Keresés

Részletes keresés

Süti098 Creative Commons License 2019.04.14 0 0 6494

Sziasztok!

Pár napja estem át egy gyűrűzésen. Vérzett és fájt másnap, harmadnap szintên, ezért visszamentem, ahol kiderült, hogy lejjebb csúszott a gyűrű, nincs mit tenni, ez már így nem tud leesni, újra gyűrűzni sem lehet. Most tanácstalan vagyok, műteni akarják, kivágni... attól meg félek. Azóta is fáj. Valakinek volt hasonló "élményben" rêsze?

dakobacsi86 Creative Commons License 2019.04.12 0 0 6493

Köszi a tippet, lehet hogy teszek vele egy próbát

Előzmény: nyuggerfarhát68 (6492)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2019.04.11 0 0 6492

Helló.

Mivel dolgozol kipróbálhatod az 1 evő kanál paraffint, amíg a sebed be nem gyógyul.

Általában hosszú ideig nem ajánlják mert a belek renyhülnek. Kb 2 hetet javasolnak.

Viszont próbálhatod kezdetnek teás kanállal is és ha nincs jó eredmény utána evő kanál.

Előzmény: dakobacsi86 (6491)
dakobacsi86 Creative Commons License 2019.04.11 0 1 6491

Szia. Igen, reggelente wc utan még fajdogal par orat de kibirhato. Valaki azt mondta hogy koran mentem vissza a munkaba, nem ucsoroghetnek. Sajnos tobb idot nem tudtam rehabon lenni, vart a munka. Köszönöm a hozzászólásod, kicsit megnyugtat. Probalok figyelni az etrendre. Üdv

Előzmény: bonap arte (6490)
bonap arte Creative Commons License 2019.04.11 0 0 6490

Nem kell aggódnod. Lesz még párszor minimális vérzés. Ügyelj az étrendre, sok folyadék, nagyon fűszeres, csípős kaját ne egyél. Hidegre ne ülj. Wcre akkor menj amikor már valóban kell, ha nem megy ne erőltesd.

Az 1 hónap gyógyulás még kevés. Majd amikor már teljesen elmúlik az érzés. 

Előzmény: dakobacsi86 (6489)
dakobacsi86 Creative Commons License 2019.04.11 0 0 6489

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni aki járt már hasonló cipőben, lassan 1 hónapja műtöttek belső aranyérrel, az ez utáni napokat nem részletezném előttem már jó páran leírták. Kb 2 hét után viszonylag erőre is kaptam felgyorsult a gyógyulásom.
Jó egy hete visszaálltam a munkába ( kb két és fél hetet voltam táppénzen) ülő munka, fizikai terhelésnek nem vagyok kitéve.
Popi párnán ücsörgök ha tehetem mozgok de ezek ellenére is a héten 2x is volt egy kis vérzésem székelés után ( detralexet szedem) A műtét után kb 1 hétig volt jellemző a vérzés utána teljesen megszűnt. Kezdek aggódni a dolog miatt, lehet túl korán jöttem vissza dolgozni? Nem volt ideje összeforrni a sebnek? Étkezésemre odafigyelek, víz rostok stb. Vagy kb 1 hónap után egy kis vérzés még beleférhet? Köszönöm szépen !

Gorsiborsi Creative Commons License 2019.04.11 0 0 6488

Kb. 4 hónapig használtam paraffin olajat, este 1 evőkanállal. kamu, hogy baja lesz tőle az embernek. Vérképemmel se volt semmi. Bár ha van más megoldás székletlazításra, akkor érdemes mást próbálni, de a laktuóztól felfújódtam, az útifűmaghéjtól beállít és bekeményedett a székletem. A tablettáktól hasmenésem lett..

Szóval ha nincs más, hiába mondják hogy gáz hosszútávon, akkor hát nincs más.. De azóta átálltam a hunyadi vízre, kb fél vagy 1 deci mennyiséget szoktam felhigítva meginni esténként, és tökre rendben van tőle a székletem meg az emésztésem. Ezzel is szoktam szüneteket tartani. Paraffint már nem használok.

 

Egyébként a repedésem azóta tökéletesen meggyógyult, ajánlom a Gastromedes Ónody Doktorurat mindenkinek.

