Keresés

Részletes keresés

vicunye1966 Creative Commons License 2012.05.23 0 0 5649

Hát kedves Sogormail, örülök, hogy hißanyoztam:-))))  es nem felejtettél el, ez igzan jo, de tenyleg.......Meg kellett valtoztatnom a Nickmet, mert valami miatt az elöbb nem tudtam feljönni, igy most a vicunye az vicunye1966.

 

Horvatorszagban voltam 1 honapig, minden földi-es nem földi joban reszem volt, szuper volt, már mennék is vissza:-)))

 

A refluxom az nagyon romlott, ugyanis a midenn földi es nem földi jo miatt teljesen elromlottam, jo borok, sok borok, sajtok, kagylok, halak, baranyhusok, meg amit akasrsz, csak setemenyt nem ettem...kenyeret is csak ketszer, de a paleo oda lett teljesen......Ehhez kepest annyira nem rossz a helyzet, de van smirglipapir ujra atorkomban, ugyhogy 40 mg gyogyszert szdek 10 helyett, de most mar ujra aregi kerekvagasban vagyok, es remelem javulni fogok ujra, hogy szigorodik a dietam.

 

Hogy mik vannak........osztjuk a szobákat-turizmusban utazom-hat hallok egy nevet-B-a közös ismerösünk öccse volt, kepzeld el, nagyon hasonlit ra, meg is kerdeztem........Most talan juniusban bjelentkezem hozza, ja kapta,m egy kb 3 hetig tarto fülkürüthurutot, az is összefügg az orrbajommal, az meg a reflux-szal, szoval eleg rossz volt aprilis vege, majus eleje, de infralampaval legyöztem......meg orrcsöppel, nagyon kellemetlen a bedugult fül....mar azt i shittem ugy marad.....aztan lassan elmult.....

 

Azt nem igen vettem eszre, hogy a so hasznalt volna, a sos levego, de iden meg leszek eg yhonapot tengeren, majd figyelem:-)))  Igaz, a szalodoabol nem igen dugtam ki az orromat, sok dolgom volt....

 

örülök, hogy ujra itt vagyok:-)))  vagyis jobb lenne ha nem lennék:-)))))

Előzmény: sogormail (5647)
Kitkat01 Creative Commons License 2012.05.21 0 0 5648

Nálam is hasonló a helyzet :) Semmi panasz, semmi gond ( csak el ne kiabáljam)

Előzmény: sogormail (5647)
sogormail Creative Commons License 2012.05.19 0 0 5647

@vicunye: Veled mi ujsag? Reg irtal..:)

 

Erdekes, hogy kinek mikor jon elo a reflux. Jo 2 honapja semmit nem szedek. itt a nyar:) (Pedig van jo kis rekeszizomservem)

sogormail Creative Commons License 2012.05.19 0 0 5646

Van azert akinek nincs rekeszserve es a gyomorszaja folyamatosan nyitva! Genetika..

 

 

Előzmény: Törölt nick (5645)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.18 0 0 5645

"A rekeszsérvvel az igazi a reflux. Ha az nincs, akkor az csak vegetataív idegrendszeri elváltozás, ami ráolvasással is gyógyítható. Ők szoktak tünetmentesek lenni különböző löttyöktől,giz-gazoktól, agykontroltól, stb."

 

Jól szólsz! :-))

(Én idén már 6 éves leszek, első 6 hónap rettenetes volt 1 év után viszont már teljesen jó volt szinte minden. Azért idén év elején egy trópusi utazáson eléggé megszívtam.)

Előzmény: rflx (5638)
gombóc63 Creative Commons License 2012.05.16 0 0 5644

Nem szedem rendszeresen, csak akkor ha evés után botrányos a helyzet. Nekem jobban bevált mint a többi rágótabi, de a Quamatelt nem írja felül.

Nem tudom mi lesz velem, velünk, lehet, hogy rosszabb lett a rekeszsérvem, mert most akármit teszek nem jó a helyzet odalenn:-(((

Előzmény: sasa58 (5643)
sasa58 Creative Commons License 2012.05.16 0 0 5643

Szia Gombóc!

