Keresés

Részletes keresés

genziana Creative Commons License 2010.08.09 0 0 2968
Körkérdés:

Csak nálunk csökkent a tejhozatal, vagy más is hasonló cipőben jár?

Egyszerűen nem tudom mi van a csajokkal, esznek, jó mondjuk nem isznak annyit, mint máskor, de jó ha van napi 5-6 liter tej, 7 kecsitől. Pedig már férfi is állt a házuk tájára......
genziana Creative Commons License 2010.08.09 0 0 2967
Olyan sokra nem is mentem el, csak pár nap. Bár úgy veszem észere alig vagyunk most egy páran akik írogatnak.
Előzmény: Törölt nick (2964)
krnemarika Creative Commons License 2010.08.08 0 0 2966
A mosogatóvízbe egy kevés ecetet és szódabikarbónát szoktam tenni. Aztán alapos öblítés.
Előzmény: Törölt nick (2962)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.08 0 0 2965
A párom munkahelyén (húsüzemben dolgozik) deptal-MCL nevű mosogatószert használnak. Nagyon jó cucc,de ők asszem 26 literes kiszerelésben veszik. Hungaro-casing kft. a cég neve,így rá tudsz keresni,hátha tudnak valami jót mondani.
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.07 0 0 2962
Na, Domestossal ott vagyok, ahol a part szakad, szappanos hipó. :) Igen, valami kézkímélő, klórmentes fertőtlenítő kellene, amihez ráadásul nem kell mittudomén fix 40 fokos víz, hogy hasson is és ne is tegye tönkre az edényt. Majd kutakodok neten...
Előzmény: genziana (2960)
genziana Creative Commons License 2010.08.07 0 0 2961
Végre végeztünk a festéssel, már nagyon untam ezt az általános felfordulást ami volt. De most ragyog minden.
De az tuti, hogy egy hétig nem fogok most takarítani annyira elegem lett belőle az elmúlt napokban.
Amúgy mindenki sajtozik, vagy nyaral, hogy ilyen nagy a csend?
genziana Creative Commons License 2010.08.07 0 0 2960
Én egy mosogatós flakonba keverek össze vizet meg domestost, és amikor mosogatok borítok bele, de ezt nagyon alaposan el kell öblíteni. Valamint van egy olyan márka, hogy Ecover. Még én se próbáltam, mert nem olcsó, de állítólag jól lehet vele fertőtleníteni, és környezetkímélő is. Tudok egy helyet Pesten ahonnan" jó " áron be lehet szerezni. És a múltkor láttam DM- be is.
De még egyszer hangsúlyozom ezt csak hallottam, nem tudom azt állítani, hogy tényleg jó, vagy nagyon szar.
Előzmény: Törölt nick (2959)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.07 0 0 2959
De leült a topik! :)

Lenne egy kérdésem, ti szoktátok valamivel fertőtleníteni az eszközeiteket? A műanyagot nem tudom kifőzni, sem a nagyfazék peremét, ilyenek. Átlátszó, mértékes műanyag vödörbe fejünk, és a késen, kavarólapáton is van a tejbe érő műanyag, amit kifőzni nem lehet. Hipóval meg nem szeretném, valami kevésbé büdös és szagos dolog volna jó, amit aztán nem vesz át a tej. Bár érdekes, mióta fejek, eddig csak néha volt gond a kólival, és az sem biztos, hogy ettől, de jobb a biztonság. Szóval valami enyhe szagú fertőtlenítő mosogatószer létezik?
iLane Creative Commons License 2010.07.29 0 0 2957
Ez tuti? Ellentmondó infokat találok ezzel kapcsolatban. A kultúra doksiján az van hogy a beoltott tejbe... (lásd a link az előző hozzászólásomban)
Előzmény: genziana (2955)
genziana Creative Commons License 2010.07.29 0 0 2956
Na most én egy pár napra eltűnök, mert festés lesz.
Minden jót!
genziana Creative Commons License 2010.07.29 0 0 2955
Hát az Anivetes cuccokhoz nem tudok hozzászólni, mert én Mosonmagyaróvárról rendeltem az oltót, és a kultúrát is. Talán nézd meg az Anivetes honlapot, hátha fenn van az adagolása, vagy hívd fel őket. Egyébként először a kultúra és utána az oltó.
Előzmény: iLane (2943)
faqkac Creative Commons License 2010.07.29 0 0 2954
http://www.sajtkeszites.hu/blogbejegyzes/2009/05/07/feta-sajt-keszitese-hazilag

