Keresés

Részletes keresés

rosie78 Creative Commons License 2010.08.14 0 0 3022
hjajj de ismerősek ezek a "rohangálós"-" ügyintézős" sajtok..DD
Előzmény: elefada (3021)
elefada Creative Commons License 2010.08.14 0 0 3021
Csak egy szusszanásra.
Feta lazán, ahogy én csináltam: alapsajt, beoltás, 40 perc mulva 2-3 cm kockára felvágás, elrohanás, 4 öra múlva vissza, formába ahogy van, ujjra el, éjjel haza, sóba be, elaludtam, ázott vagy 8 órát. Na mondom, ebböl nem sok jó sikeredik. 1 nap hűtö, majd darabolás után sólébe, dobozba. Csináltam már jó fetát, de ez lett a csúcs, egy pár nap után király! A maradvány harmadik hetes, és egyre krémesebb. VOLT.
Előzmény: Törölt nick (3012)
rosie78 Creative Commons License 2010.08.14 0 0 3020

Jó is a saját kaszáló csak egy baj van vele:KEVÉS..:(:(

Előzmény: Törölt nick (2975)
krezidiesel Creative Commons License 2010.08.14 0 0 3019

Én már többször leirtam és tartom is a véleményem, hogy a tehéntej  közvetlen emberi fogyasztásra alkalmatlan.

Ha egymás után megkóstolod mindkettőt (nyers, frissen fejt tőgymeleg tejet) akkor rájössz miről beszélek.Nálam meg csak a frissenfejt, tőgymeleg habos tej a tej, a többi meg manipulált, tehát nem tej. A gidák is  csak igy isszák, ha hidegen adod nekik akkor fosnak tőle.

Az emberek meg úgy nagy általánosságban full idióták és magasról le kell szarni őket, főleg amikor azzal jönnek, hogy a kecsketej ilyen meg olyan. Azt a legtöbb annyit se tud a kecskéről, hogy nemcsak a baknak lehet szarva, meg ellés nélkül nincs tej, stb..., de cefetül szakértők.

Én elszoktam az ilyet küldeni a boltba, hogy neki csak az UHT 1,5%-os való dobozból. Felesleges vitázni az ilyenekkel.

Előzmény: rosie78 (3016)
rosie78 Creative Commons License 2010.08.13 0 0 3018

Igen azt tudom hogy  a tiéd se illatos.....hmmmazok a mentás sajtbogyók...na pl azon se lehett érezni azt a büdös kecskeízt...

 

a piacon viszont már az előző sorból érezni lehet a kecskesajtost...és istenítik....pedig esküszöm nagyon büdös....oszt én csalok..:(:(

Előzmény: elefada (3017)
elefada Creative Commons License 2010.08.13 0 0 3017
Nekem se.
Tincses lányoknak volt, nubiknak nincs.
Az érlelt sajtban azért kijön.
Előzmény: rosie78 (3013)
rosie78 Creative Commons License 2010.08.13 0 0 3016
A rohadék se büdös..DDD...Nekem egyébként nem is lenne baj...de úgy felidegesített egy némber hogy csak na..azt mondja nekem."isteni ez a tej, nagyon finom édes, de alig érezni rajta a kecskét, biztos keveri tehéntejjel"....anyukád az!!...grr..
Előzmény: krezidiesel (3015)
krezidiesel Creative Commons License 2010.08.13 0 0 3015

Fejd hozzá a bakot is!

:-))

Az én kecsóim tejének sincs mellékize, úgyhogy lehet én is elqrok valamit.

Előzmény: rosie78 (3013)
elefada Creative Commons License 2010.08.13 0 0 3014
Ahogy mondod:-))))))))
Ma is jártam feléd, hívtalak, de biztos a boci pocakjában a telefonod.
Formába töltés után kb 6-8 óra, hőmérséklet függvénye.
Előzmény: rosie78 (3011)
rosie78 Creative Commons License 2010.08.13 0 0 3013

amit nem értek:

 

Miért nincs kecske..illata a kecsketejemnek??..