 

Sajnálattal hallom, hogy a refluxod rosszabbodott, pár napja az enyém is, szerintem a frontok is bejátszhatnak a dologba. Ma pl. hajnalban ébredtem, mert feljött a sav a nyelőcsövembe, ilyen már hónapok óta nem volt. A csodaszerek tényleg csak ideig-óráig használnak, de ez is valami, még mindig jobb, mint a műtét. Visszaolvastam Olimla és MegkőTóni szenvedéseit, hát inkább nem. A sípszódát Te rendszeresen szeded, vagy csak tűzoltásra? És ez jobb, mint a Rennie, Nilacid, Quamatel és társai?

 

Jobbulást:S.

Előzmény: gombóc63 (5642)
gombóc63 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 5642

Olimla...naná, hogy emlékszem rád.  Elhagytál minket, a legutolsó hozzászólásodban a pocsék állapotodról írtál. Hát igen, ettől az első évtől félek, tolom a műtétet, amíg bírom. Igazad van, az orvoson sok múlik. Benne bízok, jónevű, szimpi doki, magamban vannak kételyeim.

Nem szedek rendszeresen PPI-t, sőt igazából az elmúlt 3-4 hetet megelőzően több mint egy évig nem szedtem. Nem tudom milyen az a térkép nyelv, az enyém normálisan rózsaszín, rossz napokon kicsit fehér.

Nagyon örülök, hogy neked sikerült és jól vagy.

Előzmény: rflx (5641)
rflx Creative Commons License 2012.05.15 0 0 5641

 

 

 

Sziasztok!

 

Gombóc: Kösz jól vagyok. Pontosabban sokkal jobban mint a műtét előtt. Már írtam itt a történetemről, igaz más ( olimla) nickkel.

Az biztos, hogy a doki az nagyon fontos a projektben.

Engem még  most is nagyon komolyan kivizsgáltat- 3 éve volt a buli - minden kontrolon. ( tükrözés, forgóasztalos-kontrasztos röntgen, labor, hasi UH,stb)  

 

Csak hát néha bele merülök az élet sűrűjébe és azt azért nem igazán lehetne. Na meg a stressz és az időjárás változás ami leginkább gáz így is. De ezt már ki lehet bírni. Napi 1 Controloc azért most is megy, bár néha úgy érzem ki lehetne hagyni. Valakitől hallottam, hogy térképnyelvet okoz a PPI.

Neked már van ilyened?

 

Noémi: Nem tom mekkora volt, de a dokim azt mondta, hogy jobb lesz ha bicska és foltozás, mert különben előbb-utóbb kizáródik a gyomor felső része (bulbus) és akkor üszkösödés is lehet belőle, na meg a sok sav a nyelőcsőt elkezdi csócsálni, ami Gerd meg ilyesmi.

Szóval inkább nekivágtam.

Tény, hogy műtét után nagyon bántam a dolgot, mert pokoli volt az első év.

De most már király a szitu. Fény , pompa, ragyogás, sör, pörkölt, kávé, csoki, nők, stb. Ja ez utóbbi nem nagyon hat a rflxre negatívan, hanem az ihletre inkább ha fájt a mellkas, nyelőcső, stb.

Előzmény: noémi8888 (5640)
noémi8888 Creative Commons License 2012.05.14 0 0 5640

Szia! Elárulnád, hogy mekkora volt a rekeszsérved, hogy hálót alkalmaztak a műtét során? Amúgy teljesen egyetértek veled abban amit mondtál, mert így sérvvel sokkal nehezebb a dolog.

Előzmény: rflx (5638)
gombóc63 Creative Commons License 2012.05.14 0 0 5639

És hogy vagy? Jól sikerült a műtét? Nem merem rászánni magam....

Előzmény: rflx (5638)
rflx Creative Commons License 2012.05.14 0 0 5638

Szia Kata78!

 

Nekem volt már egy párszor szerencsém hozzá. Nem egy nagy törrénet, de azért csajozni sem igazán lehet vele.

Lényeg, hogy mindent bele, amíg lent van a szonda. Csoki, kávé, egy kis sör sem árt ( berúgni azért nem kell), kaja, stb. És össze- vissza. A doki ennek az ellentkezőjét mondja majd, de ha azt csinálod akkor egyébként is csökken a tünet.

