Keresés

Részletes keresés

Abu \'l Haszan Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4418
Eszemben sem jutott felülbírálni, senki döntését sem. Arra vagyok kíváncsi, a 7 danból mennyit tud produkálni?
Előzmény: Beginner (4417)
Beginner Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4417
A 7. dant olyan személytől kapta, akinek a döntését nem bírálhatjuk felül. Ha tetszik, ha nem.
Előzmény: Abu \'l Haszan (4413)
Sinmen Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4416

Könyvekhez való hozzászólásomat kiegészíteném azzal, hogy sem az aikido, sem más harcművészeti stílus nem alkalmas arra, hogy könyvből tanuljuk. Nyilván mindenki a magánvéleményét  írja le (akkor is, amikor nemtetszését nyilvánítja ki), de asszem abban egyet tudunk érteni, hogy az edzéseket,  a mesterek (instruktorok, oktatók) személyes tanításait egyik könyv sem pótolja. A könyv támaszt adhat, de a tapasztalást nem helyettesíti.  Azt is írtam, számos könyv van már a piacon, lehet szemezgetni technikai, ill szellemiséggel foglalkozó kiadványokból. kIADÓK: Szenzár, Lunarimpex.

Kezdőként viszont az edzésekre kell eljárni szorgalmasan,  a könyv az majd jöhet egy hajszálnyival később.....

Előzmény: _niko_ (4411)
imici Creative Commons License 2007.05.10 0 0 4415
Shihan Steven Seagal is known as Shigemichi Take(which means: "Warrior who will prosper").
Előzmény: Abu \'l Haszan (4413)
Translator Creative Commons License 2007.05.09 0 0 4414
Nekem speciel hasznos volt, mert az első vizsgám előtt otthon is tudtam nézni, hogy melyik gyakorlatot hogy hívják.

Ellenben ez a "kiterjesztés" cuccos kifejezetten nem kezdőknek szól.
Előzmény: _niko_ (4411)
Abu \'l Haszan Creative Commons License 2007.05.09 0 0 4413
Shigemichi Take Sensei... ki, mi tud róla? ;)
Érdekelne, mennyit tud produkálni a 7 danjából?
Taiszaki Creative Commons License 2007.05.09 0 0 4412
Egyetertes.
_niko_ Creative Commons License 2007.05.09 0 0 4411
(Bocs, privát vélemény) Ha tőlem bárki könyvet kérdez, azzal kezdem "a dinamikus gömböt ne!"
Ha meg is veszed, ne azzal kezd.
Előzmény: Sinmen (4409)
Translator Creative Commons License 2007.05.09 0 0 4410
:: Először is könyvajánlat: Lunarimpex Kiadó "Mesterek és harci művészetek" sorozatából ajánlom az AIKIDO és a dinamikus gömb c. kiadványt.

(És amikor tanulsz belőle, az ikkyo és az irimage elnevezéseket helyből cseréld fel egymással :( )
Előzmény: Sinmen (4409)
Sinmen Creative Commons License 2007.05.08 0 0 4409

Szervusz Rorimack!

 

Először is könyvajánlat: Lunarimpex Kiadó "Mesterek és harci művészetek" sorozatából ajánlom az AIKIDO és a dinamikus gömb c. kiadványt. No és ne felejtsük el Koichi Tohei "A KI a mindennapi életben" c. könyvét sem. Megjegyzem számos értékes aikido könyv van a piacon, van ami technikai jellegű, míg más a szellemiséggel és a belső erő irányításának alapelveivel foglalkozik.

 

Dodzso: A VI. kerületi Lovag u.-ban H, CS. 17-19-ig vannak a Tamassi Aikido Klub edzései, kezdőket mindig szívesen fogadnak. Sőt, kifejezetten kezdőknek indult március 20-án egy dodzsó Zuglóban a Pillangó parkban. Keddi (16-17, ill. 19-20,30)és pénteki (16,30-18) edzésekkel.

