Keresés

Részletes keresés

macivolvo Creative Commons License 2016.03.24 0 0 1810

Szia

 

Ezen: "a napokban alakulgató hack tevékenységből még némi értéknövekedés is kisülhet.." mit értesz?

Előzmény: sideburns (1808)
scatti Creative Commons License 2016.03.22 0 0 1809

Én az első NX-em a 100-ast már 5 éve használom, manuális adapterek faragásához, obi átalakításhoz, persze más NX vázak mellett. A kitobija 1 év után bedöglött, ezután kezdtem manuálozni vele. A gépről már lekopott a samsung felirat, a kijelző lemattult, az akku fedelet ragasztani kellett, de hibátlanul fényképez. Szerintem aki nem vett kiegészítő obit és nem akar manuálozni azoknak a vázaiból bőven lesz eladó, mert sajnos a 3 féle kitobiból már sok a beteg... és az NX miniknél még rosszabb lesz a helyzet, hiszen szinte mindenkinek valamelyik kitobival van csupán.

sideburns Creative Commons License 2016.03.18 0 0 1808

Nekem is van pár obim az NX500-ra, ami szerencsére még mindig veri a konkurenciát, ár/érték arányban mindenképpen, talán még jó pár évig. (Sony α6300-t ki bírták adni touchscreen nélkül...)

Időnként újra kell majd értékelni a helyzetet, hogy megéri-e eladni vagy inkább megtartani.

Még az is benne van a pakliban, hogy pár év múlva hozzájutsz egy NX1-hez vagy tartalék NX500-hoz olcsón.

Ráadásul a napokban alakulgató hack tevékenységből még némi értéknövekedés is kisülhet...

Sajnos az obikat nem fogjuk tudni más gépen használni előreláthatólag.

Előzmény: Fizikusss (1806)
Ziggi_zug Creative Commons License 2016.03.16 0 0 1807

Bukta :(

Az NX semmivel nem kompatibilis elektronikusan. Így ha behal a géped akkor az objektíveknek sem veszed sok hasznát. Behúzni sem tudod (tudjuk) majd a blendét. Bízzunk bennem, hogy több, mint 5 évig működnek a berendezések. Utána muzeális darabokká válna, vagy elektronikai hulladékká. Sajnos.

Előzmény: Fizikusss (1806)
Fizikusss Creative Commons License 2016.03.16 0 0 1806

Egyre egyértelműbb, hogy a Samsung kinyírta a fotós üzletágát. Van 5 samsung objektívem, szeretném őket a későbbiekben is teljes értékűen használni. (autómata üzemmódok, pl focus, záridő,) Nx foglalatú gépek eltűnőben vannak. Gyorsan vettem egy Nx500-at, ezzel remélem kihúzok 5 évet, de mi lesz azután? Eleve nem találok Nx foglalatról átalakítót mas gépre, pl Sony foglalatra. Ha később lesz is, mi lesz az automata funkciókkal?

x20fan Creative Commons License 2016.03.16 0 0 1805

A hosszú záridő+vaku esetén nincs gond, a vaku elsütésének pillanata határozza meg, hogy mi legyen a képen. Izzó esetén, ahogy írtad is ezzel gond van, mert saját fénye van. És minden más esetben is gond van, amikor a környezeti fény kizárja a vakuval fotózást.

Tehát ilyenkor a gép exponálását kell időzíteni, az viszont gépenként valamennyi késleltetéssel következik be a kontaktus zárásához képest. Vagyis ha az izzó és a puska közel vannak, akkor a hangra indítva a gépet, a lövedék becsapódása után 60 ms-mal történő eseményeket tudjuk lefotózni. De az is lehet, hogy ettől későbbi pillanatra vagyunk kíváncsiak, ekkor kell egy plusz késleltetés az exponálás előtt. A probléma akkor van, ha a puska elsütése utáni 60 ms-ban szeretnénk a képet elkészíteni, mert ehhez az kell, hogy a puska elsütése előtt már kiadjuk a gépnek az exponálási parancsot. Ez nem világos, hogy hogyan lehetne megtenni. Illetve a puska és a hangszenzor távolításával igen, ahogy írtam is.

Előzmény: Ziggi_zug (1804)
Ziggi_zug Creative Commons License 2016.03.14 0 0 1804

Nem teljesen értem, hogy mit szeretnél mondani. Minden esetre a késleltetés mértéke beállítható és az érzékenység is (de ez telefon függő), így akár a lövedék érintkezése utáni tetszőleges pillanat elkapható vagy akár még előtte is (ha pl a ravasz hangjára megindul az expó). Amúgy a legtöbb ilyen fotónál hosszú záridővel dolgoznak a fotósok és a vaku villanással játszanak. (Ilyen kiegészítő is kapható a TT-hez). Nyilván működő izzó esetében a hosszú záridő nem lenne szerencsés. Amúgy a videón használt elsütő is hasonló elven működik, mint a TT, csak saját mikrofonnal.