 

 

Gombóc !

 

A rekeszsérvvel az igazi a reflux. Ha az nincs, akkor az csak vegetataív idegrendszeri elváltozás, ami ráolvasással is gyógyítható. Ők szoktak tünetmentesek lenni különböző löttyöktől,giz-gazoktól, agykontroltól, stb.

 

És nem igazán tudnak vele mit kezdeni, mert az izom rost nem nem elszakad, hanem szálában válik el a leggyengébb ponton (gyomrszáj).Nekem pl. implantátumot ( hálót)  rakott be a doki.

Előzmény: kata78 (5613)
vavamama Creative Commons License 2012.05.13 0 0 5637

Nálam hetek óta ugyenez van. Reggel már arra ébredek, hogy rettenetesen száraz a torkom és kínzó köhögési ingerem van. Ez aztán egész nap gyötör. Az egész lakást elárasztotta már ez a röpködő pihe. Rendszeres vizes felmosással próbálok küzdeni ellene, de reménytelen. Én arra tippelek, hogy a reflux miatt szárazabb és érzékenyebb a nyálkahártya és ez a pihe pedig ingerli és a kettő együtt már sok.

 

Előzmény: fistiKK (5636)
fistiKK Creative Commons License 2012.05.12 0 0 5636

Mostanában rendszeresen torokkaparással ébredek, napközben is szárazköhögés. Reflux vagy a platánvattájára gyanakodjak?

noémi8888 Creative Commons License 2012.05.11 0 0 5635

Nálam pl. speciel azóta kezdtek javulni a dolgok, mióta nem eszek édességet. (néha azért elgyengülök :) )

noémi8888 Creative Commons License 2012.05.11 0 0 5634

Jól mondja myrongoldman, hogy a hyperaemia gyulladást jelent, mégpedig GERD I stádiumnak, vagy Losangeles A-nak felel meg. Nekem is így volt írva legutóbb a tükrözésemkor a leletre. Egyébként elértem már azt is, hogy fél év után néhány napja semmi tünete nálam a refluxnak, igaz hogy mindenből a maximumot szedem. Most már szépen lassan megpróbálom csökkenteni az adagot. :)

Előzmény: vavamama (5631)
myrongoldman Creative Commons License 2012.05.11 0 0 5633

Kedves vavamama!

 

Az nem jó, mármint, hogy gyulladás-erózió stb. A hyperaemiát nekem is írták először az gyulladást jelent. Nekem a nyelőcsövem aljára írták ezt.

Akkor egy idő után nem segített a gyógyszer, sirály! :(

 

Sasa!

 

Az tök szupi, hogy valamelyik használ!

 

:)

 

 

 

sasa58 Creative Commons License 2012.05.11 0 0 5632

Elvagyok mostanában, a Progastro + olajfa szedésével úgy 80-90%-osan, esténként még iszok egy Mecsek gyomorteát is. Valamelyik használ a 3 közül, egyiket megpróbálom elhagyni most, hátha kiderül valami.   

Előzmény: myrongoldman (5630)
vavamama Creative Commons License 2012.05.10 0 0 5631

A lányomnál a tükrözés azt mutatta, hogy a gyomorszáj nyitott, a gyomorszáj és a nyelőcső gyulladt, erodált. Valami hyperémia is van említve, ezt nem tudjuk mi. Helicobakter nem volt. Kapott 2x40 mg Controloc -ot, Motíliumot és Ventert. Pár hónapig javult az állapota, aztán stagnált. Akkor kezdte szedni a zöldárpa tablettát. Azóta jól van.

 

Előzmény: myrongoldman (5630)
myrongoldman Creative Commons License 2012.05.10 0 0 5630

Sziasztok!

 

Jimys: Igen szerintem van, mivel a dohányfüst gastritist is csinál, ez tuti nagyimnak is volt-van a dohányzása miatt, meg torokig ég a nyelőcsöve, de neki a cigifüst csinálja.

 

Gombóc:Azért írtam, hogy ha esetleg mégse olvastad volna rendszeresen, akkor tudd.

Mostmár jobb május óta vagy még mindig u.olyan mint áprilisban?

