Keresés

Részletes keresés

monyesz Creative Commons License 2008.04.02 0 0 23523
Én inkább elővettem a nagymama alu edénykéjét (tejmérő volt anno, annak jó a füle), annak meg kinöntő csőre nincs és igazából kicsi, csak fél literes.
Előzmény: H_G (23521)
monyesz Creative Commons License 2008.04.02 0 0 23522
Na kapkodd el a daráló kérdést, ha már vettél téglát !

Ugye a tamperolás az állandó kell hogy legyen elvileg, szűrőámérőtől függően 13-15kg (olyan nincs hogy "nem tömörítettem nagyon a kávét", tessék mérleggel próbálkozni), a darálás finomságát kell majd úgy igazítani, hogy a 30ml időre folyjon le. És ez kávénként más lesz, mert pl. a pörkölés befolyásolja.
Legjobb írni hogy melyik kávéhoz hová kell állítani a darálót (Iberital tulajok ezért vágynak nagyon egy jó skálára).
Előzmény: forey (23508)
H_G Creative Commons License 2008.04.02 0 0 23521
Persze hogy nem olyan jó, mint egy igazi tejgőzölő edény (v. dzsezva, a másik célra), de mint olcsó és könnyen megtalálható pótlékkal, azért ki lehet vele húzni pár napot.

Előzmény: monyesz (23519)
SiD- Creative Commons License 2008.04.02 0 0 23520

Nem értem, miért van az, hogy kézzel megnézem a finomságot és durvábbnak tűnik, mint pl. más előre darált kávé (vagy legalább olyan) és mégis, ez lefullasztja, máson pedig átszalad a víz...

 

Jobb a szemcsék adhéziója. Olajosabb, frissebb lehet a kávé, nincs annyira megprörkölve, kiszáradva.


Előzmény: forey (23508)
monyesz Creative Commons License 2008.04.02 0 0 23519
Próbáltam olyanban tejet gőzölni, de baromira nem áll kézre !
Előzmény: H_G (23488)
H_G Creative Commons License 2008.04.02 0 0 23518
Savasnál szerintem nem ront a helyzeten; a hamusra túlpörkölt KV az, aminél érdemes egész rövidre fogni az előáztatást (legalábbis énnálam). Kb. 3 és 8 mp között variálom a szünetet a végső csapolás előtt, fajtától függően. Nagyon jó kis eszköz ez, kárpótlásul az olcsó gépek nehéz életű gazdáinak :)
Előzmény: monyesz (23516)
H_G Creative Commons License 2008.04.02 0 0 23517
A szemcsék alakja is számít, nemcsak a méretük.
Előzmény: forey (23508)
monyesz Creative Commons License 2008.04.02 0 0 23516
A pre-infusion-nak a lényege hogy annyi vizet kapjon a kávépogácsa, amit azonnal fel is szív, elkezd megdagadni, a kioldódás is megindul, így jobb ízű kávé képződhet.
Savas jellegű kávéknál viszont talán jobb lenne kerülni a technikát - gondolom én. Azt olvastam, hogy egyesek éreznek jellemző különbséget egyes kávéknál a két lefőzési módot alkalmazva.
A főzőfejet jól melegítsd be !
Előzmény: Prof (23497)
forey Creative Commons License 2008.04.02 0 0 23515
Köszi, Krel;-))!
Előzmény: krel (23511)
forey Creative Commons License 2008.04.02 0 0 23514
Igeeeen, igen, így nézegetem, tesztelem, hogy isztok-e elég kávét, vagy csak beszéltek róla!:-))!

Az a baj, hogy baromira nem tudom megjegyezni, innen is látszik, hogy kezdő vagyok:-((( Meg másként néz ki a szemes csomagolás, meg a tégla. Most már írni fogom, hogy mit iszom:-)) Próbálok valami jó kedvenc-listát összeállítani.

Megyek iszom egy kv-t.
Előzmény: yeahhh (23510)
SiD- Creative Commons License 2008.04.02 0 0 23513

és egy kérdésem is lenne, az normális ha melegedés fázisban sziszeg a gép? olyankor enged valami gőzt/túlnyomást a szabadba, vagy valami rendellenes tömítetlenséget jelez? ahogy kigyullad a zöld lámpácska elhallgat. És ez így megy ha fűt akkor sziszeg is, szóval bekapcsolva periodikusan sziszeg fütyül :)

 

Szerintem normális a sercegő hang, minél nagyobb a bojler és a készülékház, annál nyomatékosabban van jelen. Ilyen hangja van az Olympiámnak (3 literes bojler):

http://youtube.com/watch?v=O_XIAQzfeY4

 

Nem hinném, hogy szivárogna valahol....esetleg vízkövesedéstől a fejben lévő kis szelepnél (ilyenkor picit csöpög a fej bemelegedéskor).