Előzmény: x20fan (1803)
x20fan Creative Commons License 2016.03.14 0 0 1803

Fókuszálás nélkül 60 ms az 1100-as késleltetése. Egy légpuskagolyó legyen 150 m/s sebességű, 9 m-t tesz meg ez idő alatt. Vagyis el kell vinni a puskát 9 m-re, odatenni mellé a hangszenzort, és akkor el lehet kapni az érintkezés pillanatát. Igazából úgy lenne az igazi, hogy kis késleltetésekkel csinálni pár fotót, és kiválasztani a legjobb pillanatot. A videón is már a golyó elhagyta az izzót, ez látványosabb amikor már repülnek a darabok, mint amikor éppen elkezdi széttörni.

 

Előzmény: Ziggi_zug (1802)
Ziggi_zug Creative Commons License 2016.03.12 0 0 1802

Pl. ilyet is lehet a TT-al csinálni.

Előzmény: Ziggi_zug (1801)
Ziggi_zug Creative Commons License 2016.03.12 0 0 1801

Én TriggerTrap-et használok. Van egy aladó felesleges, bontatlan, igaz Canon, tehát kell venned hozzá egy ilyet TC3-NX változatban. Ha érdekel, írj!

Sokkal több, mint egy egyszerű távvezérlő! Szabadjára engedi a kreativitást!

Előzmény: bad will hunting (1799)
Breszko88 Creative Commons License 2016.03.11 0 0 1800

Szia!
Én ezt a típust használom az NX30-as gépemhez (korábban az NX300-zal is), szerintem tökéletesen megfelel a célra, soha nem volt vele problémám.

http://goo.gl/jqB3KA

Előzmény: bad will hunting (1799)
bad will hunting Creative Commons License 2016.03.10 0 0 1799

sziasztok, NX300-hoz van megbízhatóan működő vezetékes kioldó? amivel normálisan lehet B időzni, nem szakad meg. esetleg valakinek egy megunt, felesleges?

fundaluk Creative Commons License 2016.03.09 0 0 1798

Én Metz Mecablitz 36 C2 vakut használok tavaly óta. Bármilyen típusú középérintkezős gép el tudja sütni így a Samsung Nx-em is. Félautomata, a vaku hátulján könnyű beállítani a géphez igazodó rekesz és ISO értéket, és ezután a skálán leolvasható távolságon belüli tárgyakat a saját fénymérője alapján megvilágítja. Egyszerűen beállítható és utána pontos expozíciót ad. Zoomolható és dönthető a feje. 20.000 körül kapható, én is annyiért vettem, szerintem nagyon megéri.

Gozo Creative Commons License 2016.03.09 0 0 1797
Előzmény: .ISU. (1794)
.ISU. Creative Commons License 2016.03.09 0 0 1796

Akkor marad az AF-2-es verzio. Abbol van samsung verzio.

Előzmény: Nick_X14XE (1795)
Nick_X14XE Creative Commons License 2016.03.09 0 0 1795

Nem tök mindegy? SW-esen semmiképpen nem fogja a TTL-t, vagy a zoom-ot tudni.

Csak egy sima manuális vakuként használhatnád, abban a módban viszont a legbutábbak közé tartozik, sokkal jobbat tudsz venni töredék áron.

Előzmény: .ISU. (1794)
.ISU. Creative Commons License 2016.03.09 0 0 1794

meg tudná vki mondani h mi a különbség a pentax és a samsung verzió között? Máshol vannak az érintkezői? Van esetleg fénykép róla, h hol kellene elhelyezkedni az érintkezőknek?

 

köszi

Isu

Előzmény: .ISU. (1793)
.ISU. Creative Commons License 2016.03.09 0 0 1793

visszahívott a kereskedő. "for pen" feliratos. :(

Előzmény: .ISU. (1792)
.ISU. Creative Commons License 2016.03.07 0 0 1792

Köszi az infót a "for sam"-ról!!!  Akkor még mielőtt kiszállítanák, felhívom, h bontsa ki és nézze meg.

 

 

Előzmény: Ziggi_zug (1789)
Ziggi_zug Creative Commons License 2016.03.06 0 0 1791

Ja, Igen. A 44-1-es változatnak forog a feje. Ennek ellenére én a YN mellett kötöttem ki. A manuális beállításai sokkal finomabbak. (No meg a Canon-ommal teljesen kompatibilis :) )

Előzmény: Nick_X14XE (1790)
Nick_X14XE Creative Commons License 2016.03.06 0 0 1790

"A Metz hátránya, hogy pl. portré módban a vakut nem tudod hova állítani rendesen.. Nem forgatható a nyaka."

