Keresés

Részletes keresés

beetee Creative Commons License 2017.08.12 0 0 25764

Ezt olvasd végig, aztán csodálkozz..

 

Az összes ilyen szarban (rovarölő aeroszol, elektromos vegyi párologtató, stb..) elég érdekes anyagok vannak.

Persze van engedélyük, meg vizsgálatok, hogy azért nagy többségében túlélik az emberek... ;)))

Előzmény: kavicsos64 (25762)
kavicsos64 Creative Commons License 2017.08.12 0 0 25763

A területre valamilyen gázosodó rovarölőt fújnék szélcsendben !

Előzmény: alfi13 (25761)
kavicsos64 Creative Commons License 2017.08.12 0 0 25762

Azt lakásban hogy fújnád ? Ha ideg méreg volna mi is hullanánk mint a legyek ((::!!

Előzmény: lapar (25760)
alfi13 Creative Commons License 2017.08.11 0 0 25761

Ahogy leírtad a ruházatomat úgy használom és csak a ruhára fújnám ha már levetettem mert nem szeretném a kertből hazahordani a kullancsokat. Tavasszal vásároltam a kertem mellett lévő elhanyagolt területet ahol őzek szarvasok is tanyáznak és ahol ezek vannak ott rengeteg a kullancs is. Csak a területet jártam körbe és három kullancsot sikerült begyűjtenem. Le akarom permetezni és utána bekeríteni a területet de ahhoz be kell mennem.

Előzmény: beetee (25759)
lapar Creative Commons License 2017.08.11 0 0 25760

Nem idegméreg a Chemotoxban is levő piretroid? (vagy piretrin? vagy permetrin? :-))

Előzmény: kavicsos64 (25758)
beetee Creative Commons License 2017.08.11 0 0 25759

Nem teljesen értem a kérdést.

A ruháról szeretnéd leirtani? Úgy, hogy már levetted?

Vagy magadon fújkálnád össze vegyszerekkel a nadrágodat és magadat?

 

Én nem alkalmaznék ilyen sprayket  nem a rendeltetésének megfelelően (meg egyébként sem...).

Pláne nem fújkálnám össze magam vagy a rokonaim, stb bőrét velük.

 

Az biztos, hogy megfelelően nagy dózisban megöli a kullancsot, vagy az minimum belefullad...

 

Egyébként pl. a tetvek elleni "sima" kontakt, vagy kontakt hatással is bíró rovarölők is szokták gyéríteni az atkákat, de sokkal nagyobb koncentrációban hatásosak ellenük, mint mondjuk valami egyszerű tetű ellen.

A méreg, az méreg.

A felszívódók hatásmechanizmusától már függ van-e rájuk hatással, vagy sem.

 

Ha látod a kullancsot a ruhán, akkor seperd le, vagy nyomd össze a körmeid közt (elég strapabíró).

Megelőzésként a zárt ruházat, zokniba betűrt nadrág szokott menni.

A levetett ruhában egyébként elpusztul, ha az nem nedves. Elég hamar. Nem bírja a szárazságot. Ezért is inkább tavasszal-ősszel szaporodnak fel, nem nyáron, aszályban.

 

Az egyébként létező területre szórható kullancs ellen is hatásos szert már betiltották, vagy egyes kategória.

Előzmény: alfi13 (25757)
kavicsos64 Creative Commons License 2017.08.11 0 0 25758

A feleségem le szokta fújni őket közönséges légyírtóval az mindegy milyen rovar mert légzési méreg van benne és azok is lélegeznek valahogy ! Még a nagy pók is összedobja a lábát tőle ,még szabadban is !

Előzmény: alfi13 (25757)
alfi13 Creative Commons License 2017.08.11 0 0 25757

nem tudom menyire ismered a pókszabásúakat egy másik topikban tettem föl ezt a kérdést talán Te tudod rá a választ mivel ha jól tudom a kullancs is a pókszabásúak családjába tartozik.

"Szerintetek ha egy kullancsos területen az ember fölszed egy kullancsot gondolom először a ruhára akkor ezeket a rovarölő spray al lefújva el lehet e pusztítani. Gondolok itt a légy -és szúnyogirtó spray vagy inkább a csótány és hangyairtó spray-ra."

Előzmény: beetee (25749)
CBNora Creative Commons License 2017.08.11 0 0 25756

A tormát egyébként is csak kiirtani nehéz. Azzal nagyon megküzdöttünk.

Mindig merő bolha volt, meg egyébként is pocsékul nézett ki nyár végére az egész növény (nem figyeltem, mi baja lehet), de egyre csak terjedt, terjedt....