 

Tehát máris ajánlottam egy belvárosi és egy "zöldövezeti" dodzsót!

 

Bármilyen további kérdés esetén szívesen válaszolok.

 

Üdvözlettel,

 

Sinmen

Előzmény: Rorimack (4403)
XXL 206 Creative Commons License 2007.05.03 0 0 4408

DE ez még semmi

Tulajdonképpen ez a tábor már csutortokon kezdodik, meghívással. Természetesen

kotelezo hotellel 4 napra ami nem kis pénz.

 

eloszor tortént meg hogy nem engednek ott aludni a dojoban sem.

Hogy menjunk hotelba....

Namost két tréning végett autozok 700 km .. fiztekek még 40Eurot

 

az elkényesedett meg megtollasodott "rokonok" ezt valahogy nem veszik észre

 

majd hétvégen ezért letarolom oket, pfuj

nem lesz részemrol semmi harmonia

 

nem képesek megérteni hogy pld nekunk aki évi 10 táborba járunk kulfodre

mégis mennyibe kerul ez az egész. Mert ok nagy kénelmesen megjelennek évi 2-3 táborban,  nyugati szinvonal, soha nem alusznak hálozsákban ...

 

(Na azért nem annyira van elveszve a helyzet. ugy néz ki hogy valamilyen ismeretségen keresztul egy másik dojoban sikerul szállást intézni)

 

nagyon berágtam rájuk, nem fogok kegyelmezni senkinek se  :)))

meghajtom és jól megszorongatom oket.

 

de az edzéseket alig várom, Tamura sensei 1 hónapja nagyon jó formában volt.

a mi csapatunkat ismeri, eléggé sokat foglalkozik velunk. Már csak ez miatt elmegyek

 

Andris

Előzmény: csibra (4407)
csibra Creative Commons License 2007.05.03 0 0 4407
Én olyat hallottam, hogy azért csak 2 edzés lesz, mert magas az óradíja Tamura senseinek, szegény nyugati sógoraink nem bírják az anyagi megterhelést :)
XXL 206 Creative Commons License 2007.05.02 0 0 4406

üdv

Ti mikor mentek Grazba ??

 

 

Ha jól láttam osztrákok megint leredukálták a trénigek számát.

 

Tavaly megkérdeztem toluk mért csak 2 tréning. Fel voltak háborodva.

Mert hogy Tamura sensei fáradt és oreg.

Én nem értem öket .Ezek elhatározták vagy maguk szerint beskatulyázták öt.

 

ha ott lettek voltak Rómában  akkot láthatták volna hogy napi két 2.5 órás tréninget

oktatot. Még amikor Yamada sensei volt a tanár akkor se hagyta abba.

 

szerintem a "sogorok" megint magukbol indultak ki és nem akaródzik nekik mozogni

 

Dan vizsgám se lesz 1 danra (az ö tanáraik vizsgáztatnak) Tamura sensei csak 2-3 dan vizsgát nézi meg ...

 

Andris

Előzmény: _niko_ (4372)
Rorimack Creative Commons License 2007.04.21 0 0 4405
Köszönöm a tippet!

Igazából nem nekem kellene, én az ilyen fél évszázados kezdést elsiettem, vagy harminc évvel ;)
Előzmény: Pansy (4404)
Pansy Creative Commons License 2007.04.20 0 0 4404
Sziasztok! Köszönöm a hozzászólását mindenkinek... :) Sokat segített!

Rorimack!

Egy nagyon jó könyvet tudok neked ajánlani:Tamura Nobuyosi: Az AIKIDO átadásaés etikettje Amikor elhatároztam, hogy AiKiDozni fogok ez volt az a könyv, amit először elolvastam, mielőtt még a dojoba tettem volna a lábam. (azóta többször is) Rám nagy hatással volt és csak méginkább megerősített abban, hogy ezen az AIKIDO útjára lépjek...

