Keresés

Részletes keresés

annyi baj legyen Creative Commons License 2017.02.07 -1 1 61091

Előzmény: annyi baj legyen (61090)
annyi baj legyen Creative Commons License 2017.02.07 -1 2 61090

Ránéztem:

A régi default térkép egy kivezetett google verziót hívott meg, azért nem működött, a http://www.geosetter.de/map_google.html már jól működik, kivéve, hogy az OSMarender, és a MyTopo réteget nem lehet választani.
Megcsináltam a http://heyjoe.hu/geosetter.html -t, a geosetterben az OSMarender réteget választva a http://friss.openstreetmap.hu/ csempéit kapjuk, a többi olyan, mint a map_google.html.  Sajna a magában a programban kellene a feliratot megváltoztatni, azért ilyen a megoldás.

 

efemm Creative Commons License 2017.02.07 -1 1 61089

Geosetter 3.4.16 + Exiftool 9.99 és http://www.geosetter.de/map_google.html - minden OK.

Előzmény: Pompiere (61088)
Pompiere Creative Commons License 2017.02.07 0 1 61088

Nekem szinte teljesen be van fagyva a műholdkép. A program verzió ugyanaz, az exiftool viszont 10.xx.

Előzmény: jzp2107 (61087)
jzp2107 Creative Commons License 2017.02.07 -1 1 61087

na megnéztem, nekem is 3.4.16-os geosetter van fent

google map linkje az amit írtál, nagyítható mozgatható, minden oké vele

exiftool csak 8.47, de az a térképi megjelenítésbe nem hiszem hogy belejátszik :-)

Előzmény: Pompiere (61077)
Mr. Long Creative Commons License 2017.02.07 -1 1 61086

Köszi, akkor sárra készülök. Teljesítménytúra/terepfutás lesz, remélem nem lőnek közénk.

Előzmény: Csuhás (61085)
Csuhás Creative Commons License 2017.02.07 -1 1 61085

A múlt szombaton latyakos hó volt fagyott talajon. Szóval még nem ragadt a bakancsra. Viszont Gödöllő és Isaszeg között elzavartak a piros jelzésről mert vadászat volt, ami az önkormányzatnál ki volt hirdetve, de a terepen nem volt kitáblázva. Ha a környékre mész, érdeklődj a vadászatokról.

Előzmény: Mr. Long (61084)
Mr. Long Creative Commons License 2017.02.07 -1 1 61084

Van valakinek friss tapasztalata a Gödöllöi-dombsággal kapcsolatban? Mennyire jeges? Vagy inkább totális sárdagasztásra készüljek a hétvégére?

ragnar_lothbrok Creative Commons License 2017.02.07 -6 1 61083

Félig-meddig offtopic kérdés, de talán annyira mégsem... Honnan tudok hozzájutni up-to-date turistatérképekhez .sqlitedb vagy .ms formátumban? Néztem pár website-on, de nem találtam ilyen formátumú térképeket, csak 2014-ből...

donjuan1984 Creative Commons License 2017.02.07 0 7 61082

Most szombaton tettünk párommal egy rövid sétát Máriagyűdön. Tényleg csak rövidet, a községháztól mentünk fel a templomig, azt megkerültük és addig még felmentünk ahol van egy szűz Mária szobor és a piros hrsz jelzés bevisz az erdőbe, de tovább- alkalomhoz illő öltözet híján nem. A tájékoztató tábla szerint kb. 500 milliót áldoztak a zarándokhely rekonstrukciójára, ami szó mi szó szépen sikerült. A templomba a belépés ingyenes, de illik egy kis pénzt bedobni a perselyekbe, vagy lehet képeslapot is venni. Magyar zarándokutas jelzéssel a Zengőről lejövet találkoztam a múltkoriban..az egyik jelzés egy már kidőlt, fának támasztott táblán virított, de minőségileg nem volt gondja :) 

Előzmény: jzp2107 (61035)
HEV Creative Commons License 2017.02.07 0 7 61081

A front miatt valóban ez egy ilyen nap volt ...  :-) Bocs! 

Előzmény: jzp2107 (61076)
annyi baj legyen Creative Commons License 2017.02.07 -6 1 61080

Igen, valamit változtattak, és még nem jutott időm megnézni, hogy micsodát.
Most én is a http://www.geosetter.de/map_google.html oldalt használom.
És kb. egy hónapja egy frissítés után az egész meghülyült, exif adatok írásánál hibára futott.
Most a 3.4.16 van fenn, 10.25-ös ExifToollal, ez működik.
Este, ha lesz rá időm, megnézem, vissza tudom-e rakni a turistautas háttértérképet.
 

Előzmény: Pompiere (61077)
Pompiere Creative Commons License 2017.02.07 -6 1 61079

A geosetteres linknél betöltődik a műholdkép vagy térkép, csak éppen nagyítani és mozgatni nem tudom.

