Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

egoka76 Creative Commons License 2010.09.02 0 0 2640

Hali!

 

Vettem, köszönöm a megnyugtatást, nem akartam erőltetni  a szerelőnél, mégis én vagyok  a laikus, de ő is gondolt erre, hogy a rendszer állandó nyomás alatt van, és így lehet nem érezzük spaiszerrel feszegetve sem, és ezért kottyan csak akkor, ha egy pillanat alatt kell a keréknek ugrania.

 

Akkor ráveszem egy cserére, aztán majd megírom a látottakat:)

 

 

Előzmény: betg (2638)
mazz Creative Commons License 2010.09.02 0 0 2639
Sziasztok.Akkor ez a hiba jelenség ugyanaz a hátsó futómű zörgéssel, más mi adhatja még ezt a zörgő hangot.
Előzmény: egoka76 (2636)
betg Creative Commons License 2010.09.01 0 0 2638
Üdv biztos ,hogy az de csak úgy lehet ellenőrizni ,hogy el kell engedni a nyomást a hidraulikából felnyomni a lengőkarokat ,hogy szabadon mozogjanak és le kell kötni a hátsó kanyarstabilizátort és ekkor fogod érezni ,hogy log a lengőkar de felesleges mert 9999.999999% ,hogy az a baja .
Előzmény: egoka76 (2636)
betg Creative Commons License 2010.09.01 0 0 2637
ok igy már tudom holnap hívlak
Előzmény: reseller (2635)
egoka76 Creative Commons License 2010.09.01 0 0 2636

Napot!

 

Még mndíg hátsó lengőkarcsapágy ügyben. Mi a szar kotyoghat hátul, ha nem az? Talán a gumibak, vagy mi, mert amikor a kerék ugymond leesik hirtelen egy úthibán, tehát lefele mozdul hirtelen, akkor kottyan valami...

 

 Ellenőrzéskor aknáról feszegettük az alját, de akkor nem érezni kotyogást, lötyögést. HA szar akkor kellene-e kottyannia, vagy az állandó feszülés miatt így nem lehet ezt megnézni? VAgy ha nem így, akkor hogyan tudom biztosan,hogy az a szar? Marhára idegesít már, megnéztünk mindent, még a féknyergeket is, de azok sem csinálják. JA menet közben akkor is kotyog úthibákon, ha fékezek közben, tehát nincs a fékhez köze.

 

KÖszi!

 

Üdv.

reseller Creative Commons License 2010.09.01 0 0 2635

notebook ügyben, keress

 

Előzmény: betg (2631)
betg Creative Commons License 2010.09.01 0 0 2634
Nem szokott elszakadni de valószínű elszakadt a cseréje egy igazi szívás mert általában nem lehet bovdent cserélni, csak a vezető csővel együtt ahhoz meg le kell bontani az egész alját .
Előzmény: John Zero (2632)
Attila00011 Creative Commons License 2010.09.01 0 0 2633

Sziasztok!

 

Néhány napja tűnt fel, hogy amikor kinyitom a csomagtér ajtót, akkor nem kapcsol fel a csomagtér világítás és a központizár is visszacsuk. Arra gyanakszom, hogy valami a nyitásérzékelővel történhetett, mert ha valahogy ügyesen mozgatom az ajtót, akkor fel-fel villan a lámpa. Valaki tudna segíteni, hogy ezt merrefelé találom meg?

 

Attila

John Zero Creative Commons License 2010.09.01 0 0 2632
Tegnapi C5 meglepetés: húzom be otthon a kéziféket, és csak a kar lendül, szinte szabadon. Azt hiszem elszakadt a bowden.

Ha jól olvastam, ez is típushiba, előfordult már mással is (vagy berozsdásodás?)

Zsánpierre, zsánpierre, milyen bort ittál amikor a bowdent méretezted? :-)
betg Creative Commons License 2010.08.31 0 0 2631
Elnézést de milyen számon hívjalak? és milyen ügyben?
Előzmény: reseller (2630)
reseller Creative Commons License 2010.08.31 0 0 2630

betg!