 

mindenki másnak akiket ismereket a kecsketejének kecskesajtjának megvan az a jellegzetes kecske íze , szaga,(amit egyébként nem igen szeretek)...de az enyémnek komolyan mondom nincs....

az én lányaim teje egyszerűen édes és egy nagyon nagyon halovány kecskés utóíze van.....

 

másoké meg olyan ,olyan nagyon kecskés.(odabaszós...DD)...mintha avas lenne vagy nem tudom.....most vagy az én tejem nem elég erős.....vagy nem tudom..két napos hűtőben tárolás után kezd valami hasonló illata lenni de még mindíg meg sem közelíti az átlag tejet....pedig direkt kóstoltam egy csomót...

rosie78 Creative Commons License 2010.08.13 0 0 3011

Szia druszám!!

 

 

Azt hiszem ha találkozunk kapok tőled egy kiadósfenéken billentést..DD

 

parenyica:Én is így voltam vele nem sikerült aztán nemcsináltam jó darabig....aztán nekiálltam általában azt mondják hogy 24óra alatt savanyodik le kellőképpen hogy jól nyújtható legyen....nos az én tejemnél pontosan 22óra volt télen...

 

az alapsajt...33fokon oltom...borsó nagyságú rögök, és melegítgesse az akinek hat anyja van.....shátha segít valamit  a professzionális receptem..DD...jah és az említett technológiával szokott sikerülni..DD..

 

nyáron nem csináltam, de hamarosan teszek próbát...

Előzmény: elefada (3009)
krezidiesel Creative Commons License 2010.08.13 0 0 3010

5888 litert?

Volt ekkora fazekad, vagy hogy próbáltad ki?

Előzmény: elefada (3009)
elefada Creative Commons License 2010.08.13 0 0 3009
chy max plussz oltóerőssége:5888 l tejet alvaszt meg egy liter oltó.
Lazán, 0,17 tel szorzod a litert, esetedben 6,5 l=1,1 ml,
de ha precíz akarsz lenni, képlettel:6,5*1400:30*45*5,88=kereikítve 1,2 ml
Tehát nem kevés, hanem túl sok.
Paranyica: ésszerű határokon belül tök mindegy, hány fokon készítesz alapnak gomolyát, lényeg, hogy pont akkor kezd el hőkezelni, mikor 5,2 5,3 nál jár. Ezt ph mérö nélkül nehéz, sűrűn kell kontrollálni, hogy nyújtható-e. Vagy elkapod, vagy nem.
Előzmény: genziana (3007)
faqkac Creative Commons License 2010.08.13 0 0 3008
"50 l tejhez 10-12 ml általunk használt oltót teszünk. Ez 30 percen belül meg kell hogy porcelánszerűen alvassza a tejet. Természetesen a tej hőmérséklete 30-32 °C, és az előállítás helyén is 25°C-r van szükség."
(Sajtos Feri)
Előzmény: genziana (3007)
genziana Creative Commons License 2010.08.13 0 0 3007
Köszi a válaszodat!

Hát végül is ma a sajtkészítőn van a "félkemény sajt házilag" című fejezettel próbálkoztam. Hát jól elszórakozgattam közben, kicsit hosszú volt. Remélem jó lesz.
Akkor most ha először próbálkoznék a fetával akkor inkább a joghurtot használjam?
Ezzel az "annyi oltót adjunk a tejhez, hogy 40 perc alatt aludjon meg" hát ezzel a sírba tesznek. Te hogy számolod ki a chy max plusszal. Igazából, ha rendesen van számolva olyan hülye számok jönnek ki, hogy egyszerűen nem tudom elgondolni, hogy az jó lenne (pl. ma is 6,5 liter tejhez kellett volna3,3 ml, hogy 30 fokon, 45 perc alatt aludjon meg, legalábbis én így számoltam. Szerintem ez a mennyiség nagyon kevés, mert az oltó erőssége IMCU 200/ ml. És az ott található kalkulátor nyomta ezt ki, nem baromság ez?)
Egyébként majd visszaolvasok, mert a sólére is olvastam valami hozzászólást tőled, majd visszakeresek.

