Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.12.13 0 0 5123
11 óra, budaörsi Tesco parkolója. utána vidám vásárlás :)))))))))
Törölt nick Creative Commons License 2001.12.13 0 0 5122
a lehet hány %-t jelent?
Előzmény: MiSaab (5121)
h i r d e t é s
MiSaab Creative Commons License 2001.12.13 0 0 5121
Én lehet hogy kinézek a felvonulási térre kb 23h körül...
MiSaab Creative Commons License 2001.12.13 0 0 5120
Szia BallaGabor!
Nem te vagy a Gyimi haverja véletlenül???
Én majdnem 1 helyen dolgozom vele... :)
2 irodával arrébb.

üdv.
a topicban!

Törölt nick Creative Commons License 2001.12.13 0 0 5119
param-param... hát ha gy haladunk, megint nem lesz semmi... :( eugen kolléga elérhetetlen, B.Péter kolléga az imént kapott sms-t.
mivanmá'? :)

/me türelmetlen

Előzmény: Törölt nick (5118)
Törölt nick Creative Commons License 2001.12.13 0 0 5118
bakker, ne örülj a hónak, hanem használd ki :) gyere te is nemtudomhova és nemtudommikor :)))))
Előzmény: MiSaab (5117)
MiSaab Creative Commons License 2001.12.13 0 0 5117
Háj pipölz. :D
Kicsit hidin voltam mert sok a melo...
Teccik a hótömeg meg ez az egész :D
Ez az első ilyen telem a zöldvillámmal :I
Reggel ki kellett ásni a hó alól.Élveztem nagyon.
ÁLLAT.
Figyeljetek oda a megfelelő guminyomásra!!!!
0.2 - 0.3 tizeddel magasabb is lehet a téli guminak ilyenkor.
Az autó rendeben van.Hétfőn vizsgázik ,mert 21.én lejár a műszakija.
21.én járna le a mű. a 21 éves SAABnak. :D (kicsit hazudós vagyok,mert már átlépte a 21.et :D)
Ki hinné,hogy ilyen időben semmi bajom vele az ég világon :))) Pedig igy van.
Holnap lesz egy utam de. a rózsakert bev. közp. mögé. Remélem feljutok !!!
hi.
Törölt nick Creative Commons License 2001.12.13 0 0 5116
pedig ment válasz... ;)

na, semmi konkrét?

Előzmény: eugen73 (5114)
lalcus Creative Commons License 2001.12.13 0 0 5115
--- A mai hóesésben nem ismétled meg a túrát? ;-) ---
nem, azaz megpróbáltam: az Örs vezér tértől indultam, Pillangó utcáig (Kerepesi úton max 500m)bő 30 perc volt, majd a Padlizsán utcán 5 perc alatt hazajöttem az Örshöz.... és metróval folytattam az utam....
Előzmény: Hammer (5104)
eugen73 Creative Commons License 2001.12.13 0 0 5114
nem is kaptam meg meg a levelet! de ugy tunik, mas forrasokbol jobban ertesul az ember bizonyos dolgokrol :-))

A sik terep mar nem olyan kihivas, bezzeg ha ugy kell felkapaszkodni valahova, hogy kozben vagy fel tucat ember tolja a farat..

..na persze saabnal eleg a sofor aki a pedalt tolja.. :))

Előzmény: Törölt nick (5113)
Törölt nick Creative Commons License 2001.12.13 0 0 5113
engem nem zavar... de még nincs konkrétum. hegyre akar csalni eugen kolléga :)) de én nemet mondtam, mert sok már (elég) a sík is :)))))

felírom a számod...

Előzmény: B.Péter (5112)
B.Péter Creative Commons License 2001.12.13 0 0 5112
Thom:
Ha van valami konkrét, küldj egy SMS-t kérlek.
Na persze, ha nem zavar a matiz :))
Előzmény: Törölt nick (5111)
Törölt nick Creative Commons License 2001.12.13 0 0 5111
meggondoltam magam :)) eugen-nel lehet, hogy mégis odatoljuk vhova az arcunkat kicsit... de még minden kérdéses :)))
Előzmény: B.Péter (5108)
B.Péter Creative Commons License 2001.12.13 0 0 5110
A dán-német határhoz nem tudok hozzászólni, de a német-osztrákon nem néznek semmit, mivel nincs határ!
Viszont amire vigyáznod kell: azok a parkolók!
Kiállsz egy kávéra, és csak rendőrökön keresztül tudsz kimenni, és akkor ellenörizhetnek.
Ma hallottam, hogy ausztriába menet a labancok ellenörzik a határon a hóláncot!
Előzmény: BallaGabor (5109)
BallaGabor Creative Commons License 2001.12.13 0 0 5109
Sziasztok!