Előzmény: jzp2107 (61078)
jzp2107 Creative Commons License 2017.02.07 -6 1 61078

heyjoe-s nálam se működik, az új helyen lévő google térképes link viszont igen

majd otthonról elküldöm hogy pontosan melyik, de én is guglival találtam meg hogy mire módosult, szerintem az amit te is írtál

Előzmény: Pompiere (61077)
Pompiere Creative Commons License 2017.02.07 -6 1 61077

OFF

 

A fórumtársak közül aki esetleg a Geosettert használja a fényképei geokódolására ill. képirányszögek beállítására, megnézné, hogy nála működik-e a program!

 

Tavaly már gondok voltak a Google térkép betöltésével mert változott a link erre: http://www.geosetter.de/map_google.html

Egy ideig jól működött.

 

Volt egy alternatív link amit még annyi baj legyen szúrt be egy éve: http://heyjoe.hu/geosetter.html

 

Most nálam úgy néz ki, hogy a program össze-vissza működik. A geosetteres linken betöltődik a Google műholdkép, de nem tudom nagyítani, mozgatni ide-oda. A helyjelölők - nem tudom szebben írni, nagyulnak - de mögötte a műholdkép nem. Ha átváltanék térképnézetre akkor vagy átvált vagy nem.

 

A heyjoe-s linken meg nem töltődik be semmi, fehér a Térkép ablak. Továbbá már egy ideje nem működött a képirányszögeknél a "tölcsér funkció" sem.

 

Köszönöm ha valaki szán rá egy kis időt és ránéz a fentiekre.

 

ON

Előzmény: annyi baj legyen (55759)
jzp2107 Creative Commons License 2017.02.07 -6 2 61076

ja bocs, nekem az egyetlen zöld rom jelzés azt jelenti, egy jel :-)

 

> "két Zl is van", erre írtam reflektálásképp

 

ja hogy nem is nekem írtad hanem Güszinek

na, kialakul ez lassan :-)

 

annyit még azért hozzátennék, hogy az arborétumnál levő ismertetőtábla szerint a zöld rom jelzésű út is része a kápolnák útjának (szövegben is írják hogy azon projekt/pályázat keretében került kialakításra, illetve ábrázolva is van a kis térképvázlaton)

 

 

hülyének nézés: én meg kaptam egy linket, hogy mi a mária út

ez egy ilyen nap vót

Előzmény: Törölt nick (61073)
olahtamas Creative Commons License 2017.02.07 -1 10 61075

2017.02.05. Hollókő - Nógrádsipek Kéktúra odafele, virtuális Zöldutakon visszafele.

Autós vagy buszos logisztikával is megoldható körtúrát terveztem vasárnapra, melynek alapeleme a kéktúra volt, majd a visszajutást egy zöldutas kiadvány alapján:
http://zoldutak.hu/wp-content/uploads/2015/01/zoldutak_svajci.pdf