Szerintem bárki bármilyen életkorban elkezdheti az AiKido-t, ha van rá ideje, és tényleg komolyan szeretné csinálni! Szerintem menj el egy edzésre, nézd meg, utána dönts! (Dojot nem tudok ajánlani, mert nem pesti vagyok)

Pansy
Előzmény: Rorimack (4403)
Rorimack Creative Commons License 2007.04.20 0 0 4403
Nekem is van egy dodzsókereső kérdésem: van-e olyan hely Budapesten, ahol szívesen látnának ötven év körüli kezdőt?

Illetve milyen magyar nyelven is megjelent könyvet ajánlanátok, hogyha ugyanez az illető először biztonságos távolságból/karosszékből szeretne megismerkedni az aikidóval, meg ami mellette-mögötte van?
leha Creative Commons License 2007.04.20 0 0 4402
Szia!

Szerintem jó. én először azért mentem máshova, mert kevés volt a heti három edzés (régi szép idők, amikor volt időm heti öt edzésre). Aztán azért, mert máshol előbb ért véget a nyári szünet. Aztán költözés.

én bőven nem voltam/vagyok azon a szinten, hogy "na, itt már mindent láttam, mi van máshol?" de szerintem jó. tanul az ember egy kis alázatot.

minden embernek más az aikidoja, mert minden ember más. alacsony, vagy magas, gömbölyű, vagy sportos, robbanékony, vagy lusta, kemény, vagy puha, stb, stb. mindenki a maga képességei szerint aikidozik. és ez vonatkozik arra is, aki tanítja (szerintem); azzal együtt persze, hogy az oktató felelőssége, hogy oktassa azt is, amit nem szeret annyira csinálni, vagy ami nem fexik neki. két oktató nem feltétlen ugyanazokat az apró trükköket fogja megmutatni, nem feltétlen ugyanabból az irányból fog közelíteni ugyanahhoz a témához. és az sem biztos, hogy mindig mindenben az eredeti oktatód magyarázatát fogod elsőre megérteni.

DE!
ha még viszonylag kezdő vagy, előfordulhat, hogy nehéz lesz az esetleges különbözőségeket megérteni, túllépni rajtuk.
mindenképpen tudjon róla mindkét oktató, hogy máshova is jársz
szerintem
Előzmény: Pansy (4397)
sz332 Creative Commons License 2007.04.19 0 0 4401
És milyen igaz...
Előzmény: névtelen (4400)
névtelen Creative Commons License 2007.04.18 0 0 4400
Gondolatébresztőnek találtam erről egy pár gondolatot: Itt, egy Márton Imre sensei-el készült interjúban, az Aikido magazin netes változatában, utolsó kérdés:

