Keresés

Részletes keresés

balayla Creative Commons License 2010.06.28 0 0 2087
Megértem, hogy az átélt kudarcok megutáltatták veled a nyelvet. Ezért javasolnám én is azt, hogy válts, és próbálkozz máshol. Elhiszem azt is, hogy a főiskoládon kivételeztek a vizsgáztatók néhány diákkal és ez tényleg nagyon visszataszító tud lenni. Csak a megnyugtatásodra írtam, hogy szerencsére nem mindenhol van ez így.

Ne csüggedj! Gyakran éppen akkor éri az embert szerencse, amikor már feladja a reményt és semmi jóra nem számít!

Szorítok Neked! Remélem, sikerülni fog újból megszeretni a nyelvet!

(Egyébként is a valódi nyelvtudás és egy sikeres nyelvvizsga között néha elég nagy a szakadék.)
Előzmény: mimike- (2082)
balayla Creative Commons License 2010.06.28 0 0 2086
Szia!

Lehet, hogy sok évvel ezelőtt tényleg olyan volt az Origo, amilyennek írod, de mára ez már megváltozott, legalábbis tapasztalataim alapján a személyes véleményem ez. Velem egyértelműen jóindulatúak és segítőkészek voltak a vizsgáztatók és azokkal az ismerőseimmel is, akikkel beszéltem. Többen úgy érezték a vizsga után, hogy semmit se tudtak, aztán nagyon megdöbbentek, amikor megtudták az eredményüket, ami sokkal jobb volt, mint amire számítottak.

Tény, hogy az írásbeli pontozása (középfokon)viszont nagyon szigorú. Bár, az hatalmas segítség, hogy lehet szótár használni, de ez az egyetlen előnye a többi egynyelvű vizsgához képest, amelyek jóval könnyebbnek és egyszerűbbnek tűnnek akkor, ha gazdag szókinccsel rendelkezel.

De egyetértek veled abban, hogy nagyon jó dolog, hogy van alternatíva, így mindenki kiválaszthatja magának a számára legmegfelelőbb, legszimpatikusabb vizsgatípust.
Előzmény: Törölt nick (2085)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.27 0 0 2085

Szia!

 

"Nekem az írásbeli 5-re lett meg, a szóbeli 3-ra. Így "sokkal okosabb" fejjel azt mondom, hogy megérdemeltem, nem kell minden tudatlannak vizsgát adni."

 

Csakhogy a tudásszint egy dolog, a rosszindulat pedig a másik. Az egykori "Rigó utcában" nem azt nézték, hogy ki mit tud, hanem hogy mit nem... Ez eleve prekoncepciózus, rosszhiszemű volt az akkori vizsgarendszer. Évtizedekig ez volt. Csak azért lepontozni valakit pl., mert amerikai akcentussal beszélt?! Brr... Hagyjuk is az egészet. Szerencsére ma már van igazi alternatíva.

Előzmény: lcsili (2084)
lcsili Creative Commons License 2010.06.27 0 0 2084
Sziasztok!

Anno még évekkel ezelőtt, amikor csak a Rigó utcai nyelvvizsga volt nem lehetett annyira válogatni. Nekem az írásbeli 5-re lett meg, a szóbeli 3-ra. Így "sokkal okosabb" fejjel azt mondom, hogy megérdemeltem, nem kell minden tudatlannak vizsgát adni.
Mivel ECL-en én is vizsgáztatok, ezért azt tudom javasolni, hogy ugyanazzal a tudással szerintem sokkal hamarabb átmégy az Origon vagy a BME-n. Azért nem mindegy, hogy az írásbelin lehet-e szótárt használni.
Pl múltkor az öcsém barátnője volt TELC középen, segítettem neki párszól szóbeli gyakorlásban. Eléggé béna volt, egy ECL alapfokot megért a tudása, de semmi többet és lám-lám sikerült neki a TECL közép. Szóval az ECL nem tartozik a könnyű nyelvvizsgák közé! Az Origo kiszámítható szerintem.

Kérdés: Melyik az a C1-es azaz felsőfokú nyelvvizsga, ami sikerülni szokott mostanában?

Köszi
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.27 0 0 2083

Egy percig nem is állítottam, hogy a véleményem objektív lenne. Sőt, hangsúlyoztam is, hogy ez nálam elvi és érzelmi kérdés. Számomra érthető az, ha valaki befürdött pár alkalommal - a példánál maradva - a Skodával, akkor nem vesz olyan négykerekűt, amelyen Skoda embléma díszeleg. Inkább másokat gazdagít pénzével. Remélem érthető az analógia... A Rigó utcának már a betűkombinációjától is kellemetlen érzéseket élek át és ha valaki háromszor megbukik ott szóbelin, akkor nem fogom javasolni azt, hogy menjen negyedszerre is. Akár gyanús a dolog, akár nem, akár tud az illető, akár nem. Ennyi.