Viszont felfáztam a hétvégén, és előjött a semmiből egy trombotizált aranyér, most kedden SOS-ben felvágta a helyi sebész, kiszedett belőle két vérrögöt. Öröm íz ürömben, hogy ez legalább nem a gátam oldalán, hanem az átellenes oldalon, így nem fáj annyira. Kutyafüle a repedéshez képest.

 

Aztán azóta kenegetem reparonnal, ma kell elkezdenem kúpozni, mert maga a pici aranyér az ott maradt. 

Remélem magától elmúlik, ha nem, akkor meg köv. hét szerdán megmondja a doki, hogy mi legyen. Felőlem ki is vághatják. 

Előzmény: nyuggerfarhát68 (6400)
lasaguilas71 Creative Commons License 2019.04.04 0 0 6487

Sziasztok 

TamásD hez lenne kérdésem. Két évvel ezelőtt Jött már ki külső aranyerem, akkor elmentem proktológushoz, volt végbéltükrözés is és azt mondta hogy ha újból előjön akkor menjek vissza. Most két napja tapasztalom amikor is volt egy pár napig tartó székrekedésem hogy ismét előjött és nagyobb most mint egy borsószem. Akkor egy napig lüktetett és s az ülés is nehezemre esett ugyanis ülőmunkát végzek. Kenem Sperti krémmel és a házi orvos által felírt gyógyszertári kúpot használom. Diozmin Heszperidin kapszulát szedek 2.napja napi 3x2-t. Kérdésem az hogy legyek még pár napig türelemmel hátha visszahúzódik? (48 éves vagyok amúgy). Köszönöm a gyors választ! 

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2019.03.28 0 0 6486

Helló!

Írtad megkaptad a botox-t, no ettől elmúlt a pecsételő vérzés és mennyi ideig tart a hatás?

Azért kérdem mert akik az arcukra, ide-oda kapták, mint ha egy idő után berosálna ahová adták.

Előzmény: kundof2 (6477)
bonap arte Creative Commons License 2019.03.23 0 0 6485
Mosonmagyaróvár, Karolina kórház, Dr. Wellner István sebészeti főorvos. TB-re is lelkiismeretesen megcsinálja. Elismert szakorvos.
Előzmény: Kingaanya (6483)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2019.03.23 0 0 6484

Helló!

 

Rögösödést, ha kívül van szerintem proctológiai rendelésen leveszik.

Állítólag nagyon fáj és nem tud leülni.

Talán néz ki egy magánrendelést olyan orvossal, aki főállásban kórházban dolgozik.

Magán rendelésén megbeszéled vele.

Árakat meg lehet nézni ilyen aranyérműtét központokba itt a neten.

Előzmény: Kingaanya (6483)
Kingaanya Creative Commons License 2019.03.23 0 0 6483

Kedves sorstársak!

 

 

Kérlek segítsetek tanáccsal, hogy aranyér problémával magán orvoshoz vagy állami intézetbe érdemes menni. Győrben élek, én nem ismerek itt egy ilyen orvost sem. 2 hete nagyon begyulladt az aranyerem, nagyon fájt és a gyógyszertári krémek nem használtak ezért elmentem az ügyeletre mert nagyon fájt és rázott a hideg. Az a doktornő megállapította hogy rögösödött és irt gyógyszert meg krémet. Hát mar másfél hét eltelt valamivel jobb már nem fáj de még mindig nagy a csomó illetve csomók. Ő akkor azt mondta mutassam meg sebésznek. Azt mondta szerinte gyűrűzéssel megoldható lenne, de az államiban nem csinálják csak magánban.  Ez tényleg így van? Tudnátok nekem erről írni? Mennyibe kerül egy ilyen dolog magán rendelésen?

Külső aranyeret is lehet gyűrüzni? Én mintha azt olvastam volna hogy azt csak belsőnél lehet?

 

Köszönöm ha válaszoltok.

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2019.03.20 0 0 6482

Helló.

 

Már megválaszolták.

Reflux feljön a sav és problémás. Mondjuk nekem nem jön fel, de erre gyógyszert kell szednem.

Persze pár gy. tükrözés van mögöttem.

 

Fontos úgy táplálkozni hogy mindkettőnek megfeleljen.

