Keresés

Részletes keresés

Goto Creative Commons License 2002.07.17 0 0 998
Na most valami gombásabbat...
Goto Creative Commons License 2002.07.17 0 0 997
Nem éppen gombás kép, csak kipróbálom, hogy sikerül-e...
Mulan Creative Commons License 2002.07.16 0 0 996
Nem mondjuk, hogy nem lehet. Ballagj el a TESZTELŐ-be, ott nem rég magyarázgattuk valakinek, és helyben ki is próbálhatod:-)
Előzmény: Goto (994)
Goto Creative Commons License 2002.07.16 0 0 995
Bocs, nem honlap, hanem fórum. előbb járt a kéz, mint az ész...
Előzmény: Goto (994)
Goto Creative Commons License 2002.07.16 0 0 994
Gyerekek! Hogyan lehet ide képet beszúrni. Nehogy azt mondjátok, hogy nem lehet, mert a kertitavasok honlapján láttam képet berakva (ugyanitt az indexen van az is)...
bd Creative Commons License 2002.07.15 0 0 993
Telihold július 24-n, szerdán, Kinga napján (éjjelén éjjelién éjszakáján nem kívánt törlendő)
bd
Előzmény: Goto (992)
Goto Creative Commons License 2002.07.15 0 0 992
Pontosan mikor lesz telihold?
Előzmény: boletus edulis (991)
boletus edulis Creative Commons License 2002.07.15 0 0 991
Jelentem, a Nógrád száraz, gombának nyoma sincs, az erdők szárazak, pedig nagyon jó kis vargányázós helyeket láttunk. Öröm az úrömben, hogy pont akkor mikor jöttünk haza, kezdődött valami bazi nagy vihar. Hamarosan telihold, akkor érdemes lesz megnézni, sajnos nekem szülők kutyáira kell vigyázni, így kimaradok.
vilmarci Creative Commons License 2002.07.11 0 0 990
Hali!
Régen jártam erre. Ez a szárazság engem is kikészít... Mindenesetre ötöst kaptam a gombás szakdolgozatomra :)
Hétvégén Dunaújvárosba megyek, nem gombászni, de azért majd figyelek...
Ja, a shii-take tönkömön egyszer termett három hatalmas gombát, azóta pihen, mert valami fehér telepedett rá (talán penész) most kiszárítom, hátha megszabadulok tôle. Van ötlet?
Üdv:
VilMarci
Goto Creative Commons License 2002.07.02 0 0 989
Pesten mikor lesz gévagombadömping (a nyári), vagy van-e egyáltalán nyári gévadömping? Itt Debrecenben júliusban van, hogy van...
Lactarius Curtis Creative Commons License 2002.06.28 0 0 988
Az elmúlt két hétben összesen 2-5 mm eső esett arra, szárazság van mindenütt. Talán most...
üdv:
LC
Előzmény: bd (986)
Goto Creative Commons License 2002.06.28 0 0 987
Kössz a bő infót. Nekem egy kicsit sántít az angol, ha esetleg németül el tudnád küldeni az anyagot, megköszönném, mert minden érdekel, ami valahogy kapcsolódik a gombákhoz.

Előre is kössz...

Előzmény: lord (985)
bd Creative Commons License 2002.06.28 0 0 986
Mecsekbe megyek. Van híretek onnanfelől?
bd
lord Creative Commons License 2002.06.28 0 0 985
Sztem csak termesztve, vagy késztermékként.
Képek: http://www.agaricusfarm.com/agaricusphotos.htm

Úgy tűnik teljes nevén Ab Murill, egyenest Brazíliából. Onnan is az esőerdőből. Ahogy nézem vmi tuti rákellenes szernek hirdetik. Legalábbis immunerősítőnek.

Latin ... Agaricus blazei
Japanese ... Himenmatsutake
Common name ... Royal Sun Agaricus

Előállítanak belőle kapszulás gyógyszert, lásd:

Agaricus blazei is a relatively new addition to the family of medicinal mushrooms with research beginning in the 1980's. This species contains a unique beta 1-6 linkage and has an extensive history of use as a folk remedy in the areas of Brazil where it was originally discovered. Research has also shown that Agaricus blazei contains more beta glucans than any of the other medicinal mushrooms tested so far. The in-vitro research and animal studies both show significant immune stimulating properties.

Research has been done on water soluble and alcohol soluble fractions of the polysaccharides, all of which were isolated through a hot water or hot water/alcohol extraction process. As with the other medicinal mushrooms, the primary active compounds in Agaricus blazei, the polysaccharides, are internal structural components of the indigestible cell walls. Extraction with a heated aqueous solution is required to release these active compounds into a bio-available form.

Our product is a hot water/alcohol extract, ensuring the presence of both the water and alcohol soluble fractions of the polysaccharides. Our 45% polysaccharide extract is the most potent extract available and is the only hot water extracted form of Agaricus blazei now being sold in North America.

További tudnivalók:
http://www.agaricus.net/
http://www.shikoku.ne.jp/ys/bl.html

Lactarius Curtis Creative Commons License 2002.06.28 0 0 984
Odáig, hogy Agaricus, azaz csiperke, világos, de mi az a blazei?