Előzmény: Törölt nick (2079)
mimike- Creative Commons License 2010.06.27 0 0 2082
Lehet, hogy elfogult vagyok, de ahogy szerettem a nyelvet, most annyira utálom. Általánosítani nem állt szándékomban, de kivételezéseket saját szememmel láttam egy főiskolán, nem is egyszer. Biztos rengeteg sikeres vizsga van, de gondolom sikertelen is akad bőven.
Előzmény: balayla (2081)
balayla Creative Commons License 2010.06.27 0 0 2081
Szia!

Én szóbeliztem Origon és ECL-en is. Számomra egyértelműen az Origo volt könnyebb és szimpatikusabb. Ráadásul teljesen korrektnek tűnt a dolog. Nem voltak kivételezések, egyebek.

Szerintem gondold át, vagy beszéld meg a tanároddal, hogy a szóbeli vizsga mely része megy neked könnyebben, illetve nehezebben és eszerint válasz más vizsgatípust. Pl. ha a szituációs rész problémás, akkor menj ECL-re, mert ott nincs ilyen. Sőt, szerintem már csak azért is érdemes lenne váltanod, mert az eddigi tapasztalataid alapján -gondolom- szorongva és a legrosszabbra számítva mennél origo-vizsgára és ez biztosan rontana a teljesítményeden.
Előzmény: mimike- (2078)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.27 0 0 2080
ah nem akartam vastagítani, ezer bocs.
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.27 0 0 2079
ha hiszed, ha nem, havonta több ezer sikeres vizsga születik az origó vizsgarendszerben. de biztosan ők a hülyék :D nem azt mondom, hogy az origó a mindenható, de olyannyira elfogult vagy, hogy véleményedet nem lehet objektíven értékelni.
Előzmény: Törölt nick (2077)
mimike- Creative Commons License 2010.06.27 0 0 2078
Nekem is azt mondták, hogy szóbeliből az egyik legkönnyebb, de érdekes, hogy eddig csak az sikerült a legjobban, ami előtt egy mondatot se gyakoroltam. Amikor meg egy több hónapot készülök csak szóbelire, akkor kevesebb ugyanazoknál a vizsgáztatóknál. Persze mindig van egy-két tanítvány meg vizsgáztató gyereke aki valahogy 40 vagy afölötti pontot kap, legalább is ahol én voltam ott volt. Írásbelin se tartottam korrektnek hogy a vizsgáztató három órán keresztül felváltva súgott 3 hallgatónak. Ez persze nem bántás akart lenni veled szemben, biztos van ilyen nem csak az origónál. Nekem valahogy kicsit pénz szagú ez az egész nyelvvizsga dolog.
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.27 0 0 2077
Sőt, ma már a Skoda is jó. De van jobb is.
Előzmény: Törölt nick (2076)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.27 0 0 2076
nem azért, hogy hazabeszéljek, de a rigós szóbeli nem nehéz.
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.26 0 0 2075
Szerintem egyszerű: negyedszerre már ne menj az origó szóbelire. Van nyelvvizsga az origón túl is. És ha az megvan, az ugyanúgy érvényes - feltéve persze, ha akkreditált vizsga van.
Előzmény: mimike- (2074)
mimike- Creative Commons License 2010.06.26 0 0 2074
Sziasztok!

Tanácsot kérnék
Az írásbelim már megvan. Szóbelin origón voltam már 3X. Mindig 30 pontot kapok a bizottság előtti részre, a magnóm 8-10 pont közt van. Sokat beszélgettem, szituációkat, képleírást gyakoroltunk a tanárommal, de valahogy nem lesz jobb.
Nincs esetleg valakinek jobb ötlete? Illetve még az is érdekelne, hogy a Debreceni Egyetemen milyen az origós szóbeli? Mivel diploma miatt sürgős lenne, ott meg szerveznek augusztusban is.
Bady5 Creative Commons License 2010.06.25 0 0 2073
Sziasztok Angol B2-re szeretnék menni. A TELC típusút szeretném megpróbálni.
Az lenne a kérdésem a tapasztaltaktól hogy milyen nehéz ez a nyelvvizsga és hogy hol tudok teszteket megoldani a gyakorláshoz?
Előre is köszi!!4
monikatimea Creative Commons License 2010.06.25 0 0 2072
Sziasztok

