Keresés

Részletes keresés

Rhéman Creative Commons License 2014.03.07 0 0 12004

Pedig a verseny viszi előre a világot. Pontosabban a szabályozott verseny, és az együttműködés.

Előzmény: Törölt nick (12003)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.07 0 0 12003

Nagyon régen,voltak Nemes galambjaim,gyűjtöttem őket (King,Strasszer,Híuz,Mondain stb stb)

Voltak ismerőseim is,akik szintén gyűjtötték, először csak cserélgettük,őket

majd kis idő múlva azon kaptam magam hogy állandósult egy verseny közöttünk hogy ki tud újabb és újabb fajtát beszerezni,ki tud nagyobb és szebb galambot tenyészteni stb.Gyorsan ki is szálltam.

Csak ezért írtam hogy én már túl vagyok ezen,és soha többet nem akarok

ilyen vagy hasonló szemléletet felvenni sehol sem.

De ahogy te leírod az is helytálló.

 

Előzmény: BlackScorpy (11989)
martinland Creative Commons License 2014.03.07 0 0 12002

Erre a listádra majd én is kíváncsi lennék, hogyan jönnek be.  Moskvich, 42 days, Sub Artic plenty, Volvogradiskiy, Siberian Red.

Szinte mind rajta van a jövőévi kívánságlistámon.

 

Előzmény: BlackScorpy (11996)
Vebber Creative Commons License 2014.03.07 0 0 12001

Melyik az a "nagy termőképességű fürtös" paradicsom?

Előzmény: Törölt nick (11987)
Rhéman Creative Commons License 2014.03.07 0 0 12000

Scott magot nem tudok küldeni, de Brazilt, ami nagyon hasonlatos küldhetek.

Előzmény: felhö977 (11992)
Rhéman Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11999

Én kérek elnézést!

Semmi képen nem bántjuk az erdélyieket, különösen, ha van humoruk, és majdnem körök. :)

Előzmény: Pillanatragasz (11998)
Pillanatragasz Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11998

Épp olvasom a kolléga bele akar döngölni a paradicsomföldbe..:-) :-) :-) :-) 

Rhéman Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11997

Szép kis hibrid. Hörcsög + skorpió. :)

Előzmény: BlackScorpy (11985)
BlackScorpy Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11996

Hasonlóképpen gondolom én is, már én pár év múlva újra vetek 1-2 tövet azokból is, melyek nem jöttek be nálam, hogy a fajta megmaradjon, mert csere alapnak is jó, mert ami nekem nem ízlett az lehet, hogy másnak a favoritja lesz és viszont.

 

A tavaly meglévő kb 50 fajta közül vagy 7-8 fajta lesz idé újra vetve. Az Oxheart, Goldkrone, Schott, PinkHeart, tavaly a tavalyelőtti F1 magról kelt Cherolla, San Marzano, Italian Giant tree Orange Strawberry. A többi újdonság.

A Roma VF helyett Amish paste lesz,

ami állítólag sokkal-sokkal jobb ízű. A korai Mano helyett: Moskvich, 42 days, Sub Artic plenty, Volvogradiskiy, Siberian Red. Aztán majd elválik ezek közül a koraiak közül melyik a legkorábbi, vagy legjobb ízű. Jövőre az marad. A Mano-t nem lesz nehéz überelni.

 

Előzmény: beetee (11994)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11995

Én főleg a poszméheket,katicákat szeretem a paradicsomjaim

körül ha tevékenykednek,igaz a csemegén kifejezetten nem

szeretem látni a bagolylepke hernyóját,de csak a legvégső

esetbe permetezem.

Előzmény: BlackScorpy (11991)
beetee Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11994

Nálam ami fajta valami miatt (legtöbbször íz) kilistázódott, az nincs ültetve magfenntartás miatt sem.