 

Sasa: Te hogy vagy? Mizu veled?

 

Nécica:Köszönöm a ph monitorozásról a beszámolót, de nem én kérdeztem, csak Gombóccal azt beszéltük, mi volt az oka ennek a vizsgálatnak.

 

Vavamama: A lányod hogy van a árpafűlé óta?

 

Amúgy tükrözésnél mit láttak nála? Gyógyszer hat neki vagy nem hatott neki?

 

 

 

Sziasztok: Myron

nécica66 Creative Commons License 2012.05.10 0 0 5629

tudom hogy reflux miatt van.....

Előzmény: sasa58 (5625)
gombóc63 Creative Commons License 2012.05.09 0 0 5628

Szia!

 

Képben vagyok, folyamatosan olvasom a fórumot. Tudom mikkel próbálkoztál. Nos én a chitosant szedtem 15 hónapig, tavaly tök jól voltam, idén....elhagytam. Aztán lehet, hogy folytatom majd, de mondom, ez az április.... Őszintén belefáradtam a próbálkozásokba. Elegem van a csodaszerekből, lötyikből stb.

Rennie-nél nekem jobban bejött a sipszóda.

Előzmény: myrongoldman (5626)
jimys Creative Commons License 2012.05.09 0 0 5627

Van köztetek olyan aki e-cigizik? Érdekelnének a tapasztalatok. Van-e hatássa a refluxra?

myrongoldman Creative Commons License 2012.05.09 0 0 5626

Szia Gombóc!

 

Figyu én a "gyógyult" jelzőt arra értettem, hogy a nyálkahártya gyógyult, tehát maga a gyulladt részek meggyógyultak, nem a refluxra.

 

Nos, pillanatnyilag én is jó ideje le tettem a PPI-t, Rennie-t szoktam enni, illetve néha krumplilé (időszakosan), néha körömvirág, de ez is időszakosan.

 

Korábban próbálkoztam az olajfalevél kapszulával, de sajnos iszonyú alacsony lett tőle a vérnyomásom, folyton el akartam ájulni tőle.

 

Amit még hallottam, hogy jó lehet, mert volt akinek bevált az a zöldárpapor, amit én hallottam még az oroszlánsörény vagy más néven cseppkőgomba.

Illetve van egy ismerősöm (volt edző felesége), nekiolyan csúnya refluxa volt, hogy a gasztrós, nem merte letolni a nyelőcsövén az endoszkópot, olyan gyulladt és oedemás volt a nyelőcsöve.

 

Szóval ő nagyon gázos volt, éjjel-nappal hányt, ha csak ruha hozzáért a hasához ordítani tudott volna, éjszaka nem aludt semmit hónapokig.

 

Esomeprazolból 80 mg-ot evett naponta és még így is maradtak a tünetei, nem bírt nyelni, enni, inni, úgy érezte megfullad anélkül, hogy evett-ivott volna.

És terhesség végére jött ki rajta.

 

A gyógyszer mellett kezdett el szedni valami lötyit, ami valami 30 valahány féle gyógynövényt tartalmaz reggel-este a megadott adagot és 2 hónap alatt jutott odáig, hogy megállt a hányása, és már nem fáj olyan borzalmasan a gyomra-nyelőcsöve.

 

 

Amúgy érdekes amit mondasz, mert nekem is pokoli volt ez az április iszonyatos mellkasi fájdalmaim voltak, úgy éreztem, mintha nem kapnék levegőt, és a gyomrom is pokoli volt.

 

1x még az ügyeletre is bementem mert azt hittem fulladok, de azt mondták semmi gond a tüdőmmel-légcsövemmel, a refluxom tombolt. Már ott tartottam, hogy éjszaka vagy nappal, ha megmozdultam, akkor a mellkasomiszonyúan fájt középen, szerintem a sav miatt.

 

 

Üdv: Myron

 

 

 

sasa58 Creative Commons License 2012.05.09 0 0 5625

Reflux.

