Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.23 0 0 13323

Hali!Ha ez is "rosso"meg a másik is akkor látható különbséggel van legalább kettő alternatí-

va.de egyenlőre még egy sincs.igaz ezt a sziciliai paraszt bácsi egy olyan tikettel adta ami

hihető kinézet.Pont ilyen inkább medicas és a felülete is és a piros az olyan nem homogén bordó.A németnél csak a lapján vannak képek de az olyan mintha mély-bordóra festette volna valaki/nem a természet/igaz viszont a YouTuben lévő mozgóképesen is ilyen bordó!

Meglátom.

Én azért viszek ennyi növényt/nem könnyen,most meg beteg is voltam/mert nyuger vagyok.

munka mellett ez lehetetlen lenne!

Nekem elég mozgalmas ,szép de konfliktusos munkám volt aktív koromban.Ebben találtam meg azt,hogy tanuljak és ne csak hülyüljek az öregedésben.Sokat tudok olvasni utánnuk

és kiváló embereket ismerek meg.Ez kondicionál.És nagy házam van nagy telekkel,lányom meg kirepült.Így hely van.

A unshiu/satzuma/az van,de neked kell szólni mikor kell.Én elfelejtem meg nem ismerem az alanyaid állapotát/oltáshoz/.Ha szólsz küldök.A rokon növény virágzásának örülök,gondol-

tam,hogy nem sikerűlt a dugvány mert nem szóltál.Hátha magról?

Én a tropusiakat elhagytam,sok a güri és a növény tetszhalálos megtartása nem elégit ki.

Csak az érdekel aminek a gyümilyét zabálni tudom!

Előzmény: gáborke (13320)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.23 0 0 13322

Köszi!A DVD az bexarás,már bele néztem/4órás/.Közös barátunknak ott volt pici lánya is.

Zabálni való.van vagy max.2-3éves és van laptopja ésss használja!Feleség is nagyon aranyos volt.

Előzmény: Timonil (13318)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.23 0 0 13321

Hali!Nyugodt vagyok sőt inkább kiváncsi.A német az egy inkább konzervatív "citrom"formájú

de minden "torna ellenére"max rozsaszin./A katalógusba egy szinte bordó szin szerepel/

Ez viszont a texturájában inkább a C.medica"aurantiata",forma meg nem olyan "citromos"

Igaz a levelük azonosnak tűnik!A német texturája inkább bordás és kissé rücskös.

Előzmény: Timonil (13319)
gáborke Creative Commons License 2011.04.23 0 0 13320

Hátha mégis Rosso lesz akkor....

Hogy ti mennyi növényt szereztek be, elképzelni nem tudom főleg Jozsefh-ről, hogy tud ennyi növényt gondozni, annak ellenére is, hogy már nyugdijas. Én csak kb 15 citrussal vagyok el, igaz trópusi gyümiből sokszorosa van.

Sajnos sok trópusi elpusztult télen, pedig szinte minden ritkaságot is beszereztem már, mostmár csak azokat tartom amik jól birják a strapát.

Valószinű jobban áthuzok a mediterrán részre mert sokkal könnyebb öket tartani.

Jozsefh-nek: majd vmi-en satsuma mandarint lehet hogy kérnék tőled, ha megfelelő idő lesz oltásra.

Viszont most szorits levirágzott a Casimiroa, de hogy marad e termés az még most derül csak ki.

üdv

Timonil Creative Commons License 2011.04.23 0 0 13319

Józsi! Nyugodj meg! Innen látom, hogy Limone Rosso!

Nálam most pirosodik:-))))))))

Előzmény: Törölt nick (13317)
Timonil Creative Commons License 2011.04.23 0 0 13318

Szép az Etrog, igazi, ahogy ki kell néznie:-)

A várva várt DVD, sok hasznos tanáccsal. Köszönet érte A.-nak, és mindenért amit értünk tesz:-))

Józsi, csütörtökön jön meg a "cucc" én pedig hétfőn továbbítom neked:-)

Előzmény: Törölt nick (13317)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.23 0 0 13317

Egy a kedvenceim közűl:egy hibrid melynek az a feladata,hogy fél év múlva megrendüljön a bizalmam a Flora-Toscana.de megbízhatóságában.Az ott kibuvárkodott növény az elmúlt egy

évben nem hozta amit hirdettek/igaz magyarázkodás volt/.Ez kedvenc olasz/és magyar/ba-rátaim szerint az igazi.Fél év múlva megmondom,eddig annyit,hogy a növény még nem kész gyümölcse nem látszik azonosnak a német által ajánlottal kinézetre!

