Keresés

Részletes keresés

55judit Creative Commons License 2015.08.29 0 0 13228

Értem, köszönöm.

Előzmény: imadomhollandiat (13226)
55judit Creative Commons License 2015.08.29 0 2 13225

Kedves Florian57 !

 

Ezek szerint mégis érdemes lehet kiszámíttatni a nyugdíjat, ha eljön az ideje. Legfeljebb ha kevesebb lesz mint a rokkantsági, maradunk annál. Csak érjük meg! :)

Köszönöm hogy te is tájékoztatsz. Jó egészséget kívánok neked.

 

 

Valami hiba történhetett a fórumban. Nálam  nem látszanak a mai bejegyzéseim, és a rájuk kapott válaszok sem. Sőt, egészen 08.16.-ig minden eltűnt.

Előzmény: Florian57 (13224)
Florian57 Creative Commons License 2015.08.29 0 1 13224

Szervusz 55 judit

 

Bocsánat hogy közbekotyogok, de természetes hogy érdekel minket a sorsunk.

A kérdésedre:

Életkorod miatt Te (és én sem) már nem választhatsz a próbaszámított nyugdíj, vagy a rokkantsági ellátás öregségi nyugdíjként történő továbbfolyósítása között, aszerint hogy részedre melyik lenne a kedvezőbb.

 

Nekünk az a lehetőség maradt, hogy próbaszámítást végeztetünk amikor elérjük a nyugdíjkorhatárt (igazad van ez lehet több is mint ma) és ha az így kiszámított összeg több mint az akkor folyósított rokkantsági ellátás akkor kérelmünkre evvel az összeggel megállapítják az öregségi nyugdíjat Ha viszont az összeg kevesebb az akkori rokkantsági ellátás összegénél akkor nem kérjük a nyugdíjmegállapítást hanem akár életünk végéig maradhatunk rokkantsági ellátásban.

 

Nyilván a magasabb rokkantsági ellátásban részesülőnek nem igazán éri meg a nyugdíjmegállapítás,

míg ha az ellátás alacsony, akkor esetleg van esély arra hogy a számított nyugdíj magasabb lesz

hagyma boly Creative Commons License 2015.08.29 0 0 13219

Az 1949. december 31-ét követően, de 1955. január 1-jét megelőzően született, és 2011. december 31-én I-III. csoportos rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban részesülő személyek nyugellátását 2012. január 1-jétől már nem saját jogú nyugellátásként folyósítják tovább, ezen időponttól kezdődően – függetlenül azon ténytől, hogy az ellátásuk összege nem változott –, már nem minősülnek nyugdíjasnak. Ezért a rájuk irányadó öregségi nyugdíjkorhatáruk betöltésekor lehetőségük nyílik, hogy kérjék az öregségi nyugdíjuk megállapítását.

A fent említett korcsoportba tartozó rokkantsági ellátásban részesülő személyeknek az öregségi nyugdíj igénylésére kétféle lehetőségük nyílik.

Az egyik, hogy a rájuk irányadó öregségi nyugdíjkorhatár betöltésekor a Nyugdíjfolyósító Igazgatóságnak címzett levélben kérik, hogy a rokkantsági ellátásukat azonos összegben öregségi nyugdíjként folyósítsák tovább. Ebben az esetben tehát tényleges nyugdíj-újraszámítás nélkül válnak ismét nyugdíjassá az érintett személyek.

A másik lehetőség, hogy külön erre a célra rendszeresített igénybejelentő lap kitöltésével kérik az öregségi nyugdíj új igényként történő kiszámítását és megállapítását. Ebben az esetben a nyugellátás összegét az új igény elbírálásakor hatályos jogi szabályozás alapján fogják kiszámolni, mely nyugellátás összege eltérhet – akár alacsonyabb összegű is lehet – a korábban megállapított és 2012. január 1-jétől kezdődően már rokkantsági ellátásként továbbfolyósított rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugellátás összegénél.

Előzmény: 55judit (13214)
55judit Creative Commons License 2015.08.29 0 1 13212

Ó, hálás köszönetem! Nagy kő esett le a szívemről.