 

Várom hívásodat.

 

 

Cymantrene Creative Commons License 2010.08.30 0 0 2629

Kösz!

Ha aktuális lesz, kereslek.

Előzmény: betg (2621)
Cymantrene Creative Commons License 2010.08.30 0 0 2628

A BX-t én is oda viszem, ha kell, de ahogy a PSA-topikban is írtam, kb. azt csinálják meg, amit a szájukba rágok. Monnyuk azt legalább jól, meg közel is vannak.

Kösz a választ!

 

Előzmény: John Zero (2627)
John Zero Creative Commons License 2010.08.30 0 0 2627
Cymantrene:
Ja.. Én a Citroen-Peugeot klinikára vittem (nem márkaszervíz), többnyire elégedett vagyok velük.
Menni fogok betq-hez is (pont a hátsó ablak üveg nyithatósága miatt), csak még nem jutottam oda... Utána tudok nyilatkozni majd :-)

Előzmény: Cymantrene (2620)
John Zero Creative Commons License 2010.08.30 0 0 2626
Cymantrene:
"Rozsdásodra hol és mennyire hajlamosak?"

12 év gyári rozsdaelleni garancia van, de! csak akkor érvényes, ha 4 év után (és utána 2 évente) elviszed márkaszervízbe átnézetni, kb. 5-6 ezer Forint/átnézés.
Ha használtat veszel, akkor jó, ha ezt ellenőrzöd, hogy vitték-e?
Előzmény: Cymantrene (2620)
betg Creative Commons License 2010.08.29 0 0 2625
Üdv ha van némi müszerész képesitésed akkor biztosan meg tudod oldani fejből nem tudom de kb 5 perc alatt kimérhető egy izzós vizsgálólámpával megszurkálod az ajtóátvezető vezetékeit és kifog nyílni az ablak a vizsgálólámpát testre kell tenni .
Az üvegen egy vékony 2 eres kábellal összekötöd a kapcsolót és a nyitó vezetéket és egy testet a kapcsolóhoz amit kapcsolni fog, az üvegről le kell kötni a kapcsolót
Előzmény: joc069 (2624)
joc069 Creative Commons License 2010.08.29 0 0 2624
Van némi müszerész képesítésem, ezért bátorkodom javítgatni, de C5 még soha nem javítottam így nem tudom mi hol van benn. Ha tudnál segíteni, hogy a microkapcsoló vezetéke pontosan hova is megy a hátsó ablaktól akkor ki tudnám mérni végig hogy jó-e. és az a zárnyitó vezetékeit is végigmérném, ha tudnám honnét indul. (Nem akarom az összes kárpitot leboncolni....)
Még egy kérdés, az elektronikában (szervízben) nem lehet kikapcsoltatni ezt a hátsó zár működését?
Előzmény: betg (2623)
betg Creative Commons License 2010.08.28 0 0 2623
Üdv nincs biztositéka, a bsi nek ad egy testet inkább ne nyúlj bele ha nem megy ezt látni kell de javítható.
Előzmény: joc069 (2622)
joc069 Creative Commons License 2010.08.28 0 0 2622
Üdv Mindenkinek!
Köszönöm a segítséget, igazatok volt, az üvegen el volt szakadva egyik szál, és a nyitómotor kábelja is meg volt törve. De sajnos hiába javítottam ki mindegyiket (a kábeleket a csomagtérajtónál bejövő kábelektől a microkapcsolóig és a működtető motorig is kimértem) mégsem működik. Nem tudjátok hová érkezik a microkapcsoló által adott jel, és a mozgatómotor kábeljai? Van valahol esetleg biztosítékja?
betg Creative Commons License 2010.08.28 0 0 2621
üdv hát ne légy lusta 06 308213274, benzines hmmm na jó én dízel párti vagyok ebben a típusban szerintem jobb a dízel, a legmegbízhatóbb a 2.0hdi én a 2.2hdi szeretem, a benzinesben talán kevesebb km lesz a km óra amit eddig láttam 10 ből 9 ben tekerve volt
Ha nem volt törve gányolva nem rohad a klíma általában működik bennük

