Keresés

Részletes keresés

lcsili Creative Commons License 2010.06.27 0 0 2084
Sziasztok!

Anno még évekkel ezelőtt, amikor csak a Rigó utcai nyelvvizsga volt nem lehetett annyira válogatni. Nekem az írásbeli 5-re lett meg, a szóbeli 3-ra. Így "sokkal okosabb" fejjel azt mondom, hogy megérdemeltem, nem kell minden tudatlannak vizsgát adni.
Mivel ECL-en én is vizsgáztatok, ezért azt tudom javasolni, hogy ugyanazzal a tudással szerintem sokkal hamarabb átmégy az Origon vagy a BME-n. Azért nem mindegy, hogy az írásbelin lehet-e szótárt használni.
Pl múltkor az öcsém barátnője volt TELC középen, segítettem neki párszól szóbeli gyakorlásban. Eléggé béna volt, egy ECL alapfokot megért a tudása, de semmi többet és lám-lám sikerült neki a TECL közép. Szóval az ECL nem tartozik a könnyű nyelvvizsgák közé! Az Origo kiszámítható szerintem.

Kérdés: Melyik az a C1-es azaz felsőfokú nyelvvizsga, ami sikerülni szokott mostanában?

Köszi
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.27 0 0 2083

Egy percig nem is állítottam, hogy a véleményem objektív lenne. Sőt, hangsúlyoztam is, hogy ez nálam elvi és érzelmi kérdés. Számomra érthető az, ha valaki befürdött pár alkalommal - a példánál maradva - a Skodával, akkor nem vesz olyan négykerekűt, amelyen Skoda embléma díszeleg. Inkább másokat gazdagít pénzével. Remélem érthető az analógia... A Rigó utcának már a betűkombinációjától is kellemetlen érzéseket élek át és ha valaki háromszor megbukik ott szóbelin, akkor nem fogom javasolni azt, hogy menjen negyedszerre is. Akár gyanús a dolog, akár nem, akár tud az illető, akár nem. Ennyi.

Előzmény: Törölt nick (2079)
mimike- Creative Commons License 2010.06.27 0 0 2082
Lehet, hogy elfogult vagyok, de ahogy szerettem a nyelvet, most annyira utálom. Általánosítani nem állt szándékomban, de kivételezéseket saját szememmel láttam egy főiskolán, nem is egyszer. Biztos rengeteg sikeres vizsga van, de gondolom sikertelen is akad bőven.
Előzmény: balayla (2081)
balayla Creative Commons License 2010.06.27 0 0 2081
Szia!

Én szóbeliztem Origon és ECL-en is. Számomra egyértelműen az Origo volt könnyebb és szimpatikusabb. Ráadásul teljesen korrektnek tűnt a dolog. Nem voltak kivételezések, egyebek.

Szerintem gondold át, vagy beszéld meg a tanároddal, hogy a szóbeli vizsga mely része megy neked könnyebben, illetve nehezebben és eszerint válasz más vizsgatípust. Pl. ha a szituációs rész problémás, akkor menj ECL-re, mert ott nincs ilyen. Sőt, szerintem már csak azért is érdemes lenne váltanod, mert az eddigi tapasztalataid alapján -gondolom- szorongva és a legrosszabbra számítva mennél origo-vizsgára és ez biztosan rontana a teljesítményeden.
Előzmény: mimike- (2078)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.27 0 0 2080
ah nem akartam vastagítani, ezer bocs.
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.27 0 0 2079
ha hiszed, ha nem, havonta több ezer sikeres vizsga születik az origó vizsgarendszerben. de biztosan ők a hülyék :D nem azt mondom, hogy az origó a mindenható, de olyannyira elfogult vagy, hogy véleményedet nem lehet objektíven értékelni.
Előzmény: Törölt nick (2077)
mimike- Creative Commons License 2010.06.27 0 0 2078
Nekem is azt mondták, hogy szóbeliből az egyik legkönnyebb, de érdekes, hogy eddig csak az sikerült a legjobban, ami előtt egy mondatot se gyakoroltam. Amikor meg egy több hónapot készülök csak szóbelire, akkor kevesebb ugyanazoknál a vizsgáztatóknál. Persze mindig van egy-két tanítvány meg vizsgáztató gyereke aki valahogy 40 vagy afölötti pontot kap, legalább is ahol én voltam ott volt. Írásbelin se tartottam korrektnek hogy a vizsgáztató három órán keresztül felváltva súgott 3 hallgatónak. Ez persze nem bántás akart lenni veled szemben, biztos van ilyen nem csak az origónál. Nekem valahogy kicsit pénz szagú ez az egész nyelvvizsga dolog.
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.27 0 0 2077
Sőt, ma már a Skoda is jó. De van jobb is.
Előzmény: Törölt nick (2076)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.27 0 0 2076
nem azért, hogy hazabeszéljek, de a rigós szóbeli nem nehéz.
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.26 0 0 2075
Szerintem egyszerű: negyedszerre már ne menj az origó szóbelire. Van nyelvvizsga az origón túl is. És ha az megvan, az ugyanúgy érvényes - feltéve persze, ha akkreditált vizsga van.
Előzmény: mimike- (2074)
mimike- Creative Commons License 2010.06.26 0 0 2074
Sziasztok!