Ezt tudom ajánlani!
Előzmény: hanimun (2953)
hanimun Creative Commons License 2010.07.29 0 0 2953
És mennyi ideig érleljem a savóba a kocka alakú fetákat, mielőtt olajba teném? Mert csak készen kéttam.
Előzmény: faqkac (2922)
iLane Creative Commons License 2010.07.29 0 0 2952
Köszönöm a tippet. Itt is azt irják, hogy a már beoltott tejbe kell tenni a sajtkultúrát...
Előzmény: krnemarika (2946)
RontóPál Creative Commons License 2010.07.29 0 0 2951
Kösz, csak egy kósza gondolat volt, végül is a következő gyártás során majd elkülönítek egy 30 dekás darabot, és próba szerencse!:-)
Előzmény: Törölt nick (2945)
B1114 Creative Commons License 2010.07.29 0 0 2950
Üdv emberek

Valakinek nincs tapasztalata arról a Ph-mérőről amit ezen az oldalon : http://www.plazacity.hu/labornite/webaruhaz.php?kid=16&s=nev
virágföld ph-teszternek írnak????
Alkalmas lehet ez sajt ph-jának mérésére???...
üdv
krnemarika Creative Commons License 2010.07.28 0 0 2947
Szia!
Alvasztás után kell hozzáadni a gyümölcsöt. Én kevés porcukorral is szoktam ízesíteni. A gyümölcsöt turmixolom, de keverhetsz hozzá lekvárt, vagy szörpöt is. Amit szerettek. Ezután már szigorúan hűtőben tárold! Ha kicsit állt, akkor finomabb, de azonnal is fogyasztható. Ha szeretnél máskor is készíteni, akkor az ízesítés előtt vegyél le egy pohárnyit a következő adag oltójának.
Előzmény: Törölt nick (2940)
krnemarika Creative Commons License 2010.07.28 0 0 2946
Szia!
Én is Anivet-es tejoltót használok. 2 liter tejhez kell 1 ml, akkor a 10 literhez 5 ml.
Eddig csak gomolyát készítettem, de ki szeretném próbálni a sajtot is. Vettem kultúrát, és adtak hozzá egy tájékoztatót is a sajtkészítéshez.

1 kg sajt készítéséhez (beltartalomtól függően) szükséges:

10 l tej, 5 ml tejoltó, 1 púpozott késhegynyi "EZAL MA 400-1" sajtkultúra.(egy tasak kb. 5 alkalomra elegendő) , 1 l sós víz (1 l vízben keverjünk el - ízlés szerint - kb. 4 púpozott teáskanálnyi sót)
Készítés:
1. A tejet melegítsük fel 37 - 38 fokra.
2. tegyük bele az 5 ml tejoltót, és hagyjuk ezen a hőmérsékleten 40 percig. Langyos aludttejet kapunk.
3. Az aludttejbe keverjük a sajtkultúrát, és melegítsük fel 38 - 39 fokra. 30 percig tartsuk ezen a hőmérsékleten. Ez idő alatt folyamatosan kevergetni, törni kell, mert a savó az edény tetejére, az alvadék pedig az aljára kerül.
4. A 30 perc letelte után szűrőkendőn át szűrjük le, és tegyük a prés alá.
5. Amikor már nem csöpög a savó, vegyük ki a kendőből és sós vízben - úgy hogy ellepje - áztassuk egy napig.
6. Csöpögtessük le, és már szeletelhetjük is, ill. elkezdhetjük a sajt érlelését. Érlelés nélkül félkemény "Mozarella" jellegű sajtot kapunk.

Sok sikert és jó étvágyat!
Előzmény: iLane (2943)
RontóPál Creative Commons License 2010.07.28 0 0 2944
Szervusztok!

Én is beléptem az amatőr sajtkészítők közé, és eddig elégedett vagyok. Azt szeretném kérdezni, hogy pl. borban áztatással lehet-e, érdemes-e próbálkozni?