Svedorszagbol mennek haza Karacsonyra kocsival - termeszetesen Saab900-al :) - nemetorszagon keresztul. Nemetorszagban tilos a szöges teligumit hasznalni, itt pedig szinte majdnem minden kocsinak szoges gumija van. Nekem is. Azt szeretnem kerdezni hogy szerintetek mennyire nezik a hataron (dan-nemet es nemet-osztrak) ezt. Nyaron amikor jottem haza meg csak azt sem lattam hogy hol a hatar, annyira nincs mar semmi. De lehet hogy telen vannak ot es nezik ezt?

Gabor

B.Péter Creative Commons License 2001.12.13 0 0 5108
Találtam egy topikot:
Cspassuk a farát a hóban!!!!!!!!!!!!!!!!
Legalább beleéled magad egy picit :)))
Előzmény: Törölt nick (5107)
Törölt nick Creative Commons License 2001.12.13 0 0 5107
tegnap én is voltam tesco (fél 10- fél 11, de akkor és ott fél Budaörs csúszkált (volt egy-két olyan, aki nem brahiból, hanem tényleg tesztelte magát)

de én ma maradok otthon a fini melegben... elég az, ami lesz hazafele :)))

Előzmény: Hammer (5104)
egoaxa Creative Commons License 2001.12.13 0 0 5106
"Nalatok is jobban fuj az elso szelvedore az utasoldalon, mint vezuetooldalon? "

A fűtőrendszer és a borítása között van egy vastag cső. Ha két csavarral leveszed a hangszóró borítást, ami az ablakfűtés kiömlője is, akkor meglátod. Az néha, a gondatlan szerelés következményeként elcsúszik. Ilyenkor fordul elő az említett eset.
Érdemes mindenkinek megvizsgálni, mert ha valakinek elégtelen az ablakfűtése akkor általában az a gond.

Sok sikert

ui.: A leszerelésnél a csavarokkal átellenben van két műanyag fül is, és a belső oldalakon pedig rugós karmok. Óvatosan kell velük bánni.

Előzmény: topik (5101)
B.Péter Creative Commons License 2001.12.13 0 0 5105
Hello Urak

Thom:
Bocs, de most néztem meg a postát, sorry....

vérponty:
Hétfőn voltam kipufogósnál, elég nagy hangja volt, hát megcsináltattam.
Kérdeztem a sportkipufogúkról, 12-28e között van attól függ milyet szeretnél , na persze krómvéggel. Egyébként a középső és hátsó dobcsere /nem krómos/ csövekkel szereléssel a 9000-re közel 40e lett volna.

Csuszkálás:
Tegnap de volt részem benne, de elöl teli barum, hátul pedig nyári turanza van, éles kanyarokban, igen-igen kivitte a fenéket, de lámpánál nagyon szépen indultam el. Az ABS-t pedig igen élveztem.
A mai nappal a helyzet az, hogy viszem Szikihez a járgányt, valószinűleg folyik a váltószimering, és nem lesz ma kész a kocsi, a feleségem matizával pedig nem nagyon szeretnék menni.

Hammer Creative Commons License 2001.12.13 0 0 5104
A mai hóesésben nem ismétled meg a túrát? ;-)

Tegnap éjjel a budaőrsi teszkóban voltunk. A parkoló elhagyott részén csúszkált egy bömös meg egy saxo. Sajnos engem lebeszelt róla a kedvesem. :-(

Előzmény: lalcus (5096)
vérponty Creative Commons License 2001.12.13 0 0 5103
Jezuska a minap megkerdezte, orulnek-e egy "turbos kipufogovegnek". Tudjatok, ilyen 3-4 e FTert szoktak adni kromozott, mindenfele fajta kipufogoveget (gyet mar megneztem kozelebbrol: belu is vannak mindenfele mutyurok). Mondtam Jezuskanak, annyira nem orulnek neki, minek cicazzam a dragamat ugye, de tulkeppen az optikai tunung-szempontokon kivul mire is jo egy ilyen cucc? Turbos hangja lesz kocsinak, 8-D? Csak ezt nem tudom.

vp a lama

Előzmény: vérponty (5102)
vérponty Creative Commons License 2001.12.13 0 0 5102
De "jo" neked, hogy ilyen sokat vezetheted a dragat! Remelem, utana lemos(at)tad...

Nekem a futessel semmi bajom (foleg, hogy garazsban all a Basa), azt kiveve, hogy az anyosulesen nincs ulesfutes/nem mukodik. Tenyleg, gyarilag kellene lennie?

Csatlakoznek a vizsgazok taborahoz: nekem szerdaig harom. Holnap kezdek.