Tanácsot kérnék
Az írásbelim már megvan. Szóbelin origón voltam már 3X. Mindig 30 pontot kapok a bizottság előtti részre, a magnóm 8-10 pont közt van. Sokat beszélgettem, szituációkat, képleírást gyakoroltunk a tanárommal, de valahogy nem lesz jobb.
Nincs esetleg valakinek jobb ötlete? Illetve még az is érdekelne, hogy a Debreceni Egyetemen milyen az origós szóbeli? Mivel diploma miatt sürgős lenne, ott meg szerveznek augusztusban is.
Bady5 Creative Commons License 2010.06.25 0 0 2073
Sziasztok Angol B2-re szeretnék menni. A TELC típusút szeretném megpróbálni.
Az lenne a kérdésem a tapasztaltaktól hogy milyen nehéz ez a nyelvvizsga és hogy hol tudok teszteket megoldani a gyakorláshoz?
Előre is köszi!!4
monikatimea Creative Commons License 2010.06.25 0 0 2072
Sziasztok

05.29-én voltam TELC angol B2-n. A szóbeli sikerült az írásbeli nem.
Ha valaki tud olyan oldalt, ahol van gyakorlási lhetőség megoldókulcsal, kérem írjon!
Előre is Köszönöm
walhalla93 Creative Commons License 2010.06.25 0 0 2071
Sziasztok!
Szeretnék németből középfokon nyelvvizsgázni, szeretnék segítséget kérni tőletek.
Először is: nekem elsősorban továbbtanuláshoz kellene és azt hallottam, hogy minden államilag elismert nyelvvizsgát elfogadnak. Ez igaz? A www.nyak.hu oldalon felsorolt vizsgaközpontok mindegyike ilyet állít ki?
Másodszor: mi a különbség az egyes nyelvvizsgák között, pl. telc, origo, pannon stb.?
Amint látható, eléggé tudatlan vagyok ebben az ügyben, ezért kérlek, segítsetek!
Előre is köszi!
Szonja6 Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2070
Köszönöm az infót!!
Előzmény: Törölt nick (2063)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2069
Nagyon szívesen, remélem használhatók... Neked is szépet!
Előzmény: Dorkuci (2068)
Dorkuci Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2068

Köszönöm szépen az infókat!

 

Szép napot!

Előzmény: Törölt nick (2067)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2067

A Pannonról többen is jókat mondtak, mindenképp ajánlatos. Én viszont személy szerint Társalkodót ajánlom. Egyszer voltam, sikerült (alap, C). 2 hónapot tanultam rá össz-vissz. Kell hozzá szerencse nyilván, de ha alázattal tanulsz, nem lehet gond.

 

http://tarsalkodo.kodolanyi.hu/

 

Az origot elvből nem ajánlom. Egy olyan szisztémának még az örökségét sem támogatnám 1 Ft-al sem, amely rendszer diákok, felnőttek százezreinek az életét keserítette meg anno. (Arról nem beszélve, hogy a nyelvtanárom is azt mondta, nem a legkönnyebb, főleg akik alapfokúra mennek. Úgyhogy Pannon vagy Társalkodó). Sok sikert!