A másik két kép a leszedett Judeai cédrát/76 dkg.és 68 dkg./arányait illetve kereszt met-

szetét mutatja.

 

Az utobbi 2képnél a gyümölcsök támasztéka egy Tintori kertészet DVD.Izgalommal tanulmányozom

igaz az olasz nyelv nekem gondot okoz de megoldom.Kedves topik társam kölcsönözte,aki

hosszú idő után ujból magyar levegőt szív aranyos családjával egy darabig.

Előzmény: Törölt nick (13307)
Ales. Creative Commons License 2011.04.23 0 0 13316

Szia!

 

Jó.

Nálam elsőre eltüntek tőle. A gyapjas is.

Előzmény: Törölt nick (13315)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.23 0 0 13315

hali!az actara jó a pajzstetvekre?köszi a választ.

tech-pro Creative Commons License 2011.04.22 0 0 13314

Köszi, ment mail.

Előzmény: oli64t (13313)
oli64t Creative Commons License 2011.04.22 0 0 13313

Vannak.

Be cserepezek neked néhányat.

Lime

Emlékszel én is ezt mondtam, hogy könnyen gyökeresedtek, viszont ha a gyöktörzsre viz került vagy nagyon vizes föld akkor egy hét alatt barnult rothadt. Ezt úgy oldottam meg hogy a gyöktörzs szinte levegőben volt, csak a gyökerek voltak a földbe. A közvetlen közelébe égetett agyaggolyót tettem, kb 2cm körbe, kívülre citrus földet. 3/4 éves kortól már nincs ilyen érzékenysége.

Más dugványnál nem találkoztam még ilyen érzékenységgel.

Nem kell ennyire trükkösen eljárni, ha becserepezed, de nagyon vigyázol, az öntözésnél, hogy a földet 3-4 cm távolságra öntözöd a dugványnál.

De biztos másnak erre jobb megoldásai is vannak.

Üdv,

Előzmény: tech-pro (13312)
tech-pro Creative Commons License 2011.04.22 0 0 13312

Szia!

 

Gratula!

 

A lime-ok hamar meggyökeresedtek, de utána szépen bebarnultak, pedig jó vastag gyökeret hoztak. Egy, úgy tűnik megmaradt. Lehet, hogy korán lett szedve a dugvány.

 

Vannak pomeló magoncaid?

Előzmény: oli64t (13311)
oli64t Creative Commons License 2011.04.22 0 0 13311

A tőled kapott ponderosa. Virágzik.

 

 

Hogy vannak a Lime-ok? Pomelo magoncba nem gondoltad meg magad?

Oli

Előzmény: tech-pro (13296)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.21 0 0 13310

Íz vagy forma?Mert ahogy Ricsi barátom írja egy C.sinensis"Oblungus" az nem semmi,ezt már

elődeink is tudták!De én egy Chironjat sem vetek meg/C.paradisiXC.sinensis/.

 

 

ChironjaOblungos.

Előzmény: tech-pro (13308)
Timonil Creative Commons License 2011.04.21 0 0 13309

Vannak nagyon dekoratív narik, van pár fajta sinensisem, de főképp a keserű narancs fajokra mentem rá.(salicifolia, foetifera, sevilla, canaliculata)

Van egy citrom, és narancs keresztből létrejött hibrid a c.sinensis oblungus az nagyon keményen dekoratív növény, csodálatos!

(Köszönet érte, egy drága barátomnak, akitől kaptam:-))) )

Előzmény: tech-pro (13308)
tech-pro Creative Commons License 2011.04.21 0 0 13308

Én meg a sinensis vonulatért vagyok oda.

Előzmény: Törölt nick (13307)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.21 0 0 13307

Izgatottan várom!De nem a reszelék miatt!Én a C.medica és hibridjeiért rajongok./feleségem csak a limonmedica vonulatért,mert ahogy ő mondja"annak van értelme"/.

Előzmény: Timonil (13302)
Timonil Creative Commons License 2011.04.21 0 0 13306

Őszintén megmondom, hogy pomelo magonccal kapcsolatban nincs tapasztalatom. Valami oknál fogva meghagytam kettőt amelyek már 2 évesek lesznek, elég lendületesen nagyok. És a Honey magjaiból kelt ki vagy 30. Azok még csak 15 cm-ek, de majd valamire jók lesznek. A két nagyobbal, megvárom mi történik:-))

De annyira sosem vonzott a pomelo,(igaz van) én inkább a cédrátokat kedvelem, és az érdekesebb citromokat mint az Amalphitanumok, a mellaroza, és sorolhatnám:-)

 

Előzmény: tech-pro (13304)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.21 0 0 13305

Nem tudom meg erősiteni.Már olyan kicsi fán is képes gyümölcsöt hozni,hogy csak hálozva

szánom rá magam kiváncsiságból.Inkább van egy fajtafüggöség.Van erőteljes nagy bokrom

ami nem minden évben terem és keveset,de van kicsi és fiatal amin írtani kell és csak egyet

engedélyezek neki.ez utobbit mutatom:C.grandis"afrutto rosa".Tudod milyen fajaid vannak

névre?Nekem most szép fajta sorom van Pomeloból.