05.29-én voltam TELC angol B2-n. A szóbeli sikerült az írásbeli nem.
Ha valaki tud olyan oldalt, ahol van gyakorlási lhetőség megoldókulcsal, kérem írjon!
Előre is Köszönöm
walhalla93 Creative Commons License 2010.06.25 0 0 2071
Sziasztok!
Szeretnék németből középfokon nyelvvizsgázni, szeretnék segítséget kérni tőletek.
Először is: nekem elsősorban továbbtanuláshoz kellene és azt hallottam, hogy minden államilag elismert nyelvvizsgát elfogadnak. Ez igaz? A www.nyak.hu oldalon felsorolt vizsgaközpontok mindegyike ilyet állít ki?
Másodszor: mi a különbség az egyes nyelvvizsgák között, pl. telc, origo, pannon stb.?
Amint látható, eléggé tudatlan vagyok ebben az ügyben, ezért kérlek, segítsetek!
Előre is köszi!
Szonja6 Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2070
Köszönöm az infót!!
Előzmény: Törölt nick (2063)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2069
Nagyon szívesen, remélem használhatók... Neked is szépet!
Előzmény: Dorkuci (2068)
Dorkuci Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2068

Köszönöm szépen az infókat!

 

Szép napot!

Előzmény: Törölt nick (2067)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2067

A Pannonról többen is jókat mondtak, mindenképp ajánlatos. Én viszont személy szerint Társalkodót ajánlom. Egyszer voltam, sikerült (alap, C). 2 hónapot tanultam rá össz-vissz. Kell hozzá szerencse nyilván, de ha alázattal tanulsz, nem lehet gond.

 

http://tarsalkodo.kodolanyi.hu/

 

Az origot elvből nem ajánlom. Egy olyan szisztémának még az örökségét sem támogatnám 1 Ft-al sem, amely rendszer diákok, felnőttek százezreinek az életét keserítette meg anno. (Arról nem beszélve, hogy a nyelvtanárom is azt mondta, nem a legkönnyebb, főleg akik alapfokúra mennek. Úgyhogy Pannon vagy Társalkodó). Sok sikert!

Előzmény: Dorkuci (2044)
zelmira98 Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2066
Sziasztok!

olasz középfokú telc típusú nyelvvizsgára van külön telces könyv? (német-angolból van, de olaszból tényleg nincs?:S)

esetleg tudtok ajánlani könyvet/honlapot/feladatokat...stb. az ilyen típusú olasz nyelvvizsgára?

köszi szépen:) bármilyen segítség nagyon jól jönne!:)

Törölt nick Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2065
természetesen megkapja a szóbelit és legközelebb csak írásbeliznie kell.
Dorkuci Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2064

Kedves Microlas!

 

Barátnőm alapfokú C nyelvvizsgát tett a szóbeli sikerült az írásbelit még nem tudja.Ha netán nem sikerült az írásbelije attól még megkapja a szóbeliről a bizonyítványát?

Attól fél egy "elveszik"a szóbelije ha nem lesz meg az írásbeli.

 

Válaszod köszönöm!

 

Szép napot!

Előzmény: Törölt nick (2061)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2063

BGF német (bár én pár éve voltam):

Az írásbeli közepesen nehéz, sok benne a nyelvtan, ragozgatás, de középfokú nyelvtudással, és a szakszavak ismeretében abszolválható. Tanuld meg a rövidítéseket, jó sok van belőlük. Annál a sornál, ami fent van példaként, nehezebb.

Szóbeli: elég nagy a szimpátiafaktor, öltözz fel rendesen, legyél visszafogott, sok pluszpontot ér.
Előzmény: Szonja6 (2054)
balayla Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2062
Szia Dorkuci!

Alapfokon én is az origot ajánlanám (középfokon már meggondolandó az írásbeli része miatt :-)). Nagy segítség a többi vizsgatípushoz képest, hogy kétnyelvű.

Csatlakozom Epimer és Icsili véleményéhez (bocsi, ha a neveket rosszul írtam volna).

Előzmény: Dorkuci (2050)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.24 0 0 2061
szeretném jelezni, hogy szombattól 10 napra szabadságra megyek, szóval ha valakinek kérdése lenne, ma és holnap tegye fel! :)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.23 0 0 2060
elég a másik felét letenned.
Előzmény: Törölt nick (2057)
Rosies Creative Commons License 2010.06.23 0 0 2059
www.facebook.com/album.php?aid=184443&id=186210116265&ref=mf
Előzmény: Rosies (2058)
Rosies Creative Commons License 2010.06.23 0 0 2058
Aki kedvet érez egy kis játékhoz a vizsgaláz közepette az szavazzon a Facebookon! Tervezd meg te az új nyelvvizsga könyv borítóját! És ha ezen túl vagy, találsz egy sor szövegértéshez hasznos videót, gyakorlatot...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!