"
AM: Mit üzensz az olvasóknak, az aikidokáknak?
M.I.:
Úgy 10-11 éve, amikor dan-vizsgára készültem, visszahívtak katonának, és Pestre kerültem. Akkor sok klubot végigjártam, sokat tapasztaltam.
Ugyanezt mondtam a mostani, dan-vizsgára készülő tanítványaimnak. Menjenek el hétköznapi edzésekre más klubokba is, és gyűjtsenek tapasztalatokat. Az biztos, hogy egy helyen nem lehet mindent megtanulni. Viszont ezekből a tapasztalatokból fog kialakulni a saját Aiki-doja. Természetesen ezt nem érdemes elkezdeni 2. kyu előtt, mert akkor csak összezavarhatja a tanultakat, de utána azonban nagyon hasznos lehet. Én ezt el is várom az 1-2. kyus tanítványaimtól. És nem csak Aikido edzésekre gondolok: menjenek le más stílust tanulmányozni, tanuljanak más mesterektől, próbálják ki a tudásukat, hogy az más rendszerben hogy állja meg a helyét. Kicsit hasonlít ez ahhoz, mint amikor régen kitanult valaki egy szakmát, elkezdett vándorolni, és más mesterektől sok más mindent tanult, amit beépített a tudásába. Lehet, hogy olyasmit is kap az ember, amire éppen akkor nincs szüksége, de lehet, hogy 20 év múlva ennek majd hasznát veszi valahol máshol. A felesleges dolgokat meg könnyű elfelejteni.
Emellett ne felejtsük el, hogy az Aikido alapjában véve budo, azaz harcművészet. Én egyáltalán nem tartom szégyennek, ha egy aikidós erős is. Nem body-builder-re gondolok, hanem egy egészséges erőre, edzettségre. Attól senki sem lesz kevesebb, hogy normálisan meg tud csinálni 30-40 fekvőtámaszt sőt!"
Előzmény: Pansy (4397)
_niko_ Creative Commons License 2007.04.18 0 0 4399
Szerintem mindenképpen egyeztesd az edződdel.
Előzmény: Pansy (4397)
sz332 Creative Commons License 2007.04.18 0 0 4398
Nincs ezzel semmi gond szerintem. Nálunk még a keresztbeedzés is javasolt volt.
De edzőtől függ, szerintem beszéld meg vele.
Előzmény: Pansy (4397)
Pansy Creative Commons License 2007.04.18 0 0 4397
Sziasztok!

Mi a véleményetek arról, ha valaki tag 1 dojoban, de kevésnek tartja a heti edzés „adagot” ezért néha átmegy 1 másik dojoba is gyakorolni. Nem akar "átpártolni" a másik csapathoz csak többet szeretne edzeni, és szeretne gyakorolni új/más ukékkal is. (Teszi mindezt úgy, hogy azonos vonalon marad.)

Pansy
kistáska Creative Commons License 2007.04.17 0 0 4396
miért? ;)
Előzmény: _niko_ (4393)
bout Creative Commons License 2007.04.16 0 0 4395
Sanat Kumara Creative Commons License 2007.04.14 0 0 4394

köszi srácok!

 

_niko_ Creative Commons License 2007.04.13 0 0 4393
Hol edzel most? :)
Előzmény: kistáska (4392)
kistáska Creative Commons License 2007.04.13 0 0 4392

Én ott kezdtem és értelem szerűen nagyon szeretem :). A tömeg nagy, de legalább megtanulsz állandóan figyelni a környezetedre. MOstanában amióta üresebb dojoban gyakorlok nagy hasznát veszem. Még sosem dobtam senkire senkit és sosem sikerült rámdobni senkit mert mindíg időben észreveszem :D. A többieknek a jelenlegi dojomban ez nem megy olyan jól :D:D:D.

 

Vass Zoli kiváló edző (szerintem) nagyon jól kidolgozott edzésmódszere van. Manapság sokszor hiányolom a rendszert az edzéseimből, mert a jelenlegi mesterem nem építi fel annyira jól az edzéseit hétről hétre.

Előzmény: Sanat Kumara (4390)
sz332 Creative Commons License 2007.04.13 0 0 4391
Én egyszer voltam BME edzést nézni, de nagyon-nagyon nagy
volt a tömeg. Nem tudom, hogy azóta változott-e a helyzet.

Az edző viszont nagyon jó (asszem Vass Zoli a neve).

Az edzésdíj átlagosan 4-5 ezer/hó, ez heti 3 edzés, vagy több.

Esetleg Ogi dojo, Vasas köz

http://ogidojo.uw.hu/

Előzmény: Sanat Kumara (4390)
Sanat Kumara Creative Commons License 2007.04.12 0 0 4390

az jó?azt néztem én is

mennyien vannak,milyen a felfogás?

mennyibe kerül egyáltalán egy hónapra?

 

Előzmény: kistáska (4389)
kistáska Creative Commons License 2007.04.12 0 0 4389
BME
Előzmény: Sanat Kumara (4388)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!