Előzmény: Dorkuci (2044)
zelmira98 Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2066
Sziasztok!

olasz középfokú telc típusú nyelvvizsgára van külön telces könyv? (német-angolból van, de olaszból tényleg nincs?:S)

esetleg tudtok ajánlani könyvet/honlapot/feladatokat...stb. az ilyen típusú olasz nyelvvizsgára?

köszi szépen:) bármilyen segítség nagyon jól jönne!:)

Törölt nick Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2065
természetesen megkapja a szóbelit és legközelebb csak írásbeliznie kell.
Dorkuci Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2064

Kedves Microlas!

 

Barátnőm alapfokú C nyelvvizsgát tett a szóbeli sikerült az írásbelit még nem tudja.Ha netán nem sikerült az írásbelije attól még megkapja a szóbeliről a bizonyítványát?

Attól fél egy "elveszik"a szóbelije ha nem lesz meg az írásbeli.

 

Válaszod köszönöm!

 

Szép napot!

Előzmény: Törölt nick (2061)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2063

BGF német (bár én pár éve voltam):

Az írásbeli közepesen nehéz, sok benne a nyelvtan, ragozgatás, de középfokú nyelvtudással, és a szakszavak ismeretében abszolválható. Tanuld meg a rövidítéseket, jó sok van belőlük. Annál a sornál, ami fent van példaként, nehezebb.

Szóbeli: elég nagy a szimpátiafaktor, öltözz fel rendesen, legyél visszafogott, sok pluszpontot ér.
Előzmény: Szonja6 (2054)
balayla Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2062
Szia Dorkuci!

Alapfokon én is az origot ajánlanám (középfokon már meggondolandó az írásbeli része miatt :-)). Nagy segítség a többi vizsgatípushoz képest, hogy kétnyelvű.

Csatlakozom Epimer és Icsili véleményéhez (bocsi, ha a neveket rosszul írtam volna).

Előzmény: Dorkuci (2050)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2061
szeretném jelezni, hogy szombattól 10 napra szabadságra megyek, szóval ha valakinek kérdése lenne, ma és holnap tegye fel! :)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.23 0 0 2060
elég a másik felét letenned.
Előzmény: Törölt nick (2057)
Rosies Creative Commons License 2010.06.23 0 0 2059
www.facebook.com/album.php?aid=184443&id=186210116265&ref=mf
Előzmény: Rosies (2058)
Rosies Creative Commons License 2010.06.23 0 0 2058
Aki kedvet érez egy kis játékhoz a vizsgaláz közepette az szavazzon a Facebookon! Tervezd meg te az új nyelvvizsga könyv borítóját! És ha ezen túl vagy, találsz egy sor szövegértéshez hasznos videót, gyakorlatot...
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.23 0 0 2057
Sziasztok!
2004-ben csináltam egy angol alap A-t, de most szeretném, ha alap C-m lenne...
Mit kell tennem?
- elég megcsinálnom a B-t és alapból megkapom a C-t, vagy
- meg kell csinálnom magát a C-t egyből?

Köszi a segítségeket előre is!
emy06 Creative Commons License 2010.06.23 0 0 2056

 

Sziasztok!

 

19.-én vizsgáztam ecl-en (B2). Nem volt egyszerű a vizsga! Readingtől féltem a legkevésbé és az volt a legnehezebb sztem.  A listening nem lett volna nehéz, de a kérdések nagyon meg voltak csavarva. Értettem a szöveget, de nem tudtam melyiket jelöljem, vajon melyikre gondolnak. Többekben is felmerült a kérdés, hogy vajon vonnak-e le pontot akkor, ha a feleletválasztós kérdéseknél karikázzuk az a,b,c-t, függetlenül attól, hogy a táblázatot is kitöltjük. Szerintetek?

Writing..egyszerű témák voltak(TV, NYELV), a szóbeli pedig nem volt gond. Sok múlik azon milyen vizsgáztatót kaptok.

 

Voltatok ecl-en? Írjátok meg milyen volt, hogy sikerült!

Előzmény: Prof.William (2041)
lcsili Creative Commons License 2010.06.22 0 0 2055
Sziasztok!

SOS-ben kellene nekem segítenetek:
1. C1 szinten tud valaki valami angol TELC-es könyvet? Találtam egyet, de az 2004-ben jelent meg és ennyi. Ezt már azért réginek találom.
2. C1 általános angol nyelvvizsgák közül melyik az, ami szokott sikerülni?
Köszönöm a válaszokat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!