Előzmény: kundof2 (6479)
Nemeth.Agi Creative Commons License 2019.03.19 0 0 6481

Sziasztok! Azért írok most nektek, mert segíteni szeretnék, hátha nektek is segíteni fog az a termék ami nekem. Sajnos én is aranyérrel (külső) küzdöttem és már kezdtem feladni. El akartam kerülni a műtétet és szerencsére sikerült is, de nem ment olyan egyszerűen. Elég sok terméket kipróbáltam valamint természetes gyógymódot mint ez az ülőfürdő, de nem működött egyik sem. Keresgettem a neten végső elkeseredésemben és találtam egy Aurumflex balzsam nevű terméket. Megbízhatónak tűnt a webshop is ahonnan rendeltem és persze előtte elolvastam a vásárlói vélemények amik nagyon jók voltak. Nem is volt drága csak 2690 forint, úgyhogy gondoltam megrendelem. Másnap ki is hozta a futár. Ez egy hónapja volt, azóta használom és hála az istennek már majdnem visszahúzódott az aranyér. Remélem tudtam segíteni, és másnak is segít megszabadulni ettől a szörnyűségtől. :)

bonap arte Creative Commons License 2019.03.13 0 0 6480

A reflux a nyelőcső záróizmának betegsége. Az aranyér a segglyuk záróizomzatánál okoz zavart. Nincs egymáshoz köze. :-) 

Előzmény: kundof2 (6479)
kundof2 Creative Commons License 2019.03.13 0 0 6479

Elfelejtettem megkérdezni, h mit értesz a Reflux betegség alatt? Nem halottam még róla...

Előzmény: nyuggerfarhát68 (6475)
Atomhuzat1 Creative Commons License 2019.03.12 0 0 6478

Szintúgy én is most egy stresszes időszakban vagyok. Meg is lett az eredménye.

 

1 éve is kb ugyanilyen stresszes helyzet miatt jött elő.. 

Előzmény: nyuggerfarhát68 (6475)
kundof2 Creative Commons License 2019.03.12 0 0 6477

Pedig ha kicsit jobban utána olvasol, írják is, h van ilyen variáció is, csak drága, 50eft az ínyekció, amit a gyűrűbe ad be, ellazítja az izmokat...sajnos én is nagyon stresszes vagyok, így nekem se gyógyult, semmi krémre.

Előzmény: nyuggerfarhát68 (6476)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2019.03.12 0 0 6476

Hát erre kíváncsi leszek nekem ezt senki nem ajánlotta fel. Talán nem mindegy hol helyezkedik el a repedés.

Azért majd jelentkezz hogy hosszú távon hogy vált be.

Előzmény: kundof2 (6474)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2019.03.12 0 0 6475

Nekem belső van frissurának nevezik.

Van refluxom is, ráadásul vérhígítót is szedek.

Van / volt amikor évekig nem jelentkezett, de a stressz előhozza, utána meg nehéz helyre jönni.

Előzmény: Atomhuzat1 (6473)
kundof2 Creative Commons License 2019.03.12 0 0 6474

Szia !

 

Én is ebbe a cipőbe járok, mint, ahogyan te...Én kb fél éve küzdök végbélrepedéssel, de sehova se javulok, még csak rosszabodtam ! Kúp + Restogestic krémmel kenegettem, de úgyan úgy pecsételő vérzés jelenik meg, ha keményebb, ha többszöri wc-zési alkalom útán.

Most ott tartok, h megkaptam a Botox inyekciót, megint kúp+ doxiproct kenőccsel kenegetem és majd látjuk, h mi lesz a javulás. Remélem el fog múlni most már, mert nagyon le tudja verni az ember komfort érzetét.

Előzmény: Vitto Mayy'all (6471)
Atomhuzat1 Creative Commons License 2019.03.11 0 0 6473

Most végre találtam értelmesebb cikket.

 

Külső lesz ez, ami kirepedt és azért vérzik. Nagy része már felszívódott. 

 

https://aranyer.blog/rogos_aranyer/

 

https://medicoverkorhaz.hu/egeszseg-a-z/belso_aranyer

 

Mi a külső aranyér?

A külső aranyér a végbélnyílás szélén, kívül található, ami a bőr alatt kialakult visszér-fonat kitágulása. Vérrög kialakulására többnyire a külső aranyérben lehet számítani, ami hirtelen fellépő, szűnni nem akaró, nyomó jellegű fájdalommal jár. A vérrög felszívódásával az aranyér általában eltűnik, de az is előfordulhat, hogy kireped. Maradványa bőrnyúlvány formájában jelentkezik, mely egy bizonyos idő elteltével ismét berögösödhet. Esztétikai, illetve higiéniai problémákat azonban berögösödés nélkül is okozhat.

