 64828
Kívánok Nektek további kellemes ünnepeket!!!!!
nyüzike Creative Commons License 2008.12.25 0 0 64827
Szia Kriszti !
Nem haragszom és nagyon örülök hogy itt vagy.
Most éppen szkennelek van egypár régi fürge ujjak újságom 1958 -tól de nem teljes a sorozat ha kész leszek felrakom a képtáramba.
Előzmény: bkristin (64826)
bkristin Creative Commons License 2008.12.25 0 0 64826

Nyüzike, neharagudj, hogy véletlenül kimaradtál az elözö hsz-emböl, Neked is köszönöm az üdvözlést!

 

Előzmény: nyüzike (64677)
ráhajtás Creative Commons License 2008.12.25 0 0 64825
Itt már a boldog csirketulajdonos látható:):):):)Elaludt a csirkén!!!:):):)
bkristin Creative Commons License 2008.12.25 0 0 64824

Sziasztok!

 

Jutka, csipkerózsi, Ilonamamzi, köszönöm az üdvözléseteket, nagyon jólesett! Kár, hogy a hó nem esik / hull ilyen jól....

Évike, köszönöm kérdésedet, jól vagyunk, mi is a karácsonyi lázban égtünk illetve égünk még most is, most még érdekesek a játékok is...

   Agyalkákat horgoltam, halacskákat, harangokat, de sokat nem is fényképeztem le belölük, mert készen lettek, és már mentek is a gazdájukhoz. Meghorgoltam életem elsö karácsonyfáját, egész jó lett, ahhoz képest, hogy kép nem volt hozzá, így tényleg csak a leírás alapján készítettem. Nem tudom, ki írta a mintáját, de nagyon érthetö, és még a legkezdöbbek is el tudják készíteni.

   Édességnek a nyuszturenka-féle gesztenyéset készítettem el, nagyon finom lett, bár kifordítani nem tudtam se gyors, se lassú mozdulattal, söt még rázogatva sem!De mitsem vesztett értékéböl, ha az eredeti tálból szeletelem. Nagyon finom. Köszi!

 

Boldog névnapot kívánok Éva nevü topiktagoknak!

 

 

További szép ünnepet mindnyájatoknak!

 

 

 

ráhajtás Creative Commons License 2008.12.25 0 0 64823
Frenki nagyon várta az ajándékot!!!!!!!:)
ráhajtás Creative Commons License 2008.12.25 0 0 64822

Szép napot kislányok!!!!

Jaj mennyi finomságot csináltatok!

Én gondoltam ma egy bátrat és sütöttem egy zserbót !Gondoltam a beigli,a pogácsa,a diós korongok mellé jól jön!:):)

Nagyon szépek a karácsonyfák!

Ágnes77!Gyönyörűek a babákok!!!!!!Nagyon gratulálok!!!Jó egészséget Nektek!!!!!!!!

Azon gondolgokodom,hogy mindjárt húsvét:):):):):):)A harangokat,angyalkákat,pihéket lassan felváltja a tojás,csibe!!!!:):):):)

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!