A régi default térkép egy kivezetett google verziót hívott meg, azért nem működött, a http://www.geosetter.de/map_google.html már jól működik, kivéve, hogy az OSMarender, és a MyTopo réteget nem lehet választani. Megcsináltam a http://heyjoe.hu/geosetter.html -t, a geosetterben az OSMarender réteget választva a http://friss.openstreetmap.hu/ csempéit kapjuk, a többi olyan, mint a map_google.html. Sajna a magában a programban kellene a feliratot megváltoztatni, azért ilyen a megoldás.
A múlt szombaton latyakos hó volt fagyott talajon. Szóval még nem ragadt a bakancsra. Viszont Gödöllő és Isaszeg között elzavartak a piros jelzésről mert vadászat volt, ami az önkormányzatnál ki volt hirdetve, de a terepen nem volt kitáblázva. Ha a környékre mész, érdeklődj a vadászatokról.
Félig-meddig offtopic kérdés, de talán annyira mégsem... Honnan tudok hozzájutni up-to-date turistatérképekhez .sqlitedb vagy .ms formátumban? Néztem pár website-on, de nem találtam ilyen formátumú térképeket, csak 2014-ből...
Most szombaton tettünk párommal egy rövid sétát Máriagyűdön. Tényleg csak rövidet, a községháztól mentünk fel a templomig, azt megkerültük és addig még felmentünk ahol van egy szűz Mária szobor és a piros hrsz jelzés bevisz az erdőbe, de tovább- alkalomhoz illő öltözet híján nem. A tájékoztató tábla szerint kb. 500 milliót áldoztak a zarándokhely rekonstrukciójára, ami szó mi szó szépen sikerült. A templomba a belépés ingyenes, de illik egy kis pénzt bedobni a perselyekbe, vagy lehet képeslapot is venni. Magyar zarándokutas jelzéssel a Zengőről lejövet találkoztam a múltkoriban..az egyik jelzés egy már kidőlt, fának támasztott táblán virított, de minőségileg nem volt gondja :)
Igen, valamit változtattak, és még nem jutott időm megnézni, hogy micsodát. Most én is a http://www.geosetter.de/map_google.html oldalt használom. És kb. egy hónapja egy frissítés után az egész meghülyült, exif adatok írásánál hibára futott. Most a 3.4.16 van fenn, 10.25-ös ExifToollal, ez működik. Este, ha lesz rá időm, megnézem, vissza tudom-e rakni a turistautas háttértérképet.
A fórumtársak közül aki esetleg a Geosettert használja a fényképei geokódolására ill. képirányszögek beállítására, megnézné, hogy nála működik-e a program!
Most nálam úgy néz ki, hogy a program össze-vissza működik. A geosetteres linken betöltődik a Google műholdkép, de nem tudom nagyítani, mozgatni ide-oda. A helyjelölők - nem tudom szebben írni, nagyulnak - de mögötte a műholdkép nem. Ha átváltanék térképnézetre akkor vagy átvált vagy nem.
A heyjoe-s linken meg nem töltődik be semmi, fehér a Térkép ablak. Továbbá már egy ideje nem működött a képirányszögeknél a "tölcsér funkció" sem.
Köszönöm ha valaki szán rá egy kis időt és ránéz a fentiekre.
ja bocs, nekem az egyetlen zöld rom jelzés azt jelenti, egy jel :-)
> "két Zl is van", erre írtam reflektálásképp
ja hogy nem is nekem írtad hanem Güszinek
na, kialakul ez lassan :-)
annyit még azért hozzátennék, hogy az arborétumnál levő ismertetőtábla szerint a zöld rom jelzésű út is része a kápolnák útjának (szövegben is írják hogy azon projekt/pályázat keretében került kialakításra, illetve ábrázolva is van a kis térképvázlaton)
hülyének nézés: én meg kaptam egy linket, hogy mi a mária út
Autóval mentünk a Hollókőre, ahol a vár parkolójában tettük le az autót. Nagyon rendben van a parkoló, a hó eltolva, a wc fűtött és kifogástalan állapotú. Megérte a parkolóért kifizetni a 600Ft-ot, ami egész napos parkolást biztosított. Első napirendi pontunk a Szabó kocsma volt, ahol bélyegeztünk és most kivételesen fogyasztás nélkül indultunk tovább az eléggé ködös időben. Hamar elértük az elágazást, ahol a zöldutas jelzésről balra kanyarodtunk a kéktúra útvonalát követve, és meg is jegyeztem, hogy majd itt fogunk visszaérkezni a kerékpárúton. A Hosszú-völgybe leereszkedésnél túratársaim közül páran elővették a csúszásgátlót, én a túrabotokra hagyatkoztam. A Várkút-forrásból érkező kispatak hídján is könnyen át tudtunk menni, majd kezdődött az első emelkedő, ahol a vadcsapások keresztezték utunkat amelyek erősebbek voltak, mint a kéktúrán látható pár régi