 

Ez nem nyugtatott meg, hogy újra berögösödhet. 

 

Nekem 1 éve volt ugyanez. 

 

Erre elvileg a Hemorid kenőcsöt ajánlják. 

Előzmény: nyuggerfarhát68 (6470)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2019.03.11 0 0 6472

Nekem ez van kb 2 évtizede.

Hurrá!

Előzmény: Vitto Mayy'all (6471)
Vitto Mayy'all Creative Commons License 2019.03.10 0 0 6471

Üdv Mindenkinek !

 

Végbélrepedéssel küzdöttem, illetve most már nagyobb fájdalom nélkül küzdök.

Nekem először égő csípő, maró érzés volt székelés közben, majd kb 1 hónapig

székelés közbeni brutális fájdalom és vérzés, majd után 5-6 órán tartó fájdalom

és görcs.

 

Nekem az alábbi három dolog segített:

1./ RESTOGESIC krém, (nitroglicerin tartalmú) amely a záróizom feszességét oldja, így

elősegítve a seb gyógyulását. Doki írja fel.

2./ HUNYADI VÍZ, amely a székletet lággyá teszi (reggel székelés előtt 1-2 órával iszok 3-4 kortyot).

3./ HÁMOSÍTÓ krém, Bepathen, illetve hasonló.

 

Még most is ha kicsit keményebb széklet sikerül, akkor érzem, hogy karcol a végbél,

így a krémezést és a Gyógyvíz fogyasztását nem tudom abbahagyni, pedig már szeretném.

 

Teljes gyógyulást kívánok minden sorstársnak.

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2019.03.09 0 0 6470

Szerintem menj a városodba/vagy közeli proctológus  magán rendelésére.

Ott megmondják mit csinálj/tehetsz.

Biztos hogy IV stádium, ráadásul nem mindegy hol van.

 

Előzmény: Atomhuzat1 (6468)
Atomhuzat1 Creative Commons License 2019.03.09 0 0 6469

Na kicsit olvasgattam itt a topikban a lézerről. Hát megdöbbentő, hogy ennyire rossz lenne, ennyi pénzért, főleg, hogy a tapasztalatok nagy része pont onnan származik, amit linkeltem weboldalt. 

 

Bár ez a koblációs / plazma vágásos dolog egy kicsit azért más.

 

De akkor meg mi segít vajon, ha mindenről lebeszélnek? 

Ha a vágás henteses, ha a kúpok/kenőcsök csak ideiglenes megoldások? Mi segít akkor? 

Atomhuzat1 Creative Commons License 2019.03.09 0 0 6468

Persze most utánaolvasva nem is lehet a 4. stádiumut lézerezni. Csak hagyományos műtéttel. 

Atomhuzat1 Creative Commons License 2019.03.09 0 0 6467

Néztem YT-n videókat, a többi elég vadnak tűnik nekem ahogy rángatják a végbelét az embernek. :)

 

Én eddig egy embert hallottam, aki 10 évvel ezelőtt lézerrel kiszedette mindhármat. Azóta is tünetmentes, se a hideg kőre való ülés, se a székletvisszatartás, sem a csipős ételek nem hozzák ki neki.

 

Illetve annál a legkevesebb a gyógyulási idő, szemben azzal, hogy gyakorlatilag origamizzák az ember hátsó fertályát. 

 

http://www.arsmedica.hu/koblacios-mutetek-hideg-plazma-technologia-arak.html

 

Erről olvastam még.

Igaz, hogy drága.. De hosszútávon a Detralex meg a Posterisan Forte sem olcsó.. 

 

Persze minden Pesten van, feljárni kontrollra meg hasonlót, kb két műtét ára. 

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2019.03.08 0 0 6466

Honnét tudod hogy lézerezni kell?

Nem arra felé élek.

Viszont a lézerre nem jót írtak itt. 

Előzmény: Atomhuzat1 (6465)
Atomhuzat1 Creative Commons License 2019.03.06 0 0 6465

Lézeres eltávolításról van valakinek tapasztalata Szekszárdról? 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!