Itt biztosan az újabb/kisebb Metz 26 AF-1-re gondolsz. Azzal tényleg nem vagy sokkal beljebb a kisvakunál, valamivel erősebb ugyan, de nem állítható semerre.

Viszont a 44 AF-1 billenthető/forgatható, 99%-ban plafonra villantva használtam normál és portré módban is. Sőt kis helyiségekben néha úgy jött ki szép megvilágítás, hogy 180 fokban hátracsavartam a fejet.

Előzmény: Ziggi_zug (1789)
Ziggi_zug Creative Commons License 2016.03.05 0 0 1789

Szia! Ez nem teljesen igaz. A Samsung / Pentax változat csak a nagyon régi Samsungokkal működik (amikor még együtt fejlesztettek). Azóta (egész pontosan NX10 óta) a Samsung más úton járt és nem kompatibilis többé a Pentax-szal. Csak olyan Metz-et szabad venni (Samsung NX-hez), ami "for Sam" feliratú a nyakán hátul. Én kipróbáltam minden változatot (NX300-al). A Pen / Sam verziót is elsüti, mint bármilyen középérintkezős vakut, de nincs TTL. A Metz hátránya, hogy pl. portré módban a vakut nem tudod hova állítani rendesen.. Nem forgatható a nyaka.

Én pl. a YN468-at (Canon) használok, manuál módban. Persze az NX300 is manuálban van, különben a vaku nélkül kalkulálná a fényeket. Kb. 1 óra volt kitapasztalni / megtanulni. egy új YN460-ast már 30 ezerért meg tudsz venni és ezerszer többet érsz el vele. (pl. slave is lehet a Samsung gyári kis vaku segítségével).

Előzmény: .ISU. (1785)
Gozo Creative Commons License 2016.03.05 0 0 1788

Amikor én vettem szintén telefonon egyeztettem az üzlettel. Ők felbontották a dobozt és megnézték, hogy a talpra tényleg a "for sam" felirat van-e vésve.

Előzmény: .ISU. (1784)
.ISU. Creative Commons License 2016.03.05 0 0 1787

ahh, nagyon köszi!

 

Más. A 16-50-es obit próbáltad esetleg?

Előzmény: Nick_X14XE (1786)
Nick_X14XE Creative Commons License 2016.03.05 0 0 1786

A doboza megvan, 6 opció szerepel rajta:

- Canon

- Nikon

- Olympus/Panasonic/Leica

- Pentax

- Sony

- Samsung

 

A Samsungnál van egy ragasztott fekete pötty.

Előzmény: .ISU. (1785)
.ISU. Creative Commons License 2016.03.05 0 0 1785

Az eladó szerint a magyarországi forgalmazó pentax/sansung-ként forgalmazza és ez jó az nx300-hoz.

Előzmény: .ISU. (1784)
.ISU. Creative Commons License 2016.03.05 0 0 1784

A vaku dobozára rá van írva egyértelműen, hogy az samsunghoz jó vagy csak a vakura van ráírva h "for sam"? 

Nem vagyok biztos benne h az eladó teljesen képben van... (telefonon beszéltünk)

Előzmény: Nick_X14XE (1783)
Nick_X14XE Creative Commons License 2016.03.04 0 0 1783

Na, ami Pentax/Samsung-ként szerepel a listán, az nem jó nekünk. :)

Tisztán Samsung-nak kell lennie.

 

Obiból az alap 18-55 van, egy 50-200, meg a 30 f2.

 

A kioldó nikonos Yongnuo RF-602. Funkcionálisan működik szépen, persze csak manuális módban.

Viszont NX-en használva hibája, hogy nem teljesen betolva érintkezik, hanem egy kicsit visszább kell nyomni. Nem tudom ez az eltérés miből fakad, használható így is, csak kicsit oda kell figyelni.

Előzmény: .ISU. (1782)
.ISU. Creative Commons License 2016.03.04 0 0 1782

igen köszi, csak a netes oldalakon úgy szerepel , hogy pentax/samsung, ezért nem értettem. Megrendeltem, kíváncsi vagyok...

Milyen obikat használsz hozzá, ill. milyen kioldód használsz a Yongnuo -hoz?

Előzmény: Nick_X14XE (1781)
Nick_X14XE Creative Commons License 2016.03.02 0 0 1781

NX-hez a Samsung papucsos a jó, a Pentax az egy másik szabvány, vmi régi Samsungokkal működött talán.

Nagy persze egy ilyen kis géphez, de szerintem még vállalható.

A Yongnuo még nagyobb, azt nem is használom gépen, csak remote.

Előzmény: .ISU. (1779)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!