Kösz: RP
iLane Creative Commons License 2010.07.28 0 0 2943
Végülis az AniVet-nél vettem tejoltót és Cheezine sajtkultúrát csak néhány apróságot felejtettem el megkérdezni, hogy melyikből mennyi kell mondjuk 10 liter tejhez és melyiket kell először beletenni??
Előzmény: genziana (2937)
iLane Creative Commons License 2010.07.28 0 0 2942
Házi gyümölcsjoghurtba lédús és aromás gyümölcsöket szoktam turmixolni. Eper a kedvenc, de barack is jó, abba még külön szoktam kis aszalt barackot kockázni. Ha egy kanál mézet teszel hozzá még jobb lesz. Málna például az apró magok miatt kicsit kellemetlen ha nem szűröd le, de izlés kérdése ki mennyire finnyás az ilyesmire.
Előzmény: Törölt nick (2940)
iLane Creative Commons License 2010.07.28 0 0 2941
Ja, köszönöm. 2008-ig gyorsan eljutottam, de ott besűrűsödnek az események a topicban. :)
Előzmény: faqkac (2935)
genziana Creative Commons License 2010.07.27 0 0 2937
Kezd el a végéről olvasni, én is azt teszem, még mindig nem értem végig rajta. Egy kis füzetbe kiírtam magamnak egy csomó hasznos dolgot. Amúgy ahogy csinálod a sajtokat napról napra, úgy fogod mindig másképp készíteni és egyre jobb lesz...
Hej, de nagyképű voltam...
Bocsi, úgy beszélek, mintha ezer éve ezzel foglalkoznék, és tudnék mindent, pedig igencsak kezdő vagyok még a témában.
Ja és nyugodtan kérdezz, az itt fórumozó emberek tök jó fejek, és szívesen válaszolgatnak. Már én is feltettem egy- két hülye kérdést, de még mindig próbáltak rávezetni a helyes útra.
Előzmény: iLane (2933)
genziana Creative Commons License 2010.07.27 0 0 2936
SIMIKA!

Küldtem emilt, olvasd el légyszi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
faqkac Creative Commons License 2010.07.27 0 0 2935
Itt!!!!!
Csak qva sokat kell visszaolvasni! Én visszamentem 10évet és igen sok időbe tellett, mire összeollóztam! Kitartás! :-)))
Előzmény: iLane (2933)
leraa Creative Commons License 2010.07.27 0 0 2934
Köményes, fokhagymás-köményes szupi. Legalább is csináltam már ilyet, és aki szereti a köményt, az nagyon szerette a sajtban is (én alapból úúútálom a köménymagot)
Előzmény: Törölt nick (2921)
iLane Creative Commons License 2010.07.27 0 0 2933
OK, köszi a tippeket, szétnézek...
A sajtkeszites.hu-n kivűl hol találok még különböző recepteket. Főleg jó gomolya és tehéntejes sovány félkemény sajt érdekelne. Köszi...
Előzmény: faqkac (2930)
faqkac Creative Commons License 2010.07.27 0 0 2930
Próbáld tüllel! (minta nélküli függöny anyag)
Előzmény: iLane (2929)
iLane Creative Commons License 2010.07.27 0 0 2929
Egy nagyon kezdő kérdésem van, még csak 1-2 friss sajton vagyok túl és problémám van a ruhával amiben a sajt préselődik és csöpög. A konyharuha szöszölődik és belemegy a sajttésztába. Néztem gézt is, de olyan nagy egybefüggő és sűrű szövésűt nem találtam. Miben kell ezt jól csinálni?
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.27 0 0 2928
A fetát konkrétan kecsketejből készítik eredetileg. :)

Amúgy én most újabb recepttel próbálkozom, amit egy kecsketartásos könyvből vegyítettem magamnak, eddig még jó állagúak a sajtok, megnézem, milyen lesz két hét múlva. Szóval a lényege, hogy mivel joghurtkultúrás, ezért 36+ fokban jobban szaporodik a kultúra. 38 fokon kultúrázom, 20 perc múlva 38 fokon oltom, majd 35 perc múlva felvágom nagyobb darabokra, és 10 perc múlva mogyoró nagyságúra (már ahol sikerül), és még tíz percig lassan melegítem vissza 38 fokra. Egyelőre a friss sajtok egy kicsit nyikorognak, de úgy vettem észre, hogy gyakran az ilyenekből lesz csak igazán jó pár hét múlva. Mindenesetre nem túl kemény, és áztatva is jó.
Előzmény: genziana (2927)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!