Előzmény: RCTiv (23467)
szabcika Creative Commons License 2008.04.02 0 0 23512

Jól látom hogy zabadakkot január 20-án kitiltották a topikból egy hétre?

(ő eredetileg nem VDani véletlenül?)

:D 

krel Creative Commons License 2008.04.02 0 0 23511
Nekem talán az oro a kedvencem a Molinari-k közül, de úgy emlékszem, hogy téglában kevésbé volt jó a gépemhez, mint az espresso.
A daráló beállításánál nincs nagyon más út azon kívül, hogy méregetsz, úgy ahogyan a honlapon le van írva.
Előzmény: forey (23508)
yeahhh Creative Commons License 2008.04.02 0 0 23510

"...nagyon bejön nekem ez a Molinari Espresso! Ez is keverék, mármint arabica-robusta?..."

 

Ez most valami éberségi teszt akar lenni?:-) Utoljára Te írtad le az összetételét (23 132.hsz), azóta nem hiszem, hogy változott volna...:-)    (80/20%)

Előzmény: forey (23508)
szabcika Creative Commons License 2008.04.02 0 0 23509

www.eszpresszo.com , ott pedig a "Daráló beállítása" címszó alatt...

Előzmény: forey (23508)
forey Creative Commons License 2008.04.02 0 0 23508
Nem tudom mi van, nem igazán tudom követni most a fórumot, az én hibám? Egyszer én is megkaptam a gyanúsítást hogy más nickel vagyok fenn, de nem értem mi értelme lenne. Mindegy.

Más téma: VETTEM ma egy tégla Molinari Espresso-t, tényleg jól megy a Gaggia vele. De 2-3 alkalommal lefullasztottam, pedig mivel itt szóltatok, nem tömörítettem nagyon a kávét...

Nem értem, miért van az, hogy kézzel megnézem a finomságot és durvábbnak tűnik, mint pl. más előre darált kávé (vagy legalább olyan) és mégis, ez lefullasztja, máson pedig átszalad a víz...
Mikor próbáltam nem erősen tamperolni, jó lett, tényleg nagyon finom íze van, köszönöm a tippet, nagyon bejön nekem ez a Molinari Espresso! Ez is keverék, mármint arabica-robusta?
Milyen a Molinari Oro, van tapasztalatotok vele?

Két kérdésem van: HONNAN TUDOM hogy milyen kell legyen az ideális őrlési finomság (mai tapasztalatom elbizonytalanított). És holnap megyek vásárolni darálót! Ezért is kérdezem, hogy honnan tudom, mi az optimális őrlési finomság?

Segítsééééég!!!:-((((
Vén Resu Creative Commons License 2008.04.02 0 0 23507
Na ez az ami nem stimmel.
Előzmény: _MrB_ (23506)
_MrB_ Creative Commons License 2008.04.02 0 0 23506
Nem tudom, de a mostanit el ne rontsuk. Teljesen korrekt.
Előzmény: Vén Resu (23505)
Vén Resu Creative Commons License 2008.04.02 0 0 23505
Nem, nem, félreértesz.  Én azt kérdeztem, hogy hány ember van a "zabadakk" nick mögött?
Előzmény: zabadakk (23504)
zabadakk Creative Commons License 2008.04.02 0 0 23504

 

Hányan használjátok ezt a nicket?

 

 

Még ez is? :-(

 

Csak ezen a néven szólok hozzá, nincs más nickem. Bármilyen más társítás csak hibás feltételezésen alapulhat.

Előzmény: Vén Resu (23500)
Prof Creative Commons License 2008.04.02 0 0 23503
Hali!

Hogy őszinte legyek, az üzletben szinte alig láttam kávét. Két hét múlvára ígértek
új szállítmányokat (Danesit is többek között), akkor visszamegyek és körbenézek.

Prof
Előzmény: H_G (23501)
zabadakk Creative Commons License 2008.04.02 0 0 23502

 

Igazából bármelyik Vasedényben vagy hipermarketben lehet kapni ronda, de a tejhabosításra alkalmas fémedényeket fekete bakelitnyéllel

 

 

Itthon kipróbáltam mindent és van néhány bögrém, ami tökéletesen bevált. Nem jók a gömbolyded falú vagy aljú és nem jó a széles bögre. Az egyenes falú, inkább hosszú, mint széles porcelán bögrék abszolut beváltak. Azt szoktam csinálni, hogy a hideg tejjel feltöltöm őket 1/3 részig és egy pillanat alatt felhabosítom őket úgy, hogy púposan kiáll a hab. Ezután mindenki önt hozzá annyi kávét, ahogyan szereti.