Bár komolyabb bajom is van annál mint amiket százalékolgattak, de nem merek szólni, nehogy még rosszabbul járjak. Belenyugszok, megvagyok, csak hagyjanak békén. :)

 

Jó egészséget kívánok szeretettel: Judit

 

Előzmény: Ruth22 (13209)
Ruth22 Creative Commons License 2015.08.29 0 0 13210

Kedves Ezmársokk,

merre vagy? Nagyon hiányzol.

Szeretettel: Ruth

Ruth22 Creative Commons License 2015.08.29 0 0 13209

Kedves 55Judit,

az illetővel a 2012.01.01. törvény "történt", mikor kérni kellett márciusban mindenkinek, ha végleges volt, ha nem (a szőnyegbombázás) most pedig a 2015.08.01. működik. Most csak azt hívják azok közül, aki 5 éven belül van a rá vonatkozó nyugdíjkorhatártól, aki kéri rosszabbodás, vagy javulás esetén.

Az idei augusztus elsején törvényerőre emelkedett rész azokra vonatkozik, akiknek épp nincs folyamatban a behívása, mert volt, aki júliusban megkapta a behívót. Rá nem vonatkozott, hiába volt 5 éven belüli és végleges, hiszen 2012-ben ő kérte "önként".

Szeretettel: Ruth

Előzmény: 55judit (13196)
ildó66 Creative Commons License 2015.08.29 0 1 13199

Mindig örülök -és köszönettel veszem- Szakértő Asszony tájékoztatását!

A csoportnak pontosan az lenne a lényege - ahogy azt már írtátok korábban is-,hogy egymást segítsük és a szakértőnk tájékoztatását tanulmányozzuk.

 

Ha tehetem benézek a fórumra de lassan már oda jutok,hogy csak átfutom a bejegyzéseket mert arra nem érdemesek,hogy beleolvassunk.

Nem értem,hogy valakit mi motivál arra,hogy belekössön a másikba,hogy kiforgassa a szavait és támadja?

Sőt, azt sem értem,hogy nem az oldal profiljával  foglalkozó témákat  (pl. politika) miért kell itt "boncolgatni"?

 

Tudom,hogy minden összefügg mindennel, de olyan jó az, amikor tömör, lényegretörő kérdéseket, tájékoztatásokat olvashatunk mentesítve a politikától, a kisípolandó szavaktól....

 

Aki mint leszázalékolt érdekelt az olvasgasson, látogasson el a szakértőnk oldalára, ossza meg velünk tapasztalatait mert minderre szükségünk van, de aki nem érdekelt az keresse máshol a szórakozási/dühöngési lehetőséget!

 

Ha van adminja a csoportnak nagyon kérem,hogy addig törölje a "nem ide való" tagokat amíg azok, akik tényleg szeretnének hasznos információt adni/kapni nem gondolják úgy,hogy kilépnek.

Előzmény: BJszakért (13174)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.29 0 1 13197

Komplexen voltál,nem hívnak. Leírták.

Előzmény: 55judit (13196)
55judit Creative Commons License 2015.08.29 0 1 13196

Remélem úgy lesz. A kérdést azért tettem fel, mert tudok olyan személyről aki szintén véglegesítve volt, mégis behívták. Olyan 2 éve körül volt az eset. Akkor mostanában nem fordul már elő?

 

 

Előzmény: Törölt nick (13195)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.29 0 1 13195

A határozatban is az szerepel,felülvizsgálata nem szükséges,nem kell újból bizottság elé menni.Végleges c2-es vagy.

Előzmény: 55judit (13191)
Ruth22 Creative Commons License 2015.08.29 0 0 13192

Kedves Macus55,

én is ebben a cipőben járok. Gondolom, egyenként nem írnak, csak januárban a zöld "szamárfülön" amin a nyugdíj összege is szerepel - lesz átírva a kifizetés jogcíme, mint 2012. januárban. Ha nem, akkor tévedtem.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: macus55 (13189)
55judit Creative Commons License 2015.08.29 0 1 13191

55.05-ben születtem.

2 betegségemre állapították meg a %-os károsodást. Egyiknél 40%, másiknál 20%-ot írnak, ebből adódóan összesen 52% egészségkárosodásom van. :)

Viszont van egy 3. betegségem is, amit én mindkettőnél sokkal súlyosabbnak élek meg, erről szó sem esik. Ez egy fokozódó gerincbetegség, tehát sehogy nem fog meggyógyulni.