De mindig van pár újdonság, aminek megadom az esélyt, hogy bizonyítson :)

Előzmény: BlackScorpy (11993)
BlackScorpy Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11993

Olyan ez, mint a bélyeg gyűjtés, lepke gyűjtés, autó gyűjtés. 1-1 különlegességért képes az ember (anyagi) áldozatokat is hozni, hogy birtokolhassa a vágyott egyedet, szinte vadászik a ritka fajtákra. Kapcsolatokat alakít ki a világ minden táján, barátokra, cserepartnerekre tesz szert általa. Különleges embreket, ízeket, szokásokat ismer meg. De hogy sportból űzné valaki, versenyezne, hogy legyőzzön valakit, akinek több van? Nem hiszem. Engem biztosan nem a versenyszellem hajt, hanem a paradicsomok élvezete, a várakozás, az izgalom, hogy milyen lesz? Felnő egyáltalán, túléli a betegségeket és ha igen, akkor millyen zamata lesz, mennyit terem? Ez az izgalmas az egészben.

Ha arra hajtanék, hogy minél több legyen, akkor lehetne, 200-300 is, de nem kértem-vettem olyat, ami nem izgatott, csak azért, hogy x fajtával több legyen, mint volt.

Előzmény: BlackScorpy (11989)
felhö977 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11992

Kedves fórumtársak!Valaki kitudna segiteni pár szem scott maggal,tavaly kaptam 5 szemet,de nem akarnak  elöbujni!

 

BlackScorpy Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11991

Van aki paradicsomfajtákat gyűjt a kerjében, van aki rovarokat, férgeket, bogarakat, mások számára "giz-gaz"-t - minél többet. Én nem pironkodom amiatt, mert kevés van belőlük a kertben. Ha találkozni szeretnék velük, akkor kimegyek a rétre, erdőbe, patak partra fényképezőgéppel és vízzel felszerelkezve és bámulom őket órákon át.

 

Előzmény: Törölt nick (11979)
Mariska néni Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11990

Engem a földbe döngölt paradicsom karó vidított fel.

Előzmény: BlackScorpy (11983)
BlackScorpy Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11989

A topik címe "A paradicsom barátai". Akkor nekünk, akiknek sok féle paradicsomja van,  jó  sok barátunk van. :)

Nem hiszem, hogy itt bárki is azért gyűjti a paradicsom fajtákat, hogy a másikat megelőzze, legyőzze.

Bármiféle dolog  gyűjtés nem verseny, hanem szenvedély, egy bizonyos szint felett megszállottság.

Mariska néni Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11988

Csatlakozom.

Előzmény: CBNora (11971)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11987

Igen, pont ezért írtam a "hobbit" idézőjelbe,mert

sokaknak az és inkább ez legyen mint valami értéktelen dolog.

Sajnos nekem fontos a termés,biztonsága és mennyiség, tudod

nagy a család, vega étrend stb.Most idén kaptam én is ezt a nagy

termőképességű fürtös parit nagyon kíváncsi leszek rá mit fog

tudni vödörbe termesztve. De engem nem zavar ha a legutolsó is vagyok

hisz leírtam már hogy én ebből soha sem csinálok versenyt.

http://www.torzsasztal.hu/Article/viewArticle?a=125487073&t=9096652

Előzmény: Rhéman (11982)
BlackScorpy Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11986

Üdv a fedélzeten!

 

Előzmény: bal3 (11984)
BlackScorpy Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11985

Pontosan így vélekedek én is. Megspékelve a hörcsög hajlamommal. :D

 

Előzmény: Rhéman (11982)
bal3 Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11984

Áve!

 

Szeretnék bemutatkozni, mert még teljesen új vagyok a fórumon. 

 

Ifj. Lukács Gábornak hívnak, Pátyon élek és egy kis 100 nm-es kertben ültetek paradicsomot a család asztalára, magam szórakoztatására. Nagyon hasznos dolgokat olvastam itt, a fórumot alaposan visszaolvasva, köszönöm, hogy ennyi értékes információt írtatok már le. 

 

Mivel az elmúlt 5 évben csak össze visszavásárolt paradicsom palántát ültettem, idén elhatároztam, hogy magam palántázok és dokumentálom a termesztést, hogy jövőre már a legkedveltebb fajtákat locsolhassam a kiskertben. 

Csináltam ma egy blogot, elég kezdetleges, ide fogom feltenni a képeket, és leírásokat, hátha egy nálam is kezdőbbnek még jól jön. http://paradicsomtermesztes.wordpress.com/ 

Hálás leszek ha Ti is küldtök képet, leírást egy egy általatok kipróbált, kedvelt fajtáról, remélem össze tudok gyűjteni egy csokorral, az igazán értékes, finom, bőven termő vagy más szempontból érdemleges fajtákból.