Előzmény: beetee (25754)
Mariska néni Creative Commons License 2017.08.11 0 0 25755

Köszönöm Nóra és beetee! Nem szoktam kiszedni a tormát, egyszer meghagytam a lombot a barackfa alatt. Van rajta rengeteg egészséges új levél is. Akkor a betegeket levagdosom (kuka), és majd ha lesz permetezés, megszórom. 

beetee Creative Commons License 2017.08.11 0 0 25754

Jé.. lehet éppen ez is. Volt olyan, hogy az összes levél hófehér volt a tormám egy részén. Mintha milliónyi pikkelyes valami borította volna.

Dudorokat akkor már nem láttam.

 

De mint mondtam, külön ezért nem növényvédőzök. Valami maradék szert fújtam rá egyszer kétszer. Lehet volt benne gombaölő is. Sőt elég valószínű, mert ez idő tájt olyan levéltetű-sztigmina koktélt fújkáltam tavalyelőtt. Idén szerencsére egyik sem aktuális most.

Előzmény: CBNora (25753)
CBNora Creative Commons License 2017.08.11 0 0 25753

Én gombára tippelnék. Kereszetesvirágúakon az Albugo candida ilyen fehér dudorokat képez.

Nálunk időnként pásztortáskán lehet látni.

Előzmény: Mariska néni (25747)
beetee Creative Commons License 2017.08.11 0 0 25752

Használod idén még valamire a tormát? Vagy csak jövő Húsvétkor?

Nekem is volt már olyan év, mikor ennél durvábban betelepült valami. Nem érdekelt. Vagy letéptem, vagy ha éppen permeteztem valamit rovarölővel, akkor erre is fújtam.

A torma bírja a gyűrődést.

Ha kell még savanyúságba, akkor csak tépd le a fertőzött leveleket. Az sem baj, ha nem marad semmi...

Vagy szedj ki annyi tormát, amennyi kell még, tedd pincébe, nedves homokba, a többit meg kezelheted.

 

Én azt hiszem Mospilan-Karate meg szokta állítani, vagy eléggé csökkenteni (ha atkás, akkor is).  Persze a levelet nem gyógyítja vissza, és ilyenkor már kevés új levelet hajt a tő.

 

Előzmény: Mariska néni (25747)
gesszti Creative Commons License 2017.08.11 0 0 25751

Tavaszi lemosózás megvolt a saját fákon. Tanulság, hogy jövőre a szomszédé is kap...

 

Atka ellen nem fújtam dióra semmit idén. Jövőre erre is készülni kell ezek szerint.

 

 

Kifejlett diófa... bokordió. Gondolom ez is úgy járt fiatal korában, mint a saját diófáim, hogy a fő ágát lelegelték a vadak. Szóval, nem túl magas, fújható sima géppel, és egy jó állítható fúvókával.

 

 

A lombkorona ugyan nem ér össze, de jellemzően északi szél van, és a telkemtől északra van a fa. Pont nekifújja 1-2 fámnak.

Előzmény: beetee (25749)
gesszti Creative Commons License 2017.08.11 0 0 25750

Nekem ez a legutolsó verzió tetszik a legjobban...

 

Kérdés, hogy milyen szerrel, és mikor.

 

Flumite-om van most per pill kéznél. (dió évi 28 nap) Erre viszont azt írja, hogy "téli nyugalmi időszakot követően" - azaz csak jövő tavasszal lehet fújni, idén meg már lesz, ami lesz?

Előzmény: öreg_néne_b (25748)
beetee Creative Commons License 2017.08.11 0 0 25749

Fertőző?

 

Nyugi, te nem kapod el... :)

Egyébként betelepülő állati kártevő. Pókszabású, ezért a szokásos rovarirtók nem hatásosak ellene.

Kicsit gyengíti a fát, de ha nincs sok belőle, akkor inkább esztétikailag zavaró.

 

Olvass utána, mikor érdemes permetezni ellene és számodra mi elérhető, amit ajánlanak. Gondolom kora nyár lenne az időpontja, mikor elkezdenek betelepülni, de ezt csak érzésre mondom.

Ezeket is lefújhatod, de a levelek már nem fognak meggyógyulni. Akkor meg minek... csak szer-pocsékolás és környezet-terhelés.

Viszont lombhullás után érdemes lenne ezeket elégetni, ezzel is gyéríted az áttelelő populációt.

 

A szomszédba hivatalosan semmit nem fújhatsz át!

Gyakorlatilag, ha nem látja senki, akkor ilyen meg sem történik.. ;)

De nem érdemes sok energiát ebbe fektetni, ha az ottani és a Te fáid között van 5-6 méter, akkor elég a tieidet kezelni. Az atkák maguktól röpképtelenek. És mikor már ilyen dudoros a levél nem szambáznak össze vissza.. eléldegélnek ott.