LC

Előzmény: lord (980)
Goto Creative Commons License 2002.06.28 0 0 983
Kis lyukakat arra a nejlonzacsekre legközelebb, és hadd menjen bele a gombóc (aljas gomba):))
Előzmény: Zolcsi67 (976)
Goto Creative Commons License 2002.06.28 0 0 982
Kis lyukakat arra a nejlonzacsekre legközelebb, és hadd menjen bele a gombóc :))
Előzmény: Zolcsi67 (976)
Goto Creative Commons License 2002.06.28 0 0 981
Még sose hallottam róla. Az melyik
?? Van ilyen Mo.-on?
Előzmény: lord (980)
lord Creative Commons License 2002.06.26 0 0 980

Az "Agaricus blazei" meg - gondolom - világos.

Előzmény: lord (979)
lord Creative Commons License 2002.06.26 0 0 979
Ha rákeresel, minimum 4 helyen találod ugyanazt a képet. Úgy már könnyebb beazonositani. No és az alant sorolt linkeken további gombaneveket tudsz lefordítani, kinyomozni.

1. The Almond Portobello® Mushroom Patch™
Riding a wave of popularity, this deliciously edible mushroom (Agaricus blazei) imparts a strong almond flavor upon cooking. Known as Himematsutake ("God's Mushroom") and heralded in Brazil and Japan for its health-giving properties, our unique strain produces delicious mushrooms with an unusually strong flavor. Once you harvest a crop indoors, the kit can be used as spawn for outdoor cultivation. A 70-85° F environment is ideal. (Cannot be shipped to Hawaii or internationally.)
http://www.fungi.com/kits/indoor.html

http://www2.mailordercentral.com/fungi/products.asp?dept=12

http://www.sporetradingpost.com/MUSHROOM_PATCH.HTM

2. és itt látszik a legcsiperkébbnek: http://www.blackriverproduce.com/img/portobello_mushroom.jpg

Előzmény: Alla Pugacsova (977)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2002.06.25 0 0 978
Korábban esett szó a topikban a portobelloról, sajnos már nem emlékszem rá, hogy melyik faj lehetett (talán a kétspórás csiperke), ezért talán érdemes beleolvasni a 2-3 hónappal ezelőtti hozzászólásokba, vagy valaki más (aki nem olyan szenilis, mint én), majd megírja.
Üdv:
LC
Előzmény: Alla Pugacsova (977)
Alla Pugacsova Creative Commons License 2002.06.24 0 0 977
Koszi szepen a gyors valaszt. Esetleg azt is tudod, hogy a portobello mushroom mi lehet magyarul?
Előzmény: Lactarius Curtis (975)
Zolcsi67 Creative Commons License 2002.06.24 0 0 976
Köszi szépen!
Nyáron a Bükkben szoktunk táborozni, ott leszedjük, meg is esszük (lelőhely-tábor távolság kb. 5 km), de most úgy nem mertem, hogy még 3-4 óra túrázás+2 óra autóút haza 35 fokban. És kosár se volt nálam. A nejlonzacsiban meg befülled. Ez van...
Előzmény: Lactarius Curtis (974)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2002.06.24 0 0 975
Az ízletes vargányát King Bolete-nek vagy Penny Bun-nak, esetleg Penny Cap-nek hívják, a németeknek egyszerűen Steinpilz. Feltéve, hogy erre a fajra gondoltál. Olyan ugyanis, hogy "vargányagomba", nem létezik, vargánya alatt jópár faj értendő (Boletus edulis, B. reticulatus, B. aereus, B. pinophilus stb.).
üdv:
LC
Előzmény: Alla Pugacsova (971)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2002.06.24 0 0 974
A nyárilaska valóban elég gyakori kidőlt/kivágott bükkfa törzseken, az íze is jó, nem túl romlékony, érdemes lett volna leszedni.
üdv:
LC
Előzmény: Goto (973)
Goto Creative Commons License 2002.06.24 0 0 973
Pleutorus pulmonarius avagy nyárilaska. Debrecenben csak egyszer volt hozzá szerencsém. Én egy tölgyfán találtam, és akkor is a lehető legmelegebb volt.
Előzmény: Zolcsi67 (972)
Zolcsi67 Creative Commons License 2002.06.24 0 0 972
Sziasztok!
A hét végén baráti társasággal voltunk a Mátrában, Galyatető meg Kékes környékén. A Kékes északi oldalán a kidőlt bükkökön gyönyörűen tenyészik a laska (melyik fajta is az pontosan?), nem szedtem le, mert hazáig megrohadt volna a kocsiban.
Alla Pugacsova Creative Commons License 2002.06.24 0 0 971
Nem tudjatok veletlenul, hogy mi a varganyagomba angol neve?
andreja Creative Commons License 2002.06.18 0 0 970
Az eso (alapanyaga desztillalt viz) foleg gazok altal szennyezodhet kemiailag. Mosoportol nem nagyon sima portol inkabb, de nagysagrendileg kevesbe, mint a legelsotol. Sokkal tobb savanyito gaz van a legterben, mint lugosito. Raadasul a tiszta esoviz is tobbnyire savanyitja a erdo talajat, mar ami a vegeredmenyt illeti.
Előzmény: Goto (967)
andreja Creative Commons License 2002.06.18 0 0 969
Szerintem ott ami eso esik, az rogton atfolyik a Csendes-oceanba. A tanuhegyeket kellett volna megnezni.
Előzmény: lord (968)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!