 

Üdv Bal3  

BlackScorpy Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11983

Hát, itt csak egyetlen tagról nem tudom feltételezni azt, hogy még az orát sem tudja kifújni, és nem lát a csipától,  de az nem én vagyok.

Rhéman tanácsát megfogadom. A spájz lakat alatt!

Az Ignore On-t egyenlőre nem kapcsolom be, me :Drt szórakoztatnak az olyan mondatok, mint pl.  "elvetemült paradicsom uralomra törés". :D

Előzmény: Törölt nick (11972)
Rhéman Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11982

Más szempontjaink vannak. Nekem összejött ennyi fajta. Volt, kaptam, cseréltem, vettem. Fent szeretném tartani a választékot, és nem tudom a magok javáról, hogy mikori. Tehát ebben az évben mindegyikből magot akarok fogni, és megismerni, hogy melyik milyen zamatú. 

 

Nyilván szelektálni fogok, és alapvetően 8-10 fajtára szűkítem a termelt fajtákat. Minden évben ehhez hozzájön valamennyi új, és néhány, hogy fenttartsam a magállományt.

 

Nekem ez alapvetően szórakozás. Ha csinálom jó, ha nem, akkor sincs gond.

Előzmény: Törölt nick (11979)
BlackScorpy Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11981

Oksi, köszi! A kedd is nagyon jó. Addigra tutia eldől a kérdés, hogy marad -e egyedül, vagy a többi is kíváncsi a tavaszra. Akkor legyen ősszel. Nagyobb választék lesz.

Előzmény: Rhéman (11969)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11980

Legalább ön idős korára ne cukkolna... Tisztelem és becsülöm, és elismerésem, de ha akarja tudok undok is lenni az öregekkel. Bár nem próbáltam még, de talán itt gyakorolhatnám... sajnálom, hogy önnel is alkalmam akadt összekötni a bajuszt, de az sem volt szándékos, jó indulatú voltam, örültem hogy válaszol, és maga erre leoltotta a fejemet, én pedig csak nézek jobbra-balra mint egy gyerek, hogy most mit is csináltam rosszul.

Előzmény: Rhéman (11976)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11979

Akkor te is megelőztél,szerintem én az utolsók közt

vagyok:))

Előzmény: CBNora (11971)
beetee Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11978

IGNORE gomb.

Tök jó.

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11977

Te nem sértesz meg sosem... már valamennyire ismerjük egymást, és ha te mondod azt nekem hogy hülye kérdés, akkor  elgondolkodom rajta hogy vajon miért az, és tanulok belőle, hogy legközelebb ne kérdezzek hasonlót. (de még most sem tudom melyik kérdésemre gondolt, amikor lehülyézte, de egyáltalán mi jogon?) De ha egy teljesen ismeretlen teszi ezt, na az már durva... mintha egy szöges deszkával hátba vágták volna az embert, méghozzá olyan, akiről nem is gondolnám. Már meg is bántam hogy szellemeskedtem...

 

Na ez a szomorú, itt veszekszünk ahelyett hogy összefognának az emberek a GMO ellen, mert pár személy mit sem tehet ellene, multis cégek kezében van. Hatalmas természet pusztulást fog okozni... egyszerűen bele se merek gondolni, mivé teszi az ember a környezetet... Nem tudtam hogy már MO-ra is behozták, ezen kellene felháborodni.... ezen... nem rajtam...

Előzmény: Törölt nick (11974)
Rhéman Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11976

Nem is tudom, hogy miért, de az a szabály jutott az eszembe, hogy a trollt nem etetjük.

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.07 0 0 11975

Kellett volna a retvás smiley-t raknom a mondatom végére, hogy nyomatékosítsam? lehet hogy durva vicc volt, pedig ellenkezőleg durva jó poénnak szántam, ehelyett egyesek hisztériáznak...

Előre is elnézést hogy offolok, de nem tűröm, hogy ismeretlen alakoz lehülyézzék a kérdésemet... az ilyeneket legszívesebben földbe döngölném, mint egy paradicsom karót (a hasonlatot a témába vágás kedvéért). Nem értem, pedig szimpatikusnak tűntél (szeretem az erdélyieket)... de ezzel egy virtuális életre elvágtad nálam a kedveltség fonalát.... 

 

 

Előzmény: Pillanatragasz (11973)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!