 

2012-ben volt a felülvizsgálat, reklamálni nem mertem, attól féltem, még kedvezőtlenebb lesz a következő megítélés. C2-es csoportba tartozom.

 

"Orvosi rehabilitáció 36 hónap, foglalkoztatási rehabilitáció nem javasolt."

"Jelen állapota alapján felülvizsgálata nem szükséges"

 

Az a kérdésem, vajon behívhatnak-e még?

Bő 3.5 év múlva megyek öregségibe.

 

Hálás lennék többek tapasztalatára, mi van ilyenkor? Vagy gondolatára is.

macus55 Creative Commons License 2015.08.29 0 1 13189

Uj vagyok a fórumban,Eddig csak olvastam a hozzászólásokat,de most kérdezni szeretnék.Én végleges vótam,de 2011 ben alákellett irni a papirt,hogy kérem a vizsgálatot.Szerencsére eddig nem hivtak és most már beletatozom abba a csoprtba aki 5 évvel van a nyugdijhoz. azt szeretném kérdezni,hogy kapunk -e valamilyen értesitést,ezzel kapcsolatban?Már 1 hónap eltelt a hatálybalépés óta,de értesitést nem kaptam a változásról 1955 ös születésű vagyok Köszönöm,ha valaki segit.

sz16 Creative Commons License 2015.08.28 0 0 13188
sz16 Creative Commons License 2015.08.28 0 0 13186
sziporka66 Creative Commons License 2015.08.28 0 2 13185

Az ember feltesz egy cikket, videót, hivatkozást!

Nem azért teszi fel, hogy reagáljanak rá!

Ellehet olvasni, nézni, magunkban dörmögni, stb.......

Nem kell minden írásra reagálni, véleményt nyilvánítani!

 

 

A rokkant vizsgálat valami ilyesmi. Néha a határozat is!  Szép hétvégét Mindenkinek!

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.28 0 1 13183

A munkaköri alkalmassági vizsgálat célja, hogy megállapítsa, egy meghatározott munkakörben és munkahelyen végzett tevékenység által okozott megterhelés a vizsgált személy számára milyen igénybevételt jelent és annak képes-e megfelelni.

Az alkalmassági vizsgálat – elrendelésének okától és idejétől függően – lehet előzetes, időszakos és soron kívüli.
Kötelező az előzetes alkalmassági vizsgálat – a teljesség igénye nélkül – az alábbi esetekben:

  • a foglalkoztatni kívánt személynél a munkavégzés megkezdését megelőzően. Azaz, a belépő új munkavállaló mindaddig nem foglalkoztatható, amíg az előzetes munkaköri alkalmassági vizsgálat elvégzésre nem került.
  • a munkakör, munkahely, illetőleg a munkakörülmények megváltozása esetén, ha a munkavállaló fizikai munkát végez, vagy fiatalkorú, illetve a nem fizikai munkások esetében is, ha a változás miatt a munkavállaló nagyobb vagy eltérő jellegű megterhelésnek lesz kitéve.
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.28 0 1 13182

Itt kezdődik!!:http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99800033.NM   Önnek nincs jogosultsága a dokumentum megtekintéséhez. (You have no rights to view this document.)

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.28 0 1 13179

Nálunk helyileg valami elkezdődött,mert egyre több embert nem engednek dolgozni,orvosilag!

sziporka66 Creative Commons License 2015.08.28 -1 0 13178
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.28 0 1 13177

Ez vicc?Emlékeztető: a fórum létrejött a következő cél érdekében: egymás segítése, minden, ami a felülvizsgálattal kapcsolatos, és ez a szakterületem rehab gazdasági szakértőként.http://www.mszfszk.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=314:tanulmany-a-rokkant-emberek-allami-atvereserl&catid=2:magyar

Előzmény: BJszakért (13174)
BJszakért Creative Commons License 2015.08.27 0 1 13174

Jelenleg minden levelükre válaszoltam, szabadidőmben (ahogy egészségem, családom engedi), megtiszteltek bizalmukkal.

 

Emlékeztető: a fórum létrejött a következő cél érdekében: egymás segítése, minden, ami a felülvizsgálattal kapcsolatos, és ez a szakterületem rehab gazdasági szakértőként.

