Keresés

Részletes keresés

IMi Creative Commons License 2003.01.06 0 0 420
www.tanap.sk
Előzmény: dobig (416)
roosevelt Creative Commons License 2003.01.04 0 0 419
Nézd meg itt:
http://www.tatranet.hu/info_szallas.html
Előzmény: Törölt nick (418)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.03 0 0 418
Nagyon gondolkozom, hogy ki kellene nézni.
Valami olcsjó szállás, ahol tudnak madzsarul nem tud valaki?
rDave Creative Commons License 2003.01.03 0 0 417
Sziasztok!
Az alábbi képekkel kívánok Boldog Új Évet minden Tátra járónak!
Látkép Poprádról, január  1-én reggelLanovka a LomnicraA kis lanovka az Encián felé
Nagyon jó volt ez a néhány nap mint ahogy a képekből is látni:)
üdv, Dave
dobig Creative Commons License 2003.01.02 0 0 416
Sziasztok!

A szervezet neve NAPANT, mi még nem futottunk össze velük. Egyébként a menedékházak környékén engedélyezett a bivakolás, ha zárva van, vagy tele van.

üdv:dobig

roosevelt Creative Commons License 2002.12.31 0 0 415
Boldog Új Évet minden Tátrát szeretőnek!

roosevelt

-tüci- Creative Commons License 2002.12.27 0 0 414
Szia!

Ha jól emlékszem nem olvastam TANAP szerű szervezetről az Alacsony-Tátrában a Gerinctúrák a Kárpátokban c. könyven.Ha esetleg nem jól tudom akkor remélhetőleg kijavít valaki.
Esetleg ezen a címen találsz némi információt:
http://utazas.com/utazas/forum/forum.cgi/?action=cikkek&uticel=19&file=1039696411

Üdv:
Tüci

Előzmény: Ember a Holdon (413)
Ember a Holdon Creative Commons License 2002.12.27 0 0 413
Hali!

Nem egészen ide tartozik a dolog, de megkérdezem, hátva van valakinek infója.Február elején mennénk 3 napra az Alacsony Tátrába,
Az lenne a kérdés, hogy van e TANAP, vagy valami hasonló errefelé? Tehát megbüntetnek/lezavarnak stb, ha bivakolni akarunk? Másik kérdés, hogy mennyire járható olyankor a gerinc?