 

Előzmény: gáborke (13300)
tech-pro Creative Commons License 2011.04.21 0 0 13304

Én is megfigyeltem, hogy okos, mert amíg gyenge, addig egyivarú virágot hoz.

Előzmény: gáborke (13300)
tech-pro Creative Commons License 2011.04.21 0 0 13303

Igazság szerint ha egy szállítmányban van egy magos, akkor ott van több magos is, mert történt beporzás. Általában azért nem magos, mert vagy olyan fajta, hogy steril a virágpor, vagy abban az évszakban azon a termőterületen nem melóznak a beporzó rovarok. Viszont ha steril a virágpor, mint pl. a tahiti lájm esetében, csak másfajta citrussal porzódik be, akkor az nem tiszta pomeló lesz.

Előzmény: Timonil (13297)
Timonil Creative Commons License 2011.04.21 0 0 13302

Hát Józsi, egy Ordinario-ról lesz mit reszelni:-) a maximát meghazuttolja:-)

Előzmény: Törölt nick (13301)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.21 0 0 13301

Így igaz.semmi sem fogható a fán beérett citrushoz.De maga a látvány is fantasztikus.Vagy

csak mert a mediterrán hangulatra fogékonyak vagyunk?És bizony a bolti az vegyszerrel kezelt.Ennek ellenére a feleségek ezt reszelik erre -arra.Hát bizony az én Feleségem nem.

Előzmény: Timonil (13293)
gáborke Creative Commons License 2011.04.21 0 0 13300

Én pomelómániás vagyok, kedvencem, még a mandarint is megelőzi nálam. A bajom az vele hogy 5-6 fámból eddig csak 2 termett, a többi még nem pedig már 4 évesek is vannak. Ugy vettem észre nehezebben válnak termővé mint a többi citrus, de lehet hogy okos a növény és amig nincsennek meg a kellő erős agai addig nem próbálkozik:)))

Előzmény: Törölt nick (13292)
gáborke Creative Commons License 2011.04.21 0 0 13299

Sajna nehéz eltalálni a magos gyümit, én probálkoztam mindenféle, kicsi, nagy, sárga, töppedt stb. gyümölccsel de nemigen találtam jellemző külcsinyt a magosra. Gondoltam be kéne egy kézi röntgengépet szerezni...:))

Előzmény: Timonil (13297)
gáborke Creative Commons License 2011.04.21 0 0 13298

Oltsd rá citromdugványra, pár év multva kilők a lakásból, úgy nő..:)

Előzmény: tech-pro (13296)
Timonil Creative Commons License 2011.04.21 0 0 13297

Sajnos a magos pomelo, olyan mint a lottó. Kevés gyümölcs tartalmaz magot, viszont amibe van, abba tettek rendesen:-))

Én mindig keresem azt, ha magnak kell, aminek a héja kezd körkörösen rohadni, jól meg kell nézni őket, a hálón, és a fólián keresztül. A magvas gyümölcs elöbb kezdi meg a rothadást. Eddig 70 %-ra bevállt. (tipp)

Előzmény: tech-pro (13296)
tech-pro Creative Commons License 2011.04.21 0 0 13296

Szóljatok, ha tudtok valahol magos pomelót, mert van egy nemesgyökerű (állítólag) pomelóm, ami nem halad semerre, csak állandóan virágzik.

 

Kéne neki alany......

tech-pro Creative Commons License 2011.04.21 0 0 13295

Igen, az jó alany. A PT strapabírósága összeadva a grapefruit növekedési erélyével, mondhatni tökéletes párosítás.

 

Csak honnét szerzel ilyet????

Előzmény: Törölt nick (13269)
AddX Creative Commons License 2011.04.21 0 0 13294

Szia. Ez oltvány mivel elég csúnya összeforradással nőtt. (hasítékoltás). Gombaölőzzem le a lombkoronát, vagy a gyökereket ? Nekem champion van, az jó lehet ?

Előzmény: Törölt nick (13272)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!