Most megyek mert halálosan hulla vagyok.

Előzmény: Törölt nick (3005)
anya3 Creative Commons License 2010.08.13 0 0 3004

Szia!

 

Köszönöm szépen a válaszokat, neked is simikat!

 

A sajtkészitést nem adom fel, újra próbálkozom! :)

Abrakot kapnak reggel, este, ill. szénát, de mostanában többször kapnak inkább lucernát...

 

 

Üdv.: Anya3

 

Előzmény: genziana (2991)
genziana Creative Commons License 2010.08.13 0 0 3003
Na, én kis hülye azt hiszem, ha már úgy ahogy megy a gomolya, akkor egyből tudok parenyicát csinálni, ami ezek szerint kecsótejből elég nehéz.
Csakhát, most már vágyom valami másra is.
Inkább próbálkozzak meg a fetával, ami a sajkészítés.hu- n van?

De azért leírhatod, hogy te hogyan próbálkoztál.



Előzmény: Törölt nick (2999)
dobozivera Creative Commons License 2010.08.13 0 0 3002
Köszönöm újra megpróbáltam, kértem visszaigazolást hátha így lessz válasz.
dobozivera Creative Commons License 2010.08.13 0 0 3000
Sziasztok!
Én most kezdek csak kecskékkel foglalkozni. Egyenlőre napi 1,5l tejem van amivel próbálkozhatok. Szeretném megkérdezni hogyan rendelitek az oltót és a baktériumot. Írtam emailt a megadott Mosoni címre de 2hete nem kapok rá választ. Köszönöm a választ.
genziana Creative Commons License 2010.08.13 0 0 2997
Simika!

Te már próbálkoztál a parenyicával?
Leírnád?
Találtam itt a fórumon egy leírást róla, az jó?
genziana Creative Commons License 2010.08.12 0 0 2996
Igazad van a só, ja, és én valahol azt olvastam, hogy semmi ilyen tejes cucchoz nem jó a jódozott só. Sima egyszerű mezei, fehér finom szemcséset használok. Nem az asztalit, mert az koszos.

Bár lehet, hogy nem jól tudom ezt a só dolgot, és mindenkitől bocsi, ha most baromságot írtam.......
Előzmény: Törölt nick (2995)
genziana Creative Commons License 2010.08.11 0 0 2992
Neked chn22-d van?
Előzmény: Törölt nick (2989)
genziana Creative Commons License 2010.08.11 0 0 2991
Szia anya3!

Én is szoktam még most is néha eceteset készíteni, és volt, hogy nekem se kapta össze.
A tejet bugyogásig kell forralni, aztán szépen finoman csorgatva az ecet.
Volt, hogy tök jó lett, volt hogy beleöntöttem mérgembe egy fél üveg ecetet, és akkor se kapta össze.

Én arra tippeltem, hogy lehet, hogy valami olyan füvet ettek, ami miatt megváltozott a tej összetétele.
Mi is kaszálunk össze vissza mindent, bár arra azért odafigyelünk, hogy mindenféle giz-gaz ne kerüljön bele, pl. gyermekláncfű, meg vadsóska, meg egy másik növény aminek nem tudom a nevét, mert kegyetlen szar ízű lesz tőle a tej.
Akácnyesedék, parlagfű, bodza, ezeket viszont imádják.

Ne add fel próbálkozz, ha más nem kidobod, és következő nap újrakezded.

Sok sikert!
Előzmény: anya3 (2988)
rosie78 Creative Commons License 2010.08.11 0 0 2990

Sziasztok!