lábnyom. Hamarosan átértünk a domb Délnyugati oldalára, ami hozta a szokásos saras formáját, de az út mellett jól lehetett ereszkedni a Hollókői patak felé. Némi óvatoskodással könnyen átjutottunk a patakon, majd megkezdtük az emelkedést a Dobogó-tetői nyereg felé. Még tartotta magát a köd, úgyhogy nem volt értelme megtenni a kitérőt a kilátó felé, inkább mentünk tovább a fákon kék sáv jelzéssel jól jelzett úton. Láthatólag kevesebb lábnyom ment erre, többen választották a Dobos-kút felé vezető utat. Hogy a rosszul kihelyezett tábla, vagy a Dobos-kút vonzereje volt az oka, azt csak találgatni lehet... Már a Pusztavárhegy környékén jártunk, amikor megpillantottuk az első kék égdarabot, és mire leértünk már napozni tudtunk a Korona presszó teraszán. Még szerencsére nyitva találtuk, így némi seritalt vételeztünk és kiültünk a teraszra napozni és zoknit szárítgatni. 50 perc múlva vágtunk neki az ismeretlennek, felmentünk a pincesorhoz, majd a hevenyészett térképvázlat alapján próbáltuk eltalálni a megfelelő szekérutakat. A napsütötte Szőlőhegy oldalában már a tavaszban sétáltunk, és ahogy átértünk a tetején, gyönyörű látvány fogadott, jobbról a Hollókői vár és a Cserhát, előttünk a Szécsényi dombság távolban a Karancs sejlett ki a párából, szép időben innen talán még a Tátráig is el lehetne látni. Szépen tudtunk haladni az utakon, bár jelzéseket sehol nem láttunk. Közeledvén a Rimóc-Sipeki-patakhoz azért egyre mélyebb pocsolyákon haladtunk át, így a bakancsokba is friss hűtővíz került. Híd is volt a patakon, de érdekes módon a híd tetején is volt méretes pocsolya, majd 10 méter múlva még 1 vízfolyás, amin a már úgy is mindegy elvét követve gázoltunk keresztül. Hirtelen emelkedő szekérúthoz értünk a Várbérc aljában, melyen zúdult szembe velünk a megolvadt hó vize, de ahogy emelkedtünk felfelé, szép lassan elcsendesült az özönvíz. Egy szintúton átkerültünk a túloldalra, majd legelőn keresztül ereszkedtünk le a kijáratához, ahol már át tudtunk lépni a Rimóc-Nógrádsipek kerékpárútra, amelyet jól láthatólag az akadályokat megkerülő autókkal is járják rendszeresen. Túratervem lényeges részét képezte, hogy a végén az aszfaltos kerékpárúton majd megtisztítjuk a bakancsokat, de az autók által felhordott sár, és a néhol már rommá tört aszfalt miatt, csak az utolsó másfél km volt alkalmas erre, igaz most nem is lettünk nagyon sarasak, mert a latyak nem engedte megtapadni a sarat. A Vár-vendéglő zárva volt, de a Muskátliban megkaptuk a megérdemelt söreinket és a palócleves is nagyon finom volt. Nem tudom, hogy a Zöldutasoknak sikerül e megegyezniük a legelők tulajdonosaival, de ha igen, akkor tartalmas túra alakítható ki ezen az útvonalon, természetesen leginkább aszályos időszakokban, vagy kemény hidegekben, amikor nem a víz és a sár az úr a Cserhátban.
Nem egyetlen darab jel, hanem egyetlen zöld rom jelzésű út!
(Azért zavar némileg hogy ennyire hülyének nézel. :-) )
Erre írtam reflektálásképpen:
"Két ZL is van, ennek szeretnék a végére járni."
Nem kell a végére járni, ott van az OSM-en teljesen pontosan és egyértelműen.
2015-ben, éppen két éve februárban írtam róla Jesper topikjában, a Románkori Templomok közt, bejártam az út jó részét, oláhtamásnak tettem is fel pár képet akkoriban a jelzésekről, mert a Kápolna-réten, ahol a rom jelzés elvileg vezet még ösvény sem volt, vizenyős terület egyébként, és mint ilyen időszakosan járhatatlan.
Most is az.
Hetény Árpád-kori temploma, ezt még akkoriban a topiknyitó Jesper Olsen sem ismerte!
Osztom a véleményed,tényleg így van. Ráadásul ,ahogy egyre nyugatabbra érünk úgy lesznek az emberek egyre kedvesebbek,nyíltabbak. Belső-Somogyban és Zalában majd végig úgy éreztem magam,mintha a Rocki-filmben járnék és azért a táj sem kutya,pláne mikor egy nap megmászol 10-15 dombot...
"...de azért tudom hogy ezek a legszebb részek..."
Ritkán szoktam ilyet írni, de ez nettó butaság! A Mecsek csak egy táj azok közül, ahol az RP-DDK átvág! A Zselicnek, a Göcsejnek, a zalai domboknak és az Őrségnek is megvan a maga szépsége! Hidd el, ha figyelmesen jársz majd, még Belső-Somogyban is meglátod majd a szépséget! ;-)