Felszereltség X SX Exclusive az X felszereltségnél a díszcsíkok nincsenek színre fújva és aránylag fapados ilyet nem vennék

Betegségei: hátsó futómű lengőkarcsapágy, km óra szervomotor , besárguló első fényszóró digit klimásnál bal oldali hőmérséklet állító szervomotor, berohadó kézifék ezen kívül bármi ami
egy autónál előfordulhat, ez nagyban függ az előző gazdájától és az autót szerelőktől
Ezt az autót vagy szeretik vagy utálják
Létezik tetőablakos de elég ritka de klíma abs az széria felszereltség
esp az a2.2hdi és a 3.0 benzinesben széria a többiben ritkán van
Gumik: felszereltségtől függ leírom a rávaló gyári méreteket:: 195/65R15 , 205/65r15
215/55r16 nekem 225/50r17 van rajta de én egy kicsit kerék ügyben bolond vagyok

Üdv Betg

Előzmény: Cymantrene (2620)
Cymantrene Creative Commons License 2010.08.27 0 0 2620

Hello!

Egy BX után most vennék egy C5-t. A korai évjáratokból, benzinest, az se baj, ha kombi.

Mire kell ügyeljek ezeknél?

Rozsdásodra hol és mennyire hajlamosak?

Mi lehet nagyobb tétel, ha javítandó, és mi az, ami csak annak látszik?

A felszereltségi szintek hogy jöttek egymás után? Klíma mindegyikben volt? A klímának milyen nyűgjei lehetnek? (a klíma legfontosabb szempont, voltaképp ezért akarjuk lecserélni a BX-t, annak működnie kell) Volt gyári tetőablak?

Mekkora gumik valók rájuk?

Hol érdemes Pesten szervízelteteni? betq-t látom, hogy csinálja, de bocs, most lusta vagyok megkeresni a fellelhetőségét. Más helyek?

Miegymás?

Kösz a válaszokat!

István

betg Creative Commons License 2010.08.27 0 0 2619
üdv 90% .hogy az üvegen lévő szál megszakadt ez szabad szemmel nem látható, de javítható ahogy a Szekeresroland írta ha nem sikerül megcsinálom neked ha érdekel.
Előzmény: joc069 (2617)
szekeresroland Creative Commons License 2010.08.27 0 0 2618
Hello!

A mikrokapcsoló nálam is kattog, de nem csinál semmit. Ha rám hallgatsz leveszed az ablaktörlő kar borítását és megnézed, hogy a mikrokapcsolóig eljut-e az áram (én átszúrtam a kábelt két gombostűvel és összezártam) Nekem szerencsém volt, mivel csak a kapcsoló ment tönkre, de úgy hallottam, hogy jellemzően az üvegre nyomtatott vezeték pattan meg valahol. Ha az utóbbi a gond, akkor marad a fekete ragasztó és egy darabka kábel, azt ragaszd az üvegre.