Thx előre is!
Ember

thomme Creative Commons License 2002.11.12 0 0 412
Sziasztok:)
Igaz,hogy Január óta nem voltam itt,de nem az én hibám:(
Decemberben karácsony előtt megyünk a Tátrába egy hétre.Akinek van kedve csatlakozni,az írjon,és megdumálhatjuk.
Program:túrázás,sí/snowboard igény szerint.
Szállás:1400-2200ft-ig
Üdv
Tamás
roosevelt Creative Commons License 2002.11.01 0 0 411
Kb. 310-350 Km, attól függ merre mész. Szerintem a Tesco nem észrevehetően olcsóbb mint a kis boltok, egy helyen nem szabad vásárolni, Csorbatón, ott minden 1,5x annyiba kerül, mint bárhol máshol. Besztercebányán a Tesco mindig zsúfolt, a poprádi jobb, mindkettő nonstop.
roosevelt
Előzmény: Twining (408)
taki bá Creative Commons License 2002.11.01 0 0 410
Azt, h hany kilometer arra, nem tudom, mi a masik utvonalon szoktunk menni, Salgotarjan fele, az oda-vissza Budapesttol kb. 600 km a Csorba toig. Popradon van Tesco, ahogy mentek fel Smokovecre, elotte nem sokkal. Az arak kicsit olcsobbak, mint nalunk, sot vannak, amik nagyon olcsobbak (a sor kifejezetten olcso, es a sajt is. Na es a Horalky meg a Deli csoki :)))
Előzmény: Twining (408)
Gyula Creative Commons License 2002.11.01 0 0 409
Ezt az útvonalat elég ritkán tettem meg, de nem tudom elképzelni, hogy Bbányán, vagy más nagyvárosban ne lenne valami nagyáruház.
Szerintem mindent érdemes ott vásárolni (főleg tejet, pékárut, tejtermékek (sajtok!!!), SÖRT), és kártyával fizetni, így a váltókhoz képest koronánként meg tudsz spórolni akár 50 fillért is (mondjuk 6.10 helyett 5.60, 5.70 szokott lenni), érdemesebb EURO-hoz kötött kártyával (Maestro) fizetni a dolcsihoz kötötthöz (Visa?) képest.
Tesco van SZlovákiában, de vannak más nagyáruházak is.
Előzmény: Twining (408)
Twining Creative Commons License 2002.11.01 0 0 408
Nov. 15-én megyünk Zdiarra, tudja vki pontosabban, hogy ez Bp.-től a Parassapuszta-Besztercebánya,stb. útvonalon át kb. hány kilométer? Vagy van vmi szlovák km-számolóoldal? A másik kérdésem, hogy érdemesebb-e ott bevásárolni, olcsóbb-e ott a kaja, és van-e vmi cora, vagy tesco, vagy ilyesmi, ha igen, hol? (Ehhez az útvonalhoz közel)
whitefulu Creative Commons License 2002.10.31 0 0 407
Hát digi formában sajna nincsenek.
Wf
Előzmény: Gvrs (404)
montivagus Creative Commons License 2002.10.31 0 0 406
Szia, [url]http://www.nexus.hu/4simiklos/galeria.htm**itt[/url]találsz néhány Tátrás képet is.
Előzmény: Gvrs (401)
roosevelt Creative Commons License 2002.10.30 0 0 405
Sziasztok,
néhány kép, amit október elején készült, föként a Lomnici csúcsról:
http://members.chello.hu/ivanyi/
üdv,
roosevelt
Gvrs Creative Commons License 2002.10.30 0 0 404
Ezek szerint gepen nincsenek meg a kepek? Ugyanis powerpoint-hoz kellene. Ha nincs nem gond azert kosz.
Előzmény: whitefulu (402)
taki bá Creative Commons License 2002.10.30 0 0 403
sziasztok, vasarnap jottunk haza a Tatrabol, egy kis beszamolo, csak ugy: A Csorba tonal aludtunk, szallodaban. Az idő valtozo volt, amikor szerdan kiertunk, gyonyoru, napos es tiszta ido volt, ejszaka azonban esett, es meg delelott is, delutan "bentebb" kitisztult, fel is masztunk a Popradi haz folott a 2000 meter magas nyeregbe. Ott mar ho volt, ejszaka leesett, igy a csucsok aznaptol hoban voltak (a hohatar olyan 1600 korul volt). Penteken delelott tiszta es szep ido volt, delutanra beborult, Vysne Hagybol felmentunk egy eleg huzos utvonalon a Magisztralra, majd Smokovecre ertunk le. Szombaton egesz nap esett, a szalloban elvoltunk. Vasarnap ismet tiszta es szep ido volt. Osszessegeben az oktober vegi, oszi szezon atlaganal jobb ido volt, meg is lepodtem. Sajnos nem hasznaltuk ki, mert elsosorban pihizni mentunk.
whitefulu Creative Commons License 2002.10.30 0 0 402
Hella!
A Batizfalvi tónál idén szeptemberben készítettem pár koceka képet (diafilmre).
Írj mailt és megbeszéljük.
Wf
Előzmény: Gvrs (401)
Gvrs Creative Commons License 2002.10.30 0 0 401
Sziasztok
egy diabemutatot keszitek a Tatrarol es a Batizfalvi-volgyrol nem talaltam kepet a tatras weblapokon. Tudna valaki segiteni? (meg lehet mas is kell majd)
Es egy kerdes: akikkel iden voltam a Tatraban tervezik a Gerlach meghoditasat a kinti turavezetokkel, amire ugye be kell fizetni. Vett e mar reszt valamelyikotok hasonlon, es ha igen leirna milyen volt?
Koszi
rDave Creative Commons License 2002.10.27 0 0 400
Valahogy én is így sejtem, az egyik weboldal azt írta hogy fél évvel előre már tele vannak... :( ezért fordultam hozzátok, hátha... :) De köszi a tippet, utánna érdeklődöm!
rDave
Előzmény: Gyula (399)
Gyula Creative Commons License 2002.10.27 0 0 399
Nem akarlak elkeseríteni, de szilveszter környékén csaknem reménytelen szállást találni, nem csak a Tátrában, máshol is. Ha jól emlékszem, a Tatranet.hu-n van egy szlovákiai szállás-adatbázisra mutató link, ott próbáld meg.
Előzmény: rDave (398)
rDave Creative Commons License 2002.10.26 0 0 398
Sziasztok!
Elnézést hogy csakígy szólok a topicba de segítséget szeretnék kérni. Úgy néz ki hogy december 30-án 6órakor érkeznénk(2fő) Poprádra és két éjszakát szeretnénk ott eltölteni. De amit eddig találtam szállás ügyben az negatív eredményt hozott... nincs hely :( Tehát Poprádon bármilyen viszonylag megközelítő helyen lévő és lehetőleg megfizethető szállásra vadászok vagy valamilyen központi helyre ahol tudnának segíteni hogy holvan még szabad hely. Vagy reménytelen már 2 éjszakára szállást találni? Ha valaki tud valamit kérem írjon!
Előre is nagyon köszönöm!
üdv, Dave
vincuska Creative Commons License 2002.10.25 0 0 397
Jók a képek. Kicsit nosztalgiáztam. Tavaly nyáron jártam arrafele. Először, de tuti nem utoljára. Nem tehetek róla, de beleszerettem a Tátrába... :o)
Előzmény: apunk (395)
h-alga Creative Commons License 2002.10.25 0 0 396
A Teljesítménytúra topikban miki34 írt 1x a bothasználatról. Ez itt is olvasható. Azóta én is vettem. Sokszor hasznos. Fáradtabb állapotomban is segített lépéseimet megszaporázni, aminek természetesen az lett a következménye, hogy a karom is fáradt. :o)
Előzmény: Murphys (353)
apunk Creative Commons License 2002.10.17 0 0 395
Október 4.,5.,6. A Tengerszem-csúcs "meghódítása".
Képek.
http://www.t2.hu/photogallery/photo6088/real.htm
fintorgó Creative Commons License 2002.10.16 0 0 394
Köszönöm. Most küldöm el negyedszer, egyszer csak odaér.
Előzmény: kutrincza (392)
gombfoci Creative Commons License 2002.10.15 0 0 393
Twining