Ha összeér a szomszéddal a lombkorona, akkor azért egy kezelés oda sem árt.

 

De ha megfelelő időben végzed, akkor egy szezonban elég egyszer max kétszer fújni ellenük. Szere válogatja.

Tavasszal meg egy kénes-olajos lemosózás is sokat jelent.

 

Van egyébként olyan permeteződ, amivel meg tudsz szórni egy kifejlett diófát?...

 

 

Előzmény: gesszti (25745)
öreg_néne_b Creative Commons License 2017.08.11 0 1 25748

Jogi lehetőséged van a helyi jegyzőnél birtokvédelmet kérni. Azaz elmehetsz a sóhivatalba.
Gyakorlatilag vagy beszélj a szomszéddal vagy amiről nem tud, az nem fáj.

Előzmény: gesszti (25745)
Mariska néni Creative Commons License 2017.08.11 0 0 25747

Tegnap a vér is meghűlt bennem, amikor megpillantottam a tormaleveleket. 

Hálás lennék, ha valaki megmondaná, hogy mi ez, és mit csináljak vele?

Jani71 Creative Commons License 2017.08.11 0 0 25746

Megfelelő atkaölő a megfelelő időpontban. És béke van. Szerintem. A többire nem tudom a választ.

Előzmény: gesszti (25745)
gesszti Creative Commons License 2017.08.11 0 0 25745

Fertőző? Tudok valamit tenni ellene?

 

Milyen "kvázi jogi" lehetőségeim vannak a szomszéd fájának lepermetezésével kapcsolatban? Lefújhatom a fáját megfelelő növényvédő szerrel azért, hogy ne jöjjön át a fertőzés?

Előzmény: beetee (25744)
beetee Creative Commons License 2017.08.11 0 0 25744

Szemölcsös gubacsatka

Előzmény: gesszti (25743)
gesszti Creative Commons License 2017.08.11 0 0 25743

Ezeket a leveleket a szomszéd diófáján találtam a telkem mellett. Ott van a közelben vagy 10 kicsi diófám. Tudok valamit tenni, hogy ne kapják el ezt a kórságot? Mi lehet ez?

 

Ez egy hegyi telek. A szomszédnál zéró növényvédelemmel. A méteres gazt is én kaszálom 2-3 méter szélesen a telkem mellett, hogy ne jöjjön át... A szilvafa védelmét feladtam, mert az ő fájáról folyton átjönnek a bogarak, és kukacos az egész. Barackfája nincs, azokat talán sikerül megvédenem. (bár azokat meg az őzek legelik le állandóan)

beetee Creative Commons License 2017.08.09 0 0 25742

Na ez atkás. Nem kicsit.

Még szabad szemmel is látszik.

Ha van egy nagyítód, vagy lupéd, akkor nézd meg a fonákot! Ha makrózni képes a fényképeződ, akkor minél közelebbi, de éles képet készítve , lehet meglátod...

Előzmény: lapar (25741)
lapar Creative Commons License 2017.08.09 0 0 25741

Még egy kérdés:

A trombita virágaink (angyaltrombita) egy része ilyen tüneteket mutat:

És a levél fonákja:

 

zsorsz Creative Commons License 2017.08.09 0 0 25740

Az emberi lelemény ugye.....

Előzmény: Törölt nick (25737)
lapar Creative Commons License 2017.08.09 0 0 25739

Én sem gondoltam, hogy atka.

azt írtam, hogy milyen állatka lehet?

Vagy elfelejtettél szmájlit tenni?

Szerintem is poloska-szerű, de mégse.

Ami még érdekes, hogy különböző méretekben vannak, pedig tudtommal a rovarok nem úgy fejlődnek, mint a kiskutya.

Ahogy átalakul, már kifejlett méret, vagy van kivétel?

Előzmény: pacsepa (25731)
Gyula65 Creative Commons License 2017.08.09 0 0 25738
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.09 0 0 25737

Üdv.

 

Befújtam csavarlazítóval.

 

Használtan vettem, 5 éve, még egyszer sem szedtem szét, kissé összeállt a zsír.

Előzmény: zsorsz (25736)
zsorsz Creative Commons License 2017.08.09 0 0 25736

Érdekelne hogy oldottad meg.

Előzmény: Törölt nick (25732)
pacsepa Creative Commons License 2017.08.09 0 0 25735

Felszívódó szerrel tudsz ellene védekezni.

A kontakt szerek is hatásosak, de abból legalább kétszer kell a megfelelő időben. Idén kevesebb kárt okoznak (nálam) mint tavaly. Akkor eléggé elkéstem.

Előzmény: kavicsos64 (25734)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!