Előzmény: nécica66 (5624)
nécica66 Creative Commons License 2012.05.09 0 0 5624

ti szoktatok érezni a gyomorszájnál és mellkasbam nagyon erős hasogatásokat? ez órákig eltart mi lehet ez ?nyelőcsőgörcs vagy a rekeszizom?

gombóc63 Creative Commons License 2012.05.09 0 0 5623

Rekeszsérvvel már eleve nem lehetek gyógyult és nekem az az álláspontom, hogy a refluxot csak szinten lehet tartani, de meggyógyulni belőle....

Nem tudom melyik hatóanyagot nem próbáltad, de Te is elég sokkal kisérleteztél, nem hiszem, hogy érdemes tovább támadni a szervezeted. Az április brutál volt nálam, jelenleg este 1 Quamatelt szedek, most ezzel úgy ahogy elvagyok.

Előzmény: myrongoldman (5622)
myrongoldman Creative Commons License 2012.05.08 0 0 5622

Szia Gombóc!

 

Akkor végülis te is gyógyult vagy, de panaszos.

 

Szerinted melyik hatóanyagot nem próbáltam még?

 

Én nem tudom...:(

 

Üdv: Myron

gombóc63 Creative Commons License 2012.05.08 0 0 5621

Mint írtam semmit nem észlelt a gép. Az utolsó tükrözéskor semmi katasztrófa nem volt a gyomromban, a PPI hatására egyáltalán nem volt sok savam, egy nagyon enyhe felmaródást látott a doki a nyelőcsövem alján. Viszont...a PPI-től állandóan puffadtam. Az orvosom azt javasolta, hogy jelentkezzek műtétre ha nem bírom a tüneteket, de a látottak alapján rám bízta, hogy szedek-e PPi-t vagy nem.

Nyilván a rekeszsérvet vissza nem lehet fordítani gyógyszeres úton, így....még küzdök a műtét ellen.

 

Azonos hatóanyagú PPI-vel hiába is próbálkozol. Nálam a 7 féle mind különböző volt. Motilium, Cerucal és társai nálam semmit nem értek.

Előzmény: myrongoldman (5620)
myrongoldman Creative Commons License 2012.05.08 0 0 5620

Szia Gombóc!

 

Értem.

Én kapásból úgy kezdtem, hogy kb. 1-2 hétig nagyon erős hányinger, majd ehhez 1 hét torokégés.

Az elmúlt mármint a torokégés, hányinger nem.

Helyette az egész gyomrom egy égő katlan lett (bal bordaív alatt és ha ott nem akkor meg a gyomorszájam égett/ég).

Most ott tartok, hogy hányinger sokkal ritkább, de még van.

Gyomorszájam embertelenül ég-fáj felkeléstől egészen lefekvésig, de néha éjszaka is érzem.

Görcsöt érzek a mellkasom aljában a fájdalomtól-égéstől.

1. tükrözésemkor:(2011 március) nyombél gyuszi, pár pici piros pötty a nyelőcső alján (3-4), és óceán sok sav, dokim azt mondta ennyit még nem látott praxisa  meg egy ici-picit ki volt csucsorodva a gyomorszáj, de tényleg picit, mivel a papíromon is így szerepel "nagyon kicsi hiatus hernia".

 

2. tükrözésemkor:(2012 január 7.) azért mentem vissza, mert a gyógyszer nem múlasztotta el egy percre sem a gyomorszáj fájdalmat-égést.

Ehhez képest olyan negatív volt a tükrözésem mint a pinty, minden gyógyult volt  nyombél, a nyelőcső is és jóval kevesebb savam is volt. Ekkor már nem látta a rekeszsérvemet se, nagyon meg volt lepődve, mert azt mondta az nem tűnik el.

 

Szóval úgy néz ki a dolog, hogy a gyógyszer hatott, mert meggyógyultak a dolgok bent, de panaszos vagyok :(

 

Rengeteg féle PPI-t próbáltam már: Controloc, Rabyprex, Gelbra, Nexium, Esomeprazol, Emozul, Refluxon, Nolpasa, Emilan, Motilium-tól eszméletlen durva bélgörcs, Cerucaltól úgy szédültem, hogy 1 napig csak feküdtem.

 

És mit mértek tényleg volt vissza áramlásod sok? Amúgy bent meggyógyultak a dolgok? Vagy ott is látszik, hogy nem segít a gyógyszer?

 

Üdv:Myron

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!