Autóval mentünk a Hollókőre, ahol a vár parkolójában tettük le az autót.
Nagyon rendben van a parkoló, a hó eltolva, a wc fűtött és kifogástalan állapotú.
Megérte a parkolóért kifizetni a 600Ft-ot, ami egész napos parkolást biztosított.
Első napirendi pontunk a Szabó kocsma volt, ahol bélyegeztünk és most kivételesen fogyasztás nélkül indultunk tovább az eléggé ködös időben.
Hamar elértük az elágazást, ahol a zöldutas jelzésről balra kanyarodtunk a kéktúra útvonalát követve, és meg is jegyeztem, hogy majd itt fogunk visszaérkezni a kerékpárúton.
A Hosszú-völgybe leereszkedésnél túratársaim közül páran elővették a csúszásgátlót, én a túrabotokra hagyatkoztam.
A Várkút-forrásból érkező kispatak hídján is könnyen át tudtunk menni, majd kezdődött az első emelkedő, ahol a vadcsapások keresztezték utunkat amelyek erősebbek voltak, mint a kéktúrán látható pár régi lábnyom.
Hamarosan átértünk a domb Délnyugati oldalára, ami hozta a szokásos saras formáját, de az út mellett jól lehetett ereszkedni a Hollókői patak felé.
Némi óvatoskodással könnyen átjutottunk a patakon, majd megkezdtük az emelkedést a Dobogó-tetői nyereg felé.
Még tartotta magát a köd, úgyhogy nem volt értelme megtenni a kitérőt a kilátó felé, inkább mentünk tovább a fákon kék sáv jelzéssel jól jelzett úton.
Láthatólag kevesebb lábnyom ment erre, többen választották a Dobos-kút felé vezető utat.
Hogy a rosszul kihelyezett tábla, vagy a Dobos-kút vonzereje volt az oka, azt csak találgatni lehet...
Már a Pusztavárhegy környékén jártunk, amikor megpillantottuk az első kék égdarabot, és mire leértünk már napozni tudtunk a Korona presszó teraszán.
Még szerencsére nyitva találtuk, így némi seritalt vételeztünk és kiültünk a teraszra napozni és zoknit szárítgatni.
50 perc múlva vágtunk neki az ismeretlennek, felmentünk a pincesorhoz, majd a hevenyészett térképvázlat alapján próbáltuk eltalálni a megfelelő szekérutakat.
A napsütötte Szőlőhegy oldalában már a tavaszban sétáltunk, és ahogy átértünk a tetején, gyönyörű látvány fogadott, jobbról a Hollókői vár és a Cserhát, előttünk a Szécsényi dombság távolban a Karancs sejlett ki a párából, szép időben innen talán még a Tátráig is el lehetne látni.
Szépen tudtunk haladni az utakon, bár jelzéseket sehol nem láttunk. Közeledvén a Rimóc-Sipeki-patakhoz azért egyre mélyebb pocsolyákon haladtunk át, így a bakancsokba is friss hűtővíz került.
Híd is volt a patakon, de érdekes módon a híd tetején is volt méretes pocsolya, majd 10 méter múlva még 1 vízfolyás, amin a már úgy is mindegy elvét követve gázoltunk keresztül.
Hirtelen emelkedő szekérúthoz értünk a Várbérc aljában, melyen zúdult szembe velünk a megolvadt hó vize, de ahogy emelkedtünk felfelé, szép lassan elcsendesült az özönvíz.
Egy szintúton átkerültünk a túloldalra, majd legelőn keresztül ereszkedtünk le a kijáratához, ahol már át tudtunk lépni a Rimóc-Nógrádsipek kerékpárútra, amelyet jól láthatólag az akadályokat megkerülő autókkal is járják rendszeresen.
Túratervem lényeges részét képezte, hogy a végén az aszfaltos kerékpárúton majd megtisztítjuk a bakancsokat, de az autók által felhordott sár, és a néhol már rommá tört aszfalt miatt, csak az utolsó másfél km volt alkalmas erre, igaz most nem is lettünk nagyon sarasak, mert a latyak nem engedte megtapadni a sarat.
A Vár-vendéglő zárva volt, de a Muskátliban megkaptuk a megérdemelt söreinket és a palócleves is nagyon finom volt.
Nem tudom, hogy a Zöldutasoknak sikerül e megegyezniük a legelők tulajdonosaival, de ha igen, akkor tartalmas túra alakítható ki ezen az útvonalon, természetesen leginkább aszályos időszakokban, vagy kemény hidegekben, amikor nem a víz és a sár az úr a Cserhátban.

A túra 20km hosszú lett 700 méter szinttel.

Fényképek:
https://goo.gl/photos/rhYkN1iNq2ZnJPAu8

 

A trekk:

http://www.openstreetmap.org/user/utvonalfelmeresek/traces/2350222

 

Az összes fotó az útvonalról (fent középen a lejátszás gomb végig pörgeti automatikusan):

https://www.mapillary.com/app/user/utvonalfelmeresek?lat=47.996579999999966&lng=19.589146999999997&z=17&feedItem=user-qZQEFQ9HBJ4Ru4hLGKLVCg-activity-user-qZQEFQ9HBJ4Ru4hLGKLVCg-publishing_done-image%3A1486333630179&pKey=C9-iKb7LAy2zY_gph_PBJQ&focus=photo

annyi baj legyen Creative Commons License 2017.02.06 0 3 61074
Előzmény: jzp2107 (61072)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.06 -6 3 61073

Nem egyetlen darab jel, hanem egyetlen zöld rom jelzésű út! 

(Azért zavar némileg hogy ennyire hülyének nézel. :-)  )

Erre írtam reflektálásképpen:

"Két ZL is van, ennek szeretnék a végére járni."

Nem kell a végére járni, ott van az OSM-en teljesen pontosan és egyértelműen.

 

2015-ben, éppen két éve februárban írtam róla Jesper topikjában, a Románkori Templomok közt, bejártam az út jó részét, oláhtamásnak tettem is fel pár képet akkoriban a jelzésekről, mert a Kápolna-réten, ahol a rom jelzés elvileg vezet még ösvény sem volt, vizenyős terület egyébként, és mint ilyen időszakosan járhatatlan.

Most is az.

 

Hetény Árpád-kori temploma, ezt még akkoriban a topiknyitó Jesper Olsen sem ismerte!

viewArticle

 

 

Előzmény: jzp2107 (61072)
jzp2107 Creative Commons License 2017.02.06 0 6 61072

> Egyetlen zöld rom jelzés van az arborétumtól Hetény Árpád-kori templomromjáig, és onnan a zöld sávig, fonódva a Mária úttal.