Tán még él a Megváltozott munkaképességűek fóruma, ott lehet moderálni, érdemes feléleszteni, és regisztrálni, ha itt nem megy. De email itt a kapcsolatoknál lévőn megtalálnak kérdéseikkel: http://www.versenykepesseg.eu/

 

Istenem, adj derűt, hogy elfogadjam a dolgokat, amiken nem változtathatok,

bátorságot, hogy változtassak azokon, amiken tudok,

és bölcsességet, hogy képes legyek megkülönböztetni a kettőt. – Ismeretlen szerző

 

NEM jogszabály, már írtam többször, az csak újságcikk, amely egy minisztériumi előterjesztésről szól, Ha Magyar Közlönyben megjelenik, akkor szokásom szerint tájékoztatok róla, szakmai honlapomon felteszem, értelmezem:
Tehát a cikk, de nem jogszabály: Felgyorsítják a felülvizsgálatokat
http://www.sonline.hu/…g-ele-621356

Már tájékoztattam szabadidőmben itt a fórumokon is az aug.1-jétől hatályos Mmtv módosításról, íme olvassák vissza:
http://www.jogiforum.hu/forum/35/11498.2.0
2015.07.14.21.19. rokkant jogi fórumon
Másik fórumon szabadidőmben (leszázalékoltak fórumán):
a 12760 bejegyzés 2015.07.14.21.21.
……kire vonatkozik Mmtv módosítás, amely 2015.06.13-án  megjelent102.sz MKban!

Bővebb értelmezés szakmai honlapomon itt 4) pontban a végén:
http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=674

Szakmai honlapom azonban a jognyilatkozat tiszteletben tartása mellett olvasható, jogilag és erkölcsileg elítélendő, ha másolják a forrás megjelölése nélkül, ill. úgy szerkesztettem, hogy nélkülem nem tudja használni, aki mélységében nem ismeri ezt a szakterületet, ha egyértelmű választ szeretne ESETÉRE, kérem, keressen bátran, ahogy eddig, válaszolok készséggel magabiztosan, lásd szakmai honlapom, ahol nincs egy reklám sem, csak szakmai anyag 2011. óta.

Fontosnak tartom, hogy az érdeklődők útmutatást kaphassanak az őket érintő kérdésekben szakterületemen(ellátások, felülvizsgálat, foglalkoztatás) mindig az aktuális jogszabályok ismeretében (tények alapján), mert az információk alapján tudatosabban tudnak dönteni, ha ismerik azokat.

Mindenképpen a témához jól értő, felkészült, tájékozott, tapasztalt, szakmai vélemény megfogalmazására képes személy alkalmas erre.

Szakmai weblapomon megtalálja elérhetőségem.http://www.versenykepesseg.eu/

Várom további megtisztelő megkeresésüket. Szép napot

sz16 Creative Commons License 2015.08.27 0 0 13172
sz16 Creative Commons License 2015.08.26 0 1 13160
pimmi Creative Commons License 2015.08.26 0 1 13159

köszi

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.26 0 1 13158

A vitamin,B-komplex,E-vitamin,C-vitamin,Calcium pezsgőtabletta,

Magnèzium pezsgőtabletta,Vit.B6 stb..

Előzmény: pimmi (13156)
akárkisenki Creative Commons License 2015.08.26 0 1 13157

A, B vitaminok, C, D, E.

A házipatika.com oldalán van gyógyszerkereső, lehet szűrni többféle képpen, pl. a közgyógyra kiadhatókat is. Betegségcsoportok szerint is.

De én azt hiszem, a háziorvos írja fel első körben a szükséges gyógyszerek listáját, ez alapján adnak gyógyszerkeretet .

Ha a keret engedi, utána lehet mást is feliratni.

http://www.hazipatika.com/gyogyszerkereso/kereses/vitaminok?search=&atc=A11&tamogatas[2]=kgy#nogo

 

Előzmény: pimmi (13156)
pimmi Creative Commons License 2015.08.26 0 1 13156

melyik vitamint lehet iratni közgyógyra?

Előzmény: Törölt nick (13151)
sili28 Creative Commons License 2015.08.25 0 1 13152

Megkérdezhetem hogy felülvizsgálatnál volt személyes vizsgálat, vagy csak papírokat kellet elküldeni a komplexhez? Illetve vizsgálat, papírok beküldése után menyi idő múlva hoztak döntést?

Előzmény: mokusmakci (13147)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!