 

Pillanatnyilag ez tűnik a legegyszerűbb, leggyorsabb, a családi életet, nyugalmat  legkevésbé zavaró metódusnak. :-) Ja, és mindig készítek egy felesleges adagot is,  mert a hab annyira kapós, hogy mindig elcsemegézi a társaság.

 

Azt is megjegyezném még, hogy mintha az UHT tejek jobban habosodnának, mint a friss. Vagy ez csak kivételes eset lehetett?

Előzmény: H_G (23488)
H_G Creative Commons License 2008.04.02 0 0 23501
A szemesek nem kerültek vissza?

Előzmény: Prof (23497)
Vén Resu Creative Commons License 2008.04.02 0 0 23500

Most már megmérem, ha lehetőségem lesz rá. Hányan használjátok ezt a nicket?

Előzmény: zabadakk (23498)
zabadakk Creative Commons License 2008.04.02 0 0 23499

 

Kisebb szállítmányt bárkinek beválalok. Felezgetésre legfeljebb addig gyűjtetek a munkahelyen kv-s zacskókat.

 

 

Jól értem, hogy felezgetésre hívsz fel?  Mint jeleztem, 100%-os arabika, illetve 10% és 20% robusztás érdekel - ezekben bárkivel szívesen üzletelnék. Merre laksz én a VII. kerületben.

Előzmény: luigi- (23493)
zabadakk Creative Commons License 2008.04.02 0 0 23498

Ha minden jól megy, holnap megmérem egy ipari vákuumszivattyú áramfelvételét nyitott csővel és lezárva.

 

 

Tudod mit, Resu, ne mérd meg, mert az olajcsapdás rotációsoknál az olaj visszacsapószelepként működik, így a külső nyomás ellenében nem kell dolgozniuk. Tulajdonképpen egy turbomolekulária szivattyú közelíti azt meg, amire én gondoltam, de azóta utána néztem, hogy a gyakorlatban ott is vannak trükkök beépítve annak érdekében, hogy a motornak ne kelljen közvetlenül a külső nyomás ellen dolgoznia.

 

Mi van még? A nagy tömegek hőfokszabályozása? Oké, legyen ebben is neked igazad. Van még valami?

Előzmény: Vén Resu (23495)
Prof Creative Commons License 2008.04.02 0 0 23497
Hali!

No, leküldtem most egyet így. Fura volt, már a gép hangja is egészen más.
Nem átszalad a kávé, hanem tényleg látszik, hogy küzd, és jóval lassabban is
jött le.
Bár csak töredék időre, a crema megfogta a cukrot.
A Hausbrandtnak nekem eddig nem volt igazán jó cremája (most sem lett, de
javult), a Lucafféval próbálkozom majd holnap vagy holnapután egyet.

Az íz/aromavilág differenciáját nem éreztem annyira, mert most más kávé főtt,
mint rendesen szokott.

De ezt is nézegetem majd. :-)

Az viszont ma hátorzottan nem tetszett, hogy a Rezső téren komoly mértékben
redukálódott a pod-választék (három polc helyett csupán egy), viszont lettek
borok (minek?).


Prof
Előzmény: monyesz (23473)
apogge Creative Commons License 2008.04.02 0 0 23496
Sziasztok!

Csak köszönetet szeretnék mondani azoknak, akik segítettek és bíztattak pár hete, a darálóm beállítása kapcsán, úgy tűnik nagyjából sikerült anélkül, hogy tönkretettem volna. Ezeket vettem első körben. Persze ittam már mindkét versenyzőből előtte is, de így azért más, hogy én darálom.-:)
Még egyszer köszi, jó kávézást mindenkinek.


Vén Resu Creative Commons License 2008.04.02 0 0 23495
Tudod mit, zabadakk! Ha minden jól megy, holnap megmérem egy ipari vákuumszivattyú áramfelvételét nyitott csővel és lezárva. Bár erősen kételkedem benne, hogy a vákuum kialakulása után megnőne az áramfelvétele, ha mégis így lenne, itt a fórumon megkövetlek érte!
Előzmény: zabadakk (23472)
H_G Creative Commons License 2008.04.02 0 0 23494
Egy félkilós Buongostót hoznál nekem is?
Előzmény: luigi- (23493)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!