 

Egyetlen jelzés? Ez nagyon nem így van!

Pedig ott vagy hozzá közel, nem értem miért vagy félreinformált

Ha kell, van még kép, ez csak egy része :-)

Fent van amúgy a mapillaryn is, linkelném de most pont karbantatják vagy nem tudom mi van, de nem elérhető

 

Előzmény: Törölt nick (61067)
hadidoki Creative Commons License 2017.02.06 -6 6 61071

Gyönyörű környéken jártál, de nekem a "Göcsejben átélt tündöklő hajnalok talán a legszebb emlékeim" a RP-DDK útjairól.  

Bár ezt is ki tudja... , bármelyikre gondolok, mindig az tűnik a legkedvesebbnek. :-) 

Előzmény: Törölt nick (61067)
Pulmy Creative Commons License 2017.02.06 -7 4 61070

 
"Azt hiszem HEV-nek igaza van, a Mecsekre több időt kell még szánni, van mit nézni bőven. Tetszik."

 

 

 

 

   Egy ajánlat a Mecsek bejárására 

Előzmény: Törölt nick (61067)
Pulmy Creative Commons License 2017.02.06 -7 3 61069

 Osztom a véleményed,tényleg így van.  Ráadásul ,ahogy egyre nyugatabbra érünk úgy lesznek az emberek egyre kedvesebbek,nyíltabbak.  Belső-Somogyban és Zalában majd végig úgy éreztem magam,mintha a Rocki-filmben járnék és azért a táj sem kutya,pláne mikor egy nap megmászol 10-15 dombot...

Előzmény: hörpölin (61068)
hörpölin Creative Commons License 2017.02.06 -8 7 61068

"...de azért tudom hogy ezek a legszebb részek..."

 

Ritkán szoktam ilyet írni, de ez nettó butaság! A Mecsek csak egy táj azok közül, ahol az RP-DDK átvág! A Zselicnek, a Göcsejnek, a zalai domboknak és az Őrségnek is megvan a maga szépsége! Hidd el, ha figyelmesen jársz majd, még Belső-Somogyban is meglátod majd a szépséget! ;-)

Előzmény: Törölt nick (61067)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.06 -6 5 61067

Simulacrum

 Megvan, igen, de már nem ott él pár éve.

A versről és az összefüggésekről még annyit, hogy még a ház spalettája is zöld, mint a versben... :-)

 

Pulmy

Igen, élvezem, kellemes meglepetés, de azért tudom hogy ezek a legszebb részek, mindenesetre kedvcsinálónak nagyon jó. 

Zobákpusztán nem tudtam körülnézni, mert a mellettem elsuhanó busz némi sietségre ösztönzött, de azért kösz a képeket, majd legközelebb meglesz.

Azt hiszem HEV-nek igaza van, a Mecsekre több időt kell még szánni, van mit nézni bőven. Tetszik.

 

Jzp2107

Rajta van. Ez nem a Kápolnák útja, abból ágazik, és abba érkezik.

Egyetlen zöld rom jelzés van az arborétumtól Hetény Árpád-kori templomromjáig, és onnan a zöld sávig, fonódva a Mária úttal. 

Kár az életet bonyolítani, régóta fent van az OSM-en, teljesen rendben van.

 

Előzmény: jzp2107 (61064)
Pulmy Creative Commons License 2017.02.06 -8 4 61066

Itt a front,újból röpködnek a minuszok 😁😈

Előzmény: nagypapi (61065)
nagypapi Creative Commons License 2017.02.06 -8 4 61065

Apa kezdődik...! :-)

Előzmény: jzp2107 (61064)
jzp2107 Creative Commons License 2017.02.06 -7 4 61064

a szakadozott is jobb mint a semmi

OSM-en biztos rajta sincs..

vagy igen?

Előzmény: Güsziológus (61063)
Güsziológus Creative Commons License 2017.02.06 -7 4 61063

Bizony, ez a Kápolnák útja (Z), pontosabban annak egyik alternatív útvonala, a ZL, egészen pontosan Hetényegyháza határában, a vasúttól pár méterre.

 

Nem tudom az okát, de az útvonal errefelé szakadozott a TUHU térképén.

Két ZL is van, ennek szeretnék a végére járni.

Feltűnő volt, hogy a Km+ is szépen jelezve van.

 

Amúgy a tábla is tetszett, nem bonyolult, a lényeg rajta van.

Ja, és eddig mentünk, itt buszra szálltunk, irány Kecskemét.

Előzmény: jzp2107 (61061)
HEV Creative Commons License 2017.02.06 0 9 61062
Előzmény: jzp2107 (61061)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!