 

én ezzel a francos camembert kultúrával vagyok így...mostmár hozzá kell fognom mert mire rászánom magam lejár..DD..február óta tartogatom a fagyóban..DD

Előzmény: genziana (2987)
anya3 Creative Commons License 2010.08.11 0 0 2988
Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni.
Következő a problémán, kb. 1.5-2 l tejből szoktam sajtot csinálni, nem oltóval, még csak az ecetes változattal próbálkozom, de az utóbbi két alkalommal, nem húzta össze az ecet a tejet, mi lehet a gond ???
Válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm.

Üdv.: Anya3
genziana Creative Commons License 2010.08.11 0 0 2987
Kibontottam a kultúrát.......
Lesz, ami lesz meglátjuk, hogy mi fog "kisülni" belőle.
Én egy pici műanyag dobozba tettem, három réteg alufóliával, meg folpakkal becsomagolva tettem vissza a fagyóba.
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.11 0 0 2986
-18 fok alatt 24 hónapig jó a kultúra, legalábbis ezt írták rá. Én üres, jól kimosott vaníliaaromás műanyag üvegcsékben tárolom kiöntve, ez jól záródik, átlátszó, és könnyű önteni belőle. Az üvegcsét még beleteszem egy vákuumos műanyag ételhordóba és úgy a mélyhűtőbe, nehogy valahogy mégis vizet/jeget kapjon. Eddig még bevált, bár csak alig fél éve van kultúránk.
Előzmény: genziana (2984)
genziana Creative Commons License 2010.08.11 0 0 2985
Hát igen, már azt hittem, hogy hülye vagyok, és rosszul emlékszem arra, hogy a kecsink mennyi tejet adott le. Ezért is mértem le az edényt. Amúgy, hogy csak egy gidája van így is szépen ad, de észrevehetően nem annyit, mint tavaly. De legközelebb okosak leszünk, és fejjük a tőgyét.
Idén is fejegettük azt amelyiket nem szopta az Ubul, csak szerintem későn kezdtük el, és nem eléggé.
Most van egy olyan is amelyik, csak annyit ad, hogy a reggeli kávémba nem lenne elég, de olyan cuki, és bízunk abban, hogy ha lesz gidája, majd rendesen letőgyel.
Előzmény: Törölt nick (2983)
genziana Creative Commons License 2010.08.11 0 0 2984
Juj de jó.
Minden elismerésem. Én egyszerűen nem merem elővenni a kultúrát, mert annyira kevés a tej, hogy ha most megbontom, akkor tutira nem fogy el, és félek, hogy jövő évig tönkremegy a fagyóba.
Bár én voltam a botor, mert 2,5 hónapja csak pakolgatom a fagyóba jobbra- balra, már meg is bonthattam volna.

De a mai adagnak még nem álltam neki, lehet, hogy mégis előkapom......
Tegnap kidobtam egy köményeset, egy hetes volt, és büdös meg penészes.

Kellene egy hely ahová ki tudnám rakni érni őket, illetve van is, a kút mellett van egy akna, és tök jó hűvös. A férjem mamája ott tárolta télire a zöldségeket. De rendbe kellene tenni. Szegény uram meg sosincs itthon, állandóan dolgozik.
Abból már csak jövőre lesz valami.

Előzmény: Törölt nick (2982)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.11 0 0 2983
Lehet, hogy a te alpesidben volt némi parlagi vér is, mert ha elégszer visszapároztatják, akkor már alpesinek számít a leszármazott is. Messziről érezhető büdös szaga annak a baknak van, amelyik levizeli magát a hatás kedvéért... A mienk ezt nem teszi, hálistennek. Mondjuk nem kizárt, hogy tiszta alpesiek közül is van, amelyik nem ilyen jófiú. :)

genziana: Hát igen, amikor a mi Mekink 4 és fél, vagy néha kicsit több litert nyomott tavaly (idén nem tudom, mert két féléves gödölye van alatta, akiket megtartunk, de még így is marad), bizony elég vicces járásokat produkált. :D De az átlag kecskénk is négy liter körüli, amelyik család csak 3,5 volt, azt el is adtuk. (Ez a tulajdonság "családokon" belül általában hasonló.)
Előzmény: Törölt nick (2982)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!