Üdv: Roland
Előzmény: joc069 (2617)
joc069 Creative Commons License 2010.08.27 0 0 2617
Üdv Mindenkinek!Tegnap óta egy kombi C5 boldog tulajdonosa vagyok!
Eszembe nem jutott hogy citroent vásároljak, egész más típusokat kerestem, de anyagi lehetőségeim és az általam keresett autótípusok, annnnnnnyira ócska állapotban voltak, hogy úgy éreztem ha bármelyiket megvenném a gatyám is rájuk menne. És akkor.... betévedtem egy használtautó kereskedésbe, és véletlenül megpillantottam....nézegettem..."milyen jól néz ki kívülről".....aztán belülről.....Alul...Felül... Szépen jár a motorja sehol egy rozsda, horpadás karcolás.. próbaút....szóval nem találtam rajt hibát. Tényleg nagyon szép kívül-belül. Megvettem.
Nagggyon tetszik! Egy apró hibája van a csomagtér ajtón (kombi) nyitni lehet (lehetne) az üveges részt külön. de sajnos nem csinál semmit, a microkapcsolót hallom kattanni de nem reagál. Azt gyanítom, hogy az ajtónál lévő kábeleknél megtört valamelyik szál. két helyen látok kábeleket bemenni a bal oldalon ami hozzáférhető kábelköteg megnéztem de nem találtam hibát. A bal oldali ajtózsanérban is mennek kábelek de nem tudom, hogy férhetnék hozzá. Ha tudja valaki, hogy hol mennek esetleg milyen színűek a micrókapcsoló vezetékei kérem segítsen!
szekeresroland Creative Commons License 2010.08.26 0 0 2616
Sziasztok!

Meg tudná mondani valamelyikőtök, hogy a hagyományos utánfutó index visszajelzőt be lehet kötni valahogy C5 kombiba? Vonóhorog felszerelésnél honnan lehet szerezni csavart? És ez milyen méret? (8,8 mm-esnek mértem, ami eléggé kellemetlen méret)

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv: Roland
zoli913 Creative Commons License 2010.08.25 0 0 2615
Üdv!
Nem kapsz még használt C3-t? Most 294 db van a használtautó-n. Nem lehet, hogy egy másik típusra gondoltál?
Előzmény: szektina (2614)
szektina Creative Commons License 2010.08.25 0 0 2614
Új vagy használt autón gondolkodok, még anno vezettem egyszer C5-öt és nagyon tetszett, de azért egy sokkal kisebben gondolkodok, mondjuk egy C3-ason. Bár ha jól hiszem olyat használtan nem kapok még... Esetleg van róla valakinek vmi tapasztalata vagy egy jó cikke? Bocsi, hogy a C5-ös topikban C3-ról kérdezek, de egyszerűen nem volt türelmem itt visszakeresni annyi topik van.
forumnick Creative Commons License 2010.08.25 0 0 2613
Köszönöm, már intézem a javítását.
Néztem már a különféle forgalmazók oldalait, kb. 60-100eft között voltak az árak a szettre.
A márkaszerviz gyárival számolhat nem utángyárottal és gondolom van nekik egy 10eft körüli óradíjuk. Ha így nézed, simán kijön a 200 körüli összeg, sajnos.

Engem igazából az bosszant, hogy ennyire alulméretezik azt az alkatrészt, ismert hiba, tudnak róla. Egy vállrándítással elintézik a dolgot, "evvan".
Pl. annó beleraktunk egy 1.4-es Berlingóba másfél év alatt 120-at, de meg sem kottyant neki. Ezek kifekszenek 80000 alatt.
Előzmény: betg (2610)
Belga98 Creative Commons License 2010.08.25 0 0 2612
Sziasztok!

Hát sajna eladtam a jó kis kombi c5-ön, ilyen olyan okok miatt viszont a téli gumi alu-acél felnin meg a dísztárcsák megmaradtak, most elég olcsón (nyár végi áron) eladnám őket. A felni miatt főleg c5 tulajoknak érhet sokat. részletek itt:http://hardverapro.hu/apro/bridgestone_lm25_teli_195_65_r15_fel_szezonos_citr/friss.html

Üdv: Imre
betg Creative Commons License 2010.08.24 0 0 2611
Háát pedig ez eléggé stab gyanús milyen lett belerakva mert ha valami utángyártott ócsóért az bizony van mikor egy hónapot ha kibír , de ezt látni kell így nem lehet megmondani ,hogy mi okozza, gyári vagy lemförder vagy febi ezek amik jók a többi vacak csak pénzkidobás.
Előzmény: Birdiee (2606)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!