Ha ugyanarra a Zdiar-i szállásra gondolunk (zdiar501), amit neten keresztül lehet foglalni, akkor van 1 jó és 1 rossz hírem:
jó hír: mi aug. 20.-a környékén voltunk náluk, teljesen korrekt a szállás, 2 panziójuk van, mi abban voltunk, amit 1-2 éve építhettek. fejenként 1500-ért nagyon megérte... (3 ágyas tágas szoba + pöpec fürdőszoba+előtér hűtővel. alagsorban közös (felszerelt) konyha + étkező.)
rossz hír: tőlünk nem kértek semmilyen előzetes beugrót (bár ugye most kezdődik csak a főszezon); elég nehézkes megtalálni a háza(ka)t, mert a faluban nincsenek utcanevek, a házak pedig random módon számozódnak.

(még valami1: a háziak németül beszélnek, az egyik lányuk angolul is pötyög valamit, de inkább a német az OK.
még valami2: egész Zdiar a szálláshely kiadásból és a turizmusból él: én még annyi zimmerferi táblát sehol nem láttam egy településen belül, mint ott...)

Zdiar-tól pedig semmi nincs messze a Magas Tátrában kocsival (még Krakkó sem)...

ha egyéb info kell a szálásról, dobj meg egy méllel.

Előzmény: Twining (385)
kutrincza Creative Commons License 2002.10.14 0 0 392
Asszem kb. két hétre. Az egy hetes túrába nekünk belefért, az biztos. Nem egy M5 -ös kondíció :-)
Előzmény: fintorgó (391)
fintorgó Creative Commons License 2002.10.11 0 0 391
Szia!
Az a 600 ft-os matrica mennyi időre érvényes? Vagy csak egy útra? Kb. egy hétre mennénk. Köszi.
Előzmény: kutrincza (386)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!