Ja, ha valaki talakozik a Jezuskaval, mondja meg neki, hogy a SAAB900 szerelos kepeskonyvet szeretnem karacsonyra....A westendeset...

vp

Előzmény: lalcus (5100)
topik Creative Commons License 2001.12.13 0 0 5101
Nalatok is jobban fuj az elso szelvedore az utasoldalon, mint vezuetooldalon? A jobboldal pillanatok alatt paratlan, mig baloldalon sokkal tovabb tart. Kezzel is erezheto a kulonbseg a legaramban.
Előzmény: lalcus (5100)
lalcus Creative Commons License 2001.12.13 0 0 5100
SAAB 900i 1988-as évjárat
a fűtés jó, talán túlságosan is: szauna, nem is szoktam teljesen felcsavarni, csak akkor ha nagyon hideg az autó.... talán inkább az a bajom a fűtéssel, hogy eléggé nehézkes beállítani a kellemes hőmérsékletet. Vagy nagyon meleg jön, vagy nagyon hideg, csak finoman lehet a kellemes közepes fűtésre kapcsolni...

Bleki, nekem is 4 vizsgám van a jövő hétre.....
csak túléljük...

Előzmény: RAF2 (5098)
BlackStar Creative Commons License 2001.12.13 0 0 5099
Bleki, nem vagy elfelejtve, csak el vagyok havazva, mint az országút......
Ne is mondd, itt a vizsgaidőszak, de még zéházok, szombaton kezdem, aztán a jövő héten lesz vagy tíz... Aztán karácsonykor vizsgák, meg még zéhák, feladatleadás, és egy kellemes szigorlat... Áááááá.... :((
Havazás RULEZ! :))
Előzmény: lalcus (5097)
RAF2 Creative Commons License 2001.12.13 0 0 5098
szep lehetett a teli suhanas.
hogy vagy megelegededve a futessel?
milyen evjaratu a saab 900-asod?
Előzmény: lalcus (5096)
lalcus Creative Commons License 2001.12.13 0 0 5097
bocs, helyesbítenem kell: tegnapi hóesésben

Bleki, nem vagy elfelejtve, csak el vagyok havazva, mint az országút......

Előzmény: lalcus (5096)
lalcus Creative Commons License 2001.12.13 0 0 5096
Sziasztok
A mai hóesésben egy kellemes dunántúli Balatonkerülő körutazást tettem.
Bp(M7)- Balatonfüzfő(72)- Veszprém(8)-Somlóhegy- Vasvár(74)- Zalaegerszeg- Nagykanizsa (7)- Letenye- Csáktornya(Horvátország)- Letenye(7)- Siófok(M7)-Bp

A SAAB900 príma autó ezeken a havas utakon!!!! Nincs is jobb nála!!!!
A többi autó összevissza csúszkált (kivátképp a nagy böhöm mercik és béemvék meg a Ladák), lassan mentek, látszott, hogy nem bírják az ilyen utakat.
Én pedig vidáman és fürgén húztam el mellettük. Persze nem felelőtlenül, óvatos vezető vagyok. De a SAAB biztonságosan és stabilan ment, hiába a skandináv viszonyok között otthonosan érezte magát a kékség.
Somlóhegyen történt csak egy gixer: egy keskeny bekötőúton mentem (forgalom sem elöttem, sem utánam), szűzhó az úton, még nyomtáv sem volt. 90 fokos balra kanyar, kis lejtővel, lelassítottam 20-ra, lassan fordulok, autó feneke elindul, a SAAB szinte helyből keresztbe állt. Persze nem lett semmi baja sem. Utólag megnéztem, az út tiszta jég volt (lefagyott az alja) és ráesett a hó, ami eltakart mindent. Ezen a szakaszon visszafelé 5-tel jöttem, de így is megcsúszott az autó.... több megcsúszásom nem volt!!!
A legrosszabb rész a 8-as út volt Vas megyében. Nagy hó, hókása, két nyomtáv... nem is nagyon mertem előzni, nagyon rossz átmenni a hókásán, rendesen dobálta a SAAB-ot. De més autókat mégjobban.
Viszont az autópályán ment a legtökéletesebben. az út le volt takarítva, nem volt hókása, de az erős havazás miatt hó volt az úton. A többi autó 90-es tempóban haladt, én általában 100 felett, kényelmesen, és biztonságosan a gyér forgalomban.

(fél órája értem haza)

Törölt nick Creative Commons License 2001.12.12 0 0 5095
nauraim...
prószáljuk meg még1x...

ma este esetleg egy csúszka? idöpont szerintem 10 után (lehet vitatkozni), hely bárhol!

Péter, válasz ment :)

maratham
thom

B.Péter Creative Commons License 2001.12.12 0 0 5094
Megnéztem a gyerek SAAB-t.
Hát az ára kicsit borsos, de mindegyik ilyen autónak, amelyet autógyár forgalmaz.
Egyébként senkinek nem ajánlom, hogy vegyen gyermékének /no nem az anyagiak miatt :)))/, mert nem tudja hajtani. Ha ráül akkor a lábát oldalirányba kell helyezni, és úgy nagyon nehéz hajtani. Érdekes, hogy a tervezők erre nem gondoltak!
Megszólalt a kétgyermekes apuka! :)
Pedig a nagy autók egészen jók!
Előzmény: Hammer (5093)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!